VAN HET RAADHUIS 48END4 II Creatieve avond Chr. Plattelandsvrouwen Sportvloer beschadigd door rolschaatsshow VERVOLG VAN PAG.l Parkeerstroken Orgelconcert Den Hoorn i Mededelingen van B. en W. Uitslagen Eilandcompetitie Voetbalprogramma Voetbalinstuif in sporthal MST programma MST handbal Mededelingen Programma eilandcompetitie Contributie Tetak Herfsttoernooi Bowlingbond Goede resultaten GVO meisjes Blijspel van 'St. Jan' )i< Fi Winterprogrammc van Bedrijfsvereniging g Aanrijding Cursussen bridge van start PAGINA 2 TEXELSE COURANT VRIJDAG 16 OKTOBER 198jj hoger dan in het jaar ervoor, terwijl in de gemeentebegroting de nullijn wordt aan gehouden, Dat betekent dat het ge meentelijk aandeel in de kosten van de regiobrandweer bijna 764.000,- gaat bedragen (was f55.410,-). Hoewel de overschrijdingen behoorlijk zijn toege licht en B en W dan ook tot de konklusie waren gekomen dat de hogere uitgaven onvermijdelijk waren, nam P. A. Zegers geen genoegen met de overschrijding. De hogere kosten betekenen voor Texel een grotere druk op de gemeentebegro ting en het gemeentebestuur zal er dan ook bezwaar tegen moeten maken. Uit het antwoord van de burgemeester bleek dat protesteren een beetje moeilijk is in dit geval. Want in eerste instantie heeft het gemeentebestuur de hogere begroting ook niet zonder meer ge accepteerd maar er pas genoegen mee genomen nadat de verhogingen be hoorlijk waren toegelicht door het dage lijks bestuur. Die nadere verklaring was bevredigend en het is dan niet juist om dan toch te protesteren. De kosten stijgingen waren het gevolg van in het verleden genomen besluiten. De heer Dros kreeg op zijn vraag wie die besluiten hebben genomen als ant woord dat het bestuur van de Regio brandweer dat heeft gedaan. De ge meente Texel is in dat bestuur verte genwoordigd (door de burgemeester) maar erkend moet worden dat een gemeente bij een dergelijke gemeen schappelijke regeling een flink stuk van zijn autonomie kwijtraakt. Een protest zou volgens de burgemeester moeilijk zijn te motiveren. Verder mocht er volgens hem begrip voor zijn dat de regionale brandweer nog maar kort bestaat zodat het maken van hogere kosten als een aanloopprobleem kan worden gezien. Het is te verwachten dat de regiobrandweer volgende jaren wel in staat zal zijn zich te beperken tot de trendmatige stijgingen. De christelijke plattelandsvrouwen- bond houdt op 19 oktober een crea tieve avond in gebouw De Poort achter de Gereformeerde kerk te Den Burg. De avond begint om 20.00 uur en zal in het teken staan van corsages maken. Op dinsdagavond 20 oktober verzorgt Theo van Dijk, cantororganist van de Diependaalse kerk te Hilversum, een orgelconcert in de Hervormde Kerk van Den Hoorn. Gespeeld worden werken van J. S. Bach, Mendelssohn e.a. Theo van Dijk studeerde orgel, koor directie en protestantse kerkmuziek aan het Amsterdams conservatorium. Bij Wim Daim, organist van de voormalige Spuikerk te Amsterdam specialiseerde hij zich in improvisatie. Als één van de vaste organisten van de Stichting Alle- dagkerk is hij regelmatig te beluisteren in de middagpauzediensten vanuit de Engels Hervormde Kerk aan het Begijn hof te Amsterdam. Dit zo langzamer hand traditionele najaarsconcert van Theo van Dijk begint om 20.15 uur. De toegang is gratis. Na afloop is er een collecte, waarvan de opbrengst ten goede komt aan het restauratiefonds van het Hoornder kerkje. Landbouwvoertuigen en voertuigen vanaf het land. Landbouwvoertuigen moeten bij donker op de openbare weg de normale voor motorvoertuigen vereiste verlich ting voeren. Een zwaailicht is on voldoende. Alle voertuigen die van het land komen moeten, voordat de openbare weg opgereden wordt, ontdaan worden van modder om verontreiniging van de weg te voorkomen. Vooral de wielen en banden zullen dus schoongemaakt moeten worden. De vette modder kan op de weg voor het overig verkeer levensgevaarlijk zijn. Schoonmaken kost tijd, dat wel. Ongevallen nog meer. Bijzonder vervoer. Voor het vervoer van bijzondere la dingen, althans die in strijd zijn met de verkeersvoorschriften, is ontheffing vereist. Ontheffingen moeten, evenals het bijzonder vervoer, voorbereid wor den, en kunnen dus niet even op afroep afgegeven worden. Op Texel zijn veelal ontheffingverlenende instanties de ge meente-voor de wegen binnen de be bouwde kommen- en de provincie -voor de wegen buiten de kommen-. Heeft u bijzonder vervoer te verwach ten, vraag dan tijdig ontheffing aan. Nadere informatie wordt u vertrekt ten gemeentehuize, kamer 209. Als de ontheffingen in orde zijn, kan de rijks politie op Texel verantwoord voor de noodzakelijke begeleiding van het tran sport zorgdragen. Zaterdag 17 oktober 1981: Afdeling Noordholland: Alkm. Boys-Oosterend Z, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) De Koog Z-Huiswaard, 14.30 uur Oosterend Z 2-HCSC 7, 14.30 uur Alkm. Victrix 2-Oosterend Z 2, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Junioren: HRC B3-Texel B2, 14.30 uur Zondag 18 oktober 1981: 4de klasse KNVB: Helder-Texel, 14.30 uur Afdeling Noordholland: Succes-Oosterend, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) ZDH-Oudesluis, 14.30 uur WSW-De Koog, 14.00 uur Tex. Boys-Kwadijk, 14.00 uur Texel 2-Alw. Forward 3, 11.30 uur Oosterend 2-BKC 3, 14.30 uur Texel 3-SRC 3, 14.30 uur Wiron 3-Oosterend 3, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Tex. Boys 2-ZDH 2, 12.00 uur Texel 4-N.Niedorp 4, 14.30 uur Zeemacht 4-Tex. Boys 3, 12.00 uur De Koog 2-Watervogels 8, 14.30 uur Texel 5-Wiron 6, 12.30 uur Dames: DVC-Tex. Boys, 14.30 uur Samen reizen: Zaterdag 17 oktober 1981: Vertrek van Texel 13.05 uur: Oosterend Z1 en Oosterend Z3. Zondag 18 oktober 1981: Vertrek boot 13.05 uur: Oosterend 1 en Oosterend 3. Als er een wedstrijd niet doorgaat bus afbestellen (02240) 12421. De Stichting Texelse Sportraad organiseert op dinsdag 20 oktober een voetbalinstuif in sporthal Ons Genoegen. Deze sportieve dag is niet alleen voor jonge leden van voetbalclubs maar voor alle jongeren van zeven tot en met 14 jaar en speciaal in de herfstvakantie georga niseerd om zoveel mogelijk jeugd in de gelegenheid te stellen mee te doen. Deelname san do 'herfstvoet- balinstuif' is gratis. Er wordt die dag vanaf tien uur gezaalvoetbald. Deelnemers moeten zich voor de wedstrijd individueel in schrijven en via loting worden teams samengesteld. De jeugd is in verschil lende groepen ingedeeld. Hieronder volgt de indeling en de tijd dat deel nemers zich moeten inschrijven. Voor een goede organisatie is het wel nood zakelijk dat gegadigden zich stipt op tijd inschrijven. F 7 en 8 jaar - inschrijven vanaf 9.45 uur, start wedstrijden 10.00 uur. E 9 en 10 jaar - inschrijven vanaf 11.15 uur, start wedstrijden 11.45 uur. D 11 en 12 jaar - inschrijven vanaf 13.00 uur, start wedstrijden 13.30 uur. C 13 en 14 jaar - inschrijven 14.45 uur, start wedstrijden 15.15 uur. Handbal, 18 oktober: De Brug, Den Helder, 14.30 uur: JHC 2-MST 1 junioren Spartahal, Schagen, 15.15 uur: Schagen 2-MST 1 dames Veerburg, Anna Paulowna, 15.30 uur: BKC 2-MST 1 adspiranten Volleybal, 19 oktober: Sportlaan Den Helder, 18.45 uur: Zeemacht 1-Tevoko 4 dames HCSC 4-Tevoko 2 heren In de herfstvakantie vervallen de trainingen van alle afdelingen van de MST. Op zondag 19 oktober gaat de handbalcompetitie van start. Ook voor dit seizoen zijn vier teams ingeschreven. Nieuwe leden zijn nog steeds van harte welkom en ook hard nodig. Aanmelden kan op de training. De tijden zijn voor meisjesadspiranten van 17.30 tot 18.30 uur, meisjesjunioren van 18.30 tot 19.30 uur, heren van 19.30 tot 20.30 uur en dames van 20.30 tot 21.30 uur in De Koninghal. Op vrijdagavond 16 oktober zal door de dames en heren een oefenwedstrijd in Hippolytushoef worden gespeeld. De dames vertrekken met de boot van 17.05 uur en de heren met de boot van 18.05 uur. S.V. Texel Na het bekersucces weer competitie voetbal en dat vergt weer een geheel andere instelling De uitwedstrijd tegen Helder zal dan ook wel een zware klus worden met als meest waarschijnlijke uitslag een gelijk spel. Het tweede, derde, vierde en vijfde spelen thuis resp. tegen Always For ward 3 (Hoorn), SRC 3 (Schagen), N. Niedorp 4 en Wiron 6 (Den Oever). We tippen acht winstpunten. Van de junioren speelt alleen B2 in Den Helder tegen HRC B3 en ook hier wordt winst verwacht. Texelse Boys In verband met de herfstvakantie dit weekend een beperkt programma. Alle juniorenelftallen zijn vrij. Voor Boys 1 zondag een thuiswed strijd. Om 2 uur spelen ze tegen Kwadijk. Na 3 nederlagen op rij wordt het weer tijd dat er weer positieve resultaten behaald worden. Kwadijk zal geen makkelijke tegenstander zijn, maar als er door alle elf hard gewerkt wordt moet een goed resultaat mogelijk zijn. Het tweede ontvangt om 12.00 uur eilandgenoot ZDH 2. We houden het op een Boys-overwinning. Boys 3 gaat met de boot van 11.05 uur naar Den Helder voor de wedstrijd tegen Zeemacht 3. Aanvang 12.00 uur. De dames gaan met de boot van 12.05 uur naar Castricum. Ze moeten daar de strijd aanbinden met een van de betere elftallen: DVC. Dames 2 is vrij. S.V. Oosterend SVO (Z) 1 kan zaterdag in Alkmaar twee punten veroveren op Alkmaarse Boys. Ze reizen samen met SVO (Z) 3 dat in Alkmaar gelijk kan spelen tegen Alcm. Victrix 3. Het tweede elftal ontvangt HCSC 7 een niet te onderschatten tegenstan der. Toch zijn hier ook twee punten mogelijk. Zondag speelt het eerste een moei-v lijke uitwedstrijd tegen Succes. Als alle spelers zich een beetje serieus voorbe reiden is winst mogelijk. Oosterend 2 kan tegen BKC 3 de punten thuis houden maar Oosterend 3 krijgt het waarschijnlijk te zwaar op Wieringen tegen Wiron 3. Dit weekend geen jeugdwedstrijden maar waarschijnlijk wel een oefenwed strijd tussen junioren C1 en het nieuwe meisjeselftal. Z.D.H. ZDH 1 speelt zondag op Texel en krijgt Oudesluis op bezoek. Het zal ongetwijfeld een zware wedstrijd voor de Hoornders worden want Oudesluis staat bekend als een lastige tegenstan der. De club bevindt zich in de kop groep van de competitie en heeft één verliespunt minder dan ZDH. De volle winst zal binnen gehaald moeten worden wil ZDH nog een woordje mee blijven spreken in de competitie. Met een doelgemiddelde van 25-13 mogen de Hoornders constateren dat het in de verdediging nog hapert. Zondag kan bewezen worden dat daar iets aan te doen is. ZDH 2 speelt nog een bescheiden rol. Twee keer werd een gelijk spel behaald. Zondag speelt het tweede tegen Texelse Boys 2 en er wordt gerekend op een goed resultaat. S.V. De Koog Het zaterdagelftal speelt zaterdag om 14.30 uur thuis tegen Huiswaard. Mis schien kan De Koog hiertegen zijn tweede overwinning behalen. De B-junioren en pupillen zijn deze week vrij. Zondag gaat De Koog 1 uit naar het sterke WSW te Wijdenes. Het gehavende team van De Koog zal het ook daar weer erg moeilijk krijgen. Het tweede elftal speelt zondag om 14.30 uur alweer voor eigen publiek tegen het toegevoegde team Water vogels 8. Hier kunnen we op een overwinning voor De Koog 2 rekenen. Terreindienst a.s. weekend: Marcel Schuijl en Robert Lakeman. Mannen: Gamma-Bravura Teso-Memo Graaf Spuiterij-BGZ van W. CVI-RSG 2 Smash 3-Opduin Jump old stars-Reisbureau 12 Balcken-Kobeko Boetiek 22-Time out Question-Amro Westerlaken-Koel serveren Versluis h.-Gemeente Vrouwen: WGD-CVI Bremakker-Vopoda Strendsend-Smash 2 Hema-Goënga 1 Frans Zegel-Rabo Poco loco-Memo SM Mets-Firstlady Expert-SVC Rog Antiekhuisje-Goënga 2 Koffieshop-Koogel Tot twee weken na publicatie van de uitslagen is beroep mogelijk bij de wedstrijdleiding. Een ieder kan de stand en de uitslagen controleren op de scoreborden, die hangen in de kantine van „Ons Genoegen". 20 oktober 1981: Veld A, mannen: 18.30 u.: RWS-Rog SVC PEN 19.05 u.: PEN Texel-Boetiek 22 Rog SVC 19.45 u.: Cors polis-Question Boetiek 22 20.25 u.: Timmers Bak.-Smash '68 1 Question 21.05u.: Gamma-Memo Smash '68 1 21.45u.: Kobeko-Molenkoog Bremakker 22.25 u.: Bremakker-DGM Molenkoog 2-0 2-0 2-0 1-1 0-2 0-2 0-2 1-1 2-0 Va 0 0-2 1-1 2-0 2-0 1-1 0-2 2-0 0-2 2-0 1-1 0-2 Veld B, vrouwen en mannen: 18.30 u.: Graaf spuiterij-Garage Dros Skil 19.05 u.: Skil-WGD Gar. Dros 19.45 u.: Question-Yailteam WGD 20.25 u.: Koel serveren-Doordouwers Versluis h. 21.05 u.: Versluis h.-Time out Doordouwers 21.45 u.: Westerlaken-Gemeente Time-out 22.25 u.: Pado-Amro Gemeente Veld C, vrouwen: 18.30 u.: Goënga 2-HHH Koogel 19.05:ü;: Gar. Kikkert-Koogel Mantje 19.45 u.: Mantje-SVC Rog Gar. Kikkert 20.25 u.: Antiekhuisje-Goënga 1 SCV Rog 21.05 u.: Koffieshop-Expert Nokanto 21.45 u.: Nokanto-Gr. Slock Expert 22.25 u.: Taveerne-CVI Gr. Slock Het bestuur van Tetak heeft enige onduidelijke uitlatingen gedaan over de nieuwe contributieregeling voor leden. Die is als volgt: wie recreatief tafel tennist betaalt f84,00 per jaar en de genen die in de competitie spelen, betalen dan nog f25,00 extra (contri butie tafeltennisbond). In totaal dus f109,00. De training van Tetak op maandag avond 19 oktober gaat niet door. Donderdag 15 oktober De commissie ruimtelijke ordening heeft een openbare vergadering in het raadhuis, aanvang 20.00 uur. Gespro ken wordt onder meer over de bijdrage regeling, de landschapsparken, de „pa rapluregeling", het bestemmingsplan Den Burg west, het bestemmingsplan de Krim, behandeling inspraak resul taten bestemmingsplan De Waal en diverse voorbereidingsbesluiten. In de Witte Burcht houdt de munten- en ansichtenclub ruilbeurs vanaf 20.00 uur. De school voor LHNO heeft ouder avond, aanvang 19.30 uur. Vrijdag 16 oktober De coöperatieve woningbouwvereni ging de Mars heeft een informatieavond met dia's e.d. over de bouwplannen, leder is welkom; aanvang 20.00 uur. Zaterdag 17 oktober In disco dancing Question is Avro's toppop, tevens finale van de disc- jockeywedstrijd, aanvang 21.00 uur. Om 14.30 uur start bij vakantie centrum Dennenoord (Grenswegl een gezinsspeurtocht. Deelname kost f 1 ,- In de kantine van Dennenoord begint om 20.30 uur een bingodansant, toegang vanaf 16 jaar. Van 14.00 tot 17.00 uur kunnen in het fanfaregebouwtje aan de Wittekruislaan foto's van het jubileumfeest worden bekeken en nabesteld. Zondag 18 oktober Van 8.00-10.00 uur houdt de sport vissersclub een viswedstrijd bij 't Horntje. In de Hervormde kerk van De Koog begint om 19.30 uur een zangdienst. In vakantiecentrum „Dennenoord" worden wedstrijden gehouden: eieren gooien, kruiwagenrace, touwtrekken, etc. Aanvang 17.00 uur. Meedoen kost f 1,- per persoon. Van 15.30-18.30 uur houdt het COC kop van Noordholland zondagmiddag café in Trefhoek Formosa, Koningstraat 70. Maandag 19 oktober In vakantiecentrum „Dennenoord" begint om 15.00 uur minivoetbal voor de jeugd van 7 t/m 13 jaar. Inschrijvingen per team van zes of indiviueel. Kosten f 1,-. Om 20.00 uur in de kantine van Dennenoord: bingo. In gebouw De Hollebol houdt de afdeling Texel van Amnesty Inter nationaal een schrijfavond, aanvang De houten vloer van de gymzaal van de Burgemeester De Koninghal heeft nogal te lijden gehad van de rolschaatsshow van rollerclub „De Oude Molen" die enkele weken geleden werd gehouden. Er zijn opper vlakte beschadigingen geconstateerd door magnesium gebruik op de rol- schaatswieltjes. Het ziet er naar uit dat alleen de olie en laklaag van de vloer beschadigingen hebben opgelopen. De houten vloer zelf lijkt niet aangetast", aldus ambtenaar sportzaken G. Praam- Tijdens de afgelopen dinsdag en don derdag gehouden wedstrijden, (de tweede week van het door de bowling bond georganiseerde herfsttoernooi,) heeft de jeugd van de Bowling Bond laten zien dat ze uitstekend meedraaien. Behaalde Richard van Zutphen op dinsdag de derde plaats met een serie van 581 en de hoogste game van 227, zo waren het Martin Koorn en Peter Veldman die resp. eerste en tweede werden op donderdag met serie's van 591 en 582. Er werd hoog gescoord vorige week. Zo gooide Kees keijzer, (Paal 19) een serie van 146, 184, 294 (zonder handi cap), maar kwam niet verder dan een vijfde plaats, Klaas Veldman (Paal 19) was ook op dreef. Via 179, 172, 181 kwam hij met 45 handicap uit op 577, goed voor een vierde plaats. Maar het waren weer Peter Huisman (de Koogel) en Anneke Bremer (Dubbel El) die naast Richard Zutphen met de prijzen naar huis gingen, Peter werd eerste met 595 en Anneke prolongeerde haar tweede plaats met een 592 serie. Donderdag werd er nog hoger gegooid dan dinsdag Martin Kooy (Martha) manifisteerde zich goed na een game van 157 en 197 maar kon in de laatse game niets maken. Ook Rudy Marttner gooide een goede serie van 572, maar moest toe zien hoe Kees Keijzer (Paal 19) met twee punten meer (574) de derde plaats pakte. De jeugd veroverde donderdag de hoogste prijzen. Martin Koorn eerste met 591 en Peter Veldman met een 582 serie. Klaas Veldman (Paal 19) gooide de hoogst game, 215. stra. De directeur van de LTS heeft voordat de show plaatsvond gewaar schuwd tegen mogelijke beschadi gingen. Daarbij is hem verteld dat de Welzijnsstichting financieel garant zou staan. „Gezien het tijdstip was het niet meer mogelijk de show af te zeggen", aldus Praamsta. Het is gewenst de vloer opnieuw te olieën maar ook is gecon stateerd dat de vloer door een gecom bineerd gebruik voor sport- en culturele evenementen erg te lijden heeft. „Oppervlakte beschadigingen door schoeisel en stoelen zijn legio" aldus Praamstra in zijn advies aan het bureau culturele zaken en de burgemeester. Daarnaast blijft het hout uitzetten en krimpen en door de vele reparaties ziet de vloer eruit als een „lappendeken". Praamstra concludeert dat de vloer hoognodig aan renovatie toe is. Hoeveel dat gaat kosten is nog niet bekend. Daarnaast zullen maatregelen moeten worden genomen om het voortdurend „werken" van de vloer tegen te gaan. De meisjes van 7, 8 en 9 jaar van de Gymnastiekvereniging Oosterend hebben uitstekende resultaten behaald op de zondag in de sporthal „Hoorn- dervaart" te Alkmaar gehouden mini- wedstrijden in ploegverband. De meisjes behaalden het hoogste dat te behalen was: het D-diploma. Voor de meisjes, maar ook voor leider Peter Vos was dit reden tot grote voldoening. De wed strijden waren georganiseerd door „Turnlust" uit Alkmaar onder auspiciën van de Turnkring Noordhollands Noorderkwartier. Toneelvereniging St. Jan heeft on langs het blijspel „Het spook van Canterville" van Oscar Wilde in studie genomen. Het stuk wordt op zaterdag 7 november in dorpshuis De Wielewaal gespeeld. De regie is in handen van mevrouw Rijk-Koster. 20.00 uur. In de Hervormde kerk van De Koo wordt een dia-avond over Texel gj geven; 20.00 uur. Van 14.00 tot 16.00 uur worden in Hervormde kerk van De Koog ronc leidingen gehouden, tevens gelegenhei je om de toren te beklimmen. In de bibliotheek in Den Burg worjin de film „The great race" gedraaid in hi |e kader van de kinderboekenweek. Gratfin toegang, aanvang 14.30 uur. Dinsdag 20 oktober De vrouwenbond NVV heeft in voormalige landbouwschool een avon over de gevolgen van de fusie NW NKV voor vrouwen; 20.00 uur. Vanaf „Dennenoord" aan de Grem weg wordt een bosloop over vijf zeven kilometer gehouden voor mensele~; van alle leeftijden, start om 15.00 uu es" Deelname kost 7 1,- per persoon. Oi.y 20.00 uur volgt in de kantine va nu Dennenoord een wedstrijd prijsklave iec jassen; kosten 72,50 p.p. De commissie openbare werken heelan in het raadhuis een openbare vergadnej; ring, aanvang 15.35 uur. Un de Hervormde kerk van Da Hoorn geeft organist Theo van Dijk et orgelconcert, aanvang 20.15 uur. Van 14.00 tot 16.00 uur worden in Hervormde kerk van Den Hoorn ron leidingen gegeven. Tevens gelegenhe v om de toren te beklimmen. Bij „De Schuilhut" aan de Parnassi m straat in De Koog start om 14.00 uur ej |pg kerkentocht langs de kerken op noord Sc) lijk Texel. Deelnemers maken gebru van eigen auto's. Om 13.30 uur begint in „De Schake fee bij de Hervormde kerk in Den Burg e atu dam- en schaaktoernooi voor de jeug In de sporthal „Ons Genoegei wordt een voetbalinstuif voor de jeuj van 7 t/m 14 jaar gehouden; deelnan gratis. In de „Witte Burcht" wordt van 19.30 uur postzegelruilbeurs gehoudt er lie :ur c 1 lie eel VASTE DATA Toerclub Taxi 2000 houdt alle zat dagmiddagen trimtrainingen. Aanva 15.00 uur. Start: speelweide Ploi landerweg. Ze exe out Ni am| leei ioe' nali ran: rorr opf m a lark Ee oliti rield Dl N hi g< 9' Of De Vereniging voor Bedrijfsvoorlj ting Texel heeft het programma de komende herfst en winter vast steld. Het ziet er als volgt uit: 26 oktober „Belastingzaken" di de heer G. H. Bremer. 2 november „Resultaten rundveel kerij met Amerikanen" door de heet de Rooy. 9 november „Kengetallen in de ru|"ee veefokkerij" door de heer M. Meinsn 'aar 16 november „Verkeerstechnis zaken in de landbouw" door adjud chte R. P. 23 november „Gezondheidszorg ru veehouderij en schapen" door Texelse dierenartsen. 30 november „Resultaten proe op de Waiboerhoeve" door de heei van Bruggen. 3 december „Economie schapenhou rij" door de heer J. Doeksen en „K singen schapen" door de heer T ter. 7 december „Pootaardappelbe ring" door de heer B. van Dussedorj 10 december „Zwoegeronderzoel registratie schapen" door de heer Sturkenboom. 14 december „Resultaten proever de van Bommelhoeve" door de hee Schipper. 21 december „Economie akke bouw" door de heer C. Vlot. 7 januari excursie Waiboerhoeve. 20 januari jaarvergadering Veren» voor Bedrijfsvoorlichting Texel. 17 februari boerderijentocht Texel. Maandagochtend gebeurde op Beatrixlaan een aanrijding tussen personenwagen en een bestelbusje, busje kwam uit de Kogerstraat en ras in de Beatrixlaan (omdat Texelse bestuurder meer belangstel voor de nieuwbouw dan voor verkeer had), op de linkerweghelft eveneens Texelse bestuurder van personenauto poogde het busje geefs te ontwijken, waarop de aai ding volgde. Er ontstond flinke matei schade. Op dinsdag 20 oktober om 20.00 wordt gestart met de cursus bridge beginners in Den Hoorn. De c« wordt gehouden in De Spyker, langstellenden uit de omgeving Hoorn zijn op deze cursus nog wel* De cursus bridge voor beginne! Den Burg start op donderdag 22 okt a.s. om 20.00 uur in de Schakel, hier zijn belangstellenden alsnog kom. De cursussen staan onder lei van de heer P. Zevenhoven en omvi een 12 tal lessen van 254 uur. Te: „S De da; chi de Bu Gel var bec Coi spr

Texelsche Courant | 1981 | | pagina 2