Weer andere coach voor Zaalvoetbalselectie Zwemhappening met veeIpubliek Nationaal kampioenschap boemerang gooien zaterdag op Texel zaalvoetbalprogramma Laatste oefenwedstrijd s.v. De Koog W! Texelse Boys Postduivenvlucht- uitslagen Klassement van Hoornder strandloop Vierdaagse weer groot succes Gymnastiek voor ouderen Wedstrijden volgens Australische eisen Goed weer bij laatste strandloop DINSDAG 1 september 1981 TEXELSE COURANT PAGINA 5 Voor de derde maal binnen één jaar heeft de Texelse zaalvoetbalselectie een nieuwe coach. Daar er te weinig aan dacht werd besteed aan de ideëen van coach Frits Rootlieb heeft hij onlangs bedankt. Rootlieb leek de juiste man voor deze positie daar hij geen club belangen bij de selectie had en vele wedstrijden bezocht, zodat hij goed op de hoogte kon zijn van d^vorm van alle hoofdklasse spelers. Bij het aanstellen van een nieuwe coach is men er van uitgegaan dat Gamma de meeste spe lers voor de selectie zal leveren en Gamma-coach Aad Blom is nu dan ook tevens de selectiecoach geworden. A.s. vrijdag om 19.25 uur speelt de selectie zijn eerste oefenwedstrijd voor het Gouden Hoef toernooi in Den Burg tegen de Noordhollandse kampioen West Friesland. De Westfriese selectie bestaat voor namelijk uit Hoveclubospelers. Voor de Texelse selectie zijn de volgende spelers uitgenodigd: Aad Vaars, Klaas Dirk Koorn, (beide Dubbeldik), Gerry Plaats man (Datsun), Gert Pansier, Henk Groen, Rob van de Stap, Louis Uriot en Martin Land van Gamma. Voor deze wedstrijd speelt om 18.30 uur een B- juniorenselectie een wedstrijd tegen hun leeftijdgenoten uit Den Helder. Voor deze selectie zijn uitgenodigd: M. Koorn C. Zijm, W. van Veen, J. H. Studulski, L. Eelman, M. Drijver, H. Witte en R. H. Bruin. In de hoofdklassewedstrijden waren de afgelopen week geen verrassingen maar wel had A O 2000-Mantje een merkwaardige uitslag. Mantje bouwde een 2—0 voorsprong op waarna A O éénmaal wist tegen te scoren welk doelpunt goedgekeurd werd. Hierna werd niet meer gescoord zodat de uitslag 2—1 was, maar op de wedstrijd formulieren staat 2—0 vermeld. Een doelpunt dat aan het einde van het lopende seizoen wel eens erg belangrijk kan worden. Datsun speelde tegen Question een zeer goede wedstrijd. Telkens werd de gehele Questionverde- diging uitgespeeld en in het eerste kwartier leverde dit al drie doelpunten op. Het zou uiteindelijk 7—1 voor Datsun worden. Kikkert/Topido dat vorige week nog voor een stunt zorgde door Dubbeldik te verslaan, kon het tegen Gamma niet bolwerken. In de eerste heflt wist Kikkert/Topido goed tegenstand te bieden en dit leidde tot een 2—0 voorsprong voor Gamma bij de doelwisseling. Na de wissel werd de druk van Gamma groter en dat de eindstand niet groter werd dan 6—0 was voornamelijk te danken aan het goede keeperswerk van Frans Stolk. Dubbeldik won mede dankzij vier doelpunten van Klaas Dirk Koorn zijn wedstrijd tegen ZDH met 6—3. Een spannende maar helaas te harde wedstrijd was Ooster- end-De Zwaan. In de eerste helft werd De Zwaan door Oosterend weggespeeld en Oosterend nam al zeer snel een 2—0 voorsprong. Hierna kreeg Oosterend vele kansen om zijn voorsprong uit te breiden maar paal en lat stonden meer dere doelpunten in de weg. Tegen de verhouding in scoorde De Zwaan in de laatste seconde van de eerste helft tegen. Na de wissel was De Zwaan de iets betere ploeg. Gerard Legierse bracht beide ploegen weer op gelijke hoogte maar Dirk Trap bezorgde Oos terend opnieuw een voorsprong. Eén minuut later was de stand weer gelijk, toen Gep Brouwer voor De Zwaan scoorde zodat de eindstand 3—3 werd. Onderspit In de eerste klasse moesten twee standaardteams het onderspit delven tegen twee reserveteams. Texel V kreeg met 7—3 klop van Datsun 2 en Oos terend 2 versloeg met 3—0 Gempo. Gamma 2 bouwde tegen Oosterend 3 al snel een grote voorsprong op maar hierna wist Oosterend nog enige malen tegen te scoren zodat deze wedstrijd eindigde met de 'korfbalcijfers' 11—6. In de tweede klasse nam Amro tegen Dubbeldik 3 een 1—0 voorsprong maar de Dubbeldikkers waren toch beter en wonnen de strijd overtuigend met 6—2. Jelleboog-Mok was een spannende wedstrijd welke Mok met 2—1 wist te winnen. Tex.Boys 1 is een geheel nieuw team en in hun eerste wedstrijd ver sloeg het het tweede team van dezelfde vereniging met 4—0. Tex.Boys 4 speelt in de derde klasse. Vorig seizoen kwam dit team uit als Tex.Boys 1 maar verloor vele wedstrijden en omdat de spelers bij elkaar wilden blijven is men nu het vierde geworden. Tegen Tex.Boys 3 was men zeker niet de betere ploeg maar men wist in tegenstelling tot Texelse Boys 3 wel te scoren zodat men met 3—0 kon winnen. Question 2 had veel moeite met ZDH 3 omdat men geen sterke keeper op het doel had staan. ZDH 3 was wel de betere ploeg maar de 6—1 uitslag was iets te geflatteerd. Kikkert/Topido 2 was tegen Gamma 4 de gelukkigste en won dan ook met 3—2. Het jeugdige Oosterend 6 is waarschijnlijk voor deze klasse iets te licht en hun eerste wed strijd tegen De Koog ging dan ook met 3—1 verloren. Bij de junioren hebben op één team na alle ploegen een sponsor. Bij een vijftal teams moeten de speler tjes echter contributie betalen zodat het de sponsors financieel wel erg gemak kelijk gemaakt wordt. Ook komt men bij deze spelers van 12-15 jaar al een café- naam tegen nl. Cafeetje. Cafeetje zag zijn eerste wedstrijd tegen Zeeaas Veldman met 3—2 verloren gaan. Ci- troën was met 3—1 de winnaar tegen Bremakker en de nieuwe ploeg ZDH verloor met 8—0 van Buro Eelman maar wanneer de ZDH spelerstjes wat meer aan de regels gewend zijn worden de resul taten waarschijnlijk wel beter. Uitslagen zaalvoetbal Hoofdklasse: ZDH-Dubbeldik 3-6 Oosterend-De Zwaan 3—3 Question-Datsun 1—7 Gamma-Kikkert/Topido 6—0 A O 2000-Mantje 1—2 Eerst klasse: Datsun 2-Texel V 7—3 Gempo-Oosterend 2 0—3 Oosterend 3-Gamma 2 6— 11 Tweede klasse: Jelleboog-Mok 1 —2 Amro-Dubbeldik 3 2—6 Tex.Boys1-Tex.Boys2 4—0 Derde klasse: ZDH 3-Question 2 6—1 Tex.Boys3-Tex.Boys4 0—3 Oosterend6-De Koog 1 —3 Kikkert/Topido 2-Gamma 4 3—2 Junioren: Citroën-Bremakker 3—1 Cafeetje-ZA Veldman 2—3 Buro Eelman-ZDH 8—0 Woensdag 2 september: 18.00 u. De Koogel 2-Datsun 18.30 uur. De Koog 2-ZDH 4 19.25 u. Question 2-Datsun 4 20.15 u. Texel 2-Nioz 2 21.10 u. Rab 2-Kikkert/Topido 3 22.05 u. Tex.Boys 4-PH Hotel Zaaldienst: Oosterend. Het eerste zondagteam speelt dins dagavond (heden) zijn laatste oefen wedstrijd tegen een combinatie-elftal van SV Oosterend te Oosterend. De aanvangstijd is gewijzigd in 18.30 uur. De seniorentraining van dinsdag komt hierdoor te vervallen. De tijden van de jeugdtraining op donderdag zijn met een half uur vervroegd. Het wordt dus nu als volgt: E-pupillen om 16.30 uur, D- aupillen om 17.30 uur en B-junioren om 18.30 uur. Voor de jeugdleiders van de Texelse Boys is er dinsdagavond (hedenavond) een bijeenkomst ter voorbereiding van Je competitie. Aanvang 18.45 uur. De ompetitie start dit weekend. Zondag vlogen de duiven vanuit Strombeek (245 km) in België. Gelost werd om 7.45 uur met N.W.-wind. Er waren 20 oude en 22 jonge duiven ingezet. De oude duiven lieten het ditmaal afweten en werden ruimschoots door de jongen geklopt. Uitslag oude duiven: 1e duif 11.53.29 uur 971 meter/Min. 2e duif 12.01.35 uur 950 meter/min., 3e A. Keijzer Den Burg Ie prijs; S. Feenstra De Waal 2e prijs. Uitslag jonge duiven: 1e duif 11.49.01 uur 999 meter/min., !e duif 11.51.13 uur 995 meter/min., 3e duif 11,47.41 uur 995 meter/min., laatste prijsduif 11.55.16 uur 974 me ter/Min. S. Feenstra De Waal; 1, 5e prijs; G. van Lingen De Koog jeugdlid 2e prijs; A. keijser Den Burg 3e, 4e prijs. Het hele klassement van de Hoornder trandloop is uitgewerkt. Wie een ixemplaar wil hebben kan er een afha- an op Herenstraat 60, Den Hoorn. Wil nen het klassement via de post ont- 'angen dan een voorgeadresseerde en- 'eloppe met postzegel sturen naar W. Vnout, Herenstraat 60, 1797 AJ Den oorn. De start van de Molenkoog-loop. Wie vrijcfagavond het zwembad heeft bezocht zal niet geloven dat de animo onder Texelaars om van het zwembad gebruik te maken afneemt. Tijdens de laatste avond van de achtste Nationale zwem- vierdaagse was het diepe bad stampvol jonge en oudere zwemmers die bezig waren de laatste meters van hun prestatieslag" te volbrengen. Vijfhonderdveertig zwemmers hebben vorige week vier maal tweehonderd vijftig tot vijfhonderd meter (jeugd) of vijf honderd tot duizend meter per dag in het water afgelegd. De zwemvierdaagse geldt als algemene promotie van het zwemmen en een prettige manier om de spieren soepel te houden. Dat lukte vorige week onder ideale weersomstandigheden uitstekend. Vrijdagavond was ter opluistering van de vreugde over het behaalde resultaat een aantal attracties georganiseerd waarvan de onder grote publieke belangstelling gehouden Molenkoog-loop over de Hogeberg een terugkerend evenement zal worden. zwaar", was de veelgehoorde mening. Uiteraard werd Joost Brouwer kampi oen op de tien kilometer. Precies twee minuten voor de nummer twee Cees Timmer uit Oosterend passeerde hij de finish. Andere hoge klasseringen bleven ook in deze familie. André Brouwer werd derde en Rien Brouwer pakte de zevende plaats. Over publieke belangstelling had de zwemvierdaagse dit jaar toch al niet te klagen. Mede door de georganiseerde „extra's" zoals het luchtzeilen, surfen in het ondiepe bad. een kleine vereni- gingskermis, spuitvoetbal. tekenwed strijd e.d. werden dagelijks ruim duizend toeschouwers genoteerd. Vrijdag waren naast de zwemmers die hun laatste rondjes trokken ongeveer vijftienhon derd mensen aanwezig om het afsluit- programma mee te maken. Veel ouders van zwemmers en zwem- mertjes hadden bloemen meegenomen om (net als bij de wandelvierdaagse) de waterratten te huldigen. Op en rond het bad was heel wat te beleven. De Zwem en Poloclub had een rommelkraam en verkocht flensjes en slaatjes. De afde ling jazzgym van de MST gaf bij het pierebadje demonstraties en het para centrum Texel opende het vrijdag avondprogramma met een precisie- sprong van drie para's naast het diepe bassin. Het aantal aanmeldingen voor de veldloop over de Hogeberg die om 19.00 uur van start ging, viel de orga nisatie een beetje tegen; 72 deelnemers. Wel werd het parcours na afloop door verschillende deelnemers geroemd. „Het is een mooie tocht en door de wisselingen in het wegdek lekker Donderdag 3 september: 18.00 u. Zegel Modes-Ratronics 18.30 u. Tex.Boys 2-Oosterend 4 19.25 u. Amro-Jelleboog 20.15 u. ZDH 2-Oosterend 5 21.10 u. De Koog-Tex.Boys 3 22.05 u. Oosterend 6-ZDH 3 Zaaldienst: A O 2000. Vrijdag 4 september: 18.00 u. Alkema-Buro Eelman 18.30 u. selectie b-junioren-Den Helder 19.25 u. selectie Texel-West Friesland 20.15 u. Nioz-Tex.Boys 21.10 u. Datsun 3-Dubbeldik 2 22.05 u. Gamma 3-Rab Zaaldienst: ZDH. Deze week gaan in drie dorpen de gymnastieklessen voor ouderen weer van start. De lessen worden gegeven door mevrouw Boukje Drijver en zijn georganiseerd door de stichting Welzijn voor Ouderen. Tijdens de gymuurtjes kunnen gega digden voor deze vorm van bewegen komen kijken en zich eventueel opge ven. De lestijden zijn als volgt: De Cocksdorp: elke dinsdag van 9.15 tot 10.00 uur in het Eierlandsche Huis. De Koog: elke donderdag van 11.15 tot 12.00 uur in de Schuilhut. Den Burg: elke donderdag van 9.30 tot 10.15 uur in de Hollebol. van wat met enthousiasme en door zettingsvermogen bereikt kan worden. „Je hebt ze gezwommen Marga en daar mag je trots op zijn." Uitslagen veldloop. 5 km dames: 1. Emelie Veeger 21.24, 2. Hetty Boogaard 22.05, 3. Nel Brui ning 23.03. 5 km heren: 1. Nico Kikkert 19.57, 2. Arco de Graaf 20.55, 3. Ronald van de Wetering 21.36. 10 km veteranen: 1. Daan Welboren 39.30, 2. Hans Bakker 40.50, 3. Piet Schuil 40.52. 10 km heren: 1. Joost Brouwer 34.09. 2. Cees Timmer 36.09, 3. André Brou wer 36.41.4. Peter Groen 37.02,5. Albert Hoven 37.20, 6. Peter Doest 37.28, 7. Rien Brouwer 37.49, 8. Gerard Zoetelief 38.01, 9. Louis Uriot 38.05, 10. Theo Franchimon 38.09. Op initiatief van boemerangwerper Karei Bakker uit Den Hoorn worden aanstaande zaterdag de Nederlandse boemerang kampioenschappen op Texel gehouden. Vanaf 10.00 uur 's morgens zullen op het SV De Koog voetbalveld aan de Boodtlaan een groot aantal boemeranggooiers uit heel het land tegen elkaar in het strijdperk treden. Op vijf onderdelen zal uitge maakt gaan worden wie de nieuwe Nederlandse kampioen wordt. Ger Schurink uit Leiden werd vorig jaar eerste en zal zaterdag zeker van de partij zijn om zijn titel te verdedigen. De vijf kamp volgens Australische regels wordt gehouden onder auspiciën van de Alge mene Boemerang Oranganisatie Neder land. „Het heeft wat moeite gekost om een luw terrein te vinden, maar aan de Boodtlaan kunnen we ons waarschijnlijk uitstekend uitleven", aldus Karei Bak ker. De boemerangenthousiasteling is ook nog bezig met de organisatie van Europese kampioenschappen in de Dennen, maar dit wordt waarschijnlijk een evenement voor volgend jaar. De boemerangorganisatie heeft het voetbalveld gratis van SV De Koog gekregen, maar de voetbalclub zal een bescheiden entree (/2,50 voor volwas senen en f1,— voor kinderen) vragen ter bestrijding van de kosten. De kantine van de club zal geopend zijn om de inwendige mens te versterken. De orga nisatie wijst er met klem op dat de kam pioenschappen onder vrijwel alle weers omstandigheden doorgaan. „De orga nisatie was een hele toestand en bij slechtere weersomstandigheden heeft iedere deelnemer dezelfde problemen", aldus Bakker. De kampioenschappen worden om tien uur geopend, mogelijk door een vertegenwoordiger van het ge meentebestuur. De boemerangorgani satie verwacht een twintig deelnemers te kunnen begroeten. Dat lijken er niet zoveel, maar er moet op vijf onderdelen gestreden worden en de 'zware' regels van de Australische vijfkamp heeft wer pers al geleerd niet te verschijnen als men niet in staat is bepaalde onderdelen redelijk uit te voeren. Regels Voor alle onderdelen geldt dat mini maal twintig meter gegooid moet wor den. Zaterdag wordt begonnen met precisiewerpen. De werper staat in een kleine cirkel en moet zijn boemerang zo gooien dat deze bij terugkomst weer in de gooicirkel terechtkomt. Tweede on derdeel is het vangen waarbij de werper van een vast aantal worpen, zoveel mogelijk boemerangs moet vangen. Meer spectaculair zal het snelwerpen zijn. Hier moeten de deelnemers zo snel mogelijk vijf boemerangs vangen. Prijswinnaars tekenwedstrijd: Nathalie van der Slikke, Samantha Koorn, Yvo Kok, Danielle Koorn, Ro nald Hoogerheide, Judith Els van Put ten, Gerco van Putten, Martin Bakker en Danielle van Hoven. Veteranen Ook de zogenaamde veteranen lever den een ferme prestatie, waarbij het voor veel deelnemers niet belangrijk was om te winnen. „Het is goed voor de conditie en gezellig", zo werd gezegd. Het sportieve Pakt-raadslid Daan Wel boren bleek vrijdag bij deze categorie het snelste. Hij liep de tien kilometer in 39 minuten en 30 seconden. Bij de finish op de speelweide en op het laatste stuk zandpad van de Hogeberg heerste onder het publiek een enthousiaste stemming. De laatkomers werden onder vurige aanmoedigingen over de eind streep gehaald. Zoals gebruikelijk werden naast de winnaars van de veldloop ook de oudste en jongste deelnemers van de zwem vierdaagse gehuldigd. Voor de negen enzeventig jarige heer C. Merckx, een trouw deelnemer, waren er bloemen. De jongste deelneemster, de zevenjarige Cindy van Lubek, kreeg ook een boeket, evenals de minder-valide Marga Flokstra die door badmeester Gert Pan sier naar voren werd gehaald als bewijs Een precisielending bij het zwembed. Maximale tijd vijf'minuten. Degene met de snelste tijd is eerste op dit onderdeel. Een soortgelijke 'oefening' is het vijf- minutenwerpen. In vijf minuten moet de werper zoveel mogelijk boemerangs gooien en vangen. Het laatste onderdeel is het zogenaamde stijlwerpen, waarbij demonstraties worden gegeven. De jury heeft de taak punten te geven voor houding, manier van werpen, plaats van vangen, etc. Tussen de vijfkamp- onderdelen door zullen enkele wed strijddeelnemers demonstraties verzor gen. Het onderdeel lange afstand wer pen zal aan het programma toegevoegd worden als het niet te hard waait. Records In feite is het voetbalveld te klein voor lange afstandwerpen, want het wereld record staat op 113 meter. „Als de deelnemers echter ver over de negentig meter lijn en boven de bomen gooien dan gaan we meten", aldus Bakker die hoopt dat er zaterdag enkele records gebroken zullen worden. Zo zou het aanstal boemerangs dat gelijktijdig door één werper in de lucht wordt gebracht (staat op 11 stuks!) verbeterd kunnen worden en ook het record langste vlucht van een boemerang (veertien seconden) kan worden gebroken. Op het terrein is de hele dag een speaker aanwezig om deskundig commentaar te leveren. Karei Bakker verwacht 's middags om vijf uur de prijzen uit te kunnen reiken. Woensdag 26 augustus werd Texels laatste strandloop ban dit seizoen ge houden. Bij paal 28 verzamelden zich tegen half acht 135 lopers, waaronder veel Texelaars. De acht en vier kilometer bleken deze laatste strandloop ook een uitstekende testcase voor de Molen- koog-loop die twee dagen later werd gehouden. De weersomstandigheden waren uitstekend en er werden dan ook snelle tijden neergezet. Joost Brouwer werd wederom eerste en kreeg na afloop een beker voor zijn prestaties. Hij heeft alle strandlopen gewonnen. Joost Brouwer heeft inmiddels beslo ten zijn hardlooptalenten verder te be nutten. Deze winter gaat hij trainen voor de marathon in Amsterdam en het lidmaatschap van de Oosterender voet balvereniging wordt opgezegd. Op dit moment is Joost in onderhandeling met enkele sponsors. In het totaalklassement van de jeugd- lopers over 4 kilometer werd Jan Eelman eerste. Bij de acht kilometer veteranen kan Piet Bakelaar zich na alle strand lopen op paal 28 het snelste noemen. De firma Nauta had vier boeken over hard lopen beschikbaar gesteld. Deze gingen bij de prijsuitreiking naar Nico Kikkert, Cees Vinke, Rob Boersen en Jan Henk Broekman. Enkele deelnemers die in het totaalklassement geklasseerd ston den kregen een fles wijn, beschikbaar gesteld door strandpaviljoen paal 28. Uitslagen: 4 km: Manfred Scholl 16.10, Biem_ van Leeuwen 16.10, Frans Stark 16.25, Wim Moerbeek 17.02, J. J. Moerbeek 17.12. 4 km jeugd: Jan W. Reuvers 16.29, Jan Eelman 16.29, Rolf Knodt 17.20, Ronny Peters 17.58, Gerrit Koorn 18.04. 8 km: Joost Brouwer 27.47, Cees Timmer 28.13, André Brouwer 28.21, Minne Goënga 29.02, Theo Franchimon 29.21, Gerard Zoetelief 29.25, Frans Kuip 30.25. 8 km veteranen: Udo Knodt 29.16, Piet Bakelaar 30.16, Daan Welboren 30.39, Hans Bakker 30.46, Piet Schuil 32.39, Cees Vinke 33.06, Dirk Eelman 34.48. Totaalklassement: 4 km jeugd: Jan Eelman 65.58, Jan W. Reuvers 66.00, Gerrit Koorn 70.31, Rob Boersen 76.26, Jan Henk Broek man 77.16, 8 km: Joost Brouwer 109.04, Cees Timmer 115.29, Nanning Kikkert 118.24, Minne Goënga 118.28, Theo Franchi mon 123.00. 8 km veteranen: Piet Bakelaar 122.04, Daan Welboren 122.27, Hans Bakker 124.05, Piet Schuil 131.47, Cees Vinke 138.55, Dirk Eelman 139.53.

Texelsche Courant | 1981 | | pagina 5