1981 was goed jaar voor de agrariërs Ronald van Boven clubkampioen wielercross f LAND BOUW Promotiekansen voor MST heren TEXELSE COURANT 1INSDAG 26 JANUARI 1982 PAGINA 9 kanten werd gescoord. De ruststand was 5—5. Na de rust liep MST iets uit. De verdediging zat beter dicht en Scha- gen kreeg minder kans. De bal werd goed rondgespeeld in de aanval en de kansen goed benut. De eindstand werd 9—7 voor MST. De dames junioren speelden hun eerste wedstrijd gelijk. Een prima re sultaat. Zij namen gelijk de leiding en bleven dit vasthouden tot de rust inging; 5—2. Na de rust werden ze onrustiger en speelder slordiger. DHC profiteerde hiervan en wist gelijk te komen tot 7—7. Dit werd ook de eindstand. De meisjes adspiranten speelden te gen BKC. Ook MST nam hier de leiding met 1—0. Eigenlijk bleef het spel te statisch; er gebeurde niet veel. De rust stand bleef 1 —0. Na de rust bleef MST steeds sterker spelen dan BKC. Jammer dat BKC gelijk wist te komen door een foutje van MST. De doelschoten van MST misten zuiverheid; veel ballen be landden tegen de doelpalen. In de laatste minuut wist BKC nog te scoren. Eindstand 1 —2. Op de jaarvergadering van de Vereni ging voor Bedrijfsvoorlichting Texel sprak voorzitter P. C. Hin van een rede lijk goed jaar voor de landbouw op Texel. Ondanks de vrij droge zomer was het groeiseizoen goed. De opbrengsten van de granen waren goed, ook de aardappelen en suikerbieten kwamen tot goede opbrengsten. Minder was het met het graszaad. Voor de melkvee houders kwamen goede prijzen uit de bus voor zowel vee als melk. Wel zitten sommige bedrijven met een tekort aan ruwvoer, een gevolg van de droge zomer, maar in een deel van de winter voorraad werd opgevoerd. Wenselijk is dus dat het voorjaar vroeg aanbreekt. De heer Hin stelde dat er gesproken en geschreven wordt over een inko mensverbetering van 20% voor de agrariërs. Of dit in de praktijk algemeen opgaat betwijfelde hij echter. Wel is het thans zo dat de hoeveelheden het goed moeten maken. Ook is het van groot belang dat de kostenzijde van elk agrarisch bedrijf goed in de gaten ge houden wordt. Op de prijzen van de af te leveren produkten is weinig invloed uit te oefenen Wel kan iedere onder nemer in de landbouw de kosten nog iets in de hand houden door kritisch te zijn wat betreft de investeringen. Kwaliteit De Texelse agrariër is in staat om een I kwaliteitsprodukt te leveren. Speciaal sprak de heer Hin over de „Texelaar" I kaas. In samenwerking met de mede- I werkers van Melk Unie Holland slagen I de melkveehouders er in om een kwali- I teitsprodukt kaas op de markt te bren- I gen. En dit produkt slaat goed aan bij de I consument. Ook de kwaliteit van de Texelse pootaardappelen wordt in de hele wereld gewaardeerd. Met dit alles I blijkt dat er vakmanschap zit onder de I Texelse agrariërs, aldus de voorzitter. Schapen Bij de schapenhouderij krijgt de ge- I zondheidszorg meer aandacht. Het ge zamenlijk aanpakken van de zwoeger- 16. „Alles beter dan stilstand", meende Edwards filosofisch. „Mocht u me voor het een en ander nodig hebben, meneer Troy, dan ben ik altijd tot uw dienst." „Kon wel es zijn. In ieder geval, hou de moed er maar in. Het beste er meel" „Dank u, en sterkte, meneer Troy. Ik hoop dat u succes hebt." Derek stapte opgewekt verder, de ontmoeting met Edwards had hem meer zekerheid gegeven. De zaken zaten toch meestal anders in mekaar dan de opper vlakkige beschouwer dacht. De grote transportmaatschappij was aan het pro cederen met die arme invalide juffrouw Hassett, maar hier stond een eerlijke kerel, goed voor zijn werk, die ook moest sappelen voor zijn broodje, te wachten op eerherstel. En als hij moest gokken op de eerlijkheid en betrouw baarheid van één van de twee, dan hield hij het liever op Phil Edwards dan op het arme slachtoffer in Dunmore Street. Op het kantoor van de transport maatschappij zat hij weldra verdiept in het dossier en had bijzondere belang stelling voor de rekeningen van dokter Oakes. Dat loog er niet om. Juffrouw Hassett was geregeld onder behande ling en iedere visite kostte een guinea. De medicijnen waren buitensporig duur. Daarbij bleek dat juffrouw Hassett, die uit werken placht te gaan, wel een van de beste krachten van heel Londen was, en alle dagen druk bezet. Het bedrag dat de arme vrouw aan inkomsten moest derven, groeide angstwekkend. Haar dieet was eveneens kostbaar. Veel biefstuk, veel vruchten, goede portwijn ter versterking. Geen wonder, dacht Derek, dat ze er zo glanzend uit zag. Hij kreeg niet alle dagen wat juf frouw Hassett opschranste, naar zij ver wachtte op kosten van de busmaat schappij. Sir Henry, die vernomen had dat Derek in een van de spreekkamers zat, kwam even binnenlopen. „Ik zie dat je er tot over je oren induikt", zei hij goedgemutst, „en wat denk je, hebben we een kans?" Derek vertelde wat zijn medewerker Tubbs had ontdekt. Over de geheim zinnige dokter Oakes met zijn twee ziektebestrijding via de gezondheids dienst is een zeer goede zaak. Voor 710,— per schaap kan het bloed onder zocht worden. Wellicht geeft dit nieuwe exportmogelijkheden. Wel wees Hin de aanwezigen op het rendement van de schapenhouderij, wat nog steeds te genvalt ondanks betere prijzen in het achter ons liggende jaar. Verenigingszaken Secretaris JKikkert gaf een overzicht van de werkzaamheden van de ver eniging in het jaar 1981. Alle geplande activiteiten werden uitgevoerd. Hierbij is zoveel mogelijk ingespeeld op de actua liteit. Doel is zoveel mogelijk de ont wikkelingen bij te houden die nog steeds gaande zijn in de landbouw. De fi nanciële positie van de vereniging is goed en er werd dan ook besloten om de contributie niet te verhogen. Bestuursverkiezing Drie bestuursleden, t.w. de heren J. Kikkert, L. Garritsen en G. Timmer gin gen het bestuur verlaten, dit omdat hun zittingsperiode er op zat. Met een meerderheid van stemmen werden de volgende heren als bestuurslid gekozen; P. Kooiman, C. Westdorp en J. Hin. Bedrijfsvoorlichter Bedrijfsvoorlichter Jan Koolhof gaf een overzicht van de veranderingen in de landbouw op Texel. Het totaal areaal landbouwgrond heeft t.o.v. 1980 geen verandering ondergaan en blijft dus op 8800 ha. Wel is er een verschuiving te constateren in het gebruik van de gron den. Het areaal granen neemt af en staat nog op 958 ha. Toegenomen is de oppervlakte smjmaisnu totaal 317 ha., adressen en over de welvarende juf frouw Hassett, „De zaak stinkt", meende Sir Henry, „en toch, als we niet deksels goed beslagen ten ijs komen, zijn wij het die er in stinken. We kunnen dat risico niet lopen. Er zijn nu al kranten van een bepaalde zijde, die schrijven over de risico's die buspassagiers lopen en hoe groot dat risico wel is, wanneer de maatschappij over iedere eis tot scha devergoeding gaat procederen." „Dat is te verwachten", meende Derek, „ik denk dat ik me maar eens zal concentreren op die dokter Oakes. Want alles staat of valt met zijn diag nose. Als die vent de jury er van kan overtuigen dat zijn patiënte inderdaad lijdt aan traumatische hoe-heet-het-ook- al-weer, dat zij die behandeling en die medicijnen en dat dieet nodig heeft, dan zitten wij er aan vast en staat de deur wijd open voor nog meer juffrouwen die van bussen vallen." ,,lk vraag me alleen af: als hier wer kelijk van een complot sprake is om de maatschappij op te lichten, hoe komen de lui op het idee?" wilde Sir Henry weten „Dat kan heel toevallig gebeurd zijn", meende Derek, „doordat ze er achter komen hoe makkelijk de maatschappij totnogtoe is omgesprongen met eisen tot schadevergoeding. Een makkelijk melkkoetje voor enkele ondernemende mensen. Als er één keer een rechtszaak van gemaakt was, als het één keer eens goed uitgezocht was, of de conducteur werkelijk schuld had, dan lagen de zaken misschien anders." „Wij hebben geprobeerd zoveel mo gelijk publiciteit te vermijden die scha delijk kan zijn voor het bedrijf." „Tot schade van het bedrijf, zoals nu misschien zal blijken", antwoordde Derek, „maar ook tot schade van anderen." En hij vertelde het geval Edwards. Sir Henry keek bedenkelijk. „Je kunt ons niet kwalijk nemen als wij zo'n man ontslaan als zoiets een paar keer is gebeurd", zei hij, „maar tje... als zo'n man dan zélf de dupe is, net zoals wij, dan wordt het onbillijk tegenover die man." „Als dat nu zou blijken", informeerde Derek, „is er dan voor die man nog Ook het areaal bloembollen is gestegen: van 289 ha naar 374 ha. Op het grasland is het aantal sukts rundvee toegenomen van 12.235 stuks naar 12.325 stuks w.v. resp. in 1980 5835 en in 1981 6007 melk koeien. Het aantal schapen op Texel daalde met 2598 stuks tot 19.946 Het areaal aardappelen stijgt nog steeds: 670 ha. Door de toch steeds te hoge grondprijzen is deze verschuiving te verklaren, aldus de voorlichter. Alleen met goede opbrengsten is een redelijk tot goed inkomen te behalen waarbij ook de kosten meegerekend moeten worden. Financiële resultaten Gemiddeld genomen zijn de inkomens in de landbouw redelijk. Wel treden er steeds grotere verschillen op, hetgeen blijkt uit onderstaand overzicht en af komstig uit het jaarverslag Proefstation Rundveehouderij 1981. In dit verslag wordt het doorsnee weidebedrijf verge leken met het moderne gezinsbedrijf in de jaren 1970/'70 t.o.v. 1979/'80. Het bovenstaande geeft weer de situ atie op pachtbasis Bij een eigen bedrijf is de arbeidsopbrengst lager. De kosten rechtsherstel mogelijk? Hij heeft een baan, maar het zit hem erg hoog dat hij er op die manier bij de bus is uit getrapt „Dat kan ik me voorstellen", zei Sir Henry nadenkend. „Maar als dat proces voor ons wint, nou, Troy, dan geloof ik dat je niet zonder succes een pleit voor je beschermeling Edwards zult kunnen voeren. Laten we dat dan maar af wachten." Diep in gedachten keerde Derek Troy naar zijn kantoor terug. Maar het was wel de dag der ontmoetingen. In Regent Street zag hij Pamela aankomen. Hij dacht pijlsnel na of hij haar zou uitnodigen met hem te gaan lunchen. Ze was nu vlak bij hem, zag hem aan. „Hallo!", zei ze, „gaat het goed?" En ze liep meteen door. Hij stond te kijken als iemand die een klap in het gezicht heeft gehad. En zijn goede humeur was meteen verdwenen. HOOFDSTUK 8 Waarin de heer Ernest Peabody lucht geeft aan zijn bezorgdheid. „Meneer Troy", zei Mr. Peabody, oudste klerk van het befaamde advo- katenkantoor Tolle, Sheperd, Masters, Whright en Toole, „ik heb die jongen Tubbs nodig en ik weet niet waar hij zit. Ik hoor dat het jongmens nog al eens voor u in bedrijf is, zoudt u me kunnen zeggen waar hij is?" „Meneer Peabody", zei Derek, „ik hoop niet dat ik u last veroorzaak, wanneer ik Tubbs iets voor me laat doen," Derek was weliswaar de jongste jurist van de firma, maar zijn naam stond nog lang niet op het naambord; en de heer Peabody was „slechts" de oudste klerk, maar Derek ontbrak het niet aan gevoel voor verhoudingen. Meneer Peabody was eigenlijk de kurk waarop het hele kantoor dreef. De heren Toole, She pherd, Masters, Wright en Tolle, inclu sief de jeugdige Mr. Derek Troy, konden eenvoudig niets beginnen zonder Mr. Peabody. Men merkte nooit dat hij er was, maar zou hij er eens niet geweest zijn, dan stortten de muren in, Éénmaal had hij een dag vrijaf genomen voor een begrafenis en men had een week nodig gehad om weer op verhaal te komen. De heer Peabody was een city-man in hart en nieren, maar ook naar het uiter lijk. Men kon op hem aan als op het spoorboekje. Zijn horloge liep geen se conde voor of achter. Wanneer hij in zijn donkergrijze regenjas, de zwarte bol hoed op het hoofd, de keurig opgerolde paraplu over de arm, op weg was naar kantoor, was hij de verpersoonlijking van Good Old England. Hij was twin tigste eeuwer, maar zou zich in de zeventiende even goed op zijn plaats gevoeld hebben. Decorom was alles bij meneer Peabody, voor grond en gebouwen worden dan naar werkelijkheid ingerekend. Dia's Aan de hand van dia's liet de voor lichter enkele bijzonderheden zien uit het groeiseizoen 1981. Bedrijfshygiëne hliift de enige mogelijkheid om bacterie- kten zoals zwartbenigheid en sten- gelnatrot de baas te worden. Geen ver smering dient op te treden bij het poten van de aardappelen. De suikerbieten gaven gemiddeld 53.9 ton met 16.1% suiker per ha. Belangrijk blijft dat er in een goed zaaibed wordt gezaaid. Het zaad moet niet te diep worden gezaaid, maar wel in de vochtige grond, In 1981 waren er weinig problemen met de in- kruisbestrijding in de suikerbieten. Dit mede dankzij de nieuwe middelen. Bij de granen zagen we vooral in het voorjaar een afwijkende kleur. De oor zaak lag veelal bij te diep zaaien. Dit graan heeft dan reeds veel arbeid moeten verrichten om boven te komen. Hierdoor wordt de plant zwakker en zal een lagere opbrengst geven. Voorts werd het advies gegeven om het win tergraan op tijd van stikstof te voorzien. Hiermee kan de plant voldoende aren ontwikkelen en een goede opbrengst is te verwachten. Luisbestrijding in de granen is meestal rendabel. De bedrijfs voorlichter was van mening dat snijmais soms een te kort aan bemesting krijgt waardoor de opbrengsten tegenvallen. Ook snijmais vraagt een goede grond die vrij is van kweek. Na de middagpauze (met erwtensoep de naam van het advocatenkantoor dat hij reeds dertig jaar diende was hem heilig, en hij was een wandelende re clame voor de betrouwbaarheid, dege lijkheid en deskundigheid daarvan. Nie mand, zelf de oudste firmant Toole met, zei ooit „Peabody" en Derek vroeg zich af of er wel iemand ter wereld zou zijn die .Ernest" of zelfs Ernie" tegen hem zou durven zeggen Het was „meneer Peabody" voor iedereen, ook voor Derek Troy. Hij had een heilig ontzag voor de reeds grijzende, maar nog kaarsrechte klerk, en was er diep van overtuigd dat deze, al had hij dan geen universitaire opleiding gehad, van de wetten meer had vergeten dan hij, Derek, er ooit van te weten zou komen. Meneer Peabody, zijnerzijds, maakte zich weliswaar ernstig zorgen over een zeker gebrek aan waardigheid bij de jonge meneer Troy, en vond dat deze met name met meergenoemde Tubbs té zeer omging op voet van gelijkheid, maar het respect waarmee de jongeman zijn raad inwon en hem over het algemeen behandelde, deed hem in Derek de gentleman herkennen. Voor meneer Peabody bestonden er trou wens alleen gentlemen. De rest telde niet mee. Kreeg hij eens met een der gelijk creatuur te maken, moest hij iemand te woord staan waarvan hij met één oogopslag had geconstateerd „dat is hem niet" dan veranderde er niets in zijn gelaatsuitdrukking en luisterde hij met de meeste ernst, maar die hem goed kenden bespeurden aan een haast onmerkbaar trillen van de linker neus vleugel, dat de heer Peabody het moei lijk had. Derek was, ondanks alles, in zijn oi>g een gentleman. Daar kwam het op aan. En zo incasseerde hij dan ook voldaan de verontschuldiging van Derek en ont bond zelfs in zoverre, dat hij zich enige woorden over deze aangelegenheid liet ontvallen. „De jongeman Tubbs", zei hij afge meten, „is niet een van de rustigste figuren van dit kantoor." Derek schoot bijna in de lach. Aan de waarheid van de woorden viel niet te twijfelen. „Maar hij is betrouwbaar en loyaal, meneer Peabody", zei hij, „het lijkt me een geval van ruwe bolster en blanke pit." „Het lijkt me niet strikt nodig", ant woordde de heer Peabody „dat iedere blanke pit persé moet huizen in een ruwe bolster." „Als je nu eenmaal zo bént", zei Derek glimlachend. En hij ontdekte in het oog van de heer Peabody zowaar een zeer lichte glans van amusement. Het gaf hem ver trouwen in een voortzetting van het ge sprek. „U weet", zei hij, „dat ik met de zaak Londen Transport versus Hassett bezig ben. Daarvoor moet nogal wat eh... De heren van MST speelden tegen DWOW. De wedstrijd begon met af tasten van beide kanten. Het was een belangrijke wedstrijd, want wie zou winnen, zou bovenaan komen te staan. In het begin stond MST achter, maar geleidelijk aan kregen zij meer inzicht in het spel en wisten de kansen goed te benutten. De ruststand werd 6—5 voor MST. Na de rust werd er keihard gewerkt. De gevaarlijke mensen kregen mandekking. Toch bleven beide ploe gen aardig gelijk opgaan. Er gebeurde van alles in deze wedstrijd. Verschil lende gele kaarten werden uitgedeeld, mensen het veld uitgestuurd, penaltys genomen. De heren wonnen met 15—9. Zij zijn nu ongeslagen en staan boven aan. De dames senioren speelden tegen Schagen 2. De dames hebben hun kampioenskansen in de voorlaatste wedstrijd tegen Kramer-Tornado ver speeld. Deze wedstrijd tegen Schagen werd erg ■-mend, want aan beide Op het wielerparcours in de Dennen hield Wielervereniging Texel zaterdag middag de wedstrijd om het clubkam pioenschap wielercross. De wedstrijd was een paar weken uitgesteld wegens sneeuw en vorst maar nu kon het weer. De strijd ging over 25 ronden. Al snel na de start nam Leen van Elk de kop en wist geruime tijd een flinke voorsprong vast te houden. Hij werd op enige afstand gevolgd door Ronald van Bo ven, Albert Winter en Jan Huydink. Van dit trio bleek Ronald van Boven de sterkste te ziin want hii zag kans om en broodjes) kregen de heer en me vrouw Van Maldegem van hoeve „Jachtlust" het woord om hun reis ervaringen in Polen en Rusland te ver tellen. Aan de hand van dia's werd op zeer interessante wijze het reisverslag gegeven. De ruim 50 aanwezigen heb ben met zeer veel genoegen geluisterd naar de reiservaringen en de leefwijzen in beide landen. Al met al een zeer geslaagde dagbi|eenkomst. J. Koolhof recherchewerk worden gedaan en daar voor blijkt de jongeman Tubbs geknipt." De heer Peabody lichtte betwijfelend een ooglid. „Het moet gebeuren", zei Derek, „in een volkswijk en daar valt deze jongen helemaal niet op.' „Nee, dèt kan", zei de heer Peabody. „Hij doet zijn werk niet half", ging Derek verder, „hij duikt er helemaal in, zo te zeggen. En ik sta nu eenmaal sympathiek, meneer Peabody, tegeno ver mensen die hun werk met plezier en toewijding verrichten." „Daarmee stem ik in", zei Peabody voorzichtig. „U zelf bent het voorbeeld, hoe ver men het daarmee brengen kan", legde Derek het er even dikker op. Peabody lichtte opnieuw de wenk brauw. „Hoed u voor de vleiende tong", citeerde hij droog. Derek schoot in de lach' Deze ouwe uitgedroogde knaap had met alleen gevoel voor humor, maar liet zich vast niet in de boot nemen. Hij ontdekte achter meneer Peabody de mens Pea body, en de ontdekking intrigeerde hem. „Ik zou wel graag verder van de diensten van Tubbs gebruik maken"zei hij, „maar ik zou persé niet willen dat ik u in verlegenheid bracht," „Och", zei Peabody, die zeer wel wist dat Derek hem niet behoefde te vragen maar waardeerde dat hij nochthans rekening met hem hield, „lastig is het alleen, wanneer ik hem nodig heb en niet weet of hij er is of niet." „Laten we dan afspreken", zei Derek, „dat als ik Tubbs nodig heb, ik even met u overleg of u hem missen kunt." „Dan kan het altijd, meneer Troy", zei Peabody gevleid, „het enige waar aan ik een hekel heb is onzekerheid. Ik weet niet of de jongeman voor u aan het werk is, of ergens in een bioscoop zit. En dat moet niet, begrijpt u?" „Ik begrijp het volkomen en ik ben het helemaal met u eens. Op deze manier kunnen we dat voorkomen. Meneer Peabody, ik ben u zeer er kentelijk, dat u de zaak even met mij hebt opgenomen. Morgenochtend wou ik Tubbs naar de dokter sturen, vindt u dat goed?" „Hij is toch niet ziek", informeerde mr. Peabody. „Nee, maar ik wil hem op het spreek uur van dokter Oakes hebben." Peabody keek bekommerd. „Doet u er wel goed aan, die jon geman in te schakelen bij zo'n gewich tige zaak? Straks gaat zijn verbeelding met hem op de loop?" „Daar zal, onder uw invloed, niet zo veel kans op bestaan", zei Derek. „U drukt hem wel met zijn neus op de werkelijkheid, meneer Peabody." „Het isüs zaak, meneer Troy", zei Peabody, maar Derek hoorde hem langzamerhand het gat te dichten en bij Leen van Elk te komen. Deze had on voldoende krachten over om de aanval af te slaan, zodat Ronald van Boven de kop overnam om deze niet meer prijs te geven. Met ruime voorsprong op Leen van Elk die tweede werd wist Ronald zijn prachtig gereden wedstrijd winnend te beëindigen, zodat hij zich clubkam pioen crossen 1982 mag noemen. In de strijd om de derde plaats moest Jan Huydink de veel jongere Albert Winter toch laten voorgaan, zodat Albert derde en Jan vierde werd. Dankzij zijn enorme inzet en doorzettingsvermogen kreeg Jan Huydink de prijs voor de strijd- lustigste renner. De prijzen waren ge- schikbaar gesteld door Jan van Rooy. Hoewel volgens de wedstrijdkalender zaterdag de laatste wedstrijd was, heeft de wedstrijdleiding besloten om nog twee wedstrijden toe te voegen aan her programma. Dit omdat er zoveel wed strijden zijn uitgevallen door de weers omstandigheden. De wedstrijden zijn op 30 januari en 6 februari, aanvang 3 uur. Bij twijfel over het al of niet doorgaan; bel Jan van Boven. denken: als je maar weet dat het gaat om de naam van mijn kantoor. „Mijn zaak", zei hij dus, „maar de reputatie van de firma is er mee ge moeid. Dus gelooft u maar, dat ik de uiterste zorgvuldigheid in acht zal ne men." Peabody knikte goedkeurend, Dèt wou hij maar weten. Meneer Troy was nog niks, Toole enzovoorts was een der steunpilaren van de Engelse rechts pleging. Zolang meneer Troy dat niet vergat, zat het wel goed. Meneer Peabody was nog maar nau welijks in alle staatsie vertrokken of Tubbs maakte zijn entree, en Derek schoot onwillekeurig in de lach bij het scherpe contrast tussen de onberis pelijke mr. Peabody en de geglorifieerde Londense straatjongen, die Tubbs in zijn hart zou blijven, om het even hoe hoog hij ooit zou klimmen Hij was en bleef een cockney. „Tubbs, mijn zoon", zei Derek, netem een stoel en ga zitten, want wij hebben ernstige zaken aan ons hoofd." Tubbs keek zo ernstig als een pre dikant. „Jij moet morgen naar de dokter." Hij had een verwonderd, ongelovig gezicht verwacht, maar hij onderschatte zijn jonge helper. „In Carnaby Street zeker", viste Tubbs. „Goed zo,.jongen, je snapt meteen waar het om gaat", waardeerde Derek. „Nou luister goed, heb jij wel eens gehoord van traumatische neurasthe nie?" Tubbs dacht gespannen na, „Vermoei je niet", adviseerde Derek, „het is géén filmster en géén nieuw merk kauwgum. Het is een ziekte en jij zult hem wel nooit krijgen. Ik weet trouwens niet eens of ze bestaat. Maar juffrouw Hassett heeft 'em." „Dan kun je er oud mee worden", meende Tubbs gerustgesteld. „Nou, luister, jij hebt morgen trau matische neurasthenie." „Maar meneer meester Troy", hak kelde Tubbs, „ik kan het nog niet eens zéggen." „Hoeft ook niet. De man zou alleen maar schrikken als je het wèl zeggen kon. Luister Tubbs, verleden week za terdag heb jij gevoetbald." „Gekeken, bedoelt u." „Nee, gevoetbald. En je bent op je kersepit terechtgekomen. Je bent even weg geweest daar herinner je je niks meer van. Maar nu komen de narig heden. Je kunt je werk niet meer doen, je voelt je slap en lusteloos. Je hebt geen eetlust. Je hebt geheugenstoor nissen. En daarmee kom je bij die dokter en vraagt wat hij er aan kan doen." „We gaan dit even repeteren, jongen. Ik ben de dokter, jij bent Tubbs. Ga daar bij de deur staan. Als ik op mijn bureau sla, dat is dan het belletje van de dokter, kom je binnen." Wordt vervolgd Doorsnee weidebedrijf 1970-1972 1978-1980 Modern gezinsbedrijf 1970-1972 1978-1980 Aantal bedrijven 378 400 29 33- Oppervlakte 16.5 ha 22.7 ha 23.4 ha 28.5 ha Aantal melkkoeien 25.4 48.2 41.9 73.7 Aantal volwaardige arbeidskrachten 1.5 1.6 1.2 1.3 Melkkoeien per v.a.k. 17 30 35 57 Melk per v.a.k. 74.500 kg 158.600 kg 171.500 kg 329.000 totaal arb.uren melkkoe 199 89 87 46 Arbeidsopbrengst ondernemer (pachtbasis) 718.700 724.800 741.500 770.200 Jaarkosten vakwerknemer 718.000 43.800 718.000 743.800 Arbeidsuren ondernemer 3093 2898 2940 2861 Arbeidsuren vakwerknemer 2509 2341 2509 2341 Krachtvoerverbr. incl. pulp 1250 2200 1350 2200 v.a.k. Volwaardige arbeidskracht

Texelsche Courant | 1982 | | pagina 9