Gamma chartert prominente teams voor kersttoernooi Zaterdag en zondag zaalvoetbalfestijn Zutphen en Rienks winnaars van bowlingkersttoernooi „WAT IK ZEGGEN WOU.." De Dupe Mededeling SVO Juniorenselectie naar Noordhollands kampioenschap Jan Toes aan kop in B-kiasse bowlingstrijd DONDERDAG 24 DECEMBER 1981 TEXELSE COURANT PAGINA 11 Donkere wolken boven het team van Gamma, die echter meer lijken te slaan op de toekomst zonder promotiewedstrijden dan op het kersttoernooi. tl*»VEN VAN LCZCftS-BUTEN VEAANTWOOPOEUJXHEtO «IN OE «OAKTC Damesfinale A.V. Jan III, de ploeg die vorig jaar op overtuigende wijze het JKM toernooi won en wederom een geheide kans hebber is. Coach Carlos van den Broeke brengt o.a. de volgende spelers in de zaal: Frans Reuser (ex-Haarlem), Martin van Santen (Nederlands team) en Fran- kie Bruinensteijn (Ned. Politieteam). Dit jaar spelen twee teams uit België mee. IMO Hoedemaekers uit Genk speelde vorig jaar ook op Texel en krijgt nu buitenlandse steun van MVC Genske Vleeshal. Deze ploeg heeft in Nederland nog weinig bekendheid maar maakt in het thuisland een bijzonder snelle car rière en speelt nu in de één na hoogste afdeling van België. Nieuw zijn de „Ca rillon Boys" met Peter Tol, Wim van der Spil, Ron Weijsters en natuurlijk de oude rot ip het vak; keeper Henk de Bouvre. Zaterdag en zondag twee teams van eigen bodem. Natuurlijk Gamma maar ook de „Texel selectie". De ploeg is niet de officiële selectie maar een gele genheidsformatie die echter wel als een aardige selectie aangemerkt kan wor den. Klaas Dirk Koorn mag dan niet ontbreken en moet met hulp van Peter Brons, Kees van Heerwaarden en de jeugdige Simon Brand tot mooie acties in staat zijn. Verder spelen mee: keeper Charles lepenburg en de oude glorie is vertegenoordigd in de personen van Jan van Bennekom en Bep Vonk. Coach is P. Kossen. Gamma speelt dit weekend met de bekende namen: Uriot, Schermer. Groen, Hoven, Land, Van de Stap, Wassenaar en keeper Ed de Bruijn. Aad Blom is wegens een knieblessure ge stopt met spelen en zal het team coa chen. Kruisfinales Het toernooi wordt gespeeld in twee poules. Rotterdam, Utrecht, AV Jan III, Genske Vleeshal en Gamma vormen poule A en Brandwe'er Amsterdam, All Stars, Carollon Boys, Hoedemaekers en de Texel selectie spelen in poule B. De wedstrijden duren dertig minuten. Na de poulewedstrijden worden de kruisfinales gehouden die zondagmiddag om 13.00 uur beginnen. Daarna volgen de plaat singswedstrijden en de finale. De orga nisatie heeft de scheidsrechters Piet Koopman en Aad Eelman van Texel en Willem Hoogendijk en Bauke Jaspers uit Den Helder bereid gevonden de teams volgens spelregels te laten strijden Mocht er onderlinge onenigheid ont staan over de afwerking van het toer nooi dan is er een speciale wedstrijd commissie van acht personen die een bindend oordeel zal geven. Wijziging In het programma is een wijziging gekomen. De belangrijke wedstrijd FC Utrecht tegen Rotterdam wordt zater dag niet om vijf uur gespeeld maar zondagmorgen om 10.49 uur. Zaterdag om vijf uur zal de wedstrijd Genske Vleeshal tegen Rotterdam worden af gewerkt. Naast de prijzen die beschikbaar zijn gesteld door sponsors en die door de burgemeester worden uitgereikt, heeft de Texelse Sportraad een „eeuwig durende" wisselbeker beschikbaar ge steld. Deze cup van 64 centimeter hoog zal worden uitgereikt door de voorzitter van de Sportraad, de heer Munnik- huizen. Naast het sportieve gebeuren kunnen de voetballers die meedoen dit weekend ook rekenen op een andere vorm van ontspanning. Zaterdagavond wordt in bowling De Koogel een feestavond ge houden. Een reactie van een team dat zich al langer gedupeerd voelt door de situatie die geschapen is nadat Gamma (v.h. JKM) het voor elkaar heeft gekregen dat wij, Texelse zaalvoetballers, meer vol gens de wetten van de KNVB moeten spelen en Gamma daardoor de gelegen heid kreeg om aan promotiewedstrij den mee te doen. Naar onze gevoelens is er toen aan voorbij gegaan, dat daardoor de kleine verenigingen en de daaronder spelende 50/50 gesponsorde teams b.v. ZDH, Kompas, Paal 9, Spyker en Verenigde Schilders in de problemen zouden komen. Ten eerste mochten wij l).v. niet meer onder een sponsornaam in de zaal voetballen. Wel hebben we tijdelijke dispensatie gekregen om de shirts te kunnen dragen (die waren net aange schaft). Deze dispensatie was verleend door de rayonscommissie; die begreep dat de KNVB-reglementen te ver gin gen. Na de dispensatieperiode (3 jaar) moeten we verder spelen als ZDH. Het gevolg hiervan is dat al drie spon sors bij ZDH, voor die teams zaalhuur en inleggeld niet meer willen betalen omdat zij daar in reclametermen; niets van terug zien. Dus draaien de spelers zelf voor alle kosten op. Wij vragen ons af of deze situatie wel zo democratisch is ontstaan. Als de kleinere verenigin gen te voren een duidelijk inzicht had den gehad wat hen zoal te wachten stond, zouden ze anders hebben ge reageerd. Dan had Texel nu waarschijn lijk recreatievoetbal onder de KNVB gespeeld, wat nu ook het plan is van de rayonscommissie. Dit plan zal ons (re creatie) voetballers een fJink financieel voordeel opleveren en een sponsor die de zaalhuur wil betalen omdat hij zijn naam kan „etaleren." De ervaring van kleinere clubs is dat het dan niet zo moeilijk is meerdere kleine sponsors te vinden. Een vergelijking: plan Gamma: Als wij dan onder onze huidige spon sornaam willen blijven voetballen, moe ten wij een eigen vereniging oprichten. Wat ons ten eerste een notariële akte kost 7100,-; ten tweede moet 25 man (verplicht minimumlaan de KNVB als lid opgegeven worden f20,— /500, een verplicht Voetbal Totaal abonne ment f85,—; vereniginskosten KNVB /100, 15 spelerskaarten 71G, /150, zaalhuur (nu /460, wordt dan meer /600, Totaal 71535, Dat is erg veel geld als je met 10 man voet balt. Volgens het plan van de rayoncom missie wordt de situatie als volgt: 10 man lid KNVB 720,- 7200,-; geen Voetbal Totaal; geen verenigingskosten KNVB; 10 spelerskaarten 710,— /100, inleggeld wordt niet hoger /460, Totaal 7760, Dit scheelt ons per speler zo'n F77,50. Wij hopen dat iedere zaalvoetballer dit in overweging neemt en straks in de rayonvergade ring, die er toch moet komen voor het plan van de rayoncommissie stemt. Namens de spelers van ZDH (cq. Ver enigde Schilders), A. van Heerwaarden. De nieuwjaarsrepectie van SVO wordt niet zoals eerder gemeld op 1 januari gehouden maar op zaterdag 2 januari. Aanvang 16.00 uur. De onder linge wedstrijd gaan alleen door als het veld goedgekeurd wordt en dat zit er voorlopig nog niet in. Voor de damesfinale plaatsten zich na zes games Gré Koorn, Loes Zutphen, Corry van der Slikke, Guur Bakker, Anneke Visman en zeer verrassend Joke Kortenhoeve. Na enkele games werd duidelijk dat Loes Zutphen een serieuze gooi naar de titel zou doen. Na viei games stond zij duidelijk voor, na eer wat tegenvallende vijfde game (140) kwam Corry van der Slikke gevaarlijk opzetten en naderde Loes Ztrtehen tol op 15 punten. Loes sloot het toernoo goed af met een 175 game (gemiddelo 180) en kon zich kerstkampioene 1981 noemen. Corry van der Slikke werd zeer verdienstelijk tweede. Om de derde plaats was een spannend gevecht gaan de tussen Gré Koorn Anneke Visman en Guur bakker. Na vijf games stond Het soiecdeteam ktaar voor het N.H. kampioenschap Zondag 27 december treedt de Texel se junioren B zaalvoetbalselectie aan in Hoorn om deel te nemen aan het Noordhollands kampioenschap voor B- junioren selecties. Hoewel buiten kijf is dat de Texelse junioren technisch goede spelers zijn, krijgen zij het toch bijzonder moeilijk op dit toernooi, waar de andere selecties vaak met fysiek sterkere en oudere spelers aantreden, en vaak ook omdat de andere deelnemende rayons zoals Den Helder, Haarlem, West Friesland en Amsterdam een veel grotere keus heb ben. Het rayon Texel hoopt door deze jongere spelers nu de broodnodige toernooi ervaring op te laten doen een basis te leggen voor de betere prestaties in de toekomst. De B-junioren selectie bestaat uit de volgende spelers: B. Ypenburg, W. van Veen, M. Koorn, K. Zijm, J. H. Studulski, L. Eelman, R. H. Bruin (allen De Koogel), M. Drijver (Ra- tronics), M. Boogaard (Buro Eelman) en E. Koning (Bremakker). In een niet erg beste wedstrijd tussen de koplopers in de B-klasse Jan Toes en Ko Live heeft eerstgenoemde een nipte 4 1 overwinning behaald. „Nipte" vanwege het feit dat Jan Toes bv twee games op slechts één pin wist te winnen. Ook het goed draaiende Team 23 moest toezien hoe Strandplevier 2 twee punten van hen afsnoepte. Vooral Gerry Verseputen Ali Splunter kwamen goed voor de dag met resp. series van 516 en 545. De dames van Sommeltjes behaalde afgelopen woensdag een ruime 5—0 overwinning up een tegenvallend Martha team. Graaf spuiterij vocht tegen twee tegenstan ders met een groot handicapverschil en een goed gooiend Malisa team met Sara Kamp die een 586 gooide en Libberdien Witte met 557. Het werd dan ook 5—0 voor Malisa. In de A-klasse moest 't Cafeetje een gevoelige 4—1 nederlaag incasseren tegen Paal 9. Paal 19 moest de eerste twee games aan Texel Vastgoed laten, maar door een goede eindspurt wisten de „strandbowlers" toch de wedstrijd met een 3—2 overwinning naar zich toe te trekken. Holly Hobbie blijft goed door gaan. Deze week moest Fun het ont gelden. Het werd een ruime 4—1 zege. De Koogel tegen 't Steigertje werd een mooie 4'/2- '/i overwinning voor eerst genoemde. Alleen de eerste game werd een puntenverdeling. De overige drie games wist het Koogel team met ruim verschil te winnen. De Vitaminebron, als team goed op dreef, trof deze week een Strandplevier 1 team dat er ook duidelijk zin in had. Er werden goede games en goede series gegooid. Strandplevier 1 won uiteindelijk met 3—2. Beter resultaat Na het slechte resultaat van vorige week kwam Dubbel EL deze week beter voor de dag. Het toch altijd moeilijk te bespelen Vismans Eethuisje werd met 4—1 verslagen. Ook in de dinsdag league was het spannend. Koploper Loodgietersbedrijf Zijm moest het op nemen tegen een op de vierde plaats staand Gamma. Dit team begon erg sterk en won dan ook de eerste game. Toen kreeg Peter Huisman het echter op zijn heupen en met games van 203, 204 en 198 had hij een groot aandeel in de 4—1 overwinning. Tutti Quanti op de tweede plaats staand met één punt achterstand op Loodgietersbedrijf Zijm moest de strijd aanbinden tegen de Kagers. Het werd een vrij gemakkelijke 4—1 overwinning. De Luwe Boshoek dat op zijn beurt weer een punt achter Tutti Quanti op de derde plaats staat, kwam in het strijdperk tegen een altijd moeilijk te bespelen Kwartet. Maar ook De Luwe Boshoek wist met 4—1 te winnen waardoor in de rangschikking aan de top van de ranglijst niets ver anderd. Terugkeer De terugkeer van Nel Rommel bij De Goot bracht donderdagochtend een po sitief resultaat op. Koploper De Stum pers werd met 3—1 verslagen. Nel Rommel gooide via 143, 180 en 145 en een goede 469 serie. De T Fords namen door een 4—0 overwinning op Klaver vier de koppositie over van de Stum pers. Rina Drijver gooide voor de T Fords een 416 game. De strijd tussen de hekkesluiter CCCM en de Kids werd een 3 1 overwinning voor de Kids. Liefhebbers van een goed partijtje zaalvoetbal kunnen zaterdag en zondag in sporthal Ons Genoegen ruimschoots aan hun trekken komen. Zaalvoetbalvereniging Gamma houdt deze twee dagen haar kersttoernooi en de ervaring in vorige jaren heeft geleerd dat deze toernooien een aantal schitterende wedstrijden opleveren. Aan de deelnemers zal het niet liggen. Veel oude bekenden spelen met kerst weer op Texel maar ook prominente nieuwelingen zijn toegevoegd aan de rij van uitstekende teams. Wat te denken van het „All Stars" t„am met klinkende namen als Hugo Hovenkamp, Theo Vonk (AZ '67), Johnny Rep (St. Etienne), Rene van de Gijp, Chris Dekker (Sparta) en André Stafleu van Feijenoord! Een spectaculaire ploeg waarvan de opstelling nog niet helemaal bekend is, maar die ongetwijfeld staaltjes goed voetbal zullen laten zien. Samengevoegd In feite zijn in het kersttoernooi twee toernooien samengevoegd. Het Taxi Toon Smidt toernooi wordt dit jaar niet gehouden en daarom zijn bekende clubs van dit toernooi uitgenodigd bij Gamma. „Het is onmogelijk om twee grote toernooien te organiseren en daarom hebben we besloten de zaak samen te voegen", zegt Aad Blom, die vorig jaai nauw betrokken was bij het Toon Smidt toernooi en dit jaar bij het Gamme spektakel. Bij de tien clubs die meedoen zitter dan ook een groot aantal getrouwen var het Toon Smidt toernooi. FC Utrecht is aanwezig met o.a. de bekende cory- feëen Gerard van der Lem, Ton de Kruijk, Jan van den Akker en Leo van Veen. Ook Rotterdam speelde vorig jaar in het Toon Smidt toernooi en brengt de bekende spelers van het politieteam Pe ter Hofman en Philip de Haan mee. Het team van Brandweer Amsterdam is pre sent met o.a. keeper Bap Geel en de ex-FC Amsterdam speler Erwin Sneij- ders. i Kanshebber De 64 cm-hoge wisse/beker, beschikbaar gestald door de Sportraad. Eén van de betere teams is uiteraard Het is de vierde keer dat het bestuur van zaalvoetbalvereniging Gamma (voorheen JKM) een dergelijk toernooi organiseert en het ziet er naar uit dat het sportieve kerstgebeuren op Texel steeds meer nationale faam begint te maken. De organisatoren zijn ruim een half jaar bezig geweest met de voorbereidingen en zoals de zaken er nu voor staan lijkt er niets meer mis te kunnen gaan. „We hebben het voor elkaar gekregen zeer verschillende teams, maar wel de betere clubs, naar Texel te halen en dat moet vuurwerk opleveren", aldus Aad Blom en Louis Uriot van de Gamma. Zater dag kan iedereen van tien tot kwart over zes in de sporthal terecht en zondag begint het programma om kwart voor tien. De finale wordt zondagmiddag om kwart over vier gespeeld waarna bur gemeester Engelvaart de prijzen uit zal reiken. Dat de zaken serieus zijn aangepakt, blijkt onder meer uit een professioneel groot formaat programmablad met een overzicht van de te spelen wedstrijden en de teams die meedoen. Het is Gamma dit jaar niet gelukt om het zonder entree rond te krijgen. „Het groter groeien van het toernooi brengst steeds meer kosten met zich mee. We kunnen niet alles verhalen op spon sors", aldus de organisatie. Kinderen betalen f 1,— en volwassenen (vanaf 12 jaar) 72,50 per dag. Nasst het toernooi- programma zijn er een aantal „extra's". Wederom wordt gestreden om de Pe naltybokaal, waarvan de voorronde za terdag om 14.00 uur wordt gehouden en op zondag om 12.30 uur de finale. Twee jeugdspelers van alle Texelse voetbal clubs zijn afgevaardigd en verdedigen hun clubeer met schoten op de doelman van het Nederlands team: Bap Geel. De bekers voor de winnaars zijn beschik baar gesteld door Slagerij Kossen. De afgevaardigden zijn.Willem Jaap Gris- nigt, Nico Evers (Texel), Hans Dekker, Rob Bakker (ZDH), Martijn Beerling, Jacob van Heerwaarden (Tex.Boys), Marco Keijser, Vincent van den Broek (De Koog), Mark Drijver, Leendert Eelman (Oosterend), Axel Wetsteen en Herm van der Beek (Cocksdorp). Scheidsrechter bij de penaltystrijd is Ineke Bakker-Zijm. Handtekening De toegangsbewijzen voor het toer nooi zijn genummerd en de organisatie is van plan een kleine verloting te hou den waarbij enkele prijzen op de toe gangsnummers te winnen zijn. Daar naast worden aan het einde van het toernooi honderd ballen de tribune ingeschoten. Deze zijn voorzien van handtekeningen van spelers van FC Utrecht en All Stars en zullen onge twijfeld een begeerd souvenir zijn voor jongere bezoekers. De ballen zijn be schikbaar gesteld door Kaczor, Mantje en Gamma. Het kersttoernooi van de bowling bond Texel waarvoor zich 50 dames en heren hadden opgegeven mag als geslaagd wordt aangemerkt. Er moes ten drie games single en drie games double gegooid worden. De zes hoogst- geplaatste heren en zes hoogstge- plaatste dames over deze zes games inclusief handicap speelden een finale over zes games. Bij de singleserie van de dames nes telde Gré Koorn zich op de eerste plaats. Zij kwam via de games 183, 213 en 192 en daaraan toegevoegd een handicap van 12 (over drie games) uit op een serie van 580. Guur Bakker werd met 577 tweede. De handicap van Guur Bakker, was 126 (over drie games). Zij gooide 130, 147, 174, hetgeen tesamen uit kwam op die 577. Corry van der Slikke verzekerde zich met een serie van 557 van een derde plaats. Bij de heren was Henk Plaatsman bijzonder goed op dreef. Met games van 192, 174 en 187 vermeerderd met een 45 handicap werd hij overtuigend eerste met de serie van 598. Verrassend was de tweede plaats van Piet Hin. Hij gooide drie geweldige games van 153m 171, 178 en dat bracht hem op 583. Cor Zutphen is op derge lijke toernooien meestal goed op dreef. Nu ook weer een derde plaats in de single met games van 177, 156, 167, vermeerderd met 81 handicap kwam hij uit op een serie van 581. Bij de double was junior Peter Veld man sterk. Zijn games waren 219, 224 en 168. Samen met zijn double Richard Zutphen, die iets tegenviel, behaalden zij de derde plaats met een totaalserie van 1105. Loes Zutphen en Gré Koorn vormden op dit toernooi een goed double. Met een serie van 572 (incl. handicap) voor Loes Zutphen en 534 (incl. handicap) van Gré Koorn kwamen zij uit op 1106 hetgeen goed wasvoor een tweede plaats' Eerste bij de doubles werden Rob Beumkes en Irma van Zeijlen. Rob gooide een goede serie van 541 (incl. handicap) en de 568 serie van Irma van Zeijlen die zeker weer op de goede weg terug is, bracht hun double- serie op 1109. Anneke op 1958, Guur op 1953 en Gré Koorn op 1847. Anneke Visman gooide 177 en werd derde. Gré bleef hangen op 167 en werd vierde. Herenfinale Voor de herenfinale plaatsten zich Peter Veldman, Henk Plaatsman, Piet Hin, Jan Mantje, Kees Keijzer en Wop Rienks. Na vier games was het onder ling verschil minimaal. Peter Veldman leidde met 1870, Henk Plaatsman 1867, Piet Hin 1858, Jan Mantje kwam vanuit de achterhoede met een 204 game op 1835 en Wop Rienks bouwde aan een goede serie en stond op 1830. Na de vijfde game nam Wop Rienks via een 201 game de leiding over (2031). Peter Veldman wist Henk Plaatsman twee punten voor te blijven (resp. 2026, 2024). Piet Hin viel via een 114 game terug naar een vijfde plaast, waardoor Jan Mantje na vijf games de vierde plaats innam. Wop Rienks gooide zijn zesde game 177 en werd daarmee kerstkampioen 1981. Peter Veldman en Henk Plaats man gooiden beide 168 waardoor Peter tweede bleef en Henk derde werd.

Texelsche Courant | 1981 | | pagina 11