Du Prie leidt strijd om sterkste man LAND BOUW Anoniem uitpraten FAMILIEBERICHTEN Missverkiezing op 6 augustus - 4'; -'-v --* .-"V-kW Gebruiksrooster Dorpshuis Den Burg Voorlichtingsavond diepspitten en draineren Postduivenvlucht- uitslagen Waarom pak ik de fiets? Of Valpartij Geslaagd Winkeldiefstallen Diefstal PAGINA 2 TEXELSE COURANT DINSDAG 14 JUL11981 De Koog Promotion is in zee gegaan met sportschoolhouder Gerard du Prie uit Heerhugowaard voor het organise ren van de spectaculaire wedstrijd om de sterkste man van Texel, te houden op zondag 26 juli op het terrein aan de Nikadel in De Koog. Du Prie heeft al meer van dergelijke krachtmetingen ge organiseerd. De Koog Promotion is thans druk doende met het aanwerven van krachtpatsers (zowel toeristen als Texehars) die aan de wedstrijd willen meedoen. De deelnemers komen uit op tien onderdelen: ijzer buigen (waarbij staven ijzer van 12, 14, 16 en 18 milimeter over het hoofd moeten worden kromgetrok ken), vaten tillen (een vat dat aan vankelijk 40 kg. weegt, moet boven het hoofd worden geheven en wordt telkens met 10 of 15 kg. extra verzwaard), telefoonboeken scheuren, stenen tillen (waarbij een zo groot mogelijke rij bak stenen tegen elkaar gehouden en opge heven moet worden), auto tillen, auto banden gooien, accu tillen (zo lang mogelijk met gestrekte arm), zandzak ken tillen (idem), vrachtauto trekken en met zakken zand van 100 kg een hin- dernisbaan lopen. De organisatoren van De Koog Promotion hopen het meren deel van de deelnemers onder 'echte' Texelaars te kunnen vinden. Uiterlijk woensdag 22 juli kan men zich opgeven bij garage Kikkert, telefoon 02228-215 (b.g.g. 565) of bij F. Dijkstra telefoon 02228-357. Missverkiezing Op 6 augustus zal op het strand van De Koog een verkiezing Miss Texel ge houden worden, een evenement waarbij verschillende van radio en televisie be kende artiesten zijn betrokken. De ver kiezing, die om twee uur 's middags begint, wordt gecombineerd met een badmodeshow van Spido. De verkiezing zal over twee ronden worden gehouden. Gerard du Prie. De deelneemsters moeten zich twee keer laten zien aan de jury: een keer in vrijetijdskleding en een keer in badpak. Het feest wordt gepresenteerd door KRO-omroeper Hans van Willigenburg. In de jury zitten onder meer Rijk de Gooijer en Adéle Bloemendaal. Het meisje dat tot Miss Texel wordt uit geroepen krijgt als prijs een reis naar Parijs, aangeboden door Paturain. Het evenement zal verder worden opgeluis terd door een demonstratie parachute springen en een demonstratie van Ten Cate zeilboten. Meisjes die aan de missverkiezing willen meedoen, kunnen zich aanmel den bij mevrouw De Boer in de Strij- bosstraat, telefoon 02228-714. Voor het gebruik van het dorpshuis in Den Burg voor het seizoen 1981/1982 moet weer een gebruiksrooster worden opgesteld. Gegadigden die van het dorpshuis gebruik willen maken kunnen aan aanvraagformulier krijgen bij de heer J W. van Zeijlen op de afdeling culturele zaken van het raadhuis. Het formulier dient voor 1 augustus volledig ingevuld teruggestuurd te worden. Dringend worden vaste gebruikers ver zocht zo nauwkeurig mogelijk hun ge bruikstijden op te geven. Met uren die overblijven zouden mogelijk anderen weer geholpen kunnen worden. Op maandag 17 agustus wordt een gebruikersvergadering gehouden in het dorpshuis. Deze avond begint om 20.00 uur. De bedoeling van die avond is eventuele knelpunten op te lossen. Als alle aanvragen voor 1 augustus binnen zijn kan een voorlopig rooster worden opgesteld, waaruit die knelpunten blij ken. Per 1 januari zal weer een tariefs verhoging plaatsvinden. Hoeveel dit zal zijn is nog niet bekend. De laatste jaren is het een gewoonte geworden om één avond in de zomer een aantal landbouwgewassen op het veld te beoordelen. Speciale aandacht wordt besteed aan de beworteling van de gewassen en het al dan niet aanwe zig zijn van storende lagen in de grond. De avond wordt deze keer gehouden op vrijdag 17 juli om half acht. Be gonnen wordt op het bedrijf van de heer J. A. Witte, Muyweg 3 in polder Eier- land. Naast percelen die diepgespit zijn wordt ook aandacht besteed aan per celen waarin vrijlevende aaltjes voor komen en percelen -«die een grondont- smetting hebben gehad tegen deze aal tjes. Na het veldwerk wordt er in het Eierlandsche Huis te De Cocksdorp ge sproken over het diepspitten, draineren en grondontsmetting. Zondag 12 juli vlogen de jonge duiven vanuit Essen (180 km) in België. Gelost werd om 8.00 uur met WZW-wind. Er waren 43 Texelse duiven ingezet. Ook deze week was de snelste duif van één van de nieuwe jeugdleden. Ditmaal was het Andreas Daalder. Uitslag: 1e duif 10.14.23 uur 1366 meter/min.; 2e duif 10.11.47 uur 1355 meter/min.; 3e duif 10.15.55 uur 1351 meter/min.; laatste prijsduif 10.21.52 uur 1276 meter/min. A. Daalder De Koog 1, 3e prijs; B. Drinkwaard Den Burg 2, 6e prijs; Comb. Kooger/Bruining De Waal 4, 7e prijs; G. van Lingen De Koog 5e prijs; D. Panne man De Koog 8e prijs; S. Feenstra De Waal 9e prijs. Omdat fietsen; Gezond is.. Fit maakt... Mobiel maakt... Overal mag... Slank houdt Goedkoop is... Zo vlot gaat... Gezellig is... Geruisloos gaat... Frisse lucht biedt... Milieubeschermend is... Contact met anderen bevordert... Geen parkeerproblemen kent... I Bij huis kan beginnen... Je nieuwe ideeën geeft... Op de smalste paadjes kan File-rijden overbodig maakt... De natuur dichterbij brengt.. Je vrij en ongebonden maakt.. Ontspanning door inspanning geeft. C. Schraag uit De Koog slaagde aan de Instituut Schoevers B.V. te Amster dam voor het diploma receptioniste. Zondag deed zich op het fietspad van de Ruigendijk een valpartij voor. Een groepje toeristen en enkele op race fietsen rijdende Texelaars weken onvol doende voor elkaar uit. Drie fietsers vielen én liepen lichte verwondingen op. De afgelopen dagen hebben zich weer tal van kleine en grotere winkel diefstallen voorgedaan. In enkele geval len kon oplettend winkelpersoneel de daders betrappen. In een schoenhandel in Den Burg werd zaterdag een jonge man betrapt die samen met enkele meisjes schoenen, dameskleding en di verse andere artikelen had gestolen. Tegen de daders (allen omstreeks 16 jaar) werd proces verbaal opgemaakt. Uit een radiozaak in Den Burg werden zaterdag enkele radiocassetterecorders, een radio en een equilizer gestolen ter waarde van omstreeks F1000, De daders zijn spoorloos. Een 17-jarige Duitser heeft bij de politie aangifte gedaan van diefstal van een polstasje. In het tasje zaten zijn paspoort, een pocketcamera, een jeugdherbergkaart en nog enige be scheiden. De jongen had het tasje in een dancing in Den Burg op een tafel laten liggen. Toen hij terugkwam was het verdwenen. 20 21 Horizontaal: 1 deel van het hoofd 4. familielid 7. deel van de vinger 10. verblijven 13. deel van Sumatra 14. kledingstuk 16. reptiel 18. meisjesnaam 20. Europeaan 22.loot 23. plaats in een theater 25. voorzetsel 26. meisjesnaam 27. vogel 28. hetzelfde 29. in orde 20. vriend (Fr.) 32. onvruchtbaar 34. soort onderwijs )afk) 36. bult 37. zonnescherm 38. en omgekeerd )afk) 39. voorzetse? 39. voorzetsel 41. Ned Tel. Stichting (afk) 42. maanstand (afk) 43. muziekterm (afk) 45. slot 47. per dozijn (afk) 48. watering 49. reptiel 50. onderricht 52. lidwoord 53. zwaardvis 54. ong. telwoord 55. kleur 59. geleerde 62. herinnering 65. plaats in het Gooi 66. vroegere Spaanse koningin 67. godsdienst Verticaal: 1. familie 2. groet 3. schil 4. jongensnaam 5. niet gemakkelijk 6. als eerder (afk) 7. ontkenning 8. meisjesnaam 9. vorm 11. het Romeinse Rijk (afk) 12. heen en terug (afk) 13. dagtekening 15. kledingstuk 17. ontwarren 18. verbinding 19. indien 19. indien 21. uitwateren 23. zinnebeeld 24. met geweld vallen 29. in orde 30. kloostervoogd 31. beetje 32. in dat geval 33. soort 35. boom 40. geluid tijdens de slaap maken 44. vrucht 45. ik 46. deel van een huis 47. dof geluid 48. roofdier 51naam uit een sprookje 56. Franse ondergrondse strijdkrachten 57. vurchtennat 58. voegwoord 59. eenh. van kracht (afk) 60. danskoor 61. gewicht 63. lidwoord 64. voorzetsel Telefonische hulpdienst Noordholland-Noord, (02290) 18222 Dagelijks van 20.00 - 07.00 uur en in het weekend van vrijdag 20.00 uur tot maandag 07.00 uur. Heel dankbaar en blij zijn wij met de geboorte van onze dochter en zusje Mariska Ramona (Mariska) Sietse, Ria en Jitse Betsema Texel, 13 juli 1981, Mulderstraat 33, 1794 AA Oosterend - Texel Bedroefd, maar dankbaar voor wat zij voor ons heeft betekend, geven wij u kennis, dat na een kortstondige ziekte van ons is heengegaan mijn lieve vrouw, moeder, oma, zuster, schoonzuster en tante Anna Dijt, echtgenote van Jacobus Rijk, op de leeftijd van 62 jaar. Johannesburg Beuningen Durban: Krugersdorp: Den Helder: Den Burg: J. Rijk Hans en Barbara Jon, Christofer en Jennifer Lia en Eemondt Jason en Erik Margaret en Adrian Annemarie M. Dijt Fam. Rijk neven en nichten Krugersdorp, 9 juli 1981, 79 Blommesteinstraat Krugersdorp noord 1740 Rep. Suid-Afrika. Woensdag 15 juli om 19.30 uur zal in de kerk van de H. Joannes de Doper te Den Burg ter hare nagedachtenis een eucharistieviering worden gehouden. Met droefheid geven wij kennis, dat, na een kortstondige ziekte, van ons is heengegaan mijn lieve man, onze zorgzame vader en onze lieve opa Jacobus S. G. Gieles, echtgenoot van Antoinette ten Bosch, op de leeftijd van 77 jaar. De Koog: A. Gieles-ten Bosch Ton Gieles Tineke Gieles-Spigt Yvette en Mariska Ruud Gieles Tineke Gieles-Groen Leonie en Jeroen Texel, 12 juli 1981, Wintergroen 15, 1796 BL De Koog. De crematie zal plaatsvinden woensdag 15 juli om 12.00 uur in het crematorium Haringhuizer- weg 3 te Schagen. Gelegenheid tot condoleren dinsdag van 19.30 - 20.30 uur in de vergaderzaal van de Doops gezinde kerk te Den Burg en na de crematie plechtigheid in het crematorium. Het heffen en (gedurende twee seconden) boven het hoofd houden van vaten, die telkens worden verzwaard, is een der onderdelen van de wedstrijd om de sterkste man van Texel.

Texelsche Courant | 1981 | | pagina 2