Texel beter in benutten van mooie kansen De Boys hadden het zwaar tegen Sporting ipenburg bracht in tweede hei ft redding Ruime winst voor Tetak teams De Koog-Schellinkhout 2—0 Voetbaluitslagen Vechtpartij Hard spel en spanning bij SVO/Z Gelijkspel voor ZDH Wisselend spel bij SVC Zege voor Mareis 95 HNSDAG 10 NOVEMBER 1981 TEXELSE COURANT PAGINA 5 Zaterdag 7 november 1981: Afdeling Noordholland: VO/Z-DEK 2-0 Ie Koog/Z-Alw. Forward 0-6 acksdorp /Z-Dirkshorn 0-5 uiswaard 2-SVO/Z 2 3-6 Junioren: ex. Boys A1-W'meer Al 6-0 exel B2-JVC B2 8-1 V'meer B2-Tex. Boys BI 5-8 (osterend C1-Texel C1 6-0 exel C2-Oosterend C2 3-4 ocksdorp Cl-Tex. Boys Cl 0-7 Meisjes junioren: ,C. Spirit-Oosterend 8-0 V'meer-Tex. Boys 0-4 Pupillen: Afdeling D: ex. Boys D1 -Texel D1 0-3 Ie Koog D1-Oosterend D1 1-1 ex. Boys D3-Tex. Boys D2 4-3 exel D2-Oosterend D2 6-2 exel D3-Texel D4 10-0 Afdeling E: ex. Boys El-De Koog E1 2-2 Texel E1-Oosterend E1 Oosterend E2-Tex. Boys M. Texel E3-Texel E2 Afdeling F: Tex. Boys F1-Oosterend F1 Texel F1-ZDH F1 Tex. Boys F2-Oosterend F2 Texel F3-Texel F2 Zondag 8 november 1981: 4de klasse KNVB: Texel-Alkm. Boys Afdeling Noordholland: ZDH-GSV De Koog-Schellinkhout Sporting S-Tex. Boys Texel 2-Wiron 2 Oosterend 2-Texel 3 W'waard 3-Oosterend 3 Vesdo 2-ZDH ZAP 5-Tex. Boys 2 Tex. Boys 3-Vesdo 3 SRC 6-Texel 4 De Koog 2-Flelder 7 Texel 5-ZAP 8 Dames: Tex. Boys-GVO Vriendschappelijk: Strandvogels-Oosterend 1-0 0-5 2-1 Een keer reek en een keer mis. Op de foto boven resulteert een vrije schop genomen door Rob van de Stap via de bovenlat in oen doelpunt Op de onderste foto mist een schot van Schermer in de tweede helft net doel. In zijn derde thuiswedstrijd heeft De oog 1 zijn tweede overwinning be- lald In de derde minuut bediende Ger ongers Cor Kuip op de linkervleugel e beheerst de bal over de uitkomende seper in de verste hoek plaatste. Schellinkhout was daarna dicht bij de ilijkmaker maar het schot van aan- jerder Klaas Dekker stuitte af op de lal. De Koog kon voor het eerst in dit izoen bijna compleet aantreden. John st nam nu de plaats van Dick Ouden ig in onder de lat. De Koog speelde in eerste helft erg agressief en had erdoor ook een licht overwicht. Na 20 nuten werd het 2—0 uit een indirecte je trap binnen het strafschopgebied, idat de keeper te veel stappen met de Beide Tetak teams boekten zaterdag hun thuiswedstrijd in sporthal De srrever een forse overwinning. Tetak 1 on met 7—3 van Polisport 4 uit chagen en Tetak 2 had niet veel moeite et Noorderhaaks 3 uit Den Helder en igevierde met maar liefst 10 0 Het bleek al gauw dat Tetak 1 een erker team was dan zijn tegenstander olisport 4. Ruud Koorn-Neuhoff open- ide reeks partijen met een spannende iesetter; 21 18, 10—21 en 25—23, aar trok uiteindelijk toch aan het ngste eind, zodat Tetak 1 een 1—0 jorsprong kon nemen. Max Hage- )orn die evenals Ruud Koorn, zaterdag Jed in vorm was, won zijn eerste partij lakkelijk met 21 19 en 21 12. Lieuwe in der Veen kon zijn draai deze dag et erg goed vinden en verloor zijn irste partij in drie sets: 15—21, 21 18 t 15—21. Het dubbelspel werd toch tverwachts spannend, doordat Ruud oorn en Max Hagedoorn hun eerste It verloren. Maar daarna kwamen ze eer goed terug en slaagden er in de irtij alsnog naar zich toe te halen; i—21, 21 11 en 21 19, waardoor stak 1 een comfortabele 3—1 voor- >rong had gekregen. Door een over- inning van Max Hagedoorn liep de lorsprong zelfs uit tot 4—1 maar iarna krabbelden de Polisporters wat mg en kwamen door nederlagen van uud Koorn en Lieuwe van der Veen De Texelse Boys hebben aan hun duel et Sporting S één punt overgehouden i mogen over deze stand beslist niet sgen. De Boys hebben 90 minuten »g met de rug tegen de muur gestaan 9en een sterk Sporting S dat welis- sar energiek in de aanval ging maar sinig reëele scoringskansen creëerde, lorting liet vanaf het begin zien dat 1 maar één bedoeling had: de Boys 'lat" te spelen. Hierbij hadden ze liter de pech dat de Boys verdediging led op dreef was. Door de grote druk aesten de Boys echter alle zeilen bij tten zodat van spelopbouw niets recht kwam en de Boys aanvallend bal deed. Jan van Beek gaf een ver rassend hakje op Ger Bongers die keihard raak schoot: 2—0. Veel kansen werden er in deze eerste helft niet meer gecreëerd, omdat de strijd zich vooral op het middenveld afspeelde. In de tweede helft oefende Schellinkhout meer druk uit en maakte het de Koger verdediging erg lastig. Desondanks kreeg de goedspelende keeper John List weinig schoten te verwerken. Naarmate de tweede helft verstreek kreeg De Koog ook meer mogelijkheden tot uit vallen omdat Schellinkhout ver op drong. De Koger voorhoede speelde echter te nerveus om deze mogelijk heden te benutten. Het bleef uiteindelijk 2—0 waarmee De Koog toch een be langrijke overwinning behaalde. zelfs terug tot 4—d, waarooor net ineens weer spannend werd. Maar daarna zette men bij Tetak 1 weer orde op zaken en won men de resterende drie partijen, waardoor Tetak 1 met een ruime 7—3 winst huiswaarts kon keren. Deze uitslag kwam tot stand door een overwinning in het dubbelspel, één winstpartij van Lieuwe van der Veen. Twee zeges van Ruud Koorn en drie overwinningen van Max Hagedoorn. Gemakkelijk Tetak 2 kreeg het zaterdag tegen Noorderhaaks 3 wel erg gemakkelijk. De club uit Den Helder kon geen team op de been brengen en moest de wedstrijd aan Tetak 2 cadeau geven, omdat er geen mogelijkheden voorhanden waren om de wedstrijd later in te halen. Dat betekende voor Tetak 2 een reglemen taire 10—0 overwinning. Zaterdag a.s. spelen beide Tetak teams weer een thuiswedstrijd in sport hal De Ferrever. Aanvang 14.15 uur. Tetak 1 neemt het op tegen Doko 3 uit 't Zand en Tetak 2 ontvangt Noordkop 5 uit Den Helder. Alle spelers worden verzocht op tijd aanwezig te zijn i.v.m. het opzetten van de tafels en het inspelen. Andere Tetak leden, die van de resterende speelruimte gebruik willen maken om een balletje te slaan, zijn zaterdag a.s. vanaf 14.15 uur van harte welkom. dan ook niet veel in de melk te brokkelen hadden. De stand was bij de rust nog 0-0. De strijd ontbrandde in de tweede helft pas echt. Al in de eerste minuut verscheen een Sporting aanvaller alleen voor Boys keeper Siem Zijm. Hij keerde deze inzet echter uitstekend en groeide tijdens de belegering van zijn veste tot grote hoogte. Pas halverwege de tweede helft zakte Sporting wat terug, waarschijnlijk moe deloos geworden van hun vergeefse pogingen. Hierdoor kregen de Boys de kans wat meer uit de verdediging te komen. Dit brak Sporting bijna op want Vooral Paul van Exel speelde een prima wedstrijd en ook keeper Charles lepenburg liet door een aantal schitte rende reddingen een goede indruk ach ter. Het laatste half uur werd Texel onder grote druk gezet en ontstond er regelmatig een lichte chaos in de de fensie. lepenburg moest meerdere ma len „assertief" en met succes zijn doel uitkomen om de aanval te keren. Texel startte zeer voortvarend, want na vijf minuten spelen kwam de ploeg al op voorsprong Gerrie Plaatsman plaat ste de bal hoog voor het doel van Alkmaarse Boys en doordat de keeper onder de bal doorliep kon Louis Uriot zeer beheerst 1—0 laten aantekenen. Deze treffer bleek meteen een belang rijke ruggesteun waarna Texel de ploeg uit Alkmaar behoorlijk onder druk zette. Vooral opbouwend speelde Texel sterk. Met goed uitgedachte en snel uitgevoerde conbinaties kon Texel steeds weer gevaarlijk worden. Na twintig minuten spelen mocht Rob van de Stap een vrije trap nemen. Met een schitterende effectvolle trap, plofte de bal via de bovenlat in de kruising van het doel van Alkmaarse Boys; 2—0. Buitenspel OokNico Schermer scoorde nog een maal maar zijn treffer werd op advies van de grensrechter afgekeurd. Alk maarse Boys probeerde het vooral met lange ballen uit de achterhoede, maar wist slechts sporadisch gevaarlijk te worden, omdat de Texel achterhoede hier voldoende kijk op had. Met name de jeugdige speler Paul van Exel onder scheidde zich door telkens goed in te grijpen. de Boys beschikken over drie snelle spitsen en die slaagden er steeds weer in om gevaarlijk door te breken. Eerst kwamen ze nog goed weg toen Paul de Grave na een flitsende combinatie met Paul van Heerwaarden alleen voor de Sporting keeper verscheen, maar hij schoot het leer recht in de handen van de keeper. Toch kwamen de Boys aan hun doelpunt. Tien minuten voor tijd stortte Alfred Bakker zich in een onder onsje met de Sporting keeper en een verdediger met als resultaat dat hij onderuit ging. De scheidsrechter die dit gebeuren van grote afstand had gade geslagen, zag er een overtreding in en Nadat eerst ex-AZ speler Wim de Jager een scoringskans had laten lig gen, was het vijf minuten voor rust spits Jan Keijzer die een lange bal ineens verlengde waardoor de ploeg uit Alk maar weer dichterbij kwam; 2—1. Problemen De eerste twintig minuten na rust waren duidelijk voor Texel. Met name Rob van de Stap onderscheidde zich in legde de bal op de stip. De meningen waren over deze beslissing verdeeld, maar de Boys pakten het buitenkansje met beide handen (voeten) aan. Pieter Duin schoof de bal gedecideerd tegen de touwen: 0 1. Fanatiek Sporting kwam hierna fanatieker op zetten en de Boys verdediging kreeg het af en toe flink benauwd. Ondanks de Texelse inzet konden ze toch niet voor komen dat Sporting S (de dik ver- diendel gelijkmaker scoorde. Eerst werd Sporting nog een strafschop onthou den, maar tijden een reeks corners caramboleerde de bal voor de voeten van T. van Langen en tegen zijn inzet had zelfs Siem Zijm geen verweer. Winst Bijna waren de Boys nog met de volle winst gaan strijken toen Kees van Heer waarden prachtig doorbrak. Hij werd deze fase van de wedstrijd door met goede individuele acties de Alkmaarse Boys defensie voor grote problemen te zetten. In de zestigste minuut soleerde hij langs drie Alkmaarse Boys spelers maar op het moment dat hij wilde gaan schieten, werd hij neergelegd. De door de uitstekend fluitende scheidsrechter toegekende penalty werd door Martin Land goed benut 3 1. Vlak hierna toonde Klaas Dirk Koorn nog eens zijn specialiteit door een vrije trap keihard in te schieten, maar de paal stond een vierde treffer in de weg. Nadat de geblesseerde Nico Schermer vervangen was door Simon Starink, liet Texel de teugels wat vieren en dat resulteerde in een aantal kansen voor Alkmaarse Boys, maar het was Charles lepenburg die met enkele sublieme reddingen de Boys niet dichterbij liet komen, waardoor Texel een verdiende ruime overwinning behaalde en daar mee in de top van de vierde klasse komt. echter op het laatste moment gehaakt, maar de scheidsrechter gaf ditmaal geen strafschop. Door dit resultaat blijven de Boys in de bovenste regionen van de ranglijst staan. Deze positie kan verstevigd wor den als volgende week Wherevogels op bezoek komt, dat nog slechts twee punten heeft gehaald. Door ingrijpen van enkele Texelaars is in de nacht van zaterdag op zondag voorkomen dat een vechtpartij in een dancing te Den Burg bloedige gevolgen zou hebben. In de dancing was onenig heid ontstaan tussen een jongen en een meisje van de vastewal en enkele Texe laars. Op een gegeven moment kwam het tot een handgemeen waarbij de van de vastewal afkomstige jongeman ter afkoeling in het toilet werd opgesloten. Toen de politie was gearriveerd werden de jongen en het meisje naar hun pen sionadres gebracht. De wedstrijd SVO/Z tegen DEK kenmerkte zich door stevig en soms hard voetbal en de beste kan sen voor Oosterend. De volle winst werd binnengehaald en dit was vooral te danken aan de sterke spit sen Rien Brouwer, Aart v.d. Brink en goed keepwerk van Rob Haak. De uitwedstrijd tegen DEK werd met 1—0 verloren en Oosterend ging daarom zaterdag thuis zeer gemotiveerd en fel van start. Het eerste doelpunt voor Oosterend was dan ook een belangrijke mentale ruggesteun in het verdere, soms zware, verloop van de strijd. Rien Brouwer wist na dit eerste doelpunt mooi te scoren uit een keu rige voorzet van Dirl Trap. Hierna stak bij de DEK-defensie spelverruwing de kop op en de Oosterenders hadden veel moeite om ongeschonden door te breken. Voor rust kwam SVO nog op 2—0. Aart v.d. Brink soleerde prachtig langs enkele verdedigers en de keeper waarna hij rustig kon inschieten. Op dat moment zakte het peil van de wedstrijd duidelijk en werd er nog har der gevoetbald. Uit een omstreden penalty voor DEK wist de tegenpartij een doelpunt te maken. Na de rust kwam DEK met een groot offensief op zetten maar de SVO-defensie werkte hard en wist alle kansen soms met behulp van keeper Haak te keren. Ook SVO kwam nog enkele keren in de aanval maar Aart v.d. Brink en Arco Eelman schoten beiden iets tekort om deze netjes af te ronden. Jan Ooster hof was eenmaal dicht bij een treffer, maar schoot op de lat. Eindstand: 2—1 De uitwedstrijd ZDG-GSV is in 0—0 gelijkspel geëindigd. Deze doelpuntloze wedstrijd, die overigens niet zoals eer der vermeld voor de periodecompetitie geldt, kenmerkte zich door aanvallend voetbal over en weer maar het niet benutten van enkele kansen. Door een zege had ZDH in de „gewone" ranglijst wel een plaatsje kunnen stijgen maar deze kans werd dus niet gepakt. ZDH had vaak geen moeite om naar voren te dringen, maar wist niet veel raad met de defensie van GSV. De tegenpartij wist via twee sterke spitsen echter meermalen prachtige aanvallen op te zetten, hiermee profiterend van fouten in de ZDH verdediging. De aan vallen werden onzuiver afgerond en le verden dus geen punten op. ZDH was tweemaal dichtbij een treffer maar de bovenlat van het GSV doel kwam doel man Dirk van Truien te hulp en zo bleef de stand 0—0. S.V. Cocksdorp zat zaterdag tegen Dirkshom op eigen terrein bij vlagen goed in het spel en kon zelfs aan vallend nog het één en ander uit richten. Het team mist echter vol doende spelvermogen om aanval lend ook trefzeker af te ronden en daardoor kon Dirkshorn wederom met winst huiswaarts keren. Deze overwinning was verdiend maar gezien het spelbeeld had Cocksdorp ook één of meer doelpunten mogen hebben. Vooral het eerste half uur werd door de Cocksdorpers ijzersterk gespeeld. Alle Dirkshorn-aanvallen werden keurig en vastberaden in de SVC-defensie opgevangen en daar stonden enkele mooie uitvallen tegenover. Toen Dirkshorn na twijfelachtig scheidsrech teroptreden kort achter elkaar tweemaal kon scoren, was de fut eruit bij De Cocksdorp. De wedstrijdleiding had nogal wat irritatie opgewekt bij de thuisclub en pas bij het derde tegen doelpunt realiseerden de Texelaars zich dat het juiste spelritme weer opgezocht moest worden. Na de rust lukte dit uit stekend. Er werd mooi gecombineerd en Dirkshorn kwam verschillende malen onder grote druk te staan. Punten le verde het echter niet op en de enkele aanvallen van Dirkshorn bleken meer zoden aan de dijk te zetten, zodat Cocksdorp met een 5—0 nederlaag het veld moest verlaten. Zaterdagmiddag speelden de meisjes junioren van basketbalclub De Mareis tegen Fac in de De Koninghal. Al in de eerste minuut werd door de Mareis ge scoord. Er werd goed aangevallen en fel verdedigd, zodat FAC weinig kansen kreeg om ook punten te maken. De eerste helft eindigde met 17—5 voor de Mareis. De tweede helft werd slecht begon nen. De verdediging van de Mareis was zwak en er werd moeizaam aangeval len. Er vielen veel tegenpunten. De ver moeidheid ging duidelijk een rol spelen. Maar na ongeveer 10 minuten kwamen de Mareis weer terug en de wed strijd werd beëindigd met 29—19 voor de Mareis. Door het beter benutten van de geboden kansen heeft Texel een verdiende 3—1 overwinning behaald op Alkmaarse Boys. Voor het in grote getale opgekomen publiek bleek vooral de eerste helft het aankijken meer dan waard. Het spel resulteerde voor die groep in aangenaam voetbal met kansen over en weer. Texel maakte wederom met opbouwend spel een goede indruk en Alkmaarse Boys moest, door de grote druk die op het team werd uitgeoefend, veelvuldig toevlucht nemen in de lange pass. Ballen die door de Texel defensie goed onderschept werden. Het afgekeurde doelpunt. Gerrie Plaatsman schiet de bal naar Nico Schermer (nummer negen), die even later beheerst zou inschieten.

Texelsche Courant | 1981 | | pagina 5