Youth for Christ onderzoelft nieuwe wervingsmethoden VAN HET RAADHUIS /ÜGEND4 Texelaartjes Behang DROS De Renault 18 Zon. maan en hoog water FAMILIEBERICHTEN van Datsun Garantie zonder eigen risico. Mededelingen van B.enW\ Herv. gemeentedag De Koog Najaarsverkoop Welfare Vogelwachter bedreigd door pierenstekers ha! óók lid van de fietsclub! ooxjer Makelaarskantoor Eelman 1 Voor een goede gebruikte auto naar Automobielbedrijf Den Burg B.V. 8 IIJDAG 30 OKTOBER 1981 TEXELSE COURANT PAGINA 3 ire !i VI De Texelse afdeling van Youth for Jhrist onderzoekt nieuwe wervingsme- hoden. De evangelisatiebeweging van n voor jongeren is nu ruim een jaar op d Texel aktief en hoewel de „harde kern" ro /an YFC (bestuur en vrijwilligers) niet h dagen over belangstelling voor de acti- d|/iteiten wordt wel gestreefd naar een bredere" manier om het publiek te be- rteleiken. „We zijn niet ontevreden, maar Idi iet was een zware start", aldus de pi /oorzitter van Youth for Christ op Texel, ïtsflert Halsema. Om achter de behoeften ideeën van de Texelse jeugd op luAeestelijk gebied te komen wordt mo- i ai nenteel een enquete gehouden en ook vordt gewerkt aan nieuwe manieren, >oi loor de Texelse medewerkers „model- en' genoemd, om het jonge publiek bij iet geloven in God te betrekken. Er is, volgens het bestuur, het afge- open jaar wel „iets" bereikt. „Als iroep van vrijwilligers zijn we hechter Lieworden en door schade en schande eer je hoe een evangelisatieafdeling lerund moet worden", aldus Halsema. ip één vrijdag en zaterdagavond in de naand werd in De Schakel koffiebar lehouden. Op deze twee avonden trad iltijd een toneel- of muziekgroep op nn|net een evangeliserend karakter. De lelangstelling voor dit vrijblijvende el- caar ontmoeten was zeer wisselend. ,Een vaste groep van enkele tientallen nensen komt altijd en daarnaast hebben ve ook enkele nieuwe gezichten mogen )egroeten." De vrijblijvendheid gaf ook )p de avond zelf een groot verloop te tien. Soms was het de hele avond druk sn een volgende keer was er pas laat op Ie avond meer publiek. De koffiebar is lij YFC de basis voor het werk; een joede manier om in contact te komen net jongeren. ief ikt vc in ia I e o til oj( ii111 vit Propaganda Door de medewerkers is nogal wat wi iropagandawerk verricht. De bestuurs- v sden waren regelmatig in het weekend ussen het winkelende publiek in Den hoturg te vinden waar folders werden uit tuil lereikt. Op onze vraag of dat geen ont- Op noedigende bezigheid is, knikt Halse- jgi na „Inderdaad, het aantal onvriende- :së jke reacties valt mee, maar het contact vo s vaak zo vluchtig dat je denkt: waar li"! en ik mee bezig?" Bij de straatwerving jev vordt door de medewerkers met twee I e aken rekening gehouden: het doel >bi vaarvoor men er staat en het feit dat leb nen mensen vraagt iets van hun tijd af egife staan. Halsema: „Een enkele keer ;rijg ik te horen: We houden niet van ktes. Mensen zeggen dat meestal als :e je al voorbij zijn. Ik weet daar dan leen reactie op te geven omdat het noeilijk is mensen van een vooroordeel if te helpen." Volgens de YFC-voor- ifijjjjmwrjwniMMiiiiPnm i urn Momenteel wordt gewerkt aan het amenstellen van het gemeentelijk in vesteringsplan voor 1982 en volgende Jren. Dat zal tegelijk met de diverse J 8 lemeentelijke begroting aan de raad ter aststelling worden aangeboden. De exelse bevolking wordt hierbij in de lelegenheid gesteld om schriftelijk Jeeén voor het investeringsplan in te lienen. Deze zullen dan in de beoor- leling worden meegenomen. Bij voor laat wordt er al op gewezen dat het lleveren van een idee vrijblijvend is en lus geen garantie geeft voor opname in rifiet plan. Dit mede in verband met de vermoedelijk zeer beperkte financiële uimte in 1982. Suggesties dienen vóór Inovember aanstaande op het raadhuis >lei zijn ingediend. Met grotere motor 1647 cc) en lager geluidsniveau Zuinig in verbruik. Fraaie klassieke lijn. Perlekte wegkgging in talrijke uitvoeringen leverbaar Probe'en71 De 18 staat voor u klaar Net als wij Vanaf 17 800, Afgebeeld. Renault 18GTL Af leveringskosten 366. Wijzigingen voorbehouden Oorsprongweg 3 Ezerland Texel, Tel 02225-233 zitter is de Texelse jeugd anders in reactie op zaken als Youth for Christ dan jongeren uit steden. „Ik denk dat ze iets behoudender zijn en niet zo snel ergens op af stappen." Halsema vertelt over hetzelfde werk dat hij in Rotterdam heeft gedaan, waar contacten op straat makkelijker werden gelegd. Interkerkelijk Verheugd is de voorzitter over het feit dat ook de Texelse YFC een inter kerkelijk karakter heeft. „Je moet op passen niet een bepaalde groep jonge ren uit één kerk naar je toe te trekken. Dat is tot nu toe aardig gelukt; we hebben medewerkers en bezoekers uit alle gezindten", aldus Halsema. De kof fiebar heeft de afgelopen winter in ieder geval geresulteerd in twee bijbelkringen waarbij volgens Halsema niet uitsluitend over de bijbel wordt gepraat. „Het zijn eigenlijk gewone discussieavonden waar ook actuele zaken besproken wor den." De bijbelkringen gaan ook deze winter weer van start op elke maandag en dinsdagavond bij Hans Tacx, Post weg 45 in Eierland. Naast de folders wordt op straat nu ook een enquête formulier uitgereikt. Halsema: „We wil len een indruk krijgen hoe de Texelse jongeren over geloven in het algemeen* denken. Mogelijk dat we dan beter aan sluiting bij onze doelgroep vinden." De enquete bevat vragen als: gelooft u in een leven na de dood en waarom gelooft u wel/niet in God? Conclusies Het is niet mogelijk alle Texelse jon geren te bereiken maar naderhand kan wel gekeken worden welk percentage van een bepaalde leeftijd is bereikt. „We zullen voorzichtig conclusies trek ken." Daarnaast worden nieuwe manie ren uitgedacht om de doelgroep te bereiken. YFC denkt hierbij aan de lan delijk toegepaste „actiekernen" en aan propaganda op scholen. „We kunnen ons individueel in onze eigen werk omgeving directer op een bepaalde groep gaan richten. Dat vereist een andere aanpak, maar we zoeken nu uit hoe dit het beste kan", aldus Halsema. Ook denkt YFC aan groepen jongeren die wel bij een kerk staan ingeschreven maar er niet meer komen. „We moeten ons niet blindstaren op onze leuk draai ende koffiebar. De contacten zijn daar vaak vluchtig en we moeten meer naar buiten treden", is een stelregel van YFC voor het komende seizoen. Dit seizoen wordt geopend met een optreden van de cabaret-rock groep Photos uit Sneek. De groep brengt vrijdag- en zaterdagavond in De Schakel een programma van liedjes met een religieuze ondertoon en wisselt het mu zikale gebeuren af met sketchjes. Aan vang van beide avonden 20.30 uur en de toegang is gratis. Op onze vraag of het financieel wel haalbaar is elke maand een groep van de vaste wal naar Texel te halen, terwijl andere algemene jeugdwerkinstellingen dat zelfs met entreeheffing niet voor elkaar krijgen, antwoordt Halsema dat het allemaal „net" lukt. „We dragen allemaal bij in de kosten en dat is geen probleem. Je moet er wat voor over hebben om je doel te bereiken." Zondag houdt de Hervormde ge meente van De Koog de jaarlijkse ge meentedag. Alle inwoners van De Koog zijn hier welkom. De gemeentedag begint om 11 uur met een gezinsoogstdankdienst in de kerk. Voorganger is ds. J. J. H. Hoek stra. De kinderen van de zondagsschool hebben in deze dienst een actief aan deel. Vervolgens worden traditiege trouw bloemen en fruit gebracht op zo'n 50 adressen van merendeels bejaarde inwoners van De Koog en omgeving. Met het oog op deze oogstgroet kunnen zaterdagmiddag om 14.00 uur bloemen en fruit worden afgegeven in de kerk. De gemeentedag wordt afgesloten in De Schuilhut met een lunchmaaltijd, koffiedrinken en een gezellig familie programma. De zon komt 1 november op om 7.34 uur en gaat onder om 17.12 uur, 11 november op om 7.52 uur en onder om 16.55 uur. Maan: 5 nov. E.K., 11 nov. V.M. Hoog water ter rede van Oudeschild: Vrijdag 30 oktober 9.58 en 22.17 Zaterdag 31 oktober 10.23 en 22.37 Zondag 1 nov. 10.40 en 22.47 Maandag 2 nov. 10.46 en 22.57 Dinsdag 3 nov. 10.41 en 23.26 Woensdag 4 nov. 11.00en— Donderdag 5 nov. 0.22 en 12.57 Vrijdag 6 nov. 1 41 en 13.34 Zaterdag 7 nov. 3.07 en 15.24 Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. Donderdag 29 oktober In „De Pelikaan" begint om 20.00 uur een bijeenkomst van het CDA Texel in aanwezigheid van een drietal staten leden. Ook niet-leden zijn welkom. Vrijdag 30 oktober De sportvereniging De Cocksdorp heeft in hotel „De Hoop" de jaarvergadering, plaats, aanvang 20.00 uur. In „De Schakel" heeft de afdeling Texel van Youth for Christ koffiebar. Toegang vrij voor ieder, vanaf 20.30 uur. Optre den van de groep Photos. Zaterdag 31 oktober De Chr. Muziekvereniging Excelsior en het Texels Christelijk Mannenkoor ge ven een gezamenlijke uitvoering in dorpshuis De Bijenkorf, aanvang 20.30 In de muziekschool in Den Burg (oude ULO) treden violiste Theodora Geraets en pianist Martijn van de Hoek op, aanvang 20.00 uur. In dorpshuis 't Skiltje wordt een bonte avond gegeven voor Oudeschilders en oud-Oudeschilders boven 55 jaar. Aan vang 19.30 uur; toegang gratis. Youth for Christ heeft vanaf 20.30 uur koffiebar in „De Schakel" te Den Burg. Optreden groep Photos. Zondag 1 november Van 8.00 tot 10.00 uur heeft de sport vissersclub een wedstrijd bij Nieuwe- schild. Om 14.00 uur in „De Zwaan" jeugdbingo. Aanvang 12.00 uur wordt in de muziek school (oude ULO) een koffieconcert gegeven door violiste Theodora Geraets en pianist Martijn van de Hoek. In het tv-programma „Open Schooltijd" (Nederland 1treedt Texelaar Henk Vink op: 14.45 tot 15.30 uur. Het programma I wordt woensdag 4 november op het zelfde uur herhaald. J De Nederlands Hervormde kerk in De Koog heeft een gemeentedag; aanvang 11.00 uur met een bijzondere kerkdienst Maandag 2 november De Hervormde zusterkring van Oude schild heeft een verkoopdag in dorps huis 't Skiltje van 14.00 tot 21.00 uur. In „De Schakel" heeft de N.H. ge meente Den Burg een gemeenteavond. Er is een spreker over Asjalien, een ont wikkelingsproject in de Negeb-woestijn. Voor de Vrouwenbond NVV (in de voormalige landbouwschool) spreekt de heer C. P. Harting over de gevolgen van novemberstormen voor de Texelse kust en wat eraan kan worden gedaan; 20.00 uur. De Texelse Welfare-afdeling van het Rode Kruis houdt woensdagmiddag 4 november van 2 tot 5 uur de traditionele najaarsverkoop in het Rode Kruisge- bouw aan de Jonkerstraat in Den Burg. Er worden onder meer tafelkleden, voorwerpen van pitriet, sokken en kus sens verkocht. De artikelen zijn gemaakt door patiënten en deelnemers van de Welfare-organisatie. Twee pierenstekers uit Anna Paulow- na en Den Helder hebben dinsdagmid dag de vogelwachter van de Schorren bedreigd, toen deze hen sommeerde het beschermde vogelgebied te verla ten. De vogelwachter belde de politie en deze maakte proces verbaal op tegen het duo wegens het op een illegale plaats pierensteken. Voor de enorme belangstelling tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn lieve man en onze goede en fijne vader REIJER SIMON SMIT, zeggen wij U heel hartelijk dank. Mede door Uw steun en troost en met vertrouwen op God zullen wij de kracht hebben verder te gaan J. J. Smit-Zijlstra Alfons, Hans, Jolanda Den Burg, oktober 1981, Marsweg 7. 1956 1981 Op 16 oktober waren onze ouders Jaap Witte en Stien Witte-Bastiaans 25 jaar getrouwd. Zij hopen dit te vieren op vrijdag 6 november, ledereen, die hen wil feliciteren is van harte welkom tussen 19 30 en 20.30 uur in hotel-pension Tatenhoven te De Koog. Hun dankbare kinderen Catharina - Ben Annie - Peter Corrie Jannie - Fred Jan Hoeve „De Voorzorg", Nieuwlanderweg 38, De Waal. Op 8 november a.s. zijn onze ouders Meijert Boon en Thea Boon-Waldus 25 jaar getrouwd. Zij vieren dit op zaterdag, 7 november. Wie hun wil feliciteren is van harte welkom op de receptie van 19.00 tot 20.30 uur in Restaurant „De Hoop", De Cocksdorp. Karin - Herm René Bart Annemieke Evelien De Cocksdorp, oktober 1981. 1956 1981 Op 2 november a.s. zijn onze ouders en grootouders Aad Dekker en Anny Dekker-Duinker 25 jaar getrouwd. Zij willen deze dag met ons vieren op 7 november. Adri - Josephine, Joeri, Adri, Jelle en Wietse Marian - Jos, Marcel Angeline Gelegenheid tot feliciteren van 16.30 - 17.30 uur in „De Schuilhut". Parnassiastraat 5, De Koog. Heel blij zijn wij, dat we op zaterdag 24 okt. 1981 onze zoon en broertje Likhit van Schiphol af mochten halen Hij is op mei '81 in Bombay, India, geboren. Simon Bakker Olga Bakker-Timmer Neelima Komal Achtertune 27, 1794 BL Oosterend, Texel Voor de vele blijken van belangstelling, bloemen en cadeaus en allen, die meegeholpen hebben om ons 25-jarig huwelijks feest tot een fijne dag te maken, zeggen wij harte lijk dank. M. Boon L Boon-Zijll Oosterend, oktober 1981. In plaats van kaarten. Op vrijdag 6 november 1981 om 15.00 uur in het gemeentehuis te Den Burg gaan wij, Jan Bruin en Janny de With trouwen. Vrienden en bekenden zijn van harte welkom op onze receptie, die wij houden van 19.30-21.30 uur in Dorpshuis ,,'t Skiltje" te Oudeschild. Loodssingel 39, Oudeschild. Overstelpt zijn wij met bloemen, kaarten en gelukwensen. Een volle kerk bij de dankdienst, een serenade van fanfare en drumband. Dat ons 50-jarig huwe lijksfeest voor zovelen aanleiding was aan ons te denken was hartverwar mend. Dank U wel. Den Hoorn, S. P. Troost A. Troost-Lap en familie. Heel lang zullen wij nog blijven „nabomen" over onze trouwdag, die mede dank zij u voor ons onver getelijk werd. Nogmaals bedankt I Rob en Tilly Vinke Beste mensen, Wat een gelukwensen, ter gelegenheid van ons 40-jarig huwelijks feit, zijn er bij ons binnen gekomen, welke wij dankbaar in ont vangst hebben genomen. Daarbij nog de vele ca deaus, planten en bloemen, In één woord te veel om op te noemen. Onze hartelijke dank daarvoor. Het was geweldig hoor. J. Daalder B. Daalder-Waterham Oosterend, oktober 1981. Langs deze weg wil ik u heel hartelijk bedanken voor de vele kaarten, bloemen en fruit, die ik in het ziekenhuis en bij mijn thuiskomst van u mocht ontvangen. Riek Drijver Allen, die tijdens mijn verblijf in het ziekenhuis aan me dachten en ver wenden, in welke vorm dan ook en m'n thuis komst tot een feest maak ten, heel heel hartelijk be dankt namens ons allen Arie Bruin, De Houtmanstraat 71, Oudeschild. Verloren I. voetbal schoen m. 7. Quick. (02222) 293, Kikkertstr. 59 De jonge biljartclub Den Hoorn heeft nog plaats voor enkele nieuwe leden. Tel. (02226) 228 of 226 of opgeven in de Spyker. Te koop 2 smalle koelk. 2 geysers 2 haard kachels (geen aardgas), i.z.g.st Bevr. (02228) 658 Te koop aangeb. damesbrommer, merk Sparta met verzekering. (02226) 569. La Boutique houdt ma gazijnopruiming. Bij aankoop van een spijker- of ribbroek van vijfen zeventig gulden: één tweede gratis of een over hemd of sweatshirt. Zolang de voorraad strekt. Alleen uit ons magazijn Waalderstraat 4 Te koop aangeb. zo goed als nieuw skipak, maat 164 f50, skipak maat 172 f 35, Tel. (02228) 736. Donderdag 12 novem ber a.s. najaarsvergade- ting MST in de Schakel. Aanvang 20.00 uur. Vanaf 30 oktober is Bar Casino elke avond geopend. voor iedere beurs. Natuurlijk Spinbaan 1, Den Burg, el. (02220) 3179 Parkeren? Bij ons voor de deur. Voor autogas: Fa. Kievit, Tankstation, Pont- Bontcouture. Bontmantels volgens eigen ontwerp naar uw maat gemaakt. Ook repa raties en veranderingen. Bontwerker/modeontwer per Martin Karlas, tel. (02220) 3131 na 18.00 uur, o' 'n-rni 212108. Hudson steunpanties, massagepanties en mail lots in diverse kleuren bij Boetiek 22 natuurlijk. Café-restaurant De In stuif. Alle dagen geopend Finse rolgordijnen en gordijnstoffen, Boutique „Déjè-Vu", tel (02220) 3881. Telefoonnummer Snackbar/Lunchroom Parkstraat4890. Nog volop vis en plan ten. Waar? Visbeurs Texelhuis, Den Burg. Appartementen te huur met CV op jaarbasis. Witteweg 15, Den Hoorn, (02226) 485. Te k. gevr. ponyzadel met hoofdstel voor Welsh pony Yvonne Boom, (02220) 2661. Vanaf 30- oktober is Bar Casino elke avond geopend. Staatsloten afhalen vanaf 2 november bij J. Kélverboer-Westdorp Oudeschild, tel. 3224. Te koop koelkast. Tel. (02220) 2751 Café „De Loods", Den Hoorn, vr., za„ zo. geopend (ook voor frites en snacks afhalen). Harms Markt, Nikadel 4, De Koog, tel. (02228) 814. Doorlopende verkoop gebruikte rijwielen. Verhuurbedrijf Bruining, Nikadel 20, De Koog, tel. 02228-333. Diverse maten kinderrijwielto. Supermarkt De Instuif Veel parkeerruimte. Cali forniëweg 130. De Oosterling, Wever straat 24, is als volgt ge opend: woensdag, don derdag, vrijdag en zater dag van 14.00 - 17.00 uur 5 dec.-tip: grote partij eiken kleinmeubelen, zoals minisets, tafeltjes, krukjes, telefoonkastjes, kaarsenstandaards, lek- tuurbakken, spiegels, kapstokken enz. enz. Alles met hoge kortingen. Barhorst Meubelhandel, Maricoweg 2a, Den Burg. Vrijdagavond van 7 - 9 uur verkoopavond bij Boetiek 22. Supermarkt De Instuif. Veel parkeerruimte. Californiëweg 130. Vanaf 30 oktober is Bar Casino elke avond ge opend. De jonge biljartclub Den Hoorn heeft nog plaats voor enkele nieuwe leden. Tel. (02226) 228 of 226 of opgeven in de Spyker. Tiffany's Pub, De Koog, elke avond geopend. Te huur tot 1 mei 1982 luxe appartement met CV in De Koog. Inl. (078) 144251 of 161894. Daphne gefeliciteerd met je verjaardag. Je Texelse familie. Te koop Simca Fourgu- net. Blazerstraat 1, Oos terend, tel. (02223) 970. Vrijdagmiddag op de Groeneplaats 3 gebakken schollen voor f 5, Vish. J. Mosk. Zolang voorra dig. De HEERE doodt en doet herleven. De HEERE maakt arm en maakt rijk. Te k.a. Peugeot 204, voor loop of sloop, bj. '73 t.e.a.b. Tel. 2217. Aangeb. aquarel van E. Hooijberg. Gevraagd aller lei ansichten, Texelse sui kerzakjes, stickers en si garenbandjes. M. C. Stoepker, Lieuwstraat 25, (02220) 2940 Strandpaviljoen Paal 9 alle dagen geopend. WEVERSTRAAT 94, 1791 AB DEN BURG TELEFOON (0222013555. DE KOOG: VRIJSTAAND WOONHUIS MET GARAGE, ZOMERWONING en 3350 m2 onder en bijge legen eigen grond aan de Ruigendijk 4. Indeling: hal/entree, garage, keuken, bad kamer met ligbad, toilet, woonkamer en suite, slaapkamer. Op de verdieping is een zolder, waar de moge lijkheid bestaat voor meerdere slaapplaatsen. oplevering n.o.t.k. het pand is voorzien van een olie-gestookte c.v.-installatie. ALGEMENE INFORMATIE: ONS KANTOOR IS WOENSDAGMIDDAG 4 NOVEMBER AS. GESLOTEN I.V.M. EEN BEZOEK AAN HET INFORMATIECENTRUM VAN DE NE DERLANDSE BOND VAN MAKELAARS. Een half jaar 100% garantie!! Wanneer auto niet bevalt binnen 14 dagen ruilen. Waar vindt U dat?

Texelsche Courant | 1981 | | pagina 3