„Christiane F." Voetbalvooruitzichten De Koog fel in laatste minuten Voetbalprogramma Opwaartse lijn voor Tevoko-heren Holly Hobbie slaat toe in bowlingstrijd Geslaagd toernooi Geen Gyvo-gym Ook tegen HDC een nederlaag voor de dammers Overtuigende winst voor beide Tetak- teams VRIJDAG 27 NOVEMBER 1981 TEXELSE COURANT PAGINA 11 S.V. Texel Het eerste elftal gaat naar Hollandia T dat op de voorlaatste plaats staat maar twee winstpunten minder heeft dan Texel. Met een recht toe recht aan systeem waarbij de bal snel afgegeven wordt en er weinig wordt gelopen zou SV Texel hier een gelijkspel kunnen halen. Het tweede moet naar koploper Succes 2. Als de reserves mee willen blijven draaien in de strijd om de boven ste plaats dan moet minstens één winstpunt van Wieringen meegenomen worden. Het derde ontvangt Succes 3 en hier zijn mogelijkheden voor winst. Ook het vierde heeft thuis tegen ZAP 6 de beste kansen. Het vijfde gaat ein delijk weer eens uit en kan twee winst punten pakken van Petten 4. De B1 junioren moeten thuis van SVAP B1 kunnen winnen. B 2 gaat naar Zeemacht B2 en ook hier zit winst in. C1 zal wel tekort komen tegen het bezoekende Wiron C1 en C2 krijgt het in Anna Paulowna tegen SVAP C1 te moeilijk. Z.D.H. ZDH 1 gaat naar Hensbroek en brengt daar een bezoek aan Apollo. Na het teleurstellende verlies van zondag, zal er nu gewonnen moeten worden, anders kan ZDH de plannen om mee te doen in de top wel vergeten. Het wordt erg zwaar want Apollo is op eigen veld zeer sterk. Een gelijkspel zou al een goed resultaat zijn. ZDH 2 voetbalt thuis en speelt dit seizoen een wel erg beschei den rol. Dat moet dus veranderen! Texelse Boys Zondag om twee uur krijgt Boys 1 bezoek van een nieuwe ploeg in de af deling, HTG. Deze bezet met nog geen winstpunt de laatste plaats. Aan de Boys de taak er een leuke wedstrijd van te maken. De ervaring leert echter dat dat tegen laag geklasseerde elftallen dikwijls niet gemakkelijk is. Het tweede speelt om 12 uur op eigen terrein tegen Succes 5. We houden het op winst voor de Boys. Met de boot van 13.05 uur gaat het derde naar Nieuwe Niedorp. We doen geen voorspelling. De A-juni- oren gaan eveneens met de boot van 13.05 uur naar Den Helder. Watervogels A1 is niet zo'n sterk elftal maar er zal door de Boys toch goed gewerkt moe ten worden om winst te behalen. De De Koog ging zondag ten onder tegen Kreileroord. de thuisclub kwam al bin nen vijf minuten op 1—0 omdat Dirk Oudendag erg slordig terugplaatste op keeper Dekker. Het was meer een voor zet die door de rechtsbuiten van Krei leroord gemakkelijk ingetikt kon wor den. De Koog kreeg in deze eerste helft ook diverse kansen. Vooral uit de vele hoekschoppen en vrije trappen kon Ger Bongers veel gevaar stichten. Na een half uur had hij hiermee ook succes. Een hoekschop werd door Kees van Beek onhoudbaar ingekopt; 1 1. Dezelfde speler kreeg even later nog een mooie kans toen hij alleen op de keeper af kon gaan. Hij speelde echter ver voor zich uit, waardoor deze kans onderschept werd. Kreileroord kreeg ook nog enkele kansen vooral door de snelle midvoor en linksbuiten. Keeper Dekker kwam steeds goed zijn doel uit en liet er voor de rust geen bal meer door. In de tweede helft speelde De Koog te onsamenhangend, waardoor Kreileroord al snel uit kon lopen naar 3—1. Het eerste doelpunt ontstond uit een hoekschop die erg snel genomen werd. De Koger verdediging was nog niet georganiseerd, waardoor de mid voor eenvoudig in kon koppen. Vijf minuten later werd het 3—1. Een bui- tenspelval mislukte en de linksbuiten kon alleen door richting doel.Via de voet van keeper Dekker verdween de bal in het net. Rommelig Hierna werd het rommelig in het veld met als gevolg dat er twee spelers van Kreileroord opgeschreven werden we gens commentaar op de leiding. Enkele minuten later werd Jan van Beek nage trapt door F. Schelfhout, waarna deze speler uit het veld gezonden werd. Nog geen minuut later kreeg De Koog een penalty tegen, omdat Jan van Beek een overtreding begaan zou hebben. Hoewel niemand dit begreep besliste de scheidsrechter anders. Deze penalty werd feilloos benut; 4—1. De Koog be gon nu pas beter te voetballen en oefende veel druk uit op de Kreileroord defensie die dikwijls wankelde. Na goed aangeven van Kees van Beek die een verdediger en de keeper omspeelde kon Kees van de Werdt de stand terug brengen op 4—2. Dezelfde speler had later de pech dat zijn harde schot op de 'at stuitte. Ondanks de grote inzet kon De Koog geen verandering meer bren gen in de eindstand. dames 1 en 2 gaan per boot van 12.05 uur naar resp. Zeevogels en Winkel 4. Dames 1 zal het niet gemakkelijk krijgen maar je weet maar nooit. Winkel 4 moet voor het tweede geen probleem zijn. Zaterdag zijn de meisjes junioren vrij. De junioren B1 gaan met de boot van 13.05 uur naar Winkel BI. De junioren Cl krijgen bezoek van WGW C3 en zullen deze wedstrijd niet te gemakkelijk moe ten opnemen. Aanvang half twee. S.V. Oosterend SVO/Z 1 gaat naar Zaandam om het roemruchte ZFC te bestrijden. Het zal zeker niet gemakkelijk zijn, maar een puntendeling is mogelijk. SVO/Z 2 is nog steeds trotse koploper ondanks het geringe aantal wedstrijden ten opzichte van de andere elftallen in deze klasse. De thuiswedstrijd tegen Reiger Boys 7 moet geen problemen opleveren. SVO/Z 3 zal het in Alkmaar waar schijnlijk te zwaar krijgen tegen Alk- maarse Boys 2. Oosterend 1 zal zondag in Waarland een zware wedstrijd spelen tegen Conzelo. Het elftal begint nu echter wat beter te draaien, zodat een puntendeling mogelijk is. De kwaliteit is nog steeds aanwezig als het moreel goed is dan zal dit zeker tot resultaat leiden. Oosterend 2 moet de punten thuis kunnen houden tegen Watervo gels 3, maar het derde zal het uit tegen Flevo 2 zeker niet redden. De B-junioren spelen in Den Helder de topper tegen WGW B4. Bij winst is de kans op een kampioenschap met als enige concur rent Texel B2 aanwezig. De C1 junioren spelen ook een topper tegen Succes C1 Ook in dit geval is winst een forse stap in de richting van de bovenste plaats. C 2 is in Den Helder zeker niet kansloos tegen HRC C2. Thuis werd namelijk gewonnen. De meisjes B junioren zijn uit tegen Purmerend tevreden met een puntendeling. S.V. De Koog Het zaterdagelftal gaat zondag uit naar Schoorl, dat afgelopen week zijn eerste punt behaalde tegen Cocksdorp. Van het team van coach De Boer wordt hier ook op minimaal één punt ge rekend. Het vertrek is met de boot van 13.05 uur. De B-junioren gaan zaterdag uit naar het laaggeplaatste BKC BI. Hier kunnen we een kleine overwinning voor De Koog verwachten. Het vertrek bij Capri is om 12.30 uur (boot 13.05 uur). Het eerste elftal, dat thuis nog maar één nederlaag moest toestaan, speelt zon dag thuis tegen MOC. Om niet in de staartgroep te belanden, zal De Koog deze wedstrijd moeten winnen. Aan vang 14.30 uur. Het tweede, dat zich afgelopen zondag goed herstelde, gaat nu met de boot van 13.05 uur naar JVC 5 te Julianadorp. Terreindienst: Dick Oudendag en Arjan Verseput. Aan staande zaterdag om 20.00 uur is het etentje voor alle senioren en mede werkers (Capri). S.V. Cocksdorp SVC C1 is deze week vrij en het zater dagteam speelt tegen Flamingo's. Na het opbeurende gelijkspel van vorige week moeten de Cocksdorpers in staat zijn het felle maar sportieve spel vast te houden. Als het team met voldoende spelers (en reserves) kan aantreden zijn doelpunten in Alkmaar mogelijk. De defensie is in staat de achterlijn goed dicht te houden. Zaterdag 28 november 1981 Afdeling Noordholland: ZFC-SVO/Z, 14.30 uur Vertrek boot 12.05 uur SVO/Z 2-Reiger Boys, 14.30 uur Alkm.Boys2-SVO/Z 3, 14.30 uur (vertrek boot 12.05 uur) Flamingo's-Cocksdorp/Z, 14.30 uur Schoorl-De Koog/Z, 14.30 uur Junioren: BKC B1-De Koog BI, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Texel B1-SVAP B1, 13.30 uur Zeemacht B2-Texel B2, 14.30 uur WGW B4-0osterend B1, 14.30 uur Winkel B1-Tex.Boys BI, 14.30 uur (Vertrek boot 13.05 uur) Oosterend C1-Succes C1, 13.30 uur Texel C1-Wiron C1, 13.30 uur HRC C3-Oosterend C2, 14.30 uur SVAP C1-Texel C2, 14.30 uur (Vertrek boot 13.05 uur) Tex.Boys C1-WGW C3, 13.30 uur Meisjes junioren: Purmerend-Oosterend, 14.30 uur (vertrek boot 12.05 uur) Tex.Boys-HSV, 13.30 uur Pupillen: Afdeling D: Texel D1-De Koog D1, 14.45 uur Tex.Boys D1-Oosterend D1, 14.45 uur Oosterend D2-Texel D4, 14.45 uur Texel D2-Tex.Boys D3, 14.45 uur Texel D3-Tex.Boys D2, 12.30 uur Afdeling E: Cocksdorp E1-Texel El, 14.00 uur ZDH EI-Tex.Boys El, 14.30 uur Oosterend El-De Koog El, 11.00 uur Oosterend E2-Texel E2, 12.30 uur Tex.Boys (m)-Texel E3, 14.45 uur Afdeling F: ZDH F1-Tex.Boys F1, 13.30 uur Oosterend F1-Texel F1, 12.45 uur Oosterend F2-Tex.Boys F2, 12.00 uur Texel F3-Texel F2, 12.30 uur Zondag 29 november 1981 Vierde klasse KNVB: Hollandia T-Texel, 14.30 uur (Vertrek boot 12.05 uur) Afdeling Noordholland: Conzelo-Oosterend, 14.30 uur (vertrek boot 12.05 uur) Apollo-ZDH, 14.30 uur (Vertrek boot 12.05 uur) De Koog-MOC, 14.30 uur Tex.Boys-HTG, 14.00 uur Succes 2-Texel 2, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Oosterend 2-Watervogels 3, 14.30 uur texel 3-Succes 3, 14.30 uur Flevo 2-Oosterend 3, 14.30 uur (Vertrek bpot 13.05 uur) Tex.Boys 2-Succes 5, 12.00 uur ZDH 2-JVC 4, 14.30 uur Texel 4-ZAP 6, 14.30 uur N.Niedorp 4-Tex.Boys 3, 14.00 uur JVC 5-De Koog 2, 14.30 uur Petten 4-Texel 5, 12.00 uur Junioren: Watervogels A1-Tex.Boys A1, 14.30 uur Dames: Zeevogels-Tex.Boys, 14.30 uur (vertrek boot 12.05 uur) Winkel4-Tex.Boys2, 14.30 uur (Vertrek boot 12.05 uur) Samen reizen: Zaterdag 28 november 1981 Vertrek boot van Texel 12.05 uur: SVO/Z 1, SVO/Z 2 en M. jun. Ooster end Vertrek boot van Texel 13.05 uur: De Koog B1, Texel C2 en Tex.Boys B1. Zondag 29 november 1981 Vertrek boot van Texel 12.05 uur: Texel 1, Oosterend 1 en dames Tex.Boys 2. Vertrek boot van Texel 12.05 uur: ZDH 1 en dames Tex.Boys 1. Vertrek boot van Texel 13.05 uur: Texel 2 en Oosterend 3. Als een wedstrijd niet doorgaat bus afbestellen 02240-12421. Het eerste herenteam heeft zich af gelopen zaterdag hersteld van een serie mindere wedstrijden. Het herstel ging ten koste van Reactie dat met 3—1 verslagen werd. Minder succesvol wa ren het eerste en derde damesteam. Deze verloren hun wedstrijden beiden, het eerste met 3—0 van Polisport 1 uit Schagen en het derde van Muwi 1 uit Den Helder. Het vierde damesteam walste zoals gewoonlijk weer over hun tegenstander heen. Het op de tweede plaats staande HCSC 6 werd met 3—0 verslagen. Ze voeren de ranglijst van de derde klasse nu aan met slechts één verliespunt. Heren 1 had het in Schagen niet zo moeilijk als werd verwacht. Reactie was een niet ongewillige prooi voor de uit gedunde selectie van het eerste dat is aangevuld met de heer Beintemer. De eerste set werd gekenmerkt door goed aanvallend spel van Tevoko zijde. Reac tie kon geen grip krijgen op de soms iets te gretige aanval. Samen met een goed sluitend blok in de tweede set leidde dit tot winst in de eerste twee sets. Voorsprong De derde set ging verloren, voor namelijk doordat Reactie al snel een voorsprong van 4 S 5 punten opbouwde en deze wist te behouden tot 13—8. Tevoko kwam echter nog terug naar 13—14 maar Reactie bleek toch de sterkere en wel met 15—13. Het leek wel ok Reactie al zijn kruit in de derde set verschoten had, want in de vierde set wist Tevoko een grote voorsprong op te bouwen van 7—0, 10—3 en tenslotte 14—3. Door laconiek optreden en veel persoonlijke fouten van Tevoko zijde wist Reactie Tevoko nog te nade ren tot op één punt. De set en de wed strijd was echter wel voor Tevoko. Door dit resultaat heeft heren 1 zich weer aangesloten bij de top van de promotie klasse die aangevoerd wordt door Si- mokos. De Texelaars staan op de derde plaats met zeven verliespunten. Wil men deze plaats handhaven dan dient er zaterdag a.s. om 15.15 uur thuis tegen Simokos wel gewonnen te worden. Er is genoeg optimisme vooral omdat in de wedstrijd van afgelopen zaterdag be duidend sterker werd gespeeld dan in de drie voorgaande. Holly Hobbie is de nieuwe lijstaan voerder geworden in de A klsse door een geweldige 5—0 overwinning op Paal 19. Tegen het gooien van Nanda Mets (654) en Cor en Loes Zutphen (584 en 716) waren de ietwat tegenvallende gooiers van Paal 19 niet opgewassen. Ina van Sambeek goed op dreef voor Vismans Eethuisje bracht haar team naar een 3—2 overwinning op Strand- plevier 1. Janny Mets gaf ook bijdrage aan deze overwinning met een 210 game. Paal 9 moest deze week zijn meerdere erkennen in een goed gooiend De Vitaminebron. De Vitaminebron dankte haar overwinning door dat zij als team goed gooide. Dubbel EL behaalde een zeer verdiende overwinning van 4—1 op Texel Vastgoed. Hans en Maaike Loba- to kwamen voor Dubbel EL goed voor de dag met een game van resp. 197 en 179. De Koogel moest een gevoelige 4—1 nederlaag incasseren tegen een goed op dreef zijnd 't Cafeetje. Vooral junior Richard Zutphen met een ge weldige 704 serie met een game van 201 had een groot aandeel in deze over winning. Alleen de derde game kon het Koogel team naar zich toe trekken, waarin Gré Koorn een 213 game gooide, tevens de hoogste game van de week. Jan Toes bv werd de nieuwe lijst aanvoerder in de B klasse. Zij behaalden een 4—1 overwinning op het nieuwe team van Allewijn Ott, Rinus Mauels en Betty Schraag. Ko Live wist zich te handhaven in de kop van de ranglijst door een 3—2 overwinning op de Rei- zenboetiek. Hanneke Veldman (KO Live) gooide een goede 185 game en Joop van Hove (Reizenboetiek) was met zijn 606 serie de beste gooier van zijn team. Gerry Verseput, met een serie van 596, had een groot aandeel in de 4—1 overwinning van haar team Strand- plevier op het tegenvallend gooiend Martha team. Graaf spuiterij met Kees Graaf (655) en Fred van der Werf (617) behaalde een verdiende overwinning van 4 1 op Wielewaal. Het goede gooien van Siem Plaatsman (Wielewaal) kon hier niets aan veranderen. Een met twee man uitkomend Sommeltjes team behaalde een 3—2 overwinning op een tegenvallend gooiend Malisa. Hanny Hin presteerde het drie games van 148 te gooien. Kees Kejzer (loodg. bedr. Zijm) met twee goede en twee minder goede games wist zijn team naar een De Verenigde Schilders Coöperatie heeft op 21 november een zaalvoetbal toernooi gehouden. Winnaar werd het team van Prins Hendrik Hotel, tweede Verenigde Schilders c.q. ZDH 4, derde Amro, vierde Nioz 2 en vijfde De Koog 2. De „fairplaycup" ter beschikking gesteld door Prins Hendrik Hotel, is ge wonnen door het Amro-team. Omdat de leider verhinderd is, gaat vrijdagmiddag de gymnastiekles van gyvo voor dames en jongens niet door. Een uiterst spannend verloop van de damwedstrijd Texel-HDC. Al vroeg combineerde P. Bakelaar naar dam. Schijfwinst en een overwegende stand waren het resultaat.Met deze punten in het vooruitzicht en gelijkwaardige stan den aan de overige borden, accepteerde J. Hooijberg een remiseaanbod. Met de winst van M. Vittali die volgde, leek alles naar wens te gaan. Toch kwam er een kentering, waarin J. Trap een over wegende stand verkeerd behandelde en J. van Heerwaarden en W. Bakker in de problemen kwamen. Ook nog verlies van F. Kuiper deed de deur dicht. De winstpartij van C. Vinke gaf de uitslag nog slechts een redelijk aanzien. HDC-Texel A. Bremer-P. Bakelaar 0—2 P. v,d. Berg-J. Hooijberg 1 1 F. Groot-J. van Heerwaarden 2—0 J. Bezemer-W. Bakker 2—0 P. v.d. Sluis-J. Trap 2—0 C. Leibbrand-M. Vittali 0—2 J. Lont-C. Vinke 0—2 J. Kok-F. Kuiper 2—0 Eindstand 9—7 In de onderlinge competitie konden we noteren: P. Bakelaar-J. van Heerwaarden 2—0 F. Kuiper-J. Hooijberg 1 1 J. van Heerwaarden-C. Vinke 0—2 J. Hooijberg-W. Bakker 2—0 R. Brouwer-B. van Leeuwen 2—0 J. van Heerwaarden-P. Bakelaar 0—2 R. Brouwer-C. Vinke 2—0 B. van Leeuwen-J. Hooijberg 0—2 A. Brouwer-F. Kuiper 0—2 J. Hooijberg liet een fraaie slagzet zitten tegen Fr Kuiper, dat kostte de halve winst. C. Vinke won traditie getrouw van J. van Heerwaarden, maar gaf met een paar zwakke zetten de partij uit handen tegen R. Brouwer. Met nog een zege op A. Brouwer zit Fr. Kuiper weer in de lift. 3—2 overwinning te tillen op de Luwe Boshoek. De goede games waren 207 en 200. Kwartet zegevierde met 4—1 over de Kagers. Tiny Kok was met 564 de beste Kwarte gooister. Bram de Rid der met een serie van 740 (175, 191, 181 en 193) had een groot aandeel in de 5—0 overwinning van zijn team op Gamma. De instructies van trainer Israel worpen in het T Fords team reeds vruchten af. Rina Drijver en Janie Eelman brachten hun team een 3—1 overwinning op De Goot. De Stumpers moesten deze week met een 14 punt genoegen nemen. The Kids pakte de overwinning op een in kop van de rang lijst meespelend Stumpers team, het werd 314 14Het was weer Tiny Kok met een serie van 466 en een hoogste game van 192 die een groot aandeel had in de 3 54 14 overwinning van haar team Kwartet op Klavervier. Beide teams van Tetak behaalden zaterdag overtuigend een royale over winning. Tetak 1 zegevierde in Hoog woud met 10—0 van het zwakke Ty phoon 8 en Tetak 2 had in Schagen niet veel moeite met Polisport 6 en won met 7—3. De 10—0 overwinning van Tetak 1 mag nou niet direct als een huzarenstukje van de eerste orde wor den beschouwd. Typhoon 8 staat be kend als een team dat met drie pas beginnende spelers opereert en daarvan kun je uiteraard nog niet al te veel verwachten. Om de partijen voor de tegenstanders zo aantrekkelijk mogelijk te houden, beperkten de Tetak spelers zich ertoe de ballen rustig en zonder effect over het net te slaan. En zelfs nu bleven de tegenstanders in de meeste sets ver onder de tien punten. Als men werkelijk serieus zou hebben gespeeld dan zouden er ongetwijfeld sets met 21 0 zijn gewonnen. Dat zou voor de spelers van Typhoon 8 erg vernederd zijn geweest, vandaar dat men er een aantal gezellige recreatieve partijtjes van heeft gemaakt. Tetak 2 was zaterdagmorgen in Schagen om daar de strijd aan te binden met Polisport 6. Martin Janssen was verhinderd en werd knap vervangen door Frans Room. Tetak 2 kwam goed uit de startblokken door een 2—0 voor sprong te nemen door overwinningen van Fred Mosk en Frans Room. Wilco Bakker trof het niet erg door in zijn eerste partij meteen tegen de sterkste Polisport spelers aan te moeten treden. Ondanks knap verweer moest Wilco Bakker toch in twee sets in hem zijn meerdere erkennen: 16—21, 17—21. Later zou blijken dat ook Frans Room en Fred Mosk van hem zouden verliezen. Frans Room zag nog kans om tegen deze spelers een derde set uit het vuur te slepen, maar moest uiteindelijk toch ook het onderspit delven. Behalve de drie verloren partijen tegen deze Poli sporter waren er in de resterende pai tijen ook sets bij die er niet om logen. Zo moest Fred Mosk tweemaal een set verlengen om die dan tenslotte met de cijfers 17—25 en 22 20 te winnen. Het dubbelspel leverde voor Fred Mosk en Frans Room niet veel noe menswaardige problemen op en werd dan ook overtuigend met 21 10 en 21 16 door het Tetak duo gewonnen Verdiend Door twee overwinningen van zowel Fred Mosk, Wilco Bakker als Frans Room en winst in het dubbelspel be reikte Tetak 2 zaterdag tegen Polisport 6. een uiterst verdiende 7—3 overwinning en staat men nog steeds in de compe titie stevig op de tweede plaats achter het sterke Noordkop 5 uit Den Helder. Zaterdag a.s. is er voor Tetak 1 geen competitiewedstrijd. Tetak 2 speelt om 13.45 uur een inhaalwedstrijd tegen Doko 5 uit 't Zand. Vertrek boot 13.05 uur. Ook nemen zes spelers van Tetak zondag a.s. deel aan de „Open Lange- dijker kampioenschappen" te Noord- scharwoude. De spelers vertrekken met de boot van 8.05 uur van 't Horntje. Zaterdag 5 december hebben beide Tetak teams vrij. Zaterdag 12 december vindt voor beide Tetak teams de laatste competitiewedstrijd in de najaarscom- pctityie 1981-1982 plaats. Beide teams spelen dan een uitwedstrijd. Tetak 1 speelt om 14.00 uur in Den Helder tegen Noorderhaaks 2. Vertrek boot 13.05 uur. „Christiane F. —Wilt Kmder.- vom Bahnhof Zoo", is een flim naar hét waar gebeurde en op schrift gestelde verhaal van een 13-jarig meisje dat aan de heroïne verslaafd raakt. Terwijl ze 's morgens gewoon naar school gaat, bréngt zij te midden van vele lot genootjes de middagen door in het metrostation Zoo, waar zij tippelt om aan het geld voor de drugs te komen. Het idee voor dit „dagboek" ontstond na een proces in Berlijn, waar de jour nalisten Kai Hermann en Horst Rieck in contact kwamen met de op dat moment 15-jarige Christiane, die daar als getuige optrad. Ze wilden een interview met haar. De oorspronkelijk daarvoor uit getrokken twee uur groeiden uit tot twee maanden. Mede omdat Christiane een boek wilde, „omdat zij, zoals vrijwel alle verslaafden, het stilzwijgen van de volwassenen wilde doorbreken." Het verhaal: Berlijn 1975. De 13-jarige Christiane leeft nadat haar vader van huis is weggelopen samen met haar moeder, maar deze schenkt meer aan dacht aan haar vriend en dus gaat Christiane steeds meer het gezelschap zoeken van haar vroegrijpe klasgenote Kessie, die haar o.a. meeneemt naar „Sound" een moderne discotheek en tevens verzamelplaats van gebruikers van heroïne en andere drugs. Christiane walgt van hetgeen zij hier ziet, maar slikt toch een peppil om met de anderen mee te doen. Zo maakt ze ook kennis met Detlev, die zoals zoveel anderen - heroïne spuit en die in de omgeving van het station Zoo gaat tippelen om bij contact zoekende homo's geld te verdie nen voor het kopen van heroïne. Chris tiane raakt door hem ook aan de heroïne verslaafd. Om aan geld te komen, wordt zij nu een heroïnehoertje 'en zowel het maar als met Detlev gaat het snel bergafwaarts. Samen besluiten zij dan af te gaan kicken. Met veel moeite slagen zij er tenslotte in hun doel te bereiken. Als Detlev kort daarna echter weer heroïne begint te gebrui ken, breekt Christiane met hem. Haar moeder stuurt haar nu naar haar groot moeder en een tante in een dorp hij Hamburg waar Christiane langzaam de weg naar een nieuw leven terugvindt „Christiane F. Wir Kinder vom Banhhof Zoo", is te zien van vrijdag tot en met maandag, toegang 12 jaar. Pink Panther In de titelrol van de Pink Panther (een komedie met de meesterlijke muziek van Henri Mancini) versteerde een geteken de eigenwijze panter met een eigen gereid lang lijf, alle namen en aankon digingen. Dit sloeg zo aan bij het publiek dat hiervan een serie cartoons werd gemaakt, met in de hoofdrol ditzelfde pantertje, dat met een ironische glim lach elke situatie dermate weet te ver knallen dat zijn „slachtoffers" de wan hoop nabij zijn. „Pink Panther festival" is te zien in de zondagmatinee. Alle leeftijden.

Texelsche Courant | 1981 | | pagina 11