Voor het weekend u Zaterdag 18 juli Evangelisatie voor de jeugd Woensdag 15 juli 1981 Zondag 19 juli Donderdag 16 juli 1981 Artsen Groene Kruis Tandartsen Apotheek Dierenartsen Rijkspolitie Noodslachtingen Kerkdiensten van 11 en 12 juli 1981 RECREAKTIEF TEXEL - 11 JULI T/M 19 JULI 1981 doen aan allerlei spelen op het strand. Wie het leuk eindt om voor schandaal te staan, kan zich op folk lore woensdag in Den Burg De fietsliefhebbers kunnen om 10.00 uur vanaf camping Loodsmansduin aan de Witteweg bij Den Hoorn beginnen aan een ongeveer twee uur durende fiets tocht. Voor ƒ3,— kan iedereen mee doen. Er wordt bij de start een route beschrijving en een consumptiebon ver strekt, die u later bij diverse campings in kunt wisselen. Wie Texel op z'n mooist wil zien vanaf de fiets moet beslist meegaan. In de Hervormde kerk van de Koog wordt om 19.30 uur een interkerkelijke zomerdienst gehouden. sen zijn nog maar een paar van de activiteiten die kunnen worden gedaan als u staat te wachten. Schroom niet, doe mee en de wachttijd vliegt om. Vanaf 10.00 uur zijn de medewerkers van Recre-aktief weer present aan de haven. Welke kant, Texel of Den Helder weten we nog niet. Waar de meeste wachtenden staan, is ook Recre-aktief. Gratis kan er worden meegedaan aan o.a. jeu de boule, hockey, voetbal, tennis en volleybal. In het centrum van Oosterend kan vanaf Elke ochtend (behalve zondag en maan dag) om 9.00 uur is de jeugd welkom bij Jan en Paula Brouwer op camping Loodsmansduin bij Den Hoorn. Aan de hand van de Bijbel wordt verteld en ge zongen. Plaats van samenkomst is het pleintje bij het anker. Soortgelijke bijeenkomsten worden elke middag (aanvang 14.30 uur) gehouden op het strand bij paal 19 (De Koog) ter hoogte van het gezinsgedeelte van camping Kogerstrand. Bij regenweer is de bijeenkomst in de hof van de R.K. kerk aan de Nikadel in De Koog. Coureurs in de dop meten hun krachten tijdens de zeepkistenrace op de Hogeberg bij Den Burg. In het Eierlandsche Huis aan de Klimp- straat in De Cocksdorp kan worden ge danst vanaf 20.30 uur. Het „Suzan Trio" zal de gehele avond muziek ten gehoren brengen en een ieder die dat wil, kan lekker dansen. De entree voor deze avond is f 5, p.p. voor niet-leden en ƒ3,50 voor leden van de „Radio Club Texel". Tevens is er een grote verloting met als hoofdprijs een draagbare tv. Om 14.00 uur is het dan zover. De eerste zeepkistenrace zal weer worden ge houden. Vanaf de Hogeberg zal over de Schansweg naar beneden worden gereden. Wie het verste komt is de winnaar. Er worden drie categoriën ver reden. Kleine wielen (ter grootte van autopedwielen), grote wielen (alle wie len die dus groter zijn) en dan is er voor kinderen tot en met 8 jaar een autoped race. Na een flinke duw moet men om de beurt naar beneden rijden en niets of niemand mag dan nog helpen. De zeep kist moet helemaal op eigen gelegen heid met de bestuurder zo ver mogelijk uitrijden. Er is een wisselbeker voor diegene die het beste gereden heeft over alle drie de races. (De andere twee races zijn op 26 juli en 2 augustus). Deze beker is al twee keer gewonnen door Inze Bonne, dus hij zal zijn uiterste best doen om hem voor de derde keer te winnen. Natuurlijk zijn er ook prijzen voor de winnaars van de tweede en de derde plaats. Voor iedere categorie zijn er drie bekers, maar die worden dus uit gereikt aan diegenen die het beste zijn over het totaal van de drie races. Meedoen kost niets. Op het strand bij paal 9 („Hoorn- derslag") worden diverse strandspelen gehouden, ledereen, jong en oud, dik en dun, kan meedoen. Deelname is gratis. Doe mee met strandtennis, vol leybal, voetbal, hockey, jeu de boule. Paal 9 is te vinden als u de Witteweg bij Den Hoorn afrijdt. Campingactiviteiten. Diverse keren gaat Recre-aktief bij een camping op bezoek. Deze keer bezoeken wij de camping „De Koornaar" aan de Grensweg. Alleen de bewoners van de campings „Gortersmient" en „De Koornaar" mogen hieraan meedoen. Tussen 14.00 en 17.00 uur. Deelname is gratis. Op het parkeerterrein van camping Dennenoord aan de Grensweg (bereik baar via zijweg 11 van de Pontweg) kunnen even voor 19.00 uur weer teams inschrijven voor het volleybaltoernooi. Met 6 personen van 16 jaar of ouder kan worden meegedaan voor f\t— p.p. Deze avond is het zowel in het noordelijk deel als in het zuiden een feestelijk gebeuren. Om 19.00 uur start de eeste van zes durperfeesten in De Cocksdorp. Ik de Kikkertstraat (als u naar De Cocksdorp rijdt, komt u er vanzelf voor te staan) staan allerlei stalletjes van winkeliers en van verza melaars met de meest uiteenlopende goederen. De boot van de redding maatschappij staat er ter bezichtiging en leden van deze reddingmaatschappij zullen graag toeschouwers informeren over de boot en over het reddingswe zen. Om 20.00 uur begint een wedstrijd ringsteken met paard en wagen, waar aan ook toeristen mogen meedoen. Om 21.00 uur volgt achter het Eierlandsche Huis een quadrille. Na het „Durper- feest" is er in het Eierlandsche Huis dansen voor het hele gezin. In Den Hoorn is ook een gezellige feestmarkt. Om 19.00 uur worden de barbecues op het parkeerterrein voor de supermarkt weer aangestoken en kan er gebarbecued worden. Heerlijk snuffelen langs allerlei stalletjes. Kijken naar de Hoornder kampioenschappen schapen- melken of luisteren naar het Hoornder muziekkorps. Van 19.00-23.00 uur is er kinderdisco in dorpshuis de Waldhoorn in de Herenstraat Voor ƒ1,50 mag men daar naar binnen. Om 22.00 uur begint een avondoriën- tatietocht. Dat is een wandeling van ongeveer twee uur. Er wordt begonnen als het bijna donker is en de finish is altijd in het donker. Neem dus een zaklamp mee. Onderweg moeten verschillende routes gelopen worden. Wie mee wil doen betaalt f3, Bij de finish krijgt men een consumptiebon, die bij diverse campings ingewisseld kan worden tegen een lekker bakje soep. Starten om 22.00 uur tegenover cam ping Gortersmient aan de Grensweg (bereikbaar via zijweg 11 van de Pont- weg). Vanuit het Eierlandsche Huis wordt een dropping georganiseerd. Deelnemers worden met een vrachtauto wegge bracht en moeten op eigen gelegenheid terug zien te komen. Dit alles gebeurt in het donker, dus neem een zaklamp mee. Start bij het Eierlandsche Huis aan de Klimpstraat in De Cocksdorp om 22.00 uur. Deelname is ƒ3,— en als de eind streep wordt gehaald, wacht daar een heerlijke kop soep. In de R.K. kerk aan de Nikadel in De Koog wordt film „De negerhut van oom Tom" gedraaid, aanvang 20.30 uur. In disco dancing Question aan de Zwaanstraat in Den Burg begint om 21.00 uur Avro's toppop discoshow met d.j. Jos van de Ven. Uitsluitend voor spoedgevallen Van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur Dokter L. Barnard, Kotterstraat 24, Oosterend, tel. (02223) 234. Dokter R. Coutinho, Schilderend 40, Den Burg, tel. (02220) 2023. Ambulance On geval van onge lukken met betekenend lichame lijk letsel) (02220) 2011. Van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmiddag 13.00 uur. Let Opl Aanvragen voor hulp: uitsluitend ter bereiken: zaterdag en zondag tussen 13.00-14.00 uur en 18.30-19.30 uur. Zr. Van dor Vis (mevr. Van der Vis-Scheper, Weverstr. 72. Den Burg, tel. (02220) 2358. Magazijn Groene Kruis Geopend voor uitgifte goederen: Maandag t/m vrijdag van 17.00- 18.00 uur. Voor zeer spoedeisende tandheel kundige hulp kan men zaterdag en zondag om 18.00 uur precies te recht in het tandheelkundig cen trum in het Groene Kruisgebouw, Witte Kruislaan 19. Weverstraat 95, telefoon (07270) 2112. Open van maandag t/m vrij dag van 8.30-18.00 uur. Zaterdag van 11.00-12.30 uur en van 15.00- 17.00 uur; zondag van 11.00-12.30 uur en van 16.00-17.00 uur. Buiten die tijd alleen voor spoed eisende gevallen. Alleen voor spoedgevallen tele foon (02220) 2527. Dagelijks is het politiebureau van de groep Texel van de Rijkspolitie telefonisch te bereiken via tel. (02220) 2644. Buiten kantooruren (tussen 18.00 en 08.00 uur) kan men rechtstreeks contact opnemen met de meldkamer van het district Alkmaar, tel. (072) 116444. Voor noodslachtingen bellen de heer A. van Heerwaarden, telefoon (02220) 2182(slachtplaats) of 2663 (Wilhelminalaan 94), b.g.g. (02226) 520 of (02220) 3541 JEHOVAH'S GETUIGEN Dorpshuis De Waldhoorn, Heren straat 30, Den Hoorn Zondags: 10.30 uur Openbare lezing 11.30 uur Wachttorenstudie. Woensdags 19.30 uur Theocr. school; 20.30 uur Dienstvergadering. Zondag 12 juli 1981 HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 9.30 uur ds. Wisman collecte onderhoud kerkgebouw Tijdens de dienst kinderneven- dienst. Kinderoppas tijdens de dienst in „De Schakel", links naast de kerk De Cocksdorp 9.30 u. ds. Wolthaus Collecte kerkvoogdij Tijdens de dienst kinderoppas in het gebouw naast de kerk. Na de dienst in het gebouw ont moeting met de gasten met koffiedrinken. 19.30 uur Zangdienst met dag sluiting. Den Hoorn 9.30 uur ds. E. Hensens uit Nijkerk, met kindernevendienst. De Koog 9.00 uur ds. Hoekstra 10.30 uur ds. Hoekstra Tijdens beide diensten kinder- kerk in „De Schuilhut" Na afloop dienst 10.30 uur kof fiedrinken in De Schuilhut. 19.30 uur ds. Blaauw, zomer dienst. De Waal 11.00 uur ds. Wisman Oosterend 9.30 uur ds. Van Zijll Langhout. Collecte kerkeraadskas 19.30 uur Zangdienst. Na afloop koffiedrinken Oudeschild 11.00 uur ds. Van Zijll Langhout. GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg 9.00 uur ds. RJ. Blaauw 10.30 uur ds. R. J. Blaauw, doopdienst Kinderoppas tijdens de morgen diensten in het gemeentecentrum achter de kerk. 19.30 uur ds. J. J. H. Hoekstra, uit Den Hoorn. Uitzending via De Lichtboei Oosterend 10.00 uur ds. J. H. de Boer, kindernevendienst Na de dienst ontmoeting met gasten, koffie klaar. Kinderoppas: hoek Peperstraat/ Oranjestraat. 19.30 uur ds. De Boer. GEREFORMEERDE GEMEENTE in de Ned. Hervormde kerk Oosterend 11.15 uur Dienst 16.30 uur Dienst GEREF. KERK (Vrijgemaakt) in de Doopsgezinde kerk, Kogerstr. Den Burg 11.30 uur ds. A. v.d. Sloot, uit Pernis 16.30 uur ds. A. v.d. Sloot DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10 uur ds. L. Koopmans Kinderoppas Na afloop koffiedrinken. BAPTISTENGEMEENTE Tentevangelisatiedienst op het terrein aan de Beatrixlaan, 19.00 uur. Spreker Ds, Verbaan uit Enk huizen, m.m.v. Gert en Hermien Timmermans. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg: zaterdag 19.30 uur Uitzending via De Lichtboei zondag: 10.45 uur Kinderoppas in „Witte Burcht", Molenstraat 19. De Koog: zondag 9.00 uur De Cocksdorp: zondag 19.00 uur Deutsche Messen: Den Burg: Samstag 18.00 Uhr De Koog: Sonntag 10.30 Uhr. De Cocksdorp: Sonntag 18.00 Uhr. 10.00 uur worden gegeten van vers gebakken vis. Rond 13.00 uur begint daar de rommeltjesmarkt en kan ieder een naar hartelust rondsnuffelen. Van alles kun je er tegenkomen. Boeken, potten, pannen, glas, aardewerk, meu bels, enz, enz. De opbrengst van deze rommeltjesmarkt is bestemd voor het verenigingsleven van Oosterend. het zuidelijk deel van het eiland kunt j weer meedoen aan een volleybal- irnooi. Op het veld achter de Jan jverschool in Den Hoorn begint om 00 uur dit toernooi. Voor ƒ1,— mag lereen die 16 jaar of ouder is mee- en. Stel een eigen team van 6 per- nen samen en doe gezellig mee. n 19.30 uur begint bij paal 28 (aan het ide van de Krimweg bij De Cocks- rp) een strandloop. Voor f3, kunt u ichrijven bij strandpaviljoen Paal 28 vervolgens kan worden meege- an aan of de 4 km of de 8 km. Er irden drie klassementen bijgehouden.' or de jeugd t/m 14 jaar voor de 4 km. or ouderen voor de 8 km. En ook voor veteranen (35 jaar en ouder) is er een ssement. Alle deelnemers ontvan- n na afloop een herinneringsmedaille. n 19.00 uur start voor de jeugd van ■16 jaar een fietstoertocht. Vanuit de armoesstraat in Den Burg wordt n tocht van engeveer één uur rreden. Je hoeft geen racefiets te bben om mee te kunnen doen. inaf 19.30 uur kan in Oosterend ge- Heybald worden, ledereen vanaf 11 ir mag voor ƒ1,— meespelen op het ld bij de muzieknis. (Bereikbaar via de anjestraat en de Verlorenköst). Dit meravondvolleybal wordt iedere ïensdag georganiseerd door de vol- 'balvereniging Smash '68 uit Ooster- d. n 20.00 uur begint bij het Eierlandsche iis aan de Klimpstraat in De Cocks- rp een Zeskamp. Het hele gezin kan straat in De Cocksdorp wordt de dia serie „Texel in alle jaargetijden" ver toond, aanvang 20.15 uur. In disco dancing Question aan de Zwaanstraat in Den Burg is Avro's Toppop discoshow met d.j. Jan Steen man, vanaf 21.00 uur. Herballen op de speelweide aan de Booddaan in De Koog. naf 10.00 uur worden strandspelen touden bij paal 28, bij De Cocksdorp. itis meedoen aan allerlei spelen, o.a. de boule, hockey, strandtennis, leybal en voetbal. Paal 28 ligt aan het de van de krimweg. n 14.00 tot 17.00 uur kunt u wan end door Den Burg oude kleder- ichten en demonstraties van oude ibachten bewonderen. O.a. schapen ieren, spinnen, stroppen, manden iken, kaas maken, kaarsen maken en dewerk schilderen. Je laten wegen de Waag, of je laten insluiten in het landblok. Voor de kinderen zijn er spenkastvoorstellingen in de War- lesstrat om 14.15 uur, om 15.00 uur om 15.45 uur. Op de Groeneplaats rdt weer een schapenvacht verloot, een deze middag is er een spin- dstrijd, waaraan ook toeristen mee men doen. Om 15.30 uur is er een treden van drumband „Margaretha iclair" en daarna een optreden van de iep Oude Dansen. Kortom, de mid- 3 is goed besteed als u op deze f kloremarkt bent geweest in het cen- i m van Den Burg. t k van 14.00 tot 17.00 uur is er in de 3 ïzentuin (dat is het park achter het idhuis) een activiteit van Recre-aktief: de boule. Gratis spelregelboekjes en itis meespelen. Er zijn diverse banen gezet en iedereen mag meedoen. Tobbesteken in De Koog aan de Nika del. Vanaf 20.00 uur kan men op het veldje aan de Nikadel meedoen aan het tobbesteken. Wie raak steekt blijft droog, maar wie mist wordt onge twijfeld nat. Gratis meedoen, maar niet zonder risico's dus. Wie durft? De lopers kunnen terecht om 19.00 uur bij paal 9 (aan het einde van de Witte weg bij Den Hoorn) om mee te doen aan de strandloop. Inschrijven bij strand paviljoen Paal 9 voor ƒ3,— p.p. Er kan 4 of 8 kilometer worden gelopen. Iedere deelnemer ontvangt een herinnering. U 20.15 uur begint in de Hervormde van Den Hoorn een orgelconcert, srgd door Harro en Engelien Kraal- Na afloop wordt een collecte ge- ten bate van de restauratie van Hervormde kerk aan de Kikkert er aan meedoen. Dus geen oppas gaan zoeken, maar gewoon de kinderen meenemen. Gedurende de folkloreactiviteiten wordt tussen 14.00 en 16.30 uur open huis gehouden in de Hervormde kerk aan de Binnenburg in Den Burg. De gezamen lijke kerken geven informatie en er zijn stands van Amnesty International, de Stichting Ontwikkelings Samenwerking en een 'schapenproject' in Marokko. Ten bate van dat laatste wordt koffie en koek verkocht. Het orgel van de kerk wordt bespeeld. Met de fiets kan men op Texel alle kanten uit. Speciaal voor de schoolkinderen van Den Burg begint om 14.00 uur een jeugdinstuif. Een sport- en spelmiddag op het veld achter de Thijsseschool (de ijsbaan). Alle schoolkinderen tussen 6 en 14 jaar mogen gratis meedoen. Campingactiviteiten. Diverse keren gaat Recre-aktief bij een camping op bezoek. Vanmiddag om 14.00 uur is camping Prins Hendrik bij Oosterend aan de beurt. Alleen bewoners van deze cam ping mogen deelnemen. Wat er allemaal gedaan kan worden vertellen we nog niet. Deelname is gratis. Bij het Eierlandsche Huis aan de Klimp straat in De Cocksdorp wordt om 19.00 uur een minivoetbaltoernooi gehouden. Er wordt op een veld van ongeveer 20 bij 50 meter gespeeld. Een team mini- voetballers bestaat uit 6 personen (allen 16 jaar of ouder) en voetbalschoenen zijn verboden! We verwachten niet dat u allemaal „profvoetballers" bent en we rekenen daarom op meer sportieve wedstrijden dan we tegenwoordig op de tv kunnen zien. Meedoen kost ƒ1, Na afloop van dit toernooi is er discobal in het Eierlandsche Huis. Wie met Recre-aktief wacht, wacht het kortst! Voor de wachtenden bij de veer boot organiseert Recre-aktief diverse spelen, waaraan iedereen gratis mee mag doen. Hockey, jeu de boule, volleybal, voetbal, tennis en volksdan- het schandb/ok laten slaan. Om 19.30 uur beginnen in de Her vormde kerken van De Cocksdorp en Oosterend zangdiensten.

Texelsche Courant | 1981 | | pagina 7