Gelukspel voor oosterend in harde strijd Texel hield Mefervogels in toom Datsun is bijna periodekampioen De Koog matig op dreef Biljartkampioenschap heren uitgesteld Onderlinge wedstrijden SVC gymnastiek Klaverjasclub Den Burg Voetbaluitslagen Zaalvoetbal programma Geslaagde dag bij Bornrif DINSDAG 23 FEBRUARI 1982 TEXELSE COURANT PAGINA 7 Even moet do nr. 2 van Twisk gedacht hebben: „waar is die bal nou?" Bep Vonk wist hem in een snelle sliding af te pakken. achterstand aan maar was de rest van de wedstrijd de betere ploeg. Vooral in de laatste tien minuten met een 4—3 stand voor ZDH 3 zat de gelijkmaker er dik in maar het was Theo Hin die met een mooie lob ZDH z'n vierde en vijfde treffer wist te scoren zodat ZDH 3 met 5—3 won. Datsun 4 nam tegen PH Hotel een 1—0 en later 3—2 voor sprong. PH Hotel was echter duidelijk de betere ploeg en mede dankzij een schitterend doelpunt van Ed Zegers won PH Hotel dan ook met 8—4. Oosterend 6 kon het tegen De Koog in de eerste helft aardig bijhouden, 2 2, maar in de tweede helft zakte het weer ver terug en leed dan ook een 6—2 nederlaag. Opmerkelijk In de vierde klasse twee wedstrijden met opmerkelijke uitslagen. Texel vete ranen 2 behaalde een grote 9 0 over winning op het gelijkstaande KSMT 3 en ZDH 4 versloeg in een goede wedstrijd het op de tweede plaats staande Slufter- hoek met 4 1 Bij de junioren werd nog één wed strijd voor de oude competitie gespeeld. Bremakker wist deze partij met 9— 1 van Cafeetje te winnen. Voor de nieuwe competitie kwamen vier nieuwe teams in de strijd. Pakhuus wist z'n eerste wedstrijd met 3 1 van Dubbeldik te winnen. Swarte Schaep-Nustspaarbank eindigde voorlopig in een 1 —0 overwin ning voor Nutsspaarbank. In de laatste seconden gaf de scheidsrechter nog een penalty voor Swarte Schaep maar toen de toeter ging liepen de spelers van het veld en kwamen de nieuwe er al weer op. Wanneer het van belang is voor de eindstand, zal de penalty alsnog geno men worden. Zaterdag 20 februari 1982: Afdeling Noordholland: SVO/Z3-HCSC8 4-1 Junioren: Texel B1-JVC B1 5-0 Oosterend B1 -Texel B2 2—0 Tex. Boys B1-Schagen B4 7—0 Texel C1-JVCC1 3-5 Zeemacht C1-Oosterend C1 8—3 Oosterend C2-Zeemacht C2 5—0 WGW C3-Texel C2 4-0 Tex. Boys C1-HCSC C3 4-0 Texel C3-JVC C3 2-1 Meisjes junioren: HOSV-Oosterend 4—0 Pupillen: Afdeling D: Texel D2-Tex. Boys D2 0—3 Tex. Boys D3-Texel D3 1—5 Afdeling E. Texel E1-De Koog E1 3—3 Tex. Boys E1 -Oosterend E1 0—3 Tex. Boys (m)-Texel E2 4—3 Afdeling F: Tex. Boys F2-Texel F2 0—0 Zondag 21 februari 1982: Vierde klasse A KNVB: Meervogels-T exel 1 1 Afdeling Noordholland: Oosterend-Twisk 1—1 De Koog-Winkel 1 1 DTS 2-Texel 2 1-1 Texel 3-JVC 3 1-1 SRC 3-Oosterend 2 1—0 Oosterend 3-HRC 7 2—4 ZDH 2-ZAP 5 4-3 Schagen 3-Tex. Boys 3 4—2 Texel 4-Zeemacht 4 2—2 Dames: IVV-Tex. Boys 0—0 Woensdag 24 februari 1982: 18.00 u.: Cafeetje-Ratronics2 18.30 u.: Rab 2-ZDH 4 19.25 u.: Dubbeldik-Datsun 2 20.15 u.: Amro-Oosterend 5 2110 u.Gamma-Dubbeldik 2 22.05 u.: Tex. Boys4-Tex. Boys3 Zaaldienst: Slufterhoek. Donderdag 25 februari 1982: 18.00 u.: Zegel Modes-Datsun 18 30 u.: Nioz-Dubbeldik3 19.25 u.: ZDH 2-Jelleboog 20.15 u.: Gempo-PH Hotel 21.10u .Tex. Boys2-Tex. Boys 22.05 u.: Oosterend 4-Mok Zaaldienst: De Koog. Vrijdag 26 februari 1982: 18.00 u.. Alkema-Zeeaas Veldman 18.30 u.: Nioz2-Texel veteranen2 19.25 u.De Koog 2-Slufterhoek 20.15 u.: A O 2000-Datsun 21.10 u.: Question-KSMT 22.05 u.: Datsun.3-De Zwaan Zaaldienst: Oosterend. Zondag werd door Ruitercentrum Bornrif de jaarlijkse puzzelrit gehouden. De stralende weersomstandigheden en de grote belangstelling van jong en oud zorgden voor een gezellige en dus geslaagde dag. Om half een vertrok de eerste van de twaalf deelnemende equipes van 4 personen. De rit duurde ruim een uur. Onderweg moesten ver schillende vragen worden beantwoord en opdrachten worden uitgevoerd met betrekking tot de paardensport. De heer G. Porter deelde rond 15.00 uur de prijzen uit aan de winnende equipes. De eerste prijs en de wisselbeker, beschik baar gesteld door de ABN, werd gewon nen door Addy Smit, Danielle van Hoorn, Meike Baretta en Monique de Jonge. 2e prijs: Nancy Siebeling, Tineke Kooiman, Liliane Kok, Brigitte Zegel en Denme Siebeling. 3e prijs ex equo: Thea Barten, Jacqueline List, Carla Zut en Charlotte Barnard; Bettina Aubertijn, Diana Kozijn, Zwanet Panman en Ma- riëlle Aubertijn; Hans van der Kooi, Hanneke Baretta, Simone van der Gracht en Willy Everveen. Na afloop bedankte mevrouw J. F. M. E. de Vries-Rommel iedereen voor hun komst en sportieve medewerking en overhandigde de dames Poster, Smit, De Jonge, Dros en Francine Verhoeff, die de controleposten beman den, een boeket voorjaarsbloemen, waarna iedereen voldaan huiswaarts keerde. Omdat Café De Spyker verkocht is en verbouwd wordt, zullen de biljart kampioenschappen niet eerder beginnen dan half maart. Nadere berichten hierover volgen nog. Door de verschuiving van de start datum is ook de inschrijvingstermijn verlengd tot donderdag 25 februari, 17.00 uur. Inschrijven en informatie is mogelijk op de volgende adressen: Raadhuis afd. Sportzaken, tel. (02220) 3041; De Spyker te Den Hoorn na 19.30 uur tel. (02226) 228; P. de Hoogh, Weverstraat 87, Den Burg, tel. (02220) 4861 Texel heeft zondag één punt meege nomen uit Akersloot. Tegen Meervogels werd het een 1 1 gelijk spel. Louis Uriot en Klaas Dirk Koorn waren bij Texel weer aanwezig, waardoor de ploeg aanvallen weer wat meer te vertellen had. Dat bleek al in de beginfase van de wedstrijd toen Gerrie Plaatsman na vijf minuten spelen z'n inzet van de doellijn zag gehaald en Henk Groen enkele minuten later een hard schot los liet dat maar net naast het Meervogels-doel verdween. Texel had de eerste helft weinig moeite met de ploeg uit Akersloot. Met lange trappen probeerde Meervogels de Texel-achterhoede onder druk te zetten, maar deze kwam nauwelijks in de problemen. Texel probeerde daarente gen met combinatie-voetbal het spel naar zich toe te trekken en vooral Henk Groen speelde op het middenveld een goede partij. In de voorhoede was Jan de Lugt door z'n kracht en snelheid Texels gevaarlijkste speler, mede omdat Rob van der Stap z'n dag niet had en zich door z'n tegenstander geheel uit de wedstrijd liet spelen. Hard Dit kwam vooral omdat Meervogels nogal hard speelde en daar heeft Van der Stap het niet erg op voorzien. Na de rust leek het er op dat Texel de wedstrijd definitief naar zich toe ging trekken. Door windvoordeel was de ploeg constant op de helft van Meervo gels te vinden. Rob van der Stap en Jan de Lugt waren enkele malen dichtbij een doelpunt, maar beiden faalden in de afwerking. Voorsprong Dikwijls valt dan aan de andere kant een doelpunt. Meervogels dacht er ook zo over en nam 20 minuten voor tijd een voorsprong. Bij een scrim mage voor het Texel-doel verdween de bal via een Texel-been over keeper lepenburg in het doel: 1 —0. Antwoord Het antwoord van Texel kwam echter snel, want nog geen minuut later werd Louis Uriot onreglementair onderuit ge haald in het strafschopgebied en de goed leidende scheidsrechter wees re soluut naar de penaltystip. Martin Land hield z'n zenuwen in bedwang en verzilverde deze buitenkans voor Texel: 1 1Meervogels probeerde nu Texel te intimideren met hard, soms ruw voet bal, maar Texel gaf geen krimp en kon met een verdiend gelijk spel naar huis terugkeren. In een harde en daardoor matige wed strijd kwam Oosterend niet verder dan een puntendeling met Twisk. Een teleur stellend resultaat voor de Oosterenders. Twisk staat onderaan de ranglijst en voor Oosterend is het uitermate belang rijk dat zij daar blijven staan, aangezien slechts één ploeg degradeert. De Oosterenders speelden zondag van begin af aan beneden hun kunnen, maar namen toch voor de rust een 10 voorsprong via Gerard Legierse. In de tweede helft kreeg de thuisploeg genoeg kansen om de wedstrijd te beslissen, maar alle doelpogingen faal den. In de slotfase kwam Twisk zelfs nog op gelijke hoogte na een fout van Oosterend-doelman Roel Veldman. De maker van de Twisk-goal was W. Bobbeldijk. Op een moeilijk bespeelbaar veld begonnen beide ploegen enthousiast aan de partij. Vooral Twisk liet al spoedig merken keihard voor de punten te willen werken. Doelman Roel Veld man moest in de beginfase enkele keren gestrekt naar de hoek van zijn doel om een doelpunt te voorkomen. Pas na ongeveer een kwartier spelen kreeg SVO wat meer vat op de wedstrijd. Al vrij spoedig leverde dit een doelpunt op. Een hoge voorzet werd slecht verwerkt door de Twisk-defensie en Gerard Le gierse profiteerde en schoot zijn ploeg op beheerste wijze naar een 1—0 voor sprong. Na de rust waren de ploegen zeer aan elkaar gewaagd. Voor beide doelen ontstonden gevaarlijke situaties al moet gezegd worden dat Oosterend duidelijk de beste kansen kreeg. Fluiten Zowel Willem Witte, Gerard Legierse en Johan de Waard kwamen alleen voor de Twisk-doelman maar slaagden er niet in om de wedstrijd te beslissen. Mede door het zwakke fluiten van scheids rechter Kossen kreeg de wedstrijd een steeds rommeliger verloop. Vooral de Oosterenders bemoeiden zich voortdu rend met de leiding en hun spel daalde daardoor naar een bedenkelijk niveau. Twisk toonde aanzienlijk meer be heersing en bleef keihard werken voor een beter resultaat. Toen enkele minu ten voor tijd Simon Brand geblesseerd even buiten het veld ging, forceerde Twisk de gelijkmaker. Geschoven Een schot vanaf de rand van het strafschopgebied werd door Oosterend- doelman Roel Veldman slecht verwerkt en de terugspringende bal werd door Bobbeldijk beheerst in het doel gescho ven. Gezien het spelbeeld was de punten deling volkomen terecht. Oosterend blijft daardoor 3 punten verwijderd van de laatste plaats maar zal toch enorm moeten oppassen geen onnodig pun tenverlies te leiden. In de hoofdklasse zaalvoetbal gooit Datsun hoge ogen om de derde periode kampioen te worden. Gamma en Oos terend hebben reeds een periodekam pioenschap binnen. In de derde periode zijn deze twee teams ook de enige con currenten van Datsun en met nog twee wedstrijden te spelen is Mantje de hoogste opvolger met 3 punten achter stand. Wanneer Datsun deze periode weet te winnen plaatst Dubbeldik zich als vierde team voor de bekerstrijd omdat het van de overige teams het hoogst op de eindstand eindigt. Weet Mantje de derde periode te pakken dan zal waarschijnlijk Datsun zich als vierde plaatsen. Deze week worden twee hoofdklasse wedstrijden gespeeld maar deze behoren nog tot de tweede periode en zijn daarom inhaalwedstrijden. Afgelopen week wist Datsun z'n zesde overwinning op rij te behalen door een zich goed verzettend KSMT met 7 3 te verslaan. Mantje verloor de aansluiting bij Datsun doordat het tegen Oosterend in een zwakke wedstrijd van de 'Gortbuukers' tegen een 4 1 neder laag aanliep. Koploper Gamma had het moeilijk met ZDH. Binnen 5 minuten- nam het een 2—0 voorsprong maar kon deze daarna moeilijk uitbouwen. ZDH kwam terug tot 2—1 waarna Martin Land voor Gamma de eindstand op 3 1 bepaalde. Het tweede Gamma doelpunt gescoord door Rob van der Stap bete kende Gamma's 100ste competitiedoel- punt. De overige twee wedstrijden eindigden in 5—1. Dubbeldik versloeg Question met deze cijfers en De Zwaan deed tegen A O 2000 hetzelfde. Onbenut Een van de gevaarlijke aanvallen van Oosterend voor het Twisk-doel. Een verdediger weet het leer nog juist naast het doel te werken. In een matig duel heeft De Koog slechts een gelijk spel kunnen behalen tegen het lager geplaatste Winkel. Na het goede spel van de voorgaande wedstrijden werd een overwinning vol gens een ieder een eenvoudige zaak. Het pakte echter wel even anders uit. Al na enkele minuten kreeg Winkel een prachtige kans na slordig uitverdedigen van De Koger achterhoede. Keeper Jan Dekker kon de harde inzet met moeite tot hoekschop verwerken. Op enkele vrije trappen na kreeg Winkel in deze eerste helft verder weinig scoringskan sen. Bij De Koog waren de beste kansen voor Kees van Beek die tweemaal van dichtbij miste en Ger Bongers die, na een snelle combinatie, rakelings langs schoot. Hierdoor werd de ruststand 0-0. De tweede helft was nog geen minuut oud toen Winkel op 0— 1 kwam. Uit een zeer rommelige situatie voor het Koger- doel, waar diverse spelers mistastten, inclusief Jan Dekker, rolde de bal tergend langzaam over de doeliijn. De sliding van Ron Flens kon hier geen verande ring meer in brengen, want de bal was reeds over de doellijn. Na deze tegen valler besefte De Koog pas, dat er wat anders moest gebeuren. Eindelijk werd er meer inzet getoond De Koog kreeg meer vat op het middenveld, waar Ger Bongers vervangen werd door Marten Zegel. Echte scoringskansen kreeg De Koog nauwelijks, omdat de voorwaartsen erg weinig ruimte kregen. Naarmate de tijd verstreek werd de sfeer steeds onvriendelijker, wat het spel bepaald niet ten goede kwam. Kopduel Met nog tien minuten te gaan kwam dan eindelijk de verdiende gelijkmaker. Na een kopduel, dat gewonnen werd door Dick Oudendag, kwam de bal bij Kees van Beek, die van dichtbij inkopte. Ondanks felle protesten wegens buiten spel kende scheidsrechter Roos deze treffer toch toe. In de slotfase kwam De Koog nog goed weg toen de rechts buiten alleen voor Jan Dekker ver scheen. Zijn schot ging echter voor langs. Het bleef 1 1, een uitslag waar mee beide partijen genoegen mee kon den nemen. Afgelopen zaterdag zijn er bij SVC in De Cocksdorp onderlinge wedstrijden gehouden in de afdeling gymnastiek. Om 9.00 uur begonnen de jongens en meisjes van klas 1, 2 en 3. Uitslag: 1. Gea de Ruiter 26,6 punten; 2. Joh. van Heerwaarden en Cindy van Lubek 26,4 punten; 3. Jeroen van der Vring 26,3 punten. Jongens klas 4, 5 en 6: 1. Peter Stolk 27,8 punten; 2. Arjen de Ruiter 27,7 punten; 3. Dirk Boon 26,2 punten. Meisjes klas 4, 5 en 6: 1. Marianne van Heerwaarden 30,4 punten; 2. Mir jam van der Veen 29,8 punten; 3. Cynthia Boon 29,5 punten. Meisjes voortgezet onderwijs: 1. Her- mina Boon 31,4 punten; 2. Johanna Dijkshoorn 30,4 punten; 3. Esther van der Veen 29,8 punten. Er deden in totaal zo'n veertig kinde ren mee en het was een gezellige sportieve ochtend. De belangstelling was niet zo erg groot Evenals vorig jaar heeft Hermina Boon dus het vereni gingskampioenschap behaald. De dames A. Vermuë en M. Tim merman behaalden op de klaverjas- avond de hoogste score van dit seizoen met maar liefst 7.757 punten en 9 marsen. Door deze geweldige score klommen zij in de derde periode op naar de vierde plaats en in het totaaiklasse- ment staan ze nu op een twaalfde plaats. Ook de koppels M. Bakelaar-P. Bruin (met 7.237 punten) en M. Witte-G. Douma (met 7.057 punten) kwamen weer eens goed voor de dag. Zij hebben al hoger in het klassement gestaan, misschien dat ze in deze laatste periode weer wat terugkomen. Dat is ook het geval met het koppel P. Hartog-H. Snoek die 6.989 punten behaalde. De 6.910 punten die P. Veeken en D. Witte scoorden mochten yer ook zijn, en zij verstevigden hiermee hun derde plaats. Het verschil tussen de nummers een, twee en drie in het klassement is de laatste weken aanzienlijk kleiner gewor den, hoewel de voorsprong van Peter en Riet van Heerwaarden nog altijd 1.000 en 2.350 punten bedraagt. In de eerste klasse behaalde, het onderaanstaande Gempo weer eens een puntje door 2 2 tegen Dubbeldik 2 gelijk te spelen. Oosterend 3 had uitzicht op een gelijk spel tegen Rab maar in de slotfase wist Rab met 3—2 de overwin ning naar zich toe te trekken. Gamma 3 zorgde hier voor de opmerkelijkste uitslag door Datsun 2 met 5—2 te verslaan. Koploper Gamma 2 liep tegen Datsun 3 eerst tegen een 2—0 achter stand aan maar wist alsnog met 6—3 te winnen. Öosterend 2 bakte er tegen Texel veteranen weinig van. Mede dankzij een magnifieke eigen inzet be haalde Oosterend wel een 3—0 overwin ning en het liet o.a. een penalty onbenut Mooie lob In de derde klasse had koploper ZDH 3 het erg moeilijk tegen het laag geplaatste Gamma 4. Gamma 4 met Albert Hoven en René Uriot in de gelederen keek al snel tegen een 3 1 Vrijdag 26 februari wordt de laatste ronde gespeeld om het kampioenschap van Texel, waarin het koppel J. Brou wer-P. Keyzer nog steeds de leiding heeft. Stand derde periode, resp. naam, punten, marsen: Ofrein-J. Biesboer 17.876 5 W. Bakker-F. v. d. Gracht 16.698 6 P. Veeken-D. Witte 16.557 5 A. Vermuë-M. Timmerman 16.330 13 Th. en J. Witte 16.317 4 M. Bakelaar-P. Bruin 16.314 6 Totaalklassement: Echtp. P. v. Heerwaarden 124.073 45 Th. en J. Witte 123.057 32 P. Veeken-D. Witte 121.710 30 H. Spigt-A. Bakker 120.035 32 Echtp.J. Spaans 119.803 45 Ofrein-J. Biesboer 119.739 33 H. Bakker-C. Vinke 119.424 37 B. Keyzer-N. v. d. Veen 118.840 32 P. v. d. Molen-R. Festen 118.584 39 A. Dijker-N. Koomen 118.539 36

Texelsche Courant | 1982 | | pagina 7