Texelaartjes VAN HET RAADHUIS FAMILIEBERICHTEN Subsidie voor emancipatie en vorming Veel belangstelling roor „Jonge harten" Mededelingen van B. en II. Hinderwet /RIJDAG 5 FEBRUAR11982 TEXELSE COURANT PAGINA 3 B en W hebben de gemeenteraad orgesteld dit jaar totaal 77662, - aan subsidie te verstrekken aan groeperin gen die zich met emancipatie- en vor mingsactiviteiten bezig houden. Dit geld wordt grotendeels beschikbaar gesteld door CRM waarbij een norm van 50 cent per inwoner wordt gehanteerd. Een bedrag van 72067,— wordt toegekend aan het Vrouwenhuis als bijdrage in de kosten van diverse activiteiten, zoals jthema-avonden over b.o.m.-vrouwen, het recht bij samenwoning en praat- ronden over de vrouw en onderwijs en ouwen voor vrede. Het Vrouwenhuis De vertoning van de in de dertiger ren op Texel opgenomen film Jonge arten" heeft woensdag veel Texelaars aar de bioscoop gelokt. Vooral 's ronds was de zaal goed bezet. De lacties van het publiek waren over het Bgemeen positief. Het was bijzonder leuk om de soms onherkenbaar veran derde beelden van het landschap van Texel te zien: de oude vuurtoren, de nog 'onverharde Slufterweg, niet meer be- i'étaande boerderijen en schuren, de autoloze smalle wegen met de vele telefoonpalen er langs, de haven van Oudeschild met de Dokter Wagemaker en de vele zeilbotters, etc. Dergelijke landschapsbeelden waren echter steeds van zeer korte duur. Praktisch voort rend bestond het decor uit de ver- hillende delen van de Slufter en die let er tegenwoordig (gelukkigl) nog ecies hetzelfde uit. Het filmverhaal If kwam in vergelijking met de pro- kties van tegenwoordig nogal kinder lijk en zelf onbeholpen over. Serieus doelde momenten (zoals het op pad ren van drie detectives naar Parijs, ussel en Texel!) waren zelfs lach- kkend. Wat niet afdoet aan het feit it het bekijken van dit alles een heel jzondere belevenis was. heeft ook subsidie gevraagd voor de literatuurgroep (waarin over vrouwen bladen en -boeken wordt gepraat), fe ministisch cabaret en het vertonen van een videoband. De totale kosten van het Vrouwenhuis belopen dit jaar 73100, De deelnemers betalen daarvan zelf een derde. De Overkoepeling van Vrouwenorga nisaties krijgt totaal f3279,65 subsidie. Het geld is nodig voor diverse cursussen zoals vrouwen en geloof" en ,,Kom eens om een bestuurster", een koffie ochtend en een open dag. De Christelijke Plattelandsvrouwen bond kreeg 7200, voor een nog nader vast te stellen avond met een eman cipatiethema. De stichting Maatschappelijk werk in de kop van Noordholland krijgt voor de cursus Opkomen voor jezelf" /Tl 15, en 71000,— is beschikbaar voor de in Oosterend te houden cursus „Ouders op herhaling." zwaren in te brengen. De bezwaar schriften moeten worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Texel, Postbus 200, 1790 AE Den Burg. Indien men dat wenst, worden de persoonlijke gegevens van degene, die een bezwaarschrift indient, niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het be zwaarschrift bij het gemeentebestuur worden ingediend. Nadere informatie wordt u desge vraagd door de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie verstrekt (tel. 02220-3041, toestel 143). Tot 19 februari 1982 liggen op het ge meentehuis, kamer 209, ter inzage de ontwerpvergunningen ingevolge de Hinderwet voor. a. J. W. G. Pels-Rijcken, voor een pro- paangastank aan de Herenstraat 29 te Den Hoorn; b. P. J. Breman, voor een veehouderij aan de Spangerweg 10. De tijdstippen, waarop inzage verkre gen kan worden, zijn: maandag tot en met vrijdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur; op maandag avond van 19.30 tot 22.30 uur. Tot bovengenoemde datum kunnen gemotiveerde bezwaren tegen de ont werp vergunningen schriftelijk worden ingebracht door de aanvrager, door degenen, die reeds schriftelijke of mon deling bezwaar hebben gemaakt tegen de verzoeken om vergunning en door hen, die aantonen, dat zij redelijkerwijs niet in staat zijn geweest eerder be- Vrijdag 5 februari Om 19.30 uur begint in dorpshuis De Bijenkorf te Oosterend een dam- simultaan tegen oud-wereldkampioen Roozenburg. In dorpshuis 't Skiltje te Oudeschild wordt de film over de havenfeesten vertoond; 20.00 uur. In restaurant De Hoop te De Cocksdorp vertoont D. Quartel het vervolg van zijn Eierland-film; 20.00 uur. De fotokring Texel heeft een vereni gingsavond in dorpshuis De Oude Ulo; 20.00 uur. Zaterdag 6 februari voor de derde wandeltocht in de win terserie. Maandag 8 februari Het Vrouwenhuis houdt in „Het Strui kelblok" aan de Parkstraat kledingruil beurs; 20.00 uur. Inleveren van kle ding tussen 10.00 en 12.00 uur 's mor gens. In het kader van de Dorpentocht van de Oudercommissie van de Rijksscho lengemeenschap wordt Oudeschild be zocht, waar een bijeenkomst wordt ge .houden in dorpshuis 't Skiltje. Thema: maatschappijleer op school. Dinsdag 9 februari Om 19.30 uur begint in het raadhuis de raadsvergadering. VASTE DATA Elke woensdag vanaf 13.45 uur repe teert het ouderenkoor „Zanglust" in De Hollebol. Nieuwe leden kunnen zich altijd aansluiten. Spreekuur B. en W.: Burgemeester En gelvaart maandag 10.00-11.00 uur; wet houder Nauta 10.30-11.30 uur; wethou der Blanken donderdag 9.30-10.30 uur en wethouder Van der Kooi vrijdag 10.30-11.30 uur. Maatschappelijk werker Frank van Lare houdt spreekuur in de Oude ULO: maandags, dinsdags, woensdags en vrijdags van 8.30 - 9.30 uur en donder dags van 18.30 - 19.30 uur. De toneelgroep van de oud-leerlingen- Iedere dinsdag is er een Baha'i bij vereniging herhaalt in Het Eierlandsche eenkomst (Fire Side) bij Gerard Mazijk Huis in De Cocksdorp het stuk „Zwar- Wilhelminalaan 32 a in Den Burg' te kunst op De Dageraad"; 20.00 uur. Aanvang 20.00 uur. In dorpshuis De Wielewaal in De Waal speelt UDI het stuk „Plaza hotel" van Neil Simon. „Excelsior" geeft het winterconcert in dorpshuis De Bijenkorf te Oosterend; 20.00 uur. Zondag 7 februari Tussen 13.00 en 14.00 uur kan bij camping De Koorn-aar worden gestart Iedere dinsdag- en donderdagochtend van 10.00-12.00 uur houdt bejaarden werker Nico Nagtegaal spreekuur in het dienstencentrum De Hollebol, Burgwal 32. leder woensdag wordt in gebouw De Hollebol aan de Burgwal (achter het postkantoor) van 10.00 tot 12.00 uur een contactochtend gehouden van de Texelse WAO-groep. Men kan daarbij ondermeer biljarten, sjoelen en kaarten. Tot onze diepe droefheid is na een langdurige ziekte rustig van ons heengegaan mijn lieve vrouw en lieve moeder, onze dochter, schoon dochter, zuster, schoonzuster en tante Geertje Marie Roeper-Zwikker, op de leeftijd van 43 jaar. Renkum: J. Roeper Erik Bergen op Zoom: P. J. Zwikker-Vermeulen Texel: Jac. Roeper G. Roeper-Mantje en verdere familie 6871 HZ Renkum, 3februari 1982, Bramstreeflandweg 108. Marie is opgebaard in het rouwcentrum Kam- perdijklaan 6 te Heelsum. Gelegenheid om afscheid van haar te nemen op vrijdag 5 februari van 19.30 tot 20.00 uur. Een afscheidsdienst zal worden gehouden op zaterdag 6 februari in het gebouw van de Neder landse Protestantenbond, Utrechtseweg te Renkum, aanvang 11 uur, waarna de teraarde bestelling zal plaatsvinden op de Nieuwe Algemene Begraafplaats, Hartenseweg te Renkum om 12 uur. Na de begrafenis mogelijkheid tot condoleren in „Hol in 't Bosch", Hartenseweg 60 te Renkum. Na een ernstige ziekte is van ons heengegaan onze lieve schoondochter, schoonzuster en tante Marie Zwikker, echtgenote van Jacob Roeper Jaczn. op de leeftijd van bijna 44 jaar. Jac. Roeper Johzn. G. Roeper-Mantje D. Roeper G. Roeper-Kuip Joh.D. Roeper A. H. D. Roeper-Mathijssen M. Roeper T. Roeper-Watertor Jan S. Roeper M. A. Stam neven en nichten Texel, 3februari 1982. Door een noodlottig ongeval te Emmen ver loren wij onze lieve Paul Robbert Hij is 23 jaar geworden. Hij vond het op Texel altijd zo fijn. J. E. Koenders M. Koenders-Molenaar Martine en Edith Geesje Koops Benneveld, 30 januari 1982, Den Hoorn. De crematie heeft inmiddels in kleine kring plaatsgevonden. Ik zie een poort wijd open staan, waardoor het licht komt stromen. Dankbaar voor alles wat zij voor ons is geweest, geven wij met droefheid kennis van het over lijden in het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar, van mijn lieve vrouw en onze lieve mamma Maria Staal-van der Vis, op de leeftijd van 36 jaar en 8 mnd J. B. Staal Willem Aris Arjan Mario 3 februari 1982, Wilhelminalaan 51, 1791 AM Den Burg, Texel. Gelegenheid tot condoleren vrijdagavond, 5 februari van 7.30 - 8 30 uur in de Nederlands Hervormde kerk te Den Burg. De rouwdienst zal plaatsvinden zaterdag 6 februari 's namiddags om 1.30 uur in de Nederlands Hervormde kerk, waarna de begra fenis zal plaatsvinden op de algemene begraaf plaats te Den Burg. Hetzij dat wij leven, hetzij dat wij sterven, wij zijn van de Heer. Dankbaar voor haar liefde geven wij met droef heid kennis van het overlijden van onze lieve dochter, zuster, schoonzuster en tante Maria Staal-van der Vis, op de leeftijd van 36 jaar en 8 mnd. Oosterend: A. v.d. Vis D. v.d. Vis-Vonk Den Burg: H. A. Kooiman-v.d. Vis P. G. Kooiman Oosterend: P. v.d. Vis M. v.d. Vis-Smidt De Koog: L. v.d. Vis M. Boersen Februari 1982, Vliestraat 2, 1794 AV Oosterend. Diep bedroefd geven wij kennis van het onver wachts overlijden van onze lieve en spontane nicht Maria Staal-van der Vis. „Er is f and van louter licht, Waar/en heersers zijn". Gezang 290. Haar tantes en ooms P. A. v.d. Vis M. P. L. v.d. Vis-Bremer Th. v.d. Vis P. v.d. Vis-Eelman J. v.d. Vis A. v.d. Vis-v.d. Vis nichten en neven Oosterend, 3 februari 1982. Na een moedig gedragen ziekbed is van ons heengegaan onze lieve Tante Ria. Maryal, Martin, Erick, Richard, Anton en Ramon Rust zacht. Texel, 3 februari 1982. Na een langdurige ziekte is heengegaan onze vriendin Ria Staal-van der Vis. We wensen Jan en de familie veel kracht toe om dit verlies te dragen. Gerbrand en Annie Dros-van der Vis Heden ging geheel onverwacht van ons heen onze lieve vrouw, moeder en oma Aafje Benit-Kuiper, echtgenote van G. Benit, op de leeftijd van 79 jaar. Schoorl: G. Benit Julianadorp: W. Rampen G. Rampen-Benit Eierland, Texel: J. G. v. Maldegem M. v. Maldegem-Benit Burgerbrug: W. Paarlberg A. Paarlberg-Benit Schagerbrug: Ger en Greet 1871 ER Schoorl, 29 januari 1982, Flat 4, „Westerkimme". De teraardebestelling heeft dinsdag j.l. op de Algemene begraafplaats te Schoorl plaats gehad. Wij zijn diep bedroefd over het verlies van Ome Teun en wensen de familie veel sterkte toe. Hans, Piet en Brigitte Februari 1982. Voor de vele blijken van medeleven, door U betoond tijdens de ziekte en na het overlijden van onze lieve moeder en oma MARGARETHA JOHANNA DE WIT- NOTTELMAN, betuigen wij U hiermede onze hartelijke dank. Fam. Wuis Fam. De Wit Texel, februari 1982. Wij willen iedereen bedanken voor de belangstel ling betoond bij de ziekte en na het overlijden van onze lieve vader, groot-, overgrootvader en broer DIRK KORVER. Vooral ook het verplegend en verzorgend personeel van Samen Eén voor de hartelijkheid en de verple ging hem de laatste jaren gegeven. P. N. Rikkenberg-Swart Beatrixlaan 9, Den Burg, februari 1982. Voor uw blijken van medeleven bij het overlijden van onze lieve zuster BETS betuigen wij U hiermede onze hartelijke dank. Fam. Geense Hoofdweg 67, 1795 JB De Cocksdorp. Voor Uw overweldigende en diepe medeleven bij het overlijden van mijn lieve vrouw en onze moeder ADRIANA DEKKER-FLENS zijn wij U heel dankbaar. Hierin vinden wij de steun, die wij zo nodig heb ben. Het is onmogelijk U dit allen persoonlijk te laten blijken. Fam. Jan Dekker. Voor de vele blijken van belangstelling getoond na het overlijden van onze lieve vader en opa JACOB PIETER QUARTEL, betuigen wij u onze welgemeende dank. Fam. Quartel Texel, februari 1982, Joan Hodshonstraat 9, De Cocksdorp. Voor uw blijken van medeleven tijdens de ziekte en na het overlijden van onze lieve vader, groot- en overgrootvader THEODORUS VAN DER WULP, betuigen wij hierbij onze oprechte dank. De kinderen, kleinkinderen en achterkleinkinderen Den Burg, februari 1982. 1957 25 jaar 1982 Onze ouders Piet Duinker Annie Duinker-Wiering vieren vrijdag 12 februari hun 25-jarig huwelijksfeest. Een ieder, die hun wil komen feliciteren is van harte welkom van 19.30 - 20.30 uur in het Dorpshuis De Bijenkorf te Oosterend. Fulps Anette Nieuweschild 15. We hebben de grote stap genomen. Het moest er toch eens van komen. We zijn uit 't Noorden weggegaan, Toch zal de boerderij niet lang leeg blijven staan. Voor ons was het polderleven een fijne tijd, Al hebben we niet echt spijt. Toch deed het ons zeer. Die laatste keer. Dat we de deur dicht deden, En naar Den Burg reden. Namens de polder 't Noorden mensen. Kregen we een bloemstuk met gelukwensen. Van onze kant bedankt voor al die goeie jaren, Dat wij nog boer waren. Tot ziens bij ons in de Kogerstraat, Waar ook de koffie weer klaar staat. Hier in Den Burg zijn al net zulke fijne mensen; We zijn werkelijk overstelpt met bloemen en beste wensen Diep onder de indruk en heel dankbaar. Hopen we hier net zo gelukkig te zijn met elkaar. Fer, Janna, Liesbeth en Leendert Kogerstraat 20, 1791 ES Den Burg, telefoon (02220) 4562. Op 13 februari 1982 vieren mejuffrouw K. Beekenkamp en de heer W. Albers, hun 40-, resp. 25-jarig onderwijsjubileum aan de Redmer IJskaschool te De Waal. De Oudercommissie nodigt belangstellenden uit tot het bijwonen van de receptie in „De Wielewaal" van 15.00 tot 16.30 uur. Op 2 februari 1982 heeft Alexandra een zusje ge kregen. Haar naam is Marian Theo van Setten Cora van Setten- van de Kuilen Alexandra Mokweg 3, 1797 SB Den Hoorn. Tijdelijk: Gemini Zieken huis Den Helder. Nu wij Texel verlaten hebben, groeten wij alle vrienden en bekenden. Tegelijkertijd willen wij iedereen bedanken voor de belangstelling bij ons afscheid. De jaren op het Gouden Boltje zijn voor ons onvergetelijk gewor den! Hans, Lida, Maarten Jan en Joost Hoekstra Kerkesingel 1, 1981 BJ Velsen-Zuid, telefoon: (02550) 33070. Bij deze willen wij ieder een hartelijk bedanken voor alle cadeaus, bloe men en belangstelling op onze trouwdag. Jan en Marion Zijm Dankbaar en blij zijn wij met de geboorte van onze dochter en zusje Marleen Jacob, Ria en Roel Bakker-Kamstra Texel, 1 februari 1982, „De Zilvermeeuw", Randweg 1 - 3, 1796 MV De Koog. U maakte 22 januari voor ons werkelijk tot een on vergetelijke dag. ledereen voor alle planten kaarten, cadeaus en aan dacht heel hartelijk be dankt Het was geweldig I Jan en Nettie Lap Hemmerkooi 20a, Den Hoorn. Strandpaviljoen Paal 9 ieder weekend geopend. Taxi (02220) 2000 Martien van de Wetering Zakenvervoer per taxi. ANWB-erkende Rij school Willemen voor alle rij-opleidingen: motor 739,— p.u., personenauto 739,— p.u., vrachtauto (DAF 1100) 755,- p.u. Elke donderdagavond theorie op Texel. Tel. (02230) 35663. Voor verhuur, beheer en onderhoud van vakantie objecten KOBEKO, Ruijs- laan 21, De Koog, tel. 102228) 221 of 746. Tevens beschikbaar gezel lige besloten ruimte met bar voor vergaderingen en kleine partijen. Autorijschool Anders lest met auto van het jaar. Bij aanmelding theorie boekje cadeau. Tel. (02230) 33655. In- en verkoop van meubilair, inboedels enz. Barhorst Meubelhandel, tel. (02220) 2381. Steun- en wandelstok ken? Artima - uw adres. Tel. 3592, Gravenstraat 7. Elke vrijdagavond vis- avond in de Rötisserie. Rótisserie Oosterend, tel. (02223) 950. Doorlopende verkoop gebruikte rijwielen. Verhuurbedrijf Bruining, Nikadel 20, De Koog, tel. 02228-333. Diverse maten kinderrijwielen. Massage, acupressuur, reflexzone- en voetzool massage. J. M. Westen berg, (02220) 3131. Verzekeren?? Bremer I! Kantoor (02223) 221 Siem Bremer (02223) 681 Koos Bremer (02223) 624 Kees Bremer (02223) 221 Te koop volop puik- beste aardappelen, Irenes. Zaterdags franco thuis be zorgd. Sjef Beers, Lieuw- straat 51, tel. (02220) 3861. V.T.B. voor verhuizingen. Tapijt van bekende tapijtfabrikanten naar Uw eigen keus door ons vak kundig en gratis gelegd. Meubelhuis Texel, H. Oosterhof, Hollewal 11 t.o. St. Jozefschool. Ruime parkeerplaats aan wezig Ruimt U op? Denk aan de Oosterender Rommel markt. Telefoon (02223) 850. Tiffany's Pub, De Koog, elke avond geopend. Naaimachines. Recht streeks van groothandel alle merken van naaima chines met zeer hoge kor tingen van 7150,— tot 7300, We leveren reeds een zig-zag naai machine vanaf 7249, Inruil oude machines mo gelijk. Rep. van ieder merk machine, ook al is deze elders gekocht, zonder voorrijkosten. Fa. v.d. Berg, Oosterend, tel. (02223) 243. Voor hout en plaatma terialen, gipsplaten, as best golfplaten, div. be- tontegels enz., enz. Fa. Barhorst, Maricoweg 2a, Den Burg, tel. 02220-2381 T rou wreportages Kees de Waal maakt die zeer vakkundig en... voor delig! Binnenburg, Den Burg. V.T.B. voor vrachtvervoer. Gezichtsmassage en gezichtsbehandeling op biologische basis. J. M. Westenberg, tel. (02220) 3131. De Wieringor fotogra fen maken bruidsrepor tages in kleur goedkoper dan in zwart-wit. Fa. Foto Boersen en zonen, Hippolytushoef, telefoon (02279) 1482. Te koop prima aardap pelen, irene's. Terpstra, Prins Hendrik Polder, (02226) 214. Te koop aardappelen Irene. S. H. Wuis, Schor- renweg 21, tel. (02223) 885. Restaurant Motel Texel is alle weekenden geopend. Prima aardappelen (Irene) te koop. Fa. F. Oosterhof en Zn, Ooster end, tel. (02223) 481.

Texelsche Courant | 1982 | | pagina 3