Groot tafeltennis toernooi voor de jeugd programma „Alligator" ITIiAINIEIlWS Tevoko tussenstanden «L... Drie koopavonden in Den Burg Sportuitwisseling Texel-Harmelen gaat niet door Verlies Mareis Sjoelwedstrijden Ringsteken met arresleden Eindelijk winst voor damclub Inbraak in School met de Bijbel Terpstra laat steek vallen Eilandcompetitie volleybal Gratis kerstgroen Winterexpositie in de Scholerie MST-programma Kerstavond Chr. Plattelandsvrouwen Voorlichting akkerbouwers Speel-o-theek gesloten maandag-, dinsdag- en woensdagavond De Winkeliersvereniging Den Burg wenst U prettige kerstdagen. I! VRIJDAG 18 DECEMBER 1981 TEXELSE COURANT PAGINA 11 S.V. Texel Donderdag 17 december worden alle leden verzocht de Buitengewone Le denvergadering te bezoeken, aanvang half negen in ,,De Kletskeet". Het bestuur verwacht grote belangstelling i.v.m. het agendapunt Bouw nieuwe kantine, Texelse Boys Voor de Boys is voor het aanstaande weekend een klein aantal wedstrijden vastgesteld. Gezien de weersomstan digheden is er slechts een heel klein kansje dat die wedstrijden ook door gaan. Voor zondag is vastgesteld Scha- gen tegen Texelse Boys 3, Vertrek boot 13.05 uur en dames uit tegen IVV, vertrek boot 12.05 uur. Zaterdag twee thuiswedstrijden. Om half twee B1 tegen Schagen B4 en om 14.45 uur C1 tegen rivaal HCSC C3. Lotto Volgende week dienen en weeklotto en-toto op maandag 21 december te worden ingeleverd. Inlevering de week daarop, tevens maandlotto's, op maan dag 28 december. S.V. Oosterend Het heeft niet veel zin om voor het aanstaande weekend prognoses te ge ven, omdat het programma bijna zeker niet door zal gaan. Daarom alleen een mededeling van SVO. De training van junioren en pupillen gaat tijdens de kerstvakantie niet door. De eerste trai ning is maandag 4 januari 1982. S.V. De Koog Het zaterdagelftal en de B-junioren zijn zaterdag vrij. De D-pupillen ver trekken om 14.00 uur naar Texelse Boys. De E-pupillen spelen in sporthal Ons Genoegen tegen Cocksdorp El. Vertrek om 11.00 uur. Koog 1 speelt zondag om 14.30 uur tegen Winkel. Het tweede elftal is vrij. Indien het voetbal op zondag afgelast wordt, wordt er om 13.30 uur een minitoernooi gehouden in de sporthal voor alle senioren. De lief hebbers dienen om 13.00 uur aanwezig te zijn. Totoen lotto De toto en lotto kunnen, i.v.m. de feestdagen de komende twee weken~töt uiterlijk maandagavond ingeleverd wor den. De in het voorjaar geplande sport uitwisseling Texel-Harmelen gaat niet door. De oorzaak hiervan is dat Harme ien de organisatie voor deze uitwisseling niet rond kon krijgen. Op Texel hadden inmiddels zestien sportverenigingen enthousiast gereageerd op de uitwisse ling en deelname toegezegd. De Texelse Sportraad verzoekt nu verenigingen die een idee hebben voor een alternatief sportgebeuren zich met haar in ver binding te stellen. Men kan contact opnemen met de Sportraad in het ge meentehuis, kamer 303, telefonisch 02220-3041, toestel 132. Afgelopen dinsdag heeft het Mareis meisjes juniorenteam met slechts één punt verschil van Polisport verloren. Hoewel het spel van beide kanten vrij moeizaam verliep, speelden de Texelse meisjes in de eerste helft toch beter. De ruststand was dan ook 13—7 voor de Mareis. In de tweede helft raakten de meisjes de controle over de bal kwijt en er werden veel persoonlijke fouten ge maakt. De meisjes van Polisport kwa men hierdoor tot scoren en de eindstand werd 21 —22 voor Polisport. Score Mareis: P. van der Vis 8 pnt; J. Zijm 7 pnt; E. Bergman 4 pnt; R. Zijm 2 punten. Tafeltennisvereniging Tetak houdt op dinsdag 22 december een groot tafeltennistoernooi voor leerlingen uit de klassen 4, 5 en 6 van alle Texelse lagere scholen. Het is voor de derde achtereenvolgende keer dat Tetak een dergelijk toernooi organiseert en de belangstelling neemt ieder jaar toe. Werd twee jaar geleden gestart met 44 deelnemers, vorig jaar liep het aantal spelers op tot 61 en dit jaar nemen maar liefst 76 kinderen deel aan dit evenement, dat gehouden wordt in sportzaal De Ferrever in Den Burg. Uit deze toenemende interesse blijkt wel dat de tafeltennissport bij de jeugd steeds meer in de belangstelling komt. Feit is ook dat er dit jaar veel meer meisjes hebben ingeschreven dan in vorige jaren het geval was. Door het grote aantal inschrijvingen zijn de organisatoren genoodzaakt nauwkeurig op tijd te werken. Niet alle spelerslsters] kunnen op hetzelfde tijd stip achter de aanwezige tafels ver schijnen. Het is daarom voor iedere deelnemer belangrijk het tijdschema nauwkeurig te bekijken, zodat er geen kinderen op een verkeerd tijdstip aanwezig zijn. De jon gens en meisjes spelen in verschillende klassen en zowel bij de jongens als bij de meisjes zijn twee leeftijdsgroepen sa mengesteld. Jtyfc brengt licht ÏG in donkere dagen Aan het eind van het jaar viert sfeervolle huiselijkheid höogtij Alsof pas dan blijkt hoeveel we om elkaar geven Blijken van waardering die bovendien gestalte krijgen in feestelijke geschenken Iets van goud brengt dat het duidelijkst aan het licht' Martin Tromp Weverstraat 34 Promotieklasse dames: Br.Seahawks Edam 2 HCSC Relax Katapult 2 Roodwit Simokos WM '63 Polisport Tevoko Effect Advendo Eerste klasse dames: Polisport HCSC 2 Wieringen NoordkoplO—22 VCW ZAP Harpoen Advendo 2 Tevoko 2 - De Boemel -= WSOV Br.Seahawks Tweede klasse dames: Juvoc 1 Juvoc2 HCSC 3 Smash '68 Muwi 1 WSOV 2 Noordkop 3 HCSC 4 Tevoko 3 Noordjop 2 Br.Seahawks Noordkop 4 Derde klasse dames B: HCSC 6 Tevoko 4 Juvoc3 Br.Seahawks 4 Zeemacht Muwi 3 WSOV 5 Meisjes A: HCSC WSOV 1 Br.Seahawks2 Noordkop HCSC 2 Tevoko 1 Smash '68 Wilh. mavo Meisjes B: WSOV 2 HCSC 3 Br.Seahawks2 Noordkop 2 HCSC 4 Tevoko 2 Juvoc Promotieklasse heren: Simokos-9—24 VVM'63 SVH Sport 2 Tevoko Br.Seahawks Reactie Unicum Effect Advendo Polisport Edam 2 Derde klasse heren: Tevoko 2 Jevoc 2 WSOV 2 WSOV 3 HCSC 4 Br.Seahawks 6 Los HCSC 5 Zeemacht 2 Muwi 1 WSOV 4 Juvoc3 8-20 9-18 7-15 8-15 9-14 8-13 9-12 9-12 8-11 9-11 10- 7 8- 5 9-26 11-23 10-22 10-20 10-20 11-13 11-12 11-12 10- 5 10- 5 11- 5 9-27 10-25 10-24 11-19 9-15 10-15 11-15 10-13 9-11 8- 6 9- 5 11- 2 10-20 9-21 9-17 10-15 10-11 10- 1 10- 1 5-10 3-6 5- 6 4- 4 4- 2 3- 2 2- 0 4- 0 6-12 5-10 5- 6 4- 2 4- 2 3- 2 6- 0 8-20 8-19 10-18 8-15 9-12 8- 9 8- 8 9- 8 8- 7 10- 7 7- 6 10-28 10-28 8-22 7-11 8-11 7- 9 9- 8 10- 6 6- 5 7- 3 8- 1 8- 0 De jongensgroepen bestaan uit 9 en 10 jarigen en 11-12 jarigen. Bij de meisjesgroep van 9-10 jarigen zijn een paar 11-jarige meisjes toegevoegd om dit aantal even groot te krijgen als de groep 11-12 jaar. Voor elke leeftijds groep zijn drie fraaie prijzen beschik baar. Het bestuur van Tetak heeft ge tracht alle deelnemers (sters) zoveel mogelijk te laten spelen, zodat er niemand al na een uurtje weer naar huis hoeft. Uiteraard is er wel een afval- systeem en zullen er na iedere ronde enkele deelnemers moeten stoppen, maar mogelijk kunnen die dan nog vriendjes en vriendinnetjes aanmoedi gen die wél verder meedingen naar de prijzen. Alle deelnemers zullen echter toch minimaal 2'/2 uur kunnen spelen. Naast de te winnen prijzen krijgen alle spelers na afloop een fraai herinne ringsvaantje. In De Ferrever staan zeven tafels opgesteld, die de hele dag zeer intensief gebruikt zullen worden. Daar is ook een kantine aanwezig voor ver sterking van de inwendige mens. In Taveerne De Twaalf Balcken in de Weverstraat in Den Burg worden zater dag sjoelwedstrijden gehouden. De aanvang is 14.00 uur en er wordt ge speeld in drie leeftijdscategoriën: 0-11 jaar, 12-16 jaar en 17 jaar en ouder. Deelname kost 71,50 en als hoofdprijs is een sjoelbak te verdienen. Het is de zesde maal dat door de Twaalf Balcken een dergelijk evenement wordt geor ganiseerd. Als het weer blijft meewerken, zal zondagochtend in de Dennen bij Bos en Duin een ringsteekwedstrijd met arre sleden worden gehouden, georgani seerd door de Vereniging voor Vrienden van het Paard. Begonnen wordt om 11.00 uur. Wie mee wil doen, moet zich tevoren opgeven bij mevrouw Bakker- Witte, telefoon 02226-464 in Den Hoorh. Ook bij twijfel over het doorgaan van het evenement kan daarheen wor den gebeld. Aanwezigheid van veel toe schouwers wordt door de vereniging op prijs gesteld. Wie kijkt niet met enige huivering naar de reptielen bij een bezoek aan een dierentuin. De boa's en mamba's die bewegingloos balanceren op een kale tak of geruisloos over het schelpenzand glijden; de krokodillen of kaaimannen, die schijnbaar roerloos met gesloten ogen, half in het water liggen of log over de moerasgrond waggelen. Schijn bedriegt. Hun levenloze ogen volgen de prooi nauwkeurig. Vanuit een dood punt slaan zij in een fractie toe. Hun timing is perfekt, hun kracht onvoor stelbaar. De gedachten hieraan veroor zaken beurtelings rillingen en kippevel. Uit hun voegen gegroeide beesten zijn gedurende de hele filmhistorie een dankbaar onderwerp geweest. Van de eerst King Kong uit 1933 tot de moord zuchtige haai in Jaws 1 en 2. Grizzlys, dinosaurussen, enorme spinnen en gorilla's verschenen in de loop der jaren op het witte doek. De film „Alligator" is er zo één. Dit diertje verzeilt als dwerg alligator in de riolen van een wereldstad en groeit in 12 jaar ongestoord uit tot een verschrikkelijke moordmachine. Ongrijpbaar, onzichtbaar voor zijn bo venbuur, de mens die geen idee heeft van de 15 meter lange moordenaar, slechts enige meters onder zijn voeten. Pas wanneer de stoffelijke resten van zijn eerste slachtoffer aan de opper vlakte komen, maakt aanvankelijk onge loof plaats voor verbijstering. Een wilde paniek breekt uit, terwijl de alligator onverstoorbaar zijn kaken dichtklapt om zijn nieuwe slachtoffers. Het monster kan niet worden vernietigd. Als de nacht valt over de stad, verschijnt plotseling de alligator in de straten. Met „Alli gator" is men er in geslaagd via trucage een monster te creëeren dat zich inder daad als een levend monster gedraagt en beweegt en zich niet houterig en stumperig voortbeweegt, zoals vaak het geval is en daardoor het kleinste beetje geloofwaardigheid te niet doet. „Alli gator" is te zien van vrijdag tot en met maandag. Toegang 16 jaar. Ouders en familieleden zijn van harte welkom om hun zoon/dochter aan te moedigen. Al zijn er in iedere leef tijdsgroep dan wel prijzen te verdienen, toch staat het recreatieve element bij de organisatie centraal. De bedoeling van dit toernooi is zoveel mogelijk kinderen kennis te laten maken met deze tak van sport, vandaar dat men niet een streng afvalsysteem hanteert, maar de kin deren zolang mogelijk laat spelen. „De gezelligheid en het kennismaken met de tafentennissport is belangrijk en de pres taties komen pas op het tweede plan", aldus het Tetak bestuur. In verband met het strakke tijdschema dient iedereen op tijd aanwezig te zijn. Degenen die te laat komen voor de eerste wedstrijd worden van verdere deelneming uitgesloten. Alle kinderen moeten minstens een half uur vóór de aanvang van zijn/haar eerste partij in de zaal aanwezig zijn. Damclub Texel heeft na lange tijd weer een zege kunnen behalen en wel op Vios uit Zwaagdijk dat met een 10 6 score werd gepakt. Het eerste punt was voor bord twee. Op dat moment keek J. Trap tegen schijfverlies aan en stond R. Brouwer onbehaaglijk. Middels een offer rukte M. Vittali op naar dam en wikkelde de partij knap af. W. Bakker won for tuinlijk. Toen ook P. Bakelaar via een verrassend „hielslagje" de buit binnen haalde, kon C. Vinke zich een verlies- partij veroorloven. Met zeven punten uit zes partijen blijft hij topscorer. Texel-Vios P. Bakelaar-W. Vriend 2—0 J. Hooijberg-N. Vriend 1 1 R. Brouwer-H. Vriend 1 1 W. Bakker-J. Kok 2-0 J. Trap-S. Jong 1 1 M. Vittali-S. Goedhart 2—0 C. Vinke-J. Goedhart 0—2 J. van Heerwaarden-K. Jong 1 1 Eindstand 10—6 Door deze zege zal damclub Texel zich in de eerste klasse handhaven en moet Vios degraderen. Ook in het clubgebeuren was de nodige sensatie. Met een schijf achter stand kwam J. van Heerwaarden toch tot remise tegen J. Hooijberg. Deze lijkt van slag door met een geforceerde schijfwinst tegen A. Brouwer te verlie zen. De remises van C. Vinke en Fr. Kuiper tegen R. Brouwer verhogen de spanning in de competitie. C. Vinke veroverde zelfs drie punten uit twee partijen, terwijl ook B. van Leeuwen zijn eerste zege binnenhaalde. Uitslagen: R. Brouwer-C. Vinke 1—1 J. v.Heerwaarden-J. Hooijberg 1—1 B. van Leeuwen-Er. Kuiper 2—0 Fr. Kuiper-R. Brouwer 1 1 A. Brouwer-J. Hooijberg 2—0 C. Vinke-J. van Heerwaarden 2—0 Onbekenden hebben in de nacht van dinsdag op woensdag ingebroken in de School met de Bijbel aan de Kotterstraat te Oosterend. Ze verschaften zich toe gang via een raam aan de achterzijde van de school. Er wordt niets vermist. De politie vond voetsporen in de sneeuw en hoopt met behulp daarvan de daders te achterhalen. Om 10.00 uur 's morgens wordt in De Ferrever het startsein gegeven. Zoals reeds eerder gemeld begint niet ieder een om 10.00 uur. Alle kinderen die hieronder genoemd worden, beginnen pas om kwart voor twee, maar moeten om één uur aanwezig zijn. Die kinderen zijn: alle jongens van 11 en 12 jaar en de volgende meisjes: Matty Jas, Monique Vos, Judith Hin, Patricia Henstra en Marjan Mulder. Alle andere kinderen beginnen om 10.00 uur. Lunch Er wordt geen aparte lunchpauze ingelast en als alles volgens schema verloopt, hoopt het Tetak bestuur dit sportieve en hopelijk gezellige evene ment om ongeveer 18.00 uur af te sluiten met de uitreiking van de lintjes en prijzen. Opnieuw moesten de subtoppers te gen de gerenommeerde spelers optor nen, nu allen met wit. J. Dros en G. van Es maakten geen fout, maar A. Terpstra verloor een kostbaar punt aan H. Broekema. Daarmee is Terpstra ook in de „gevarenzone" terecht gekomen. M. Witte slaagde er toch nog in de opmars van F. van Tatenhove te stuiten, terwijl W. Pranger zijn tegenstander dwong om „alles uit de kast te halen". Niek Witte scoorde in de overgangs klasse een verdienstelijk punt. Uitslagen J. Rommets-G. van Es 0—1 H. Broekema-A. Terpstra 1—0 A. Bakker-J. Dros 0—1 E. de Visser-M. Vittali uitgesteld J. van Heerwaarde-M. Bremer 0 1 N. van Heeringen-W. Hoekman 0 1 M. Witte-F. van Tatenhove 1 —0 L. Albers-W. Pranger 1 —0 W. van Es-N. van Heeringen 0—1 M. Bremer-N. Witte 0—1 Aanstaande zaterdag: Schaakmat-En Passant 1 (boot 12.05) En Passant 2-Attaqueer 2 Jeugdschaak Jacob van Heerwaarden haalde twee keer geweldig uit. Arthur Elzinga ont snapte aan een nederlaag tegen de ge vaarlijke Ruud Beerling. Voor A plaat sten zich Nanco Eelman, Arthur Elzinga, Wijnand Baretta, Jasper Joosten en Richard Maas. Guus van der Gaast en Rudy van de Wetering betwisten elkaar het zesde toegangsbewijs. Uitslagen: W. Baretta-E. van Bruggen 1 —0 J. Joosten-A. Elzinga 0—1 G. v.d. Gaast-R. v.d.Wetering 1—0 R. v.d.Wetering-E. Zoetelief 1 —0 R. Maas-R. Beerling 1—0 E. v.Bruggen-A. Elzinga 0—1 J. Joosten-R. Maas V4 J4 N. Eelman-J. van Heerwaarden 0—1 J. van Heerwaarden-R. Beerling 1 —0 W. Baretta-G. v.d. Gaast 1 —0 E. v. Bruggen-N. Eelman 0—1 Uitslagen 15 december Evenals vorig jaar biedt Staatsbosbe heer gelegenheid om uit het bos gratis kerstgroen te halen. Het gaat om takken van sparren die daar de laatste tijd zijn gekapt en die zeer geschikt zijn voor het maken van kerststukjes e.d. Uitsluitend los liggende takken mogen worden meegenomen. Dit materiaal ligt thans aan de Peli- kaanweg en aan de Boodtlaan nabij het sportterrein in De Koog. Gehoopt wordt dat men niet méér weghaalt dan voor eigen gebruik nodig is, zodat een groot aantal mensen op deze wijze kan wor den geholpen. Het is geen toeval dat vlak voor kerstmis veel los sparregroen beschikbaar is; Staatsbosbeheer houdt daar rekening mee bij het plannen van de kapwerkzaamheden en probeert al dus het illegaal snijden van kerstgroen tegen te gaan. In de Scholerie wordt van 20 de cember tot en met 10 januari een win terexpositie gehouden, waarin de „Or ganic Wall Designs" van Jennifer Clar ke centraal staan. Verder zijn op deze expositie recente schilderijen van Niek Welboren en keramiek van Coby de Visser en Irene Maas te zien. Jennifer Clarke (29) komt uit Austra lië, maar heeft zich bij het maken van haar geweven wandkleden door de stijlen van verschillende landen laten beinvloeden. Ze exposeerde onder meer in Brazilië, Spanje en Engeland en deed in die landen nieuwe ideëen op. Op zondag 20 december zal Jennifer Clarke de laatste hand leggen aan één van haar weefwerken van Texels materiaal. Om dat de Scholerie deze winter drie jaar bestaat zal de opening aanstaande za terdag om 8 uur 's avonds extra fees telijk zijn en worden verzorgd door de Noordhollandse folkgroep Interlude. Programma 22 december Veld A mannen: 18.30 u. DGM-Smash 1 Teso 19.05 u. Teso-Smash 3 DGM 19.45 u. RSG 2-Bravura Smash 3 20.25 u. Gamma-CVI RSG 2 21.05u. Reisburo-Hema MOIenkoog 21.45u. BGZ-Molenkoog Hema 22.25 u. PZ planken-Bremakker BGZ Veld B vrouwen en mannen: 18.30 u. Gar. Dros-Vopoda Bremakker 19.05 u. Bremakker-Graórfsp. Vopoda 19.45 u. Verfbus-Smash 2 Graaf sp. 20.25 u. Doordouwers-Gemeente Koel serveren 21.05 u. Time Out-Koel serveren Doordouwers 21.45u. Opduin-Memo Time Out 22.25 u. Question-Pado Opduin Veld C vrouwen: 18.30 u. Poco Loco-Hema Rabo 19.05 u. Rabo-HHH Poco Loco 19.45 u. First Lady-Goënga 1 Rabo 20.25 u. memo-Goënga 2 Antiekhuisje 21.05 u. Antiekhuisje-Mets Memo 21.45u. Koogel-Gr. Slock Molenkoog 22.25 u. Rog-Molenkoog Gr. Slock Graaf spuiterij-Timmers bakkerij 1-1 J.O.Stars-Kobeko 0-2 RWS-CVI 0-2 Zaterdag 19 december Memo-Bravura 0-2 Opduin-Teso 1-1 Volleybal Smash 1-Molenkoog 1-1 Waldervaart Schagen: Balcken-DGM 1-1 16.00 u. Tevoko 1 (h)-W Edam 2 Boektiek 22-Cors Polis 0-2 Ons Genoegen: Amro-Versluis haarden 2-0 14.35 u. Tevoko 2 (h)-Juvoc 2 Westerlaken-PEN 0-2 Tevoko 3 (d)-HCSC 3 Time Out-Pado 1-1 15.15 u. Tevoko 1 (d)-Rood Wit 1 Smash '68 (d)-Muwi 1 De Christelijke Plattelandsvrouwen houden maandag 21 december een kerstavond in De Poort (achter de Gere formeerde kerk Den Burg). De avond begint om 20.00 uur. Op deze avond wordt o.a. de kerstliturgie gelezen, kerstliederen gezongen en het kerstver haal verteld door mevrouw Tuinema- van Kooten. Maandagavond a s. spreekt Ing. C. Vlot, bedrijfsdeskundige bij het Akker- bouwconsulentschap te Schagen, in hotel De Hoop te De Cocksdorp. Aan vang 20.00 uur. Onderwerpen zijn de economie van de akkerbouwbedrijven en de toekomstverwachtingen in de akkerbouw. De speel-o-theek is wegens kerst vakantie gesloten van 21 december tot en met 5 januari. Vrouwen: Yailteam-Hema 2—0 Poco Loco-Frans Zegel 1 1 HHH-Goënga 1 0—2 Cafeetje-Mantje 2—0 CVI-Strends End 1-1 Skil-Graaf spuiterij 1 1 Bremakker-Taveerne 1 1 Expert-Nokanto 1 1 Koffieshop-Garage Kikkert 0—2 Question-Mets 1 1 Maandag 21 december Sporthal Sportlaan, Den Helder 19.00 u. asp. combi-team-Juvoc Zondag 20 december handbal Europahal Bergen: 14.45 u. Berdos 2-MST 1 d.jun. In de week van kerstmis zijn de volgende winkels van 7 tot 9 uur geopend Albert Heijn, Bakker's Ijzerhandel, Juwelier Bakker, Boetiek 22, Zuivelhandel Boon, Centra, Dagmarkt, Déja-Vu, Groentehandel Van Etten, Firstlady, Hema, Schoenhandel Hoogerheide, 't Korfje, Horlogerie Leijdekkers, Maas 4 6, Mantje Mode, Mantje Schoenen. J. Nauta Boekhandel-Fotohandel, De Spar, Gebr. Schoorl, Flowerstyling Schuiling, Bakkerij Timmer, Hogerstraat, Bakkerij Timmer, Weverstraat, Martin Tromp, Vespertina, Groentehandel Van der Vis, Slijterij De Wit, 't Wol- en Handwerkhuis.

Texelsche Courant | 1981 | | pagina 11