Cursussen Laatste avondwedstrijd wielervereniging Texel „Bfï&ven onder n mer Vrijwillig kader Voetbalprognoses Voetbalprogramma Eilandcompetitie start dinsdag Eerste wedstrijd rugbyclub FEUILLETON: VRIJDAG 11 SEPTEMBER 1981 TEXELSE COURANT PAGINA 9 Trekkerrijbewijs. Cursusduur 5 avonden van 2 uur en 5 zaterdagen van 4 uur. Georganiseerd door St. Algemeen Be roepsonderwijs Texel en gericht op 16- tot 18-jarigen. Opgave en inlichtingen in advertentie. Middenstandscursus. Cursusduur 2 jaar, 2 lesavonden per week van 19.30- 22.00 uur. Gericht op iedereen. Aan vang september 1981 tot juli 1982. Plaats RSG-gebouw Den burg. Kosten 7220,— p.p. per jaar, boeken voor re kening cursist. Opgave en inlichtingen A. Studulski, Vloedlijn 26, Den Burg, tel. 02220-3323. Typen. Georganiseerd door Instituut Typotex en gericht op beginners en gevorderden. Men kan op ieder moment beginnen of ophouden met de cursus. Lesduur 2 avonden 1 uur. Cursus plaats RSG-gebouw Den Burg. Opgave en inlichtingen A. C. Peetoom, Schil derend 103, Den Burg, tel. 02220-2518. Kosten f45, per maand. Machineschrijven. Georganiseerd door Scheidegger Instituut. Aanvang: Den Burg 9 oktober om 19.00 uur (jongeren) en om 19.30 uur (ouderen), 25 novem ber om 19.30 uur. Oosterend 5 oktober om 19.00 uur. De Koog nog onbekend. Stenografie. Georganiseerd door Scheidegger Instituut. Cursusduur wis selend 3, 6 of 8 maanden. Aanvang per 15 oktober met slechts enkele lessen mondeling. Secretaresse. Georganiseerd door Scheidegger Instituut. Start 1 oktober. Cursusduur 4 tot 6 maanden. Opgave en inlichtingen Scheidegger Instituut, t.a.v. J. W. P. de Poel, Lis 7, Huizen, tel. 02152-58731. Applicatiecursus muzikale vorming. Ge organiseerd door Muziekschool Texel en gericht op onderwijskrachten basison derwijs. Plaats muziekschool Den Burg. Reanimatie. Cursusduur twee avonden van twee uur. Bij voldoende belang stelling ook 's middags. Georganiseerd door St. Texelse Sportraad i.s.m. Ned. Hartstichting en" gericht op mensen die actief zijn in de sport, beroepsmatig of vrijwillig. Aanvang medio september op woensdagavond van 20.00-22.00 uur. Plaats: Rode Kruis-gebouw Den Burg. Kosten 715,— p.p. Opgave en inlich tingen Raadhuis, kamer 303, tel. 02220- 3041. Opgave en inlichtingen J. Lubbers, tel. 02220-4831 Duur, aanvang en kosten van de cursus worden via de scholen nader bekend gemaakt. Ver. Kindercentra Texel. a. Bijeenkom sten voor de leiding van peuterspeel zalen, 6 x per jaar, waarbij telkens één thema centraal staat. b. Vervolgcursus peuterspeelzaalwerk voor de leiding van peuterspeelzalen 8 dagdelen, te houden in de herfst van 1981. Inlichtingen mevrouw A. Baars-Kliphuis, Duinroos straat 6 De Koog, tel. 02228-716. Algemene Basis Opleiding sport. Cur susduur 12 lessen, éénmaal per week 254 uur. Georganiseerd door St. Texelse Sportraad i.s.m. N.S.F. Gericht op vrijwillig kader in de sport. Aanvang medio september. Plaats: Texel don derdagavond van 19.30-22.00 uur. Kos ten 750,— p.p. Opgave en inlichtingen Raadhuis, kamer 303, tel. 02220-3041. Recreatiesportleider A. Cursusduur 125 uur. (100 lesuren en 25 uur stage). Georganiseerd door St. Texelse Sport raad i.s.m. N.S.F. Gericht op vrijwillig sportkader in bezit van A.B.O. Aanvang aansluitend op A.B.O. Plaats: Texel vrijdagavond en zaterdagmorgen, tijden nader overeen te komen. Kosten 7275, Opgave en inlichtingen Raad huis, kamer 303, tel. 02220-3041. Recreatieleider, zomerrecreatiewerk. Cursusduur enkele weekenden. Geor ganiseerd door St. Texelse Sportraad. Gericht op belangstellenden voor zo merrecreatiewerk. Aanvang aansluitend op RSL-A. Plaats: Texel. Kosten 750,-. Opgave en inlichtingen Raadhuis, kamer 303, tel. 02220-3041. Voetbalscheidsrechter. Cursusduur 8 lessen, één maal per week. Georga niseerd door KNVB, Peter van der Gracht. Gericht op voetballers en ge- interesseerden (mannen en vrouwen). Aanvang september en januari. Plaats: zie Texelse Courant. Geen kosten. Opgave en inlichtingen P. van der Gracht, Kikkertstraat 59, De Cocksdorp, tel. 02222-293. Rapporteur veldvoetbal. Cursusduur 2 lessen van 154 2 uur. Georganiseerd door KNVB, Peter van der Gracht. Gericht op voetballers en geïnteres seerden. Aanvang medio september. Plaats: zie Texelse Courant. Geen kos ten. Opgave en inlichtingen P. van der Gracht, Kikkertstraat 59, De Cocksdorp, tel. 02222-293. Penningmeester. Cursusduur 4 lessen van twee uur. Georganiseerd door St. De cursus voetbalscheidsrechter gaat deze maand van start Texelse Sportraad. Gericht op vereni gingsbestuurders. Aanvang medio sep tember. Plaats: Texel woensdagavond van 19.30-21.30 uur. Kosten 725, Opgaveen inlichtingen Raadhuis, kamer 303, tel 02220-3041. Recreatiesportleider B. Cursusduur plm. 100 uur. Georganiseerd door Sportraad voor de provincie Noordholland i.s.m. N S F Gprirht nn bezitters van Hinlnma RSL-A die minimaal één jaar ervaring hebben in het leiding geven in de re creatiesport binnen de sportvereniging of één van de andere werkvelden. Aanvang oktober. Plaats: Haarlem of Amsterdam. Opgave en inlichtingen Sportraad voor de provincie Noordholland, afd. sportive recreatie. 023-319475. Raadhuis, kamer 303, tel. 02220-3041 S.V. Oosterend SVO/Z 1 kan zaterdag zijn eerste overwinning behalen op het bezoekende Asonia. Het tweede moet de uitwed strijd tegen BOL 4 kunnen winnen, terwijl het derde een gelijkspel kan halen bij Flamingo's 2. De B-junioren ontvan gen het sterke EGE B4. De C1 junioren krijgen het op Wieringen tegen Succes C1 waarschijnlijk te zwaar, evenals de nog jonge C2 junioren die thuis HRC C3 ontvangen. Oosterend 1 heeft zondag winstkansen tegen het bezoekende ASV '55. Oosterend 2 kan mogelijk gelijkspelen tegen JVC 3 evenals het derde dat naar Watervogels 4 moet. S.V. Texel Voor de KNVB beker ontvangt het eerste van Texel het naar de 2de klasse zaterdag gepromoveerde HCSC. Op paier zijn de Heldenaren favoriet maar in het verleden heeft SVT al zo vaak gestunt in bekerwedstrijden dat toch een goed resultaat wordt verwacht. Het tweede ontvangt Watervogels 2 en als de Torren niet worden onderschat blij ven de punten op Texel. Het derde dat zo teleurstellend begon krijgt het uit in Den Helder tegen HRC 6 weer moeilijk. Het vierde gaat naar het sterke Cal- lantsoog 4 met goede winstkansen. Het vijfde heeft thuis tegen Helder 8 de beste kansen. Junioren B1 wint in Kleine Sluis van SVAP B1 maar B2 en B3 krijgen het resp. thuis tegen Zee macht B2 en uit tegen Winkel B1 waarschijnlijk wel te zwaar. C 1 moet zich uit tegen Wiron Cl weinig kans op kunnen herstellen maar C2 maakt thuis tegen SVAP C1 weinig kans op de punten. S.V. De Koog Het zaterdag elftal speelt dit week end zijn eerste thuiswedstrijd tegen Dirkshorn. Mogelijk komt er nu herstel na de grote nederlaag tegen Always Forward. Aanvang 15.00 uur. De B- junioren moeten het zaterdag om 13.30 uur thuis opnemen tegen het sterke BKC B1De D-pupillen gaan uit naar SV Texel en vertrekken om 13.00 uur. De E-pupillen vertrekken om 19.30 uur uit De Koog naar De Cocksdorp, aanvang 11.00 uur. De Koog 1 gaat zondag uit naar ALC te Abbekerk. Gezien het re sultaat tegen Schellinkhout kan er winst gemaakt worden. Het vertrek is met de boot van 12.35 uur. Het tweede dat zo verrassend van Helder 7 won, speelt zondag om 14.30 uur thuis tegen Wa tervogels 5. Texelse Boys Het was afgelopen zondag een zeer produktieve dag. Alle vijf wedstrijden waarin de Texelse Boys meespeelden eindigden in eigen voordeel. De dames ontvangen nu het zeer sterke AFC '34 waarin ook ons oud-lid Jetty Roedema meespeelt. Gelijkspel zal al zeer ver dienstelijk zijn. De wedstrijd begint om 12.00 uur. Ook het tweede team moet vroeg de wei in. Zij spelen eveneens om 12.00 uur en krijgen bezoek van Vesdo 2. Het derde is vrij. Het eerste gaat naar Öosthuizen om de krachten te meten met een geheel nieuw elftal n.l. Wherevogels. Vervoer met eigen auto's. Vertrek met de boot van 12.35 uur. Zondag nog twee thuis wedstrijden. Om 14.00 uur spelen de A-junioren tegen Zeemacht Al en het tweede damesteam tegen AFC '34 3. Zaterdag krijgen de B1 junioren om 13.30 uur bezoek van HCSC B3. Het team, een mengsel van B en C junioren, had niet zo'n beste start. De Boys zijn benieuwd wat er nu uit de bus komt. De C junioren gaan met de boot van 13.05 uur naar Den Helder voor de wed strijd tegen WGW C3. De meisjes juni oren gaan eveneens naar de vaste wal. Met de boot van 12.35 uur gaan ze naar Egmond aan de Hoef en spelen daar tegen Zeevogels. Zaterdag 12 september 1981: KNVB beker: Texel-HCSC, 16.15 uur Afdeling Noordholland: SVO/Z-Asonia, 15.00 uur Cocksdorp/Z-Molenboys, 14.30 uur De Koog/Z-Dirkshorn, 15.00 uur BOL4-SVO/Z2, 14.30 uur (Vertrek boot 12.35 uur) Flamingo's 2-SVO/Z 3, 14.30 uur (Vertrek boot 12,35 uur) Junioren: De Koog B1-BKC BI, 13.30 uur SVAP B1-TexelB1, 12.30 uur (Vertrek boot 11.05 uur) Tex.Boys B1-HCSC B3, 13.30 uur Oosterend B1-WGW B4, 13.30 uur Texel B2-Zeemacht B2, 13.30 uur Winkel B1-Texel B3, 12.30 uur (vertrek boot 11,05 uur) Wiron C1-Texel C1, 14.30 uur (Vertrek boot 13.05 uur) Succes C1-Oosterend C1, 14.30 uur (Vertrek boot 13.05 uur) Oosterend C2-HRC C3, 14.45 uur WGW C3-Tex.Boys C1, 14.30 uur Texel C2-SVAP C1, 14.45 uur Meisjes junioren: Zeevogels-Tex.Boys, 14.30 uur (Vertrek boot 12.35 uur) Pupillen: Afdeling D: Tex.Boys D1-Oosterend D1, 15.00 uur Texel D1-De Koog D1, 13.30 uur Tex.Boys D2-Texel D3, 15.00 uur Tex.Boys D3-Texel D2, 14.15 uur Afdeling E: Tex.Boys E1-Oosterend E1, 13.30 uur Texel E1-ZDH E1, 12.30 uur Cocksdorp E1-De Koog El, 11.00 uur Texel E2-Texel E3, 12.30 uur Afdeling F: Tex.Boys F1-Texel F1, 12.45 uur Tex.Boys F2-Texel F2, 12.00 uur Zondag 13 september 1981: Afdeling Noordholland: Oosterend-ASV, 14.30 uur ZDH-Callantsoog, 14.30 uur In De Cocksdorp werden woensdag avond de wedstrijden voor de competi tie van de wielervereniging verreden. Deze uitwijk was nodig omdat er op het parcours Zuid Haffel geasfalteerd was. Het was de laatste avondwedstrijd van dit seizoen. Wegens de steeds vroeger invallende duisternis worden de volgen de wedstrijden op zondagochtend ge reden voor het eerst op zondag 20 september. Het rondje bij De Cocksdorp is erg zwaar. Er zit een lastige klim in en twee zeer scherpe bochten. De strijd bij de A-poule werd een overwinning voor Jos Huisman, de eerste plaats bij de veteranen was voor Martin Visser en bij de A-jeugd was Niels Collou de winnaar. De snelste renner bij de B-jeugd was Robert Visser die de sprint won van Sebastiaan van Hoorn en Ronald van de Wetering. ALC-De Koog, 14.30 uur Wherevogels-Tex.Boys, 14.30 uur Texel 2-Watervogels 2, 12.30 uur HRC 6-Texel 3, 14.30 uur JVC 3-Oosterend 2,14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Watervogels 4-Oosterend 3, 14.30 uur WGW 6-ZDH 2, 14.30 uur Tex.Boys 2-Vesdo 2, 12.00 uur Callantsoog 4-Texel 4, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) De Koog 2-Watervogels 5, 14.30 uur Texel 5-Helder 8, 12.30 uur Junioren: Tex.Boys A1-Zeemacht A1, 14.00 uur Dames: Tex.Boys-AFC, 12.00 uur Tex.Boys 2-AFC 3, 14.00 uur Samen reizen: Zaterdag 12 september 1981: Vertrek boot van Texel 11.05 uur: Texel 81 en Texel B3. Vertrek boot van Texel 12.35 uur: SVO/Z 2, SVO/Z 3 en meisjes jun. Tex.Boys. Vertrek boot van Texel 13.05 uur: Oosterend C1 en Texel C1. Zondag 13 september 1981: Vertrek voor van Texel 13.05 uur: Oosterend 2 en Texel 4. Als een wedstrijd niet doorgaat, bus afbestellen 02240-12421. Bij de A-poule vormde zich al snel een kopgroep van drie renners die een voor sprong opbouwden die ze tot het einde vasthielden. Edo Kooiman probeerde ook weg te komen uit het peloton. Hij kreeg hulp van Leen van Elk en samen reden ze zich los van hun achtervolgers. Het peloton werd steeds verder uitge- dind. Cobi Koorn reed lek terwijl Simon Appel en Jan Buis de strijd staakten met maag- en spierklachten. Ook Jan van de Wal kwam niet over de finish. In de laatste ronde ontsnapte Jos Huisman uit het kopgroepje van drie en werd ruim schoots winnaar. Zijn broer Arie vocht met Hans Koorn een spannende strijd om de tweede plaats uit. Het werd toch Hans Koorn die tweede werd en Arie Huisman derde. De veteranen kwamen met drie ren ners aan de start. Martin Visser vocht met Drik Vinke in een felle eindsprint om de punten waarbij Martin nét iets eerder zijn wiel over de streep had dan Dirk. Nico Boon die een thuiswedstrijd reed, had materiaalpech. Hij verloor tijdens de wedstrijd een van zijn trappers zodat het verder een moeilijke strijd voor hem werd, trappend met één been. Bij de A-jeugd namen Niels Collou en Nico Evers meteen een voorsprong op Marleen Terwindt en Dennis van Rooy. Marleen wist tenslotte Dennis los te rijden doch kreeg toen pech met haar ketting zodat ze toch slechts vierde werd. B-jeugd De B-jeugd maakte er een leuke wedstrijd van. Er ontstond een kop groepje van drie renners met daarin Robert Visser, Sebastiaan van Hoorn en Ronald van de Wetering. Ze werden fel achtervolgd door een groepje van vijf, bestaande uit Paul Witte, Anna Simone Kooiman, Richard Koopman, Jef Schuur en Robert Kikkert. Ze kon den de afstand tot de koplopers echter niet overbruggen en finishten in bo venstaande volgorde. In een derde groepje kwamen achtereenvolgens over de streep Arjan van de Knaap, Joost van Heerwaarden en Jacco Vinke. Den nis Boomstra had blijkbaar erg veel moeite met het parcours. Hij raakte achterop en moest in zijn eentje de koers uitrijden. Anton van der Vis moest de strijd staken na een val waarbij hij zijn knie en alleboog flink schaafde. De eerstvolgende wedstrijd is op zon dag 20 september om half tien voor de B-jeugd en om tien uur voor de senioren plus A-jeugd. Aanstaande dinsdag 15 september gaat de eilandcompetitie volleybal weet beginnen. De eerste avond is er nog geen officieel competitieprogramma. Zoals ieder jaar wordt deze avond benul voor het spelen van onderlinge oefen wedstrijden. Op deze manier kunnen de krachten van het nieuwe team worden uitgeprobeerd. Iedereen die van deze gelegenheid gebruik wil maken is tussen half zeven en elf uur welkom in de sporthal. Individuele spelers die een team zoe ken, of teams die zich nog niet hebben opgegeven, kunnen dit ook a.s. dinsdag doorgeven aan de wedstrijdleiding. Na dinsdag wordt het competitieprogram ma gemaakt en daarna is het veel moeilijker om nog nieuwe teams in te schrijven. Het ziet er overigens naar uit dat er dit jaar opnieuw meer teams aan de eilandcompetitie gaan deelnemen. Tot nu toe hebben zich al 61 teams gemeld. Het telefoonnummer voor alle zaken die op de eilandcompetitie betrekking hebben, is m.i.v. heden gewijzigd. Dit wordt André van der Vliet, 02220-4802. Voor iedereen die van plan is om voor het nieuwe seizoen ook nieuwe sport schoenen aan te schaffen is er nog een waarschuwing: Schoenen met zwarte zolen blijken in veel gevallen slecht te verwijderen strepen en sporen achter te laten op de nieuwe sportvloer van „Ons Genoegen". Het gerbuik van dergelijk schoeisel is dan ook verboden. Zondag speelde rugbyclub „Overzee" de eerste competitiewedstrijd tegen As- crum uit Amsterdam. De Texelaars hadden het zwaar te verduren tegen de geroutineerde Amsterdammers. Ondanks dat Amsterdam beter speel de wist Overzee meerdere malen een scrum te behalen. Hierdoor kon F. Stark tweemaal een try drukken. Frans wist de bal twee maal tussen de palen te schoppen zodat Overzee niet met nul punten huiswaarts keerde. De eindstand was 60—10 voor Ascrum. Zaterdag 19 september speelt Overzee een oefen wedstrijd tegen de rugbyclub Nijen- rode. Er wordt gespeeld op het SVC terrein in De Cocksdorp, aanvang 11.00 uur. door Tom Lodewijk. 19. Toen het driekoppige gezin ten langen leste de boot naar Holland nam, was Willem al ziek en het ruwe win- terklimaat deed de rest. Hij kreeg long ontsteking en Marianne de Vreugd was weduwe. De in Holland achtergebleven familieleden van de overledene probeer den tevergeefs een deel van de buit te bemachtigen. Marianne had terechter tijd kennis gemaakt met een frivole maar gewiekste advocaat en zo gauw het kon stuurde ze haar dochter, die Willie was geheten, maar Toetie wérd genoemd, naar een dure kostschool. Daar leerde Toetie alles wat een meisje weten moet dat nooit in haar feven een slag zal uitvoeren, omdat een rijke man voor alles zorgt. Moeder Mari anne had voor haar dochter weinig tijd, maar Toetie kon voor zichzelf zorgen. In Nederland werd je teveel op de vingers gekeken, Toetie trok de wereld in en slaagde er in een Amerikaanse zaken man zodanig te bekoren dat hij zijn eerste vrouw voor haar liet schieten. Maar ook met Toetie bleef de liefde niet bestendig en zodra ze dat in de gaten had, nam ze haar maatregelen. Ze nam een detectivebureau in de arm en toen James 'in flagrant delict' was betraot met een dame van de tweede rij in het Negresco ballet, vroeg ze echtscheiding aan. Amerikaanse rechters hebben de neiging de vrouw in zulke gevallen als de arme verongelijkte te beschouwen en Toetie vroeg en kreeg een alimentatie, die haar in staat stelde zonder zorg een vrolijk leven te leiden. Toch was deze basis Toetie te wan kel. Ze kwam in kennis met Henry Macpherson III telg uit een geslacht van zakenmensen. Henry Macphersom I was tachtig jaar geleden op een schoen en een slof met een winkeltje begonnen en dat was uitgelopen op (onder meer) de Union Stores Chain, een koninkrijk van zelfbedieningswin kels door alle staten van Amerika, waar mee innig verbonden een aantal fabrieken van levensmiddelen, embal lage, spijsoliefabrieken en plantages in Afrika en Zuid Amerika. Henry Mac pherson III, met een platina lepel in de mond geboren, bemoeide zich niet met de 'kruidenierswinkel' zoals hij het sma lend zei, maar hield zich in zijn immense villa in Miami (Florida) bezig met chemische proefnemingen, waardoor zijn vingers geheel verkleurd waren en waarbij hij eens zowaar in de lucht ge vlogen was, en met een kwasi-weten- schappelijke belangstelling voor ooster se godsdiensten. Een cocktail van Boeddishme, Con fucianisme, een schuifje Mohammed en een pietsie christendom, een beetje rozenkruiserij en een beetje spiritisme hadden hem geleid tot het schrijven van een boek, op zijn eigen kosten uitge geven, zodat het de uitgever weinig kon schelen dat de oplage vrijwel onver kocht bleef. Maar Henry kreeg op grond daarvan en van een royale schenking, een eredoctoraat van een obscuur uni- versiteitje ergens in het Midden Westen en noemde zich voortaan prof. dr. Henry Macpherson. Toetie, met een feilloos instinct, zag de kansen voor haar oosterse, toen nog rijpelijk bloeien de schoonheid, wierp zich in de mystiek en trouwde, voor hij het goed en wel besefte, Henry, die er maar moeilijk toe te brengen was daarvoor zijn experi menten in de steek te laten. Toetie, die nu de voornaam Sarina voerde wat bij haar mystieke staat wonderwel paste, had een mooie tijd, waarin vooral een jonge Pakistaanse swami' een interes sante rol speelde, en zag Henry steeds meer vergeestelijken. Toen ze echter ontdekte dat hij zijn hele grandioze vermogen vermaakt had aan eeen stich ting, door hemzelf opgericht, die tot taak had de wereld de Heilsleer van het AL (fabrikaat Henry Macpherson lil) te prediken, wist ze dit onheil te voorko men. Aan de bestemming van het kapi taal wilde Henry niets veranderen, hij werd wild als ze daarvan gewaagde. Zo overtuigde ze hem ervan dat hij niemand beter dan haar, zijn vertrouwde inge wijde, met deze grootse taak kon belas ten. Toen Henry voorhgoed de ogen sloot, genoot zijn Sarina het vrucht gebruik van zijn kapitaal, dat weliswaar een paar aardige opstoppers had gehad door ondeskundig beheer, maar haar in staat stelde de rest van haar leven een sierlijke staat te voeren. De laatste flinke aderlating kreeg ze door een proces, dat andere Macphersons haar aandeden, maar men kwam tot een vergelijk en Toetie kreeg jaarlijks een zeer behoor lijke som uitgekeerd, durende tot haar dood. Die scheen echter naderbij dan ze had gedacht, toen al die zorgen plus een nogal achteloze levenswandel haar op het ziekbed wierpen. Ze kwam er weer bovenop, maar haar ziekte had haar toch zodanig aangepakt dat men nog slechts van haar zeggen kon, zoals het in ouderwetse romans staat 'een vrouw die eens schoon moest zijn geweest'. Het voortdurende ge- intrigeer met en tegen anderen had haar karakter gescherpt en haar zienswijze op de medemens cynisch gemaakt. Maar ze bleef een vrouw die zeer charmant kon zijn, ze kon ook makkelijk die lieve hulpeloosheid ten toon spreiden die opwekt wat kortzichtige mannen als ridderlijkheid aanvoelen. Ze schepte daarin een welhaast boosaardig genoe gen en zag het leven als een spel van marionetten, waarbij zij graag aan zo veel mogelijk touwtjes trok. Toen dacht ze aan Holland. Daar waren haar dollars zoveel meer waard, daar zou ze een groter rol kunnen spelen dan hierm waar ze min of meer uitgeteld was, moet van het concureren tegen zovele jongere en knappere vrouwen, die in cynische zakelijkheid tegen haar waren opgewassen. Ze regelde haar zaken en kocht een mooie, grote bungalow in de buurt van Arnhem, chauffeerde haar eigen Alfa Romeo en ging overal door voor de schatrijke mevrouw Macpherson, we duwe van een Amerikaanse miljardair, van Hollandse oorsprong en tot het land der vaderen terug gekeerd. Ze bemerkte al gauw dat niemand hier Wille de Vreugd kende of herkende. Maar ze miste ook een man in huis. En zo had ze rondgespied naar een mogelijke vervanger voor Henry Mac pherson, maar tot nog toe tevergeefs. Er waren gelukzoekers genoeg, maar de een was haar te oud en de ander te jong om hem te kunnen vertrouwen. Toetie had zo haar eigen opvattingen over de man, niet zoveer van haar dromen, want zo dromerig was ze niet meer, maar van haar berekeningen. Een tijdje had ze toen plezier gehad met brieven te schrijven op huwelijks advertenties van het betere genre, en zich zeer vermaakt met de antwoorden die ze daarop soms kreeg. En op een goede dag was er een brief gekomen die vakkundige stijl sprak van: hard werken voor de kost, geen tijd voor een vrouw, en nu... eenzaamheid. Daarna ging Toetie door het huis, sigaretten rokend, zacht neuriënd („dan krijgen we regen" zei haar tuinman veelbetekenend) en verstolen glimlachend. Toen gmg ze aan haar bureautje zitten en schreef terug. Ze voelde niets voor afspraken in hotels, schreef ze. Hij kon een middag komen theedrinken, dan konden ze kennis maken. Misschien zou dat leiden tot voortzetting van de kennismaking en misschien ook niet. Hier, in haar eigen huis, op haar eigen terrein, was ze meesteres. En ze was vastbesloten dat ook te blijven. Laat die man maar eens op zicht komen, dacht ze. (wordt vervolgd) Een goede gewoonte: Bij het bood schappen doen meteen even fles sen, potten en ander glas zonder waarde naar de glascontainer brengen!

Texelsche Courant | 1981 | | pagina 9