3 eubbmi ,Excalibur' Zilveren schoolhoofd in de bloemetjes Schaatskamploenschap op de Rogsloot Eilandcompetitie volleybal Klassements wedstrijden op ijsbaan Den Burg Jaap Dros werd periodekampioen I i Second Hand Rose Marathon prestatietocht Voetbal in sporthal Schaatswedstrijden RSG MST-programma Zwemclub naar Breezand S.V. De Koog Texelse Boys Puzzelrit in arrestee Dorpentocht van oudercommissie Kleurige kleding in Second Hand Rose Avond over kanker 1i VRIJDAG 15 JANUARI 1982 TEXELSE COURANT PAGINA 11 Zaterdagochtend aj. zullen op de Rogsloot bij De Cocksdorp lange baan wedstrijden worden gehouden om het kampioenschap van Texel. Vanaf half elf kan men zich laten in schrijven op de baan en de start is om 11.00 uur. I Er wordt gereden over 500, 1500 en 3000 meter. De organisatie is in handen van de IJsclub Eierland, die dit jaar 75 jaar bestaat. Mogelijk zullen in verband met dat laatste nog extra festiviteiten op het ijs worden georganiseerd. Evenals vorige keren beloven de lange- baankampioenschappen een spannende aangelegenheid te worden. Gehoopt wordt dat ook veel publiek aanwezig zal zijn. Zondagochtend a.s. zullen op de ijs baan van Den Burg klassementswed strijden voor heren worden geschaatst, aanvang 9.00 uur. De inschrijving begint om 8.30 uur. Er wordt gereden over drie afstanden: twee, vier en zes ronden. Voor iedere afstand worden drie prijzen uitgeloofd alsmede een prijs voor het totaalklassement. Bij voldoende belangstelling zullen ook dameswedstrijden worden gehouden. Wie mee wil doen, kan zich opgeven bij Dirk Eelman, die altijd wel op de ijsbaan aanwezig is. Mocht dat niet het geval zijn, dan kan men zijn naam invullen op een lijst die aan het hek van de baan is bevestigd. Gocostumeerd De wedstrijden van zondagochtend duren tot ongeveer twaalf uur. Gedu rende de wedstrijden zal de baan helaas gesloten moeten zijn voor de gewone recreatieschaatsers. 's Middags vanaf 14.00 uur is er gecostu- meerd schaatsen. De origineelste voor stellingen zullen met prijsjes worden beloond. Voordat Jaap Dros zijn pluspion de winnende doorslag kon doen geven, ging er nog een titanenstrijd aan vooraf. Met de overwinning op Van Es sleepte Dros het periodekampioenschap bin- I nen. De tweede en laatste inhaalpartij leverde M. Vittali nog een punt op. P. Eelman zal de nog open plaats in A innemen. De derde en laatste ronde begint volgende week. Uitslagen: J. Dros-G. van Es 1—0 E. de Visser-M. Vittali 1—0 N. Witte-A. Bakker 0—1 H. Broekema-A. Terpstra 1—0 N. van Heeringen-W. Pranger 1—0 F. v.Tatenhove-Jv. Heerwaarden 1 —0 H. Elzinga-F. v.Tatenhove 1—0 W. Hoekman-F. van Lare 0—12 W. Hoekman-F. van Lare 0—1 P. Eelman-M. Witte 0—1 Jeugdschaken Uitslagen: J. Joosten-W. Baretta A A R. Maas-W. van Es A—A J. van Groningen-E. van Bruggen 0—1 G. v.d. Gaast-N. Kager 1—0 R. Beerling-J. v.Heerwaarden 0—1 G. v.d. Gaast-R. v.d.Wetering 0—1 R. Maas-A. Elzinga 1—0 E. v.Bruggen-J. v.Heerwaarden 0—1 J. v.Heerwaarden-G. v.d. Gaast 1—0 R. v.d.Wetering-E. v.Bruggen 1—0 R. Beerling-N. Kager 1—0 N. Kager-J. Groningen 1—0 Jasper Joosten kon in zijn vuistje lachen, nadat Wijnand hem in ge wonnen positie liet ontsnappen. De witte koning kwam pat te staan. Richard Maas dwong Wim van Es remisie af en versloeg daarna de toch goed spelende Arthur Elzinga. Jacob van Heerwaarden bond drie tegenstanders aan zijn zege kar. (Advertentie I.M.) opent zaterdag 16 januari aj. aan de Kogerstraat 9. ledereen is hartelijk welkom te s komen kijken wat het geworden is. g Mocht u zaterdag direkt al zin krij- 1 |gen iets te kopen, dan krijgt u zaterdag op inleveren van deze 5 advertentie 5% korting op de koi- lektie Lisa d'Epina en 10% kor- ting op de rest Dinsdagavond werd op de ijsbaan in Den Burg een marathon-prestatie tocht gehouden. De baan lag er goed bij. Na 5 gereden ronden konden de rijders/rijd sters een stempel halen bij de wed strijdleiding. Een groot aantal verzamel de 20 stempels, hetgeen betekent dat ze ongeveer 100 ronden reden. Er waren 44 deelnemers. Allen krijgen een herinneringsmedaille. Indien het blijft winteren, zullen er de komende dagen ongetwijfeld nog meer aktiviteiten op de baan plaatsvinden. Zaterdag worden in sporthal Ons Ge noegen een aantal pupillenwedstrijden gespeeld. De wedstrijden van de F- pupillen duren 15 minuten en de E- pupillen spelen 20 minuten. Programma 10.30-10.45 u. Texel F3-Tex.Boys F2 10.47-11.02 u. ZDH F1-Tex.Boys F1 11.04-11.19 u. Texel F1-Oosterend F1 11.212-11.36 u. Texel F2-Oosterend F2 11.38-11.58 u. De Koog E1-Tex.Boys El 12.00-12.20 u. ZDH E1-Cocksdorp El 12.22-12.42 u. Texel E2-Oosterend E2 12.44-13.04 u. Texel E1-Oosterend E1 13.06-13.26 u. Texel E3-Tex.Boys lm) Onder werkelijk ideale weersomstan digheden zijn dinsdag de schaatskampi oenschappen van de Rijksscholenge meenschap gehouden. Vooral hierdoor werden er zeer snelle tijden gemaakt. De organiserende sectie lichamelijke op voeding van de RSG kan met voldoe ning terugzien op een geslaagd toer nooi. Uitslagen. Brugklassen: Meisjes: 1. Claudia Bakker, 2. Edna Bakker, 3. Sigrid Sikma. Jongens: 1. Herm van der Beek, 2. Rob de Vey, 3. Eduard Dijker. Tweede klassen: Meisjes: 1. Marjolein Bakker, 2. Brigitte Bruining, 3. Diana Dogger. Jongens: 1. Nanco Eelman, 2. Gert Jan Wieten, 3. Maarten Hengst. Derde klassen: Meisjes: 1. Elise Groothuis, 2. Sandra Boot, 3. Angret Vonk. Jongens: 1. Jeroen Witte, 2. Rimko Vosjan, 3. Berny Boom. Vierde klassen: Meisjes: 1. Sandra Heetveld, 2. Diana de Wit, 3. Evelien Brans. Jongens: 1. Dirk Jacob Drijver, 2. Hein Paul Siebinga, 3. Harm Koolhof en Fer dinand Keyser. Vijfde klassen atheneum: Meisjes: 1. Jopie Zijm, 2. Regine Gris- nigt, 3. Ria Zijm. Jongens: 1Bert Witte, 2. Peter Wiers- ma, 3. Ronald Flens. 5 Havo: Jongens: 1. Ralph Grabowski, 2. Ed- gard Kikkert, 3. Herman van Slooten. Zesde klassen: Meisjes: 1 Jacqueline de Porto, 2. Gerda Zijm, 3. Corina van der Vis. Jongens: 1. Jan Witte, 2. Paul Kruger, 3. Wim Eelman. Na alle sprintwedstrijden werd er een afvalrace gehouden. Uitslag: Brugklas: Meisjes: 1. Nadine Veenstra, 2. Mo nique Rijk, 3. Mariëlle Driehuis. Jongens: 1. Eduard Dijker, 2. Peter de Groote, 3. Johannes Reuvers. Klas 2: 1. Coen Schoonheden, 2. Maurice Kleinveld, 3. Stefan Bakker, 4. én eerste meisje Remke Warnaar. Klas 3: 1. Wim van der Veen, 2. Jeroen Witte, 3. Gert Coevert (na val). Klas 4: 1. John List, 2. Dirk Jacob Drijver, 3. én eerste meisje Sandra Heetveld. Klas 5, 6 en leerkrachten/personeel: 1Ko Koomen, 2. Popke van Bruggen, 3 Ralph Grabowski. Uitslagen 12 januari Mannen: Cors Polis-Versluis PEN-Koel serveren Boetiek 22-Gemeente Graaf sp.-Smash 1 Reisburo-J.O. Stars Timmers bakk.-Hema 12 Balcken-Kobeko Gamma-Smash 3 RWS-Memo TBK-Bravura Bremakker-DGM Vrouwen: Antiekhuisje-Hema Jailteam-Memo Frans Zegel-Rabo WGD-Verfbus CVI-Gar. Dros Question-First Lady Expert-Grooten Slock Koffieshop-Molenkoog Bremakker-Strends End 2-0 2-0 0-2 0-2 2-0 0-2 2-0 2-0 1-1 2-0 1-1 2-0 1-1 1-1 2-0 2-0 1-1 0-2 0-2 2-0 Programma dinsdag 19 januari Veld A mannen: 18.30 u. RWS-RSG2 CVI 19.05 u. CVI-Memo RWS 19.45 u. Smash 3-Bravura Memo 20.25 u. Gamma-Teso BGZ 21.05 u. Reisburo-BGZ J.O.Stars 21.45 u. J.O.Stars-DGM Reisburo 22.25 u. Bremakker-Molenkoog DGM Veld B vrouwen en mannen: 18.30 u. Poco Loco-Memo Hema 19.05 u. Hema-Goënga 1 Poco Loco 19.45 u. Skil-Gar. Dros Goënga 1 20.25 u. Cors Polis-GemeenteBoetiek 22 21.05 u. Boetiek 22-Time Out gemeente 21.45 u. PEN-Doordouwers Pado 22.25 u. Westerlaken-Pado PEN Veld C vrouwen: 18.30 u. Question-Jailteam Graaf sp. 19.05 u. Graaf sp.-Smash 2 Question £19.45 u. Taveerne-Verfbus Smash 2 20.25 u. Cafeetje-Nokanto Mantje 21.05 u. Mantje-Gr. Slock Nokanto 21.45u. Gar. Kikkert-Molenkoog Slock 22.25 u. Antiekhuisje-Goënga 2 Gar.Kikkert Programma zaterdag 23 januari Veld A mannen: 18.30 u. Westerlaken-Versluis Question 19.05 u. Question-Amro Westerlaken 19.45 u. Cors Polis-Time Out Amro 20.25 u. Timmers bakk.-Smash 1 Tiem Out 21.05 u. Reisburo-DGM Smash 1 21.45 u. Kobeko-Molenkoog Balcken 22.25 u. Balcken-Hema Kobeko Veld B vrouwen en mannen: 18.30 u. Bremakker-Vopoda Koogel 19.05 u. Koffieshop-Koogel Bremakker 19.45 u. Graaf sp.-Gar. Dros Koffieshop 20.25 u. Rog-RSG 1 Bravura 21.05 u. Gamma-Bravura RSG 1 21.45 u. Memo-TBK Gamma 22.25 u. Pado-Koel Serveren TBK Veld C vrouwen: 18.30 u.WGD-CVI Memo 19.05 u. Fr. Zegel-Memo WGD 19.45 u. Strends End-Smash 2 Fr. Zegel 20.25 u. Mets-First Lady Smash 2 21.05 u. Expert-Rog First Lady 21.45 u. Mets-Jailteam Rog Goënga 2-Rabo Mets In verband met een groot aantal pro grammawijzigingen wil de wedstrijdlei ding er nogmaals op attent maken dat het in deze krant gepubliceerde het definitieve programma is. Zaterdag 16 januari 1982 Volleybal Joco: 13.30 uur: asp. Combi-WSOV asp. HCSC 2-Smash '68 Ons Genoegen: 13.45 u. Tevoko 2-Br/seah. 2 14.30 u. asp WSOV 1-Tevoko 1 13.45 u. H. Tevoko 2-HCSC 4 13.45 u. D.Tevoko 3-Noordkop 4 15.15 u. H.Tevoko 1-Reactie 1 15.15 u. D.Smash '68-HCSC 3 13.45 u. D.Tevoko 3-HCSC 6 Waldervaart: 16.,30 u D.Edam 2 Tevoko 1 Zondag 17 januari gaat de zwemclub op bezoek bij zwemclub Oude Veer in Breezand. Maar liefst 45 leden doen zondag mee aan dit wedstrijdgebeuren. Vele ouders en supperters vergezellen de groen-witte „waterratten". Met 13 personenauto's en een busje wordt de reis ondernomen. Vertrek om 13.30 uur bij zwembad Molenkoog. Vertrek boot 14.05 uur. Inzwemmen om 15.00 uur, begin wedstrijden 15.30 uur. De kosten zijn 72,50 per persoon plus bootkaart. Omdat het veldvoetbal niet doorgaat, wordt er door de senioren weer ge- zaalvoetbald in sporthal Ons Genoegen. De liefhebbers dienen 13.00 uur aan wezig te zijn. Deze week vrijdag geen training voor de heren. De dames worden wel ver wacht van 18.00 tot 19.00 uur. Vanaf volgende week vervalt voorlo pig de training op dinsdag voor de dames. Dit weekend weer geen veldvoetbal. Klaverjasliefhebbers kunnen terecht in de kantine voor een drive. Aanvana 14.00 uur. De pupillen E en F spelen zaterdag wedstrijden in de sporthal. De Vereniging voor Vrienden van het Paard houdt op zondag 17 januari bij voldoende sneeuw een puzzelrit per arrestee. Gestart wordt om 13.00 uur op het kruispunt Grensweg-Dennenweg tegenover camping Gortersmient. Op gave is mogelijk bij mevr. A. Bakker- Witte, telefoon 02226-464. John Boorman is met zijn nieuwste film „Excalibur" die handelt over koning Arthur, de gouden dagen van Camelot en Merlijn de tovenaar, teruggekeerd naar de wonderbare wereld van de ver beelding. „Ik was gefascineerd door de humor, de macht en de ironie van Merlijn. Ik wilde deze legende verder uitdiepen", aldus Boormans motivatie tot het regisseren van deze film. De acteurs zijn hoofdzakelijk afkomstig uit Engeland en Ierland met Nicol William son in de rol van Merlijn en Heten Mirren als Morgana, Arthurs halfzuster. De twee uur en twintig minuten durende stoet van beelden vormen een indruk wekkend geheel. Het uiterlijk van zijn grootscheepse sage klopte John Boor man op tot een schilderachtig schouw spel, waarvoor je vaak ogen tekort komt. Het verhaal is een samenvatting van legenden en vonkend gekletter van zwaarden waarin nei uiueu neei wat rijkelijker vloeit dan de wijn. En bij een ruwe vrijage neemt een van de ridders niet eens de moeite even uit zijn ijzeren harnas te stappen. Waarmee bedoeld is dat het de filmmaker ook niet aan his torische werkelijkheidszin heeft ontbro ken. „Excalibur" is te zien van vrijdag tot en met maandag. Toegang 12 jaar. Masker Professor Sanders, expert op raket gebied, wordt ontvoerd door een bende onder leiding van de man die „Het zwarte masker" genoemd wordt. Hij heeft het gemunt op een der uitvin dingen van de professor. Sanders slaagt erin een boodschap achter te laten, die door zijn 16-jarige neef wordt gevonden. Deze gaat met een aantal vrienden op zoek naar zijn oom. Samen met de pro fessor vallen de jongelui van het ene avontuur in het andere. Dankzij hun vindingrijkheid, doorzettingsvermogen en kennis van judo, kunnen zij tenslotte met behulp van de politie de bende inrekenen. Dan volgt de verrassende ontmaskering van „Het zwarte mas ker." „De man met het zwarte masker" is een spannende Nederlandse jeugd film. Geschikt voor alle leeftijden. Collega Jac. van Wolvaren feliciteert het echtpaar Luijckx. Op het wagentje op de voorgrond de zakken voer voor de paarden. Woensdag is op feestelijke wijze het feit herdacht dat de heer P. Th. Luijckx 25 jaar lang aan de Sint Jozefschool in Den Burg was verbonden. De feestelijkheden begonnen 's mor gens met een Eucharistieviering in de kerk waar Luijckx en zijn echtgenote per arrestee heengingen. De plechtigheid in de kerk werd afgesloten met een spon taan lang zal-ie teven. In de ontmoe tingshal van de school werd het school hoofd door alle kinderen toegezongen waarbij een door Hans Kievits gemaakt feestlied ten gehore werd gebracht. De hete school was versierd met teke ningen die in wedstrijdverband waren gemaakt door de kinderen van zowel de Sint Jozefschool als de Maris Stella kleuterschool wat betekende dat bijna 300 tekeningen waren geproduceerd, allemaal met de heer Luijckx als on derwerp. De heer P. A. Zegers maakte de uitslag van deze wedstrijd bekend en reikte aan de winnaars (elke klas één) de prijzen uit. De heer Luijckx zelf werd verblijd met een fiets, een gezamenlijk geschenk van teerlingen, kleuters, col lega's, vakleerkrachten, bestuursleden en mensen van de schoolbegeleidings dienst. Vervolgens gingen alle teerlingen naar de Beatrixgymzaal voor een fees telijke bijeenkomst met optreden van een landelijk bekende goochelaar. Pro ecclesia Tijdens de officiële receptie die 's middags werd gehouden kreeg de heer Luijckx de pauselijke onderscheiding Pro Ecclesia et Ponitifice uit handen van pastor Kolkman. Het was de waardering voor zijn inzet en bewust principiële koers die hij bij het geven van katholiek onderwijs volgt en waarbij hij volop ruimte geeft voor kerkelijk-godsdiensti- ge beleving. Tijdens de receptie werd verder het woord gevoerd door voorzitter G. J. de Wit van het schoolbestuur, mevrouw J. G. M. van Bergen (inspectrice bij het kleuter- en lager onderwijs) en de heer P. A. Zegers namens de collega's. Zegers had ook kritiek op zijn chef: „Je wordt te weinig kwaadl" Kleuterleidster Edith van Heerwaarden sprak haar feli citatie uit namens de Maris Stella kleu terschool en Simon Dros deed dat na mens de oudervereniging. Ook werd het woord gevoerd namens de familie van en door een jongere naamgenoot van de jubilaris, zijn neef Piet Luijckx, namens de katholieke Onderwijs Vakorganisatie. Wethouder Blanken prees Luijckx om De oudercommissie van de Rijks scholengemeenschap houdt, evenals vorig jaar, een dorpentocht om met ouders van RSG-leerlingen te discussië ren over het onderwijs. Thema van dit jaar is het vak maatschappijleer. De doelstelling, inhoud en de werkwijze van dit vak op de Texelse RSG zal tijdens de avonden worden toegelicht door de docente Ronnie ten Have. De eerste bijeenkomst wordt maan dag 18 januari in het dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend gehouden. Aan vang 20.00 uur. zijn serieuze, gewetensvolle en voor uitstrevende aanpak. „U bekent kleur maar geeft ook ruimte aan andere kleuren en geeft daardoor een bijdrage aan een kleurrijk Texels onderwijs." De rij van sprekers werd gesloten door de heer Jac. van Wolveren (na mens de „schoolhoofdenclub") die de karaktereigenschappen van de heer Luijckx in een briljant toespraakje op geestige wijze etaleerde. Ook het ge schenk was origineel: twee zakken voer voor de paarden van de familie Luijckx. ^fondernemers-aktiviteiten Zaterdag om tien uur opent Tonny Bruining een nieuwe kledingwinkel in de Kogerstraat. In het pand nummer ne gen, waar eerst de groentehal van Van Etten en daarna bloemen van Schuiling stonden, komt wederom een kleurrijk artikel: zelfgemaakte kleding uit twee dehands stoffen en tweedehands kle ding. De grauwe stenen ruimte van 36 m2 is in eigen beheer omgebouwd tot een sfeervolle winkel annex verstel- ruimte waarin de verschillenden tinten blauw en bruin overheersen. Naast kle ding verkoopt, de uit de reclamewereld afkomstige Tonny Bruining ook enkele oude buffetkasten en tafeltjes. De kas ten varieren in prijs van drie- tot zes honderd gulden. Het is voor haar zeer de vraag of een dergelijk artikel goed verkoopbaar is. „Ik vind de kasten erg mooi maar als ik ze niet kwijtraak dan is het in ieder geval een sfeervolle aan vulling van het interieur." Meer ver trouwen heeft ze in de jeugdige twee dehands kleding. Deze wordt gekocht bij voddenhandelaren en door Tonny zelf gereinigd en versteld. Voor een paar tientjes is het zo mogelijk nog een „knappe" trui, jas, overhemd of iets dergelijks te kopen. Iets duurder is de zelfgemaakt kleding uit tweedehands stoffen. De ontwerpster en naaister uit Den Helder, waar deze kleding wordt ingekocht, heeft een fantasierijke kijk op confectie en verwerkt allerhande mate riaal in jasjes, blouses, jurken, etc. Ook is zelfgemaakte kleding uit één stof te koop. „Het leuke van deze kleding is dat niet één exemplaar hetzelfde is", aldus Tonny die zegt dat ook in de zelfge maakte kleding de prijzen zeer varieren. Voor een tientje tot twintig gulden kan men al een blouse kopen, maar grotere kledingstukken kunnen veel meer kos ten. „Dat ligt niet aan het materiaal, maar meer aan de tijd die aan het maken is besteed." De nieuwe zaak in de Kogerstraat die de naam „Second Hand Rose" heeft meegekregen is elke dag, behalve dinsdagmiddag, van 10.00 tot 18.00 uur geopend. Maandag 18 januari houden de Chris telijke Plattelandsvrouwen een avond over kanker. Dr. Siebinga zal spreken over deze „gevreesde ziekte" waarbij in het bijzonder borstkanker ter sprake zal komen. De avond begint om 20.00 uur en wordt gehouden in „De Poort" achter de Gereformeerde kerk in Den Burg. Ook niet-leden zijn welkom. 'itoijM

Texelsche Courant | 1982 | | pagina 11