Evenementen van 18 tot en met 26 juli 1981 Zaterdag 18 juli 1981 Zondag 19 juli 1981 VERVELEN IS NIET NODIG Maandag 20 juli 1981 Dinsdag 21 juli 1981 „Texeltoerist" hoort erbij Uitgave b.v. v/h Langeveld en De Rooy Postbus 10, Den Burg - Texel. RECR EAKS^Fi ffXEL Vanaf 10.00 uur zijn de medewerkers van Recre-aktief weer present aan de haven. Welke kant, Texel of Den Helder weten we nog niet. Waar de meeste wachtenden staan, is ook Recre-aktief. Gratis kan er worden meegedaan aan o.a. jeu de boule, hockey, voetbal, tennis en volleybal. In het centrum van Oosterend kan vanaf 10.00 uur worden gegeten van vers gebakken vis. Rond 13.00 uur begint daar de rommeltjesmarkt en kan ieder een naar hartelust rondsnuffelen. Van alles kun je er tegenkomen. Boeken, potten, pannen, glas, aardewerk, meu bels, enz, enz. De opbrengst van deze rommeltjesmarkt is bestemd voor het verenigingsleven van Oosterend. In het Eierlandsche Huis aan de Klimp- straat in De Cocksdorp kan worden ge danst vanaf 20.30 uur. Het „Suzan Trio" zal de gehele avond muziek ten gehoren brengen en een ieder die dat wil, kan lekker dansen. De entree voor deze avond is ƒ5,— p.p. voor niet-leden en ƒ3,50 voor leden van de „Radio Club Texel". Tevens is er een grote verloting met als hoofdprijs een draagbare tv. Jeugdige coureurs in actie bij de zeepkistenrace op de Hoge berg. OM 14 00 uur is het dan zover. De eerste zeepkistenrace zal worden ge houden. Vanaf de Hogeberg zal er over de Schansweg naar beneden worden gereden. Wie het verst komt is win naar. Je kan in drie categorieën mee doen. Kleine wielen (net zo groot dus als autopedwieltjes), grote wielen (alle wie len die groter zijn) en er is voor kinderen tot en met 8 jaar een autopedrace. Je hoeft niet je eigen autoped mee te brengen. Recre-aktief heeft tien unifor me autopeds beschikbaar. Na een flinke duw moet men om de beurt naar beneden rijden en niets of niemand mag dan nog helpen. De zeepkist moet met de bestuurder op eigen gelegenheid zo ver mogelijk uitrijden. Er is een wisselbeker voor diegene die het beste in alle drie de races is. (Op 26 juli en 2 augustus zijn die andere races). Momenteel is de wisselbeker in bezit van Inse Bonne, de winnaar van vorig jaar. Natuurlijk zijn er ook prijzen voor de tweede en derde prijswinnaars. De prijzen worden uitgereikt op 2 augustus als het totaalklassement bekend is. ledereen tussen de 6 en 14 jaar mag gratis meedoen. Tobbesteken in De Koog aan de Nika- del. Vanaf 20.00 uur kan er weer 'ge mikt' worden. Wie raak steekt blijft droog, maar o wee als je mist, een zeer plaatselijke regenbui kan dan het gevolg zijn. Gratis meedoen. Wie durft? Om 19.00 uur is er een strandloop bij paal 9 (einde van de Witteweg bij Den Hoorn). Er kan worden ingeschreven bij strandpaviljoen Paal 9. Deelnemen kost f3, Daarvoor kunt u kiezen of u 4 of 8 kilometer gaat lopen en bij de finish wacht een fraaie herinnering. Om 19.30 uur beginnen in de Hervorm de kerken van De Cocksdorp en Ooster end zangdiensten. In de Hervormde kerk aan de Dorps straat in De Koog wordt een inter kerkelijke zangdienst gehouden, aan vang 19.30 uur. illiimiliinimiiro Strandloop bij het Hoornders/ag. Niemand hoeft zich deze zomer op Texel te vervelen. Nauw samenwerkende organisaties hebben allerlei evene menten bedacht voor mensen met uiteenlopende interes sen, die van hun vakantie een afwisselend en ontspan nend avontuur willen maken. „Lekker niets doen" blijkt in de praktijk maar heel korte tijd echt lekker te zijn. Lichaam en geest zijn veel meer gediend met „wat anders doen". „Recre-aktief Texel" is de naam van de organisatie, die zich tot doel stelt het bieden van sportieve recreatie aan de toeristen. Andere organisaties die wat voor toeristen doen, sloten zich bij Recre- aktief aan, waardoor het onder andere mogelijk werd de krant uit te geven die u nu in handen heeft. Het is een compleet overzicht van alle dagelijks wisselende evenementen op het eiland. De krant wordt als gratis bijlage toegevoegd aan het magazine „Texeltoerist", aan de plaatselijke Texelse Courant, maar wordt ook bij allerlei gelegenheden los uitgedeeld. Het is best mogelijk dat u al met de krant kennis maakt nog voordat u op Texel bent aangekomen. Dan is hij u aangeboden door de mensen van Recre-aktief (herkenbaar aan hun gele jacks) terwijl u in Den Helder in de auto zit te wachten voor de veerboot. Neem in dat geval een aktief voor proefje op uw Texel-vakantie, stap de wagen uit en laat u door de Recre- aktief-mensen bezig houden I Scène uit „Op de bonnefooi met vakantie" De gele bus van Recre-aktief staat vanaf 10.00 uur in het centrum van Den Burg op de Groeneplaats. De recreatieleiders delen daar programma's uit en geven ook graag mondeling informatie over de komende activiteiten. Speciaal voor de kinderen van Den Burg is de jeugdinstuif. Een sport- en spel- middag voor de jeugd tussen de 6 en 14 jaar. Gratis deelnemen. Het begint om 14.00 uur op het veld achter de Thijsse- school. Bij het Eierlandsche Huis aan de Klimp- straat in De Cocksdorp kan gevolleybald worden. Er kan worden ingeschreven voor dit volleybaltoernooi met een team van zes personen die 12 jaar of ouder zijn. Per persoon betaalt men ƒ1,— Om 19.00 uur is de start en het gaat door tot het donker wordt. Na het volleybal toernooi is er disco in het Eierlandsche Huis. Een mini-voetbaltoernooi van Recre- aktief. Op het veld achter parkeerterrein van camping Dennenoord aan de Grensweg. (vlakbij zijweg 11 van de Pontweg). Op een veld van ongeveer 20 bij 50 meter, met een team van zes personen en zonder voetbalschoenen wordt er gevoetbald, ledereen die 14 jaar of ouder is mag meedoen voor één gulden. Om 19.00 uur start vanuit de Warmoes- straat in Den Burg een toertocht op de fiets. De tocht duurt ongeveer één uur en is bestemd voor de jeugd van 10 tot 16 jaar. Je mag gratis meefietsen. Het enige wat je nodig hebt is een fiets en dat hoeft nog niet eens een racefiets te zijn. Om 22.00 uur start Recre-aktief met een avondoriëntatietocht. We starten bij het Eierlandsche Huis aan de Klimpstraat in De Cocksdorp. Neem een zaklamp mee, want het is donker als we terug komen van deze twee uur durende nachtelijke wandeling. Aan het einde wacht u een heerlijke kop soep. ledereen mag mee doen, deelname is f3, p.p. „Van alles wat en niet te moeilijk" is het devies van de Texelse revuegroep „Op de bonnefooi". Deze groep Texelaars brengt deze zomer een zomerrevue met de naam „Op de bonnefooi met vakan tie". Een vlot en leuk programma waarin u onder meer kunt genieten van de ballade van de sok, liedjes over lange wachttijden bij de boot en over het naaktstrand. Er wordt gewerkt met wijsjes van bekende liedjes, maar ook zelf gemaakte liedjes met begeleiding van een accor deon brengen veel sfeer en dragen bij tot een gezellige avond. Wie over „Texels talent" wil meepraten moet beslist gaan kijken; 21.00 uur in dorps huis De Waldhoorn in de Herenstraat in Den Hoorn. Van 14.00-16.00 uur worden in de Her vormde kerk van Den Hoorn (het bekende witte kerkje) rondleidingen ge houden. Bij goed weer mag ook de toren worden beklommen. Om 20.00 uur begint in Hervormde kerk aan de Dorpsstraat in De Koog een dia-avond over Texel. In disco dancing Question aan de Zwaanstraat in Den Burg is Avro's Top- pop discoshow, 21.00 uur. Het Hoornder kerkje kan worden bezichtigd. Vanaf 10.00 uur organiseren leden van Recre-aktief strandspelen bij paal 20. (dat is de Badweg in De Koog volgen tot op het strand), ledereen mag gratis meedoen met spelen zoals: jeu de boule, volleybal, voetbal, strandtennis, hockey enz. enz. Een fietstocht van ongeveer twee uur start om 10.00 uur bij camping De Bremakker aan de Tempeliersweg (vlakbij zijweg 12 van de Pontweg). Voor f3, mag u meefietsen en krijgt u een comsumptiebon. Doe mee en ont dek hoe mooi Texel is. Tegenover camping Gortersmient aan de Grensweg (vlakbij zijweg 11 van de Pontweg) begint om 14.00 uur een bosloop. ledereen kan meedoen, want gjiiiiiiiiiiiiiliiiiiiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiimiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiif' te beleven. Denk aan de vaar- en vistochten, excur sies, bowling, mini-golf. Jan Plezier, varen, exposi ties enz. Daarvoor verwij zen wij naar Texeltoerist, 'n gedeeltelijk in kleur uit gevoerd magazine dat om de drie weken verschijnt en overal op Texel voor 1,75 te koop is. In Texeltoerist komt een plattegrond van Texel en de dorpen voor, een hoogwatertabel, dienst regeling voor boot en bus, verhuuradressen voor fiet sen, paarden, bolderwa gens, visboten, adressen en openingstijden van bank- vestigingen, artsen, auto dealers, postkantoren en nog veel meer, waaronder telkens wisselende actuele artikelen en vele tientallen tips en wetenswaardighe den. De „Texeltoerist" met gratis bijlage vormen een compleet Texels informa tiepakket. Gauw halen dus! Deze krant maakt mel ding van alle dagelijks wis selende evenementen op Texel. Maar op het eiland is nog veel meer te doen en aiiiiiiiiiiiiiimiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiimimiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiii Meedoen aan allerlei spelen op het strand. er worden verschillende routes gelopen: moeilijk en makkelijk. Tot uiterlijk 16.00 uur wordt er 'gewerkt', daarna kan iedereen wat nuttigen bij diverse cam pings aan de Grensweg. Deelnemen kost f2, Een braderie in De Koog. En wat voor één. Heel De Koog is de braderie, u ziet het vanzelf als u naar de eilandelijke badplaats rijdt. Diverse winkeliers staan met een stalletje buiten. Daarnaast zijn er nog vele andere attracties. Para chutisten landen op het veld aan de Nikadel. In de Dorpsstraat (de „Kal- verstraat" van De Koog) staat een swingende dixielandband, een bóeren- kapel en een draaiorgel. Midden in de Dorpsstraat staat een grote waterbak. Er ligt een grote balk overheen en daar kunt u zakknuppelen. Voor de kinderen is er poppenkast. De braderie duurt tot ongeveer 20.00 uur. Om 19.00 uur een volleybaltoernooi aan de Boodtlaan in De Koog. In de loop der jaren is gebleken dat dit een van de grootste toernooien van Texel is gewor den. Teams van Texelaars en toeristen strijden, alsof het om het kampioen schap van Texel gaat. Stel een team van zes personen samen en schrijf even voor 19.00 uur in bij de speelweide aan de Boodtlaan. Deelname door personen van 12 jaar en ouder. Dit alles kost u f 1,— P-P- Bij paal 9 (dat is aan het einde van de Witteweg bij Den Hoorn) houdt de Visclub een viswedstrijd. Om 19.30 uur kunt u aldaar inschrijven voor f5,— p.p. en personen beneden de 16 jaar ƒ4,— p.p. Tot 21.30 uur wordt er gevist. Als aas mogen pieren, bliek en spiering worden gebruikt. In het Eierlandsche Huis aan de Klimp straat in De Cocksdorp begint om 20.30 uur een talentenjacht, ledereen die maar iets kan presteren op het gebied van zang, dans, toneel, goochelen en wat je maar bedenken kan, moet daar eens naar toe gaan. Kijken mag natuurlijk ook, maar deelnemers spelen de hooft rol. Van 14.00 tot 16.00 uur worden in dl Hervormde kerk van Den Hoorn rond leidingen gehouden. Bij goed weer ma ook de toren worden beklommen, van waar men een schitterend uitzicht heef op zuidelijk Texel. Om 14.00 uur start bij De Schuilhut aai de Parnassiastraat in De Koog eei kerkentocht. Dat is een rondrit (me eigen auto) langs diverse historisd interessante kerkgebouwen van Texel Deze worden onder leiding van binnei en van buiten bekeken. Deze keer zijl de kerken van noordelijk Texel aan di beurt. In de Hervormde kerk van De Cocks dorp wordt aanvang 20.00 uur dia-serie „Texel in alle jaargetijden' vertoond. In de Hervormde kerk van Oostereni wordt een concert gegeven door orga nist Henk van de Velde, aanvang 20.1! Veel vertier op de Koger braderie.

Texelsche Courant | 1981 | | pagina 6