Stephan During houdt open huis Paul van Putten 25 jaar PTT-er ^ondernemers-aktiviteiten^ Vreemde valuta Palenhater Eilandcompetitie volleybal MST-programma Belangrijke winst voor J. Rommets T af eltennistoernooi voor lagere scholen Weer succes voor MST Biljartzege voor De Windwijzer MAB-club houdt Sinterklaasrit P. van Putten (links) krijgt uit handen van voorman-besteller B. Buijsman enig tuingereedschap. Zaterdag en zondag houdt de ont werper en maker van kunstzinnige hou ten gebruiksvoorwerpen, Stephan Du ring uit Oosterend, open huis. Reden is de belangrijke uitbreiding van zijn werk plaats/atelier aan de Blazerstraat 4. During woont al enige jaren op Texel een heeft ruim twee jaar geleden een expositie gehouden in de kelder van het raadhuis. Ook heeft hij werk geëxpo seerd in de Scholerie. „Vaak wordt mij gevraagd: hoe maak je zoiets nou? Daarom lijkt het me goed iedereen in de gelegenheid te stellen om te komen kijken", aldus During die vindt dat het maken en ontwerpen van stoelen, kastjes, en andere gebruiks voorwerpen kunst is. „Kunst kan tot uiting komen in een schilderij, een beeldje maar ook in een pollepel." De werkruimte van During was tot voor kort minimaal. In een ruimte van enkele vierkante meters stonden een zelfge maakte houten draaibank, zaagmachi nes en een keur aan gereedschappen. De opslag van vele soorten, vooral Oost-Europees, hout vormde ook een probleem. „Het is niet zo dat ik alleen dingen maak en ze dan probeer te verkopen. Het is ook mogelijk in opdracht iets te ontwerpen. Degene die dat wil moet een overzichtelijke keuze hebben van het hout dat ik gebruik", aldus During. Die mogelijkheid is nu aanwezig in het nieuwe atelier dat During achter zjn huis heeft gebouwd. Oorsprong In zijn werk probeert During zoveel mogelijk de oorspronkelijke vorm van het hout te volgen, waarbij zowel een speelse als een zeer rechte structuur kan ontstaan. Sinds onze maatschappij meer gecultiveerd werd, staan we ver der van de natuur. Dingen die we gebruiken staan vaak tussen ons en de natuur in. Door met voorwerpen om te gaan die met liefde uit de natuur zijn Westduitse marken Belgische franken Franse franken Zweedse kronen Zwitserse franken Deense kronen Amerikaanse dollars Engelse ponden Oostenrijkse shilling Italiaanse lires Spaanse peseta 100= ƒ107,75 100= 7 5,71 100= 7 42,- 100= 7 43,- 100= 7135,25 100= 7 32,25 1=7 2,40 1=7 4,53 100= 7 15,45 10.000= 7 18,75 100= 7 2,33 gemaakt, scheppen we toch een band met onze oorspronkelijkheid", aldus During over zijn motivatie om hout met „waardigheid" te behandelen. „Ik zie een boom niet graag omge hakt, maar als het toch gebeurt moet je het prachtige materiaal dat je krijgt eerlijk gebruiken." Het atelier is zater dag en zondag van 10.00 tot 17.00 uur geopend. Daarna zijn belangstellenden op werkdagen ook altijd welkom. Op Texel is iemand aan het werk die het vooral op verkeersborden heeft voorzien, in de nacht van zondag op maandag werden in de omgeving van het Mienterglop en de Ruijslaan zes palen van ver- keersborden doormidden gebroken, waarna het bord met het stuk paal i keurig naast het nog in de grond stekende stuk werd neergezet, I Omdat de borden zelf niet werden beschadigd vermoedt de politie dat het hier gaat om iemand die hoge palen haat. Overigens zijn over het hele eiland bordjesjagers actief. Er zijn de afgelopen dagen verschil lende klachten binnengekomen over gestolen straatnaambordjes. VRIJDAG 27 NOVEMBER 1981 TEXELSE COURANT PAGINA 15 ,,Dat stekkie op Texel is benijdens waardig", aldus de directeur van het postkantoor Den Helder, J. Tichelman, tegen Paul van Putten, beheerder van de postkantoor Den Burg die zaterdag vierde dat hij 25 jaar bij de PTT in dienst was. Op traditionele PTTwijze werd dit gevierd met een feestelijke receptie in de kantine van het postkantoor waar personeel, oudgedienden en familie acte de presence gaven. Tichelman zei dat enkele jaren geleden toen Van Putten op Texel kwam ,,het stekkie" allerminst in trek was. ,,Het was een oud post kantoor, veel te klein en ook het feit dat de beheerdersvacature lange tijd vacant was had binnen het Texelse bedrijf een sfeer opgeleverd die te verbeteren was" aldus Tichelman die erbij aantekende dat juist het verbeteren van die sfeer en het mede op poten zetten van een nieuw postkantoor een belangrijke ver dienste van Van Putten is geweest. De directeur van het postkantoor ging ook in op de periode vóór Texel waar hij in 1974 begon. Hij zei dat zijn positieve inbreng in plaatsen als Sassenheim, Heemstede en Haarlem bijgedragen hadden tot de benoeming op Texel. ,,U zag er toen een beetje tegenop maar u hebt zich blijkbaar bijzonder snel aan gepast want ik heb begrepen dat u niet meer weg wilt." De afgelopen jaren zijn een drukke tijd geweest want naast de verbouwing van het kantoor moest ook afscheid genomen worden van veel oudere bestellers en moest nieuw per soneel aangeworven worden, de rust lijkt nu echter in te treden want afgezien van de heer Eelman die op 1 december met pensioen gaat, werkt de PTT op dit moment met een jonge enthousiaste groep. ,,Dat het hier goed draait blijkt ook uit de cijfers. Er is hier opvallend weinig ziekte onder het personeel", aldus Tiehelmafvdie zei jaloers te zijn op het peisooeelsDverlag^op Texel. ,,U geeft een goed voorbeeld." Waarop P. van Putten door zijn vrouw de zilveren PTT-speld kreeg opgespeld. Ook kreeg hij een envelop met inhoud. Bert Buijsman sprak namens het per soneel en overhandigde een grote en kleine grondcultivator (vroeger schoffel genoemd) omdat de beheerder een ent housiast tuinder is. Buijsman noemde Van Putten een prettige baas" en haalde een kleine anekdote aan. Bij de PTT wordt elk jaar een kleine sportvis competitie gehouden waarbij Van Put ten tweemaal de eerste prijs heeft ge wonnen. ,,De laatste jaren wil dat niet meer lukken en u zegt dat u „over geconcentreerd" bent. ,,Dat lijkt me niet iets van de laatste jaren want ik weet nog hoe we in 1974 samen gingen pieren spitten", waarop Buijsman vertelde dat Van Putten toen zo geconcentreerd aan het spitten was dat zijn spullen achter zijn rug door de opkomende vloed wegdreven. In zijn dankwoord zei Van Putten dat 25 jaar bij een baas eigenlijk niet zo bijzonder is. „Waarom vier je het dan? Ik ben dank baar dat ik in goede gezondheid nog werk heb en dat ik werk heb dat ik met plezier doe. Dat werk is voor veel mensen tegenwoordig moeilijk te vin den." J^noemde deze dag om die reden dan ook „onvergetelijk" waarop de jubilaris de „rondeklok" in de kantine hanteerde onder de woorden „Eindelijk weer eens een rondje van mij." Uitslagen 24 november Mannen: BGZ-Jump old stars 2—0 Hema-Kobeko 2—0 RSG2-Rog 1 1 Bravura-CVI 0-2 Gamma-RSG 1 2—0 Molenkoog-Timm. bakk. 1 1 12 Balcken-Reisburo 1 1 Westerlaken-Question 0—2 Amro-Boetiek 22 1 1 TimeOut-PEN 0—2 RWS-Teso 1 1 Vrouwen: Antiekhuisje-Yailteam 2—0 Koogel-Mantje 1 1 Smash 2-Taveerne 0—2 Memo-HHH 1—1 Vopoda-Graaf spuiterij 1 1 Goënga 2-Frans Zegel 2—0 Rog-Koffieshop 2—0 Cafeetje-Expert 2—0 Bremakker-WGD 2—0 Goënga 1-Mets 1 1 Programma 28 november Veld A mannen: 18.30 u. Gamma-Rog Doordouwers I9.05u. Doordouwers-Cors Polis Gamma I9.45u. DGM-Graaf sp. RSG 1 I0.25 u. RSG 1-RWS Graaf sp. Ï1.05 u. RSG 2-TBK-RWS 11.45 u. Molenkoog-Hema Bremakker 2.25 u. Smash 1-Bremakker Molenkoog Veld B vrouwen en mannen: 8.30 u. Antiekhuisje-Question Yailteam 9.05 u. Yailteam-Poco Loco Antiekhuisje 9.45 u. HHH-Hema Poco Loco 0.25 u. First Lady-Frans Zegel Hema 105u. Memo (v)-Mets FransZegel 21.45 u. Koel serveren-Versluis Gemeente 22.25 u. Gemeente-Pado Versluis Veld C vrouwen: 18.30 u. Goënga 1-Goënga 2 WGD 19.05 u. WGD-Vopoda Goënga 1 19.45 u. Verfbus-Graaf sp. Vopoda 20.25 u. CVI-Skil Verfbus 21.05 u. Gar. Dros-Taveerne Skil 21.45 u. Slock-Gar. Kikkert Taveerne 22.25 u. Molenkoog-Nokanto Slock Programma 1 december Veld A mannen: 18.30 u. Amro-Cors Polis Question 19.05 u. Question-PEN Amro 19.45 u. Bravura-Teso PEN 20.25 u. Memo-Smash 3 Kobeko 21.05 u. Reisburo-Graaf sp. Kobeko 21.45 u. Smash 1-Kobeko Reisburo 22.25 u. Balcken-Jump. old stars Smash 1 Veld B vrouwen en mannen: 18.30 u. Memo-Question First Lady 19.05 u. First Lady-Poco Loco Memo 19.45 u. Goënga 2-Hema Poco Loco 20.25 u. Westerlaken-Boetiek 22 CVI 21.05 u. Opduin-CVI Westerlaken 21.45 u. DGM-Timm.bakk. BGZ 22.25 u. BGZ-Bremakker DGM Veld C vrouwen: 18.30u. HHH-FransZegel Bremakker 19.05 u, Bremakker-Skil HHH 19.45 u. Vopoda-Strends End Skil 20.25 u. Cafeetje-Koffieshop Expert 21.05 u. Expert-Mantje Koffieshop 21.45u. Rabo-Mets Taveerne 22.25 u. WGD-Taveerne Mets Zaterdag 28 november 1981 Volleybal Ons Genoegen: 13.45 u. Tevoko 2 (d)-WSOV 1 13.45 u. Tevoko 4 (d)-WSOV 5 15.15 u. Tevoko 1 (h)-Simokos 1 15.15 u. Tevoko 1 (d)-Relax 1 Smash '68 (d)-Noordkop 4 Jeugdwedstrijden: 13.45 u. asp. Tevoko 1-Smash '68 Jocohal Den Helder: 13.30 u. asp. Juvoc-Tevoko 2 15.00 u. asp. Tevoko 2-WSOV 2 Mini's: 12.30-13.30 uur: team 1-team 5 team 3-team 2 team 4 ook welkom. MST handbal MST handbal heeft vrijdagavond trai ning in de Beatrix gymzaal op de ge bruikelijke tijd. Basketbal Den Helder A: j.kad. Marels-Advendo Tafeltennis 't Zand: Doko 5-Tetak 2 GVT Gymnastiek Gymnastiek- en jazzuitvoering in de Burgemeester De Koning-hal. 14.30 u. Jeugdleden tot 12 jaar 20.00 u. Leden vanaf 12 jaar. Zondag 29 november 1981 GVT Gymnastiek Persoonlijke- en verenigingswedstrijden A en B 's middags te Schagerbrug. Texelse deelname: Gemma Praamstra, Simone Winter, Tascha Witte, Mariëlle Witte, Tamara Maas, Martine Brüge- mann, Yvonne Daalder en Mariëlle Vonk. Handbal Zuiderzeehal, Wieringerwerf 16.00 u. DWOW 2-MST asp. EN PASSANT Niemand minder dan A. Terpstra werd dinsdag j.l. geklopt door Joop Rommets. J. Dros omzeilde in M. Vittali een lastige klip. In B was de remise van M. Bremer tegen M. Witte zeer ver dienstelijk. E. van de Have werkte de nul weg ten koste van W. Pranger. Uitslagen: E. v.d.Have-W. Pranger 1—0 M. Bremer-M. Witte 54 54 J.v.Heerwaarden-F. v.Tatenhove 0—1 N. v. Heeringen-L. Albers 0—1 P. Cornelisse-F. van Lare 54 54 W. Hoekman-H. Elzinga 0—1 G. van Es-E. de Visser 1—0 A. Terpstra-J. Rommets 0—1 M. Vittali-J. Dros 0—1 H. Broekema-A. Bakker 0—1 Aanstaande zaterdag de uitgestelde wedstrijd En Passant 2 tegen Wieringer- meer 2. De afgebroken partijen bij En Passant 1 tegen MSC 2 zijn beide door MSC gewonnen gegeven. Eindstand nu 454—354 voor En Passant. Jeugdschaak R.Maas-G. v.d. Gaast 54—54 J. v. Heerwaarden-J. Joosten 0—1 R. Beerling-A. Elzinga 0—1 N. Eelman-E. Zoetelief 1 0 W. Baretta-N. Kager 1—0 N. Eelman-R. Jansen 1—0 E. Zoetelief-E. van Bruggen 1 0 J. Joosten-N. Kager 1—0 J. v.Heerwaarden-R. Jansen 1—0 W. Baretta-N. Eelman 0—1 E. Zoetelief-R. Beerling 1—0 E. van Bruggen-R. Maas 0—1 A. Elzinga-G. v.d. Gaast 1—0 Arthur Elzinga en Nanco Eelman leiden met 4 uit 5, Wijnand Baretta volgt met 3 uit 4. Tegen enkele sterkere jeugdspelers gaan een aantal B-senioren bij toerbeurt tussen 7 en 9 uur dins dagsavond schaken. Een soort „over gangsklasse" waarin nog wel voor enkele sterkere jeugdspelers tot 16 jaar plaats is. De tafeltennissport begint op Texel steeds meer terrein te winnen. Vooral bij de jeugd is sprake van enorme groei. Op diverse lagere scholen staat al een tafel tennistafel in de hal. Ook bij de tafel tennisvereniging Tetak is deze tendens waar te nemen. Vandaar dat ook dit jaar voor de jeugd een toernooi wordt ge organiseerd. Twee jaar geleden waren er 44 inschrijvingen en vorig jaar konden zelf 61 enthousiaste kinderen worden begroet. Het toernooi is bedoeld voor de leerlingen van de klassen 4, 5 en 6 van alle Texelse lagere scholen. Om alle kinderen van zowel openbaar als bijzon der lager onderwijs in staat te stellen aan dit evenement mee te doen, wordt dit toernooi in de kerstvakantie gehouden en wel op dinsdag 22 december a.s. (dit in tegenstelling met eerdere berichten). Om 10.00 uur zal in sportzaal De Ferre- ver het startsein worden gegeven. De lagere scholen kennen al wel toernooien voor o.a. voetbal en slagbal maar tafeltennis is betrekkelijk nieuw. Voor sommigen bestaat misschien schroom om mee te doen. Men denkt van zichzelf al gauw dat men er niet goed genoeg voor is, maar dat valt in de praktijk meestal erg mee. Alle scholen hebben een brief gehad met daarbij enkele in schrijfformulieren, waarmee de leerlin gen zich kunnen opgeven. Wie op school nog niets gehoord of gezien heeft, moet zijn juf of meester er maar om vragen. Op maandag 7 december sluit de inschrijving. Dan worden de for mulieren en inschrijfgelden bij de scho len opgehaald. Alles wordt tegenwoor dig duurder, zo ook de zaalhuur en de prijzen. Om de kosten van beide enigs zins te kunnen dekken, wordt een in schrijfgeld van 73,— per persoon ge vraagd. De jongens en meisjes komen in aparte klassen uit en ook wordt in ver schillende leeftijdsgroepen gespeeld. Alle deelnemers (sters) krijgen na afloop een herinneringsvaantje. Op het vaste land nemen dergelijke toernooien soms enorme vormen aan. Het aantal in schrijvingen per toernooi is daar vaak meer dan honderd. Zo groot zal het aantal inschrijvingen op Texel wel niet worden, maar toch wordt op een flinke opkomst gerekend. Mocht een school om de een of andere reden niet mee willen werken, dan kunnen de leerlingen uit de klassen 4, 5 en 6 van die school zich opgeven bij L. van der Veen, Kikkertstraat 55 te De Cocksdorp, tele foon 02222-395; M. Jansen, Winter groen 32 te De Koog, telefoon 02228- 686 of bij M. Hagedoorn, Schoorwal 27 'te Den Burg, telefoon 02220-3556. Ook is het mogelijk zich op de trainingsuren van Tetak op te geven. Die zijn maan dag van 18.30-21.30 uur in de sportzaal De Ferrever te Den Burg. Bovenge noemde personen kunnen wel telefo nisch benaderd worden voor inlichtin gen, maar inschrijving moet schriftelijk gebeuren en verplicht tot betalingl Afgelopen zondag werd de wedstrijd St. Entius SEW 2 tegen MST 1 ge speeld. MST speelde de eerste minuten nog niet op kracht. St. Entius begon het spel erg rustig en doelgericht. Na zo'n tien minuten kreeg MST er aardig de vaart in en begon beter te spelen. Zo kon MST een voorsprong bereiken van 10—7 waarmee ze de rust in gingen, na de rust wou MST er weer flink tegenaan maar het rustige spel van St. Entius belette hen dat flink, pas toen St. Entius nonchalanter ging spelen kwam MST flink op voor en konden ze deze vierde wedstrijd weer als gewonnen opschrij ven met een eindstand van 19—13. MST handbal kan nog nieuwe leden gebruiken, trainingsuren zijn vrijdag avond: Meisjes adsp. 17.30-18.30 uur; meisjes jun. 18.30-19.30 uur; heren sen. De dinsdag in „De Windwijzer" in Den Helder gespeelde biljartwedstrijd tussen De Windwijzer (Den Helder) en Tot Ons Genoegen (Texel) is met 23 tegen 21 punten gewonnen door De Windwijzer. Het was de tweede ont moeting die dit jaar in Tref hoek Formosa werd gehouden. De wedstrijden werden in sportieve sfeer gespeeld en hadden een spannend verloop. De kortste partij werd gewonnen door G. Visser (12 beurten) en de langste partij (30 beur ten) werd gewonnen door J. van Heer waarden. De hoogste serie (11 caram boles) werd gemaakt door J. J. Dogger. De meeste poedels kwamen op naam van J. Snip, Den Helder. In december volgt de revanche in Den Burg. Uitslagen: Den Helder-Texel D. Dortmundt-D. Witte 2—2 J. Post-W. Commandeur 0—4 J. Snip-P. Dekker 4—0 H. Ran-J. J. Dogger 2—2 M. Graaf-H. van Duren 0—4 C. Buijsman-J. van Heerwaarden 2—2 J. Bantes-S. Langeveld 0—2 M. J. van Veen-H. C. Ran 4—0 F. Boon-G. Visser 1—3 M, Klos-P. Boersen 4—0 J. Barendrecht-G. Dros 4—0 F. Boon-S. Langeveld 0—2 Zondagmiddag a.s. houdt de Motor-, Auto- en Bromfietsclub Texel de jaar lijkse Sinterklaasrit. Zoals gebruikelijk is het evenement in het bijzonder aantrek kelijk gemaakt voor de meerijdende kin deren. Er zijn diverse attracties en er worden veel prijzen beschikbaar ge steld. Theo en Annie Dogger hebben de rit zo gemaakt dat het ook voor be ginnende puzzelaars niet al te moeilijk zal zijn om de finish te halen. Er kan van 13.30 uur bij de Fa. Schoenmaker, Wezenland te Den Burg worden inge schreven. Het inschrijfgeld is gesteld op 710,— per voertuig met twee mee rijdende kinderen. Voor meer kinderen moet 72,50 per kind extra worden be taald. Gestart wordt vanaf 14.00 uur. Bij de controles zullen zich Zwarte Pieten opstellen om de kinderen te tracteren. De gemiddelde snelheid bedraagt voor auto's en motoren 30 kilometer per uur en voor bromfietsen 24 kilometer per uur. 19.30-20.30;dames sen. 20.30-21.30 uur.

Texelsche Courant | 1981 | | pagina 15