Evenementen van 25 juli tot en met 2 augustus 1981 I Zaterdag 25 juli 1981 Zondag 26 juli 1981 VERVELEN IS NIET NODIG Maandag 27 juli 1981 Dinsdag 28 juli 1981 Woensdag 29 juli 1981 „Texeltoerist" hoort erbij An unsere deutschen Gaste Uitgave b.v. v/h Langeveld en De Rooy Postbus 10, Den Burg - Texel. rECR EAKTVEf, •neeems Het concours hippique biedt een urenlange show van mens en dier. Vanaf 10.00 uur zal Recre-aktief op de plaatsen aanwezig zijn waar de meeste wachtenden voor de TESO-boot staan. Blijf niet zitten in de auto maar wacht Recre-aktiefl ledereen mag gratis mee doen aan tennis, volleybal, voetbal, jeu de boule en hockey. Om 21.00 uur is Avro's Toppop disco show met d.j. Jerry Jetson in het Eierlandsche Huis aan de Klimpstraat in De Cocksdorp. Lekker discoën in de grote zaal, waar ook een extra tap is aangesloten, zodat iedereen op tijd zijn 'natje' kan krijgen. Voor de paardenliefhebbers is deze zaterdag een waar festijn. Om 9.00 uur begint op het veld achter de Thijsse- school in Den Burg (bereikbaar via de Emmalaan, wordt ook met borden aan gegeven) een keuring van de paarden, 's Middags om 13.00 uur start een echt concours hippique. Er zijn diverse wed strijden en demonstraties. Ondermeer een optreden van de ponyclub. Er zijn aangespannen nummers waarbij onder meer een nieuwelingennummer, een damesnummer en een open klasse waarin gestreden zal worden om de Zilveren Zweep van Texel. Ook zijn er tweespanrubrieken en er zal tenslotte ook nog een grote show worden ge geven waaraan verschillende soorten paarden en pony's zullen meedoen. Commentaar wordt deze middag ver zorgd door de heer W. Spoelstra uit Leeuwarden. Het geheel wordt muzikaal omlijst door het Koninklijk Texels Fan farekorps DEK. De toegang is voor kin deren tot 12 jaar f2,50 en voor vol wassenen f7,50. De tweede zeepkistenrace start om 14.00 uur bij jeugherberg Panorama op de Schansweg bij Den Burg. Wie een ,,hele goeie" zeepkist heeft kan dan uit rijden tot de dijk aan de Waddenzee. Voor kinderen t/m 8 jaar is er een autopedrace. Of na een flinke duw of na even ,,aansteppen" kijken we wie het verst komt. De zeepkisten worden in twee groepen verdeeld: grote en kleine wielenGrote wielen zijn wielen die groter dan autopedwielen zijn. Na de derde race (deze is volgende week op 2 augustus) kijken we wie de grootste totaalafstand heeft afgelegd. Deze cou reur krijgt dan de wisselbeker. Momen teel is de wisselbeker in handen van Inse 8onne uit Den Burg. Er zijn ook bekers voor de andere prijswinnaars. Meedoen kost niets en belangstellende supporters zijn welkom. Om 14.00 uur start de verkiezing van de sterkste man van Texel. Een twaalftal geselecteerde mannen zullen zich in de strijd werpen voor deze fraaie titel. Net als te zien was op de televisie zullen ook deze mannen meisjes op optillen, tele foonboeken doorscheuren, biervaten tillen, auto's tillen enz. enz. Het speelt zich allemaal af aan de Nikadel in De Koog en zal ongetwijfeld een vermake lijk schouwspel worden. Vanavond om 19.00 uur kan bij strand paviljoen Paal 9 ingeschreven worden voor een strandloop. Paal 9 vindt u als u de Witteweg bij Den Hoorn afrijdt. Voor Niemand hoeft zich deze zomer op Texel te vervelen. Nauw samenwerkende organisaties hebben allerlei evene menten bedacht voor mensen met uiteenlopende interes sen, die van hun vakantie een afwisselend en ontspan nend avontuur willen maken. „Lekker niets doen" blijkt in de praktijk maar heel korte tijd echt lekker te zijn. Lichaam en geest zijn veel meer gediend met „wat anders doen". „Recre-aktief Texel" is de naam van de organisatie, die zich tot doel stelt het bieden van sportieve recreatie aan de toeristen. Andere organisaties die wat voor toeristen doen, sloten zich bij Recre-' aktief aan, waardoor het onder andere mogelijk werd de krant uit te geven die u nu in handen heeft. Het is een compleet overzicht van alle dagelijks wisselende evenementen op het eiland. De krant wordt als gratis bijlage toegevoegd aan het magazine „Texeltoerist", aan de plaatselijke Texelse Courant, maar wordt ook bij allerlei gelegenheden los uitgedeeld. Het is best mogelijk dat u al met de krant kennis maakt nog voordat u op Texel bent aangekomen. Dan is hij u aangeboden door de mensen van Recre-aktief (herkenbaar aan hun gele jacks) terwijl u in Den Helder in de auto zit te wachten voor de veerboot Neem in dat geval een aktief voor proefje op uw Texel-vakantie, stap de wagen uit en laat u door de Recre- aktief-mensen bezig houden Cocksdorp en Den Burg. Muzikale be geleiding van gasten wordt op prijs gesteld. Men kan zich hiervoor aanmel den bij de desbetreffende pastorieën. In de Hervormde kerk van De Koog wordt een interkerlijke zomerdienst ge houden. Medewerking wordt verleend door het gemengde koor „Advendo" uit De Koog. Voorganger in deze dienst is pastor P. J. A. Loos uit Medemblik. f 3, kan iedereen meedoen. Er kan 4 of 8 kilometer gelopen worden en voor de geleverde prestatie ontvangt iedere deelnemer een herinnering. In het City Theater in de Gravenstraat te Den Burg draaien de volgende films. In de kindermatinee ,,De Aristocats" om 14.30 uur. Entree f4, Toegang 16 jaar en ouder: „McVicar" om 20.00 uur. Entree f7,50 (prolongatie voorbehou den). De film McVicar draait ook 27 en 28 juli nog, steeds om 20.00 uur. Om 19.30 uur zijn er zangdiensten in de Hervormde kerken van Oosterend, De De gele bus van Recre-aktief staat in het centrum van Den Burg op de markt en de leden van het mobiele team zullen graag mondelinge toelichting geven bij de Recre-aktiefkrant die zij uitdelen. Speciaal voor de kinderen uit Eierland en De Cocksdorp is er een jeugdinstuif. Van 14.00-16.00 uur is deze sport- en spelmiddag op het veld achter het Eierlandsche Huis. Alle schoolkinderen mogen gratis meedoen. Ook bij het Eierlandsche Huis, echter om 19.00 uur begint een volleybal toernooi. ledereen vanaf 12 jaar kan om 18.45 uur inschrijven en meedoen voor f 1,— p.p. Een team bestaat uit zes personen en u mag uw eigen team samenstellen. Na het volleybaltoernooi is er discotheek in het Eierlandsche Huis. Het Eierlandsche Huis vindt u aan de Klimpstraat in De Cocksdorp. Minivoetbal op camping De Koornaar" aan de Grensweg (vlakbij zijweg 11 van de Pontweg). Er wordt gespeeld op een veld van ongeveer 20 bij 50 meter, met een team van zes personen. Voetbal schoenen mogen niet gedragen wor den. Je hoeft geen ,,prof" te zijn om mee te kunnen doen. Deelnemen kost maar één gulden. Een fietstocht voor de jeugd. De Toer club Taxi 2000 organiseert vanuit de Warmoesstraat een ongeveer één uur durende fietstocht. Alle jeugd tussen de 10 en 16 jaar mag gratis meedoen. Je hoeft helemaal geen racefiets te heb ben. Gestart wordt om 19.00 uur. De Texelse revuegroep ,,Op de bonne fooi" presenteert: ,,Op de bonnefooi met vakantie". Een leuk en vlot lopend programma waarin onder meer genoten kan worden van de ballade van de sok, liedjes over het naaktstrand en over de lange wachttijden bij de TESO-boot. „Pretentieloos amusement" aldus de Texelse Courant en dat is het dan ook. Wie over echt Texels talent wil mee praten, moet beslist gaan kijken. Om 21.00 uur begint de voorstelling in dorpshuis De Waldhoorn in de Heren straat te Den Hoorn. Vanaf camping Loodsmanduin in Den Hoorn begint om ongeveer 22.00 uur een avondoriëntatietocht. Neem een zaklamp mee, want in het donker vindt u lang niet altijd makkelijk de weg. Voor f3,— mag iedereen meedoen aan deze ongeveer anderhalf twee uur durende tocht. Bij de start krijgt u een con sumptiebon voor een kop soep. In de Hervormde kerk van Den Hoorn is van 14.00-16.00 uur gelegenheid om een rondleiding te krijgen. Ook kan (bij goed weer) de toren worden beklommen. Om 20.00 uur begint in de Hervormde kerk van De Koog een dia-avond over Texel. Entree is 1,50 voor volwassenen en f 1,— voor kinderen. Om 10.00 uur start een bosloop. Deze keer loopt Recre-aktief dus 's ochtends. Wie loopt mee? Afhankelijk van de conditie van de deelnemers worden verschillende routes gelopen. De start is tegenover camping Gortersmient aan de Grensweg (vlakbij zijweg 11 van de Pontweg). Voor f2,— mag iedereen meedoen en krijgt aan het einde wat te drinken. Lekker fietsen over het eiland Texel en de mooiste plekjes ontdekken. Dat kan in de ongeveer twee uur durende fietstocht die om 10.00 uur start vanaf camping De Bremakker. (Deze ligt aan de Tempeliersweg, vlakbij zijweg 12 van de Pontweg. Voor f3,— mag iedereen meefietsen. Aan het einde van de rit wordt een bakje soep opgediend. 's Middags om 14.00 uur zijn er strand- spelen op het strand bij Paal 15 (Wes terslag). ledereen mag gratis meedoen aan spelen als: hockey, jeu de boule, volleybal, voetbal en tennis. De wekelijkse braderie van De Koog wordt van 14.00-20.00 uur gehouden. Heerlijk slenteren door de straten van De Koog, af en toe eens snuffelen in een stalletje of meedoen aan het zakknup- pelen boven de waterbak. Er wordt ook muziek gemaakt. Een heus draaiorgel, een boerenkapel en een dixielandband spelen swingende liedjes. Voor de kin deren is er poppenkast. Wie op de Nikadel loopt moet niet vreemd kijken als er ineens parachutisten naar bene den komen. Het hoort allemaal bij deze braderie, die de moeite van het bezoe ken best waard is. de Boodtlaan in De Koog bent. Want om 19.00 uur begint daar een groots volleybaltoernooi. In de loop van de jaren is gebleken dat het hier bijna gaat om het Texels kampioenschap. Stel een team van zes personen samen en schrijf in voor f 1,— p.p. Wie weet, wordt uw team wel de grote kampioen. IlllllllllIllllIllllllIIlllllllllllllllllllll te beleven. Denk aan de vaar- en vistochten, excur sies, bowling, mini-golf. Jan Plezier, varen, exposi ties enz. Daarvoor verwij zen wij naar Texeltoerist, 'n gedeeltelijk in kleur uit gevoerd magazine dat om de drie weken verschijnt en overal op Texel voor f75 te koop is. In Texeltoerist komt een plattegrond van Texel en de dorpen voor, een hoogwatertabel, dienst regeling voor boot en bus, verhuuradressen voor fiet sen, paarden, bolderwa gens, visboten, adressen en openingstijden van bank- vestigingen, artsen, auto dealers, postkantoren en nog veel meer, waaronder telkens wisselende actuele artikelen en vele tientallen tips en wetenswaardighe den. De „Texeltoerist" met gratis bijlage vormen een compleet Texels informa tiepakket. Gauw halen dus! iiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiNiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiii Deze krant maakt mel ding van alle dagelijks wis selende evenementen op Texel. Maar op het eiland is nog veel meer te doen en Zijn er nog mensen die iets leuks kunnen doen op het gebied van zang, dans, toneel goochelen, o.i.d.? Ga naar het Eierlandsche Huis aan de Klimpstraat in De Cocksdorp, want daar begint om 20.00 uur een talentenjacht. Tussendoor wordt bingo gespeeld. Vogelwachter Kok houdt in Den Hoorn, in dorpshuis De Waldhoorn aan de He renstraat een diavoorstelling. Prachtige beelden van de Texelse natuur en voor de liefhebbers van alles wat groeit en bloeit. Entree voor deze avond is 72,50. Van 14.00-16.00 uur kan iedereen die dat wil een rondleiding krijgen in de Hervormde kerk van Den Hoorn. Ook de toren kan worden beklommen. Om 14.00 uur start in De Koog vanaf de Schuilhut aan de Parnassiastraat een zgn. kerkentocht. Deze tocht die u zoveel mogelijk met eigen vervoer moet maken, gaat over het noordelijke de - van Texel, waar de kerken van binnf en buiten onder leiding worden bezi tigd. Tijdens de braderie in De Koog staat hervormde kerk de gehele middag ope Er wordt informatie verstrekt en go a deren verkocht uit de SOS-wereldw lf kei en over een dovenproject uit banon. Om 20.00 uur is er in de Hervormde ke van De Cocksdorp een dia-avond rr als onderwerp: Texel in alle jaargetijde Om 20.15 uur begint in de Hervorm kerk van Den Hoorn een concert. H Scheuerorgel wordt dan bespeeld do Bert Koelewijn uit Staphorst. De to gang is gratis, er is echter aan het ein ,r van dit concert een collectie die b stemd is voor het restauratiefonds v het Hoornder kerkje. Zorg dat u op tijd op de speelweide aan Ook deze woensdagmorgen weer strandspelen bij paal 28, aan het einde van de Krimweg bij De Cocksdorp. ledereen mag gratis meedoen aan aller lei sportieve spelletjes. Van 10.00 tot 12.00 uur is Recre-aktief aanwezig. Deze middag is er vanaf 14.00 uur weer zo n ouderwetse folkloremarkt in het centrum van Den Burg. Wat is er zoal te doen? Men kan kijken naar: oude am bachten die worden gedemonstreerd, klederdrachten en u kunt zich ook laten wegen op de wolweegschaal of u laten insluiten in het schandblok. Voor de kinderen is er een stalletje waar ze koek kunnen versieren en ook worden er drie poppenkastvoorstellingen gegeven: tel kens in de Warmoesstraat om 14.15, 15.00 en 15.45 uur. Ook kan men een kijkje nemen in de Hervormde kerk aan de Binnenburg. Tot 16.30 uur is daar open huis. Er is een optreden van het Westfries Volkstoneel en in de loop van de middag ongeveer om 15.30 uur zullen Auch die deutschen Touristen sim auf unserer Insel herzlich willkom men. Deshalbsist es schade, dasse: uns aus finanziellen und techni schen Gründen nicht möglich ist „Recre-aktiefkrant", auch in deut scher Sprache herauszugeben. Die Übersicht der einzelnen Ge schehnisse sind jedoch in einfache holl. Sprache umschrieben, wii glauben deshalb auch, dass es füi unsere deutschen Gaste einiger massen verstandlich ist. Sollter trotzdem noch Schwierigkeiter auftreten, mit bestimmten Worter oder Bezeichnungen, dann könner Sie sich jederzeit an die Texelane wenden, die Ihnen bestimmt helfer werden. Redaktion. Strijd om de sterkste man van Texel „Mariene Dietrich" in de revue van Bonnefooi". Orgel van de Hervormde kerk te Den Hoom is dinsdag en donderdag tijdens de rond leiding te bezichtigen. Om 19.30 uur begint bij ,,De Oor sprong" (dat is aan de Oorsprongweg, nabij midden Eierland) een viswedstrijd. Wie mee wil doen hoeft geen ver gunning e.d. te halen. Dat is allemaal in het inschrijfgeld verwerkt. Tot 16 jaar betaalt u f4, en boven de 16 jaar f 5, Als aas mag alleen brood worden gebruikt. Om 21.30 uur wordt bepaald wie gewonnen heeft. i Een dixieland-orkest geeft de Braderie in De Koog een feestelijk cachet

Texelsche Courant | 1981 | | pagina 6