UfNIA Toren in de steigers Neem een kind voor uw rekening BON Potvis in tv-programma Uit verkeer genomen De winkels in Den Burg zijn iedere vrijdagavond geopend. Autocross Verleende bouwvergunningen Geslaagd VERVOLG VAN PAG. l VERVOLG VAN PAG. 1 VoorJ'20,- per maand schenkt u een kind een vast thuis en een toekomst. Auto opengebroken Heb het hart eensneem een kind voor uw rekening. Vul nu meteen de bon in. mm De beste vrouwelijke kevercoureur Dorothé Slot wordt gefeliciteerd door voorzitter H. Gieze ven de MA B-club. Burgemeester en wethouders hebben lan de volgende personen en instanties 'uwvergunning verleend, lichting Vakantie Verblijven, Amers- oort voor het plaatsen van een snel- tuffet aan de Bosrandweg 395 te De oog; J. van Hoorn, voor het ver inderen van een entree en toilet aan de Haffelderweg 15 te Den Burg; C. Kloos- erman, Ada van Hollandstraat 13 Den 3urg, voor het plaatsen van een bij- ;euken: Koopcentrum b.v. voor het /eranderen van een winkelpand aan de Dorpsstraat 1 te De Koog; C. M. de lidder Schorrenweg 20 Oosterend, /oor het plaatsen van een kas. Derden-belanghebbenden kunnen te gen deze beschikkingen ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Over heidsbeschikkingen een bezwaarschrift indienen. Nadere informatie hierover is le verkrijgen bij de gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, kamer 209. Lia Rijkers slaagde voor assistent libliothecaresse aan de Frederik Muller academie in Amsterdam. len of te sterven omdat ze hier hun loofdvoedsel niet kunnen vinden. Pot- fissen die in de loop van de eeuwen op le Nederlandse kust aanspoelden waren Itijd stieren. Fundering Een levende potvis van het formaat fat thans bij het NRC staat weegt ca. 45 on; het model weeg ongeveer 3500 kg. Door de grote oppervlakte kan de wind enorme druk op uitoefenen. Om te (oorkomen dat het model bij storm egen de grond gaat, is een zware retonnen fundering gemaakt die bijna inderhalve meter in de grond zit. Re- cening moet worden gehouden met een t naximale zijdelingse winddruk van 714 on. Een ingenieursbureau heeft ad- /iezen verstrekt voor de fundering. Het nodel moet bestand zijn tegen wind- racht 12. Om het ding niet onnodig te ielasten is het met de kop in de meest /oorkomende windrichting gezet. Op tijd aanwezig Het EO-programma waarin de potvis nder meer voorkomt gaat om 19.05 uur anavond de lucht in. Texelaars en toe- isten die de uitzending willen mee- aken, zijn welkom. Zij mogen voor leze gelegenheid gratis het NRC terrein ietreden maar het is absoluut nood- akelijk dat iedereen vóór zeven uur ianwezig is, zodat het programma niet Idoor heen en weer lopende mensen wordt verstoord. Het hele tv-gebeuren speelt zich af in de openlucht. Bij zeer slecht weer gaat de uitzending niet door! De vooruit zichten zijn wat dat betreft echter gun stig. Bij de uitzending en de voor bereiding is zo'n honderd man betrok ken. Voor de uitzendig is gisteren boven leen van de zeehondenbassins een po- jdium gemaakt. Boven hetzelfde bassin is een mast gelegd waarop vertegen woordigers van de zeven Texelse dor pen een kussengevecht zullen uitvoe ren. Er zijn veel natte pakken te ver wachten, want de mast is ingesmeerd met groene zeep. De vertegenwoor digers van de dorpen zijn met behulp van ,,het raadhuis" en de VVV aange worven uit kringen van Texelse sport beoefenaars. Presentator Jan van den Bosch ver telde ons opgetogen te zijn over de overvloedige hulp die de EO van allerlei fl kanten heeft gehad bij het voorbereiden van de uitzending met name vooral van j! de zijde van de VW en het Natuur- 11 recreatiecentrum. Het idee om een afle vering van „Ronduit Camping" vanaf Texel uit te zenden was van Van den Bosch zelf. Als locatie was in eerste I instantie gedacht aan een plaats op de Veluwe, maar Van den Bosch (die Texel kende van enkele vakantiebezoeken) gaf de voorkeur aan Nederlands groot- DINSDAG 14 JULI 1981 PAGINA 5 TEXELSE COURANT Twee vliichielingelies kijken u nan. Twee van dceindeloos velen. Tranen vandaag.angsl voor morgen /ien geen uilkomst Ten/ij u vooral nu - in hei J.iar van hel Kind - uw h.iri laat spreken. Mei dil geld helpt u een kind in de derde wereld, waars in u geen loto.nl naam onivangt. maar u /uit hiermee sponsor worden \an hel hulpprogramma 'Neem een kind voor uw rekening* en li geelt regelmatige hulp. Ook uw eenmalige gilt is welkom en nodig. Ciiro IIII222 -1 iiA. on/e stichting met vermelding 'Sponsorprogromma* Het Vrouwenhuis houdt iedere maan dagavond vanaf 20.00 uur bijeenkomst in het Dorpshuis (oude ULO) aan het Schilderend, ingang aan de Wilhel- minalaan. Elke dinsdagmiddag van 15.00 - 16.00 uur wordt in 't Skiltje bejaardengymna- stiek gegeven. In de nacht van zondag op maandag nam de patrouillerende politie een auto en twee bromfietsen uit het verkeer. De auto verkeerde in zo slechte staat dat deze een gevaar op de weg werd ge acht en de brommers bleken te zijn opgevoerd. In de nacht van vrijdag op zaterdag werd op het parkeerterrein aan de Ni- kadel in de Koog een Citroen van een toerist opengebroken. Uit de wagen werd een radio en een cassetterecorder weggehaald. Tevens zijn onderstaande winkels tot 14 augustus ook maandag t/m donderdag 's avonds open Ajada - Boetiek 22 - Dros' Magazijn - Hema - Langeveld en De Rooy - Lunter - Mantje - Nauta - 't Open Boek - Kadoshop K. de Waal - De Wit Slijterij - 't Wol- en Handwerkhuis. Winkeliersvereniging Den Burg De Openbare Bibliotheek aan de Drij verstraat in Den Burg is (behoudens feestdagen en andere bijzondere gele genheden) geopend op de volgende tijden: maandag 10.00 tot 12.00 uur dinsdag 14.00 tot 17.00 uur en 19.00 tot 21.00 uur; woensdag 14.00 tot 17.00 uur; donderdag gesloten; vrijdag 14.00 tot 17.00 en 19.00 tot 21.00 uur. De toren van de Katholieke kerk van Oudeschild staat in de steigers. Aan de toren, maar ook aan de rest van het kerkgebouw is veel op te knappen, te herstellen en te ver vangen en dat gebeurt nu allemaal in één keer. De haan is van de spits gehaald, omdat het gietijzeren kruis waarop dit metalen beest stond, helemaal 'verrot' was. Ook de hou ten lijsten aan de voet van de spits moeten worden vervangen evenals het rasterwerk in de galmgaten, de wijzerplaten moeten worden opge knapt, schilderwerk moet worden verricht, etc. Het karwei, waarbij nogal wat vrijwilligers zijn inge schakeld, zal binnen enkele weken zijn voltooid. ste waddeneiland. Hetzieter naar uit dat de EO met deze anderhalf uur durende uitzending Texel een stukje propaganda bezorgt waarvan de waarde niet in geld is uit te drukken. Blijkens het draaiboek zal Texel worden gepresenteerd als een land, waar het zeer goed wonen en vakantievieren is, Para's Aan het programma van vanavond wordt meegewerkt door het paracen trum Texel. Op een sein van de pre sentator zullen uit een vliegtuig dat boven het NRC rondcirkelt enkele para chutisten springen die de groen-zwarte vlag van Texel, de EO vlag en de „Ronduit" vlag met zich meevoeren. Het is uiteraard de bedoeling dat ze dicht bij de camera terecht komen. Op het podium wordt gezongen door het wereldvermaarde studentenkoor Continental Singers. Verder zijn in het programma vraaggesprekjes opgeno men met Texelaars en er worden drie filmpjes vertoond die vorige week zijn opgenomen. De thema's zijn: Texel als woongemeenschap, de zeehonden van het Natuurrecreatiecentrum en de na tuur van Texel. In laatstgenoemd filmpje treedt onder meer vogelwachter Hop man op tijdens een excursie in een natuurgebied. Via het onderwerp potvis komt de waddenproblematiek aan bod; hier wordt gesproken door Boudewijn Heidenrijk van de Waddenvereniging. Verder wordt meegewerkt door de Duitse zanger Siegfried Fietz, en het slot wordt gevormd door de uitreiking van de prijs aan de winnaar van het kus sengevecht. Aan .stuurboordzijde" van de potvis zijn vensters aangebracht, waardoor het skelet is te zien. Elke dinsdagavond van 20.00-22.30 uur traint de handboogschietvereniging 'Eilandschutters' in sportzaal De Ferre- ver in Den Burg. In het Prem Mandir Centrum De Ruyterstraat 62 in Oudeschild wordt iedere zondag en woensdag meditatie gehouden. Aanvang 20.15 uur. Elke maandagavond wordt door „Groot Slam" bridge gespeeld in 'Het Kercke- land' aan de Schumakersweg in De Koog, aanvang 20.00 uur. Mensen in Nood,1 Hekellaan 6, 5211 LX YHerlogenbosch Giro 1111222. i O Ik neem zo'n kind voor mijn rekening. Mei belaling wachl ik tol nader bericht. O Ik wil graag uilvocrigc informatie over deze hulp ontvangen Naam Adres PostcodePlaats S.v p aankruisen, invullen en opsturen aan Stichting Mensen in Nood, Antwoordnummer 10, 's-Ilertogenbosch. Geen postzegel nodig. langsscheurende kevers geramd, tot op het laatst niets meer van de motor over was en het dak enkele zeer droeve deuken vertoonde. Dat was één van de weinige gevallen waarin een auto der mate kapot was dat hij niet meer aan de praat te krijgen was en er waarschijnlijk vele uren driftig sleutelen voor nodig zijn om hem weer op de baan te krijgen. Brutaal Aardig was het dat men in de kever race twee extra prijzen uit te delen had. De prijs voor de beste vrouwelijke deel neemster ging naar Dorothé Slot. Dat was een beetje triest voor Nel Bruining want aanvankelijk werd omgeroepen dat zij de beste was. Nadat de punten nogmaals waren berekend kwam Dorothé echter als beste uit de bus. In de keverrace was ze als vijfde geëindigd en Nel Bruining als zesde. De tweede bijzondere prijs bij de kevers ging naar Paul Wuis, die de brutaalste keverrijder was. Zoals dat bij brutale lieden hoort kreeg hij een reusachtige beker. Daarna werd door de succesvolle keverrijders een ererondje gemaakt. Omdat het crossprogramma zeer voorspoedig verliep was er aan het eind ervan nog ruimte voor een afvalrace tussen kevers. Hier werd zeer woest gereden, dit schouwspel was dan ook een waardig slot van het cross- gebeuren. De cross die door de MAB-club wordt georganiseerd werd deze keer voor de vijftiende maal gehouden. De winnaar van het algemeen klassement, Maarten Koorn kon de wisselbeker al voor de derde achtereenvolgende keer mee naar huis nemen. Hij had niet verwacht dat het deze keer weer zou lukken. Enig geluk kan Koorn dan ook niet ontzegd worden. Ofschoon hij bijzonder goed en soepel reed, ging hij een keer over de kop. Het was te danken aan het feit dat hij weer op de wielen terecht kwam dat hij de race kon voortzetten. Uitslagen: Finale: 1. Maarten Koorn, 2. Adri van der Slikke, 3. Harry de Porto. Finale Kever-race: 1. Willem Zegel, 2. Marcel Bakker, 3. Siem van der Vliet. Beste vrouwelijke kevercoureur: Doro thé Slot. Brutaalste keverrijder: Paul Wuis. Eerste manche: 1. Nico Blonk, 2. Siem van der Vliet, 3. Maarten Koorn. Tweede manche: 1. Piet Jan Kaan, 2. Adri van der Slikke, 3. Thijs Haarsma. Derde manche: 1Jaap Kiewiet, 2. Frits van der Gracht, 3. Theo Veeger. Vierde manche: 1. Henk Schraag, 2. Paul Wuis, 3. Nico Slot. Eerste herkansing: 1Willem ter Steege, 2. Douwe Dros, 3. Kees Koopman. Tweede herkansing: 1. Adri Rentenaar, 2. Martien van Benthum, 3. Jaap van der Vis. Eerste halve finale: 1. Adri van der Slikke, 2. Harry de Porto, 3. Jan van Liere. Tweede halve finale: 1. Theo Zuide- wind, 2. Nico Blonk, 3. Maarten Koorn. Derde halve finale: 1. Adri Rentenaar, 2. Nico Slot, 3. Willem ter Steege. Eerste keverrace: 1. Willem Zegel, 2. Jan Vonk, 3. Siem van der Vliet. Tweede keverrace: 1. Edo Pool, 2. Ron Eelman, 3. Marcel Bakker. Dinsdag 14 juli OM 19.05 uur begint een rechtstreekse televisieuitzending van de Evangelische Omroep vanuit het Natuurrecreatiecen trum bij De Koog. Spreekuur B. en W.: Burgemeester En gelvaart maandag 10.00-11.00 uur; wet houder Nauta 10.30-11.30 uur; wethou der Blanken donderdag 9.30-10.30 uur en wethouder Van der Kooi vrijdag 10.30-11 30 uur. Donderdag 16 juli De commissie algemene zaken heeft een openbare vergadering in het raad huis, waarbij onder andere wordt ge sproken over de straatnaamgeving in Oudeschild, het verlenen van gemeen telijk dienstbetoon via de postkantoren en de prognose voor nieuwbouw en vernieuwbouw tussen 1982 en 1984. Aanvang 20.00 uur. Voor de overige evenementen wordt verwezen naar de Recreaktief-bijlage in de krant van vrijdag j.l. VASTE DATA De openbare bibliotheek van De Cocks- dorp (in het gebouw naast de Her vormde kerk aan de Kikkertstraat) is tot 28 augustus geopend, elke maandag, dinsdag, woensdag, donderdag en vrij dag van 19.00 tot 20.00 uur. Bovendien elke vrijdag van 10.00 tot 11.00 uur. Oud papier en vodden kunnen altijd worden bezorgd bij de voormalige brandweerkazerne aan de Achtertune in Oosterend. Het papier moet in de container worden gedaan en de vodden onder het afdak. Iedere eerste zaterdag van de maand wordt in De Cocksdorp en Eierland oud papier opgehaald, 's Morgens vanaf 10.00 uur door de o.l. school van De Cocksdorp in het dorp en directe om geving en 's middags van 13.00-15.00 uur door de Strijbosschool in de rest van de polder. De vrouwenvereniging van de Gerefor meerde gemeente heeft een verkoop avond in dorpshuis De Bijenkorf te Oos terend, aanvang 19.30 uur. Woensdag 15 juli Om 22.00 uur begint op het barbecue terrein van Staatsbosbeheer aan de Randweg een barbecuefeest waaraan door ieder kan worden meegedaan. Tot uiterlijk twaalf uur 's middags kan men zich hiervoor opgeven bij de WV tegen betaling van f7,50. Iedere woensdag wordt in gebouw De Hollebol aan de Burgwal (achter het postkantoor) van 10.00 tot 12.00 uur een contactochtend gehouden van de Texelse WAO-groep. Men kan daarbij onder meer biljarten, sjoelen en kaar ten. Iedere maandagavond wordt in De Zwaan een open klaverjasdrive gehou den, aanvang 20.00 uur.

Texelsche Courant | 1981 | | pagina 5