Nederlaag voor Tèvoko-dames jm IK ZEGGEN WOU.." Direktiewisseling bij Amro Bank Parkstraat 80 jaar geleden erslandsverbijstering? KRUISWOORDPUZZEL maar in de glasbak. Niet in de vuilniszak... Jaarvergadering IJsclub Oost Eetpartij Scouting Cursus gympen Mededelingen SVC Jaarvergadering Plattelandsvrouwen Acupressuur bij 't Gilde PAGINA 5 R|DAG 26 JANUARI 1982 TEXELSE COURANT De gaande en de komende man: Nan Hu/jsman (links) en Watter Brommersma. Horizontaal 1van dezelfde soort 7. versieringsmotief 13. wortel 14. stelkunde 16. groente 17. godsdienst 19. ontkenning 20. soort vezel 22. de dato lafk] 23. schuifraampje 25. selenium (afk) 26. in or( 28. jonge m 29. deel van de mond 31. nieuw 33. goud (Fr.) 34. wandstof 35. meisjesnaam 37. voorzetsel 38. myth, figuur 40. tevreden 42. vorm van eten 44. gok 45. groente 48. melding 50. Gode zij lof (Lat. afk) 51. straat (Fr.) 52. lijst 54. pers. voornaamw. 55. mond van een dier 57. meisjesnaam 59. otter 60. vreemde munt 61. hoefdier 63. draagt 65. deel van de bijbel 66. verstand 69. reisje 70. neiging 72. geheel de jouwe (Fr. afk) 73. hemellichaam 76. bijwoord 77. deel der V.S 78. in de handen slaan Verticaal 1. narede 2. plaats op Ameland 3. Ned. vliegveld 4. jong dier 5 stof maat 6. onedel 7. boom 8. onder het nodige voorbehoud (afk) 9. lokspijs 10. plaats in Duitsland 11. groente 12. vogel 15. gemalen eikeschors 18. jongensnaam 21bestaat 23. bosje haar 24. deel van Oostenrijk 27. vorm van kroezen 28. waardebriefje 30. geneesmiddel 32. uitstalkast 34. snaarinstrument 36. reptiel 39. departement (afk) 41. alg. ouderdomswet (afk) 43. vertegenwoordiger 45. Canadese provincie 46. diereneigenschap 47. klerenhanger 48. verlaagde toon 49. goed gezind 53. slaapje 56. stadje (Ind.) 58. hoofdslagader 60. vorm van stampen 62. zangnoot 64. meisjesnaam 65. nummer (afk) 67. vis 68. familielid 70. spoedig 71. ontkenning 74. titel (afk) 75. geogr. aanduiding (afk) Een overtuigende 15 6 overwinning in de eerste set beloofde voor het eerste damesteam van Tevoko veel in de wedstrijd tegen het Helderse Braaf Seahawks team. De dames uit Nieuwediep maakten in de volgende sets echter hard werkend hun koppositie waar en keerden via 3—2 met twee punten huiswaarts. Een onbevangen spelend Tevoko maakte in de eerste set korte metten met Braaf Seahawks. Gevarieerd spe lend werd het de Helderse verdediging moeilijk gemaakt. In de tweede set wist coach Bauk de Vries de Helderse dames beter te motiveren, waarvan Tevoko de gevolgen snel ondervond. De Helderse aanval werd goed verzorgd en vooral over links konden de Nieuwe- dieper hoofdaanvalsters veel scoren. Via 11 15 kwamen de ploegen op gelijke hoogte. Onder leiding van de soepel fluitende scheidsrechster Sonnenveld steeg de spanning in de daarop vol gende sets. In de derde speelperiode was het Tevoko die met een close- finish op 16—14 de punten pakte. Hierdoor ontbrak het de Texelaars in de vierde set net aan genoeg strijdlust om na een fikse voorsprong de wedstrijd te beslissen. Hoewel de kwaliteit van het spel duidelijk onder de spanning te leiden had, slaagde Seahawks erin langszij te komen en de set winnend af te sluiten. Formaliteit De beslissende vijfde set was min of meer een formaliteit. Tevoko was moe gestreden, Braaf Seahawks op jacht naar het beslissende punt betekende een afgetekende 8— 15overwinning voor de Nieuwedieper dames. Het Texelse damesteam zal in de komende wed strijden meer punten moeten scoren om uit de gevaarlijke degradatiezone te blij- IRIEVEN VAN LEZERS - BUITEN VERANTWOORDELIJKHEID VAN DE REDAKTIE Per 1 februari neemt de heer N. Huijsman (63) afscheid als directeur van de Amro-bank Texel. Hij wordt per 1 maart opgevolgd door de 34-jarige Walter Brommersma. Vrijdag 5 februari wordt van 17.00 tot 18.30 uur in hotel ..Opduin" in De Koog gelegenheid ge geven om de gaande en komende man de hand te drukken. De heer N. Huijsman maak gebruik van de mogelijkheid om vervroegd uit te treden. Hij heeft er dan meer dan 40 jaar bij de Amro opzitten en vindt het wel letjes. Eigenlijk is zijn staat van dienst nog langer, want als jongste bediende (met een salaris van f8,33 in de maand!) begon Nan Hui|sman al op 1 oktober 1935 bij de toenmalige Rotterdamsche Bank. In 1938 moest hij echter in militaire dienst en dat betekende in die tijd ontslag. Op 19 februari 1941 keerde hij terug bij de bank. Hij is niet steeds op Texel gebleven want in 19^5 werd hij algemeen procuratiehouder bij de bank in Den Helder. In 1946 raakte hij opnieuw in militaire dienst in verband met uitzending naar Indonesië, die echter niet doorging. In augustus 1947 zette Huiisman zijn bank-carriere voort op Texel, waar hij in oktober 1969 onderdirecteur werd onder de toenmali ge directeur L. Vonk. Per 1 oktober van het volgende jaar werd hij directeur. Opvolger Walter Eddy Brommersma is in 1947 geboren op Texel maar verhuisde met zijn familie naar Heem stede waar hij een groot deel van zijn jeugd doorbracht. Na pensionering van vader Brommersma (gehuwd met een Texelse en oud-leerling van de zee vaartschool in Den Burg) keerde het gezin terug naar Texel. Walter Brom mersma bezocht er de toen nog maar kort bestaande RHBS en hoorde tot de negen leerlingen tellende A-klas die in zijn geheel slaagde. Brommersma heeft daarna ,,van alles" gedaan: hij studeer de economie in Groningen, zat een tijd in Zuid Frankrijk, studeerde korte tijd Frans in Amsterdam en kwam door contacten met de familie J. Feikema in de hotellerie op Texel terecht. In 1968 maakte hij met een Noors schip een reis om de wereld. Van de mogelijkheid om hotel ,,Lyda" over te nemen zag hij af en ging rechten studeren. Volgens eigen zeggen was hij „aangestoken" door de heer Feikema die van dezelfde belang stelling blijk gaf en door contacten met hoogleraren van de Utrechtse juridische faculteit die in „Lyda" logeerden Brommersma haalde in 1971 zijn kandi daats en studeerde in 1974 af. Hij had de privaatrechtelijke richting gekozen met de keuzevakken handelskennis, ruim telijke ordening, belastingrecht, han delsrecht, en bedrijfseconomie. Omdat hij de advocatuur niet zag zitten, solli citeerde hij bij het bedrijfsleven, wat in 1974 resulteerde in een baan bij de Amro-bank, achtereenvolgens in Ut recht en Amsterdam. Brommersma wil de echter graag terug naar Texel. Enkele maanden werkte hij bij het Makelaars kantoor Eelman, maar daar zat voor hem onvoldoende toekomst in en hij keerde terug naar de Amro-bank waar hij laatstelijk onderdirecteur was van het district Deventer. Hij gaat ervan uit dat hij zijn functie op Texel geruime tijd zal uitoefenen maar de beslissing daarover heeft hij niet in eigen hand. Door het tekenen van de zg. mobiliteitsverklaring is het mogelijk dat zijn bank hem over plaatst al is zoiets voorlopig niet waar schijnlijk. Er is alle kans dat Brommers ma meemaakt dat zijn bank wordt overgeplaatst naar een ander deel van Den Burg. Het huidige niet voor auto's bereikbare vestigingspunt aan de Binnenburg wordt niet erg gunstig ge vonden. Al geruime tijd kijkt men uit naar een andere plek. Volgens Brom mersma was zijn interesse voor de functie op Texel niet alleen het gevolg van zijn persoonlijke bindingen met het eiland. „Texel is een erg interessant marktgebied door de effecten van de recreatie en de grote dichtheid van zelf standige bedrijven." De receptie van 5 februari is ook bedoeld voor mensen die geen speciale uitnodiging hebben ontvangen. Ons wereldje van vandaag. De semdste dingen gebeuren op Texel, aar ook daarbuiten Onlangs lazen we emaal in de Texelse Courant dat de ma Drijver f250, aan de jeugdclub n De Cocksdorp had „geschonken", ize „gift" kregen zij, omdat er totaal en vernielingen waren aangericht in pas afgebouwde woningen aan de impstraat in De Cocksdorp. Is dat een ft waard? Het geeft mij de indruk dat binnenkort onderhandelingen begin- rn of jeugd wel of niet vernielingen rat aanrichten. Bijvoorbeeld de nieuwe oningen in Den Burg, Welke club is zo ipper om een vergoeding c.q. be- ihermgeld te vragen, opdat er geen rrnielingen worden aangericht? Het >et me een beetje aan de maffia snken Let wel, ik zeg niet dat de ugdclub van De Cocksdorp iets ge- aagd heeft. Ze zouden zoiets nooit aen en daarnaast geloof ik dat de jeugd m De Cocksdorp nooit iets zal ver- elen. Hopelijk Slle jeugd van Texel. Ik sloof echt wel dat Drijver blij was dat ^iiets vernield was, maar moet dat elóónd worden? Het is toch normaal at je van andermans zaken afblijft? i/aarom haal je dat nu nog op, zult u ch afvragen. Wel, het past bij dezelfde eelden die de laatste tijd veel vaker oorkomen. In Amerika mogen de leer- ngen van scholen op excursie e.d. van ogenaamde winst. Winst die ontstaat oordat er minder vernield wordt dan in ndere jaren. In Den Haag mochten „de lastige jongens" de jaarwisseling in lostenrijk vieren. Gesubsidieerde win- srfeportvakantie! Ze gingen vrijwillig ïaar er kwam wel een gedeelte ge- teentegeld op tafel Belachelijk. Als alle oeren dreigen dat ze weer stront gaan puiten tegen het gemeentehuis, mogen s ze dan ook op vakantie7 Tje, zegt men vaak De jeugd heeft een moeilijke tijd. Of, ook heel populair: ,,Ze wisten niet wat ze deden." Natuurlijk ben je dan niet bij je verstand (Texelse boeren waren dat wel) maar het wordt zo vaak geroepen bij moord, diefstal, enz. Ik vind (Maar ja, wie ben ik) dat je duidelijk moet gaan registreren wie overtredin gen maakt. Geef het aan, desnoods brandmerken we de dieven weer. Terug naar de middeleeuwen. Het was zeer doeltreffend. Als tegenwoordig een po litieagent zijn hand opheft, krijgt ie op z'n donder omdat ie een dreigende houding had. Wie voor militaire dienst een S5 krijgt, staat ook genoteerd" Al het geboefte en daar vallen ook ver nielzuchtige kindertjes onder, moeten geregistreerd, gemerkt o.i.d. worden. De straffen van tegenwoordig stellen niets meer voor. Er zijn voorbeelden van mannen die hun vrouw hebben ver moord en er maar vier jaar of zelfs nog korter voor hebben moeten zitten. Dat is goedkoper dan scheiden en allimentatie betalen, weet u? Ik kan natuurlijk ook nog doorgaan over de misbruik van onze sociale wetgeving, maar ik laat het bij deze opmerking. In ieder geval moeten we proberen om die „verzie kende" figuren in onze maatschappij te genezen voor eens en altijd. Niet door gevangenen te laten staken omdat ze geen televisie in hun cel hadden. Niet door voor, tegen en om alles te demon streren (die gekke Hollanders demon streren toch voor alles en iedereen?). Niet op de Haagse manier om de win tersport te promoten en niet op de manier van fa. Drijver. Volgens mij vrégen we zo om rottigheid of doen we dat soms ook in een vlaag van verstandsverbijstering? Peter Vos, De Cocksdorp. Woendag 3 februari houdt ijsclub Oost haar jaarlijkse ledenvergadering om acht uur in dorpshuis De Bijenkorf. Het bestuur wilde dit seizoen niet in november maar na een schaatswinter vergaderen. De ijsclub heeft nu een periode achter de rug waarin er veel ijsproblemen waren die nogal wat klachten opleverden. Gehoopt wordt dat veel leden met plannen of sugges ties naar de vergadering komen. Het bestuur heeft ook plannen voor de aanschaf van nieuw materiaal en wil daar graag de mening van de leden over horen. Op de vergadering komen ten slotte de nieuwe statuten ter sprake. De statutenwijziging is nodig in verband met het verenigingsrecht. De statuten liggen ter inzage bij A. Kalis. Zaterdag a.s. houdt Scouting Texel het jaarlijkse etentje waaraan deze keer alle leden tegelijk deelnemen, dus gid sen, verkenners, kabouters, welpen, sherpa's en rowans. De maaltijd begint om 18.00 uur en eindigt om ongeveer 20.00 uur. Een intermezzo is het instal leren van enkele gidsen en verxenners. Verwacht wordt dat ongeveer 120 per sonen zullen aanzitten. Wie geen uit nodiging mocht hebben gehad, kan zich nog opgeven voor de eetpartij bij Akela R. Sta,, per adres garage Reij. Bij Scouting zijn nieuwe leden welkom in de afdeling meisjes van 7 tot 13 jaar. Wie belangstelling heeft kan zich opge ven bij mevrouw R. Stam Onder leiding van mevrouw I. van de Werf begint donderdag 27 januari een cursus gympen (een soort haakwerk) voor het katholiek vrouwengilde en andere geïnteresseerden. Er worden totaal vier lessen gegeven De kosten bedragen f 3, per les. De cursus wordt gehouden in de woning van mevrouw Van de Werf, Bernhardlaan 152, tele foon 02220-3759. De teams van SVC zijn aanstaande zaterdag vrij maar volgens het bestuur moet er het nodige aan de conditie worden gedaan na de lange winterstop. Voor de junioren en pupillen zijn de trai ningstijden bekend. De senioren worden donderdagavond om 19.30 uur ver wacht. „We zitten voor een jubileum en staan op de onderste plaats Daar moeten we weg en daarom moet er flink getraind worden", aldus J. P. Stolk van SVC. Het bestuur rekent op alle spelers. De jaarvergadering van de Platte landsvrouwen afd. Den Burg is woens dag 27 januari in de jeugdherberg Panorama, aanvang 7 uur. De avond wordt begonnen met een gezamenlijke broodmaaltijd. Daarna het huishoudelijk gedeelte waarna in verband met het jaar van de gehandicapten bingo gespeeld wordt waarvan de opbrengst ten goede komt aan Camp Hill in het Maartenhuis te De Koog. Men kan zich nog opgeven voor deze avond, telefoon 02220-2157. foto van de Parkstraat in Burg moet omstreeks 1905 zijn laakt. De opname werd ge kt ter hoogte van de plaats aa> zich nu drogisterij V.d. Slikke >mdt in de richting van de Groe- |aats. Rechts het postkantoor. J afgebeelde gebouwen zijn in- Bdels verdwenen. De foto hoort de collectie van de heer S. Ima van de verzamelaarsclub ■el Deze vereniging heeft ftnsdag a.s. weer ruilavond in De Witte Burcht", aanvang 20.00 _llr Elke verzamelaar is daar wel- an ensdagavond werd de jaarverga- j van het Gilde gehouden. Af- ns bestuurslid was mevrouw T. de Jong. Voor haar in de plaats mevrouw D. Boogaard-Witte, dwerd het èéndagsbestuur gekozen éen avond in maart zal verzorgen, het huishoudelijk gedeelte sprak (Sduw Westenberg over accupres- irl Zij wilde een algemene indruk -/en wat accupressuur is. Het is een iftirgeneeswijze die omstreeks 1500 Christus in China al werd toe- jt. Accupunctuur en accupressuur [zelfde; alleen de behandelwijze is pillend. jhaam en geest worden op een llirlijke wijze in evenwicht gehou- IWordt dat evenwicht verstoord en heeft door middel van onderzoek _olokkade" gevonden, dan probeert ui door middel van druktechniek of et lof beide) het evenwicht te her- llen. Burg Texel (Parkstraa!

Texelsche Courant | 1982 | | pagina 5