VAN HET i RAADHUIS AGEND4 Oorlogssyndroom oorzaak van drankgebruik" Eilandcompetitie volleybal begonnen S L//R Texelaars voor de balie ÊA Gevonden voorwerpen 00 FAMILIEBERICHTE VERDACHTE VOOR POLITIERECHTER: Mededelingen van B. en W j m Spanjaard maakt het ongelofelijke (opnieuw) waar! 3NDER 595,- 1 Wielervereniging reed eerste wedstrijden najaarscompetitie TT CD 3 Badminton start nieuwe seizoen Damesvoetbal Texelse Boys Oefenwedstrijd Oosterend O 3 Q- Q- CD PAGINA 2 TEXELSE COURANT „Er is veel met u gebeurd. U moet voor u zelf toch bepaalde grenzen gaan leggen in uw drankgebruik, want zo kan het niet". Dit zei politie rechter mr. K. P. Doedens vrijdag morgen tijdens de zitting van het kantongerecht in Den Helder tegen de Texelse muziektechnicus, die terecht stond voor rijden onder in vloed. Op 6 augustus vorig jaar werd hij op Texel door de politie betrapt met een promillage van 1.57 in zijn bloed. De man had el eerder voor rijden onder invloed terecht gestaan en was daarbij al twee keer tot gevangenisstraf veroordeeld. Voor Mr. Doedens was de maat dan ook vol. „Ik vind het moeilijk u wéér een kans te geven", zei hij. Officier van Justitie Mr. W. Jansen eiste een ge vangenisstraf van twee weken en een jaar ontzegging van de rijbe voegdheid. De Texelaar, die werd bijgestaan door Mr. Feikema had echter een verklaring voor zijn drankgebruik. Hij verklaarde de laat ste tijd meer te zijn gaan drinken omdat hij last had van een oorlogs syndroom. Mr. Jansen achtte de gepleegde overtreding door de uitslag van de bloedproef wettig en overtuigend be wezen en vroeg om gevangenisstraf en een jaar ontzegging van de rijbevoegd heid. Verdachte had eerder dit jaar al een week gezeten voor dezelfde over treding en daarvoor had hij twee weken in de gevangenis moeten doorbrengen. Tot en met 28 september 1981 ligt op het gemeentehuis, kamer 209, ter inza ge de vergunning ingevolge de Hinder wet voor V. d'Urso. De vergunning heeft betrekking op een inrichting aan de Weverstraat 39 te Den Burg, be stemd voor het vervaardigen van maal tijden, waaronder begrepen het bakken van voedings- en genotmiddelen in oliën en vetten. De tijdstippen, waarop inzage verkregen kan worden, zijn: -op werk dagen van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur; -op maandag avonden van 19.30 tot 22.30 uur. Tot 28 september 1981 kan beroep tegen de vergunning worden ingesteld door degenen, die tegen de aanvraag om vergunning tijdig bezwaren hebben ingediend. Beroep is tevens mogelijk voor enige andere belanghebbende, die aantoont, dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest eerder bezwaren in te brengen. Het beroepschrift moet wor den gericht aan H.M. de Koningin en worden ingediend bij de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gra- venhage. ook voor rijden onder invloed. De verdachte zei daarop dat hij geen drankprobleem had. „Mijn probleen is dat ik in de auto stap nadat in een café bezocht heb", zo zei hij. De laatste tijd was hij meer gaan drinken omdat hij plotseling last kreeg van een oorlogs syndroom en daar depressief van werd. Mr. Feikema vroeg of de eis van de officier om een jaar niet te mogen rijden niet ingetrokken kon worden. „Desnoods een zwaardere straf op ander gebied, maar het ontnemen van de man zijn rijbewijs maakt hem brode loos". De verdachte zei dat hij veel met zijn eigen auto geluidsapparatuur door het land moest vervoeren. Ook pleitte Feikema voor een therapeutische bege leiding van de verdachte, zodat de man uit zijn depressies komt. De muziek technicus verklaarde daarop dat hij zelf al contact gezocht had met een be vriende psychiater. Rapporten over deze begeleiding waren echter nog niet voorhanden. ,,U kunt haar bellen, ze staat in het telefoonboek", aldus de verdachte. Rechter Doedens geloofde de uitspraken zo wel en vond het psy chiatrisch contact een goede zaak. „Maar desondanks bent u na een aantal fikse straffen weer met teveel drank op achter het stuur gaan zitten en dat kan leiden tot verkeersexcessen. Bovendien dupeert u uw gezin ermee", zo was zijn conclusie. Hij was echter ook overtuigd van de goede wil van de verdachte. „Het kost me veel moeite, maar ik zal de gevangenisstraf laten schieten", zei de politierechter, waarop hij zich op de hoogte stelde van het maandsalaris van de verdachte. Op de vraag van de rechter of de muziektechnicus nog iets aan te voeren had, beloofde de verdachte dat derge lijke overtredingen niet meer zullen plaatsvinden. Hierop kreeg de verdach te een boete van f 1200,— (of 24 dagen hechtenis) opgelegd en zes maanden onvoorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid met een proeftijd van twee jaar. Donderdag 27 augustus De commissie ruimtelijke ordening heeft een openbare vergadering in het raadhuis. Ter sprake komen het woon- qebiedie in Oudeschild, de bezwaren van Zijm inzake schadevergoeding, het struktuurschema landinrichting, het be schermd dorpsgezicht Den Hoorn, het bestemmingsplan voor de haven van Oudeschild, een notitie met betrekking tot de tweede woningen, behandeling van de struktuurschema's voor de bur gerluchtvaartterreinen, de drinkwater voorziening, militaire terreinen, open luchtrecreatie en zeehavens. Verder be handeling van de interprovinciale struk- tuurschets voor de Waddenzee en di verse voorbereidingsbesluiten. Begon nen wordt om 20.00 uur. Vandaag is het de derde dag van de zwemvierdaagse in het bad Molenkoog. Vanaf 18.00 uur. Attracties: spuitvoet- bal, kleine kermis en luchtzeilen. Klaverjasclub De Zwaan houdt een „proef-drive" in Chinees restaurant „Azië" aan de Groenenplaats, aanvang 20.00 uur. Vanaf 19.30 uur is de laatste Hoorn- der donderdag. Naast de bekende at tracties deze keer als hoogtepunt ring- rijderij door kinderen met pony's. Vrijdag 28 augustus Vandaag is het de vierde dag van de zwemvierdaagse. Vanaf 18.00 uur in zwembad Molenkoog. Allerlei aktivitei- ten: parachutespringen, jazzgymnas- tiek, huldiging deelnemers, surfdemon- stratie, kleine kermis en de Hoge Berg- loop. Zaterdag 29 augustus Om 13.30 uur start bij „Huize Irene" de nostalgie-rit van de „Blijde Rijders." Om 14.00 uur start in de haven van Oudeschild een tocht van de Water sportvereniging naar de Razende Bol voor barbecue en overnachting. Zondag 30 augustus De Kustzeilvereniging Westerslag maakt een rondje om Texel. Briefing om 9.00 uur bij het clubgebouw bij paal 17. Maandag 31 augustus In het RSG-gebouw aan de Haffel- derweg in Den Burg wordt een infor matie- en hooravond gehouden over het struktuurschema voor de militaire terrei nen; 20.00 uur. In de Hervormde kerk van De Koog begint om 20.00 uur een dia-avond over Texel. Entree f 1,50 voor volwassenen en 71,voor kinderen. In het dorpshuis van Den Hoorn wordt de vakantierevue van „Op de bonnefooi" opgevoerd, aanvang 21.00 uur. De klaverjasclub heeft een zomer avonddrive in Hotel De Zwaan, 20.00 uur. VASTE DATA Tot en met 10 september is elke maandag- en donderdagavond in de Schuilhutbibliotheek Parnassiastraat, De Koog) gelegenheid om boeken te ruilen. Beschikbaar is een grote collectie Nederlandse, Duitse en Engelse boeken voor jong en oud. Iedere eerste zaterdag van de maand wordt in De Cocksdorp en Eierland oud papier opgehaald, 's Morgens vanaf 10.00 uur door de o.l. school van De Cocksdorp in het dorp en directe om geving en 's middags van 13.00-15.00 uur door de Strijbosschool in de rest van de polder. Maatschappelijk werker Frank van Lare houdt spreekuur in de Oude ULO: maandags, dinsdags, woensdags en vrijdags van 8.30 - 9.30 uur en donder dags van 18.30 - 19.30 uur. De wielrijders toerclub 2000 traint elke maandag- en woensdagavond om 19.00 uur en elke zaterdagmiddag .vanaf 16.30 uur. Start vanaf Taxi 2000 in de War moesstraat. Iedere dinsdag- en donderdagochtend van 10.00-12.00 uur houdt bejaarden- werker Nico Nagtegaal spreekuur in het dienstencentrum De Hoilebol, Burgwal 32. De Texelse Reddingbrigade traint elke donderdag op het Turfveld in de den nen. Aanvang 19.00 uur. In het Prem Mandir Centrum De Ruyterstraat 62 in Oudeschild wordt iedere zondag en woensdag meditatie gehouden. Aanvang 20.15 uur. Het Vrouwenhuis houdt iedere maan dagavond vanaf 20.00 uur bijeenkomst in het Dorpshuis (oude ULO) aan het Schilderend, ingang aan de Wilhel- minalaan. Elke dinsdagmiddag van 15.00 16.00 uur wordt in 't Skiltje bejaardengymna- stiek gegeven. De vergunning wordt in principe na afloop van de beroepstermijn van kracht. Zij, die beroep instellen, kunnen evenwel overeenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een ver zoek doen om schorsing van de vergun ning dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet binnen bovengenoemde termijn worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De vergunning wordt dan niet van kracht, voordat op dat verzoek is beslist. Nadere informatie wordt u desgevraagd graag door de af deling algemene zaken ter gemeente secretarie verstrekt (tel 02220-3041, tst. 143). (Advertentie I.M.) RONDO LV"r^nJ rT".j In de tweede week van september gaat de eilandcompetitie volleybal weer beginnen. Alle teams die hieraan willen meedoen, dus ook diegenen die vorig jaar al Speelden, kunnen zich opgeven bij André van der Vliet, tel 02222-275 [Camping de Krimi. Het inschrijfgeld bedraagt dit jaar 7200per team. Om mee te doen met de eiland competitie is het niet nodig een bedre ven volleyballer te zijn. In de eerste plaats wordt om de gezelligheid ge speeld. Dat dit aanslaat mag blijken uit het feit dat er het afgelopen jaar 68 teams deelnamen. Die teams zijn ver deeld over zes verschillende klassen. Drie bij de dames en drie bij de heren. Een prachtig orgel, de Solina A300 met Rithmix, normale prijs f 2545, De Solina A300 bezit een scala van mogelijkheden zoals op het bovenmanuaal: 7 registers 5 presets (o.a. harp, hawaugitaar, piano) regelbare sustain, op het ondermanuaal: 3 klankmogelijkheden; 2 voetmaten op de pedalen, en een ritme apparaat met 14 ritmes Verder vindt u op dit orgel alle andere speelhulpen die bij een goed elektronisch orgel normaal zijn. demuziekyiiend van toeii... iju en inde toekomst! Het geheel in een bijzonder fraaie noten- of eikenhouten kast Wegens de introductie van een nieuwe orgelsene, geven wij nu f 700.— korting, zolang de voorraad strekt. (zonder Rithmix van f 2195,— voor f 1595, -) Koorstraat 23 - 25 1811 GM Alkmaar Tel 072 -154344 >/NDS 10° De regels wijken op sommige punten af van de officiële volleybalregels. Zo wordt er op tijd gespeeld, en niet tot 15 punten zoals in de Nevobo-competitie. Verder worden er altijd twee sets ge speeld. Een gelijkspel is dus mogelijk. Zoals bekend is er geen bezwaar tegen als er sponsornamen worden gevoerd. Ook gemengde teams zijn toegestaan. Deze worden dan wel bij de heren inge deeld. Omdat veel teams ieder jaar van spelers wisselen wordt een team niet automatisch in dezelfde klasse inge deeld als het vorige jaar. leder team dat zich opgeeft kan, binnen redelijke gren zen, zelf bepalen in welke klasse het uit wil komen. Het is echter wel mogelijk dat hiervan om competitie technische redenen van moet worden afgeweken. Dit gebeurt dan in onderling overleg. Om een team op te geven moet men over minimaal zes personen beschikken. Indien een team nog spelers zoekt of als een individuele speler een team zoekt, dan kan dit op de eerste speelavond gemeld worden bij de wedstrijdleiding. Dit geldt ook voor mensen of bedrijven die een team willen sponsoren. De speelavond is altijd op de dinsdag tussen 18.30 en 23.00 uur. Het competi tieprogramma wordt wekelijks in de Texelse Courant gepubliceerd. Bekertoernooi Naast de „normale" competitie wordt er dit jaar ook een bekertoernooi afge werkt. Daarbij wordt er alleen onder scheid gemaakt tussen mannen en vrouwen, niet tussen de verschillende klassen. Er wordt dan wel met een handicap gewerkt. Dat houdt in dat als een lager geplaatst team een sterke tegenstander loot, het eerste team een aantal punten voorsprong krijgt, afhan kelijk van de klasse waarin het speelt en de plaats die het inneemt op de ranglijst. In het bekertoernooi wordt gewerkt vol gens het afvalsysteem. Oud papier en vodden kunnen altijd worden bezorgd bij de voormalige brandweerkazerne aan de Achtertune in Oosterend. Het papier moet in de container worden gedaan en de vodden onder het afdak. De B-jeugd van de Wielervereni ging kwam woensdagavond op Zuid- Haffel het eerst aan de start voor een wedstrijd over vier ronden. Er zit flinke groei in deze groep, zodat de strijdlust er goed in blijft. Er werd hard gekoerst, zodat geen van de renners kans zag om te ontsnappen. Paul Witte kwam als eerste over de streep, gevolgd door Robert Visser, Anna Simone Kooiman, Richard Koopman en Ronald v.d. Wetering. De senioren reden eerst een tijdrit over 1400 meter. De snelste tijd werd gereden door Jos Huisman, die de af stand aflegde in 1.49.52. Tweede werd Paul van Arnhem in 1.49.90, derde Leen van Elk in 1.50.20, vierde Hans Koorn in 1.50.22 en vijfde Albert Winter in 1.51.90. Na deze tijdrit ging een criterium van start. De A-poule had 15 rondjes te rijden. Jos Huisman ging er na een aantal ronden alleen vandoor. Helaas werd hij in de voorlaatste ronde weer ingelopen door het peloton. De hele groep kwam daardoor weer bij elkaar en finishte in een massasprint. De over winning ging daardoor naar Hans Koorn met Cees Boks als tweede, Paul van Arnhem derde, Albert Winter vierde en Edo Kooiman vijfde. In de B-poule gingen 4 renners van start, maar helaas moesten twee van hen de strijd voortijdig staken. De eindsprint werd gewonnen door Geert Ellen met Cobi Koorn als tweede. De A-jeugd reed ook eerst een korte tijdrit over 1400 meter. Nico Evers won zowel deze tijdrit als het criterium daar na. De tijd van Nico was 2.00.96, Niels Collou reed 2.05.40, Marleen Terwindt deed het erg goed met 2.05.45, Jopie Zijm 2.14.30, Dennis van Rooy 2.16.85, Martin Koorn 2.18.14. Het criterium daarna werd ook weer gewonnen door Nico Evers. Martin Koorn werd tweede, Marleen Terwindt derde, Dennis van Rooy vierde, Jopii Zijm vijfde en Niels Collou (door peel nèt voor de finish) zesde. Bij de veteranen werd Martin Visse winnaar met daarachter Gerri Terwindt en Nico Boon. De vierde deel nemer in deze groep, Piet Roepe moest de strijd opgeven door een leeg lopende band. Volgende week woensdag wordei alleen wedstrijden gehouden voor de B jeugd. Wegens deelname aan d - Tour de la Salle in Den Helder is igeen competitiewedstrijd voor senioren. Opgegeven in juli op het politieburea Den Burg. sjaaltje, oranje-wit-blauw; zwarte here portemonnee inh. 12,50 dollar metrokaartjes; zilveren ring inscript Diane"; bruine tas inh. zwart badp; en rode handdoek; sleutel no: 1271 bruine portemonnee ing. 2 sleutels; V\ sleutel aan bruin label; voetbaltas sv. D Koog; zwart doosje inh. zilveren snui doosje, mariaketting, ketting met blai we kralen en ketting met bruine kralei statief; gekleurde badhanddoek; meshorloge, rode kunststof band; bei; schoudertas inh. borstel, sigarettei make-up, lege portemonnee; tentharii gen, buizen, touw en luchtbed; bos sleutels van Zundapp bromfiets; wit cahvastas inh. horescoopboekje, li| stick en kan; bruine halsportemonm inh. 55, ovale tafel met gedraaii poten; bruine zonnebril; sleutel aa ijzeren plaat; kleine zwarte portemonni inh. 20,20 2 sleutels; bruine scho dertas ing. horloge, strippenkaart, 30, en make-up; enkele slaapzakken en li tankje; bruine knijpportemonnee in 45,00; chroom handgreep; bankpa: Sparkasse Keulen; bruine heren port monnee inh. 450, zwarte portefeui inh. rijbewijs en cheques tnv Klai Jürgens; practica camera en filmpjes zwarte tas; blauw kinderlaarsje; roi portemonee inh. 300, blauwe sja< rood-bruine schoudertas inh. brille make-up, hondenriem; fietssleutel; ki derbril; badtas inh. rood-wit-blauv slaapzak; kluwen wol met penne trouwring inscriptie „Tini 1966"; horl ge merk Tissot, metalen band; zilvi kleurig dames horloge; witte tuinsto zwart jack inh. van borstzak o.a. adr< boekje; zakje inh. pocketboek, ansicl kaart, zilveren kettinkje; bruine Ier handschoen; Soms komt het voor dat een team op bepaalde dinsdagen niet kan spelen of dat het alleen op bepaalde tijden kan spelen. Indien dit nu al bekend is wordt men verzocht dit bij de opgave mee te delen. Hiermee wordt dan in de compe titie-opzet zoveel mogelijk rekening ge houden, al zal het niet altijd lukken om aan alle wensen te voldoen. Voor opgave en verdere inlichtingen kan men terecht bij André van der Vliet of Piet Keijzer, Parkstraat 36, Den Burg. Maandag 31 augustus start Badmint- tonclub Texel het nieuwe seizoen. Als vanouds spelen de junioren van 18.30 tot 20.00 uur en de senioren van 20.00 tot 22.30 uur. Op de nieuwe vloer in de sporthal is een andere belijning ge maakt, zodat er drie banen bij zijn gekomen. Totaal zijn er nu negen banen. In verband daarmee kunnen enkele nieuwe leden worden toegelaten. Opgave maandagavond aan de zaal. Zondag 30 augustus spelen de Boys dames elftallen 1 en 2 en de meisjes junioren op het bondstoernooi in Castri- cum. Vertrek met de boot van 11.35 uur. Om de elftallen compleet te maken voor de competitie kunnen de Texelse Boys nog enkele meisjes vanaf 14 jaar gebruiken. Training dinsdag en vrijdag avond om 18.30 uur of bel voor verdere informatie Th. Witte, tel. 3704. Twee pupillenteams van SVO spelen zaterdag een oefenwedstrijd tegen elkaar. De wedstrijd tussen D2 en E1 begint om 13.00 uur op het SVO-veld. v h Langeveld en De Rooy bv Den Burg, Texel Met droefheid geven wij kennis van het overlijden van mijn man, onze vader en groot vader Gerard Johan Enuma. Geb. 20 - 12 - 1901 te Paramaribo, 24 - 8 - 1981 te Groningen. Groningen, 24 augustus 1981, Grote Kruisstraat 26. L. L. M. Enuma-Lanjouw Gon Enuma Haarlem: Eri Reisenbach-Enuma Garmt, Pien en Jan Willem. De crematie heeft donderdag 27 augustus plaatsgevonden. Wij waren zeer onder de indruk van uw geweli belangstelling en medeleven na het plotselinge lies van ELIZABETH VAN MEERTEN. Het heeft ons bijzonder getroost dat u zich zo trokken voelde. Daarvoor willen wij u opr< danken. Fam. Kamminga Fam. Hopman Texel, augustus 1981, Boodtlaan 36, De Koog. Op 3 september 1981 zijn onze ouders en gr ouders A. J. Lap en G. Lap-Hogetoom 40 jaar getrouwd. Dit zal gevierd worden op zaterdag, 5 septembi kunt ze feliciteren tussen 16.00 en 17.00 uur in „Op Diek" te Den Hoorn. Reina en Edo Greet en Wm Jaap en Anja en kleinkinderen Kerkstraat 3, Den Hoorn. *****************f *****************f Lieve mama en papa, oma en opa, hartelijk gefeliciteerd met uw 45-jarig huwelijk. Door Hennie Wm Henk Bep Mery John Astrid Colinda Therese Anita Carola

Texelsche Courant | 1981 | | pagina 2