Nederlaag brengt Texel in problemen Texelse Boys werkten naar winst SVO/Z haalt Monnickendam onderuit Voetbaluitslagen Huiswaard houdt van toneelspelen Klaverjaschib Kleine nederlaag voor De Koog Biljartkampioen schappen voor hen Goede prestaties GVT-meisjes op kampioenschap n Koedijk nam revanche tegen ZDH Het wegens buitenspel afgekeurde doelpunt van ZDH. HM PAGINA 8 TEXELSE COURANT DINSDAG 16 FEBRUARI 1j De ongelukkige 1 0 nederlaag in Heiloo tegen Foresters brengt Texel in de hoek waar de klappen dreigen te vallen. Door het geringe krachtsverschil in de vierde klasse A staan alle ploegen vrij dicht ^ij.elkaar, waardoor een over winning ëi een nederlaag momenteel belangrijke gevolgen kan hebben. Door de nederlaag van afgelopen zondag is Texel nog maar twee punten van de onderste plaats verwijderd, terwijl de ploeg voor de winterstop in de kop meedraaide. Vooral de uitwedstrijden worden meestal verloren en altijd met miniem verschil, misschien wel doordat de ploeg dan te weinig lef vertoont. De wedstrijd tegen Foresters moest aange treden worcten met drie wissels, omdat Klaas Dirk Koorn en Nico Schermer op vakantie waren en Louis UrkK gebles seerd was. Simon Starink, Jan de Lugt en Piet Monster waren de vervangers. De eerste twintig minuten waren voor Texel, vooral omdat Foresters erg ner veus uit de starblokken kwam en veel ballen bij de Texelaars werden ingele verd. Hard werken Texel had in deze fase duidelijk een veldoverwicht maar wist dit met uit te buiten. Ondanks het harde werken van spits Jan de Lugt ontbrak bij de Texelse voorhoede nogal wat stootkracht en misschien ligt hier wel het probleem van Texel op dit moment want men komt Zaterdag 13 februri 1982 Afdeüne NoordhoUand: Monnickendam-SVO/Z 1—2 De Koog/Z-SC Dynamo 1—1 Cocksdorp/Z-Huiswaard 0—4 SVO/Z 2-SRC 3 6-1 Junioren: JVC B1-Texel B1 0-6 Texel B2-Oosterend B1 1—0 Schagen B4-Tex. Boys B1 1—2 Oosterend C1-Zeemacht C1 2—1 JVC C1-Texel C1 9-0 Texel C2-WGW C3 0-4 Zeemacht C2-Oosterend C2 0—6 Cocksdorp Cl-HRC C3 2-4 "HCSC C3-Tex. Boys Cl 5-1 JVC C3-Texel C3. 0-5 Meisjes junioren: Kolping Boys-Tex. Boys 1—0 Pupillen: Afdeling IJ: Texel D1-Tex. Boys D1 1—5 Oosterend D1-De Koog Dl 4—1 Texel D2-Tex. Boys D3 1—2 Texel D4-Texel D3 0—7 Oostereod D2-Tex. Boys D2 2—0 Zondag 14 februari 1982 Vierde klasse KNVB: De Foresters-Texel 1 0 Afdeling Neordholland: BKC-Oos^erènd 2—0 ZDH-KoetJijk j 1—3 DESS-DeKoog 1-0 Tex. Boys-AGSV 4-2 LSW 3'Tpxel 2 2-3 Oosterend 2;Zeemacht 3 5—1 Texel 3-BKC 3 6-1 WGW 5rOosterend 3 2-4 Tex. Boys 2-Geetzwart 5 3 1 ZAP 6-Ta*. Poys 3 2-3 Texel 4-WGW 7, 2-3 De Koog 2-Zeenïecht 5 4 3 WGW 9-Texel 5 3-1 Junioren: Succes Al-Tex. Boys A1 2 0 Dames: Flevo-Tex. Boys 8—1 Wiron 2-Tex. Boys 2 1 1 Dat sommige voetballers op het veld tot ware acteerprestaties kunnen ko men, bleek zaterdag weer eens tijdens de wedstfijd Sv De Cocksdorp tegen HuiswaanJ. Tot tweemaal toe wist de ploeg van de vaste wal door ,,goed spel" een, penalty binnen te halen en daarmee twee doelpunten. Het is iets wat vaker,voorkomt en niet toegeschre ven kan wtorden aan een slecht fluitende scheidsrechter. De Huiswaard linksbui ten profitesrde snel van een situatie en liet zich geloofwaardig vallen. Huis waard had zonder dit spel ook kunnen winnen, alhoewel SVC zaterdag bij zonder stprlobegon en de eerste twintig minuten meerdere malen voor het Huis- waarddoel ie vinden was. Een Huis waard comer en doelpunt maakte aan dit aanvallende voetbal een einde: 0— 1 Na 35 mmuten kwam de Huiswaard linksbuiten mooi door. De bal werd hen echter voor'doel ontfutseld door Jan Brokken waa«op de aanvaller ach met- wiMOTttlii J •- -■ maar zeer moeizaam tot scoren. De laatste drie wedstrijden leverden slechts één doelpunt op, wat natuurlijk erg weinig is. Dat Texel op het ogenblik in de hoek zit waar de klappen vallen, bleek wel uit het feit hoe Foresters aan zijn doelpunt kwam. Voorzet Na twintig minuten spelen gaf de rechtsbuiten van Foresters een voorzet die op de punt van de schoen van Gert Pansier terecht kwam en keeper Charles lepenburg kansloos liet: 1—0. Die voor sprong gaf bij Foresters de nodige rust waardoor Texel helemaal niet meer gevaarlijk kon worden. Slechts eenmaal inmc mr>r-| Hi^K Kii mom rlonlm inf fTiaaT de De Boys hebben in deze wedstrijd gedaan wat er van ze verwacht werd. het ging wel moeizaam (onderschat ting?) maar in de slotfase werd er toch een terechte 4 2 overwinning behaald op een voorheen moeilijk te verslaan maar nu zwak AGSV. Het eerste kwar tier van deze onder uitstekende weers omstandigheden gespeelde wedstrijd gaf een gelijkopgaande strijd te zien met direct al goede kansen aan beide kanten die niet benut werden. Geleidelijk aan wisten de Boys een groot veldoverwicht te nemen doch de echte overtuiging ontbrak om hun tegenstander van het veld te spelen. Rechts en links werden goede aanvallen opgezet maar op het beslissende moment ontbrak de goede voorzet aan de mede-aanvallers zodat de meeste ballen een gemakkelijke prooi werd door de AGSV doelman. Toch nog onverwachts wisten de Boys tien minuten voor het rustsignaal een voorsprong te nemen. Een verre pass bereikte de naar binnen getrokken linkerspits Jos Wessels die direct Frans de Grave aan speelde waarna deze de AGSV doelman het nakijken gaf 1—0. De vreugde was echter van korte duur. Gebrek aan concentratie in de Boys- gelederen stelde AGSV in de gelegen heid een goede aanval op te bouwen. De bal belandde bij de geheel vrijstaan de D. Landman die de uitgelopen Boys keeper met een slim boogballetje ver schalkte: 1—1. Paul van Heerwaarden dacht zijn team voor theetijd toch nog op voorsprong te brengen. Hij werkte zich goed door de AGSV verdediging maar met alleen nog de keeper voor zich werd hij door de veel fluitende scheids rechter afgefloten omdat hij teveel zijn lichaam .gebruikt" had Balverlies Ook in de tweede helft een sterker Boys team. Na tien minuten spelen had Harry Witte succes met een als hoge voorzet bedoeld schot waarop de AGSV doelman zich lelijk verkeek. Zonder dat er een andere Boysspeler aan te pas hoefde te komen, belandde de bal vlak langs de paal in het doel: 2 1. Bal- Afgelopen zaterdag geeft SVO de eerste helft tegen Monnickendam be slist door een 0—2 voorsprong te nemen. De tweede helft gaf een totaal ander beeld waarin SVO/Z niet verder kwam dan alleen maar uitverdedigen en waarin Monnickendam één kans kon benutten door tegen te scoren. Op een zwaar veld heeft SVO dus uit tegen Monnickendam een zwaar be vochten zege gehaald. De opdracht van coach Eelman was om uit de ver dediging te voetballen daar SVO op dit moment met een spitsprobleem kampt. SVO kreeg in die eerste fase toch al wat kansen. Gep Brouwer die goed stoorde was dicht bij een doelpunt en uit een vrije trap was ook Dirk Trap dicht bij een doelpunt maar de aanvallen van Mon- een liet vallen. De penalty zorgde voor het tweede doelpunt. Na de rust kreeg SVC nog doelrijpe kansen maar de mannen uit De Cocksdorp hebben dui delijk moeite om een mooie aanval scherp af te ronden. Een enkele maal moest de Huiswaard keeper voor een redding zorgen. Tien minuten na rust werd het derde doelpunt gemaakt en een half uurtje later was het weer raak toen een aanval met goed toneelspelen met een tweede penalty werd afge maakt. In de toch sportieve wedstrijd kwam Piet Jan Stolk nog eenmaal dicht bij een doelpunt maar het leer werd keurig onderschept. Eindstand: 0 4. voorzet van Jan de Lugt ging voor het doel langs zonder dat een Texel speler de bal aanraakte. Overtuiging Na de rust probeerde Texel het nog wel maaf erg veel overtuiging zat er niet in. Bewegen zonder bal is er bij Texel met bij, waardoor een verdediging zich makkelijk kan instellen op de Texel aanvallen. Texel zal de komende weken beslist op zijn tellen moeten passen wil men met verder afzakken. Een remedie lijkt hier voor handen en dat is de wil om met zijn allen hard te werken voor een goed resultaat en overtuigd te zijn van eigen kunnen. verlies op het middelveld door te veel treuzelen of te veel zaalvoetbalachtig gegoochel stelde AGSV toch nog in de gelegenheid gevaarlijk te worden en keeper Kees Koopman moest dan ook een paar keer ver uit zijn doel om onheil te voorkomen. Met nog een kwartier te spelen, kwam de gelijkmaker toch. Uit een goed genomen vrije trap bereikte de bal een niet goed afgedekte AGSV speler. Deze kopte op de lat en de toesnellende O, Grootes had toen geen moeite de terug springende bal in het net te deponeren. Verwarring In de slotfase wisten de Boys toch nog twee doelpunten te forceren. Eerst probeerde Paul de Grave met een hoge bal het hoofd van Alfred Bakker te bereiken. Deze kon echter met bij de bal komen maar het werd toch een doel punt via een in verwarring geraakte AGSV verdediger. Paul van Heerwaarden maakte ten slotte aan alle onzekerheid een einde met een prima doelpunt. Kees van Heerwaarden plaatse de bal in de doel- mond en hoog opspringend gaf Paul van Heerwaarden de AGSV keeper voor de vierde maal het nakijken. Er was op de clubavond van de Kla- verjasclub Den Burg een hoge score voor de heer Ofrein. Hij viel in voor zijn dochter en behaalde met zijn vrouw een totaal van 7398 punten. Dit was ruim schoots voldoende voor de eerste plaats want tweede werden met 6850 punten Th. en J Witte die dus opnieuw qoed scoorden. Eerste in de derde periode staan nu Ofrein-Biesboer, tweede staan W. Bakker en F. van de Gracht en derde Th. en J. Witte. Het koppel H. Spigt en A. Bakker deed het ook weer goed, ook met een invaller spelend behaalden zij 6805 punten. G. Eelman en F. Bos behaalden 6666 punten terwijl P. Vee ken en D. Witte met 6654 punten hun derde plaats goed verdedigden. Fr. Witte en Y. Witte behaalden 6617 pun ten mckendam bleven ook gevaarlijk. In verwarring voor het Monnickendam doel werd uit een corner de bal moeilijk weggewerkt. Jan Oosterhof kopte het leer opnieuw in en scoorde 0—1 voor SVO. Vlak voor de rust speelde SVO op zijn sterkst. Toen Kees Bremer de bal op links vrij kreeg gaf hij goed voor aan Aart Johan van de Brink. De bal ging net iets Voorbij'hélt^ppjl^gdat een ver dediger het Van de Brink nog moeilijk probeerde te maken maar deze speelde zich knap vrij en legde de bal keurig terug op Jan Oosterhof die op de 16 meter lijn stond. Deze schoot in de korte hoek en de keeper zag hem langs de paal het doel ingaan. Tevreden Met deze 0—2 voorsprong kon SVO tevreden de rust ingaan. Coach Eelman waarschuwde in de rust dat men niet moest denken dat men er al was. De tweede helft gaf dat duidelijk aan. SVO werd door Monnickendam in een ver dedigende rol gedrukt en is daar met meer uitgeweest. Men moest alle zeilen bijzetten om Monnickendam bij het doel weg te houden. Uit een corner kon mid denvelder Van Oortel fraai tegen scoren toen zag het er somber uit voor SVO maar met veel kunst en vliegwerk kwam Monnickendam niet meer tot een doel punt. De scheidsrechter floot af en SVO haalde verlicht adem en ging met twee punten naar huis. De Koog 2 moest alle zeilen bijzetten om van Zeemacht 5 te winnen. Daarbij ging het niet altijd even sportief toe. Op deze foto het moment dat een speler van De Koog zal worden onderuit gehaald. De ba! is al weg. Tegen koploper DESS heeft De Koog een minimale 1—0 nederlaag geleden. Over de hele wedstrijd was DESS de betere ploeg. De Koger verdediging o.l.v. Arjan Verseput liet de tegen standers echter weinig ruimte. Na twin tig minuten werd het toch 1 0 na een goede combinatie waarna de DESS midvoor van dichtbij keihard kon uit halen. Het gevaar van De Koog kwam vooral via de uitvallen van de beweeglijke spitsen John List en Kees van Beek. De beste kansen voor De Koog in deze eerste helft waren voor Cor Kuip die zijn inzet gestopt zag en voor Jan van Beek die een voorzet van Ger Bongers miste. In de tweede helft was het enigszins gedaan met het overwicht van DESS en kon De Koog meerdere keren gevaar stichten voor het doel van DESS. Na een goede combinatie tussen John List en K6es van Beek was de keeper uitgespeeld maar een verdediger kon de inzet van Kees van Beek nog keren DESS bleef echter ook gevaarlijk en ckreeg enkele goede kansen uit vrije trappen. Ondanks enkele rommelige situaties voor het Koger doel werd de bal toch steeds ,,net" weggewerkt. Eenmaal moest de paal zelfs redding brengen Enkele minuten voor het eindsignaal kreeg Jan van Beek nog een mooie kans. Zijn diagonaal schot werd van dichtbij door de keeper in een reflex met de voet gekeerd Ondanks deze neder laag heeft De Koog een goede indruk achtergelaten. Datzelfde geldt voor De Koog 2 die zondag op het nippertje won van het sterke Zeemacht 5. Het tweede team draait dit seizoen uitstekend en komt met de 4 3 overwinning op Zeemacht op de tweede plaats in de competitie. Daar zag het bij aanvang van de wed strijd met naar uit. Na twee verdedi- gingsfouten in deze thuiswedstrijd stond De Koog na 25 minuten spelen met 0—2 achter. Via aan handsbal van de Zeemacht verdediging kreeg De Koog een penalty die door Jaap van Kraanenburg gemist werd maar waaruit Maarten Koorn een moment later 1 —2 kon scoren. Gelijkmaker Uit een vrije trap werd het even later 2-2 Na de rust moesten beiden teams alle zeilen bijzetten om de schade be perkt te houden en De Koog bleek in dit gedeelte van de wedstrijd iets sterker. Zeemacht opende de score (2 3) maar de gelijkmaker werd snel geforceerd. Vier minuten voor tijd wist Van Kraa nenburg uit een voorzet van Peter Bre mer knap te scoren en dat betekende een verdiende overwinning voor de thuisclub die nog kansen maakt op het kampioenschap. Na enkele jaren ,.rust" worden seizoen wederom biljartkampio schappen voor heren gehouden, starten volgende week dinsdag in i De Spyker in Den Hoorn. Er wordt I twee biljarts gestreden in vier klassj Het is de bedoeling drie avonden in I week (dinsdag, vrijdag en zaterdaglj spelen en het inschrijfgeld bedraj ƒ2,50. Dit moet worden voldaan voorl eerste te spelen partij in De Spyker. Inschrijving voor het kampioenscf is mogelijk op het raadhuis, afdeli sportzaken, telefoon 02220-3041 In Spyker (na 19.30 uur), telefoon 022 228 en bij Peter de Hoogh, Weverstri 87 in Den Burg, telefoon 02220-4861. de opgave moet men vermelden vy gemiddelde aan punten men biljart* zo eerlijk" in een klasse ingedeeld kunnen worden. De derde klasse ki een gemiddelde van 0 tot en met 1 Zr, tweede klasse kent een score van 1 tot en met 2 V2 en de eerste klasse g uit van een gemiddelde van 21/2' hoger. Ook is er een driebandenklasï De inschrijving sluit zaterdag om 14 uur. Publiek is op de speeldagen v harte welkom in De Spyker. De avond beginnen om 19.30 uur. Of inderda drie avonden in de week gespeeld worden hangt af van het aantal insch vingen. De kampioenschappen zijn orgamseerd onder auspiciën van Sportraad. Zaterdag werd in sporthal Kinheurri Beverwijk gestreden om het provinci turnkarnpioenschap. Na twee voorn des hadden Maniaue Kalk en Monig Schermer van GVT zich door resp. Jj derde en een zevende plaats ver a van deelname aan deze wedstrijden. Mirjam Raven viel bij de laatste vo wedstrijden net buiten de selectie, werd elfde en de eerste tien mei? mochten om de provinciale titel g; strijden. Ook Gertie Praamstra I pech, zij kon door een blessure niet 1 de laatste voorronde meedoen. Zij I op deze wedstrijd zeker hoge ck kunnen gooien. Monique Kalk en fJ nique Schermer hebben zich goed weerd in dit gezelschap van 36 meisj waarvan de eerste tien zich zout plaatsen voor de voorronde van de derlandse kampioenschappen Zij gonnen met paardspringen, MoniJ Kalk maakte na een voetblessure tel weer een goede sprong en Monial Schermer was ook op dreef. Hun cijll werden jammer genoeg een bel benadeeld door een onderlinge stl tussen de vier juryleden. Zij kregen i 6.05 en 6.40 punten. Op de brug draaf Monique Kalk op een enkel afwerkml foutje na, een goed lopende oefenl met moeilijke onderdelen. Ze kreeg 61 punten Monique Schermer die il minder zware onderdelen draait, mi netjes afwerkte kreeg 6.50 punten. I Goede balkoefeninj De balkoefening van Monique Kl behoorde tot één van de besten vanl ochtend, ze behaalde 7.10 punten 1 het hoogst gegeven cijfer op dit toi was 7.65. Monique Schermer viel jammer genoeg één keer af maar di de verder goed. Doordat haar oefenl echter te kort was, kreeg zij extra afti en kwam uit op 5,65 punten. Het laat! onderdeel, de vrije oefening, is altijd I sterk punt van de Texelse meisjes moesten wel even wennen aan I speciale vrije oefening-vloer, die vl deze wedstrijd beschikbaar was. fl nique Kalk sprong 7.65 punten bij elkl en Monique Schermer 7.60 puntl hetgeen hun totalen bracht op rel 27.50 en 26.15 punten. Jammer genei net te kort om geplaatst te worden bijl eerste tien. De puntentotalen lagen I dicht bij elkaar, nummer 10 had I 28.90 punten. Monique Kalk werd ventiende en Monique Schermer vijf twintigste wat toch een heel goe prestatie is tussen de 36 beste turnst van de provincie. Bij GVT is een ro terwijziging ingetreden: het darned uur van woensdag is van 20.00 tot 21 2 1 Voor de rust veranderde er verder mets meer. In de tweede helft bleef Koedijk de betere ploeg. Het middenveld was prima bezet en hierdoor kreeg ZDH weinig kans Verder dan een afgekeurd doel punt wegens buitenspel, kwamen de Zwaluwen niet. Na 22 minuten kon Jannes Nijholt de Koedijk-zege veilig stellen door een ZDH aanval af te houden. Leo Hoogendijk werd ten val gebracht en nam zelf de strafschop De bal belandde echter tegen de paal. Koedijk zegevierde uiteindelijk met 3-1. De keeper van Koedijk sprong het hoogst. Koedijk startte goed tegen ZDH en was er beducht op zich niet zoals thuis door de Zwaluwen te laten verrassen. ZDH nam toen een 3 0 voorsprong en won verrassend met 3—2. Nu was het Koedijk dat een snelle voorsprong nam, want binnen een kwartier stonden ze met 2—0 voor. Door doelpunten van Leo Hoogendijk en Edwin de Waal. Na 35 minuten bracht trainer Hans Heem de hoop bij de ZDH aanhang weer terug door de achterstand te verkleinen tot

Texelsche Courant | 1982 | | pagina 8