Zwak spet van Texelse Boys Gamma wint rtopper' Positieve score Tevoko teams Zaalvoetbalprogramma Wind was spelbreker bij SVO/Z KlaverjascluD Den Burg FF' (laverjaskampioen- schap van Texel Slechts twee vissen gevangen Monsterzege voor Tetak 1 Winst voor Texelslag 1 Raadsvergadering Diefstal brommer SDAG 2 FEBRUAR11982 TEXELSE COURANT PAGINA 9 .ff W Voor de zaalvoetbalcompetitie werd ie afgelopen week slechts één wedstrijd jespeeld tussen Gamma en De Zwaan. Vooral Gamma speelde ver beneden Ainnen, maar wist desondanks voor de (ssel al een 2 0 voorsprong te nemen ior doelpunten van Louis Uriot en Rob In de Stap. Ook na de wissel was Sémma de betere ploeg, maar door het jjpede keeperswerk van Charles Ipen- mrg en hard werken van Joost Brou- Ner werden de kansen van Gamma niet «nut. Een halve minuut voor het einde Eoorde Pieter Duin 2—1, maar in de «rste aanval na de aftrap bracht Rob uan de Stap de marge weer op twee Relpunten. BDe bekerwedstrijden lieten weinig 'Brrassende uitslagen zien. ZDH 3 tegen JlSMT 2 was vooral van de zijde van de wjcksdorpers een vrij harde wedstrijd, Aarin een speler van KSMT zeer jerecht voortijdig de kleedkamer op ■acht zoeken, na een „kamikaze-aan val op de enkels van een tegenstander en minder complimenteuze opmerkin gen aan het adres van de scheidsrech ter Ondanks het goede keeperswerk Bn Stoop, won ZDH met 6—0. «Ook bij de wedstrijd tussen Oosterend 3,en Datsun werd iemand weggestuurd. Btmaal was het een coach en wel die Bn Oosterend 3 die aanmerkingen op de leiding had. Oosterend 2 had totaal Ben moeite met de Texel Veteranen, -goor doelpunten van Martin Huizinga (4X), Jan de Vries (3x) en Frits Androg (1 x) won Oosterend met 8—2. Oosterend 1 speelde zeer zwak tegen PH hotel. Binnen een kwartier had Oosterend al een 3—0 voorsprong te pakken, maar door nonchalant spel .kwam PH Hotel toch dichtbij een nog 'kleinere nederlaag. Gelijkspel was niet Jiverdiend geweest. Ook Question 1 elde tegen Texelse Boys 4 ver bene- i peil en wist slechts met één doel punt verschil te winnen. De wedstrijd tussen de twee hoofdklassers A O B)00 en ZDH 1 werd met ruim verschil Spor A O gewonnen. Weinig moeite tl Rab 1 had zoals verwacht weinig Aoeite met Question 2. Het werd 3—0 door doelpunten van Koorn, Kikkert en Bitte. Datsun 3 speelde weer eens Sbnder wissels tegen De Koog 1 maar lyyist de wedstrijd met gemak te winnen. De goals voor Datsun werden gemaakt A>or Kees Hin (4x), Tom Bakker (3x), •Henk van Wilsum (2x) en Peter Berg- Aan (lx). Voor De Koog scoorden leldman (2x) en Koorn (lx). De wedstrijd tussen KSMT 3 en ZDH ■was zeer spannend. In de eerste helft Aas ZDH duidelijk de betere ploeg en nam een 1—0 voorsprong door Haring. [No de rust was KSMT sterker en De strijd om het klaverjaskampioen- |chap van Texel is na de derde ronde lijzonder spannend geworden. Tussen e eerste en zesde plaats zit slechts een r^erschil van ruim 1000 punten. J. Brouwer en P. Keijzer behielden hun eerste plaats en ook de tweede en derde jfólaats bleven in dezelfde handen maar de verschillen zijn nog steeds zeer klein. Winnaars werden Jan Veldman en Kees van Lenten met de score van 7460 punten, waarmee ze van een zesen twintigste plaats opklommen naar de achtste. I Tweede werden met een prima score van 7363 punten Corry Zijm en Nel van [der Veen die hiermee naar een vijfde Blaats klommen. Th. de Porto en P. Veeken gingen van de vijfde naar de Bierde plaats via een totaal van 7285 punten, gevolgd door Gerda en Martin Veeger die met 7250 punten opklommen Baar de zesde plaats. Allemaal prachtige Aoge scores die de spanning in het klas sement alleen maar ten goede komen. Nog vier koppels behaalden een totaal "boven de 7000 punten. Jaap Koomen en A. Dijker behaalden 7218 punten, direct Igevolgd door mevrouw N. Koomen en zoon Wim Koomen met 7144 punten. Fr. de Grave en A. van Heerwaarden j&coorden 7080 punten en het kersverse echtpaar Jan en Marion Zijm deden het bok prima met 7031 punten. Leiders 21780 10 21487 13 21079 6 20891 4 20708 12 20604 7 19905 7 19867 n 10 19793 5 19618 9 scoorde dan ook de verdiende gelijk maker. Gamma 4 won mede door twee doelpunten van Aad Blom met 3—2 van Texel Veteranen 2. Datsun 1 won met 8 4 van Gamma 2. Meest produktieve speler in deze wedstrijd was Dirk de Lugt; hij scoorde drie maal. KSMT 1 kad geen moeite met ZDH 2 en won met 5-1. Uitslagen zaalvoetbal Hoofdklasse: Gamma-De Zwaan Junioren: De Koogel-ZA Veldman Ratronics 2-Citroën Datsun-Ratronics 1 Bekeruitslagen: Tex.Boys 3-Datsun 4 ZDH 3-KSMT 2 Datsun 2-Oosterend 3 Texel vet.-Oosterend 2 PH Hotel-Oosterend 1 Question 1-Tex. Boys 4 ZDH 1-A 0 2000 Rab-Question 2 De Koog-Datsun 3 KSMT 3-ZDH 4 Gamma 4-Texel vet. 2 Datsun-Gamma 2 ZDH 2-KSMT 1 3-1 8-0 0-10 1-6 5-2 6-0 6-1 2-8 2-4 3-2 2-8 3-0 3-10 1-1 3-2 8-4 1-5 j.' De leiders in het klassement J. Brouwer en P. Keijzer behaalden 6555 unten. H. Bakker en C. Vinke die de eede plaats bezetten scoorden 6866 unten en de derde plaats wisten A. «,yermuë en D Witte ook voldoende te Ö/erdedigen met 6621 punten. De laatste ^Jvond van dit kampioenschap, die op njdag 26 februari wordt gehouden, ordt dus bijzonder spannend. Tussenstand Brouwer-. Keijzer Bakker-C. Vinke A. Vermuë-D. Witte Th. de Porto-P. Veeken C Zijm-N. van der Veen Veeger-M. Veeger Witte-W. Witte B. Veldman-C. van Lenten F. de Grave-A. v.Heerwaarden T. Veeken-J. Keijzer Woensdag 3 februari 18.00 u. Alkema-ZA Veldman 18.30 u. Selectie 19.25 u. Selectie 20.15 u. Qosterend 3-Dubbeldik 21.10 u. Mantje-Gamma 22.05 u. Oosterend 4-Question Zaaldienst: Texelse Boys Donderdag 4 februari 18.00 u. Buro Eelman-Bremakker 18.30 u. Oosterend 1-Gempo 19.25 u. Oosterend 6-Nioz 2 20.15 u. Texe.Boys 2-Texel vet. 21.10 u. Oosterend 5-Rab 22.05 u. A O 2000-Mok Zaaldienst: Amro Vrijdag 5 februari 18.00 u. Cafeetje-de Koogel 2 18.30 u Dubbeldik 3-Gamma 2 19.25 u. De Koog 2-Tex Boys 1 20.15 u. KSMT 1-Gamma 3 22.05 u. Datsun 1-De Zwaan Zaaldienst: Texel De wedstrijd van zondag j I. te Oude- schild bracht twee vissen op de dijk: een knorhaan en schar Die werden gevan gen door W. Pronk (20 cmjen C. J. Huisman (16 cm). In totaal waren, onder mooie weersomstandigheden, negen vissers naar de wedstrijd gekomen. Acht in de seniorenafdeling en één in de jeugdafdeling. De volgende wedstrijd en de laatste van de winterserie is op 14 februari van 8 30 tot 10.00 uur bij de Hornt achter de Teermolen te Oude- schild. De jaarvergadering van de Sportvissersclub Texel is op 26 februari in De Schakel, aanvang 19.30 uur. De eerste voorjaarscompetitiewed strijd is voor SVO/Z verloren gegaan, maar gezien het spel had men meer verdient dan een 0 2 nederlaag. Zater dag startte SVO tegen koploper KGB goed. Het gevaar kwam vooral doordat KGB van uit de verdediging snelle aanvallen opzette. Dat dit niet meteen in doelpunten resulteerde kwam doordat een straffe wind over het open veld van KGB joeg en de bal vaak door de wind van richting veranderde. KGB zocht ook duidelijk naar de vorm na twee maanden stilstand en het spel ontwikkelde zich veelal op het midden veld. Toch kon KGB op een gelukkige manier op 1 —0 te komen. Door misver standen bij het doel van SVO kwam de attente spits van KGB, Bakker, op tijd bij de bal en tikte hem in de goal. Na de rust gaf SVO het nog niet op en vocht voor beter resultaat alhoewel dit niet altijd opbouwend gebeurde. Er werd veel in het wilde weg geknald Toch kon Gep Brouwer zich worstelend door de verdediging van KGB werken en de uitgelopen keeper passeren. De bal rolde richting leeg doel, maar ging tot ieders verbazing net naast. Ook Joost Brouwer die voor zijn broer Rien in de spits liep had met zijn schoten geen geluk. Aart van de Brink die een goede partij speelde kreeg de bal vrij aan gespeeld op rechts. Hij speelde de keeper uit en schoot, ledereen stond al klaar om te juichen. Het onmogelijke gebeurde echter, een verdediger die hard terugliep kreeg heel toevallig de bal tegen zijn been en deze ketste via de paal naast het doel. In de laatste minu ten scoorde KGB met een schot wat door de wind van richting veranderde en voor Rob Haak niet meer te keren was. b*r SP^RT Zaterdag moest Tetak 1 het in Noord- scharwoude opnemen tegen Spirit 9. Werd eerst een overwinning van 10 0 bereikt door het niet opkomen van Martin Schilder 6, zaterdag werd de tweede 10 0 overwinning geboekt, maar ditmaal door goed spel van alle Tetak-spelers. Zowel Ruud Neuhoff, Lieuwe van der Veen als Max Hagedoorn hadden hun vorm te pakken en speelden erg sterke wedstrijden. Ondanks de zware ver koudheid zag Ruud Neuhoff toch kans, om, evenals Lieuwe van der Veen en Max Hagedoorn, alle enkelspelen te winnen. Deze 10—0 overwinning voor Tetak is van groot gewicht en geeft zeker perspectieven voor de rest van de competitie. Door de verkoudheid van Ruud Neuhoff nam zij ditmaal niet deel aan het dubbelspel. Haar plaats werd ingenomen door Lieuwe van der Veen. Samen met Max Hagedoorn speelde dit duo een formidabel dubbelspel. Door goed gespreid spel en prima smashes overspeelde dit Texelse duo hun tegen standers in twee sets, 21 11, 21 —9. Bij alle drie Tetak spelers lukte zaterdag werkelijk alles en kon er gewoon niets fout gaan. Zaterdag 6 februari speelt Tetak 1 een thuiswedstrijd in sportzaal De Ferrever tegen Duintreffers 4. Aanvang 14.15 uur. De spelers worden verzocht om kwart voor twee aanwezig te zijn in verband met het opzetten van de tafels en het inspelen. Tetak 2 reist dan naar Alkmaar om daar de strijd aan te binden tegen 't Hooge Huys 13. Texelslag 1 speelde zondag de laatste competitiewedstrijd tegen HBV 5 uit Hoorn. Marius Witte, Nellie Witte en Janny Zutphen wisten allen hun enkel spel te winnen, alleen Frans Kaercher moest in de tegenstander zijn meedere erkennen. De eerète gemengd dubbel van Marius Witte en Margriet Reij werd eveneens een Texelse zege, maar de tweede partij ging naar de tegenstander. De punten van de dubbels werden eerlijk gedeeld: herendubbel voor Hoorn en damesdubbel voor Texel, zodat de competitie voor Texelslag 1 succesvol afgesloten werd met 5—3. Het werd regelmatig een man-tot-man-spelletje voetbal bij de Boys. Dinsdagavond 9 februari komt de ge meenteraad in openbare vergadering bijeen, aanvang 19.30 uur in het raad huis. 1. Notulen van de vergadering van 12 januari 1982. 2. a. Ingekomen stukken, b. Mededelingen. 3. behandeling van het beroepschrift van E. R. Elfers. 4. Delegatiebesluit ter zake van executo riale verkopen, waarbij gemeentegaran tie in het geding is. 5. Subsidieverordening welzijn: a. behandeling van de bezwaarschrif ten; b. vaststellen verordening. 6. Subsidiëring van emancipatie- en vor- mingsaktiviteiten voor 1982. 7. Vaststelling gemeentelijke exploitatie kostenvergoeding voor de bijzondere kleuterscholen voor 1981. 8. Vaststelling voorschotten gemeente lijke exploitatiekostenvergoeding voor de bijzondere kleuterscholen voor 1982. 9. Vaststelling van een besluit om de minister van onderwijs en wetenschap pen te verzoeken om met toepassing van artikel 55 quater van de lager onder wijswet van 1920 de openbare lagere scholen te Midden-Eierland, Oosterend, De Waal en De Cocksdorp buiten aan merking te laten bij de vaststelling van het bedrag per leerling enz. voor het openbaar gewoon lager onderwijs voor 1981. 10. Vaststelling van het bedrag per leer ling voor het openbaar gewoon lager onderwijs voor 1981. 11Vaststelling van het bedrag per leer ling voor het openbaar buitengewoon lager onderwijs voor 1981 12. Vaststelling voorschotten gemeen telijke exploitatiekostenvergoeding voor de bijzondere scholen voor het gewoon lager onderwijs voor 1981 13. Medewerkingsbesluit ex artikel 50 van de kleuteronderwijswet voor het treffen van voorzieningen aan het dak van het schuurtje bij de kleuterschool te De Cocksdorp. 14. Medewerkingsbesluit ex artikel 72 Lager-onderwijswet voor rekenmetho den. 15. Toerekening van de kosten van be stemmingsplannen. 16. Voorbereidingsbesluiten: a. voor een gedeelte van Den Burg (bouwplan Hoogenbosch/Breman, Kogerstraat 92); b. voor een gedeelte van De Waal (bouwplan Rebecca, Hogereind 39); c. voor een gedeelte van het buitenge- biedlbouwplan Jarino, hotel Califor- nië); d. voor een gedeelte van het buitenge bied (bouwplan Jellema/Prins, Ker- ckeland); 17. Veerverbinding Den Helder-Texel. 18. Intrekken verkoopbesluit R Kikkert te De Koog en uitgifte grond in erfpacht. Zondagavond werd een brommer gestolen die bij de oprit naar de boot gestald stond. De twee sloten waarmee de brommer was vergrendeld, waren doorgeknipt. De waarde van de brom mer was ongeveer ƒ850, Volgens verwachting behaalde het eerste damesteam van Tevoko een 3 0 overwinning op het laagstaande Effekt. Heren 1 had het veel moeilijker tegen het fanatieke Unicum, maar wist na vijf inspannende sets toch de strijd winnend af te sluiten. Alleen dames 2 verstoorde het positieve beeld van het weekend. Hoewel iedere set op het nippertje, moest het toch de meerdere erkennen in de dames van HCSC 2, die duidelijk een serieuze gooi willen doen naar de titel. Het tweede herenteam kwam nauwe lijks aan volleyballen toe. Setstanden 15—1, 15 6 en 15—0 getuigen van de onmacht van tegenstander Juvoc 3 en de sterkte van het Texelse team in deze klasse. Ook dames 4 van Tevoko be haalde weer de volledige 3—0 score. Subliem gecoacht door de heren van Tevoko's grootste concurrent in de derde klasse WSOV, hadden de meisjes van het vierde weer een makkie. Het Oosterender Smash '68 slaagde er ook niet in het bolwerk van koploper Juvoc meer dan een deuk toe te bren gen. Slechts één set wisten de Texelse dames winnend af te sluiten maar dat was niet genoeg om Juvoc van een 3— 1 overwinning af te houden. Tevoko 1 deed bij de dames wat ver wacht werd. Zonder pardon werden de dames van Effekt de wedstrijd uitge speeld. Safe en geroutineerd volleybal bleek te veel voor het jonge team uit Nieuwe Niedorp, temeer daar het daar ingevoerde penetratiesysteem nog wei nig vruchten afwierp. Geblesseerd Het ontbreken van twee geblesseerde hoofdaanvallers haalde ondanks goede vervanging toch de rust uit het spel van Tevoko. Slordig spelend kon geen af stand worden genomen van tegenstan der Unicum uit Wognum, die goed wist te profiteren van de slechte blokkering van het Texelse team. Zo ontspon er een spannende strijd die pas bij 18 16 in het voordeel van Tevoko beslist werd. Toen was Unicum echter helemaal in de wedstrijd en overklaste een mat spelend Tevoko met 15—3. Twee spannende sets volgden waarin Unicum met veel inzet de Tevoko aanval wist te beteu gelen. In de beslissende vijfde zet nam Uni cum een 0—8 voorsprong, waarbij vooral de goed blokkering Tevoko de das omdeed. Gesteund door een ent housiast publiek, dat verlies van hun favorieten niet kon accepteren, kwam Tevoko terug. Een reeks moeilijke op slagen werd slecht verdedigd door de Wognumers waardoor bij 7—8 weer een open strijd ontstond. Toen kon Tevoko hard knokkend doorgaan, en met een minieme voorsprong toch de winst bin nenhalen. Het koppel Peter en Riet van Heer waarden lijkt voorlopig niet te stoppen. Het behaalde opnieuw de hoogste score (7384 punten). Daarmee vergrootte het de voorsprong in het klassement aan zienlijk en klom in de periodestand naar een tweede plaats. Het koppel P. van de Molen en R. Festen kan het met nog twee partijen te spelen echter niet meer inhalen, zodat het wel zeker kan zijn van de tweede periodetitel. Goede tweede werden H. Spigt en A. Bakker die 7145 punten behaalden en opklommen naar de vierde plaats in het klassement. Jac. Zijm en P. Buysman behaalden 6946 punten. Ze zijn de laatste weken flink gestegen en staan nu op een tiende plaats in het klassement. Het koppel A. Dijker-N. Koomen kwam ook weer bij de eerste tien door een score van 6897 punten, gevolgd door het koppel P. Veeken en D. Witte die 6828 punten behaalden. G. Eelman en F. Bos deden het ook weer prima met een totaal van 6819 punten. Stand tweede periode: (resp. punten, marsen) R. Festen-P. v.d.Molen 51469 19 Echtp. P v.Heerwaarden 49903 19 J. Zijm-P. Buysman 49628 13 W. Bakker-F. v.d.Gracht 49014 17 H. Spigt-A. Bakker 48925 14 Stand na 64 partijen: Echtp. P. van Heerwaarden 106276 38 J. en Th. Witte 102948 26 P. Veeken-D. Witte 102584 25 H. Spigt-A. Bakker 101537 26 P. v.d.Molen-R. Festen 101154 35 Uitstekend voetbalweer en een goede grasmat konden er zondag niet toe bijdragen dat Texelse Boys met winst het veld kon verlaten. Het werd een doelpuntloos gelijkspel tegen Dynamo dat na de winterstop duidelijk moeite had het juiste ritme te pakken. De goede wil was bij beide teams over duidelijk aanwezig maar het resultaat was veel gemiste kansen en zwakke passes. In de eerste helft scoorde Dynamo één keer maar de scheidsrechter con stateerde een overtreding en het doel punt werd afgekeurd. In de tweede helft waren de spelers beter op elkaar inge speeld en werden aan beide kanten meer kansen gecreeerd Dynamo was iets meer in de aanval maar kreeg van de Boys achterhoede weinig ruimte en zo kwam de Boys keeper slechts enkele malen in moeilijkheden. De sterke Dy- Een comer, die door de Boys niet benut werd. namo speler Bruinestein die in de vorige ontmoeting een groot aandeel had in de Boys nederlaag werd goed bewaakt door Paul de Grave wat tevens bete kende dat het grootste „venijn" uit de Dynamo aanvallen was gehaald. Strak De Boys stelden daar zelf in de aanval weinig tegenover. Er werden wel enkele goede kansen opgebouwd maar de voorhoede bleek te licht om deze mo gelijkheden te benutten. Het uitblijven van doelpunten hield wel de spanning in de wedstrijd maar knap voetbal was sporadisch aanwezig. De scheidsrechter hield het geheel behoorlijk strak in han den zodat er van sportief „freewheelen" ook geen sprake kon zijn. Dit gedrag van de man in het zwarte pak werkte bij twee felle Dynamo spelers averechts: zij liepen een berisping op. Het bleef des- ondaks tot de laatste minuut een spor tieve strijd maar, zoals gezegd, doel puntloos. Voor de Boys in ieder geval een beter resultaat dan het verlies in de vorige ontmoeting.

Texelsche Courant | 1982 | | pagina 9