Evenementen van 8 tot en met 16 augustus 1981 Zaterdag 8 augustus 1981 Zondag 9 augustus 1981 Woensdag 12 augustus 1981 Dinsdag 11 augustus 1981 Maandag 10 augustus 1981 „Texeltoerist" hoort erbij De zomerrevue van „Op de Bonnefooi". Liedjes over het naaktstrand en de lange wacht tijden voor de boot De MAB (Motor-, Auto- en Brom- fietsclubl houdt de tweede autocross op het veld aan de Genteweg bij Ooster end. De eerste start is om 14.00 uur. Ongeveer 70 Texelse coureurs zullen hun uiterste best doen, want er is een prijzenpakket van duizenden guldens. Er is ruime parkeergelegenheid voor uw auto (door borden aangegeven). De toegangsprijs is voor de jeugd tot en met 12 jaar 73,— en voor personen van 13 jaar en ouder 77, Een aantal manches wordt gereden met grote, zware auto's en twee manches met kevers. Daarna komen de halve en hele finales. Het is een spektakelstuk waar op 12 juli al zo'n 4000 mensen van genoten hebben. Bij paal 9 begint om 19.00 uur een strandloop. Paal 9 is aan het eind van de Witteweg bij Den Hoorn. Voor 73,— kan er gelopen worden in twee cate gorieën: personen t/m 14 jaar en per sonen van 15 jaar en ouder. Afstanden zijn 4 of 8 kilometer. Inschrijven van 18.00 tot 19.00 uur. Na afloop ontvangt iedere deelnemer een fraaie herinnering. Iedere zondagavond is er een interker kelijke zomerdienst. Een kerkdienst met veel muziek van en voor gasten. Men sen die mee willen spelen, kunnen zich aanmelden bij De Schuilhut, Parnassia- straat in De Koog. De dienst wordt gehouden in de Ned. Hervormde kerk van De Koog in de Dorpstraat. Aanvang 19.30 uur en na afloop koffiedrinken. Om 20.00 uur in de bioscoop aan de Gravenstraat te Den Burg de film „Garantie tot de hoek". Ook maandag en dinsdag zal er steeds om 20.00 uur een filmvoorstelling zijn. (Prolongatie voorbehouden). Cabaret. Om 20.30 uur begint in het Eierlandsche Huis aan de Klimpstraat in De Cocksdorp een Hollands cabaret. Het uit Rotterdam komende duo „Trio Trauma" zal met gitaarbegeleiding veel eigengemaakte liedjes ten gehore bren gen. Het programma heet „Relatiefje met verlos" en daarin komen onder werpen als vernielzuchtige voetbalsup porters, moord en doodslag tussen man en vrouw en rampen in een pretpark voor. Het is een kritische maar ook humoristische blik op onze hedendaag se wereld. Deze avond begint om 20.30 uur, duurt ongeveer anderhalf uur en de entree is 72, Programmavoorlichting in Den Burg Vanaf 10.00 uur staan de leden van Recre-aktief op de markt in het centrum van Den Burg om deze krant uit te delen en toelichting te geven op het pro gramma van de komende week. U her kent de mensen aan hun gele kleding en gele Recre-aktief-bus. Speciaal voor de jeugd van de Waal en omgeving wordt een jeugdinstuif ge- nouden. Van 14.00-16.00 uur vindt deze sport- en spelmiddag plaats op het veld aan de Oosterenderweg voor kinderen van 6 tot 14 jaar. Op het veld van camping Dennenoord wordt van 19.00-22.00 uur een mini- voetbaltoernooi gehouden. Hierbij mo gen geen voetbalschoenen worden ge dragen. Ploegen bestaan uit zes perso nen en het veld is aanzienlijk kleiner dan bij het gewone voetbal. Deelname voor 71,— p.p. Minimum leeftijd 14 jaar. Van 19.00-22.00 uur is er op het veld bij het Eierlandsche Huis aan de Klimp straat in De Cocksdorp een volleybal toernooi. Wie ouder is dan 12 jaar kan inschrijven met een team van zes per sonen 71,— p.p. Na afloop is er discotheek in het Eierlandsche Huis. Vanuit de Warmoesstraat in Den Burg start om 19.00 uur een toertocht voor iedereen tussen de 10 en 16 jaar. Toerclub Taxi 2000 organiseert deze één uur durende fietstocht. Deelname gratis en een .acefiets is niet nodig. Uitgave b.v. v/h Langeveld en De Rooy Postbus 10, Den Burg - Texel. rE£R EAKB0, Als er weer wachttijden zijn, staat Recre-aktief paraat, ledereen die zich verveelt kan gratis meedoen aan jeu de boule, hockey, volleybal of voetbal. De wachttijd is zo voorbij als u meespeelt met Recre-aktief. Om 20.30 uur begint in dorpshuis De Waldhoorn in de Herenstraat te Den Hoorn de film ,,39 Steps". Een'vroege film van Alfred Hitchcock waarin de kenmerken van deze 'meester' al duide lijk te zien zijn. Entree 75,— per per soon. In het Eierlandsche Huis aan de Klimp straat in De Cocksdorp begint om 21.00 uur een dansavond met Hammond organist Cor. In jongerencentrum 't Asiel aan het Schilderend in Den Burg brengen van avond twee popgroepen moderne pop muziek. Vanaf 21.00 uur is de zaal open en in de loop van de avond treden de groepen 'Peasants' en 'Tröckener Kecks op. De Peasants komen van Texel en brengen voornamelijk new-wave mu ziek. Tröckener Keks brengt ook new- wave en komt uit Amsterdam. Zij heb ben plaatselijke bekendheid met de single 'Rick Ringers', 't Asiel heeft een goed geoutilleerde ruimte met podium, zitjes en een bar. De entree bedraagt 72,50. „Pretentieloos amusement", zegt de Texelse Courant over de zomerrevue van „Op de Bonnefooi". Op de Bonne fooi is een Texelse revuegroep die een programma brengt, speciaal voor de toeristen. De titel luidt: Op de Bonne fooi op vakantie. De liedjes gaan o.a. over het naaktstrand en de lange wachttijden bij de Teso. Tot 24 augus tus kan iedere maandagavond genoten worden van een avondje Texelse revue. Aanvang 21.00 uur in dorpshuis De Waldhoorn te Den Hoorn. Om 22.00 uur start een 2 uur durende avondoriëntatietocht van Recre-aktief met opdrachten. De start en de finish zijn bij het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp. meedoen kost 73, inclu sief een bakje soep aan het eind. Voor 71,50 kan men een dia-avond bijwonen met dia's over Texel. Aanvang 20.00 uur in De Schuilhut aan de Par- nassiastraat in De Koog. mimimilllilli»muil"I I te beleven. Denk aan de vaar- en vistochten, excur- sies, bowling, mini-golf, I Jan Plezier, varen, exposi- ties enz. Daarvoor verwij- jk zen wij naar Texeltoerist, fit v 'n gedeeltelijk in kleur uit- sf r' C'i gevoerd magazine dat om I ^-rfibytglrj de drie weken verschijnt en 1 overal op Texel voor f 1,75 I te koop is. In Texeltoerist komt een plattegrond van Texel en de dorpen voor, een hoogwatertabel, dienst- regeling voor boot en bus, I verhuuradressen voor fiet sen, paarden, bolderwa- gens, visboten, adressen en 1 openingstijden van bank- vestigingen, artsen, auto dealers, postkantoren en nog veel meer, waaronder telkens wisselende actuele artikelen en vele tientallen tips en wetenswaardighe den. De „Texeltoerist" met gratis bijlage vormen een compleet Texels informa tiepakket. Gauw halen dus! iiiriiliiiiiiiiMiiiimiiiiiiiMiiiimiiiiiiimmimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiimiiiiiiimiiiiiiii Deze krant maakt mel ding van alle dagelijks wis selende evenementen op Texel. Maar op het eiland is nog veel meer te doen en Wie neer de eutocross toegaat, verzekert zichzelf van spectaculaire beelden. Strandspelen op het strand bij paal 28 (aan het eind van de Krimweg bij De Cocksdorp). Gratis meedoen met o.a. voetbal, volleybal, hockey, jeu de boule en strandtennis. Van 10.00 tot 12.00 uur. avond vanaf 19.30 uur het zg. zomt avondvolleybal, ledereen van 11 jaar f ouder kan hier meedoen voor 71T 21.30 uur op het veld bij de muzieknis het centrum van Oosterend. (Bereikba via Verlorenkost of de Oranjestraat). Iedere woensdagmiddag wordt in de tuin van het raadhuis (bereikbaar via de Parkstraat en via het pad langs het Polderhuis aan de Binnenburg) jeu de boule gespeeld. Recre-aktief deelt gratis spelregelboekjes uit en draait wat Fran se muziek voor de juiste stemming, ledereen kan gratis meedoen. De Stichting Folklore Texel houdt een grote folkloremarkt. Van 14.00-17.00 uur kan men wandelend door het centrum van Den Burg oude kleder drachten bewonderen en demonstraties van oude ambachten zien, zoals spin nen, stroppen, manden maken, aarde werk schilderen en kaarsen maken. Men kan zich laten wegen op de wolweeg schaal bij de Vismarkt of zich in het schandblok laten sluiten. Voor de kin deren is er koekvergulden, een sma kelijke bezigheid. Verder zijn er drie poppenkastvoorstellingen om 14.15 uur, 15.00 uur en 15.45 uur. Op de Groene- plaats wordt een schapenvacht verloot. Extra evenementen zijn het optreden van de Dansgroep en een optreden van Helmi's Selfthéatre (pantomimespelen). Op het veld achter de Jan Drijverschool in Den Hoorn begint om 19.00 uur een volleybaltoernooi, ledereen die ouder is dan 12 jaar kan voor 71,— meedoen. Alleen of met een eigen team. Een team bestaat uit zes mensen. Ook in Oosterend kan volleybal ge speeld worden. Volleybalvereniging Smash '68 houdt iedere woensdag- In De Cocksdorp een strandloop bij pt 28, waar ook wordt ingeschreven. 0 19.30 uur wordt gestart. Er kan 4 of kilometer gelopen worden. Deelnan kost 73, Bij de finish ontvangt iede 1 deelnemer een medaille. In de Warmoesstraat in Den Burg st< I om 19.00 uur een toertocht voor jeugd tussen 10 en 16 jaar. Er zijn ge a kosten aan verbonden en er is ge |j racefiets nodig. e Op de barbecueplaats aan de Randw wordt een barbecue-avond gehoude Om 22.30 uur wordt begonnen en f einde zal rond 01.00 uur liggen. Vo 77,50 kunnen kaarten worden gekoc bij de VW en Den Burg en in De Koo Voor die prijs krijgt men vlees en e e drankje aangeboden. Een amatuei F cabaretgroepje uit Oosterend zal eni v komische acts opvoeren. v s Bij het Eierlandsche Huis aan de Klirt n straat in De Cocksdorp is om 19.00 i ir een poppenkastvoorstelling. Na de k voorstelling zal rond 20.00 uur e F tafeltennistoernooi beginnen, ledère kan meedoen voor 71,— p.p. C V In de Hervormde kerk van de Cocksdt een dia-avond' De heer J. van Groe S gen van Staatsbosbeheer geeft een t< L lichting bij deze diaserie over Tex K natuur. Aanvang 20.00 uur. 3 4 Om 20.00 uur in het City Theater in 4 Gravenstraat te Den Burg de woe 4 dagwestern „My name is nobody". 4 Even gezellig iets eten tijdens de Braderie in Om 10.00 uur wordt er gestart voor een bosloop tegenover camping Gorters mient (vlakbij zijweg 11 van de Pont- weg). Voor 72,— kan men meedoen, zowel recreatielopers en gevorderde lopers. Om 10.00 uur start bij camping De Bremakker aan de Tempeliersweg (vlakbij zijweg 12 van de Pontweg) een twee uur durende fietstocht langs de mooiste plekjes van het eiland. Voor 73,— krijgen de deelnemers een route beschrijving en een consumptiebon voor een kop soep. 's Middags op het strand bij Westerslag (paal 15) zijn diverse strandspelen. Gratis meedoen aan hockey, jeu de boule, voetbal, volleybal of strandten nis. Dinsdag wordt tussen 14.00 uur en 20.00 uur de braderie in De Koog ge houden. Allerlei stalletjes staan in de Dorpsstraat en daar is van alles en nog wat te vinden. Er is een demonstratie parachutespringen. Verder zijn een wa terbak waar iedereen mag proberen elkaar met kussens in het water te slaan, een tent waar men kan doelschieten, een groot springkussen en poppenkast aanwezig op deze braderie. Muzikaal wordt dit evenement opgeluisterd door een boerenkapel, een Dixielandorkest en een draaiorgel. Om 19.00 uur start in De Koog op de speelweide aan de Boodtlaan een vol leybaltoernooi. U kunt uw eigen team van zes personen samenstellen. Kosten: Koog, die dinsdagmiddag wordt gehouden. 71,— per persoon. Het is belangrijk op tijd te komen want soms zijn er meer dan 30 teams en dan vergt de in schrijving enige tijd. Om 19.00 uur wordt gestart met de eerste wedstrij den. Om 19.30 uur start een gastwedstrijd van de Visclub bij de Oorsprongweg, vlakbij De Cocksdorp. Tot 21.30 uur kan er worden gevist met als aas alleen brood. Wie mee wil doen kan ter plaatse in schrijven. Vissers onder de 16 jaar betalen 74, en volwassenen 75, Dit inschrijfgeld is inclusief de dagvergun ning die normaal nodig is om daar te mogen vissen. Tijdens de braderie is de Hervormde kerk in De Koog opengesteld en men kan er diverse stands aantreffen. Om 14.00 uur start een kerkentocht vanaf de Schuilhut in de Koog die de deelnemers langs alle kerken van het noordelijk deel van Texel voert. Om 20.00 uur begint in de Hervormde kerk van De Cocksdorp een dia-serie over „texel in alle jaargetijden", Toe lichting wordt gegeven door de heer Van der Kooi. Avro's Toppop in discotheek Question aan de Zwaanstraat in Den Burg. Om Aanvang 21.00 uur. Krijn Torringa is de disc-jockey. Entree 73, Om 20.00 uur zal vogelwachter Kok een dia-voorstelling geven in dorpshuis De walönoorn aan de Herenstraat in Den Hoorn. Entree 72,50. Kantklossen tijdens de folkloremiddag in Den Burg.

Texelsche Courant | 1981 | | pagina 4