FILM „Nighthawks" ,De Mars" Kingma, in zee met Lelystad #DR0S Voor het weekend Rkngangerprogramma 9Qn9«r RENAULT Collecte voor geestelijk gehandicapten Win'n Renault 18 GTD Diesel op de Renault Kampioenen Olympiade. i o9f?%ÜÜQQQÖtTO VERVOLG VAN PAG. 2 Voorlichtingsavond gehandicapten H. J. Leber herkozen Oudervereniging LBO Zuigelingenbureau Aanrijding van 10 en 11 oktober 1981 Artsen Groene Kruis Kerkdiensten Tandartsen Apotheek Dierenartsen Brandmelding Rijkspolitie IMoodslachtingen MST-programma Feest mee van 1 Vm 10 oktober. >8 RIJD AG 9 OKTOBER 1981 TEXELSE COURANT PAGINA 9 V.W//i ling There Hal Ashby aura David Hamilton lome Movies Brain de Palma fhe secret Policemans bal Roger Graef ilephant man David Lynch rha Mirror Crack'd Gay Hamilton Chinatown Roman Polanski American Gigolo Paul Schrader Ordinary People Robert Redford Death Watch Bernard Tavenier Hopscotch Ronald Neame Casablanca Michael Goritz Charlotte Frans Weisz Lili Marleen Fassbinder A chance of seasons Martin Ransohof The missing link Picka La banquidre Francis Girod La femme flic Yves Boisset La terrazza - Ettora Scola Little Lord Fauntleroy Jack Gold La femme efant Raphaele Billetdoux Animal crackers Victor Heerman La provinciale Claude Goretta Le dernier metro Francois Truffait Chdre inconnue Moske Mizrahi Stardust memories Woody Allen When a stranger calls Fred Walton Gloria John Cassavetes De coöperatieve woningbouwver- niging De Mars heeft vergevorder- e contacten met de firma Kingma r Zoon B.V. te Lelystad inzake de louw van 50 tot 55 houtskeletbouw Koningen in het bestemmingsplan Mars. Kingma heeft zich bereid erklaard de huizen te bouwen en egint daarmee in februari a.s. in zijn mmerfabriek in Slootdorp. Het ouwen op Texel is voor Kingma iet veel kostbaarder dan in andere laatsen van het land omdat het rootste gedeelte van de arbeid in t eigen fabriek wordt verricht. Pas b laatste paar maanden van de ouw is de aannemer op de bouw rats zelf actief. De houtskelethui- »n worden daar razendsnel in kaar gezet en kunnen al na een ■g glas- en waterdicht zijn. Ver acht wordt dat de woningen in iptember kunnen worden pgeleverd. De „aannemerswerkgroep" van de ouwvereniging die tot taak had de eest geschikte aannemer voor het exelse Kasko-project te vinden wilde rsé een onderneming die ruime erva- ng had opgedaan in de houtskelet- ouw. Om die reden vielen Texelse idrijven bij voorbaat af. De sinds 1976 itieve Kingma past in Nederland hout- ;eletbouw toe, na daarvoor in Canada in bijzondere studie te hebben ge- aakt. In Nederland werd aldus ge luwd in Almere, Lelystad, Oudorp en en Haag. De door Kingma in Almere Oudorp gebouwde complexen zijn >or de Texelse bouwvereniging beke- m en wekten groot enthousiasme, ede door de tevredenheid waarvan de iwoners blijk gaven. Zoals bekend zal „De Mars" wonin- in in grote verscheidenheid van de ■ond brengen, in prijs variërend van in tot bijna anderhalve ton. Het is de idoeling dat het complex diverse Joningen vor 1- en 2-persoons huis- ludens zal bevatten. Het bouwsy- eem maakt het mogelijk vergaand igemoet te komen aan de individuele ensen van de deelnemende leden. Zo J iel mogelijk zullen nu de plannen in ^tail worden uitgewerkt en bestekklaar imaakt. Half november zal het zover zijn dat euwe gegadigden zich niet meer als deelnemer in het plan kunnen aanmel den. Voor die tijd zal de vereniging trachten nog wat mensen te interesse ren, want nog niet alle te bouwen woningen zijn aan de man gebracht. Vrijdag 16 oktober wordt in De Oude Ulo een informatie-avond gehouden, aanvang 20.00 uur, waar iedereen wel kom is. Daar zal aan de hand van tekeningen en maquettes getoond worden hoe de huizen er uit gaan zien en zal ook andere informatie gegeven kunnen worden. Rutger Hauer speelt in Night- hawks" een duistere terrorist (Wulf- gar). Hij laat een bom ontploffen in het chique warenhuis Harrods in Londen en duikt later in Amerika op, waar hij diplomaten van de Verenigde Naties gijzelt. Terrorist Wulfgar wordt in de film nagejaagd door de New Yorkse politieinspecteur Dasilua, gespeeld door Sylvester Stallone. Stallone is een pro fessionele bestrijder van de misdaad, ook al weigert hij aanvankelijk op het geboefte dat hij najaagt te schieten. Als New Yorkse politieman maakt hij deel uit van de zogeheten nachthaviken, een soort commando van 'dienders' die de dagelijkse straatterreur letterlijk te lijf gaan. Hun methode berust op het in Amerika veel toegepaste middel van de uitlokking. Sylvester Stallone oogst zodoende de sympathie van de toe schouwers al meteen in de eerste scène. We zien hem dan zorgvuldig verkleed als vrouw die in een verlaten buurt van New York prompt door drie bandieten wordt overvallen. Het 'hulpe loze slachtoffer' ontpopt zich dan als een soepele vechtmachine. Naderhand promoveert agent Stallone tot een speciale anti-terreurgroep en jaagt hij samen met zijn collega Billy Dee Williams op de terrorist Rutger Hauer, een kille bezeten man zonder morele of politieke achtergronden. „Nighthawks" is te zien van donderdag tot en met maandag. Toegang 12 jaar. Sjors en Sjimmie Kolonel Brulgraag roept de hulp in van Sjors en Sjimmie en hun Rebellen club, om het zwaard van Koning Krijn op te sporen. In zijn testament had deze kinderloze koning bepaald, dat degene die zijn goed verborgen zwaard vindt, zich de rechtmatige vorst van Schiermeeuwenoog mag noemen. Tijdens hun speurtocht bemerken de jongens dat er meer kapers op de kust zijn. De onbetrouwbare Crispijn Noote- laar en zijn twee, niet al te slimme, handlangers zitten hen behoorlijk dwars. Uiteindelijk, na een reeks spannende avonturen, weet Sjors het zwaard van Krijn te bemachtigen. Hij schenkt het aan het museum. Koning zijn vindt hij maar niets; hij gaat liever op avontuur met Sjimmie. „Sjors en Sjimmie en het zwaard van Krijn" is te zien in de zondagmatinee. Maquette van twee houtske/etbouwwoningen (de duurste en de goedkoopste/ zoals deze door de Coöperatieve Woningbouwvereniging De Mars zuilen worden gerealiseerd. De huizen kunnen op nog diverse andere manieren tegen elkaar worden gezet Maandag 12 oktober hebben de plat- landsvrouwen afd. Den Burg een orlichtingsavond over gehandicapten, edewerkers van het bekende revali- Kiecentrum „Heliomare" uit Wijk aan e zullen deze avond verzorgen. Na de luze is er een forum waaraan ook ixelse exrevalidanten deelnemen, invang 20.00 uur in de LTS kantine. De heer H. J. Leber is dinsdagavond ns de vergadering van het Water- p Texel herkozen als eerste op de ordacht voor benoeming van heem- id Tweede op de voordracht werd heer H. Flens J.G.zn. Een heemraad lid van het dagelijks bestuur van het iterschap en wordt benoemd door de oon. Door de hoofdingelanden dient irvoor een voordracht van twee ge- akt te worden. Leber functioneerde nu toe ook als vice-voorzitter van waterschap, maar hij zei dat hij :ien zijn leeftijd deze functie vermoe- reau mag worden gedegradeerd. Als zich bijvoorbeeld met leerlingen conflic ten voordoen moet in eerste instantie worden getracht deze door rechtstreeks contact tussen leerkrachten en ouders op te lossen. Maar als dat niet lukt wil een afvaardiging van het bestuur graag trachten te bemiddelen. Interessant was het voorstel van een van de ouders om de oudervereniging kennis te laten nemen van films e.d. die op school over actuele politieke en sociaalmaatschap pelijke onderwerpen worden vertoond. De ouders weten dan wat de leerlingen te zien krijgen en kunnen er thuis met hen over praten. Een der bestuursleden veronderstelde dat de vragenstelster kennelijk bang was voor politieke indoc trinatie en in de gelegenheid wilde zijn om thuis „tegengas" te geven, maar dat werd ontkend. Het ging slechts om de betrokkenheid bij wat er op school gebeurt. Schooltijden Ook werd door een der ouders aan dacht gevestigd op het probleem van de schooltijden en middagpauzes. Kinde ren komen soms zeer laat thuis, vooral de kinderen in de buitendorpen die ook nog van de bus afhankelijk zijn. Van der Weide noemde dat een „eeuwig pro bleem". Elke verandering van de rege ling levert weer nieuwe problemen op. Het voorstel om de „buitendorpers" in één klas samen te brengen, werd van de hand gewezen. In het belang van de integratie moeten juist geen „kliekjes" in stand worden gehouden, met de daaraan verbonden kans op conflicten tussen groeperingen onderling. „We hebben al genoeg bloedneuzen en ge broken tanden". Ook werd in de discus sie de aandacht gevestigd op het overblijven in de middagpauze. De middagpauze zou volgens een vragen stelster zo kort mogelijk moeten zijn, want in het geslenter door Den Burg zag zij weinig heil. Er waren ook andere meningen: zowel leerlingen als leerkrah- ten zijn gediend met een redelijk tijdje rust. Op school zelf zijn in ieder geval voldoende overblijfmogelijkheden; de kinderen zijn zeker niet gedwongen d» straat op te gaan. Aan het slot van de bijeenkomst werden twee leden van de werkgroep (de dames R. de Ridder en Smidt-Ellen) die zich niet voor een definitieve bestuursfunctie beschikbaar hadden gesteld met bloemen gehuldigd. Vooral mevrouw De Ridder (die als voorlopige secretaresse fungeerde) heeft zich zeer ingespannen gedurende de voorberei dingsperiode. Ook waren er bloemen voor de concierges van beide scholen die de frequente vergaderingen van de werkgroep steeds met koffie en ander dienstbetoon hadden „opgeluisterd". De zuigelingen die aan de beurt zijn worden op het bureau verwacht op de tijden, waarop hun eigen huisarts zitting heeft. De tijdens zijn als volgt: Dokter Siebinga, dinsdag 13 oktober om 14.00 uur. Dokter Waverijn, woensdag 14 okto ber om 13.30 uur. Op het Schilderend nabij „Helios" vond maandagochtend een aanrijding plaats waarbij een persoon gewond raakte. Een 44-jarige bestuurder van een personenauto uit Arnhem weifelde welke weg hij moest nemen en bracht zijn auto tot stilstand. Een Texelse vracht wagenchauffeur wilde hierna passeren. Toen de vrachtwagen al aan het inhalen was, reed de automobilist plot seling naar links waardoor de aanrijding volgde. De vrachtwagen schoof de per sonenwagen links de berm in, ramde enkele verkeersborden en kwam tegen een boom tot stilstand. In de personen auto zaten drie passagiers waarvan één met een hoofdwond moest worden opgenomen. De personenauto is total loss en de vrachtwagen liep ernstige schade aan de rechter voorzijde op. Oorsprongweg 3, Eierland Texel w Tel 02225-233 n Goede dealer bij de prijs inbegrepen. Uitsluitend voor spoedgevallen Van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur Dokter A. Waverijn, Kogerstraat 87a, Den Burg, tel. (02220) 2016. Ambulance (in geval van onge lukken met betekenend lichame lijk letsel) (02220) 2011. Van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmiddag 13.00 uur. Let op! Aanvragen voor hulp: uitsluitend te bereiken: zaterdag en zondag tussen 13.00-14.00 uur en 18.30-19.30 uur. Zr. Boon, Stuifweg 68, Oosterend, tel. (02223) 354. Magazijn Groene Kruis Geopend voor uitgifte goederen: Maandag t/m vrijdag van 17.00- 18.00 uur. Zondag 11 oktober 1981 HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10.00 uur ds. Wisman Coll. ontwikkelingssamenwerking De Cocksdorp 9.30 u. ds. Hoekstra coll. werelddiaconaat Den Hoorn 11.00 uur ds. Hoekstra Dienst van Woord en Tafel voor jong en oud. Coll. Kerk en Israël. De Koog 11.00 uur ds. Wolthaus coll. Kerk en Israël De Waal 9.30 uur ds. Wolthaus coll. Kerk en Israël Oosterend 9.30 uur ds. Pantekoek coll. werelddiakonaat Oudeschild 11.00 uur ds. Pantekoek coll. werelddiaconaat GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg 10.00 uur ds. R. J. Blaauw m.m.v. De Waddenzingers o.l.v. mevr. Blaauw. 19.00 uur ds. R. J. Blaauw. Oosterend 10.30 uur bevestiging ds. J. Donker door drs. A. J. van Noord van Stellendam. 16.00 uur intrede ds. J. Donker. Voor zeer spoedeisende tandheel kundige hulp kan men zaterdag en zondag om 18.00 uur precies te recht in het tandheelkundig cen trum in het Groene Kruisgebouw, Witte Kruislaan 19. Weverstraat 95, telefoon (02220) 2112. Open van maandag t/m vrij dag van 8.30-18.00 uur. Zaterdag van 11.00-12.30 uur en van 15.00- 17.00 uur; zondag van 11.00-12.30 uur en van 16.00-17.00 uur. Buiten die tijd alleen voor spoed eisende gevallen. Alleen voor spoedgevallen tele foon (02220) 2527. GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend 10.00 uur Dienst 16.00 uur Dienst Woensdag 14 oktober 19.00 uur ds. A. B. v. d. Heiden uit Enkhuizen. GEREF. KERK (Vrijgemaakt) in de Doopsgezinde kerk, Kogerstr. Den Burg 16.15 uur ds. Woudt, Den Helder DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10.00 uur viering Broederschapsdag kerkbusje Den Hoorn BAPTISTENGEMEENTE in de Doopsgezinde kerk, Kogerstr Den Burg 19.15 uur Evangelist Post uit IJmuiden. Kinderoppas aanwezig. Uitzending via De Lichtboei Bij brand altijd bellen (02220) 2066 ROOMS-KATHOLIEKE KERK Dagelijks is het politiebureau van de groep Texel van de Rijkspolitie telefonisch te bereiken via tel. (02220) 2644. Buiten kantooruren (tussen 18.00 en 08.00 uur) kan men rechtstreeks contact opnemen met de meldkamer van het district Alkmaar, tel. (072) 116444. Voor noodslachtingen bellen de heer A. van Heerwaarden, telefoon (02220) 2182(slachtplaats) of 2663 (Wilhelminalaan 94), b.g.g. (02226) 520 of (02220) 3541 Den Burg: zaterdag 19.30 uur Uitzending via De Lichtboei Zondag: 10.45 uur De Koog: zondag 9.30 uur Oudeschild: zondag 19.00 uur Den Hoorn: zondag 10.45 uur De Cocksdorp: zondag 9.15 uur Oosterend: zaterdag 19.30 uur. JEHOVAH'S GETUIGEN Dorpshuis „De Waldhoorn", He renstraat 30, Den Hoorn Zondags: Openbare lezing 18.30- 19.30 uur Wachttorenstudie 19.30-20.30 u. Woensdags: Theocr. School 19.30 -20,30 uur. Dienstvergadering 20 30-21.30 u. „U kunt hen helpen", onder dit motto gaat dit jaar de Nationale Collec te Geestelijk Gehandicapten van start. Zowel de landelijke als regionale ouder verenigingen en bureaus voor gespecia liseerd maatschappelijk werk, werken samen om het allerbeste te bereiken voor geestelijk gehandicapten en hun ouders. Het gaat onder meer om kleinscha lige woonvormen waar ondanks de integratiegedachten nog weinig van terecht komt en waar toch echt be hoefte aan is, om kinderdagverblijven en om dagverblijven voor ouderen. Te denken valt aan activiteiten waar weinig of geen subsidie voor wordt verkregen zoals vrijetijdsbesteding, het vormingswerk met praktische cursus sen voor verstandelijke gehandicapten, cursussen waarin hen wordt geleerd met bijv. geld om te gaan, bood schappen doen, reizen met openbaar vervoer, verkeerslessen, enz. Eenvoudi ge dingen dus om hen een acceptabele plaats in onze samenleving te bezor gen. Zoals gewoonlijk blijft 10% van de opbrengst op Texel. In overleg is besloten dit geld ter beschikking te stellen van de Beatrixschool en het Maartenhuis te De Koog. De collecte wordt gehouden in de week van 12 - 17 oktober. De organisa tie is in handen van de Vereniging van Ouders van Gehandicapten op Texel. Zaterdag 10 oktober Tevoko volleybal „Ons genoegen". 13.45 uur:(h) Tevoko 2-Zeemacht 2. (d) Tevoko 2-Noordkop 1. (d) Smash 68-Tevoko 3. 15.15 uur: (h) Tevoko 1-Braaf Seahawks (d) Tevoko 1-W Edam 2. (d) Tevoko 4-Braaf Seahawks 4. 17.00 uur: eredivisie heren: VC J.Sutherland-Zaan 69. Aan da hand van da ingezonden keuzelijsten zijn de volgende 28 films oorgetkagon om in het komende winterseizoen in de serie Fiimganger te meien. De voorstellingen zullen wekelijks op donderdagavond worden tgeven. De eerste film wordt gedraaid op donderdag 15 oktober. De deur 1n het City theater gaat dan om 19.00 uur open om belangstellenden in de tlogenheid te stellen zich in te laten schrijven en hun lidmaatschapskaarten i een leuk boekje, waarin alle films uitvoerig worden beschreven, in ont- mgst te nemen. De volgorde waarin de hieronder opgesomde films zullen orden vertoond is nog niet bekend omdat dit afhangt van eventuele boe 'ogen in andere theaters.

Texelsche Courant | 1981 | | pagina 9