VI I NI 4 voor selectieteam Augustus: mooi maar wel erg droog Weinig uitvallers bij zwemtocht Razende Boi Minimaal verlies zaalvoetbalprogramma G. J Hulsman opnieuw winnaar vlswedstrild HET WEER OP TEXEL IN DE AFGELOPEN MAAND Discussie-avond me Cees Schelling Ploegwedstrijden Geen vergunning Vernieling Rondje over Texel voor bejaarden in Oosterend DOOR DIRK VINKE Uitslagen zaalvoetbal PAGINA 6 TEXELSE COURANT DINSDAG 8 SEPTEMBER 198 Woensdag 9 september: 18.00 u. Bremakker-De Koogel 18.30 u. Datsun 2-Oosterend 3 19.25 u. Datsun 4-KSMT 2 20.15 u. Dubbeldik-De Zwaan 21.10 u. Oosterend-ZDH 22.05 u. Mantje-Gamma Zaaldienst: Rab. Donderdag 10 september: 18.00 u. Zeeaas Veldman-Citroen 18,30 u. ZDH 4-Nioz 2 19.25 u. Texel V-Gamma 3 20.15 u. Oosterend 2-Rab 21.10 u. Gempo-Datsun 3 22.05 u. Gamma 2-Dubbeldik 2 Zaaldienst: Texelse Boys. Vrijdag 11 september: 18.00 u. ZDH Cafeetje 18.30 u. Jun. B Texel-West Friesland 19.25 u. Jun. A Texel-West Friesland 20.15 u. Slufterhoek-Texel V2 21.10 u. KSMT-Question 22.05 u. Datsun-A O 2000 Zaaldienst: Oosterend. Op uitnodiging van het bestuur va de FNV afdeling Texel zal Cees Sche Jj ling, voorzitter van de voedingsbon ia FNV, voor een openbare discussieavon rc naar Texel komen. Deze avond wor! l0 op vrijdag 2 oktober gehouden en begii om 20.00 uur. Waar is nog niet bekend De Texelse afdeling van de FNV hee Schelling uitgenodigd omdat de voi dingsbond een nogal afwijkende menin j|'e binnen de FNV gelederen vertegei woordigd. Door de voedingsbond wori elke aantasting van de koopkracht resi luut van de hand gewezen en bovendie werd door de voedingsbond het beidsloos inkomen voor iedereen gelai ceerd. Schelling zal op 2 oktober eer een inleiding houden over dit arbeid: loos inkomen waarna gelegenheid bi staat tot het stellen van vragen en h maken van opmerkingen. E !!9 Dit najaar zullen op Texel zowel plaatselijke als de provinciale ploegwei strijden worden gehouden. De plaa j1 selijke wedstfijden georganiseerd do 1p de oud-leerlingenvereniging van landbouwschool zijn gepland op zate dagmiddag 19 september, aanvang h: twee op het land van de heer Sieger „Bern" aan de Hoofdweg. De we< strijden duren tot ongeveer vijf uu Daarna wordt in „Rebecca" in De Wa de prijsuitreiking gehouden. Deelneme kunnen zich nog opgeven bij J. Grisnig telefoon 02220-2462. De organisator! hopen op een flink deelnemersveld op veel publieke belangstelling. De provinciale wedstrijden wordi een week later gehouden, dus zaterdi 26 september, aanvang half twee op h land van L. Stroo aan de Hoofdweg Eierland. Voor beide wedstrijden dat de deelnemers om 13.00 uur aanw zig moeten zijn. Do In De Koog werd zondag proces v baal opgemaakt tegen een Texelaar een cafébedrijf uitoefende zonder da voor de vereiste papieren te bezitti De man verkocht alcoholhouden drank in een voor ieder toegankeli ruimte. X- Het afgelopen weekend werd tegfcv. een werknemer van een taxibedrijf p ces verbaal opgemaakt omdat hij Jui beroep uitoefende zonder chauffei xe| vergunning. GW Inzi itei Twee Duitse vrouwen van 31 en jaar hebben bij de politie aang UE gedaan van moedwillige beschadig van hun auto. Met een scherp vo werp was de lak van de auto's, die nel de Epelaan te De Koog geparke ste stonden, beschadigd. De beschadig «el zou maandag hebben plaatsgevonde «el 'i dij h I €rt l£ it 19' V or cel 'ar nr Dinsdag 8 september De Vrouwenbond van het NVV hl een praatavond; 20.00 uur. De gemeenteraad vergad °n, aanvang 19.30 uur. Woensdag 9 september. In het „Feestpaleis" aan het WetiJL land in Den Burg heeft het Koninl p g' Texels Fanfarekorps ter gelegenl van het 90-jarig bestaan een tento stelling en videovertoning. Open 14.00 tot 17.00 uur en van 19.00 22.00 uur. \fd «el stei kfd leli .Bi tel: B< sdo; «el 'am 0-T Be Zaterdagmiddag zwommen zeven Texelaars en 47 overkanters vanuit Den Helder naar de Razende Bol. Deze zwemtocht over zes kilometer was eer der wegens slecht weer uitgesteld. Zaterdag kon het weer echter niet beter. De zee was kalm en de watertempe ratuur was, net als bij de zwemtocht naar Texel vorige week, 18 graden. De leiding kon na afloop vijf uitvallers noteren. Eén daarvan had nog maar net de veerhaven in Den Helder verlaten toen hij al aan boord van een volgbootje moest worden gehesen. De Texelaars volbrachten de tocht allemaal. De reac ties varieerden na afloop van „Lekker een stukkie gezwommen" tot „De af stand viel me tegen." De veertienjarige Linda Zonderwijk van de Helderse zwemclub Zeemacht bleek zaterdag het snelste. Na één uur en drie minuten stapte ze op het droge. De zwemtochten gelden echter niet als wedstrijd. Dat kan ook niet want de ploegleiders in de verschillende volg boten hanteren allemaal een andere taktiek om de zandplaat te bereiken. De Zeemacht ploeg van zaterdag ging meteen na het verlaten van de haven richting Razende Bol en dat leek in eerste instantie oneerlijk. Veel andere groepen gingen eerst halverwege Texel en profiteerden zo van de opkomende ebstroom die hen daarna sneller naar de Bol bracht. Drie kwartier later liepen ze dan ook verbazingwekkend snel op de Zeemacht ploeg in, die het laatste ge deelte tegen de vloedkentering moest opzwemmen. De verschillende groepen gingen even na half twee, toen de Molengat de haven had verlaten, het water in. Al snel bleken de verschillende groepen zich onderling ook op te splitsen. „Als je bij mensen zwemt die langzamer gaan dan je gewend bent, wordt je ijskoud. Je De viswedstrijd die zondag j.l. gehou den is bij De Kaap trok in totaal 23 deelnemers: zeven jeugdleden en 16 senioren. Bij de jeugd wisten er drie vis te vangen. Eerste werden Ron en Cor Eelman beide met 16 cm en derde werd Martin van der Zwaag met 15 cm. De senioren vingen in totaal 18 vissen met een gezamenlijke lengte van 287 cm. 1. C. JHuisman 71 cm, 2. A. Maat 39 cm, 3. P. Verhagen 36 cm. De volgende wedstrijd van de sportvissersclub Texel is op 20 september van 8.00 tot 10.00 uur bij de Hornt achter de asfaltmolen te Oudeschild. Op zaterdag 19 september wordt het jaarlijkse tochtje voor bejaarden gehou den dat door de dorpscommissie in Oosterend wordt georganiseerd. Dit jaar wordt een rondje over Texel gemaakt waarbij een bezoek zal worden gebracht aan het Maritiem Museum in Oude schild. Belangstellenden kunnen zich tot en met 15 september opgeven bij Adrie Rentenaar, Peperstraat 55 in Oosterend, tel. 02223-227 of Henny Kalis, Anker straat 32, tel. 02223-310. Op deze adressen is ook informatie te verkrijgen. Voor do zwemtocht neer do Razondo Bol word gestart in de veerhaven van Den Helder. Onder: drie Texelse zwemsters halverwege de prestatietocht. kunt dit oplossen door snel rondjes om- je groep heen te zwemmen maar beter is het om snellere zwemmers op te zoe ken", aldus oud-Texelaar Ton Kroezen, die zaterdag met de Texelse groep mee deed. Binnen anderhalf uur wisten alle zwemmers de Razende Bol te bereiken. Het laatste stukje was het zwaarst omdat er vlak voor de zandplaat een sterke dwarsstroom (met veel kwallen) stond. Op de Razende Bol werden de zwemmers getracteerd op versterkende middelen zoals fruit en een glaasje Beerenburg. Met de vele volgbootjes werd teruggevaren naar Den Helder waar in Lands End de medailles werden uitgereikt. De Texelaars die de zwem tocht volbrachten zijn: Carry de Kok, Johan Tromp, Erna Kuip, Erna Tuine- ma. Ester Krijnen, Colinda van der Vis en oud-Texelaar Ton Kroesen. Kranten, tijdschriften en ander oud papier hoort NIET in de vuilniszak. Bewaar het voor de verenigingen! Het Texelse zaalvoetbalselectieteam heeft zijn eerste wedstrijd in het nieuwe seizoen met slechts 4—3 verloren van de Noordhollandse kampioen West Friesland. West Friesland was vooral technisch de betere ploeg maar Texel zette hier een enorme inzet tegenover. Jammer is dat veel selectiewedstrijden op vrijdagavond worden gespeeld. Op SV Texel na trainen op deze avond alle Texelse veldverenigingen. De woens dagavond lijkt daarom geschikter voor selectiewedstrijden. Nu trok deze selec tiewedstrijd erg weinig publiek. West Friesland nam tegen Texel een 2—0 voorsprong, hierna speelden de overkanters iets minder sterk en Klaas Dirk Koorn wist dan ook tegen te scoren. Na de doel wisseling wist West Friesland een grotere voorsprong te nemen toen net als bij het eerste doel punt niet goed werd terugverdedigd. Texel begon hierna veel in het veld te discussieren en leek flink te verliezen. Door enkele wissels van coach Aad Blom kwam er meer rust in de ploeg en Rob van de Stap wist de achterstand te verkleinen tot 3—2. Direct na de aftrap kon een West Friese speler makkelijk doorlopen naar het doel van Ed de Bruijn en dit resulteerde in de stand 4—2. Het laatste doelpunt van Texel werd gescoord uit een combinatie tus sen de goedspelende Klaas Dirk koorn en Rob van de Stap waaruit laatst genoemde wist te scoren. Helaas was hierna de tijd te kort om nog tot een gelijkspel te komen. De 8-junioren speelden een wedstrijd tegen Den Helder. Voor Texel speelden deze 14-16 jarigen voor het eerste terwijl Den Helder reeds enkele jaren met deze selectiegroep werkt. Hoewel Den Helder deze wedstrijd met 5—1 won deden de Texelaartjes enorm hun best en wist men naar gelang de wedstrijd vorderde steeds beter weerstand te bieden. Wil men met deze talentjes tot aanvaard bare resultaten komen dan zullen deze De eerste decade (tien dagen) van augustus heeft voornamelijk een zomers weerbeeld te zien gegeven. Het was een zich in ooste lijke richting over west-Europa verplaatsend hogedrukgebied dat de eerste 6 dagen voor dit mooie weer zorgde. Daarna was het echter koude lucht, van de Oceaan afkomstig, die zich tot boven Engeland uitstrekte. Hierdoor werd de luchtopbouw zo onstabiel dat met name in Engeland op de 6de flinke wolkbreuken voorkwamen. Door de aanzuiging van deze koude lucht vormde zich boven ons land een lagedrukgebied, waardoor bij ons tot en met de 10de uitgebreide bewolking optrad. De gemiddelde temperatuur in augustus kwam op 16,8 graden, tegen normaal 16,6 graden. De neerslaghoe- veelheid bedroeg de afgelopen maand 25,9 mm, dit is maar liefst 50mm onder het normaal van 76 mm. Het gemiddeld weercijfer was 6,6. De meest voorgeko men windrichting was met 18,8% noordwest. De gemiddelde windsnel heid was 7,6 knopen normaal is dit 9 knopen. Na deze verstoring was het in de tweede decade opnieuw een hoge drukgebied dat tot en met de 15de voor mooi weer zorg droeg. Op de 16de kwamen we onder invloed van een noordwestelijke stroming, waardoor zo als uit de grafiek blijkt de temperaturen flink gedrukt werden. In de nacht van 19 op 20 passeerde ons een sterk uitge diepte depressie waarvan de bijbeho rende storingsgebieden voor de toen wel nodige regen zorgden. In de derde decade was het weer een noordwes telijke stroming die tot stand werd ge bracht door een west van ons land liggend hogedrukgebied, In dit vrij een tonige weertype schommelden de mid- dagtemperaturen rond de 20 graden, bij een sterk wisselende bewolking. spelers goed begeleid moeten worden. Een teambegeleider en een coach die zelf op een redelijk peil gezaalvoetbald heeft of dit nog doet, zouden zich met deze selectie moeten „bemoeien". Vrijdag speelt deze selectie een thuis wedstrijd om 18.30 uur tegen West Friesland. Om 19.25 uur spelen de A-junioren tegen West Friesland. Voor de A-junioren zijn de volgende spelers geselecteerd: B. Heerschap, B. Eelman, W. Wassenaar en P. van Exel (Gamma), F. Riteco, R. van Heerwaarden en D. Drijver (Dubbeldik), S. Stroo (Ooster end) en J. List (PH Hotel). Competitie Voor de competitie werden in de eerste klasse twee wedstrijden ge speeld. Datsun 3 kwam ook in zijn tweede wedstrijd tot dubbele cijfers en ditmaal versloeg het Dubbeldik 2 met 10—2. Rab kwam tegen Gamma 3 uit met slechts drie eerste team spelers. Gamma wist hier dankbaar van te pro fiteren en behaalde dan ook een 1—0 overwinning. In de tweede klasse be haalde het jeugdige Tex.Boys een 5—2 ovenwinning op de oudere Nioz spelers. Tex.Boys 2 kon niet tot winst komen. Na een gelijkopgaande strijd verloor het in de slotfase met 3—2 van Oosterend 4. Jelleboog was in de strijd tegen Amro iets sterker dan de tegenstander en van een 1—0 wisselstand won het met 2—0' Oosterend 5 nam tegen ZDH 2 tot twee maal toe een voorsprong maar de Oos terend defensie maakte geen al te sterke indruk en de overwinning ging dan ook verdiend met 5—2 naar ZDH: In de derde klasse won Tex. Boys 45 ook zijn tweede wedstrijd. Na een span nende strijd tegen degradatiekandidaat PH hotel wonnen de Boys met 4—3. Mede dankzij vier doelpunten van Hans Beverdam won Question 2 met 7—4 van een incompleet Datsun 4. Oosterend 6 wist ZDH 3 in de eerste helft van scoren af te houden. Hierna raakten de Oos- terenders vermoeid en ZDH behaalde dan ook een 6—0 overwinning. Twee minuten voor het einde had De Koog tegen Tex.Boys 3 nog een 3—0 voor sprong. In het slotoffensief wist Adrie Barhorst voor Tex.Boys tweemaal te scoren zodat de eindstand 3—2 voor De Koog werd. Sportief In de vierde klasse werd deze week voor het eerst gespeeld. De zes ploegen streden hard voor de punten maar het ging er ook zeer sportief toe. ZDH 4 versloeg De Koog 2 met 3—0 en met dezelfde cijfers won Nioz 2 van Texel V2. Rab 2 nam binnen twee minuten tegen Kikkert/Topido een 2—0 voor sprong. Hierna werd de voorsprong ge stadig uitgebouwd tot een 6—1 over winning. Het mooiste doelpunt werd door Rab gescoord toen een speler uit een voorzet de bal recht op zijn neus kreeg waarna de bal in de kruising achter de keeper verdween. Bij de junioren verloor Alkema met 4—2 van Buro Eelman. Ratronics be haalde een krappe 4—3 overwinning op Zegei Modes en Datsun zorgde hier voor de grootste overwinning door De Koogel 2 met 4—0 te verslaan. Selecties: Junioren B Texel-Den Helder 1—5 Senioren Texel-West Friesland 3—4 Eerste klasse: Datsun 3-Dubbeldik 2 10—2 Rab-Gamma3 0—1 Tweede klasse: Jelleboog-Amro 2—0 ZDH 2-Oosterend 5 5—2 Tex.Boys 2-Oosterend 4 2—3 Nioz-Tex.Boys 2—5 Derde klasse. Question 2-Datsun 4 7—4 Tex.Boys4-PH Hotel 4—3 Oosterend 6-ZDH 3 6—0 De Koog-Tex.Boys3 3—2 Vierde klasse: ZDH 4-De Koog 2 3-0 Texel V2-Nioz2 0—3 Rab 2-Kikkert/Topido 3 6—1 Junioren: Alkema-Buro Eelman 2—4 Ratronics-Zegel Modes 4—3 De Koogel 2-Datsun 0—4

Texelsche Courant | 1981 | | pagina 6