Goede organisatie stond borg voor gestaagde dag PicKnickrlt Blijde Rijders Fanfare ondernemers-aktiviteiten j Bijzondere stunt bij opening KTF fancy fair Jachtje weggestuurd Openingstijden VVV gewijzigd. KTF 90 jaar Dienstmededelingen VERVOLG VAN PAG. l Open dag Bornrif Warme maaltijden in „De Zwaan" Bril gestolen Vrouwen botsten Feest in De Waal .'«■■■J DOORGAAND RIJVERKEER Se- GESTREMD Vrijdag 11 en zaterdag 12 september wordt het 'fancy fair weekend' van het KTF jubileumfeest gehouden. Vrijdag is de fancy fair open van 19.30-22.30 uur en zaterdag van 14.00-17.00 uur en van 19.30-22.30 uur. Het evenement wordt vrijdagavond om 19.00 uur op bijzondere wijze ge opend. Dat zal gebeuren in aanwezig heid van de Boerenkapel die tevoren met paard en wagen door Den Burg zal trekken en van verschillende punten de diverse muzikanten zal oppikken. De kinderen van Den Burg die ook willen instappen moeten zich opstellen langs de volgende route: Witte Kruislaan, Ko- gerstraat, Stenenplaats, Binnenburg, Groeneplaats, Parkstraat, Schilderend, Wezenland. Aangekomen bij het 'feest paleis' aan het Wezenland zal daar de openingsstunt plaatsvinden; over de aard hiervan bewaren de organisatoren het stilzwijgen. In tegenstelling tot wat sommigen veronderstellen is de toegang tot de fancy fair gratis. Het is niet nodig tevoren ergens kaarten af te halen. Aanstaande zondag houden de Blijde Rijders hun picknickrit. Er wordt op de haven van Oudeschild naast de grote loods van de visserij-coöperatie gestart. Vertrek om 11.30 uur. Mochten de weersomstandigheden van dien aard zijn dat twijfel bestaat of het doorgaat, dan kan vóór 10 uur gebeld worden naar 02226-410 of 02220-3697. leder die in wil spannen is welkom. Een Amsterdamse schipper die met zijn jachtje in de Mokbaai voor anker was gegaan werd zaterdag door de politie gesommeerd een andere plek op te zoeken. De man lag met zijn boot binnen militair terrein. Het bleek dat hij geen behoorlijke waterkaarten aan boord had, waarop de verboden gebie den staan aangegeven Het VVV-kantoor in De Koog is vanaf 7 september geopend van 10.00 tot 18.00 uur, van maandag tot en met zaterdag. De medewerkers aan de fancy fair krijgen zoveel mogelijk schriftelijk be richt. Bij onduidelijkheid of in het geval men helemaal geen bericht krijgt, kan kontakt worden opgenomen met de., organisatie via nummer 02220-2972. Bezoekers van de fancy fair worden dringend verzocht hun auto's zoveel mogelijk te parkeren op het terrein aan de Emmalaan en dus niet op het terrein van gemeentewerken of de AOT- garage. Nauta ging in op de relatie fanfare burgerij en vond dat ook de Texelse gemeenschap kan worden gefeliciteerd met dit jubileum. De burgerij heeft het fanfare altijd geholpen; mede daardoor werd men de soms zeer zorgwekkende crisis de baas. Nauta had persoonlijk nog meegemaakt hoe het korps met slechts twintig man naar het concours ging (toch in de ere-afdelingl en zich daarbij zoveel moed indronk dat het een wonder was dat er nog een eerste prijs uitkwam. Nauta had veel lof voor de voorbeeldige zelfwerkzaamheid die het korps steeds aan de dag heeft gelegd en memoreerde dat de gemeente wel eens Ruitercentrum Bornrif start 12 sep tember het winterseizoen met een open huis. Vanaf 9.00 uur is iedereen welkom om te helpen met poetsen, wassen, hoeven krabben en andere werkzaamheden. Vanaf 14.00 uur worden demonstraties gehouden, is er een openbare les en worden verschil lende ruiterspelletjes gedaan. Aan het eind van de middag worden de bezoe kers in de gelegenheid gesteld zelf een paard te berijden. De winteractiviteiten zijn de volgen de: op 20 september om 11.00 uur examen ruiterrijbewijs. Van 13 tot 20 september is de start van de paard- en ponyrijlessen, zowel op eigen paarden en pony's als op manegepaarden en - pony's. Ongeveer 15 oktober beginnen de cursussen verzorgen van en het om gaan met paarden en pony's. Het gaat hier om twintig lessen van ruim een uur. Er is een cursus voor de jeugd tot en met 13 jaar en één voor volwas senen. In januari zullen de eerste wed strijden worden georganiseerd. Degenen die aan de open dag willen meedoen kunnen zich opgeven bij Rui tercentrum Bornrif, telefoon (02228) 289. Dinsdag (vandaag) start in Café De Zwaan de warme maaltijd voorziening voor jongeren, alleenstaanden en ande ren die door wat voor oorzaak dan ook niet altijd toekomen aan het zelf berei den van maaltijden. De eigenaars hebben deze maaltijd- voorziening opgezet zonder reserve ringssysteem. Gegadigden die 's avonds mee willen eten, mogen van te voren bellen, maar het is niet verplicht (tel. 02220-4888). Van 17.00 tot 19.00 uur is de keuken open en voor minimaal f7,50 en maximaal 79,50 krijgt men een warme maaltijd. Dat verschil in prijs hangt van het menu af. „Het ene is nu eenmaal duurder dan het andere en we zijn niet van plan winst te gaan maken. Bovendien is het goedkoper als meer mensen uit één pot eten", aldus Evert ten Haven van De Zwaan. De pachters spreken voorlopig nog van een experi ment. „Het is nog maar de vraag of de mensen het wel leuk vinden om in een café te gaan eten." Wel zijn de heren er van overtuigd dat er, vooral onder jongeren, behoefte bestaat aan goed kope maaltijden., De maaltijdverstrek king is elke avond, behalve zaterdags. Van een Duitse badgast werd don derdag een bril ontvreemd. De man had zijn leesbril in zijn badhanddoek gewikkeld en was daarna in zee ge gaan. Toen hij terugkwam had iemand de bril uit de handdoek gehaald en meegenomen. Van een Duitse vrouw werd vrijdag in De Koog haar fiets gestolen. Het was een witte Peugeot fiets met drie versnellingen. Op de kruising Bomendiek-Waalder- weg vond zaterdag een botsing plaats die aanmerkelijke schade tot gevolg had. Een 68-jarige Texelse vrouw reed in haar auto over de Waalderweg in de richting van Oosterend. Zij wilde linksaf de Bomendiek op, maar omdat ze vlak achter een takelwagen reed, had ze geen goed zicht op tegemoetkomend verkeer. Hierdoor kwam ze in botsing met een auto die door een 38-jarige Texelse vrouw werd bestuurd. PAGINA 2 TEXELSE COURANT DINSDAG 8 SEPTEMBER 198 Oud Papier Eén opdracht betrof het zoveel mo gelijk ophalen van oud papier, wat ten gunste zal komen aan een vereniging die al langer papier inzamelt. De groepen beperkten zich daarbij niet tot het dorp zelf. Het werd een ware 'rooftocht' over het eiland. Zelfs wordt beweerd dat bestaande voorraden van verenigingen zijn aangebroken. In totaal werd bijna drie ton verzameld. Andere opdrachten waren het verzamelen van pantys en nylons, het maken van een triplex vogel (de Wielewaal natuurlijk) en het bakken van een taart met drie (I) verdiepingen. „Moet wél eetbaar zijn", waarschuwde de opdracht. De groepen voldeden aan alle opdrachten en zo kon er ook nog gesmuld worden. Ook moesten een uur Zaterdag was het feest in De Waal en daarom was het dorp voor één dag verkeersvrij. lang drie mensen zoveel mogelijk gar nalen pellen, die weer benut werden voor de broodjes bij de barbecue die avond. Het grappige was dat beide groepen dezelfde opdrachten kregen en dat leverde in het dorp komische situ aties op omdat een groep iets kwam halen en vijf minuten later kreeg de goede gever het verwijt „Had het aan ons gegeven." Toneel Eén opdracht betrof het maken van een toneelstuk dat 's avonds in de Wielewaal opgevoerd moest worden, het werd de klapper van de dag. Het onderwerp was 'Parkeerproblemen', een thema waarmee de echte acteurs (van 't Amateurtje) en anderen wel raad wisten. Een groep gaf een prachtige opvoering van een gemeentehoorzitting over dit onderwerp met een wethouder die veel beloofde maar ook het verwijt kreeg eerder beloftes te hebben gedaan die niet waren nagekomen. Een actrice „Ik heb acht kinderen en ze zitten allemaal op rijles. Kom op met je plan nen." Uiteindelijk bleken er zelfs een viaduct en tunnel mogelijk te zijn. De andere toneelgroep behandelde de pro blemen die de gasten van restaurant De Fuik ondervonden door het niet kunnen stallen van de auto. Steeds werd dezelf de gast, die rustig zat te dineren, weggeroepen door bekende Waalders om zijn bolide te verplaatsen. De sterke arm der wet moest redding brengen, maar hoe dat werd aan het einde van dit spel niet geheel duidelijk. Dit onderdeel werd gewonnen door de 'oneven' res- taurantgroep. Het toneel bleek een goede attractie om meteen daarna de barbecues bij het dorpshuis te ont steken. Het pleintje bood even later een ge zellige aanblik met brandende feestver lichting, rokende barbecues en op de achtergrond de tonen van De Telstar die de danslustigen binnen bezig hi< den. Prijzen allegorische optocht: Eerste prijzen: „25 jaar bediening dor| huis" Marleen Roeper, ,,'t Amateui ook blij met het dorpshuis" Maarti Willem Roeper, „Geboorte Ouwe Sui derklaas" Jaquelien en Corien Plaai man. Tweede prijzen: „Niet met de bokkj pruik" Niels Jimmink, „Pakeerpri bleem" Martine Jimmink, „Jong en oi naar het dorpshuis", fam. Luiken Wonder. Derde prijzen: „Volksdansen" farP Kooiman, „Klaverjasclub" fam. Witt „25 jaar Wielewaal" fam. Groot Bij het levende ganzenbordspel vieli>r; de volgende kinderen in de prijze lv< Natasja Wonder, André Kooger, Frai Plaatsman, Sini Feenstra, Jelle de Wo Margo Maas, Arjan Kooger, Alim Boot, Sven Groot, Sandra Witte Hanna Beekman. een cadeau van het fanfare heeft gehad (al kwam het omgekeerde vaker voor). Dat cadeau bestond destijds uit de parkbanken die nu nog regelmatig wor den gebruikt. Binnenkort komt er waar schijnlijk opnieuw een geschenk bij in de vorm van de muzieknis. Die nis zal worden opgeknapt en Nauta zei te hopen dat het fanfare er net als weleer weer regelmatig in zal concerteren. Als gemeentelijk geschenk overhandigde hij aan het bestuur een enveloppe met in houd: de jubileumssubsidie. De heer P. Beuse voorzitter van het Gewest Noordholland van de Algemene Nederlandse Unie van Muziekverenigin gen bracht onder meer zijn vertrouwen in de muzikale toekomst van het Konin klijk Texels Fanfare tot uitdrukking. Hij baseerde dit op het relatief grote aantal jonge leden. Beuse overhandigde een geschenk onder couvert. Dat deed ook de heer Jac. Kiljan, voorzitter van Door Eigen Kracht waar mee het Fanfare al elf jaar vruchtbaar samenwerkt. Wat Kiljan betrof mocht dat zo blijven. Oud-lid De heer W. 8oon, het oudste oud-lid van het fanfare had zijn felicitatie toespraak op rijm gezet. Daarin haalde hij herinneringen op aan de dertig jarige periode waarin hij deel uitmaakte van het fanfare. Het was en is een heel goed korps, met steeds neutfale leden. Met veel waardering voor elkaar. Mis schien is dat de reden?" Boon herdacht in zijn rijm ook de oprichters en de andere mensen van weleer. „Ik heb hen allen nog gekend, die mensen van weleer, 't is hier dat ik hen allen nu, in deze regels eer." „Tenslotte zeg ik hartelijk dank, voor het noden op dit feest, 'k Ben trots dat ik u zeggen kan: ik ben erbij geweest." Grootmoedig Volgende spreker was de heer KI. Modder die een uiteenzetting gaf over de ontwikkeling van de fanfare- en har monieorkesten in Nederland en het proces van erkenning dat zij hebben moeten doormaken. De heer Modder heeft enige tijd als dirigent voor het KTF/DEK gestaan. Zijn muzikale voor keuren botsten echter met die van de leden en Modder (wiens muzikale kwa liteiten niet omstreden waren) moest tenslotte zijn functie neerleggen wat door alle betrokkenen als een nogal dramatische ontwikkeling is ervaren. Modder toonde zich grootmoedig door niet alleen op het feest van de partij te zijn, maar er ook daadwerkelijk aan mee te werken. Als geschenk overhandigde hij een muziekstuk: een door hem ge maakt arrangement van bartok („met dissonanten en maatwisselingen"). Modder betreurde dat het destijds niet is gelukt een jeugdorkest van de grond te krijgen en pleitte voor het alsnog op richten ervan, omdat hij het nood zakelijk acht voor de muzikale vorming van jongeren. Voorzitter Koorn liet blijken dat er ook wat hen en de andere fanfareleden betreft er geen vuiltje (meer) aan de lucht is. „De deur staat altijd voor u open." Excelsior Voor een onverwachte muzikale feli citatie zorgde de Christelijke muziek vereniging Excelsior uit Oosterend die compleet met drumband als een ver slagen verrassing de zaal binnenmar- Wie zaterdag en in de weken ervoor heeft gezien hoeveel werk door de feestcommissie „25 jaar dorpshuis" is verzet om dit heugelijke feit passend te vieren zal beamen dat het jammer Is dat het feest maar één dag duurde. Heel De Waal was veranderd in een soort 'feestpaleis'. Het dorp was versierd en bij de entrees stonden grote erepoorten. Enkele Waalders hadden het feest aangegrepen om hun huis nog snel van een nieuw verfje te voorzien en het hing de hele week al in de lucht; het was feest. Een feest wérd het. mede door de vlekkeloze organisatie en de opperbeste stemming onder de Waalders duurde het gebeuren tot in de kleine uurtjes of zoals een Waalder ons toefluisterde: „We laten even zien waarin een Idein dorp groot kan zijn." De feestcommissie bestaande uit Kees Zoetelief, Ria Rikkenberg, J. Witte Kees Licht, Door Kager en Henk Kooger is maanden in touw geweest om een programma in elkaar te zetten dat voor alle leeftijdsgroepen attractief zou zijn. Om negen uur werden degenen die het nog niet helemaal zagen zitten via de geluidswagen die melding maakte van alle activiteiten, al uit bed gepord. Om half tien ging onder leiding van de Margaretha Sinclair Band de allegori sche optocht van start. De optocht beperkte zich niet alleen tot versierde fietsen en dergelijke maar veel kinderen gaven op deze wijze aandacht aan de reden tot feestvieren: het al vijfentwin tig jaar bezitten van een gemeenschaps accommodatie in de vorm van een dorpshuis. Het ouwe sunderklazen en toneelspelen in de Wielewaal werden geroemd maar ook het altijd weer schoonmaken kreeg de aandacht. De vrolijke kleurrijke stoet maakte een De allegorische optocht trok veel bekijks. rondje door het dorp, waarbij de be jaardenwoningen aan het Vermanings pad niet werden vergeten. Hierna waren er voor de kinderen van de lagere school kinderspelen, waarbij het levende ganzenbord een leuk maar ook educatief karakter had. Op verschil lende huizen waren vragen en opdrach ten aangebracht die de kinderen moes ten invullen of uitvoeren. Voor de aller kleinsten was er midden in het dorp een grote zandbak waar naar hartelust werd gekliederd. Het middagprogramma was geheel gewijd aan de 'strijd' tussen de bewoners van de even en oneven huis nummers. 's Avonds bleek dat de ploegen van ieder dertig volwassenen aan elkaar gewaagd waren geweest. De 'even' ploeg onder leiding van Frits Witte en Lex Kaper won met een voor sprong van slechts twee punten. Na een estafette die begon bij Keyzer en Co en de deelnemers in het dorpshuis bracht, werd in het begin van de middag een achttal opdrachten aan de ploegleider gegeven die om half zes klaar moesten zijn. jit cheerde. „Geen woorden maar daderfvi aldus voorzitter Th. Medema, die Oosterender 'overval' afrondde met overhandigen van een geschenk om couvert. !o Tentoonstelling De tweede fase van Net iubileu feest van het fanfare is het vrijdag Woensdag bestaat in het feestpaleis legenheid om de expositie te bekijl (vrijdag van 19.30-22.30 uur en zaten l3, van 14.00-17.00 en van 19.30-22.30 t met 35 verschillende attracties wc jr£ een tekenwedstrijd gehouden, een lonnenwedstrijd en een wedstrijd t^/ri ten bakken. Woensdag (morgen) bestaat in feestpaleisxom de expositie te bekij die daar ter gelegenheid van het 90-j: bestaan van het KTF is ingericht. D zij hardnekkig speurwerk is men ei geslaagd een zeer insteressante colle curiositeiten bijeen te brengen, a betrekking hebbend op de fanfare schiedenis van het vroegste tot (aller)laatste moment. Het belangrijk werkzame aandeel in deze werd gi ine verd door Carla Veeger en Jaap Bakl Laatstgenoemde fungeerde tevens interviewer in een videoreportage o het fanfare. Deze reportage wi doorlopend in een aansluitend za< vertoond en bevat naast recente vra gesprekken diverse oude filmfragm ten. Om alles behoorlijk te bekij R rol als ale in, art heeft men zeker een uur nodig, tentoonstelling is open van 14.00 17.00 uur en van 19.00 tot 22.00 uu De collega's van „Excelsior" uit Oosta kwamen onverwacht het feestpaleis bit om het KTF een muzikale felicitatie te tak Na an org ruk

Texelsche Courant | 1981 | | pagina 2