AGEND4 Gemeente: Rijwielpad langs Eendrachtdijk Voor het weekend HEROVERWEGING RIJWIELPADENPLAN Persoonlijke gymwedstrijden Blijspel van St. Jan „WAT IK ZEGGEN WOU.." Thijs reist door de tijd Brandmerken Piet Keijzer gaat Beatrixzaal beheren Rectificatie van 30 en 31 januari 1982 I Artsen Groene Kruis Zuigelingenbureau Diëtiste T rombosedienst Groene Kruis I Tandartsen Apotheek Dierenartsen Brandmelding Rijkspolitie Noodslachtingen Kerkdiensten IJDAG 29 JANUAR11982 TEXELSE COURANT PAGINA 5 Donderdag 28 januari e commissie ruimtelijke ordening heeft ien openbare vergadering in het raad- iuis. De agenda vermeldt onder meer lespreking van de voortgang in de af werking van bestemmingsplannen, di verse voorbereidingsbesluiten, goed- ceuring bestemmingsplan beschermd dorpsgezicht Oosterend en mededelin- jen inzake het crossterrein. Aanvang 20.00 uur. Vrijdag 29 januari In de openbare bibliotheek wordt van 14.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 21 00 uur doorlopend een filmreportage vertoond over de catamaranronde om Texel. In dorpshuis De Oude ULO heeft de aquariumvereniging In Aqua Vita een ledenbijeenkomst; 20.00 uur. Zaterdag 30 januari De Oud-leerlingenvereniging van de Lagere Landbouwschool brengt in de Wielewaal in De Waal het stuk „Zwarte kunst op De Dageraad." Toneelvereniging de Duinkanters brengt in De Toekomst in De Koog het stuk .Tropenkolder"; 20.00 uur. In het Eierlandsche Huis in De Cocks- dorp begint om 20.00 uur de ver enigingsavond waarbij de Dubbele von Sion wordt uitgereikt. Zondag 31 januari Aan de dijk bij Oudeschild houdt de sportvissersclub Texel van 8.30-10.00 uur een wedstrijd. Maandag 1 februari De Diabetesvereniging Nederland geeft in het Groene Kruis gebouw voorlichting voor diabetespatiënten, aanvang 19.00 In het kader van de dorpentocht bezoekt de oudercommissie van de Rijksscho lengemeenschap de Luberti-school in De Koog, waar gesproken zal worden over het thema „Maatschappijleer." Dinsdag 2 februari De Vrouwenbond NVV heeft in de voormalige Landbouwschool een avond verzorgt door het eendagsbestuur; 20.00 uur. D. Quartel vertoont in restaurant De Hoop het vervolg van zijn Eierland-film. Acht leden van Gymnastiek vereniging Texel deden zondag mee aan de per soonlijke kampioenschappen B te Schagerbrug van de turnkring Hollands Noorderkwartier. Daarvan plaatsten drie leden IMarja Vlaming, Karin Vla ming en Richard Dijkerl zich bij de eerste tien hetgeen betekent dat ze uit mogen komen bij de Provinciale wed strijden. Bij de jeugdturnsters deden 118 deelneemsters mee. Voor GVT kwamen uit Leonie Ran (25.50 pnt); Sigrid Sikma (24.85 pnt); Edda Bakker (25.05 pnt); en Danny Witte (23.55 pnt). Alle vier meisjes plaatsten zich bij de eerste 20. Karin Vlaming werd zevende met 27.05 punten. Bij de jongens kwam Richard Dijker uit voor GVT en werd zesde met 38.20 punten. Bij de turnsters turnden 27 dames. Marja Vlaming werd zesde met 28.50 punten en Anka Cou- tinho werd elfde met 27.70 punten. Toneelvereniging Sint Jan heeft het blijspel „De doffer op de dakgoot"'van P. J. Zonruiter in studie genomen. Het toneelstuk zal opgevoerd worden op zaterdag 20 februari in dorpshuis De Wielewaal. De regie is in handen van Rinie Rijk-Koster. ene VEN 1AN LEZERS BLETEN VEO*ntwOORPU.U»kEiO VAN OC RECtAnTE Wie dezer dagen de raadskelder bin nenstapt om de expositie van Thijs Postma uit Den Burg te bekijken zal even verwonderd met de ogen knippe ren. De ruimte is donker op enkele fluoriserende blauwe spots en een TL- buis na. Deze attributen belichten vijf tekeningen die volgens Postma de be lichaming van onze reis door tijd en ruimte moeten verbeelden. De tekenin gen hebben elk een witte kubus als onderwerp die op elk vlak met vier zwarte driehoekspiramiden worden ge toond. Postma geeft zo verschillende kanten de gezichtenvan de kubus weer in een achtergrond van zacht rood, grijs of blauw. De bezoeker reist zo als het ware om het kubus driehoeks varianten heen. Bij de tekeningen geeft Postma ook een filosofische uitleg die moet aanduiden waarom de tekeningen reiziger" genoemd zijn. Hij schetst de levensloop van de mens als een reis Beste Peter Vos, Mensen die zulke stukjes schrijven „brandmerken" zichzelf al. Jan en Marja Bruin Den Burg. door tijd en ruimte. Want mocht u het niet weten. U reist door de tijd. Door middel van seconden, minuten en uren die verstrijken en de dagen, weken, etc. die nog voor u liggen. Het is een reis die u maakt en ik hoop dat er nog vele jaren voor u zullen volgen want het schouw spel rondom ons is fascinerend", aldus Thijs Postma in zijn toelichting bi] de tekeningen. Met de blauwe gloed in de expositiekelder roept hij inderdaad een ruimtelijk beeld op en daar draagt ook het symetrisch lijnenspel van draad in de tweede kelderruimte aan bij. Daaronder is een spiegel geplaatst zodat de ex positiereiziger" zichzelf kan bekijken. ,,lk hoop dat mijn tekeningen u herin neren aan uw reis door de ruimte. De tekeningen zijn te koop. Mensen kunnen tijdens de tentoonstelling een bod op alle vijf tekeningen {in één koop doen. De hoogste bieder krijgt ze. „Mits het bedrag in mijn verwachting ligt.Elk bod dat na de tentoonstelling binnen komt is niet geldig. Geboden bedragen inleveren of opsturen naar Thijs Postma, Wilhelminalaan 5, 1791 LA Den Burg. De tentoonstelling is op werkdagen open tot 24 februari van 9 00-12.00 uur en van 14.00-17.00 uur. Op dit kaartje staat met grove stippellijnen aangegeven welke fietspaden B en W nog aange legd willen hebben. 1. Krimslag, 2. Eendrachtdijk, 3. Umietweg, 4. Oorsprongweg, 5. Grensweg, 6. Redoute, 7. Westerweg, 8. Bakkenweg, 9. Rommelpot. B en W zijn van mening dat er een openbare fietsroute moet komen langs de Eendrachtdijk. over het buitendijkse talud of over de dijkweg zelf. Weliswaar is bij het dijkenoverleg in 1976 afge sproken dat dit niet zou gebeuren maar het college vindt het bij nader inzien toch wel erg aantrekkelijk om op deze wijze een fietsverbinding tot stand te brengen tussen het buitendijkse tracee van de Noorderdijk en De Cocksdorp. „Nu het dijkvak gereed is laat zich de situatie in de praktijk wellicht anders beoordelen." Als deze route er komt zou de fietsroute die over de Eierlandse dijk is gepland, achterwege kunnen blijven. In 1976 is met het Waterschap, Staatsbosbeheer en Natuurmonumen ten overeen gekomen dat de Een drachtdijk voor alle verkeer, ook voet gangers, gesloten zou blijven. Dit in verband met de natuurgebieden in deze omgeving. Om deze afsrpaak ongedaan te kunnen maken, moet uiteraard op nieuw met deze instanties worden over legd. Het college heeft de wens voor een fietsroute over of langs de Eendrachtdijk geuit in een nota waarin ter discussie wordt gesteld in hoeverre het gemeen telijke rijwielpadenplan verder moet worden uitgevoerd en/of bijgesteld. Zoals bekend is het grootste deel van het rijwielpadenplan verwezenlijkt in be trekkelijk korte tijd met behulp van vlot verstrekte subsidies van vooral CRM. Het ziet er naar uit dat het rijk in de komende jaren minder scheutig zal zijn, zodat het belangrijk is na te gaan welke fietsroutes in ieder geval nog zouden moeten worden aangelegd en welke eventueel zouden kunnen worden ge schrapt. Schrappen Het college wil afzien van de fiets paden die over een aantal oude binnen dijken zijn geprojecteerd (tegen de aan leg daarvan loopt een bezwaar bij de Kroon) met uitzondering van het pad langs de Limietweg plus een aangepast gedeelte van het stuk langs de Noor derdijk. Het tracee Noorderdijk zou dan aansluiten op de Eendenkooiweg, waardoor bij Molenbuurt een aansluiting ontstaat op het bestaande fietspad naar Oosterend. Eon tokening van Thijs Postma Piet Keijzer uit Den Burg wordt be heerder van de gymnastiekzaal aan de Beatrixlaan in Den Burg, als opvolger van mevrouw Le Noble die deze taak neerlegt omdat ze gebruik maakt van de VUT-regeling. Het lag voor de hand Keijzer deze taak toe te bedelen omdat hij al een halve dagtaak heeft met het beheer van andere sportaccommodatie (o.a. de sporthal) en voor de rest in de WW loopt. Het bestuur van de Welzijnsstichting ging hiermee akkoord, met uitzondering van Els Postma-Heeres die van mening was dat een open sollicitatieprocedure gevolgd had moeten worden. Kees Hoogerheide vreesde voor problemen die zouden kunnen ontstaan als mensen die in dienst zijn van de Welzijns stichting sportaccommodaties beheren die geen eigendom zijn van de Welzijns stichting. Hij drong aan op het maken van een sluitende beheersovereenkomst tussen de verschillende eigenaars. In de krant van dinsdag werd gemeld dat mevrouw Michel als vertegenwoor diger van het Rode Kruis aanwezig was bij de vergadering over hulp aan Polen. Dit had moeten zijn mevrouw Eijgen- raam uit 't Horntje. De hoogste prioriteit wil het college echter toekennen aan het fietspad langs de Krimweg naar het strand. Ook de provincie en CRM vinden deze route erg belangrijk, vooral voor de recreanten van De Krim die op de fiets veilig naar het strand moeten kunnen rijden. Staatsbosbeheer is van die noodzaak echter nog niet overtuigd, maar het college heeft echter het vertrouwen dat het toch wel goed zal komen. Verder wordt de aanleg van een fiets pad langs de Oorsprongweg erg be langrijk geacht. Want door middel van dit betrekkelijk korte stuk ontstaat een aantrekkelijke rondgaande route op noordelijk Texel. Wenselijk is ook de aanleg van een stuk fietspad langs de Grenweg, ech ter beperkt tot een verbinding tussen het bestaande fietsDad Rozendijk en het pad dat tegenover Dennenoord begint, eventueel via de camping het Wou- tershok. De zesde prioriteit is toegekend aan een stuk fietspad langs de Redoute en wel het gedeelte tussen Pontweg en Ceres. Op laatstgenoemde punt kan het pad worden aangesloten op het als fietspad te gebruiken buitendijkse talud. Aldus ontstaat een veilige fietsroute Den Burg-Oudeschild-veerhaven, die ook toeristisch van grote betekenis is. Minder dringend wordt het fietspad langs de Westerweg van Den Burg naar Den Hoorn geacht. Via rustige land- bouwwegen (o.a. door de Hemmer) is Den Hoorn ook goed per fiets te bereiken. Om dezelfde reden wordt een fietspad langs de Bakkenweg minder belangrijk gevonden. Als laatste en minst belangrijke punt op het priori teitenlijstje staat de verbreding van het bestaande fietspad langs de Rommel pot. Het staat niet vast dat de fietspaden ook in de hierboven genoemde volgorde zulten worden aangelegd. Het hangt mede af van de kosten per project en het beschikbaar komen van geld. De heroverweging van het gemeen telijke rijwielpadenplan is punt van dis cussie op de woensdagavond 10 fe bruari te houden openbare vergadering van de commissie voor recreatie en na tuurbehoud. |lllllllllllllllllllllllllllllllllll|ll||||||||||||||||||j|||||||ll||||l||||||||||llljj||||||j|||||||||||||IIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII£ Uitsluitend voor spoedgevallen I Vrijdag 29 januari 18.00 uur tot zaterdag 30 januari 19.30 uur 1 Dokter K. Eissen, Julianastraat 9, Den Burg, tel. (02220) 2039. Aanvragen visites s.v.p. tussen 9.30 en 10.30 uur. i Spreekuur zaterdag en zondag van 11.30-12.00 uur en van 16.00-16.30 uur zonder afspraak. HX.RZ/F.rJ VOOALOP/O L//rVC£F/x/dS?: NOC. T£ R£PL/ZF.Z£/V OVéRJCf OP #f7 F! rzFFzr vtr.tniLZS FFjZfj De zuigelingen die aan de beurt zijn worden op het bureau verwacht op de tijden, waarop hun eigen huisarts zitting heeft. De tijden zijn als volgt: Dokter Siebinga, dinsdag 2 februari om 14.00 uur. Dokter Waverijn, woensdag 3 februari om 13.30 uur. De Diëtiste mevr. Goote houdt zitting op dinsdag 2 februari van 13.30- 14.30 uur voor nieuwe patiënten, en 14.30 - 15.30 uur voor herhaling patiën ten. Lidmaatschapskaart Groene Kruis meebrengen. Iedere woensdagochtend volgens af spraak van 9.00 tot 10.30 uur. Adres: Groene Kruisgebouw (ingang tandart sencentrum), Witte Kruislaan, Den Burg, tel. (02220) 4887 (uitsluitend tij dens bovenstaande uren). Indien u niet op het afgesproken tijd stip kunt komen, dan gaarne kontakt opnemen voor woensdag met de admi nistratie van het laboratorium van het Gemini Ziekenhuis, tel. (02230) 11414, tst. 232 of tst. 299. Mee te nemen: alle trombosedienst- gegevens van elders en verzekerings- gegevens (ziekenfondskaart). Zaterdag 30 januari 19.30 uur tot maandagmorgen 1 februari 8.00 uur Dokter A. Waverijn, Kogerstraat 87a, Den Burg, tel. (02220) 2016. Dokter Coutinho is t/m 31 januari afwezig wegens vakantie. Ambulance (in geval van onge lukken met betekenend lichame lijk letsel) (02220) 2011. Van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmiddag 13.00 uur. Let opl Aanvragen voor hulp: uitsluitend te bereiken: zaterdag en zondag tussen 13,00 - 14.00 uur en 18.30 - 19.30 uur. Zr. M. de Jager, Diek 29, Den Hoorn, tel. (02226) 304, Magazijn Groene Kruis Geopend voor uitgifte goederen: Maandag t/m vrijdag van 17.00 - 18.00 uur. Voor zeer spoedeisende tandheel- kundige hulp kan men zaterdag en zondag om 18.00 uur precies te- recht in het tandheelkundig cen- trum in het Groene Kruisgebouw, Witte Kruislaan 19. Weverstraat 95, telefoon (02220) fj 2112. Open van maandag t/m vrij- dag van 8.30-18.00 uur. Zaterdag van 11.00-12.30 uur en van 15.00- 17.00 uur; zondag van 11.00-12.30 uur en van 16.00-17.00 uur. Buiten die tijd alleen voor spoed- eisende gevallen. Alleen voor spoedgevallen tele- foon (02220) 2527. Bij brand altijd bellen (02222) 2066 E en bij geen gehoor (02230) 22222. I Dagelijks is het politiebureau van de groep Texel van de Rijkspolitie telefonisch te bereiken via tel. (02220) 2644. Buiten kantooruren (tussen 18.00 en 08.00 uur) kan men rechtstreeks contact opnemen met de meldkamer van het district Alkmaar, tel. (072) 116444. Voor noodslachtingen bellen de 5 heer A. v~n Heerwaarden, telefoon (02220) 2182(slachtplaats) of 2663 (Wilhelminalaan 94), b.g.g. (02226) 520 of (02220) 3541 Zondag 31 januari 1982 HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10.00 uur ds. Van Zijll Langhout, in de RSG. De Cocksdorp 9.30 uur drs. G. van der Kooi, Den Burg. Collecte Nederlands Bijbelgenootschap. Den Hoorn 9.30 uur de heer M. J. Pantekoek, uit Rotterdam De Koog dienst in De Waal De Waal 11.00 uur de heer M. J. Pantekoek. Oosterend 9.30 uur ds. Wolthaus Oudeschild 11.00 uur drs. G. van der Kooi, maandcollecte. GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg 10 uur ds. R. J. Blaauw 19.00 uur ds. R. J. Blaauw Bijzondere dienst met R.K. Jon gerenkoor „The Gospeltrain" Uitzending via De Lichtboei Thema: No cure - No pay? of Aan de vruchten kent men de boom. Oosterend 10 uur ds. J. Donker 17.00 uur ds. J. Donker GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend 10.00 uur Student M. Burggraaf 16.00 uur Student M. Burggraaf Woensdag 3 februari Oosterend 19.00 uur ds. A. B. van der Heiden, uit Enkhuizen. GEREF. KERK (Vrijgemaakt) in de Doopsgezinde kerk, Kogerstr. Den Burg 16.15 uur Dienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10.00 uur ds. Hylkema Uitzending via De Lichtboei Kerkbusje Den Hoorn BAPTISTENGEMEENTE in de Doopsgezinde kerk, Kogerstr. Den Burg 19.15 uur ds. Hoekstra Kinderoppas aanwezig. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg: zateredag 19.30 uur Uitzending via De Lichtboei zondag:10.45 uur De Koog: zondag 9.30 uur JEHOVAH'S GETUIGEN Dorpshuis „De Waldhoorn", He renstraat 30, Den Hoorn Zondags: Openbare lezing 10.30 uur Wachttorenstudie 11.30 uur. Woensdags: Theocr. School 19.30 -20.30 uur. Dienstvergadering 20.30-21.30 u. mini I

Texelsche Courant | 1982 | | pagina 5