Texels nieuwe grenzen Texelaartjes Straatwerk ULO wordt niet betaald uit knelpuntenpot Geen bezwaren tegen visvijvers FAMILIEBERICHTEN Demonstratie brandschilderen Duizend gulden ging naar de overkant Overtreding sluitingstijd Insluipingen Auto uit verkeer Aanrijding Agenda DINSDAG 1 DECEMBER 1981 TEXELSE COURANT PAGINA 3 )0! ar n'e /a 49 uti jri' l Zuid Texel (Razende Bo VLIELAND TEXEL DEN HELDER WIERINGEN ANNA PAULOWNA ich nmi ir is is doe dc 10UI VI V3! ngrij 3t zit te dusi ewa ar i in >m e en v -lieui sc hi ie min h! twei 'd, omi va kom Zoals op bijstaand kaartje is te zien ondervindt gemeente Texel een flinke gebiedsuitbreiding door de gemeente lijke indeling van de Waddenzee. De indeling zoals die nu is, mèt Zuid Texel ivoorheen: Razende Bol) is groten deels overeenkomstig de wensen die de gemeente kenbaar had gemaakt. Het kaartje werd donderdagavond tijdens de vergadering van de commissie ruimtelij ke ordening gepresenteerd. Ambtenaar J Ie Roux van de afdeling ruimtelijke ordening vertelde dat de precieze grens aan de kant van de Noordzee nog on zeker is. In het voorstel van de gemeen te Texel was het de bedoeling dat een deel van de zandplaten bij Wieringen tot Texels gebied zouden gaan behoren, maar dat dit niet is gebeurd is in feite wel logischer. De indeling van de Wad denzee zoals die nu is aangegeven is goedgekeurd door de provincie. Eén en ander moet nu nog aan de rijksoverheid ter goedkeuring worden voorgelegd. In de vergadering van afgelopen don derdag zei burgemeester Engelvaart het wenselijk te vinden dat een stuk Noord zee bij de gemeente wordt getrokken. Het ministerie van defensie is daar geen voorstander van. Ex-minister Wiegel van binnenlandse zaken vond tijdens zijn ambtsperiode echter dat de hele Noordzee van België tot Duitsland ge meentelijk moest worden ingedeeld. Ten aanzien hiervan werd toen overleg gevoerd met de provincies en de depar tementen. Hoe de huidige regering over de indeling van de Noordzee denkt is niet bekend. De gemeentelijke herinde ling zal zich één twee kilometer buiten de kust uitstrekken. ,,Het is belangrijk dat je verder gaat dan de laag waterlijn. Op zee wordt gevaren met catamarans en surfplanken en het kan nodig zijn dat daarvoor reddingen uitgevoerd moeten worden. Het is prettig als je dat in eigen hand kunt houden binnen je gemeente lijk territorium", aldus Engelvaart. Ove rigens moeten voor de verschillende stukken zee bestemmingsplannen wor den gemaakt. Ondanks het feit dat de stukken zee tot het gebied van de gemeente zullen behoren, blijven ze eigendom van het rijk en worden daar om beheerd door de dienst domeinen. De gemeente zal wel een hectare vergoeding voor de bij de gemeente ingelijfde stukken zee krijgen. ondernëmers-aktiviteiten Voorbeeld van een eenvoudig stukje brand - schilderwerk: een Texels schapenboetje. Janet Tromp uit De Koog houdt zich bezig met het vervaardigen van ge brandschilderd glas. Als zodanig is zij reeds geruime tijd gevestigd aan de Kaapstraat in De Koog. Sinds enkele lagen Is zij ook in Den Burg actief want in de winkel van Dros' Magazijn aan de Weverstraat worden dagelijks (tot en met 5 december) demonstraties gege- |ven. Brandschilderkunst doet denken aan I metershoge voorstellingen op kerkra- Imen. Janet Tromp houdt zich echter I voornamelijk bezig met kleine werk- I stukken, die aan een kettinkje voor het Ivenster kunnen worden gehangen. I Brandschilderen gebeurt volgens een I vrij omslachtige techniek. Begonnen I wordt met het op wit of geel glas I schilderen van de voorstelling in een voudige zwarte lijnen. Bij het bakken" in de oven wordt de speciale verf waarmee dit gebeurt, glashard. De vol gende fase is het aanbrengen van con touren en schaduwen en ook dit schil derwerk wordt in de oven verhit. Ten slotte worden de kleuren aangebracht en als het werk voor de derde keer de oven uitkomt, is het werk klaar en moet alleen nog een loden lijstje worden aan gebracht. Verbluffend is het te zien hoe de aanvankelijk matte en niet door schijnende verf in de oven veranderd in heldere transparante tinten. Overigens kan het bakken" bij de demonstraties niet worden gadegeslagen om tech nische redenen. Janet Tromp is een ver dienstelijke tekenaresse die allerlei aar dige tafereeltjes schijnbaar zonder moeite op het glas aanbrengt. De mees te voorstellingen zijn nogal algemeen van aard, maar ook worden herkenbare Texelse souvenirs gemaakt. De werk stukken zijn uiteraard te koop. De prij zen varieren van een paar tientjes tot honderden guldens, afhankelijk van de grootte. Veel werkstukken worden naar eigen idee en op eigen risico gemaakt, maar desgewenst kunnen ook nauw keurig omschreven opdrachten worden uitgevoerd. De hoofdprijs van de Sint Nicolaas- loterij van de Winkeliersvereniging is naar het vasteland gegaan. Bij de gis terochtend in Timmers Tearoom door notaris Boswijk verrichte trekking bleek de duizend gulden te zijn gevallen op een lot van mevrouw J. C. Eenhoorn- Hofman, de echtgenote van een dieren arts uit Vries. Het was nogal toevallig want alle andere loten die aan de eind- trekking meededen waren ingediend door Texelaars, zo bleek bij controle van de envelopjes door actieleider Dick Zegel. Door het thans gevolgde systeem zijn de 1281 andere prijzen praktisch allemaal bij de winnaars terecht geko men. Tegen een café-eigenaar uit Den Burg is proces verbaal opgemaakt we gens overtreding van de sluitingstijd. In de nacht van zondag op maandag was zijn bedrijf om half drie nog geopend. In het café bevonden zich ongeveer dertig gasten. Twee huizen in Den Burg zijn in de nacht van zaterdag op zondag bezocht door insluipers. In beide geval len werd het interieur overhoop gehaald en was het huis betreden door een openstaand raam. Uit één van de twee woningen werd een portemonnee met vijftien gulden en een bankpas ge stolen. Door de politie werd vrijdag op de Pontweg een auto uit het verkeer geno men. De wagen miste onder meer ken tekenplaten, remlichten en buitenspie gels en was eigendom van een 35-jarige Texelaar. De reconstructie van de trottoirs en parkeerhavens aan de Wilhelminalaan en het Schilderend ter hoogte van dorpshuis De Oude ULO wordt niet be taald uit de zg. knelpuntenpot, maar uit de gewone onderhoudspost voor bestratingen. In de laatstgehouden ver gadering van de commissie openbare werken had voorzitter G. van der Kooi het tegenovergestelde meegedeeld, naar aanleiding van vragen van onder meer de heer P. A. Zegers, die van mening is dat het genoemde straat werk niet als een welzijnsvoorziening kan worden beschouwd en daarom ook niet uit de knelpuntenpot mag worden betaald. Zaterdagavond rond half acht ge beurde op de Pontweg een ernstige aanrijding, waarbij drie personen gewond raakten. Een inwoner van Enschede reed over de Pontweg in de richting van de boot. Vanaf het Molwerk kwam een ongeveer veertig jarige Texelse automobilist, die geen voorrang verleende aan de auto op de Pontweg. Bij de aanrijding liep de En- schedese bestuurder gekneusde ribben en zijn dochter een gekneusd bekken en rechterheup op. De in de auto aan wezige schoonzoon moest eveneens met gekneusde ribben naar het zieken huis worden gebracht. Omdat hij klem zat in de auto moest de rampenwagen van de brandweer eraan te pas komen om hem te bevrijden. Dit gelukte uit stekend, maar kort hierop ging iets fout met het hydraulisch systeem van de rampenwagen, waardoor er een straal olie uitspoot. Deze straal kwam terecht in de ogen van twee brandweerlieden, die daarop ook naar het ziekenhuis moesten. De commissie ruimtelijke ordening heeft geen bezwaar tegen de plannen van de heer De Hoog om visvijvers aan te leggen bij de woning aan de Westerweg 65. Op grond hiervan zal de raad gunstig worden geadviseerd betreffende het verlenen van medewerking aan een wijziging van het bestemmingsplan bui tengebied via een artikel 19 procedure. De heer C. Ellen had nogal wat bezwa ren. Hij wees erop dat de hobby kan ontaarden in een bedrijfsmatige aanpak en verder wilde hij weten hoe je alle gaten die je nu gaat graven, tezijnertijd weer dicht krijgt. De heer Koolhof zei het toe te juichen als de viskwekerij bedrijfsmatig plaats zou vinden omdat dat wellicht gunstige perspectieven voor de werkgelegenheid zou hebben. „Niks werkgelegenheid", vond Ellen, „je moet alleen maar oppassen dat er geen vis uit die vijvers gestolen wordt. Verder valt er niets te werken." Bur gemeester Engelvaart kapte deze dis cussie af omdat die niet thuishoort in de commissie voor ruimtt':ike ordening. Het gaat erom dat er al of niet een bestemming „viskwekerij" op de grond komt. L. Dijksen merkte nog op dat er een heleboel moeilijkheden worden gemaakt als het ministerie van CRM een hoekje koopt voor een bepaald project, maar dat het kennelijk zomaar akkoord is als iemand visvijvers voor eigen gebruik wil gaan maken. A. Rienstra vond dat je op moet passen met activiteiten die welis waar agrarisch zijn, maar die toch een groot deel van de grond voor andere agrarische doeleinden opslokken. Hij noemde in dit verband de paardenfok kerij. Uiteindelijk ging de commissie toch akkoord met de plannen voor visvijvers. Dinsdag 1 december De Vrouwenbond NVV heeft in de voormalige landbouwschool een alter natief sinterklaasfeest: 20.00 uur. Woensdag 2 december In De Zwaan speelt vanaf 22.00 uur de jazz rockband „Senora". In De Hoop in De Cocksdorp vertoont de heer D. Quartel zijn films over Eierland; 20.00 uur. Donderdag 3 december Om 10.15 uur begint in De Pelikaan een voorlichtingsavond van de Bedrijfsver eniging met Ir. J. Doeksen en T. Ruiter over de economie van diverse schapen rassen. Sieme Jan Zijm en Annemieke de Graaf gaan trouwen op vrijdag, 11 december 1981, om 15.00 uur in het Gemeen tehuis te Den Burg. U kunt ons feliciteren van 16.30-18.00 uur in het Havenrestaurant Veer haven Wij gaan wonen: Witteweg 15B, 1797 RR Den Hoorn, Texel Dankbaar en trots zijn wij met de geboorte van onze tweeling Gabriëlla Désiree en Daniël Dick Wj noemen hen Gaby en Danny. Douwe, Carla, Esther Richard Beijert Texel, 26 november 1981, Schumakersweg 96, ,,'t Kerckeland", De Koog Tijdelijk: Gemini-zieken- huis, Kraamafdeling, zaal 532, Den Helder. Hartelijk bedankt voor jullie belangstelling bij ons huwelijk. André van der Vliet Hetty Westerink Dankbaar en blij zijn wij met de geboorte van onze dochter Marion Suzan Jan en Lilian Dros- van Mourik 27 november 1981, Wassenaarseslag 28, Wassenaar. Enige en algemene kennisgeving. Na langdurige ziekte is op 80-jarige leeftijd overleden Mevr. Bertha Augusta Heinemann, sinds 19 november 1976 weduwe van Pieter Sluisman. A. Langeveld Exec. Test. Het Wemelink 6 Vorden 7251 CZ De gedenkdienst wordt gehouden op dinsdag, 1 december 1981 te 11,00 uur in het R.K. Rusthuis St. Jan, Beatrixlaan 45, 1791 GA Den Burg (Texel), waarna de crematie te 13.00 uur in het crematorium te Schagen, Haringhuizer- weg 3, zal plaatsvinden. Na een langdurige ziekte is heden van ons heengegaan onze lieve zuster, schoonzuster en tante Bertha Auguste Heinemann, weduwe van Piet Sluisman. Heini Heinemann en echtgenote Heiner Heinemann en echtgenote en kinderen Bremen, 28 november 1981, Zöderbloemstrasse 8. De crematie heeft inmiddels plaatsgevonden. Vriendje Fred, gefeliciteerd namens vriendjes en vriendinnetjes Spaarrente tarieven: Inlage v.a. 7300,— t/m 715.000,- 9Vi%, 715.001,- - 720.000,- 10V«%; vanaf 720.001,- 11 '/2%. Dagelijks opvraag baar, geen opnameboete. Bijboeking maandelijks, rente over rente. Dage lijkse berekening. Onder directe controle van de Ned. Bank, garantie ver zekerd. Sparen doe je niet zomaar! Fa. Jan Dekker, Bernhardlaan 109, (02220) 2833. Twee pieten op huisbe zoek Dan (02220) 2421 bellen. Billijke prijs Voorjaar, zomer en herfst 1982: Vlieg-, trein en eigen auto-reizen; ook bungalows in eigen land. Haal de nieuwe program ma's bij Reisburo Texel, tel. (02220)2242. Een winkel barstensvol Sint-ideetjes: Kooymans Slijterij I Bij besteding boven 725, geven wij deze week 10% korting. Don derdag- en vrijdagavond geopend Barhorst Meu- belhandei, Maricoweg 2a, Den Burg. Verbouwingsuitverkoop Profiteer mee tot 5 decem ber. Alle artikelen 20 - 50% korting. „De Stolp", Dorpsstraat 1, De Koog. Sinterklaas voor de dieren: hondenspeelgoed, kattenspeelgoed, kanarie speelgoed, papegaaien- krackers. Natuurlijk Die- renshop „Ellen", tel3308 We wint er deze winter aan de winterschilder? U toch bij Bremer, (02223) 229. Voor Sint Nicolaas heb ben we een grote voor raad bloeiende en groene planten. Ook grotere cac tussen, potterieenz. Bloe misterij Hin, Kogerstraat 92a, Den Burg. Geopend iedere middag van 13.30tot 18.00 uur; za terdag de gehele dag. La Boutique, Waalderstr. 4. Gratis: bij inlevering kleurenfilm „Suske en Wske". Foto De Waal, Binnenburg. Reparatie van lederen kleding. Hoofdweg 34, Eierland, tel (02225)648. Voor Uw Sinterklaas inkopen Hobbycentrum A. v.d. Vis BV, Maricoweg 6, Den Burg, (02220) 2356. Koopavond vrijdag 4 december van 7 tot 9 uur. Voor Bouw- en Timmer- werkzaamheden: J. Com mandeur, (02226) 568; C. Verberne, (02228)597. Telefoonnummer Snackbar/Lunchroom Parkstraat4890. De winkel naast uw autodeur, Kooymans Slij terij I Is dat even gemak kelijk voor uw Sint-inko penl Weer verkrijgbaar: gebroken geweertjes, diverse buttons, brochu res o.m. over dienstwei geren, energie, milieu justitie en politie, open baar vervoer enz. bij de PSP afd. Texel, secr. Wil- sterstraat 25, Den Burg, tel. (02220) 3513. Twee pieten op huis bezoek. Dan (02220) 2421 bellen. Billijke prijs! Een winkel barstens vol Sint-ideetjes: Kooymans Slijterij I Prachtige jonge hondjes, 6 wk. Gratis af te halen (02220) 2735. Op vrijdag 13 nov. heb ik mijn Prisma Quartz dames horloge met rood bandje in de Ferrever verloren. We heeft hem gevonden? Te vens te koop gevraagd judo- of karatepak. Liliane, tel. 4897. Te koop gevr. niet te dure scanner. Tel. (02223) 964. Te koop aangeboden Rover 3500 aut. met LPG, bj. '78, i.z.g.st. Inruil evt. mogelijk. Tel. (02220)2403 Te koop: auto R4 voor onderdelen, kinderwagen, salontafel met teakh. blad, koelkast, een 2-pers. bed met matras. Hoofd weg 34, Eierland, tel. (02225)648. Verbouwingsuitverkoop Lampen, kralen, randen 20% korting. „De Stolp", Dorpsstraat 1, De Koog. Sinterklaas geef de kinderen geen oorlogsspeelgoed. PSP, afd. Texel. Te koop gebruikte rij wielen, waarvan enkele crossfietsenDros Smede rij, Spinbaan 18, Den Burg, tel. 2108. Voor juiste onderhouds middelen. Natuurlijk OK- artikelen. 5 december-tip: mooie partij eiken kleinmeubelen, waaronder minisets, tafel tjes, kapstokken, lektuur- bakken, telefoonkastjes, spiegels enz. enz. Donder dag- en vrijdagavond ge opend. Barhorst Meubel- handel, Maricoweg 2a Den Burg. Verbouwingsuitverkoop Koper en tin 10% korting. „De Stolp", Dorpsstraat 1, De Koog. Woonruimte te huur gevr. in of om Den Burg, voor half of heel jaar. Br. onder no. 580 aan bur. v.d. blad. Te koop aangeboden; stereo-installatie Grundig Studio Hi-fi, 2040 pick-up, radio en losse cassette deck; Grundig CN 730 hi fi/2 kogelstralers van 40 W, alles 4!4 jaar oud. Vraag prijs 7825, Tel. (02228) 719. Te koop aangeb. houten kist met metalen frame, 1 m3, geschikt voor verhui zing etcNog nieuw 7200, - Ada v. Hollandstr. 5, Den Burg. Kadotip. 3 flessen Pasqua Italiaanse wijn, in leuke houten kist verpakt, 721,95. Semke Delicates sen, De Koog, tel. 717. Te koop elektr. oven, ijs- kastje, 4-pits gascomfort (aardgas), eethoek, 1-pers. bed, kleuren-TV. Te koop gevr. een Blok v.d. Velde, tel. 2975 (b.g.g. na 19.00 uur: 4763). T.k.a. Moulinex grill-bak oven. Thijsselaan 11, tel. (02220)3551. Voor verlichting naar Texels speciaalzaak Pandje 5 (naast de Hema Mooie sortering olielam pen en veel kleingoed, waaronder antieke bureau lampen. Donderdag- en vrijdagavond geopend. Barhorst Meubelhandel, Maricoweg2a, Den Burg. De laatste herinnering om nog fotowenskaarten te bestellen. Als u deze week bij ons langs komt, kunt u ze nog op tijd in huis hebben. J. Nauta, foto grafie, uw fotovakzaak. Voor roodstenen potten en sierpotten naar Weikoop. Verbouwingsuitverkoop Lego duplo 20% korting; Fisher Price 30% korting. „DeStolp", Dorpsstraat 1, De Koog. Te koop gevr. wand- meubel.Tel. (02220)2494. Te k. Chevrolet Impala, 8 cylinder gas/benz. 1974. Tel. (02220)2814. Te k. „Franklin" voor- zethaard, merk „Godin". Tel. (02226) 438, na 19.00 uur. Te koop, overcompleet: Citroen Dyana, bouwjr. 1980, weinig gereden, in staat van nieuw, div. acc. Vraagprijs 78500,—. Tel. (022281616. Verlichting. Prachtige kollektie echt kalfslederen hang kappen slechts 7119,50. Pandje 5 (naast de Hema). Texels speciaal zaak in eigentijdse sfeer verlichting. Semke Delicatessen, De Koog, tel. 717, goed voor een geslaagd kerst pakket. Vóórfoar Casino de ge hele week geopend. Iedere dag een ander dagmenu in de Rode Pimpernel. Eethuis De Taveerne Dagelijks speciale menu's voor 716,50. Café-restaurant „De Raadskelder". Voor al uw zakenlunches en diners. Tel. (02220) 2235. Assurantiekantoor J. Witte, Warmoesstraat 40, tel. (02220) 4314. Verse Hamburgers of een Goulashkroket, en waar krijg je die naar je zin. Nu in de Ploff-in. GORDIJNSTOFFEN uit Zweden en Denemarken I Artima, Gravenstraat, tel. 3592. Bloembollenwinkel Veeger, Grensweg 5, tel. (02220) 2229. We verko pen alle bollen nu met 20% korting! Hyacinthen en lelies nu slechts 40 cent. We hebben nog 48 soorten voor uw tuin I Uitlaten grote voorraad 25% meeneemkorting, banden tot 40% korting, accu's tot 30% korting. Gratis montage, volledige garantie. Garage Rente naar, Oosterend, tel. 227. Afvalcontainers voor het afvoeren van puin, hout, bouwafval, vuilnis e.d. Fa. Tatenhove, Den Burg, tel. (02220) 3809. Café-Restaurant „De Raadskelder". Voor al Uw bruiloften, partijen en recepties (150 pers.). Vis markt 6, Den Burg, tel. (02220) 2235. Voor een gezond St. Nicolaascadoau: een kist handappels of hand- en stoofperen. L. Huisman, De Veen, tel. 2203.

Texelsche Courant | 1981 | | pagina 3