Texelaartjes GVT werd winnaar jeugdcompetitie INBRAAK HERHAALDE ZICH Zalmkwekerij Klaverjasclub Den Burg FAMILIEBERICHTEN Schotse folk in De Scholerie Bingo-avond in Zuid-Eierland VERVOLG VAN PAG.l Aanrijding Al veertien inzendingen voor prijsvraag Euroase Komo-garantie voor Bouwbedrijf Visser Forse winst voor En Passant Jeugdbowlen Bowlinguitslagen VISDAG 9 FEBRUARI 1982 TEXELSE COURANT PAGINA 3 In de nacht van woensdag op londerdag hebben inbrekers hun lag geslagen in een woning aan de Vagemakerstraat in Den Burg. Met en valse sleutel wisten de inbrekers ich via de achterdeur toegang te arschaffen. Dezelfde woning werd tweede kerstdag ook al door inbre kers bezocht. Dezelfde kasten en aden, die toen werden doorzocht, varden ook nu onder handen ge- 'tomen. Het is daarom vrijwel zeker Vat het dezelfde inbrekers waren. Uit 'wee portemonnees werden ■edragen van respectievelijk 7195,— tn f75,— gestolen. Uit giro-envelop- tan werd f49,50 gestolen dat toebe hoorde aan kleindierensportverem- l'ng Kotex. Verder werden twee nini-albums met een complete collectie munten gestolen. De in- iraak moet tussen 1 en 5 uur zijn ge- lleegd. De gestolen portemonnees ijverden later leeg in de omgeving ran de woning teruggevonden. Vermoedelijk dezelfde inbrekers fflbben eveneens in de nacht van mensdag op donderdag hun slag pro- «ren te slaan in een woning aan de jtoogerd. De bewoners bemerkten dit doordat 's ochtends verschillende deu- openstonden, die eerst afgesloten ren geweest. Er werd echter niets mist. Van een andere woning aan de Woensdagavond treden in De Scho- erie in Zuid Eierland Cilia Fisher en Artie rrezise op met een programma van Schotse volksmuziek. De beide Schot hebben een zeer bekende naam in wereld van folk muziek. Cilia is de ®ter van Ray en Archie Fisher die een aglangrijke rol speelden bij de herop- eving van de volksmuziek in Schotland. Op negenjarige leeftijd trad ze reeds op. Vtie heeft liederen uit oost Schotland zerzameld en trad op in verschillende folkclubsen -groepen. Het eerste album yan Cilia Fisher en Artie Trezise kwam in 1975 uit en daarna zijn er nog vele gevolgd. In 1977 maakten ze een toer door de Verenigde Staten waaruit nieu we contracten voor langspeelplaten irölgden. Inmiddels zijn er nog acht muzikale bezoeken aan Amerika ge weest. Het optreden morgen begint om half negen. Kaarten zijn af te halen bij de Ylier in de Waalderstraat in Den Burg. Dok aan de zaal zijn kaarten ver- jgbaar. In gebouw Bethel aan de Muyweg in !uid Eierland wordt vrijdag een verkoop- in bingo-avond gehouden. Om 18.30 jur start de verkoop van handwerken waaronder veel truien en sokken. Om >0.00 uur begint de bingo-avond waarbij nooie prijzen te winnen zijn. De op- ïrengst van de bingo komt ten goede ïan het onderhoud van het gebouw. De ivond wordt georganiseerd door de hervormde vrouwengroep. Jat geleverd zal worden op juiste wijze tan te passen aan de gekozen plek. Eind ipril hoopt STEW-zalm de netten te jlaatsen (wat gedeeltelijk wordt uitge roerd door een aannemer) en met uit- :etten van 4,2 ton forel te beginnen.Dan ekent Van Dokkum uiteraard op de zes werklozen die in de kwekerij een zelf standig bestaan willen opbouwen, ge- ronden te hebben. Na het derde pro- Juktiejaar moeten de .stagiaires" zo ver :ijn dat van het bedrijf een zelfstandige soóperatie wordt gemaakt. ,,We hou- len rekening met aanloopmoeilijkheden :oals grotere sterfte in de beginjaren, :egenvallende groei en mogelijke proble men bij de eerste afzet, maar het moet mogelijk zijn binnen enkele jaren zelf- itandig te opereren. Dan trekt Stew- :alm zijn handen terug en valt elke inanciële steun weg", aldus Van Dok- lum die uitlegt dat tijdens de bege- aidende periode een bestuur zal worden jeformeerd dat bestaat uit vertegen woordigers van STEW, de Triodos bank in de visserijbranche. Besluitvorming leschiedt op basis van unanieme stem- nen en de werknemers hebben uiter- ard inspraak. De werknemers bij iTEW-zalm gaan de eerste jaren een alaris verdienen dat iets boven het minimumloon ligt. „Mogelijk dat dit een lieuw werkterrein is voor, vooral, jonge werkloze vissers, die eigenlijk in hun vak erder willen maar daarvoor de ruimte in Ie toekomst niet meer krijgen. Toehappen De visverwerking is nog niet zo ver. lelangrijk is dat de gekweekte zalm iderdaad in Oudeschild aan land wordt lebracht. „Dat hangt van de overheid 1', aldus STEW-zalm. Pas daarna is et „echt logisch" dat de vis ook op 'exel verder verwerkt wordt. Als een teats voor de visverwerking is gevon- len zal wederom in Denemarken beke- en worden hoe de werkzaamheden laar worden aangepakt. „Mogelijkhe- len genoeg, maar we moeten nu wel happen", aldus Van Dokkum. Boogerd waren de scharnieren van een achterdeur uit de hengsels gelicht. Ook hier werd niets vermist. De politie is bezig met een onderzoek. Vrijdagochtend gebeurde op de Pontweg een aanrijding waarbij twee auto's werden beschadigd. Een 38- jarige inwoner van Spijkenisse had zijn auto in de berm gezet en wilde weer de rijbaan oprijden toen daar een andere auto naderde. Die andere wagen werd bestuurd door een 61-jarige man uit Rijswijk, die een aanrijding niet meer kon voorkomen. Voor de prijsvraag die door Euroase is uitgeschreven om een passende naam te vinden voor het nieuwe restaurant van De Turkse Tent heeft tot dusver 14 inzendingen (bevattende 58 namen) opgeleverd. De actie loopt nog tot 20 februari a.s. Op 22 februari zullen twee inzendingen worden gekozen voor het toekennen van de eerste en tweede prijs. De eerste prijs bestaat uit een vol ledig verzorgde 7-daagse vakantie voor vier personen in het nieuwe Euroase- hotel Dellenhove te Epe in de periode 16 tot 23 oktober (herfstvakantie). De tweede prijs is een diner voor vier per sonen in het nieuwe restaurant van De Turkse Tent. Namen die direct met het eiland Texel verband houden, hebben de voorkeur. Woensdag (morgen) wordt door de Bruinvis-school in heel Oudeschild oud papier opgehaald, leder wordt verzocht het papier vóór half twee aan de straat te zetten. rondememers-aktiviteiten Opnieuw is aan een Texels aanne mersbedrijf de zg. Komo-garantie gege ven door de Stichting voor onderzoek, beoordeling en keuring van materiaal en constructies te Rijswijk. Het certificaat werd uitgereikt aan Vissers Bouw- en Timmerbedrijf te Oudeschild. Om voor de Komo-garantie in aanmerking te komen moeten machinaal vervaardigde kozijnen, borstweringen ramen en ko zijnelementen aan bepaalde hoge kwali teitseisen voldoen. Door zaterdag Wieringermeer met 5—3 te kloppen is het eerste achttal van En Passant nog slechts één wedstrijd verwijderd van de eindzege in de tweede klasse. Koploper En Passant zag met vertrouwen de schaakmatch tegen he- hekkesluiter Wieringermeer tegemoet. In de toernooizaal bleek echter al snel dat de overwinning niet cadeau zou worden gedaan. J. Dros presteerde niets tegen de sterke Breidenbach. Toen Dros vanuit een remisestelling nog een winstpoging deed, kwam hij zelfs nog in lichte moei lijkheden. Tenslotte wikkelde hij af naar remise. G. van Es won direct na de opening een stuk en consolideerde deze voorsprong tot de tijdcontrole, waarna J. Wouda opgaf. M. Vittali speelde weer volgens zijn oude stijl; met een pluspion het eindspel in en dan de partij rustig uitmaken. P. Bergman had even eens een pluspion tegen D. Knibbe, maar dat bleek met voldoende voor de winst. J. Witte ontwikkelde een stevig offensief tegn de koning van L. Ver straten, maar greep toen een paar keer lelijk mis. J. Rommets gaf J. Korenstra geen enkele kans. Hij offerde een pion en kreeg daarvoor een stelling die zoveel dreigingen bevatte dat Korenstra geen verweer meer had. W. Hoekman werd in een moeilijk middenspel aan de kant gezet door H. Stevens. A. Terpstra boekte zijn zesde overwinning en werd daarmee topscorer (100%) in de bonds wedstrijden. Het laatste duel van En Passant vindt plaats in Schagen tegen Magnus. En Passant 1-Wieringermeer 1 J. Dros-A. Breidenbach 14 G. van Es-J. Wouda 1—0 M. Vittali-P. Knibbe 1 —0 P. Bergman-D. Knibbe Vi Z2 J. Witte-L. Verstraten 0—1 J. Rommets-J. Korenstra 1—0 W. Hoekman-H. Stevens 0—1 A. Terpstra-B. van de Berg 1—0 Eindstand 5—3 Dinsdag 9 februari Om 19.30 uur begint in het raadhuis de raadsvergadering. Woensdag 10 februari Om 20.00 uur begint in het raadhuis een openbare vergadering van de com missie voor recreatie en natuurbehoud en de commissie voor algemene zaken. Eerst wordt een hoorzitting gehouden over de nota kleine watersport. Voorts wordt gesproken over de herziening van het fietspadenplan, de subsidiering van de VVV-brochure voor de kerken- tochten en het overzicht van de recrea tieve en toeristische uitgaven. Het koppel P. van de Molen en R. Festen werd in de laatste partijen niet meer bedreigd, en zijn dus kampioen van de tweede periode geworden. Eer ste op deze clubdrive werd met de flinke score van 7378 punten het koppel C. Merkx en C. Dros. Op de tweede plaats kwamen C. Zijm en J. Koomen die met 7281 punten ook weer eens goed voor de dag kwamen. Dit was ook zo met mevrouw N. Koomen en A. Dijker die 7073 punten behaalden en opklommen naar de vijfde plaats in het klassement. W. Bakker en F. van de Gracht stegen ook een paar plaatsen met hun totaal van 7066 punten, gevolgd door J. en T. Witte die met 7057 punten hun tweede positie in het klassement verstevigden. Oefendrive Aanstaande vrijdag wordt er een open drive gespeeld waarin de regels worden gehanteerd zoals ze op het kampioen schap van Noordholland verplicht zijn. Een mooie gelegenheid voor iedereen die heeft ingeschreven om te oefenen met deze voor Texel nieuwe eisen. Het Voddeteam zette goed in door de eerste game van Split af te pakken. Het lukte hen echter niet dit voort te zetten. En ze moesten met een 1 —3 nederlaag genoegen nemen. Ditzelfde lot over kwam ook Strike Fire die hun eerste game met maar liefst 95 pins wonnen van de Tornado's. De zeer sterk spe lende Anja Witte kon een 1—3 ne derlaag niet voorkomen. Hitachi won met 4—0 van de Wip Kipjes. Uitslagen: Voddeteam-Split 1-3 Hitachi-Wip Kipjes 4-0 Tornado's-Strike Fire 1-3 Dames trio league: Stumpers-Kwartet 4-0 De Goot-The Kids 4-0 T Fords-CCCM 2-2 Klavervier-Stumpers 1-3 Kwartet-T Fords 1-3 De Goot-CCCM 3-1 A Klasse: Texel Vastgoed-Vismans Eethuisje 5—0 Holly Flobbie-De Koogel 0—5 't Steigertje-Paal 9 1—4 Dubbel EL-Vitaminebron 3—2 't Cafeetje-Strandplevier 1 2—3 Paal 19-Fun 2-3 B Klasse: Malisa-Martha Graaf spuiterij-24 Ko Live-Strandplevier 2 Reizenburo-Wielewaal Sommeltjes-T earn 23 Mevo-Jan Toes bv 5-0 5-0 4-1 1-4 2-3 2-3 Dinsdag league: Loodg.bedr.Zijm-Kwartet 5—0 Slagerij Ott-De Luwe Boshoek 4— 1 De jeugdcompetitie turnen voor meisjes tot en met 12 jaar vond zaterdag plaats in Den Burg. De meisjes van GVT turnden tegen DOS uit Den Oever. GVT kreeg totaal 143.05 punten en DOS 136.10 punten. Voor GVT kwamen uit: Marielle Vonk die 22.20 punten behaalde. Het is te zien dat Marielle wel meer wedstrijdervaring krijgt. Ze liet een goede paardsprong zien. Siegrid Sikma kreeg 24.05 punten. Bracht een leuke vaste balkoefening waarvoor ze 6.30 punten kreeg. Simone Winter draaide een regelmatige wed strijd; 26.30 punten. Voor haar sprong welke vooruit gaat kreeg ze 6 90 pun ten. Edda Bakker behaalde 26.65 pun ten. Een goede brugoefening leverde haar 6.95 punten op. Gemma Praamstra 28.30 punten. Zij liet een goede sprong en pittige vrije oefening zien 7.60 en 7.30 punten. Karin Vlaming werd indi vidueel derde met 28.40 punten. Na een weifeling bij de sprong, kwam ze uit stekend terug. Ze liet een heel goede handstand overslag zien, waarvoor ze 8.05 punten kreeg. Ook haar brug oefening kwam er goed uit; 7.30 pun ten. Monique Kalk werd met bijna vijf punten voorsprong op nummer twee duidelijk eerste. Voor Monique was dit weer de eerste wedstrijd na een voet blessure. Ze was er weer helemaal in en behaalde op ieder toestel het hoogst gewaardeerde aantal punten van de wedstrijd. Totaal 33.20 punten. Aanstaande zaterdag worden te Be verwijk de Provinciale "rurnwedstrijden alle categorién gehouden. Voor GVT hebben zich geklasseerd: Monique Kalk en Monique Schermer. AAN ONZE ADVERTEERDERS Adverteerders, die gebruik maken van de rubriek „Texe- laartjes" worden verzocht de kosten gelijk te voldoen. Bij het verzenden van een nota wordt voor deze kleine bedragen 72,50 administratie kosten in rekening gebracht. Administratie T.C. Om aan uw adver tenties de vereiste zorg te kunnen be steden is het nood zakelijk dat wij de tekst met de even tuele illustraties zo vroeg mogelijk in ons bezit hebben. De uiterste tijden zijn: woensdag 10.00 uur voor de krant van vrijdag en vrijdag 12.00 uur voor de krant van dinsdag. Door misverstand pas nu geplaatst. Met grote droefheid geven wij kennis van het overlijden van onze lieve schoondochter en schoonzuster Maria Staal-van der Vis Flaar liefde en dankbaarheid voor ons allen zullen wij heel erg missen. Den Hoorn: G. Koorn-Veldhuizen P. J. Koorn Den Burg: 8. J. Staal C. G. Staal-v.d. Vis Amsterdam: A. L. Bijtjes-Koorn L. J. Bijtjes De Lemmer: M. Duiker-Koorn J. Duiker Februari 1982, Hemmerkooi 14, Den Hoorn. RECTIFICATIE Diep bedroefd geven wij kennis van het toch nog onverwachts overlijden van onze lieve en spontane nicht Maria Staal-van der Vis. „Er is een land van louter licht, Waar heilgen heersers zijn". Gezang 290. Haar tantes en ooms P. A. v.d. Vis M. P. L. v.d. Vis-Bremer Th. v.d. Vis P. v.d. Vis-Eelman J. v.d. Vis A. v.d. Vis-v.d. Vis nichten en neven Oosterend, 3 februari 1982. Na een moedig gedragen ziekbed is van ons heengegaan onze vriendin Ria Staal-van der Vis. Wij wensen Jan en de kinderen in de toekomst veel sterkte toe. Jan, Anneke, Stephanie Ie Noble Na een kortstondige ziekte is van ons heen gegaan onze lieve vader, schoonvader, opa, zwager en oom Comelis van der Starre, weduwnaar van Martje Burger, op de leeftijd van 92 jaar. Den Helder: J. van der Sterre H. C. van der Sterre-Olsman Ellen Den Burg: J. van der Sterre-Hemelrijk A. Oskam-van der Sterre G. A. Oskam en kinderen Texel, 5 februari 1982, „Gollards Rustoord", De Zes 12, Den Burg. De begrafenis heeft inmiddels plaatsgevonden. Correspondentie-adres: J. C. Rijpstraat 4, 1782 VP Den Helder. **<VV GEBOREN: Jacoba Elisabeth Wij noemen haar Jessica. Fam. P. Eelman Bernhardlaan 50, Den Burg, Texel, 5 februari 1982. Blij en trots zijn wij met de geboorte van onze dochter Debby Willem en Jannie Sangers Texel, 6 februari 1982, Loodssingel 30, 1792 BH Oudeschild. Tijdelijk verblijf Wilhelmina Gasthuis, Amsterdam, Aan alle lieve mensen, die me hebben verrast met kaarten, bloemen, be zoek, kortom iedere vorm van belangstelling tijdens en na m'n ziekenhuis periode, mijn hartelijke dank. Nu is het mooi geweest en moet er weer gewerkt worden. Cootje Schoorl, Lieuwstraat 57. Supermarkt De Instuif JeeI parkeerruimte. Cali- orniëweg 130. Uw daggeld-deposito verlaagd. Ons garantie spaarsysteem, dagelijks opvraagbaar zonder op nameboete. Boven 720.000,- 11'/,%. Rente maandelijks bijgeschre ven. Neem vrijblijvend kontakt met ons op I Fa. Jan Dekker verz., Bern hardlaan 109, tel. (02220) 2833. Voor massage naar Jan van Beek, tel. (02228) 729 Cs avonds). Open haardenbezitters! Husqvarna kettingzagen reeds vanaf 7475,— Fa. Tatenhove, Oosterend, tel. (022231 202. Iedere dag een ander dagmenu in de Rode Pimpernel. GORDIJNSTOFFEN uit Zweden en Denemarken I Artima, Gravenstraat, tel. 3592. Verseput verzekeringen. Tel. (02220) 3100. Assurantieaantoor J. Witte, Warmoesstraat 40, tel. (02220) 4314. Elke woensdagochtend van 10 - 12 uur is er in het Struikelblok, Park straat 3, de WAO- soos. Vervoersproblemen? Bel dan even 4792 (MZW- projekt). Telefoonnummer Snackbar/Lunchroom Parkstraat4890. Hypotheek verlengen? Met en zonder gemeente garantie; laat ons U een vrijblijvende aanbieding doen of kom langs voor een gesprek i Tex. Hyp Infocentrum, Bernhard laan 109, (02220) 2833. Het beste en het goec' koopste rijwielrek bij Dros Smederij, Spinbaan 18 Den Burg, tel. (02220) 2108. Spaarrentetarieven: Inlage v.a. 7300,— t/m 715 000,- 9'/,%, 715.001,- - 720.000,- 10%%; vanaf 720.001,- 11'/,%. Dagelijks opvraag baar, geen opnameboete Bijboeking maandelijks, rente over rente. Dage lijkse berekening. Onder directe controle van de Ned. Bank, garantie ver zekerd Sparen doe je niet zomaarl Fa. Jan Dekker, Bernhardlaan 109, (02220) 2833 Afvalcontainers voor het afvoeren van puin, nout, bouwafval, vuilnis e.d. Fa. Tatenhove, Den Burg, tel. (02220) 3809. Café-rest. De Instuif met biljart. Alle dagen vanaf 2 uur geopend. Schaatsen slijpen. Rijwielhandel Troost, Den Hoorn, tel. 213. Volop handappelen, peren en stoofperen. L. Huisman, De Veen, tel. 2203. Verkoop woensdag middag en zaterdagmid dag. Verseput hypotheken. Tel. (02220) 3100. De Vlier biologische le vensmiddelen. Aardap., groente, fruit, brood en kruidenierswaren. Vrij dags bezorgen wij bij U thuis. Waalderstraat 17, Den Burg, tel, 4396 Uitlaten grote voorraad 25% meeneemkorting, banden tot 40% korting, accu's tot 30% korting Gratis montage, volledige garantie. Garage Rente naar, Oosterend, tel. 227. Verse Hamburgers of aen Goulashkroket, en waar krijg je die naar je zin. Nu in de Ploff-in. Een hypotheek sluit je niet zomaar. Krijgt U hypotheekaanbiedingen van elders, dan is dat gunstig voor ULaat deze dan onafhankelijk kosteloos en vrijblijvend door ons beoordelen. De rente is niet alleen zalig makend. De bijkomende bepalingen zijn namelijk veel belangrijker. Wij zijn niet gebonden aan welke instelling dan ook. Met eigen computerberekenin gen van jaar tot jaar nauwkeurig Tex. Hyp. Info. Centrum, Bernhard laan 109, tel. (02220) 2833 Lompen- en metalen- handel Cobus Spigt, Eier land, telefoon (02225) 297 Uw bruidswerkspecialist: Flowerstyling Schuiling, tel. (02220) 4571. Bruiloft, conferentie, koud buffet, receptie, reünie, vergadering, enz. Alles mogelijk in Hotel ,De Pelikaan", Pelikaan- weg, De Koog, tel. 02228) 202. Eethuis De Taveerne. Tot nader bericht ma. t/m donderdag gesloten. Voor uw partijtjes of groeps- diners staan wij natuurlijk de gehele week tot uw beschikking. Voor reser veren tel. (02228) 585 862. Voor uw receptie of diner naar de Rode Pim pernel in De Koog, tel. (02228) 663. Supermarkt De Instuif Ceel parkeerruimte. Cali- rorniëweg 130. De Rode Pimpernel zoor al uw visspecialitei- ten, o.a. gebakken en ge stoofde paling. Tel. (02228) 663. Flowerstyling Schuiling. Ons tel.nr. (02220) 4571. Bar-bodega „Het Kom pas", Herenstraat 7, Den Hoorn. Dagelijks keuken geopend van 16.30 - 23.00 uur. Woensdags gesloten. Tel. 02226-360. Eethuis De Taveerne. Gezellige sfeer, goede muziek en sfeervol open haardvuur. Speciale weekendmonu's voor een redelijke prijs. Lampen Lampen Voor sfeervolle verlichting naar de Lampenzaak in de Weverstraat Pandje 5 (naast de Hema). Verse Texelse lamsbout in de Rode Pimpernel. Turkenburg groente- en bloemzaden. Bakker's Ijzerhandel, 'n winkel vol ideeën! Goedkoop en toch ge zellig, dan naar Bar 't Steigertje. Met een drankkaart drinkt U uw pilsje of borrel van 10 tot 12 uur voor 71,00 en van 12 tot 4 uur voor 71,25. Drankkaart al verkrijg baar vanaf 725,— en on beperkt geldig. Verseput Financieringen. Tel. (02220) 3100. Voor al Uw gas (gas flessen cylinders). Twee- wielercentrum Kikkert, Badweg 1. Bel (02228) 215 b.g.g. 760. Bezorgen ook mogelijk. Dure tijden? De Twee Paardjes als het om de oortjes gaat. Bij accu-problemen kon- takt met Garage Kievit, Jonkerstraat opnemen. Tel. 2525. Snel-service. Zaterdag 13 februari in Question nog een keer Redpoint. Zondag 14 febr. gratis voor jong en oud dansen met Flashback in Ques tion. Trouwens verreweg de grootste hamburgers eet U ook in Question. Te koop electr. orgel, z.g.a.n. (02225) 210. Te koop Simca 1501 TS stationcar 1974 met trek haak en radio. Tel. 02223- 250. Te koop een container 6 x 2)4 m., zeer geschikt als stal of als werkplaats. Tel. (02223) 383 Wij hebben nog ruimte in onze container, die bin nenkort naar de staat New York wordt verzon den. Bel (02223) 813. Reisburo Texel is vrij dag 12 febr. '82 's mid dags en 's avonds geslo ten. Opnieuw Brandhout te koop. Beuken en eiken. Bel (02223) 368 of kom langs Oosterenderweg 18. Te koop: Lada Niva 2121, 4-wiel aangedreven, hoge en lage gearing, bj. '79, km.st. 33.000, met trekhaak en stereo-radio, kleur groen. Tel. (02228)

Texelsche Courant | 1982 | | pagina 3