Gemeenteraad vraagt om financiële steun voor oliestokers VAN HET RAADHUIS j Feestmiddag voor Texelse bejaarden Nachtelijke sluiting vai vliegveld is te herroepen Antwoord op vraag van Dros Burgerlijke stand Mededelingen van B. en li. Hinderwet Nog geen besluit over romneyloods Koffieconcert in muziekschool Plaats vrij bij kabouters en gidsen Inspecteur dierenbescherming naar Texel Instructieavond PAGINA 2 TEXELSE COURANT VRIJDAG 12 FEBRUAR11 De gemeenteraad heeft het college van B en W opgedragen er bij de minister op aan te dringen dat de mensen die genoodzaakt zijn hun huis met dure stookolie te verwarmen omdat zij niet op het aardgasnet kunnen aansluiten, financieel worden geholpen. Dat gebeurde door het unaniem aanemen van een motie die door het Pakt raadslid Sieme de Waard werd ingediend naar aanleiding van de brief van de PSP Texel waarin aandacht werd gevraagd voor de Texelaars die van het aardgas vestoken blijven. De motie vraagt om zodanige finan ciële compensatie dat de stookkosten van de mensen met olie CV niet hoger uitvallen dan voor degenen die met aard gas kunnen verwarmen. Hetzag er aanvankelijk niet naar uit dat de motie unaniem zou worden gesteund. Sommige raadsleden reageerden nogal geïrriteerd op de PSP brief, die kennelijk als verkiezingspropaganda werd gezien. Daan Schilling van Texels Belang zei dat de PSP met deze brief een open deur intrapte omdat iedereen zich reeds bezorgd maakt over het lot van de oliestokers. Schilling vond dat men sen die als gevolg van dure oliestook in financiële nood komen, een beroep op de bijstandswet moeten doen. De PSP gaf hij het advies bij hun vertegenwoordigers in Den Haag aan de bel te trekken. Enige mogelijkheid Sieme de Waard was het daar helemaal niet mee eens. H ij vond dat moest worden ingehaakt op actie die in Zuid Limburg wordt gevoerd om mensen die niet op aardgas kunnen aansluiten, financieel te helpen. De vaste kamercommissie voor economische zaken heeft daarop gunstig gereageerd. Hetzou denkbaarzijn dat het Gasbedrijf ervoor zorgt dat ook de mensen in de onrendabele gebieden wor den aangesloten maar zeker in de Texelse situatie (waar een particulier gasbedrijf actief is) kan daarvan niets worden ver wacht. Burgemeester Engelvaart zag de ver wijzing naar de bijstandswet niet als een goede oplossing van het probleem. Gezien de normen die daar worden toe gepast kan er niet op worden gerekend dat men zo tot werkelijke compensatie komt. Dat vond wethouder Blanken ook: ,,Als het zo erg is dat op de bijstandswet een beroep kan worden gedaan, loopt het reeds de spuigaten uit." Schilling zei niet van de „krokodillentranen" van de PSP te houden, maar vond de motie van De Waard wel zinnig. Wethouder Nauta was van die motie „niet kapot". „Wel leuk in de verkiezingstijd maar niet reëel, zeker niet zoals De Waard het verwoordt." Nauta zei dat nog in onderzoek is of het buitengebied van Texel isaan tesluiten en of daarbij op een rijksbijdrage kan worden gerekend. Hij vond het met nodig de motie te steunen. Barendregt dacht er ook zo over. Toen het op stemmen aankwam durf deechter niemand tegen te zijn. „Ik ook dan maar vóór..." zei Nauta met kennelijke tegenzin toen hij als laatste zijn stem moest uitbrengen. Sieme de Waard vond de unanieme actie van de raad in dezeerg belangrijk. Het is hoog tijd dat er landelijke aandacht komt voor die kleine minderheid in het land die niet van aardgas kan profiteren. „Het gaat om mensen die het echt niet meer kunnen betalen. De mensen in de steden hebben daar helemaal geen erg in." Subsidieverordening De raad stelde met algemene stemmen de subsidieverordening vast, na beslist te hebben over enkele bezwaarschriften tegen deze verordening. De verordening is tot stand gekomen na uitgebreide inspraak. Daan Welboren van het Pakt waarschuwde dat de verordening tot teleurstelling kan leiden. Als het rijksgeld minder wordt, zullen de subsidies terug lopen. Wethouder Blanken herinnerde Welboren eraan dat hiermee rekening is gehouden in de verordening. In artikel 28 wordt geregeld dat de verenigingen naar verhouding worden gekort als het rijks- geld niet toereikend is. De subsidie verordening geeft dan ook geen recht op subsidie, maar moet gezien worden als een rechtvaardige verdeelsleutel. Klaas Barendregt had graag gezien dat de regels van de verordening de zelfwerk zaamheid meer zouden bevorderen dan nu gebeurt. Dat was te bereiken geweest door de vaste kosten van de verenigingen meer te subsidiëren dan de variabele. Dat stimuleerd tot zuinig beheer en zelf werkzaamheid." Emancipatie Een ander „welzijnsbesluit" werd ge vormd door de toekenning van subsidies Geboren: Björn Dirk, zv. Jan Boer- horst en Margaretha G. Jonkergauw; Jeroen, zv. Lambertus Meedendorp en Astrid C Gerritsen; Sebastiaan, zv. Rudolf A. M. Buijsman en Anna C. Veeger; Geertje, dv. Frans Koorn en Ytje Kamstra; Inge Carola, dv. Cornells J. Hooijschuur en Elisabeth M. A. Witte; Arie Pieter Cornelis, zv. Arie P. C. Koopman en Martha E. M. Hin; Gustaaf Pieter, zv. Johannes F. Tas en Catharina A. M. Witjens; Martien, zv. Jozeph Hillen en Maria E. Ellen; Linda Theodora Johanna, dv. George C. M. Keijzer en Johanna M. Schraag; Stefan Dimar, zv. Jan P. Tijssen en Janny S. van der Graaff; Tado Ralf, zv. Jacob Vlaming en en Johanna F. van Loon; Raymond Wilte Ruurt, zv. Bernhardus W. Molanus en Berder Dijkstra; Evelien Bernadette, dv. Cornelis J. F. Duin en Hubertina W. M. T. Timmer; Richard, zv. Jan Brouwer en Jantine Medema; Ruben, zv. Gijsbert Kooijman en Neeltje van der Pol; Cornelia Anna, dv. Cornelis Kikkert en Anna C. van Strien; Rudolf Klaas, zv. Pieter R. Hof en Elizabeth van der Star. Cornelis Arie, zv. Cornelis A. Eelman en Margriet Biersteker; Walfridus Johan nes, zv. Johannes W. M. Timmer en Cornelia M. Commandeur; Marleen, dv. Jan J. Bakker en Anna M. Kamstra; Jenyfer Carole, dv. Johannes C. Kees- om en Martha M. van der Slikke. Overleden: Jakob van Lare, oud 80 jaar; Cornelia van Ingen Schenau-Kui- per, oud 83 jaar; Dirk Korver, oud 84 jaar; Jacob P. Quartel, oud 88 jaar; Adriana Dekker-Flens, oud 57 jaar; Arie Bruin, oud 83 jaar; Elisabeth H. Lu- berti-van Bergen, oud 96 jaar; Wilhel- mina J. Verhoeve-Doorn, oud 81 jaar; Ida Roeper-Roep, oud 81 jaar; Elisabeth F. Geense, oud 74 jaar; Jan Bakker, oud 92 jaar; Theodorus van der Wulp, oud 88 jaar; Jan Bakker, oud 76 jaar; Maarten Vonk, oud 74 jaar; Teunis Eelman, oud 67 jaar; Jannetje Wet- steen-Geense, oud 75 jaar; Margaretha J. de Wit-Nottelman, oud 80 jaar. Ondertrouwd: Egbert J. van der Meer en Trijntje Kreeft; Cornelis A. Bremer en Heike Gersthage; Gentius D. van Liere en Astrid Y. Daalder; Berend J. H. Gort en Renée M. A. de Chavonnes Vrugt; Cornelis J. W. M. Haarsma en Cornelia D. M. Blom; Maarten J. C. Koorn en Dorothea A. C. M. Slot; Johnny van Schaik en Marianne A. van Sijp. Tot en met 12 maart 1982 liggen op het gemeentehuis, kamer 209, ter inza ge de vergunningen ingevolge de Hin derwet voor: a. N. J. de Wit, voor een landbouw- en veeteeltbedrijf aan de Postweg 125-127; b. B. J. Miedema, voor een inrichting in hoofdzaak bestemd tot het bakken van voedings- en genotmiddelen in oliën en vetten aan de Dorpsstraat 24b te De Koog; c. G. D. Bakker, voor een agrarisch bedrijf aan de Spangerweg 22. De tijdstippen waarop inzage verkre gen kan worden, zijn: op werkdagen van 09.00 tot 12,00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur; op maandagavonden van 19.30 tot 22.30 uur. Tot en met 12 maart 1982 kan beroep tegen de vergunningen worden inge steld door degenen, die tegen de aan vragen om vergunning tijdig bezwaren hebben ingediend. Beroep is tevens mogelijk voor enige andere belangheb bende, die aantoont, dat hij redelijker wijs niet in staat is geweest eerder be zwaren in te brengen. Het beroepschrift moet worden gericht aan H. M. de Koningin en worden ingediend bij de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. De vergunning wordt in principe na afloop van de beroepstermijn van kracht. Zij, die beroep instellen, kunnen evenwel overeenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een ver zoek doen om schorsing van de ver gunning dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet binnen bovengenoemde termijn worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. De vergunning wordt dan niet van kracht, voordat op dat verzoek is beslist. Nadere informatie wordt u desge vraagd graag door de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie verstrekt (tel. 02220-3041, toestel 143). voor emancipatie-activiteiten. Het ging hierom verdeling van geld dat door het rijk voor emancipatie beschikbaar is gesteld. In ander verband is over de verdeling van dit geld meermalen kritisch gesproken, met name inzake het verschil in behan deling tussen het Vrouwenhuis enerzijds en de Overkoepeling van Vrouwen organisaties anderzijds. Gelein Jansen van het CDA zei dat toch wel van even redigheid sprake is, waarbij hij wees op het feit dat de Overkoepeling een eigen bijdrage levert van duizend gulden en het veel minder leden tellende vrouwenhuis óók. Hij stond wel kritisch tegenover bepaalde activiteiten van het Vrouwen huis. Hij vroeg zich af of het nodig is het door het Vrouwenhuis uitgenodigde „Feministischcabaret" met subsidiegeld te steunen. Minder serieuswaszijn vraag: En als je helemaal geëmancipeerd bent, moet je dan weg uit die club?" Blanken: „Als je dat doet, eet je van twee walletjes." Piet Zegers stemde als enige tegen de toekenning van emancipatie-subsidie. Al eerder had hij laten blijken dat het in lang niet alle gevallen om echte emancipatie gaat. „Ik heb daar een ander woord voor, maar dat zal ik maar niet noemen!" Dorpsherstel Het garanderen van rente en aflossing van 4,5 ton voor de Stichting Dorps- herstel Texel (die zoals bekend enkele panden in Oosterend wil aankopen, res taureren en doorverkopen) ondervond geen weerstand vande raad. P. A. Zegers maande echter tot voorzichtigheid. Dit eerste project moest als proef worden beschouwd, zodat het geen toezegging inhoudt voor eventuele volgende res tauratieprojecten. Desgevraagd kreeg Cor Droste horen dat een eventuele ande re stichting die op dezeflde wijze met monumenten herstel zou bezighouden op Texel, dezelfde rechten en mogelijkhe den heeft. Visser-dak Nogal verdeeld was de raad over het voorstel om een voorbereidingsbesluit te nemen om de bouw van hotel Californië door Jarino mogelijk te maken. Jarino wil het hotel uitvoeren in twee bouwlagen en een zodanige kap dat daarin ook een volwaardige bouwlaag is opgenomen. Eigenlijk dus drie bouwlagen, hoewel het bestemmingsplan twee lagen als maxi mum voorschrijft. Deze truc is bij Tu- bantia en hotel Bosch en Zee door de pro vincie geaccepteerd maar heel merk waardig in het geval Californië niet. Die gewijzigde opstelling was het gevolg van bezwaren die tegen de bouw zijn ingebracht, onder meer door de werk groep landschapszorg. B en W willen de zaak nu oplossen door het bestemmings plan te wijzigen. Er komt een mogelijkheid om bij vrijstelling (het wordt dus geen automatisch recht) de drie bouwlagen toe te staan. Een van de bezwaren van Gelein Jansen was dat het nieuwe Jarino-hotel niet zo welkom is omdat het een zware concurrentie is voor de bestaande be drijven. Cor Ellen liet weten dat ook zijn fractie terughoudend was; hij had land schappelijke bezwaren. „We moeten niet afwijken van wat op Texel verantwoord is. Straks komt er weer een andere goochelaar die iets bedenkt Het voor- bereidingsbesluit werd met negen tegen zes stemmen genomen. De tegenstan ders waren Zegers, Jansen, De Waard, Welboren, Ellen en Beumkes. De regio Texel van de Algemene Nederlandse Bond van Ouderen houdt op vrijdagmiddag 26 februari een grote feestelijke bijeenkomst in Dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend. Het programma bevat een lezing van Keetje Ruizevetd uit Alblasserdam, die zich inzet voor mon digheid van bejaarden. Ook wordt het toneelstuk „De Meid" gebracht van Herman Heijermans. Deze komedie in twee bedrijven zal worden opgevoerd door de nieuwe toneelvereniging „Voor Ouderen door Ouderen". De zaal van De Bijenkorf biedt plaats aan driehonderd mensen en daarom is het zaak tijdig kaarten te bestellen Ivorig jaar was het Eier- landsche Huis geheel uitverkocht). Deze kaarten kosten drie gulden, daarbij is een kopje koffie inbegrepen. Voor busvervoer naar Oosterend kan gezorgd worden en ook dit is bij de entreeprijs inbe grepen. De kaarten zijn op de volgende adressen verkrijgbaar: OudeschUd: tijdens de bejaardensoos in 't Skittje, De Cocksdorp: tijdens de be- jaardensoos in het Eieriandsche Huis, Oosterend: bij Mevrouw Dros, Botterstraat 17; Den Hoorn: bij mevrouw A. Lap-Terpstra, Naalrartd 16; De Koog: bij mevrouw J. Daalder, Wintergroen 20; De Waal: bij J. Lok, Vermaningspad 6; Den Burg: in de Hollebol op maandag 15 februari van drie tot vijf uur. De vertrekpunten van de bussen worden nog bekend gemaakt De heer A. J. Keijser heeft bij zijn boerderij in Ongeren illegaal een zg. romneyloods neergezet. Dezelfde loods stond tot voor kort aan de Spinbaan in Den Burg. Er is echter kans dat Keijser de loods toch twee jaar lang mag laten staan, op voorwaarde dat hij intussen zorgt voor vervangende bouw die wel door de beugel kan. Want een romney loods is volgens de eisen van het be stemmingsplan en van welstand nooit als permanent gebouw .toelaatbaar. De aanvraag voor het wel toelaatbare gebouw op het erf van Keijser zou voor 1 mei a.i binnen moeten zijn. B en W twijfelen i overigens niet aan dat Keijser mej opslagruimte nodig heeft, maar vinde de romneyloods die door zijn halfrond vorm niet voldoet aan de regels rrs betrekking tot goothoogte en dakhellin niet acceptabel. Ook in andere gevalle zijn ze als permanent gebouw afgi wezen, maar als tijdelijk gebouw zijn meerdere malen wel toegelaten. Of der soepelheid ook in dit geval moet wordt betracht is een vraagstuk waar B en nog niet uit zijn. De beslissing is daaro verschoven naar een volgende B en vergadering. Het is dus nog mogelijk d zal worden besloten, dat Keijser loods direct moet afbreken. Zondag wordt in de voorspeelruimte van de muziekschool te Den Burg (ingang Wilhelminalaan) een koffieconcert gegeven door enkele do centen van deze school. De medewer kenden zijn: Olga Almekinders (viool), Betty Bakker (trompet, zang en piano), Ans Starkenburg (fluit, zang en piano). Jan Kuhne (gitaar en zang) en Dyo Wassink (spinet, zang en piano). Het programma vermeldt werken van zeer uiteenlopende stijlen (van Renaissance tot modern) voor diverse bezettingen, waaronder naast enkele solo-optredens een vocaal kwartet van duo's van ver schillende samenstelling. Het concert begint om 12.00 uur. De toegang (inclusief een consumptie na afloop) bedraagt f5,— per persoon. Kinderen tot 16 jaar en houders van CJP en 65+ kaarten betalen f3, Kaarten zijn enkele dagen voor het concert verkrijgbaar bij de afdeling culturele zaken van het raadhuis en voor aanvang van het concert aan de zaal. De op brengst is (na aftrek van gemaakte kosten) bestemd voor het instrumen tenfonds en de bibliotheek van de mu ziekschool. Het programma luidt als volgt: 1. Vocaal kwartet: a. de boer had maar ene schoen, bew. Piet Ripper, b. Anne Marie, waar ga je naar toe?, bew. Will Eisma, c. What poor atronomers, bew. J. Dowland; d. Round about in a fair ring, bew. J. Bennet; e. La biche, en f. Puisque tout passe uit ,,Six Chansons", bew. P. Hindemith. 2. Gitaar: Predludium, Presto en Allemande uit de eerste luit-suite in e-moll, J. S. Bach. 3. Gitaar en spinet: Introduction and Fandango, L. Boccherini, (arr. J. Bream). 4. Spinet: Mein junges Leben hat ein End' (met 6 variaties), J. P. Sweelinck. 5. Viool, fluit en gitaar: Divertimento 1, H. Chr. Gerlach. 6. Fluiten piano: a. Hungarian dance, F. Erkel; b. Burlesca, A. Balézs. 7. Trompet: intrade, Choral en Etu de, E. Bozza. 8. Piano (vierhandig); Drie delen uit Melodische Stücke" (op. 149), A. Dia- belli. 9. Viool, fluit en gitaar: Divertimento 2, H. Chr. Gerlach. 10. Trompet, viool en gitaar: Tico tico, Z. Abreu. Bij de meisjesafdelingen van Scouting Texel, de kabouters en de gidsen, zijn plaatsen vrij. Belangstellenden worden uitgenodigd een keer vrijblijvend mee te doen in het gebouw van Scouting, Bernhardlaan 147. De kabouters komen donderdagavond van half zeven tot acht uur bijeen en de gidsen van zeven tot kwart voor negen. Kabouters zijn meis jes van zeven tot tien jaar en gidsen meisjes van elf tot veertien jaar. Bij beide afdelingen zijn ongeveer vijf plaatsen vrij. De leiding van Scouting Texel is eveneens op zoek naar nog bruikbare uniformen van kabouters en gidsen. Een jpder die thuis nog iets heeft liggen, wordt verzocht contact op te nemen met de heer H. Slijderink, telefoon 02220-2374. Is de beslissing dat vliegveld Texel 's nachts dicht moet blijven onherroepelijk, of kan dat veranderd worden? Deze vraag stelde Cor Dros dinsdagavond in de rondvraag van de raadsvergadering. Dros basseerde zich op een interview met vliegveld havenmeester De Bruijn dat vorige week in de Texelse Courant stond. Hierin had De Bruijn gezegd dat als het vliegveld ook 's nachts open zou zijn, het een goede basis zou zijn voor de KLM helicopters die worden gebruikt voor de contacten met de booreilanden. Wanneer deze activiteiten vanaf Texel zouden plaatsvinden zou dit gunstige gevolgen voor de werkgelegenheid hebben. Vooral dat laatste aspect vond Dros belangrijk. In zijn beantwoording zei burgemees ter Engelvaart dat incidenteel wel eens van het vliegveld gebruik wordt ge maakt, maar dat het merendeel van deze offshore activiteit plaatsvindt vanaf het hiervoor speciaal geschikt gemaakte vliegveld bij Den Helder. ,,De beslissing om het vliegveld 's nachts gesloten te houden is zeker herroepbaar aldus Engelvaart. Alleen vreesde hij een ein deloze reeks procedures omdat bepaal de politieke groepen en milieumensen zich tegen het 's nachts openstellen zullen keren. In dit verband noemde Engelvaart het provinciaal verkiezings programma van de PvdA afdeling Noord Holland waarin staat dat de sluiting van vliegveld Texel dient te worden be vorderd. Daarvan ben ik wel ge schrokken," aldus de burgemeester. Dros ging ook in op de inleiding die de burgemeester aan het begin van de raadsvergadering had gehouden. Engel vaart had gezegd dat de vergadering van de vorige maand, waarin het land schapspark aan de orde kwam een zeer chaotisch karakter had gehad en dat hij als voorzitter van de raad niet meer wilde dat zich meer toeschouwers dan zitplaatsen in de raadszaal zouden be vinden. Een situatie zoals bij de vorige vergadering zou het functioneren van de raad belemmeren. Dros wilde weten hoe Engelvaart dit in de praktijk ziet. Is het de bedoeling dat er plaatsen besproken moeten worden? Dat zal dan wel moe ten, want als je uit De Cocksdorp komt om een vergadering bij te wonen en je komt voor een dichte deur, is dat niet leuk. Mensen die erbij willen zijn moeten die gelegenheid hebben", zei Dros, die verder nog aanvoerde dat de gemeente vroeger bij vergaderingen waarvoor veel belangstelling bestond wel eens een zaal heeft afgehuurd. Dat is onder meer gebeurd bij de discussie over het naaktstrand. Verantwoordelijk Burgemeester Engelvaart legde uit dat het niet zijn bedoeling is mensen te beperken in het bezoeken van de raads vergadering maar dat hij als voorzitter van de raad verantwoordelijk voor de orde is. ,,De regels die daarover in de wet staan, moeten worden nageleefd. De raad moet vrij kunnen functioneren. Een zaal huren als er veel belangstelling valt te verwachten is desnoods moge lijk", zei Engelvaart. Ook zouden stoelen en luidsprekers in de hal van het ge meentehuis kunnen worden geplaatst. Ook vroeg Dros of Texel niet genoeg heeft aan twee wethouders. Hij vond dat de verhouding tussen het aantal wethouders en het aantal raadsleden scheef ligt. ,,Als het college nu ergens tegen is, dan is dat praktisch de halve raad", zei hij sterk overdrijvend. Engel vaart zei dat twee wethouders kèn, maar dat hij vond dat je er drie nodig hebt. Twee mensen zou het werk al snel boven het hoofd groeien. Hij had niet het gevoel dat het college de raad over heerste. Windmolens D Schilling zei dat diverse gemeen ten bezig zijn met het toelaten van windmolens voor de opwekking van energie en wilde weten hoever de plannen op Texel gevorderd zijn. ,,De zaak is op de afdeling rond", zei de burgemeester. Er moet nog een keer overleg plaatsvinden met de Texelse afdeling van de Organisatie voor Duur zame Energie. Daarna kan het stand punt in de raadscommissie worden be sproken. Van tijd tot tijd zal ook op Texel worden gecontroleerd of de regels die zijn neergelegd in het zg. honden- en kattenbesluit worden nageleefd. Het gaat in feit om de controle op plaatsen waar dieren worden verhandeld of in bewaring gehouden, zodat op Texel alleen het dierenpension Ellen in aan merking komt. Met name zal worden gekeken of de dieren zijn getatoeëerd. De controle zal incidenteel worden uitgevoerd door een uit Alkmaar af komstige inspecteur die daartoe is be noemd door de drie gezamenlijke die renbeschermingsorganisaties. Óm zijn werk op Texel te kunnen doen, heeft hij machtiging nodig van het gemeente bestuur. B en W hebben besloten deze machtiging te geven, onder voorwaarde dat eens per jaar verslag wordt uitge bracht over de bevindingen en dat de gemeente Texel geen financiële tege moetkoming geeft in de kosten van de controle. De controle van de inspecteur komt naast de bestaande gemeentelijke controle, die is uitbesteed aan de plaat selijke dierenartsen. G. Jansen toonde zich bezorgd ov het taalgebruik in de pre-adviezen a< de raad. Hij haalde termen aan als reeds nu voor als dan gefixeerde vi koopprijs" en (uit het pre-advies ov de veerverbinding) „Op lange termi wordt gestreefd naar extreem lano wachttijden mogen niet meer voork men". Jansen pleitte voor normalisal van het taalgebruik. Burgemeester E gelvaart nam deze opmerking ter hart maar zei wel dat je moeilijk ontkomt a; een stuk vakjargon in ambtelijke stu ken. Wellicht zou de nieuwe tekstve werkende apparatuur met beeldscher de samenstellers van de stukken kunm helpen hun taalgebruik wat zorgvuldig te bezien. Ook had G. Jansen van Gedejx teerde Van Gelder gehoord dat het r de provincie Noordholland ruimte ha gegeven om vierduizend banen scheppen. Hij vond dat Texel als e gebied waar de werkloosheid buite gewoon hoog is, voor een deel daarv zeker in aanmerking moet kunnen k men. Wethouder Blanken was blij m de tip en beloofde er achteraan te zulk gaan. Beatrixschool Zowel P. A. Zegers als H. A. Beut kes stelden vragen over de brief ouders van leerlingen van de Beatr school aan de gemeenteraad hebl geschreven en waarin wordt gevra: hun school in stand te houden. Zegi zei niet tot de volgende vergadering willen wachten en nu ai een reactie de brief van het college te wensen wilde een duidelijke uitspraak dat betreffende kinderen ook in de t( komst les op Texel kunnen bliji krijgen. Daar kon wethouder Blanki niet op ingaan. Een dergelijke beleii vraag hoort in de rondvraag niet tb Blanken beloofde wel dat de ouders de Beatrixschool zullen worden uiti nodigd voor een gesprek. Beumkes vroeg verder hoe het sti met de statutenwijziging van de RSj Deze zijn inmiddels de notaris gei seerd. Tenslotte vroeg hij hoe het sta met de uitbreiding van de jachthave Deze uitbreiding achtte hij nuttig vo de werkgelegenheid. Wethouder Nau antwoordde dat de subsidieaanvra voor dit project de deur uit is. wachten op de rijksmiddelen zal even duren. De Vereniging voor Vrienden van Paard houdt vrijdag een instructieavo' bij Jan Kiljan aan het Lageveld. Tijd» de avond die om acht uur begint toegankelijk is voor leden en belar stellenden wordt les gegeven in het spannen van paarden.

Texelsche Courant | 1982 | | pagina 2