Tussentijdse "jazz in Café De Zwaan VAN HET RAADHUIS R Maarten Koorn Czn. tweede bij Nederland: crosskamptoenschaD i Mededelingen van B. en W. I Texelse surfers deden het goed in wedstrijd Lands end- Dijkmanshuizen Komo-keur voor Bouwbedrijf Daalder Rijverboden Politie maakte eind aan loos alarm Uit het politie rapport Paardenmarathon Boze chauffeur beschadigde auto „WAT IK ZEGGEN WOU." Dienstmededelingen Bordenverbod Verpleeghuis Laatste Hoorndei donderdag Feestweek na opening muziekschool PAGINA 2 TEXELSE COURANT DINSDAG 25 AUGUSTUS 19 In het onlangs verbouwde café De Zwaan speelde zaterdagavond voor een veelkoppig publiek het jazz orkest de Dixie Compagnie. Een „tussentijds" muziekgebeuren geor ganiseerd door de Texelse Jazz Ver eniging, Evert ten Have en René Geurtsen, de nieuwe pachters van Café De Zwaan. Zes gerenommeer de jazzmusici hadden Texel uitgekozen om een zogenaamd try- out concert te geven. „Als het samenspelen bevalt en hun muziek slaat aan bij het publiek, dan wordt het een vast orkest", aldus Willem _s Hinderwet Tot en met 21 september 1981 liggen op het gemeentehuis, kamer 209, ter inzage de vergunningen ingevolde de hinderwet voor: a. Jn. Goudsblom, voor een inrichting bestemd voor de verkoop van broodjes en eenvoudige maaltijden en het bak ken van voedings- en genotmiddelen in oliën en vetten aan de Dorpsstraat 23j te De Koog; b. Gasbedrijf Texel BV. voor een gas- reduceerkast aan de Harkebuurt te Texel; c. E. Butzke voor het koffiehuis aan de Dorpsstraat 24 te De Koog, tevens bestemd voor het bereiden van ijs en het bakken van koek in ovens; d. F. J. Bakker voor een melkveebedrijf aan de Stoplweg 22 te Den Hoorn; e. J. den Holder, voor een boven grondse opslagtank voor vloeibaar pro- paangas aan de Vuurtorenweg 47 te De Cocksdorp; f. G. Bakker voor een bovengrondse opslagtank voor vloeibaar propaangas aan Driehuizen 12 te Den Burg; g. Gasbedrijf Texel BV voor een gas- reduceerkast aan de Bosrandweg te De Koog. De tijdstippen waarop inzage verkre gen kan worden zijn: op werkdagen van 9.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 16.00 uur; op maandagavonden van 19.30 tot 22,30 uur. Tot en met 21 september 1981 kan beroep tegen de vergunnmgen worden ingesteld door degenen, die tegen de aanvragen om vergunning tijdig be zwaren hebben ingediend. Beroep is tevens mogelijk voor enige andere be langhebbende, die aantoont, dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest eerder bezwaren in te brengen. Het beroepschrift moet worden gericht aan H. M. de Koningin en worden ingediend bij de Raad van State, Postbus 20019, 2500 ES Den Haag. De vergunning wordt in principe na afloop van de beroepstermijn van kracht. Zij, die be roep instellen, kunnen evnewel over eenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de vergunning dan wel tot het treffen van een voorlopige voor ziening. Dit verzoek moet binnen bo vengenoemde termijn worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. De vergunning wordt niet van kracht, voordat op dat verzoek is beslist. Nadere informatie wordt desgevraagd graag door de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie verstrekt (tel. 02220-3041, toestel 143). Burgemeester J. A. Engelvaart is tot en met 10 september met vakantie. Zijn spreekuur (maandags van 10.00 tot 12.00 uur) wordt waar genomen door wethouder J. Nauta. Hemelraad van de Texelse Jazz- vereniging. Café De Zwaan bleek zaterdagavond een uitstekende ruimte voor het jazz- gebeuren. De zaal is bij de interne ver bouwing rechthoekig gehouden met aan het einde een flink podium. Ten Have en Geurtsen willen elke maand .iets bijzonders" op Texel laten optre den, waarbij de bezoekers geen entree hoeven te betalen. „Met de zalen waar op kleine schaal iets aan cultuur kan worden gedaan, is het op Texel niet zo best gesteld. Bepaalde groepen vallen uit de boot", aldus Ten Have, die De Zwaan dan ook beschikbaar stelt voor een ieder die iets wil laten zien of horen. Het podium staat open voor muziek (van pop tot klassiek), cabaret, toneel, voordrachten etc. Gegadigden kunnen zich melden voor een optreden in De Zwaan. De enige voorwaarde die de nieuwe eigenaars stellen is, dat er geen entree geheven wordt. De zaal- faciliteiten staan verder gratis ter beschikking van degenen die willen op treden. Ook moet de publiciteit, als die door de ,,open podium" gebruikers gewenst wordt, zelf verzorgd worden. „Texelse popgroepen, dichters, ensem bles, vrouwenbands en noem maar op, alles is welkom Een café is voor ons namelijk een ontmoetingsplaats, waar ook uiting gegeven kan worden aan kreativiteit", aldus René Geurtsen. Daarom zullen de wanden van het Café benut kunnen worden door kunstenaars voor exposities. „Mensen die wel eens iets maken, maar niet meteen in het raadhuis of de Scholerie willen exposeren kunnen gratis bij ons terecht". De expositieruimte in De Zwaan is beperkt en daarom wordt wel verzocht eerst contact met de eigenaars (tel. 48811 op te nemen voor het „claimen" van bepaalde data. „Het verlevendigt De Texelse windsurfers hebben een goed figuur geslagen in de zondag gehouden wedstrijd Den Heider-Dijkmanshuizen, een veertig kilometer lange tocht die was geor ganiseerd in het kader van „Den Helder maritiem" in samenwerking met de Texelse windsurfclub. Gestart werd bij „Lands End". Er waren totaal zestig deelnemers. Het tiental Texelaars onder hen bleef in zijn geheel in de 20 man tellende kopgroep en Herman Boks werd zelfs eerste. Een gedeelde zevende plaats was er voor Aad Hillenaar, instrukteur bij het windsurfcentrum Texel. Weinig beneden deze prestatie bleven Jaap van Vooren, Kees Vermue, Gerard Roeper, Wim Houwing, Kees en Hans Bakker en v.d. Berg. Bij Dijkmanshuizen was op de dijk een door de Welzijnsstichting beschik baar gestelde tent geplaatst, waar alle deelnemers werden ontvangen met soep en broodjes. Toertocht Diezelfde tent deed zondag opnieuw dienst, toen de windsurfclub een toer tocht van De Cocksdorp (paal 33) naar Dijkmanshuizen hield, een afstand van 20 kilometer omdat in een wijde boog rond de Vlakte van Kerken moet worden gevaren. Er stond een pittige wind (kracht 4| en er werd voor de wind gevaren, wat het surfen er niet makkelijker op maakte. Door pech vielen er van de 26 deelnemers zes uit. ons interieur en het is voor de kun stenaar een geschikte plaats om veel mensen met zijn of haar werk kennis te laten maken", zo is de mening van beide pachters. In de toekomst willen Ten Have en Geurtsen dagelijks goed kope maaltijden gaan serveren voor mensen die moeilijk in staat zijn zelf te koken of daar soms geen zin in hebben, zoals alleenstaanden en jonge ren die niet meer thuis wonen. Om de spontane optredens van orkesten e.d. te stimuleren organiseert De Zwaan één keer per maand zelf een gratis optre den. Na het Jazz-orkest van zaterdag avond staat voor 9 oktober het latin- orkest „Signora" op het programma: Zuid-Amerikaanse volksmuziek. Verder wordt voor het winterseizoen gedacht aan literaire avonden met bekende schrijvers of dichters. De Dixie Compagnie bestond zater dag uit de Engelse trombonist Richard Cochrane bij liefhebbers geen onbeken- öndërnemers-aktiviteiten^j^ Na Drijver Bouw en Elco Vermeulen heeft nu ook het Bouwbedrijf H. Daal der Et Zonen B.V. in De Cocksdorp het zg. Komo-keur gekregen voor machi naal timmerwerk. Dat betekent dat het door Daalder vervaardigde timmer werk voorzien wordt van eem garantie- merk, wat inhoudt dat het werk is uit gevoerd volgens bepaalde strenge specificaties die maximale levensduur en kwaliteit betekenen. Mochten zich desondanks toch klachten voordoen, dan kan via Komo een keurmeester in geschakeld worden, die als arbiter op treedt. de, want hij speelde in de Ted Easton Jazz Band. Aan de piano zat Ab Blaauboer en de klarinet werd be speeld door Erik Lane van de Harbor Jazz Club. Bert Nieborg speelde bas en de initiatiefnemer van het try-out con cert was drummer Erik Nap. Band leider Joop Cruys zong en speelde trompet. De Texelse Jazz-vereniging zit naast het organiseren van het jaarlijkse jazzfestival niet stil. Zo kon Willem Hemelraad ons meedelen dat het radio programma „Sesjun" van de Tros een keer op Texel zal worden opgenomen. „Waar en wanneer is nog onzeker maar dat de Tros hier komt, staat vast", aldus Hemelraad. De jazz-organi- sator raakt er steeds meer van over tuigd dat Texel een ideale plaats voor jazz-promotie is. „De sfeer is hier goed en de Texelaars gaan deze muziek steeds meer waarderen". Zaterdag leek hij in De Zwaan gelijk te hebben. Ruim tweehonderd mensen vermaakten zich rond middernacht met de jazz-tonen van de Compagnie en daarmee was het zaaltje bomvol. Op de foto het orkest in De Zwaan. De politie is de afgelopen dagen her haaldelijk opgetreden tegen automobi listen die met drank op achter het stuur zaten, In de nacht van woensdag op donderdag werd een rijverbod van acht uur opgelegd aan een 26-jarige Texe laar die bij de Keesomlaan werd aange houden. Ook een 19-jarige vakantie ganger uit Arnhem, die in de Ruijslaan in De Koog werd aangehouden, moest zijn wagen voor acht uur aan de kant zetten. Een even oude toerist uit Nij megen werd donderdag in De Koog aangehouden en kwam eveneens in aanmerking voor. een rijverbod. Met eenzelfde maatregel kreeg een Duitser te maken die in de nacht van zondag op maandag op de Hoofdweg werd aangehouden. Van een auto, die op de parkeer plaats van Hotel Juliana" stond begonnen 's nachts om twee uur de lichten te knipperen en de claxon te loeien het inbraakalarm was in werking gekomen. Van braak was echter geen sprake; het overgevoelige alarm had gereageerd op bewegingen, die de auto maakte door de harde wind. De politie maakte aan het nachtelijke lawaai een eind door de auto open te maken en de zekeringen te verwijderen. Op het kruispunt Pontweg- Keesomlaan deed zich donderdag een aanrijding voor. Een Duitser die via de Pontweg op weg was naar de boot kreeg geen voorrang van een uit de Keesomlaan komende 27-jarige Texelaar. Een vrouw uit Oosterend botste vrijdagmiddag met haar auto tegen een lichtmast op de hoek van de Oranjestraat bij Rijwielhandel Keijzer. De lichtmast raakte daardoor defect. De mijnopruimingsdienst van de marine heeft gisteren op het strand bij paal negen een hoeveelheid munitie vernietigd. Daaronder bevond zich een granaat van twintig centimeter lengte, die vrijdag in de buurt van hetzelfde strand was gevonden. Zaterdag deed een Texelaar aangifte van vernielingen die aan zijn auto waren toegebracht. Omstanders hadden gezien dat drie jongens stenen hadden gegooid naar de bij de Waal- derstraat geparkeerde wagen. Een van de stenen was dwars door de achter ruit gegaan. Ook het portier werd ont wricht. De schade bedraagt f600, In de Molenstraat werd een herenfiets gevonden, die thans in het politiebureau op zijn eigenaar wacht. Een Duitser deed aangifte dat tussen 16 en 20 augustus uit zijn geparkeerde auto een kist gereedschappen, een zonnebril en een grijze wollen deken waren gestolen. Kinderen van de Bruinvisschool halen woensdag (morgen) vanaf 13.30 uur oud papier op in heel Oudeschild. Een ieder wordt verzocht het papier tijdig en gebundeld aan de weg te zetten De vereniging voor Vrienden van het Paard houdt op zondag 6 september een marathon. Opgave voor deze tocht is mogelijk bij Mevrouw A. Bakker- Witte, telefoon (02226) 464. Een Duitse vakantieganger, die woensdag 'met zijn auto een ritje over Texel maakte, zag op een gegeven moment een eend op de weg. Hij stopte om het dier te laten oversteken. Een achteropkomende vrachtwagen moest daardoor remmen en uitwijken. De Texelse chauffeur van de vrachtwa gen was zo boos, dat hij uitstapte en tegen de wagen van de Duitser trapte, waardoor voor f270, plaatschade werd aangericht. Tegenover de politie beloofde de Texelaar dat hij de schade zou vergoeden. BRIEVEN VAN LEZERS - BUITEN VERANTWOORDELIJKHEID VAN DE REDAKTIE Door de gemeentelijke maatregel om eigenhandig langs de openbare weg geplaatste borden te verwijderen zijn wij zwaar gedupeerd. Wij, de fam. Bakker van „Marjo" wonen driehon derd meter in een kleine zijweg, de Maaikeduinweg, van de Ruigendijk, en krijgen geen klant meer voor het kopen van bloembollen, omdat onze keurige borden aan de Ruigendijk verwijderd zijn. De borden voor onze boerderij werden door de politie weggehaald, ongetwijfeld tot genoegen van buurman Jos Bakker, „Astrid", want voor hem was het ongunstig als onze borden aan de Ruigendijk zouden blijven staan. Zelf is hij, door een gunstige ligging van zijn bedrijf, uitste kend in staat reclame te maken aan de drukke verkeersweg. Daar maakt hij dan ook een ware show van. Op eigen terrein staan drie vlaggen in top, een arreslee en kruiwagens met bloeiende lelies, een bakfiets met planten etc. De bomen rondom zijn terrein zijn omge zaagd en de sloten gemaaid, kortom: een blikvanger. De sloot van zijn land grenzend aan ons bedrijf wordt echter niet gemaaid. Daar staat het riet drie meter hoog. Na het weghalen van de borden en „uit nood" nu ook maar een vlag in top en een klein bord op de hoek Ruigendijk, krijgen we nu dus geen enkele klant meer. Nu vragen wij ons af of het wel ongelimiteerd mogelijk is van het eigen erf een „ker mis" te maken om zoveel mogelijk klanten te trekken. Dan willen we het nog niet eens hebben over het bedrog dat in het T.C.-artikel Ondernemers activiteiten van Jos Bakker naar voren komt. In mei is namelijk alles van de kwekerij, behalve de Dubbele von Sion- narcissen en de tractors, verkocht op een veiling. Alle bollen die in „kwekerij" Astrid worden aangeboden, komen van andere bedrijven. We hebben ons de laatste jaren vooral op het kweken van bollen ingesteld voor de verkoop aan huis, maar merken nu dat dit bedrijf in een enkele week volledig de dupe kan worden door het verwijderen van de borden, en de „show" van Jos Bakker. Van politie zijde werd bij het verwijderen ook mee gedeeld dat er voor ons een andere oplossing zou moeten komen. De gemeente Texel heeft na vele telefoon tjes nog geen hand toegestoken, al wordt wel gezegd, dat onze positie zeer „benard" is. Waarschijnlijk kan de gemeente niets anders dan de Algemene Politieverordening uitvoeren, maar hoe zit het met grote „reclame toestanden" op eigen terrein? Een worden bedrijven als het onze niet het slachtoffer van uitvoering van deze verordening? Met twee vaste klanten per dag kunnen wij onze bollenvoor- raad wel in de sloot gooien. J. Bakker-Smit, „Marjo", De Koog. Er wordt zoveel geschreven, nu zou ik ook graag eens wat willen zeggen. Na een tijd ziekenhuis ben ik naar het verpleeghuis Texel gegaan om op te knappen. Meestal wordt naar voren ge bracht wat niet deugt. Nu wil ik mijn dank betuigen aan allen in dat verpleeg huis. Verzorging, eten, alles eerste klasl Ook kunnen ze daar luisteren, wat zeer voornaam is, omdat er altijd mensen komen die het heel moeilijk hebben. Je doet nooit vergeefs een beroep, er is altijd iemand die voor je klaar staat om je uit de put te helpen. Ook gaan zusters geheel belangeloos in hun vrije tijd met invaliden uit. Hulde aan allen die daar, in alle eenvoud, zulk prachtig werk ver richten. M. ten Brug-List De Cocksdorp. Tientallen mensen binnen en buiten het Koninklijk Texels Fanfarecorps wer ken in hun vrije tijd als tijgers, om bere- klussen te verzetten en zodoende hun leeuwenaandeel te leveren voor de tot standkoming van het KTF-feest. Het feest nadert, dus nemen ook de dienstmededelingen toe: Voor alle duidelijkheid: Er is op beide feesavonden (vrijdag 4 en zater dag 5 september) bal nal Gratis toegangskaarten voor de beide feestavonden zijn verkrijgbaar bij: Zegel, heren- en jongenskleding, Weverstraat 32; Welkoopwinkel (Aankoopcentrale), Waalderstraat 53. De fancy-fair heeft ook een Rom- melkraam. Heeft U nog spulletjes die hierin een plaatsje willen hebben, bel dan even: tel. 3397 of tel. 2205 en ze worden terstond opgehaald. Aanmelding voor de Taartenbak- wedstrijd kan geschieden bij: C. van IJsseldijk, Vloedlijn 3, tel. 3397; T. Lenting, Vaargeul 30, tel. 3970; E. Boorsma, Schilderweg 214, tel. 2205. Eerstvolgende repetitie van h et reü nistenorkest: vrijdag 28 augustus van 19.15-21.00 uur. Eerstvolgende repetitie van de reünis tendrumband: dinsdag 25 augustus van 19.30-20.45 uur. De bewoners van de route van de muzikale rondgang op zaterdagmiddag 5 september (zie route op de strooi- folder) worden vriendelijk verzocht de vlag uit te steken. Bij de officieuze Nederlandse ka pioenschappen autocross, zondag te Medemblik werden houden (georganiseerd door EMACO) is Maarten Koom Czn. (n te verwarren met de Maarten Kor Jzn., die de Texelse autocn herhaaldelijk heeft gewonn tweede geworden. Het zag er z« naar uit dat de zeer sterk rijden Texelaar het kampioenschap halen, maar op het laatste momi kreeg hij problemen met een acht blijver, waardoor nummer twee B Schaap hem net voor het vallen v de finishvlag kon passeren. Aan de cross in Medemblik w door drie Texelaars deelgenomen: Tl Veeger, Maarten Koorn Czn. en Ri Meedendorp. Totaal waren er 56 ci reurs, afkomstig uit het hele land werd gereden op een korte baan r veel gaten. Door af en toe sproeien li stuiven worden voorkomen. Ruud Meedendorp werd door ongelukkige botsing al na de eer ronde uitgeschakeld. Theo Veeger, c gebruik maakte van de auto Maarten Koorn Jzn, kwam de man< door, maar werd net niet geplaa zodat hij in de herkansing weer aan start verscheen. Na een schitteri begin lag hij in eerste positie maar werd door Jan de Vries (onder Texelaars bekend als de „pieperboe in de sloot gedrukt. Maarten Koorn Czn. wist zich in manche met een tweede plaats dir te melden voor de halve finale. Daa werd hij derde wat recht gaf op star in de finale. Vanaf de achterste sti plaats liet Maarten zijn concurrem weggaan, zodat hij vanaf achterhoede kon oprukken. In eerste bocht werd al door drie aul een piramide gebouwd. Het veld dur snel uit en mede daardoor kon Mt ten al snel een tweede plaats innem direkt achter Rob Huig. Toen laatst noemde met materiaalpech bl steken, leek de Texelaar de zege vi het grijpen te hebben maar zo gemeld liep het in de laatste secom iets anders af. Onder het publiek bevonden veel Texelse crossliefhebbers waren gekomen om de verrichtinj van hun eilandgenoten gade te slaan De Hoornder Donderdag werd vo week afgelast in verband met de we omstandigheden. Het zou het laa evenement van de serie zijn gewe De organisatie heeft besloten a.s. t derdag alsnog de laatste Hoort Donderdag te houden, zoals gebru lijk vanaf half acht 's avonds. Er weer allerlei attracties zoals de romi tjesmarkt, doelschieten, barbecue Hoogtepunt van het programma is wedstrijd ringsteken op pony's kinderen. De hele avond is Fanfare/DEK actief en voor de jeug er disco in het dorpshuis. De nieuwe muziekschool, on deel van het dorpshuis Den Burg zaterdagmiddag 19 september vier uur officieel in gebruik wot gesteld door burgemeester J. A gelvaart. De plechtigheid is tei de start var een feestweek, die een speciale feestcommissie is organiseerd. In de muziekschool zal een k fototentoonstelling worden inger Materiaal daarvoor is verkregen leerlingen, oud-leerlingen, het art van de Texelse Courant en er zal nieuw fotomateriaal worden geto De zondag na de openingsdag v omstreeks het middaguur een kt concert gegeven van ongeveer kwartier, door de leerkrachten val muziekschool. Vervolgens is er huis, zodat ieder in de gelegenhe de muziekschool te bezichtigen. M dagmiddag worden instrume gemaakt, 's avonds is er een festival en „open podii Dinsdagmiddag brengen de leerlii een musical, 's avonds is er optr van de Boerenkapel van het KTF, Rommeltjesorkest uit Oosterend er ensemble Musica T Woensdagmiddag wordt door de lingen levend ganzebord gespeeld het dorpshuis, 's Avonds is er v dansen voor de leerlingen met korte demonstratie door de volkst groep. Donderdagavond geven de lingen een uitvoering, waarvoor middag is geoefend. Vrijdagmiddi er een puzzeltocht in Den Burg vot leerlingen boven 12 jaar. 's Av wordt de musical uitgevoerd (we gevolgd door een optreden van leerlingen) en wordt het danso aktief. Zaterdag tenslotte is er „play-in" wat betekent dat ieder iets op muzikaal gebied kan brei welkom is.

Texelsche Courant | 1981 | | pagina 2