speelt in „De Scholerie" EO schonk reclamespotje van anderhalf uur Zuidema-race op 1 augustus Duo Hayman en Kuiper Gevonden en verloren voorwerpen De Koog Hoge scores bij boogschieten Tweede Hoornder strandloop Subsidie voor de muziekschool Geslaagd 98 RIJDAG 17 JUL11981 TEXELSE COURANT PAGINA 9 De tweede strandloop die dit seizoen bij paal 9 werd gehouden heeft een groot aantal deelnemers getrokken: 132. Daarvan liepen er 51 de acht kilometer en de overigen vier kilometer. De uitslag: 4 km (jeugd t/m 14 jaar): 1. Koen Zijm Den Burg 15.10, 2. Frank Groeskamp Den Hoorn 16.14, 3. Ronald van de Wetering Den Burg 16.18, 4. Henk Jansen Amsterdam 16.56, 5. Dik Bouwmeester Zoetermeer 17.55, 6. Ar jen Boerhorst Den Burg 17.55, 7. Martin Troost Den Hoorn 17.55, 8. Simon Troost Den Hoorn 18.00, 9. Ruud van de Wetering Den Burg 18.00, 10. Eric Hin Den Hoorn 18.00. 8 km: 1. Joost Brouwer Oosterend 27.06, 2. Hermann Jeremies Meppen 27.43, 3. Cees Timmer Oosterend 28.29, 4. Nanning Kikkert De Koog 28.34, 5. André Brouwer Oosterend 28.45, 6. Albert Hoven Den Burg 29.15, 7. Wilke Wassenaar Den Burg 29.31, 8. Dolf Jansen Amsterdam 29.31, 9. Rien Brouwer Oosterend 29.45, 10. Jan Zijm Den Burg 29.55. 4 km, dames 15 jaar en ouder: 1. Hetty Boogaard Den Burg 17.25, 2. Emelie Veeger Den Burg 17.34, 3. Femmie van der Vis Oosterend 20.20, 4. Laurien Bakker Den Hoorn 21.40, 5. Els Groes kamp Den Hoorn 21.48, 6. Willeke Troost Den Hoorn 22.48, 7. Reinette Drijver Oosterend 25.59, 8. L. Postema- Super Oosterhasselen 29.59, 9. Linda Zijm Den Hoorn 30.14, 10. Maryvonne de Groot Haarlem 30.35. Het stichtingscomité zomerpost- zegels heeft een subsidie beschikbaar gesteld van vijfduizend gulden voor het instrumentarium van de muziekschool. In de maand juni werden de volgende gevonden voorwerpen bij het politie bureau in De Koog afgegeven: paar bruine schoenen; paar blauwe schoe nen; blauw gevoerd jasje; zwarte rubber laarzen; rood regenjack; bril, heren, bruin montuur; speelgoed konijn, grijs; ausweis tnv. Simon Reiwer; bril, stalen montuur; rode damestas inh. porte monnee met 70,— en enkele brillen; Kienzle herenhorloge; inkoopkaart groothandel Metro"; wit vest; Quartz horloge, dames; Mercedes wieldop. Verloren voorwerpen In juni werden de volgende verloren voorwerpen bij het politiebureau in De Koog opgegeven: gouden ring met bril jant; Seiko digitaal horloge met stalen band; rood mouwloos damesvest; rood bruine portemonnee inh. 50,—, trein abonnement en tennisabonnement; witte dames blouse; bruin leren etui met 8 sleutels; ausweis en rijbewijs t.n.v. Rudicher Nowag; ausweis tnv. Sylvia Braun; zilveren dameshorloge met schakelband; 3 sleutels met hanger ,,Setz autobedrijf"; Renault autosleu tels; zilveren heren polshorloge, zwarte band; gouden armband; rijkaart van manege Kikkert; rode kinder gym schoen; sleutels van VW Golf; wit windjack; zwart etui met Mazda auto sleutels; lichtblauw Adidas jasje; rode portemonnee inh. 35, plastic tas inh. zwemspullen; zwarte handtas inh. reispapieren, rijbewijs, verzekeringspa pieren, autopapieren; Ford Escort HS- CA-218, bril; bruine damesbril; 3 Re nault autosleutels; grijze kinderschoen; rijbewijs tnv M. van der Putten; zwarte portemonnee inh. 40, postgirokaart, bankafschrift; portemonnee met in houd. Te Alkmaar slaagde mej. L. Veenstra voor het diploma middelbaar beroeps onderwijs, civiele dienst. Zaterdagavond concerteren in De Scholerie in Zuid-Eierland Piers Hayman en John Kuiper. Deze uitvoering, die om 20.30 uur begint, geldt tevens als ope ning van een expositie van tekeningen en aquarellen die Hayman in De Scho lerie houdt. De twee spelen al sinds 1974 samen en hebben met het genre folkmuziek dat zij brengen een zekere faam verworven. Zij zijn overal al vele malen opgetreden en tot dusver hebben ze drie langspeel platen uitgebracht: Sandcastles (1977), Same difference uit 1979 en zeer recen telijk Storm to the east. Het is de bedoeling dat Hayman en Kuiper zaterdagavond twee keer 45 minuten optreden en daarbij zowel oude als nieuwe liedjes zullen brengen. De expositie van Hayman in De Scholerie heeft voor het merendeel be trekking op beschermde vogels en plan ten. Het zijn de originelen van de illustraties die hij maakte voor het boek „Beschermd/bedreigd" dat geschreven werd door de bioloog Piet van Zalinge. Ook de tekeningen die Hayman voor een kalender maakte zijn te zien. De werken zijn te koop en de prijzen varieren van 7100,— tot 7800, Hayman, afkomstig uit Engeland en sinds 1973 woonachtig in Nederland is niet voor de eerste keer in De Scholerie. Het is waarschijnlijk voorlopig wel de laatste keer want volgend jaar begint hij aan een nieuw leven in Nieuw Zeeland. De expositie in de Scholerie duurt tot vrijdag 7 augustus en is dagelijks ge opend van 10.00 tot 17.00 uur. Voor het openingsconcert van zaterdag wordt een entree geheven van 77,50 per persoon. Franchimon uit Den Hoorn tegen Pieter Paul Verheggen uit De Koog. Verder Johan Tromp uit De Cocksdorp tegen Ruud Boom uit Oudeschild en tenslotte Kees Duin uit Den Burg tegen Bram Lennis van de EO. Tot spijt van de Texelaars werd Bram van de EO winnaar Hij kreeg een bedrag van 7500, dat hij beschikbaar moest stellen voor een natuurvriendelijk doel. Hij gaf het be drag aan het Natuurrecreatiecentrum voor de opvang van jonge zeehonden. Vele honderden Texelaars en toeristen gaven van hun belangstelling blijk toen in het Natuurrecreatiecentrum het programma van de EO werd opgenomen. Midden tussen de mensen de enorme Potvis van Johan Reydon. Zondag heeft op het Texelse Boys terrein voor de vierde maal de Texel ronde handboogschieten plaatsgevon den. Dit toernooi, georganiseerd door de Handboogschietvereniging „Eiland- schutters", werd mede mogelijk ge maakt door een financiële bijdrage van de Rabobank Texel. Maar liefst 85 schutters van 13 verenigingen van de vaste wal deden mee. Mede dank zij het goede weer met weinig wind werd er bijzonder goed geschoten en werden er hoge scores behaald. Verschoten wer den twee maal 36 pijlen, de eerste 36 op 35 meter en na een pauze de tweede 36 op 25 meter. Henk Witte was de enige „Eilandschutter" die zich een prijs wist te veroveren en wel een tweede prijs in de tweede klasse. Voor de rest gingen alle prijzen naar schutters van de vaste wal. De wisselprijs voor het beste verenigingsdrietal werd voor de tweede achtereenvolgende maal gewonnen door Achilles uit Heiloo met 1801 punten. Zaterdag 1 augustus wordt weer de Wielerronde van De Cocksdorp gehou den, beter bekend als de Zuidema-race. De organisatie is in handen van de Wielervereniging Texel in samenwer king met de dorpscommissie van De Cocksdorp. De wedstrijd is te onderscheiden in drie onderdelen. In alle gevallen zijn start en finish voor restaurant De Hoop in de Kikkertstraat. Het Zuidema-feest begint om 19.00 uur met een autopedrace waarbij twee keer de Kikkertstraat op en nfeer moet worden gereden. Dan volgt om 19.20 uur de dikke banden-race, waarbij de volgende route wordt gereden: Kikkert straat, Klimpstraat, Langeveldstraat, Kikkertstraat (over drie ronden). Bij de dikke banden-race geldt de volgende indeling: heren 1 (fietsen zonder ver snelling), heren 2 (sportfietsen met versnelling), dames 1 (fietsen zonder versnelling) en dames 2 (sport- èn race fietsen met versnelling)' Twintig ronden De eigenlijke Zuidema-race start om 20.00 uur. De wedstrijd wordt verreden over twintig ronden waarbij de volgende straten worden genomen: Kikkertstraat, Molenlaan, Vuurtorenweg, Langeveld straat en Kikkertstraat. De totale af stand bedraagt ongeveer vijftig kilome ter. Voor elk onderdeel zijn drie prijzen uitgeloofd; bovendien zijn aantrekkelijke premies te verdienen. Wie nog premies beschikbaar wil stellen kan bellen met mevrouw Ooijevaar, tel. 02222-507. Inschrijving Deelnemers aan de dikke banden-race en de autopedrace kunnen zich op 1 augustus laten inschrijven in het Eier- landsche Huis, tussen 18.00 en 18.30 uur. Wie meedoet aan de autopedrace hoeft niet zelf voor een autoped te zorgen, want de steps worden be schikbaar gesteld door de organisatie. Voor de eigenlijke Zuidema-race kan vanaf heden dagelijks telefonisch wor den ingeschreven tussen 18.00 en 20.00 uur bij de heer Stolk. telefoon 02222-443 bij geen gehoor 02222-501. Licentie houders worden niet toegelaten. Het dragen van een helm is verplicht en men rijdt voor eigen risico. De inschrij ving sluit donderdag 30 juli. Het maxi mum aantal deelnemers is 80. Tijdig in schrijven voorkomt teleurstelling. Deel nemers moeten ruimschoots voor het starttijdstip aanwezig zijn. Auto's en materiaal kunnen bij het Eierlandsche Huis worden achtergelaten; rugnum mers moeten in het Eierlandsche Huis worden afgehaald. Het parcours wordt om 18.50 uur afgesloten. Deelnemers en toeschou wers die na dit tijdstip arriveren zullen het parcours alleen nog via de aange geven omleiding kunnen bereiken: via de Hollandscheweg, Hoofdweg en Stengweg. Vakantiegangers voor De Krim de Slufter en de Robbenjager kunnen hun bestemming bereiken door zich te houden aan wat op de om leidingsborden staat aangegeven. „Speaker" bij deze derde Zuidema- ronde is weer Piet Zijm. De 27 Mc'ers zorgen met hun apparatuur voor de on derlinge communicatie, zodat bij cala miteiten snel kan worden opgetreden. De prijsuitreiking gebeurt bij de finish, traditioneel door de heer C. Zuidema. Door sommige toeschouwers bij de EO tele visieopname werd plotseling overtuigd naar boven geweren. Het bleek dat parachutisten van het Paracentrum Texel een landing zouden maken bij het Natuurrecroatiecentnm In de uitzending stond de natuur en het natuurbehoud centraal, maar dat was geen belemmering om ook heel andere zaken aandacht te geven. De reputatie van Texel als watersporteiland is ongetwijfeld nog aanzienlijk toege nomen als gevolg van fraaie en lang durige opnamen van de catamaranron de om Texel. Het feit dat Texel veel toeristen trekt werd niet verbloemd, maar er werd ook bij gezegd dat het eiland zo groot is dat er voor iedereen ruimte genoeg is en dat je er zelfs in het hoogseizoen nog uren kunt wandelen zonder iemand tegen te komen. Afgezien van een drietal filmpjes was de uitzending helemaal direct. Dat daar aan risico's zijn verbonden bleek uit het feit dat enkele onderdelen meer dan de geplande tijd vroegen (zoals de para landing in het begin) waardoor enkele andere onderdelen moesten worden bekort of geschrapt. Als gevolg daarvan zat de heer J. Th. Boom om half negen nog braaf op een duintop te wachten waar hij tegen de achtergrond van de zee zou worden geïnterviewd over de Texelse visserij, maar de interviewer kwam niet opdagen, want de tijd was om en de aftiteling was al begonnen. Boom voelde zich voor schut staan, maar de EO verguldde de bittere pil door Boom de volgende dag in een rechtstreekse radio-uitzending vanuit de EO tent aan de Beatrixlaan alsnog aan het woord te laten. Op een heel andere manier had de EO het al eerder te kwaad gekregen met een boom. Hier was zelfs sprake van een regelrechte blunder waarop veel men sen woedend hebben gereageerd. Hal verwege het programma hield evan gelist Henk Binnendijk een beschou wing over „Leven in de schepping". Om zijn betoog visuele kracht bij te zetten had hij een ongeveer vijfjarige berkeboom met wortelkluit meege bracht waarvan hij de stam op een ge- gegeven moment doorzaagde. Het duur de maar enkele seconden of de eerste boze telefoontjes kwam al binnen bij het Natuurrecreatiecentrum. Dit kon je niet maken in een op natuur en natuurbe houd gericht programma, nota bene door een omroep die de mensen opwekt om eerbied te hebben voor de schep ping. De EO had een medeplichtige gevonden in Staatsbosbeheer die de boom beschikbaar had gesteld en wist wat ermee zou gebeuren. Nuchter be zien was het niet zo'n ramp, want het boompje zou bij wijze van spreken bij de eerstvolgende dunningswerkzaamhe- den in het bos zijn geveld, maar over het algemeen vonden de mensen het toch een psychologische misser die boven dien als een tang op een varken sloeg. Maar afgezien daarvan was het alle maal onderhoudend en informatief. Hans Bakker van de VW kreeg de gele genheid een praatje af te steken dat op zichzelf al een verdienstelijk reclame spotje was en er waren veel fraaie beelden te zien van Texelse vogels, landschappen en dorpen. Interessant was ook het filmpje over het in de Wad denzee brengen van zeehonden die in het Natuurrecreatiecentrum zijn gebo ren (als de uitzending één dag later was geweest zou de geboorte van jonge zeehondjes in het NRC-bassin ook in het programma opgenomen zijn) en ook het verhaal dat Gerrit de Haan afstak bij het potvismodel was de moeite waard. De muzikale medewerking kwam van het Amerikaanse studentenkoor The Con tinental Singers. De jongens en meisjes hadden het nogal koud en mogelijk daardoor liet de kwaliteit van het gebo- dene te wensen over. Gert en Hermien daarentegen waren uitstekend op dreef, wat ook gezegd kan worden van de Duitse zanger Siegfried Fietz. Laatst genoemde nam de plaats in van het duo Arno und Andreas dat op het laatste moment verhinderd was. Bij de liedjes die Fietz ten gehore wilde brengen was er één die tegen de neutronenbom was gericht, maar de EO wilde niet dat dit werd gezongen. Boudewijn Heidenrijk van de Vereni ging tot Behoud van de Waddenzee, kreeg de gelegenheid om actie te voeren tegen de plannen om onder Ameland gas weg te halen en Gerrit de Haan ver telde over de achteruitgang van de zee hond als gevolg van het gif dat uit de Rijn afkomstig is en zich via de voed selketen ophoopt in het zeehonden lichaam. Tussen de bedrijven door hielden ver tegenwoordigersvan Texelse dorpen en een EO-medewerker een kussengevecht op een met groene zeep gladgemaakte scheepsmast die over het robbenbassin •was gelegd. Peter Vos van het Recre- aktiefteam had nogal wat moeite moe ten doen om voldoende kandidaten bij elkaar te krijgen, maar was er uit eindelijk in geslaagd in ieder dorp een sterke man te vinden. Voor Oosterend kwam Piet Vlaming uit tegen Kees Roeper uit De Waal. Vervolgens Th. Kussengevecht op een balk boven het water. Eén van de attracties tijdens het EO televisie- programma. Als je de anderhalf uur durende rechtstreekse EO-televisie- litzending van dinsdagavond als een grote STER-spot zou be- ichouwen, dan zou deze een waarde hebben van omstreeks drie niljoen gulden.... De vergelijking gaat natuurlijk mank, maar een feit is dat het EO-programma een enorm stuk gratis propaganda voor Texel als latuur- en recreatieeiland is geweest. Het was praktisch allemaal jositief wat er werg gezegd en getoond, een gevolg van het feit dat je EO en hun Texelse informatieverschaffers het helemaal eens waren jeworden. Praktisch elk facet van Texel en de Texelse samenleving treeg aandacht en presentator Jan van den Bosch zag er zelfs niet tegenop om zijn miljoenen kijkers dringend te adviseren zo spoedig nogelijk eens een vakantie op Texel door te brengen.

Texelsche Courant | 1981 | | pagina 13