Sportvereniging voor minder-validen is niet haalbaar Conclusie werkgroep: j" Eerste team Tetak aan kop Tevoko speelt om nationale beker G. van Es wijst J. Dros terug in knappe zege Bowlinguitslagen Vakanties van het Rode Kruis Expositie Nesrin Düring Bijzondere kerkdienst Diefstal ^rUMWfiViW RIJDAG 26 FEBRUAR11982 TEXELSE COURANT PAGINA 7 De werkgroep Mindervalidensport van de Sportraad is na een langdurig nderzoek tot de conclusie gekomen lat het niet mogelijk is een zelfstandige portvereniging voor minder validen op zetten. Besloten is dan ook de iscussie rond dit vraagstuk te stoppen n dat heeft de werkgroep gedaan in en lijst van eindconclusies die door de portraad en de sectie Sport, Recreatie n Lichamelijke Opvoeding zijn geac- epteerd. De mogelijkheid van een :elfstandige vereniging werd al snel in wijfel getrokken en daarom heeft de erkgroep aanvankelijk een bescheiden tart gemaakt met een sportuur voor inder validen in sporthal Ons Genoe gen. Vooral J. Moens heeft namens de portraad gepoogd de minder validen portbeoefening op Texel meer gestalte te geven, maar dit is door gebrek aan animo dus gestrand. Dit werd vooral duidelijk uit een enquête die door de werkgroep (waarin de Ver. Ouders van Gehandicapten, De Bolder, de Sportraad, Moens en de fysiotherapeut Wolff zitting hadden) onder de doelgroep werd gehouden. Het onderzoek leverde slechts drie c reacties op. Aanvankelijk werd het sportuur voor minder validen goed bezocht. Het uur werd georganiseerd in samenwerking met de sociale werkplaats De Bolder. De leiding (Van Heerwaarden en Keijzer) vonden echter dat zijzelf onvoldoende kennis bezaten om verantwoord sport les te geven en tot diezelfde conclusie kwam P. de Hoogh die ook een tijd de minder validen sport heeft begeleid. Een medische begeleiding in de vorm van een arts of fysiotherapeut vonden ze beslist noodzakelijk. Een nadeel van het sportuur voor minder validen was dat het niet openbaar toegankelijk mocht zijn Door de samenwerking met De Bolder vond het plaats in de zogenaam de 'beschutte sfeer' regeling en pogin gen om het uurtje sporten ook voor derden toegankelijk te maken mislukten door weigering van het ministerie van sociale zaken. Na anderhalf jaar begon het aantal deelnemers bovendien sterk te verminderen. Als voornaamste oor zaak noemt de werkgroep het verschil in handicaps van de deelnemers. ,,De zwaarder gehandicapten bleven weg omdat de minder gehandicapten vaak te ruw bezig waren". Vorig jaar werd het De Bolder sportuur opgeheven omdat het ministerie geen toestemming meer wilde verlenen. Mager Gepoogd werd een ander sportuur op te zetten buiten De Bolder om. Oprich ting van een zelfstandige vereniging werd daarbij door de werkgroep nood zakelijk geacht. Daarom werd contact opgenomen met een minder validen sportclub in Den Helder om op Texel een dependance van deze vereniging te starten. Ook dat bleek na onderhande ling niet haalbaar. Dit resulteerde wel in de oprichting van de werkgroep die de enquête met het genoemde magere resultaat heeft gehouden. Met name de Vereniging Ouders van Gehandicapten vroeg zich binnen de werkgroep af of een speciale sportvereniging wel nood zakelijk is. Het merendeel van gehandi capten doet via de instituten waar men verblijft al veel aan sport, zo was de redenatie. Rugklachten De reacties die binnen kwamen be troffen in één geval een aanvraag voor sport voor bejaarden en de andere twee reacties vroegen om een 'rustig' trai ningsuur voor mensen met rugklachten. ,,ln al die jaren is nooit één reactie of vraag van een minder valide zélf bin nengekomen", aldus E. Tuinhout van de Sportraad. Mogelijk dat daardoor de belangstelling voor de laatste werk groepvergadering miniem was. Op deze vergadering werden de eindconclusies opgesteld. Grote afwezige op deze vergadering was ook De Bolder, zo werd donderdagavond tijdens de sectie vergadering SRLO vastgesteld naar aan leiding van kriteik van C. Hoogerheide r>r. Qrtlrjnr r\r\ hof foit Hat AT OU ClPPn enkel sportuur voor De Bolder mede werkers meer wordt gehouden. Toch zijn een aantal conclusies over minder validen sportbeoefening op pa pier gezet. De behoefte aan deze vorm van sport wordt dus ten zeerste in twijfel getrokken door de geringe reacties en het weinige initiatief dat betrokken instellingen zoals de Vereniging Ouders van Gehandicapten, Texelse Reede en De Bolder ontplooiden. Wel wordt gesteld dat het ontbreken van de behoefte aan een speciale vereniging niet betekent dat er helemaal geen behoefte aan minder validen sport be staat. Daarbij wordt opgemerkt dat gestreeft moet worden naar integratie van minder validen in bestaande sport verenigingen. Subsidie Persoonlijk initiatief van minder vali den op dit terrein moet volgens de werk groep dan ook ondersteund worden. Dit zou kunnen door: de verenigingen te verzoeken aanmeldingen van minder validen te accepteren en de financiële drempel voor minder validen te verlagen door subsidiëring op vervoers- en lid- maatschapskosten. Bij eventuele pro blemen in de opvang moeten vereni gingen kunnen aankloppen bij de Sportraad. De Sportraad is overigens wel van plan incidentele activiteiten voor minder validen daadwerkelijk te steunen. Hierbij kan gedacht worden aan sportvissen op Noord- en Wadden zee. Ook recreatiemogelijkheden voor minder validen verdienen in de toekomst alle aandacht, vindt de Sportraad. Een voorbeeld wordt ook genoemd: sport vissteigers voor minder validen. De eerste helft van de voorjaarscom petitie 1981 - 1982 zit er weer op. Na vijf wedstrijden neemt Tetak 1 een gedeelde eerste plaats in. Door een veel beter puntensaldo staat Tetak bovenaan. De uitwedstrijd tegen Disnie 5 uit Hoorn op 27 maart a.s. is bepalend voor het kampioenschap en dus promotie naar de 4de klasse. De andere teams in deze klasse vormen geen bedreiging voor beide koplopers. Ook Tetak 2 heeft nog volop kansen op het kampioenschap, mits er tenmin ste in de tweede competitiehelft geen onnodige verliespunten worden wea- gegeven, zoals voorheen wel is ge beurd. In deze klasse is de competitie veel spannender, dan in de klasse waar Tetak 1 speelt. Maar liefst vijf teams zijn erg aan elkaar gewaagd en hebben alle vijf nog kans op het kampioenschap, waarbij de kansen van Tetak 2 vrij hoog mogen worden geacht. De tussenstanden in beide klassen zijn als volgt, resp. gespeeld, gewon nen, gelijk, verloren, punten, sets voor en tegen: Klasse 5J: Tetak 1 5 Disnie 5 5 Spirit 9 5 Dako 4 5 Duintreffers 4 5 M. Schilder 6 5 Klasse 5B Typhoon 4 Aktief 1 Hooge Huys13 WW 4 4 1 0 9 43- 7 4 1 0 9 38-12 2 1 2 5 25-25 2 0 3 4 23-27 1 1 3 3 17-46 0 0 5 0 4-46 2 3 0 7 32-18 2 3 0 7 27-23 2 2 1 6 27-23 2 1 2 5 28-22 Tetak 2 5 2 1 2 5 25-25 Wham Wham 4 5 0 0 5 0 11-39 Zaterdag 27 februari a.s spelen beide Tetak-teams wederom een uitwedstrijd. Tetak 1 is gast van Martin Schilder 6 uit Limmen, aanvang 13.00 uur, vertrek boot 11.05 uur. Tetak 2 speelt om 14.00 uur in Wer- vershoof tegen WW 4. Vertrek met de boot van 12.05 uur. Zaterdag om 15.45 uur speelt Tevoko een wedstrijd voor de nationale beker, HSV sport, uitkomend in de tweede divisie, is de tegenstander. Tevoko mag meespelen in deze competitie omdat ze vorig jaar de regionale beker won. Afgelopen zaterdag heeft het team een zeer slechte wedstrijd gespeeld. De wedstrijd tegen het zwakke Polisport ging met 3-2 verloren In het begin van de wedstrijd werd er nog respectabel volleybal gespeeld. Vooral de aanval van Tevoko draaide goed. Maar in de tweede en derde set was het speelpeil veel te laag. Een ongemoviveerd Tevoko verloor met duidelijk verschil, vooral de verdedigers en aanvallers speelden laco niek. In de vierde set kwam Tevoko erg gemotiveerd in het veld. Polisport werd binnen 10 minuten met 15-0 weggesla gen. Ook in het begin van de vijfde set vertoonde het spel hetzelfde beeld. Maar ook nu weer ging Tevoko ten onder aan het laconieke optreden van sommige spelers. De set werd uiteinde lijk met 16-14 verloren. Een puntenver lies wat Tevoko echter niet kan hebben wil het zijn vierde plaats consolideren. Vooral HSV 2 en Braaf Seahawks profiteerden van de misstap van Tevo ko. In de strijd om de derde periodetitel schaken heeft G. van Es dankzij een knappe zege op zijn rivaal Dros de beste papieren. J. Dros, met wit spelend, had aan remise genoeg om het clubkam pioenschap binnen bereik te houden! Nu moeten beide spelers, indien ze de laatste ronden zonder kleerscheuren doorkomen, via een barrage beslissen, wie de felbegeerde titel naar zich toe gaat halen. Joop Rommets toont weinig respect voor gerenommeerde spelers de laatste weken. Hij dwong Van Es remise af, heeft remisekansen in de afgebroken partij tegen Dros en versloeg dinsdag avond j.l. gedecideerd H. Broekema. A. Terpstra verloor enigszins onverdiend. In de B-groep verraste J. van Heer waarden door van E. de Visser te winnen. Uitslagen: M. Witte-N. van Heeringen 1 —0 W. Pranger-F. van Lare 0 1 J. v. Heerwaarden-E. de Visser 1 —0 H. Elzinga-O. van Loo 1 —0 M. Vittali-P. Eelman 1 —0 H Broekema-J. Rommets 0 1 J. Dros-G. van Es 0 1 A Terpstra-A. Bakker 0 1 Jeugdschaken Nanco Eelman was weer eens goed op dreef. Richard Maas kwam tegen Wijnand Baretta goed terug. De mooi ste partij speelden J. W. van Groenin gen en Jacob van Heerwaarden. Jacob kroop door het oog van de naald. Guus van der Gaast gat voorsprong uit handen, terwijl Wim van Es blunderde (dameverlies) tegen Nanco. Jasper Joosten liet ditmaal niet met zich spotten. Tenslotte hield de gepromo veerde Rudy van der Wetering zijn tegenstander knap op remise, ondanks de problemen die het niet rocheren hem opleverde. J. Joosten-R. Beerling 1 0 N. Kager-G. van der Gast 1—0 R. Maas-W Baretta 1-0 A. Elzinga-R. van der Wetering V2 N Eelman-W. van Es 1—0 J. v. Groemgen-J. v. Heerwaarden 0 1 N. Eelman-R. Maas 1 0 W. Baretta-W. van Es 0—1 R. Beerling-N. Kager 0—1 G. van der Gaast-J Joosten V2 V2 Klasse A: Vitaminebron-Holly Hobbie 0 5 Paal 19-Strandplevier 1 1 —4 't Cafeetje-'t Steigertje 4—1 Dubbel el-Paal 9 1—4 Fun-Vismans eethuisje 3—2 Klasse B: Martha-24 3 V, -1 Vi Sommeltjes-Jan Toes BV 3—2 Reizenbureau-Malisa 2—3 Team 23-Wielewaal 2—3 Ko live-Memo 3—2 Dames trio leaque. CCCM-The kids 4-0 De goot-Stumpers 3 1 T-Fords-Klavervier 3—1 Dinsdag leaque: Kwartet-De Kagers 1—4 Loodg. bedr. Zijm-De Luwe Bosh. 1 —4 Gamma-Slagerij Ott 1—4 Het Rode Kruis organiseert elk jaar voor zieken en gehandicapten een groot aantal vakanties, bedoeld voor mensen die niet (meerl zelf standig op vakantie kunnen. Selektie bij de aanmeldingen voor een Rode Kruis-vakantie is nodig omdat de vraag veel groter is dan het aanbod. Voor Noord-Holland zijn dit jaar 500 plaatsen beschikbaar. Het Rode Kruis biedt de volgende voorzieningen: In de eerste plaats is er het varend va kantieschip de J. Henry Dunant, voor hen die bedlegerig zijn of permanent een rolstoel gebruiken. F.r is een scheepsarts aan boord en er zijn vol doende verpleegkundigen en helplstjers. Dan is er voor Texel het tehuis IJs- selvliedt in Wezep. Dit tehuis is geheel voor rolstoelen aangepast en er zijn voldoende verpleegkundigen en help(st)ers om de nodige verzorging te geven Het Hoofdbestuur van het Neder landse Rode Kruis meent dat het in deze tijd niet langer mogelijk is de vakantietochten gratis aan de deelnemers aan te bieden. Daarom zal aan de toekomstige gasten een bij drage van 7150, worden gevraagd voor één vakantieweek. Zij, die menen in aanmerking te kunnen komen voor een Rode Kruis- vakantie kunnen vanaf heden schrifte lijk of telefonisch zelf een aanmeldings formulier aanvragen bij Mevr. C. Eijgenraam-Samwel, De Dageraad 34, 't Horntje, tel. (02226) 338. Dit formulier dient door de aanvrager ook zelf te worden ingevuld, eventueel geassisteerd door familieleden, wijkver pleegkundige of huisarts. Het invullen van dit formulier betekent niet dat de aanvrager verze kerd is van een plaats voor een van de vakantiemogelijkheden. Er zijn zoals gezegd veel meer aanmeldingen dan plaatsen, daarom zal een selectie moeten plaatsvinden. De aanmeldingsformulieren moeten vóór 21 maart ingediend zijn. Zaterdag werd in Galerie Plein 7 in Amsterdam een expositie geopend van de Oosterender pottenbakster Nesrin Düring. De expositie duurt nog tot 11 maart en omvat haar meest recente werk. Ze maakt gebruik van natuurlijke, dus onzuivere klei, die op diverse manieren op het vuur kan reageren. De verkregen kennis gebruikt ze om uit één soort klei zonder toevoegingen witte, roze oranje, bruine en zwarte potten te maken. Zo is het mogelijk meerdere kleuren in één pot te krijgen. Sommige potten zijn gemaakt op de Raku manier. De Amsterdamse Galerie is gevestigd aan het Da Costaplein 7. Open maandag tot en met vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur. Woensdag en zondag gesloten. Ik zie, ik zie wat jij niet ziet" is het thema van een bijzondere kerkdienst die zondagavond in de Gereformeerde kerk in Den Burg wordt gehouden. Aan deze dienst wordt medewerking verleend door de Blazersgroep uit Oosterend en het koor ,,Soli Deo Gloria" o.l.v. mevr. Rondee. De dienst begint om 19.00 uur, Voorganger is Ds. Blaauw. Uit een tent op een kampeerterrein is maandag een slaapzak ter waarde van zeshonderd gulden en een jas van vier honderd gulden gestolen. Vrijdag 26 februari De Texelse toneelgroep ,,Voor ouderen door ouderen" speelt in De Bijenkorf te Oosterend ,,De Meid" van H. Heijermans, aanvang 14.30 uur. De sportvissersclub Texel heeft de jaarvergadering in de „Schakel", aanvang 19.30 uur. In ,,De Zwaan" speelt de Chip House Band", aanvang ca 21.00 uur. In de schouwburg van Den Helder treden Robert Long en Leen Jonge- waard op met hun programma „Tot Hiertoe". Na afloop vaart een extra boot terug naar Texel. In dorpshuis ,,De Waldhoorn" te Den Hoorn concerteert het Koninklijk Texels Fanfare/DEK, tevens optreden drum band DEK, 20.00 uur. Toegang gratis. Zaterdag 27 februari Toneelvereniging 't Amateurtje speelt In de Wielewaal in de Waal „Ruilen is niet altijd huilen": 20.00 uur. In het Eierlandse Huis te De Cocks- dorp concerteert het Koninklijk Texels Fanfare/DEK; 20.OOuur. Toegang gratis. Het COC Den Helder en omstreken heeft een soosavond in Trefhoek For mosa, Koningsstraat 70 in Den Helder. Aanvang 21.00 uur Overnachting kan geregeld worden door te bellen met 02230-28308 of 32145. Zondag 28 februari Van 8.00 tot 10.00 uur wordt bij het reddingsboothuis bij De Cocksdorp een wedstrijd gehouden van de sportvis sersclub Texel. 't Kamphuis (bij hoeve Elba in Zuid Haffel) houdt open huis. 15.00 uur thee en om 16.30 uur koffie. Om 15.00 uur begint in dorpshuis 't Skiltje een toneelvoorstelling van de GO-toneelgroep. „Lachen is gezond". Entree 72,00. Maandag 1 maart In „de Schakel" wordt een inter kerkelijke gespreksavond gehouden. Onderwerp: „Maria de moeder van Jezus", 20.00 uur. In het kader van de dorpentocht komt de oudercommissie van de Rijkscho lengemeenschap in de Drijverschool in Den Hoorn voor een discussieavond over „Maatschappijleer op school"; 20.00 uur. Dinsdag 2 maart Voor de Vrouwenbond FNV houdt de heer W. Stam een inleiding over de komende gemeenteraadsverkiezingen. In de voormalige landbouwschool aan de Beatrixiaan; 20.00 uur. In het raadhuis komt de commissie voor welzijnszaken in openbare ver gadering bijeen, aanvang 19.30 uur. 25. „Je bent een doodgewone snob" j vond Pamela. „Je koketteert met ie saloncommunisme, maar je hele ge loofsbelijdenis is, dat het vlees beter is dan de benen." „Behalvedan de benen van Pamela", vond Jeffrey Conolly die Pamela's wel gevormde onderdanen appreciërend bekeek. „Dank je voor het compliment", snibde Pamela, „waar is hier de tele foon?" Gideon wees haar de weg. „Laat Maycliff maar kletsen", zei hij vrienschappelijk, „het is doodgewoon afgunst. Als de vent centen had was hij de meest afschuwelijke kapitalist die je je kon indenken." Pamela lachte. Van de hele bende was de nuchtere Amerikaan haar nog het sympathiekst. Ze belde het kantoor van Toole en vroeg naar meneer Troy. Even later hoorde ze zijn stem. „Hallo Derek, hier Pamela." Het bleef even stil. „Pam", zei hij toen verrast, „héden, Pam! Blij dat ik je stem weer hoor." „Zo", zei ze koeltjes, „hoor je die van Maysie niet liever?" „Van Maysie?", vroeg hij verwon derd. Of hij was een uitstekende ko mediant óf „Miss Trelawny", verduidelijkte ze. „Nou Pam, waarom zou ik..." „Weet ik dat? Enfin, luister, Derek. Ik ga lunchen in de Tavern. En ik ben benieuwd naar dat proces dat je ge wonnen hebt. Ik wens inlichtingen uit de eerste hand, dat wil zeggen van de betrokken jurist. Daarom reken ik er op dat jij om half één in de Tavern bent." „Nou, réken maar", zei Derek ent housiast en wilde nog veel meer zeggen, maar Pamela had al opgehangen. Pamela Winterstone, zei ze tot zich zelf, je bent een meisje zonder eergevoel of fatsoen. Wat jij doet is een vent achternalopen. Met een heel doorzichtig smoesje vraag je hem zelf of hij alsje blieft met je wil lunchen. En je hebt kans dat hij alleen maar zo gretig toegehapt heeft, omdat Maysie voor een paar dagen de stad uit is. En dat proces interesseert je geen biet. Je kunt alles van je eigen vader horen uit de eerste hand. Je laat je lelijk in je kaart kijken. Maar ondanks deze gewetens aan klachten kwam ze om tien minuten over half één stralend de Tavern binnen, en zag aan Derek die in een hoekje zat, dat hij al minstens een kwartier had zitten wachten. Dat moest ook, dacht ze. Anders kreeg een man meteen te veel verbeelding. HOOFDSTUK 14 Waarin de lezer verneemt hoe het afloopt. Ze waren aan de koffie toe en Pamela had met een half oor geluisterd naar Derek's verhaal over het proces Hassett. Ze accepteerde met een achteloos gebaar een sigaret en vroeg even achte loos terwijl ze het vuur van zijn aan steker aanzoog: „Zeg, weet jij waar Maysie is?" „Maysie?" „Ja, Maysie Trelawny. Joost mag weten waar ze uithangt." Ze wist het deksels goed. „Wat zit je toch over Maysiel Daar had je het aan de telefoon ook al over. Ik ben toch haar kindermeisje niet?" „O nee? Zij van jou ook niet?" Derek deed een zorgvuldige haal aan zijn sigaret. „Wat zit je te insinueren, Pam? „Insinueren, ik?" „Wat zit je te kletsen over Maysie. Wat heb ik met het lieve kind te maken?" „Vind je haar zo'n lief kind?" Derek zuchtte. Dat was zo'n echte vrouwenmanier. Je altijd in de ver dediging plaatsen. Hij voelde niets voor zo'n schermutseling. „Wat wil je nu eigenlijk van me weten?" vroeg hij ronduit en ze trok zich terug als een slak ik haar schelp. „Wat zou ik nu van jou willen weten?" zei ze onschuldig, „je hebt me alles over je proces verteld." „En wat zit je dan te zaniken over Maysie? Wat heeft die ermee te maken?" „Ik dacht dat ze er wel bij geweest zou zijn." „Dat was ze ook." „Zie je wel." „Nou-en?" „Moet wel een morele steun geweest zijn." „Ik was in ieder geval blij dat jij er niet was." „Waarom?" „Omdat ik ontzettend in de piepzak zat. Ik was er helemaal niet zeker van dat ik dat proces zou winnen. En ik zou niet graag verloren hebben met jou er bij." „En Maysie was er wel bijl" „O Maysie." Hij zei het als was ze een inboorlinge van Vuurland. „Maakt dat nog verschil, of Maysie er bij is of ik?" „Natuurlijk. Maysie laat me koud." „Kijk Derek", zei ze gestreng, „dat is wat ik haat ik jullie mannen. Maysie is wel goed genoeg om er nachten mee op te trekken, maar nu praat je over haar of ze niet meer waard is dan een een stofdoek." „Zo praat ik niet over haar en ik trek ook geen nachten met haar op", zei Derek kwaad. Waar wilde Pamela heen? „Maysie heeft me énders verteld..." „Nu, wat heeft Maysie jou verteld? Ze kan je niet méér verteld hebben dan dat we die avond, van jou vandaan, naar de Blue Loggon zijn gegaan, waar het zo stinkend vervelend was dat ik er weg wou en toen reed ze naar haar eigen flat en toen hebben we nog wat gedrinken en toen begon ze sentimenteel te wor den en toen heb ik 'em gepiept. En ik ben helemaal naar huis gelópen, want ik was toe aan een beetje frisse lucht. That's all." „O", zei Pamela onverschillig, maar geweldig opgelucht. „En als Maysie het jou anders vertelt, dan liegt ze. Maar waarom zou ze dat doen?" „Weet ik het? Misschien om mij te sarren." „En waarom zou ze dét doen?" vroeg Derek. Pamela voelde dat ze kleurde. Ze wist dat ze nu hoog spel speelde. Wat wist ze van Derek Troy? Wat was ze voor hem? Wat hij voor haar betekende, dat had ze deze dagen duidelijk genoeg beseft. Het had haar de grootste moeite gekost, hem zo achteloos voorbij te lopen. Gekweld was ze door gloeiende jaloezie, als ze dacht aan Derek, samen met maysie. Hij was veel te goed voor dat lichtzinnige kind! „Nou", zei ze, zo onverschillig mo gelijk, „misschien verkeerde je in de mening dat ikwat om jou gaf?" „En jij geeft niks om me, hè Pam? Je loopt me straal voorbij. Je laat niks meer van je horen. En als je dan opbelt is het omdat je een verslag uit de eerste wilt hebben van een rechtszaak waar je zelf niet eens genoeg interesse had om erheen te gaan." „Pardon", interrumpeerde ze, „daar ben je mis. Juist déérom ging ik er niet heen." Hij zag haar vragend aan. „Als jij al niet wist of je zou winnen, dan wist ik het helemaal niet. Paps zei, dat het een dubbeltje op z'n kant was en dat als jij geen sterke stunt uithaalde, er niets van terecht kwam. En ik nou, ik was bang dat het misschien mis zou gaan. En daar wilde ik niet bij zijn. Ik dacht er," ze glimlachte, „blijkbaar net zo over als jij." En toen, opeens, vergat ze haar on afhankelijke pose. Ze leunde over de tafel en hij raakte verward bij de blik uit haar ogen. „Niet dat het erg geweest zou zijn, Derek Troy. Je was er voor mij niets minder om geweest. Maar ik zou het voor jou en voor mij zo pijnlijk gevonden hebben." Hij zag haar sprakeloos aan. „Ik heb 'em zitten knijpen voor jou, Derek Troy. De hele middag. Weet je dat?" Ze sloeg haar donkere ogen neer voor de blik uit de zijne. Ze voelde hoe hij haar hand greep die achteloos op de tafel lag, en ze trok haar hand niet terug. „Pam néén Pam je wilt toch niet zeggen „Ja, Derek, dat is wat ik wou zeggen. En knijp mijn hand niet fijn, lieveling. Anders kun je er straks bij paps niet meer om vragen." „Pam!" Opeens was de tafel tussen hen een hinderlijke barricade. Liefst had hij haar zo in zijn armen genomen. „Paml En wat zat je dan te malen over Maysie." „Ik was jaloers, Derek, gloeiend ja loers. En Maysie had laten doorscheme ren dat je dat je haar wel mocht en dat je zo lang gebleven was en John zei dat je een fortuinjager was, en dat het je niet kon schelen of je het kreeg door mij of door Maysie, maar dat Maysie makkelijker was „Als ik die vent in m'n handen krijg, sla ik hem een blauw oog", knarse tandde Derek. „Moet je niet doen. Hij was net als ik: jaloers. Op jou. En van John ben ik zéker, dat hij nooit vergeten kon, dat ik een rijke erfdochter was." „Hoe weet je dat dat bij mij niet zo is." „Hoe weet iemand dat, Derek? Hoe wist ik dat al de eerste keer dat ik je zag?" „Ik ik", stotterde Derek, „Pam, waarlijk kind, als ik hier nog langer moet blijven zitten met die tafel tussen ons in, dan krijg ik er wat van. Kom meel" „Waar wou je heen, wildeman?" „Wat kan 't me schelen? Desnoods maken we een ritje boven op de bus!" EINDE.

Texelsche Courant | 1982 | | pagina 7