Weinig belangstelling voor boemeranggooien Douwe Dros derde Tour de Lasalle m i /erdiende overwinning voor Texelse Boys De Koog speelde gelijk tegen Schelllnkhout Joost Brouwer verbeterde eigen record Texels kampioenschap catamaranzeilen Postdulvenvluchtuitsiagen Cursus voor scheidsrechters S.V. Texel Voetbaluitslagen SVO te voorzichtig tegen DEK Karei Bakker kampioen Judotoernooi Klaverjasclub blijft in „Azië" Jazzgymnastiek ZDH Wielervereniging naar De Cocksdorp TEXELSE COURANT PAGINA 7 De Boys sloten de eerste» competi- iwedstrijd op eigen terrein af met een et zo overtuigende maar toch wel ver ende overwinning op Sporters S. In de lectie van de Boys zijn voor dit seizoen eer opgenomen Kees en Wim van eerwaarden en debuteerde Martien Itte als rechtsback wat hem uit- ekend afging. Daar tegenover waren lor deze eerste wedstrijd Gerard Boo- lard en Paul de Grave niet beschik- iar. Het stralende zomerweer en het oge harde veld waren niet geschikt n er een flitsende wedstrijd van te aken. In de eerste helft hadden de >ys een licht veldoverwicht en al na vijf inuten spelen kwamen ze op een 1 —0 orsprong, toen spits Jos Wessels icht terugspelen op de Sporting S eper goed afstrafte. De Boys voor lede wist in die periode de niet zo trke Sporting S verdediging een paar stekende scoringskansen af te dwin- n doch de goede afwerking ontbrak tardoor de Sporting S keeper zijn doel rder wist schoon te houden. Ook de 'r< lorting S voorhoede zat niet stil en st een paar keer tot dichtbij het doel keeper Kees Koopman door te ngen. Door goed uitlopen wist deze hter bijtijds het gevaar uit deze aan- llen te halen. De tweede helft startten Boys niet sterk. Door onzorgvuldig igwerken van de achterhoede kreeg orting S al snel een paar goede 'upillen: De afdeling Noordholland van de IVB mag zich de laatste seizoenen in it enorme groei verheugen. Het aantal competitieverband spelende elftallen m toe van 2200 naar 2700. Het feit dat elftallen extra meespelen betekent er ook 250 scheidsrechters extra dig zijn. Om ook de jeugdige voet- Iers van een echte scheidsrechter te inen voorzien wordt een scheids- htercursus gehouden. Deze cursus rt op dinsdag 15 september om half it 's avonds bij de Sport Vereniging xel. Gedurende 7 avonden worden e< it de adspirant arbiters uitvoerig spel- iels, techniek van het fluiten en igang met sportmensen besproken, n het eind van de cursus is er een "%men dat in een gemoedelijke sfeer worden afgenomen. Degenen die or het examen slagen worden nog <ele wedstrijden vergezeld van een 'aren collega. De cursus is zowel voor u' innen als vrouwen bedoeld. De mini- imleeftijd is 16 jaar. Voor opgave en chtingen wende men zich tot P. van Gracht, Kikkertstraat 59, De Cocks- rp, telefoon 02222-293. (l d( Donderdag 10 september, om kwart or zeven, spelen Texel 1 tegen Texel 2 Texel 3 tegen Texel 4. Afdeling Noordholland: IK-SVO/Z eAr. Forward-de Koog/Z 0 1 Junioren 1 xel B1-Tex.Boys BI 'C B1-De Koog BI GW B4-Texel B2 inzelo B2-Texel B3 xel C1-Succes Cl x.Boys C1-Texel C2 ttervogels C3-Texel C3 Afdeling D lit xel D1-Tex.Boys D1 e sterend D1-De Koog D1 g xel D2-Tex.Boys D2 ie «el D3-Tex.Boys D3 Afdeling E: iel E1-Tex.Boys El sterend E1-De Koog E1 iondag 6 september 1981: Afdeling Noordholland: iellinkhout-De Koog Boys-Sporting S 'on 2-Texel 2 iel 3-Oosterend 2 Boys2-ZAP 5 ido3-Tex.Boys3 iel4-SRC6 e\ der 7-De Koog 2 n P 8-Texel 5 nf ,0 >ames: 0 0-Tex.Boys Boys2-Flamingo's 1-0 7-0 26-0 3-3 10-2 11-1 2-7 5-0 15-0 2-4 7-0 2-5 9-1 7-0 0-0 2-2 2-0 0-4 3-4 4-0 3-6 6-1 1-2 1-10 0-1 3-1 kansen om de stand weer gelijk te trekken doch ook hier was de afwerking niet zo best en hadden ze de pech dat een schot op de, paal belandde. Hal verwege de tweede helft werd Fr. de Grave gewisseld voor Hans Beverdam. Diens optreden had al snel succes. Een goed schot van deze speler werd in een snelle reflex van de Sporting S keeper uit zijn doel gewerkt. Harry Witte stond echter op de goede plek om de weg springende bal alsnog in het doel te deponeren. (2—0). Vermeldenswaard is nog een uitstekend afstandschot (we zien ze veel te weinig) van Kees van Heerwaarden dat buiten bereik van de Sporting S keeper op de lat belandde. De eerste wedstrijd in de tweede klasse heeft SVO verloren met 1—0. SVO kon het spel dat men in de oefen periode hanteerde niet in deze wedstrijd uit laten komen. Men begon wat be houdend omdat deze tegenstander on bekend was, maar de aanvallen waren toch van dien aard dat SVO de leiding had kunnen nemen. Voorhoedespelers Rien Brouwer en Arrt Johan van de Brink hadden deze middag niet het geluk wat nodig is om te scoren. DEK probeerde door snelle uitvallen tot sco ren te komen maar de SVO achterhoede: zat hecht in elkaar en tot kort voor de rust bleef het een wat heen en weei schuiven van de bal. Toen de vrije trap van DEK op rechts genomen werd, kon D. Sijm van zijn tegenstander loskomen en na later zou blijken de enigste treffer voor DEK scoren. In de tweede helft kwam Rien Brouwer midden in het strafschopgebied vrij maar schoot totaal mis. SVO ging hierna geforceerd spelen maar was toch nog een paar keer erg gevaarlijk. Over links was het Dirk Trapo die een goede voorzet mis zag gaan en Jan Oosterhof schoot een keer op de lat. Zo ging SVO zonder punten naar huis wetend dat in de tweede klasse veel gevergd wordt van de conditie én men alleen met goed opbouwend voetbal tot resultaat kan komen. In de eerste competitiewedstrijd heeft De Koog, dat met enkele invallers aan moest treden, een goed resultaat be haald. Aanvankelijk zag het er erg somber uit. In de eerste helft had De Koog het nogal moeilijk tegen een fanatiek spelend Schellinkhout. Na een kwartier kwam de thuisclub op 1—0, toen een middenvelder te veel ruimte kreeg en een teruggetrokken bal ineens op de slof kon nemen. De Koog leek enigszins aangeslagen en had veel moeite zich weer te herstellen. Daardoor zou Schellinkhout in de eerste helft een 2—0 voorsprong nemen. Een hoek schop werd over de uitkomende keeper Oudendag gekopt waarna Kees van Beek geen andere mogelijkheid had dan de bal met de hand uit het doel te tikken. De penalty werd door de Schel- linkhout-aanvoerder uitstekend benut: 2-0. Voor de rust stond de lat nog een derde doelpunt voor Schellinkhout in de weg. In de tweede helft draaide alles bij De Koog veel beter. De Koger verde diging met Wally van Beek, Arjan Verseput, Jo Flens en Kees van Beek als voorstopper was zo goed op elkaar ingespeeld dat Schellinkhout nauwelijks de kans kreeg een scoringskans te creëren. En daarachter stond nog altijd de sterk spelende keeper Oudendag die inviel voor Jan Dekker. Na een kwartier kwam De Koog terug op 2— 1 door Kees van de Werdt, die enkele verdedigers omspeelde en erg fraai scoorde. Hierna had De Koog veel pech bij schoten van John List en Willem Oosterhaven, die het houtwerk troffen. De Koog kreeg toch nog zijn verdiende gelijkmaker via Kees van Beek die een vrije trap van Ger Bongers over de uitkomende keeper kopte. Joost Brouwer uit Oosterend heeft het zomerseizoen afgesloten met een snelle 29ste overwinning. Hij liep op zaterdag in Anna Paulowna een stra- tenloop over 8 km en finishte in de snelle tijd van 23.40. Dit betekende een ver betering van zijn persoonlijk record dat op 24.54 genoteerd stond en het ronde record dat 24.34 was. André Brouwer werd eerste bij de jongens 16 - 18 jaar. Hij liep de acht kilometer in een tijd van 25.57 minuten. Arco de Graaf werd derde met 30 mi nuten en 1 seconde. Hetty Boogaard werd eerste bij de dames in een tijd van 12 minuten en 34 seconden over de drie kilometer. Rie Reinetta Drijver werd bij de meisjes van 12 - 16 jaar zesde in 15.34 minuten. De Nationale boemerangkampioen schappen die zondag de hele dag op het sportveld van SV De Koog aan de Boodtlaan werden gehouden, zijn geen overwegend succes geworden. Slechts acht deelnemers waren aanwezig en ook de publieke belangstelling viel de organisatie tegen. Dit werd geweten aan het mooie weer en de onbekendheid met de boemerangsport, maar de Ne derlandse werpers zouden zich kunnen afvragen of het werpen met boeme rangs wel een publiekstrekker is of kan worden. Zondag leek het er in ieder geval niet op. Hooguit honderd mensen namen een kijkje op het sportveld. Karei Bakker uit Den Hoorn mag zich in ieder geval Nederlands kampioen noemen. Van de acht deelnemers was hij ge middeld over de zes onderdelen het beste. De kampioenschappen werden 's morgens om tien uur geopend door wethouder F. Blanken. Voor een hand jevol mensen verrichtte hij de officiële daad door een boemerang (die hij mocht houden) weg te gooien. Tot verbazing van Blanken en de omstanders kwam het werphout keurig terug, wat Blanken deed uitroepen: ,,lk word lid van die club." De tweede worp was mogelijk nog beter. De boemerang maakte een lange ronde baan en kwam vlakbij de wethouder op de grond. Het weer was met een zacht briesje uitstekend voor dergelijke wedstrijden. De deelnemers hadden dan ook de be doeling het persoonlijke record of een wereldrecord te verbeteren. Tweemaal lukte dit. Adri van de Berge wist 's morgens twaalf boemerangs tegelijk in de lucht te houden en 's middags verbeterde hij dit record (het wereld record stond op 11) met 13 boeme rangs. Het bleek een spectaculair on derdeel van de wedstrijden, vooral omdat de boemerangs overal op het terrein neerkwamen en de jury en de EHBO goed uit moesten kijken er geen tegen het hoofd te krijgen. Erwin Meer- rftan gooide tweemaal met een super kleine boemerang (spanwijdte van tien centimeter) en ving het projectiel ook tweemaal. Dit bleek, met een dergelijke De Agter/Ran ploeg heeft zich bijzonder goed geweerd tijdens de Tour de Lasalle die vorige week verreden werd. Op de boot kon ploegleider Gerrit Terwindt afgelopen vrijdagavond de wielrenners mededelen dat Douwe Dros als derde was geëindigd in het algemeen klassement en Hans Koorn dezelfde plaats innam in het punten klassement in de Tour de Lasalle. De ploeg kon na vier dagen rijden genieten van de welverdiende feestavond en prijsuitreiking. Op de eerste avond zag het er nog niet zo best uit. Leen van Elk had een ongelukkige start in de individuele tijdrit over 1500 meter, omdat de wind steeds harder begon te waaien. Hij eindigde als vierde en Hans Koorn als tiende. De daarna gehouden ploegentijdrit over 25 kilometer bracht slechts een zesde plaats op. Maar de tweede etappe van woensdag over 67 kilometer met 140 renners aan het vertrek zou voor de Agter/Ran ploeg loon naar werken brengen. In een hoog tempo van tegen de 50 kilometer per uur bewoog het gi gantische peloton zich voort. In een spervuur van demarages en ontsnap pingen welke zich telkens zoals afge sproken een Texelse renner in de ontstane kopgroep om de ploegbelan- gen te beschermen. Op 10 kilometer voor de finish sprong Douwe Dros mee en de rest van het veld zag deze renners terug toen de stofwolken waren opge trokken met de bloemen voor de derde plaats. Ze keken tegen een opgelopen achterstand van 43 seconden aan. Deze achterstand kon zoals later bleek nie mand meer goedmaken op Dros. Hoe wel de ploeg geen echte kopman kent, besloot ploegleider Terwindt dat de be langen van de ploeg in het verdedigen van deze derde plaats zouden liggen en dus werd Douwe Dros tot kopman ge bombardeerd. Sprintkwaliteiten Deze bescheiden renner die tot nu toe elk jaar geplaagd werd door mate riaaldefecten en veel knechtenwerk ver richtte door ploegmaten uit de wind te houden om deze zo fris mogelijk in de finale te rijden werd nu uit de wind gehouden en in een zetel rondgereden, zoals dit in wielerland heet. De res terende twee etappes die zich kenmerk ten door een hoog tempo werd door de overige deelnemers benut om aan te vallen, want tussen de gele trui drager Harry Stam en de nummer 50 bedroeg het verschil exact één minuut. Aantrek- kom om de artiestensprong gade te en aanvalllen te doen op de kop positie. Ook hier werd de derde plaats van Dros verdedigd door de overige ploegleden en de sprintkwaliteiten van Hans Koorn benut. Koorn die een uit stekende finisher is la wereldkampi oen Maertens) noteerde in drie etappes een derde en twee vierde plaatsen, waardoor hij als derde in het punten klassement eindigde Mecanicien Cees Ran en zijn assistenten Jan van Boven en Dirk Vinke hadden het dit jaar rustig tijdens de etappes. Niet eenmaal werd materiaaldefect gemeld. Wel hadden deze drie mensen het druk met de ver zorging van met materieel. Alle avonden werden de Texelaars op diverse punten aangemoedigd door de vele meegeko men supporters. Opmerkelijk was ook het rijden van debutant Willem Keizer die samen met clubgenoot Uwe Smit uitgeleend was aan de Meester Reen- dersploeg terwijl Jan Huydink als één van de oudste deelnemers zich goed klasseerde. Jan Buis moest de strijd na de derde etappe staken wegens een spierblessure toen bij een 60ste plaats bezette. De Agter/ Ran ploeg bewees dat een goede samenwerking leidt tot resul taten. De leden van de wielervereniging kwa men in het eindklassement na winnaar Stam 4.57.11 als volgt voor: 3. Douwe Dros 4.57.29, 8. Hans Koorn 4.58.04, 9. Leen van Elk 4.58.05, 18. Arie Huisman 4.58.09, 38' Jos Huisman 4.58.14, 48. Willem Keizer 4.58.21, 57. Jan Huydink 5.02.15, 70. Simon Appel 5.05.50, 100. Uwe Smit 5.19.29. In het ploegenklassement werd de vierde plaats ingenomen, terwijl bij de tweede etappe het dagklassement op naam van de Agter/Ran ploeg kwam. Zaterdag heeft de afdeling Judo van de Meersportenvereniging een toernooi tegen Judoclub ,,Dun Hong" uit Den Helder. Het toernooi is voor judoclub leden tot 14 jaar. De judostrijd begint 's morgens om 9.00 uur in sportzaal De Ferrever in Den Burg. Publiek is wel kom. De Cocksdorper Kustzeilvereniging houdt op 19 en 20 september het Texels kampioenschap Catamaranzeilen, leder die lid is van een der Texelse kustzeil- verenigingen kan aan deze kampioen schappen meedoen. Indien door om standigheden de wedstrijden niet ge zeild kunnen worden, zullen deze een week uitgesteld worden. Inschrijving kan geschieden tot en met vrijdag 18 september bij Cor van Sijp op het strand of bij Martin Warnaar onder tel. 02222-433 of 02222-275. Bij- noodgevallen zaterdag op het strand. Briefing zaterdag 11.30 uur. Start om 12.00 uur. Briefing zondag 10.00 uur. Start om 10.30 uur. Inschrijfgeld is 730,— per boot. Op zaterdag worden twee wed strijden gezeild en op zondag drie waar van de beste vier tellen. Gezeild wordt volgens de I.Y.R.U. regels en verder wordt de Texel Yardstick 1981 gebruikt voor het berekenen van het overall klassement. Tussen de wedstrijden door zal er voor koffie, soep en brood gezorgd worden. Naast de door Meyert Boon beschikbaar gestelde wisselbeker zullen er vijf overall prijzen zijn, tevens zal iedere deelnemer een herinnerings vaantje toegestuurd krijgen met de offi ciële uitslagen Men kan zijn boot even tueel van te voren aanvoeren. ','x z 'jtixp .-.Y Wethouder Blanken opende zondagmorgen de boemerangwedstrijden door het werphout zelf ter hand fe nemen. Op deze foto vastgelegd in twee fasen van zijn worp. boemerang, ook een wereldrecord te zijn. Tijdens de kampioenschappen werd duidelijk dat de sport nog helemaal in de kinderschoenen staat. Het geheel deed met het weinige aantal deelnemers en het ogenschijnlijke gemak waarmee werd gegooid niet zo serieus aan. Menigeen vroeg zich dan ook af of het allemaal wel zo bijzonder was, mede door het feit dat Blanken met twee keer gooien ook een uitstekend resultaat behaalde. Karei Bakker werd eerste op de onderdelen lange afstandwerpen (70 meter), het snelgooien, totaal aanj0 vangsten uit twintig worpen (14 stuks) en het zogenaamde General Champion ship waarbij vooral gelet wordt op de stijl van een worp en de houding van de werper. Andere onderdelen die aan bod kwamen waren het precisiewerpen, het zoveel mogelijk boemerangs vangen binnen een bepaalde tijd en het zo lang mogelijk in de lucht houden van een boemerang. Erwin Meerman hield zijn boemerang dertien seconden in de lucht en werd daarmee eerste op dit onder deel. Tussen de onderdelen door wer den shownummers verzorgd waarbij de deelnemers de werking van verschil lende typen werphouten lieten zien. Animo Zoals gezegd, veel publiek was er niet. Vorig jaar werden tijdens de Ne derlandse kampioenschappen in Am stelveen vierhonderd bezoekers geteld. Karei Bakker kan de geringe belang stelling op Texel niet verklaren. Ook heeft hij gemerkt dat niet veel leden van de Algemene Boemerang Organisatie Nederland voor de wedstrijd hadden ingeschreven. „Het waren toévallig wel de betere gooiers maar blijkbaar zijn veel leden niet zo fanatiek als wij." Het wekte bevreemding dat Gerard Schu- rink, de kampioen van vorig jaar, niet Met ingang van donderdag 24 sep tember (start wintercompetitie) houdt de Klaverjasclub „De Zwaan" de club avonden in de grote zaal van Chinees restaurant „Azië" aan de Groeneplaats. Dit besluit is genomen na een „proef- drive" die door een groot aantal leden werd bezocht. Door de geweldige ruim te waarover nu beschikt kan worden, behoort de ledenstop tot het verleden. Nieuwe leden zijn dus weer van harte welkom. Ook voor de kampioenschap pen van Texel, die deze winter alweer voor de zesde keer op het programma staan, is deze ruimte een welkome verbetering. Om ook de niet-leden ken nis te laten maken met het nieuwe on derkomen wordt vrijdag 18 september een grote open drive gehouden, aan vang 8 uur, ingang Zwaanstraat. Zon dag 20 september a.s. worden in Wer- vershoof de Westfriese klaverjaskampi- oenschappen gehouden met losse maat. Texelaars die mee willen doen moeten zich opgeven vóór 12 septem ber bij P. J. van Heerwaarden, tel. 02220-2573, die dan de aanmeldingen door zal geven. naar het eiland kwam om zijn titel te verdedigen. De mensen van SV De Koog waren ook niet zo gelukkig met het lage aantal bezoekers. Het sport terrein en de accommodaties waren gratis ter beschikking gesteld en daar voor zou de SV De Koog een beschei den entree vragen Bovendien was het voetbalprogramma omgezet en speelde het eerste elftal zondag een uitwed strijd. „We spelen die wedstrijd ook nog een keer thuis, dus de strop is niet zo groot maar bij een voetbalwedstrijd hebben we meer publiek en dat is voor onze kantineomzet wel belangrijk", al dus een medewerker. SV De Koog is dan ook niet van plan een dergelijk e-'enement op haar terrein opnieuw toe te staan. „We willen eerste wel eens zien hoe die sport verder aanslaat." Uitslag totaalklassement: 1. Karei Bak ker, 2. Adri van de Bergen, 3. Max Hoeben. De jazzgymnastieklessen gaan ver huizen naar de donderdag. Dus geen jazzgym meer op maandag, maar voort aan op donderdag van 16.30 - 17.30 uur. Mede omdat er veel meisjes op maan dag drumbandles hadden heeft het be stuur besloten om de lessen te ver zetten. Nog steeds kan iedereen die 8 jaar of ouder is zich opgeven bij mevrouw N. Bruining, Kerkstraat, Den Hoorn 02226-380 en mevrouw E. van der Ster, Noorderhaaks 7, 't Horntje 02226-398. In verband met asfalteringswerk- zaamheden is het parcours Zuid Haffel momenteel niet bruikbaar voor de wie lerwedstrijden van de wielervereniging Texel. De wedstrijden van a.s. woens dagavond zijn daarom verplaatst naar De Cocksdorp. Start en finish zijn ter hoogte van de nieuwe rioolzuiverings installatie aan de Stengweg. De B-jeugd start om half zeven en de senioren en A-jeugd om zeven uur. Zondag j.l. vlogen de duiven vanuit Strombeek (243 km) in België. Gelost werd om 9.30 uur met Z.O.-wind. Er waren 20 oude en 20 jonge duiven inge zet. Na een aantal vluchten op rij met tegenwind, ditmaal weer eens een vlucht met goed vliegweer. Uitslag oude duiven: 1e duif 12.53.10 uur 1212 meter/min., 2e duif 12.54.17 uur 1206 meter/min., laatste prijsduif 12.56.32 uur 1169 meter/min. D. Panneman De Koog 1, 2e prijs; A. Keijzer Den Burg 3, 4e prijs. Uitslag jonge duiven: 1e duif 12.57.25 uur 1175 meter/min., 2e duif 12.58.40 uur 1174 meter/min., laatste prijsduif 13.04.49 1141 meter/min. S. Feenstra De Waal 1e prijs; G. van Linge jeugdlid De Koog 2, 4e prijs; A. Daalder jeugdlid De Koog 3e prijs. Komend weekeinde wordt het vlieg- seizoen met een vlucht vanuit Strom beek weer beëindigd.

Texelsche Courant | 1981 | | pagina 7