Afwisselend programma gymnastiekvereniging VAN HET RAADHUIS Dirk Westerlaken winnaar van de Sinterklaasrit Koppel Brouwer-Keijzer op eerste plaats Noordkop 3-Texelslag l: 4-4 College voelt zich gepasseerd Van Heerwaarden niet te stoppen Dubbeltoernooi badminton Geslaagd Gerrit Verhoeven nam afscheid van GVT Hoofdprijzen Op Eigen Wieken i Mededelingen van B. en W. Zuigelingenbureau DINSDAG 1 DECEMBER 1981 TEXELSE COURANT PAGINA 7 Een van de vele jazzbal/etten tijdens de demonstratie van de Gymnastiekvereniging. De Gymnastiekvereniging Texel heeft zaterdagavond een staaltje van zijn kunnen laten wen in een gymnastiek- en jazzuitvoering die in de burgemeester De Koning-hal te Den Burg werd ge houden. Voor de avond die onder leiding stond van de heer G. Verhoeven, bestond grote belangstelling, hoofdza kelijk van familieleden en kennissen van de voor het voetlicht tredende gym nasten. Het programma duurde van acht tot elf uur en in de pauze werd een verloting gehouden waarvan de op brengst ten goede komt aan de gym nastiekvereniging. De avond werd mu zikaal begeleid door de boerenkapel. Het programma werd geopend door de jongens van 14 en 15 jaar met oefe ningen op de rekstok. Een vrij tam begin van het programma. ,,Je hebt nog niks gemist, dit kan ik ook", zei een vrouw tegen een man die wat later kwam. Kort daarop werd het programma echter veel meer leven ingeblazen door een jazz opvoering van de meisjes van 12 tot 14 jaar, en daarna verzorgden 12-jarige meisjes een snel afwisselend program ma op de kast. Het aantal mogelijk heden waarop je over dit instrument kunt springen is inderdaad groot. Voor een heel ander programma-onderdeel zorgden de dames van GVT met een volksdansprogramma. Folkloristisch uitgedost huppelden ze over het toneel op de klanken van oost-europese mu ziek. Na het volksdansen was er een geva rieerd programma van de jongens van 10 tot 11 jaar op de brug. Duidelijk bleek bij een aantal de bereidheid er een echte show van te maken. Met de ernst die bij deze leeftijd hoort, brachten de meisjes van 16 tot 18 jaar een jazz ballet uitvoering op een montage van Roger Daltry. Bij het nummer van de meisjes B ET op de evenwichtsbalk zal menig ouder zijn hart vastgehouden hebben. Huppelen over de balk, voorover staan op één been, kopje duikelen over de balk en er met een halve schroef af springen, het waren oefeningen die door de meisjes goed werden volbracht, maar hier en daar kon men wel eens een kreet van ontzetting horen als het fout dreigde te gaan. De jongens van 12 en 13 jaar sprongen vervolgens ,,met en zonder handen", gebukt en scheef over de bok en daarna werd het programma afgeloten met de ,,,Rootssuite" van de meisjes jazzselectie. Het deel waarin alle meisjes lagen en alleen maar met de handen werd werd gedansd gaf een heel apart effect. Corifeëen Na de pauze startte het programma met oefeningen op een ongelijke brug door meisjes en in aansluiting hierop Het tafelspringen was het sensationele einde van de gymnastiekpresentatie. gaven enkele GVT corifeëen een de monstratie op de ongelijke brug en de evenwichtsbalk. Niet vlekkeloos, maar wel boeiend waren Mirjam Raven, Gertie Praamstra en Leonie Ran op hun toestellen in de weer met bijzonder moeilijke en inspannende oefeningen. Indruk maakte de laatste afsprong van Gertie Praamstra waarbij ze met losse handen een halve slag om de laagste balk van de brug draaide. Na dit programmaonderdeel was het tijd voor de meisjes jazz van 12 tot 14 jaar met een vrolijk opgevoerd „Natural Juices". Met sprongen, ratslagen, kopje duikelen en andere oefeningen waren de meisjes A ET op de lange mat in de weer. Het was een geruststellende gedachte dat aan het eind van de mat iemand zat om hen op te vangen. Het koppel Peter en Riet van Heer waarden lijkt voorlopig niet te stoppen. Het behaalde op de clubavond de hoog ste score nu met 7299 punten en ver grootte daardoor de voorsprong in het klassement. Het behaalde in de af gelopen eerste periode 1707 punten per partij, een geweldig hoog gemiddelde. Het echtpaar A. Huisman behaalde een mooie score van 6914 punten, goed voor een tweede plaats. Derde werd het koppel P. Veeken en D. Witte met 6829 punten, dat hiermee de twee de plaats in het klassement weer terug pakte. Tante Lies Eelman en Wil Rovers behaalden ook een mooie score van 6651 punten en klommen acht plaatsen in het klassement, terwijl het koppel P. Bruin en M. Bakelaar door 6646 punten te behalen de laatste plaats in het klas sement kon verlaten en beginnen kan aan een verder herstel. Eindstand van de eerste periode is: iresp. punten, marsen) Echtp. P. v. Heerwaarden Th. en J. Witte P. Veeken-D. Witte Echtp. J. Spaans B. Keijzer-N. v.d. Veen Totaalstand na 36 partijen: Echtp. P. v.Heerwaarden P. Veeken-D. Witte Th. en J. Witte Echtp. J. Spaans 1. Keijzer-N. v.d. Veen :chtp. J. v.Heerwaarden nft. Bakker-C. Vinke Spigt-A. Bakker 56373 19 54518 16 54156 13 53814 22 53677 14 61827 23 59465 15 58921 16 58868 25 58390 14 57449 15 56788 19 56636 14 Het koppel J. Brouwer en P. Keijzer is na hun overwinning in de eerste ronde ook winnaar geworden van de tweede ronde om het kampioenschap van Texel klaverjassen. In de zaal van restaurant Azië werden in de door de klaverjasclub Den Burg weer prima georganiseerde avond, hoge scores behaald. Brouwer- Keijzer behaalde 7542 punten en ver stevigde hiermee hun eerste positie aanzienlijk. Verrassende tweede werden W. Wiering en J. Vonk met 7445 punten, maar omdat ze een slechte eerste ronde gespeeld hadden, staan ze nu op een 21ste plaats. D. Witte en A. Vermuë behaalde 7303 punten en klom men hierdoor naar een goede derde plaats in het klassement. Vierde in deze tweede ronde werden P. Kooyman en P. Koorn die met 7104 punten op klommen naar een twaalfde plaats in het klassement. H. Bakker en C. Vinke be hielden hun tweede plaats prachtig door nu 7024 punten te behalen gevolgd door het echtpaar De Groot die met een score van 7018 punten naar de elfde plaats opklommen. Verder eindigden Gerda en Martien Veeger ook hoog met 6990 punten en staan nu op een negende plaats. Stand na de tweede ronde: Iresp. punten, marsen.) P. Keijzer-J. Brouwer 15225 8 H. Bakker-C. Vinke 14621 10 D. Witte-A. Vermuë 14458 5 J. en W. Witte 13837 6 Th. de Porto-P. Veeken 13606 1 anders waren ze zonder moeite de zaal ingeduikeld. Een niet zo bijzonder ballet van de dames jazzrecreatie met Will it last enough" ging vooral aan de meisjes van 13 jaar en ouder op de mini- trampoline. Met gemak konden ze vanaf de trampoline over twee andere heen- springen die bok stonden en hun sprong met een koprol beeindigen. Met even veel gemak werd met een koprol over het paard gesprongen. Erg veel indruk maakte de persoonlij ke vrije oefening van Monique Kalk. Op de muziek was ze sierlijk in de weer met een aantal oefeningen die verre van makkelijk waren. De dames jazz selectie bracht het voorlaatste programmapunt met een ballet op muziek van Super Tramp, Gino Vanellie en Biily Preston en daarna werd het zeer uitgebreide pro gramma afgerond met tafel springen door de heren. Een sensationele af sluiting van een avond vol gymnastiek. Met een fotoalbum en een zetf gemaakt alfabet Door de deelname van 75 auto's en één bromfiets is de jaarlijkse Sinter klaasrit van de MAB club Texel weer een groot succes geworden. Na afloop kon Sinterklaas in Hotel Opduin te De Koog naast de prijswinnaars maar liefst 142 kinderen een cadeautje uitreiken. De uitzetters van deze rit hadden in ruime mate aandacht besteed aan het Sinterklaasgebeuren. De deelnemers moesten onderweg diverse opdrachten uitvoeren, zoals het tellen van aan de kant van de weg geplaatste mijters en zwarte pieten-koppen. Bij een controle post waren zwarte pieten opgesteld die de kinderen rijkelijk voorzagen van pe permoppen. De uitwedstrijd van Texelslag 1 tegen Noordkop 3 is geëindigd in een 4—4 gelijkspel. Na een goede eerste set van Marius Witte in zijn enkelspel moest hij toch in drie sets zijn meerdere erkennen in zijn tegenstander die na de eerste set goed op gang kwam. De tweede heren- enkel was snel gespeeld en verloren voor Texelslag. De eerste damesenkel werd buiten verwachting gewonnen door Nellie Witte die na een spannend gewonnen eerste set (10-11) de tweede set gemakkelijk naar zich toe trok; 11 1. De tweede damesenkel werd een zware partij voor Janny Zutphen die in de derde set over de langste adem bleek te beschikken en een knappe over winning behaalde. De totaalstand was toen 2—2 geworden. De eerste mix- dubbel was een tamelijk makkelijke overwinning voor Margriet Reij en Ma rius Witte, terwijl de tweede mix-dubbel met hetzelfde gemak naar de tegen standers ging. Stand 3—3. De heren- dubbel van Marius Witte en Frans Kaercher ging helaas verloren (3—4) maar de damesdubbel van Margriet Reij en Nellie Witte kon de eer weer redden. Uitslag 4—4. Sinterklaas met zijn zwarte Pieten verscheen omstreeks 15.15 uur in hotel Opduin. Door de aanwezige kinderen werden zij begroet met een sinterklaas lied. Voor de kinderen hadden Sinter klaas en zijn knechten een aardig cadeautje meegebracht, dat door de jeugd werd gewaardeerd. Het was deze keer Dirk Westerlaken die ritwinnaar werd en tevens bij hel tellen van de mijters en zwarte Pieten koppen als eerste uit de bus kwam. Het was 16.30 uur toen de Sint de prijzen uit kon reiken. Prijswinnaars: 1. Dirk Westerlaken 3 strafp., 2. Cees Sleeuwenhoek 3 strafp., 3. Jan Spaans 5 strafp., 4. Cees Ran 5 strafp., 5. Henk Witte 8 strafp., 6. Teun den Braven 10 strafp., 7. Peter Hin 10 strafp., 8. dames Barends-Kikkert 16 strafp., 9. Gieze-Ran 31 strafp., 10. Anne de Vries 33 strafp. Bromfietsen: 1. Gert Jan Moens 6 strafpunten. Mijters en zwarte Pieten-koppen: 1. Dirk Westerlaken, 2. Klaas Burgman, 3. Teun den Braven, 4. Dames Ba- rends-Kikkert, 5. Jos Bakker. Badmintonclub Texel houdt maan dagavond 7 december een dubbeltoer nooi voor leden in sporthal Ons Genoe gen. Leden die willen meedoen, kunnen zich opgeven, liefst met partner. Maar wie zich meldt zonder partner is uiter aard ook welkom; de wedstrijdcommis sie regelt het dan. Er wordt dames- dubbel, herendubbel en mix gespeeld. Opgave moet geschieden bij Margriet Reij, telefoon 02220-2345 of Nellie Witte telefoon 4239. Liliane Kok uit Oudeschild slaagde te Amsterdam voor het diploma verkoop ster in de drogisterij. Zij is werkzaam bij Dros' Magazijn in Den Burg. Tijdens de zaterdagavond ge houden presentatie van de Gym nastiekvereniging Texel werd af scheid genomen van Gerrit en Betsy Verhoeven die drie jaar lang voor de vereniging in touw zijn ge weest. Het echtpaar wordt beheer der van de RST-camping Om de Noord m De Koog en blijft dus op Texel wonen. Verhoeven kwam drie jaar geleden na zijn Cios-opleiding als professionele kracht in dienst van GVT. Andrew Albers, voor zitter van de meersportenvereniging waaronder GVT valt, zei dat het functioneren van de vereniging zonder Verhoeven moeilijk zal wor den. Bij zijn sollicitatie stak Ver hoeven met kop en schouders bo ven de rest uit en men was dan ook erg blij dat men een dergelijke pro fessionele kracht in zijn midden kreeg. We hebben vaak gezegd: We hebben geboft met Verhoeven. Nu zeggen we: het zal moeilijk zijn een opvolger te vinden die net zo goed is", aldus Albers. De voor zitter dankte ook de vrouw van Verhoeven die administratieve werkzaamheden voor de vereniging heeft verricht. Hij overhandigde het echtpaar een enveloppe met in houd. Namens de leden van GVT kreeg het echtpaar Verhoeven een houten bak met houtblokken voor de open haard. In zijn dankwoord zei Gerrit Ver hoeven dat hij hetontzettend fijn" had gehad bij GVT. in het begin waren er wel eens moeilijkheden maar dan voelde hij zich in de rug gesteund door het bestuur van de meersportenverenigingHij dankte het hoofdbestuur, de afdelingsbe sturen en de leden voor de prettige samenwerking. Daarna was het de beurt aan twee meisjes die een alfa bet voorlazen, waarvan alle letters betrekking hadden op het functio neren van Gerrit Verhoeven binnen de Texelse gymnastiekvereniging. Namens hun afdeling overhandig den de meisjes hem een fotoalbum met foto 's van hoogtepunten uit de afgelopen drie jaar. namen twee leden van GVT afscheid van Gerrit en Betsy Verhoeven. De hoofdprijzen tijdens de dertiende tentoonstelling zijn gewonnen door de volgende leden. Klasse Pigment eigen kweek: De algemeen kampioen van de ten toonstelling is geworden de heer J. E. Smit met een Agaat ivoorkanarie met 90 punten, 47 kleurpunten. Tweede prijs: de heer Jn. van Dorp met agaat ivoor opaal kanarie met 89 punten, 46 kleur punten. Klasse Vetstof eigen kweek: Eerste prijs de heer R. P. Kuiper met recessief witte kanarie met 90 punten, 46 kleurpunten; tweede prijs de heer J. C. Zijm met dominant witte kanarie met 90 punten, 46 kleurpunten. Klasse postuur kan. E.K.: Eerste prijs G. Terwindt, Oosterend met Gloster Corona met 87 punten; tweede prijs G. Terwindt, Oosterend met Glos ter Corona met 87 punten. Eerste prijs J. G. Smit met 89 punten in O.K. klasse. Bastaarden E.K.: Eerste prijs H. Prins met kan x sijs, 89 punten E.K. Klasse Zebravinken E.K.: Eerste en tevens kampioen jeugd met 89 punten Rene Eelman; tweede prijs R. Gruppen met 88 punten. Eerste prijs en tevens tweede van de jeugd Maarten Dijker met 87 punten. Tropische zaadeters: Eerste prijs Jaap Daalder, De Cocksdorp met vuurvink, 90 punten E.K.; tweede prijs B. Koning met witte rijstvogel, 90 punten, E.K. Tropische zaadeters: Eerste prijs open klasse Joh. Huisman Mozamb. sijs, 89 punten; tweede prijs A. Eelman, Napoliontje, 88 punten. Grasparkieten eigen kweek: Eerste prijs Jac. Vermeulen met Lutino parkiet, 87 punten. Grote parkieten eigen kweek: Eerste prijs B. Bakker, Oudeschild met Agapornide Roseicollies, 88 punten. Insekten- en vruchteneters: Eerste prijs Jan van der Meer met kuif Myana, 89 punten. Hinderwet Tot en met 31 december 1980 ligt op het gemeentehuis, kamer 209, de ver gunning ingevolgde de Hinderwet voor M. G. A. Blauw-Scholte ter inzage. De vergunning heeft betrekking op een slagerij aan de De Ruyterstraat 26 te Oudeschild. De tijdstippen waarop in zage verkregen kan worden zijn: op werkdagen van 09.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur; op maandag avonden van 19.30 tot 22,30 uur. Tot en met 31 december 1981 kan beroep tegen de vergunning worden ingesteld door degenen, die tegen de aanvraag om vergunning tijdig bezwa ren hebben ingediend. Beroep is tevens mogelijk voor enige andere belangheb bende, die aantoont, dat hij redelijker wijs niet in staat is geweest eerder bezwaren in te brengen. Het beroep schrift moet worden gericht aan H.M. de Koningin en worden ingediend bij de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. De vergunning wordt in principe na afloop van de beroepstermijn van kracht. Zij die beroep instellen, kunnen evenwel overeenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een ver zoek doen om schorsing van de ver gunning dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet binnen bovengenoemde termijn, worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, postbus 20019, 2500EA Den Haag. De vergunning wordt dan niet van kracht, voordat op dat verzoek is belist. Nadere informatie wordt u desgevraagd graag door de af deling algemene zaken ter gemeente secretarie verstrekt, (tel. 02220-3041, toestel 143.) Overwegend dat er op agrarisch gebied niet zulke problemen aanwezig zijn dat gereageerd dient te worden, heeft de commissie ruimtelijke ordening het structuurschema landinrichting, waarover onlangs een hoorzitting in het gemeentehuis werd gehouden, donder dagavond voor kennisgeving aangeno men. Overigens verklaarde burgemees ter Engelvaart zich zeer ontstemd over het feit dat het gemeentebestuur niet was uitgenodigd voor de hoorzitting. Het college had dan ook verstek laten gaan. Wel is het college van plan in een brief te vragen waarom de plaatselijke over heid is gepasseerd. De zuigelingen die aan de beurt zijn worden op het bureau verwacht op de tijden, waarop hun eigen huisarts zitting heeft. De tijden zijn als volgt: Dokter Coutinho, woensdag 2 decem ber om 13.30uur. Dokter Bernard, woensdag 2 december om 15.00uur.

Texelsche Courant | 1981 | | pagina 7