FILM mmsm. Stardust Memories gongar Forse overwinning voor MST1 TevoKo uitgeschakeld voor nationale beker VO DO-toneel aan Vermuë en Witte winnen klaverjasstrijd Cursus gijmpen Opnieuw winst voor Tetak 1 Klaverjasclub Den Burg Goede resultaten MST handbal Bowlinguitslagen Wereldgebedsdag in Den Hoorn VERVOLG VAN PAG. 1 nrtnoooooooOO Bestuurswisseling Samen Eén Jongerencentrum weer 's avonds open Diefstal tros Rommeltjesmarkt van de zwemclub DINSDAG 2 MAART 1982 TEXELSE COURANT PAGINA 7 Pater ven Heenvaarden feliciteert Dirk Witte en lijn koppelgenote met het behalen van de prijs. Het koppel A. Vermuë-D. Witte is de grote winnaar geworden van het klaver- jaskampioenschap van Texel. Het team wist in de laatste ronde een achter stand van 700 punten om te zetten in een voorsprong van 400 punten. Het behaalde op deze laatste avond 6.948 punten, wat ruim voldoende was voor de eerste plaats, daar de nummers één en twee in het klassement, Brouwer- Keijser en Bakker-Vinke niet verder kwamen dan 5.770 en 5.805 punten. Het echtpaar Ofrein (de winnaar van vorig jaar) won deze laatste ronde met 7 307 punten en kwam in het klasse ment op de zevende plaats. Het koppel A. van Heerwaarden-F. de Grave met invaller H. Beverdam behaalde 7.021 punten, goed voor een achtste plaats in het klassement. Peter van Heerwaarden wist met zijn zoon John toch nog 7.010 punten te behalen ondanks alle drukte die hl) heeft als voorzitter van de klaver jasclub. Half varken Zij werden gevolgd door het echtpaar J. van Heerwaarden die 6.987 punten Onder leiding van mevrouw I. van der Werf-de Meijere start binnenkort weer een cursus gijmpen (soort haak- techniek). Ten huize van mevrouw Van der Werf (Bernhardlaan 152, telefoon 3759) worden vier wekelijkse bijeen komsten gehouden. Kosten 73,— per bijeenkomst. Tevoren aanmelden is gewenst. Zaterdag speelde Tetak 1 in Limmen een uitwedstrijd tegen Martin Schilder 6. Het was al met al een niet zo'n moeilijke wedstrijd, ondanks het feit dat M. Schilder een sterke invaller had meegenomen. Ruud Neuhoff had een slechte dag Ze verloor haar eerste enkelspel en ook het dubbelspel samen met Max hagedoorn ging in drie sets verloren: 21-14, 22-24, 19-21. Hierdoor stond Martin Schilder 6 na vier partijen nog verrassend met 2—2 gelijk tegen Tetak 1. Daarna wist.Tetak 1 door te drukken naar een 6—2 voorsprong. Toen verloor Ruud Neuhoff haar tweede enkelspel. Hierbij bleef het. Door drie overwinningen van Lieuwe van der Veen en Max Hagedoorn en een over winning van Ruud Neuhoff boekte Tetak 1 toch een verdiende 7—3 over winning. Tetak 2 moest het Wervershoof op nemen tegen WW 4 Thuis wist Tetak 2 er nog een verdienstelijke 6 4 neder laag uit te slepen, maar zaterdag was het Texelse team geheel kansloos. Met maar liefst 9—1 ging men tegen het tafeltennisgeweld tenonder. Alleen Mar tin Janssen zag kans de eer voor Tetak 2 te redden door in drie sets van Kees Koomen te winnen: 17-21, 21-17, 21-16. Ondanks goed verzet en inzet zagen Fred Mosk en Ronald Winter geen kans een partij in winst om te zetten Het dubbelspel-duo werd ditmaal gevormd door Martin Janssen en Fred Mosk De eerste set ging met 21-15 verloren, maar in de tweede kwamen ze goed terug en wonnen deze met 21-19. In de derde set kwamen ze toch net even iets tekort waardoor deze partij met 21-16 verloren ging. Tetak 2 moest derhalve met een gevoelige 9—1 nederlaag huiswaarts keren. Zaterdag a.s. spelen beide Tetak- teams een thuiswedstrijd in sportzaal De Ferrever. Aanvang 14.15 uur. Tetak 1 ontvangt Spirit 9 uit Noordscharwoude terwijl Tetak 2 Typhoon 4 uit Hoogwoud als tegenstander krijgt. Alle spelers worden verzocht om kwart voor twee aanwezig te zijn. behaalde. Hierna volgde het winnende koppel Vermue-Witte dat uit handen van de voorzitter de herinneringsstandaard mocht ontvangen en de bon die goed was voor de hoofdprijs, het halve varken. Tweede in de eindstand werd het koppel J. Brouwer-P. Keijser dat drie ronden lang de leiding had gehad en op de derde plaats H. Bakker-C. Vinke. De fiets die als hoofdprijs in de verloting stond werd gewonnen door de heer J. Kreeft. Eindstand, resp. naam, punten en marsen. A. Vermue-D. Witte 27.997 8 J. Brouwer-P Keijser 27.550 11 H. Bakker-C. Vinke 27.292 13 Th. de Porto-P. Veeken 27.092 6 C. van Lenten-J. Veldman 26.927 12 G.enM Veeger 26.818 7 Echtpaar B. Ofrein 26.816 7 T. v Heerwaarden-F. de Grave 26 814 7 A. Dijker-J. Koomen 26 386 8 J. en P. van Heerwaarden 26.153 5 C. Zijm-N. v. d. Veen 26 024 13 T Veeken-J. Keijser 26 020 9 W. Oskam-C. Dros 26.018 12 J.enW Witte 25.645 7 W. en N Koomen 25.294 6 Met nog vijf competitie-avonden te spelen is de spanning in het algemeen klassement van de klaverjasclub en de derde periodestand weer volledig terug Th. en J. Witte wisten met slechts 50 punten verschil het echtpaar P van Heerwaarden van de eerste plaats te verdringen, waar ze vanaf het begin van de competitie hadden gestaan. Alleen de derde clubdrive moesten ze deze keer afstaan aan de dames Veeken-Keijser. Het koppel H. Bakker-C. Vinke had een bijzonder goede score van 7.665 punten en klom in het totaalklassement naar de vierde plaats en in de periode- stand zelfs naar een tweede plaats P van der Molen-R. Festen klommen ook een paar plaatsen met een totaal van 7 275 punten. Ook de dames A. Vermue en M. Timmerman die vorige week ook al hoog scoorden behaalden nu 7 128 punten. Zij werden gevolgd door de dames G. Speets en E. de Porto die een totaal van 6.915 punten behaalden en Th. en J. Witte die 6.827 punten pakten. J. Wiersma en C. Maas hadden een totaal van 6.801 punten. Stand derde periode, resp. naam, punten en marsen: Dames Ofrein-Biesboer 23.930 5 H. Bakker-C. Vinke 23 671 11 Dames Vermue-Timmerman 23.458 15 Th. en J. Witte 23.144 8 M. Bakelaar-P. Bruin 22.901 9 Zondag was het weer zover: de MST heren wonnen van Kramer Tornado. MST, dat zonder echte keeper en twee van de veldspelers'speelde, speelde een grandioze wedstrijd. Gewonnen werd van Kramer T. met 26-9. Eerder werd van deze ploeg gewonnen met 19 11. MST ging rustig van start en Kramer T. zag kans het eerste doelpunt te scoren. MST kwam vlot tot goed spel en had al snel de leidende hand. Na nog een formidabel doelpunt van Jan Hin, die scoorde doormiddel van een lob. Vlak voor de rust moest er nog een 'middenuit' genomen worden. Zodra de scheidsrechter zou fluiten moest de bal genomen worden en zou de scheids rechter af moeten fluiten voor de rust. Jan Hin was net even sneller dan het fluitje en scoorde zo dit mooie doelpunt. Na de rust kwam MST bekwaam terug en scoorde al weer snel een paar mooie doelpunten van Willem Voorbeytel, Pe ter de Hoogh en Kees Duin. Kramer T. wist de invallende keeper van MST, Jacco den Haan, nog maar vier keer te passeren en na een felle strijd en een sportief spel won MST deze voorlaatste wedstrijd met 29-9. Kampioen? Zondag a.s. wordt in sporthal Ons Genoegen de beslissende kampioens wedstrijd tegen Huiswaard gespeeld om 15.30 uur. Gehoopt wordt op de aanwe zigheid van veel supporters. De adspirant handballers van MST speelden in Schagen tegen Dosko. Deze ploeg had vorige keer met 1 0 gewon nen, dus zo'n zware tegenstander was het niet. De wedstrijd begon traag en slordig. Het zag er niet naar uit dat MST dit zou gaan winnen. Dosko stond ook al gauw voor. MST kwam steeds beter in het spel en wist zelfs voor te komen voor de rust inging 3—2. Ook na de rust was het met direkt duidelijk wie de sterkste was. Dosko had van keeper gewisseld en deze was goed op dreef. Pas tegen het eind liet MST zien wat ze nog in haar mars had en wist de winstpuntjes mee naar huis te nemen. Eindstand 5—3. De dames van MST speelden uit tegen ZAP. De wedstrijd begon slecht voor MST. Zij stonden al gauw achter met 2—0. met 2 0 Hiervan werden ze wakker en scoorden ook 2 doelpunten. De keep- ster van ZAP was met zo goed in hoge ballen, daar werd al gauw van geprofi teerd. Maar ook ZAP wist te scoren. De Zaterdag is Tevoko uitgeschakeld voor de nationale beker. Het verloor met 3 1 in een goede wedstrijd van het in de tweede divisie spelende HSV. Tevo ko wist wist één set te winnen van HSV. Al snel bleek het klasseverschil tussen beide teams. Vooral het blok van HSV was niet te passeren terwijl de aanval hoger zat" dan het Tevoko-blok. De set werd met 15-1 verloren. Ook de tweede set ging naar HSV, maar Tevo ko wist meer gebruik te maken van de zwakke plekken bij dit team. In de derde set had Tevoko pas echt succes. Een enthousiast meelevend pu bliek schreeuwde Tevoko naar een hoog spelpeil. Het was vooral Koos Doeve die goed doorkwam. Vrijwel alles lukte, de punten werden dan ook meestal ge maakt door aanvallen over de buiten kant en de verdediging speelde vrijwel foutloos. Het lukte HSV met om het snelle Tevoko van de setwinst af te houden. De vierde set vertoonde in eerste instantie hetzelfde beeld. Vooral de vele persoonlijke fouten waren debet aan het verlies van de wedstrijd en uitschakeling voor de nationale beker. Invallers Na een minder goed begin heeft Tevoko toch een goede wedstrijd gespeeld. Aangezien Tevoko met vier vaste spelers, Koos Doeve, Kees Dros, Niek de Graaf en Jitze Beintema, opereerde en twee invallers, Walter Oskam en Fetze de Haan, die zich zeer goed weerden, in deze inspannende wedstrijd. Vooral het enthousiasme en inzet van de spelers waren de pluspun ten, die hopelijk in de competitiewed strijden doorgezet kunnen worden. Het eerste Tevoko damesteam moest in Schaqen héar meerdere erkennen in Rood-Wit. Dit team uit Heerhugowaard stond op de ranglijst gelijk met Tevoko, maar wist door de behaalde 3 1 overwinning nu 4 punten verschil te creeren. Ook Tevoko 2 kon haar positie op de ranglijst niet verbeteren. Het damesteam verloor met 3—0 van Noordkop 1 Reeks Tevoko 2 heren vervolgde zijn reeks van overwinningen. Ditmaal was WSOV 3 het slachtoffer. Met twee nieuwe aanwinsten, vanwege het optreden van basisspelers Fetse de Haan en Walter Oskam in het eerste team, werd via 15-9, 15-10 en 15-6 een afgetekende 3—0 zege behaald. A-klasse: t Caffeetje-De Koogel 5 0 Texel Vastgoed-Dubbel el 5 0 Vismans eethuisje-Strandplevier 1 4 1 Paal 19-HolJy Hobbie 3 2 Paal 9-De vitaminebron 3 2 Fun t Steigertje 3—2 B-klasse: Malisa-Sommeltjes 4—1 Jan Toes bv-Team 23 3 2 Strandplevier 2-Martha 3 2 Ko live-Reizenbureau 3 2 Mevo-24 2 3 Damestrios: Klavervier-CCCM 3 1 Stumpers T-Fords 3—1 Kwartet-The kids 2 2 In het kader van de wereldgebeds dag wordt in Den Hoorn woensdag avond een gebedsdienst gehouden in ,,Ons Huis". Aanvang 20.00 uur. Een ieder is welkom. Stemming Cor van de Kerkhof speelde haar man Cor de Pauw, die na een zaken reis terugkeert. Zijn aristocratische strengheid was uitstekend en Van de Kerkhof bleek een goed gevoel van poses te hebben die bij zijn stemming pasten. Zowel de verliefdheid als het verdriet om de daad van zijn.vrouw werden overtuigend gebracht en bij het laatste ruilde hij de traditionele verdriet- houding ,,met het hoofd in de handen aan tafel" in voor soortgelijke houdin gen, leunend op meubelen, de piano e.d. Dat was uitstekend. Van ons had hij nog best een paar valse akkoorden op het instrument mogen slaan om aan zijn verwarring uiting te geven. Mevrouw Tine Agter-lpenburg speelde een aristocratische tante van de familie des huizes, die niet goed kan opschieten met Stans. Ze bracht het personage naar behoren en wist wel raad met de houding van de „be moeial". Jammer was het dat de fel heid en het ruzieachtige in haar karak ter te ingehouden werden gebracht. Ziekte Dirk de kruier (neef van de meid) werd gespeeld door Willem Kikkert, die was gevraagd omdat A. Welboren, die de rol had ingestudeerd plotseling ziek was geworden. Het talent van Kikkert is genoegzaam bekend en hij had dan ook geen enkele moeite met deze rol. De tekstkennis was niet optimaal maar de voormalige speler van de Vrienden kring heeft genoeg ervaring om met improvisatie op de been te blijven en wel zodanig dat het publiek er niets van merkt. Zijn vrouw Carlien werd gespeeld door mevrouw Tine Welboren. De rol was niet lang maar overtuigend. Qua mimiek was ze uit stekend op dreef en de nieuwsgierig heid naar het geheim van „mevrouw" kwam goed uit de verf De dertienjarige Cindy Welboren speelde de dochter van Dirk en Carlien. Zij had weinig tekst maar was in stil spel overtuigend. Ze geneerde zich niet om zich zo te gedragen als ze waar schijnlijk echt kan zijn op een voor haar saaie verjaarsvisite: een beetje nieuwsgierig en onrustig. Piet Haker had een klein maar prachtig rolletje als de wasbaas. Hij was lekker sloom en voelde zich blijkbaar uitstekend thuis in de rol van ras-Amsterdammer die zich nooit druk maakt. Aankleding Het is te hopen dat regisseur en souffleur Gommert Witvliet niet schroomt om in de toekomst met deze ouderen weer een stuk bij de kop te pakken. Er is nog wel iets aan te mer ken op het talent van de spelers en speelsters, maar Witvliet heeft uitstekend aangevoeld wie hij een bepaalde rol kon geven. Zijn ploeg kwam daarom tot een acceptabele prestatie. Ook de aankleding van de tonelisten was goed. Een speciale ruststand ging in met een 6 5 voor sprong voor MST Na de rust liep alles nog beter. ZAP had te weinig conditie en MST speelde, naar gelang de wed strijd vorderde, steeds beter. De eind stand werd 10 6 voor MST. De senioren van MST doen het goed. De heren hebben weliswaar verloren mat 17 15, maar staan nog goed en hebben kampioenskansen. De standen van de bovenste drie zijn: DWOW 1 13 21 MST 1 12 20 VWW 2 13 17 Bij de dames is de stand: Zebra's 2 12 19 Kramer/Tornado 11 17 MST 1 12 17 Donderdagavond in de serie Filmgan- ger in het City theater de film „Stardust Memories". Zoals in veel van zijn laatste films houdt Woody Allen zich in „Stardust Memories" bezig met zijn obsessie: Hoe moet ik, raar, idioot, gevoelig, neurotisch kereltje, in gods naam leven, met andere mensen, met vrouwen. De film gaat over de eenzaam heid van een succesvol en rijk filmmaker Sandy, en wordt gespeeld door Woody Allen zelf, aan één stuk door pratend, filosoferend, cynisch maar ook vol zelfbeklag en voortdurend omringd door zijn botte filmcollega's en horden hem bewonderende idioten terwijl hij zich ondertussen in zijn privéleven probeert te wijden aan moeizame verhoudingen met drie dames. Daisy, Isobel en Dorrie. Wat hem het meest beheerst is de twijfel aan alles wat hij gedaan en bereikt heeft en nog zal doen. Wat je te zien krijgt is een ogenschijnlijk chaoti sche reeks (zwart-wit) beelden met fragmenten uit een paar dagen van het leven van filmmaker Sandy Bates, frag menten van gesprekken met zijn mede werkers, zijn vriendinnen, familie, fans, stukjes uit de film die hij in die dagen aan het maken is, herinneringen, fanta- siën, een 'open begin', een 'open einde', dit alles bijeengehouden door het onop houdelijke gepraat, geklaag en gefiloso feer van Allen. Geen 'verhaal', maar een weerspiegeling van een paar dagen uit het onoverzichtelijke leven en de daar aan verbonden gevoelens en gedachten van de hoofdpersoon. Woody Allen heeft een sterke aanleg tot fysieke en psychische onhandigheid, en daar weet hij voor de film op perfecte wijze vorm aan te geven. Daarnaast heeft hij een groot talent voor slimme en verbale grappen. Die combinatie van schlemieligheid en slimmigheid schijnt een hoop mensen aan te spreken. pluim mag er zijn voor het decor, dat ondanks het ontbreken van achter- en zijwanden (er werd „in doek" ge speeld) door de aankleding met authen tieke meubelen voor de juiste sfeer zorgde. Deze attributen waren beschik baar gesteld door 't Antiekhuisje. De grime werd verzorgd door Gerdi Grabowski. Betutteling Voordat de toneelgroep optrad werd nog een inleiding gehouden door Keetje Ruizeveld van de ANBO, die in ging op de betutteling van ouderen. „Wij kunnen een heleboel zelf en zullen dat moeten bewijzen anders blijft het vooroordeel dat ouderen niet mondig, creatief zijn en een eigen wil hebben altijd voortbestaan", zei ze. De toneel groep VODO heeft inmiddels laten zien dat ouderen inderdaad best wat kunnen. Het streven van de gemeente om meer vrouwen in besturen te benoemen komt tot uiting in de voordracht voor nieuwe bestuursleden van de Stichting Samen Eén. Het gemeentebestuur gaat er van uit dat vrouwen in bestuursfunc ties ondervertegenwoordigd zijn en wil daarnaast jongeren gelegenheid geven zich enige bestuurservaring eigen te maken. In deze krant werd een en ander uiteengezet en tegelijk werd een oproep voor nieuwe bestuursleden geplaatst die vijf reacties opleverde. De heer J. J. Westdorp heeft bedankt als bestuurslid. Op de voordracht voor zijn vacature staan nu mevrouw J. S. Kuyper-Roeper (32) uit Den Hoorn en mevrouw W. F. Zutphen-Grisnich (35) uit Den Burg. Bestuursleden C. Joustra, C. van Trigt en mevrouw C. C. Bakker- Merkx zijn aftredend en herkiesbaar Op de tweede plaats in de voordrachten voor de betreffende vacatures staan respectievelijk mevrouw J. Wassing- Aalvink (34) uit Den Burg, de heer J. Nieuwenhuis (49) uit De Koog en mevrouw T. C. Boogaard-Witte (51) uit Den Burg. Het algemeen bestuur van de stichting Samen Eén bestaat uit 9 leden die allen door de gemeenteraad worden benoemd. Voor zes leden mag het bestuur een bindende voordracht indie nen, de overige drie worden op voorstel van het college benoemd. Binnen het bestuur wordt gestreefd naar een even wichtige verhouding tussen de verschil lende levensbeschouwelijke richtingen op Texel. De raad beslist volgende week dinsdag over de benoemingen. Na een grondige opknapbeurt gaat jongerencentrum 't Asiel vrijdagavond weer open. Dat gebeurt met een optre den van de Texelse groep The Mess. De aanvang van het optreden is 21.00 uur en de entree is 72,50. 't Asiel zal de komende tijd nog niet het hele weekend open zijn. Voorlopig wordt gestart met enkele avonden in de week waarvan in ieder geval één vrijdag- of zaterdagavond. De opknapbeurt van het uitgeleefde' jongerencentrum heeft nogal wat tijd gevergd mede door het ontbreken van financiële middelen. De klus is nog met helemaal af maar jeugd werker Andries Huberts heeft vrijwilli gers geworven om hem in de avonduren bij te staan. Het is de bedoeling na het optreden van The Mess regelmatig een band in 't Asiel te laten spelen. The Mess heeft na een lange tijd van met optreden een bezettingswijziging ondergaan. John Rozenboom (bas) heeft de groep verlaten en voor hem is Frank Studulski in de plaats gekomen. Een groot deel van het repertoire be staat uit eigen werk en dit wordt aangevuld met nummers van The Jam, U2 en Joe Jackson. Woensdagavond 10 maart is 't Asiel ook open. Van particulier terrein in De Cocks- dorp is het afgelopen weekeinde twin tig meter stalen tros gestolen. De tros hing op palen en werd met een ijzer zaagje losgezaagd. Eind mei zal de Texelse zwemclub een rommeltjesmarkt houden op de Groene- plaats. Een precieze datum is nog niet bekend, maar deze zal zo gekozen worden dat er geen concurrentie ont staat ten aanzien van andere evenemen ten. Wie iets heeft voor de rommeltjes markt kan contact opnemen met onder staande adressen. Spullen kunnen ook thuis afgehaald worden. Oudeschild en omgeving: fam. Blom, De Ruyterstraat 55, tel. 3170, De Waal en omgeving: fam. Vos, „Vossenhol", Waalderweg 101, tel. 2221; Den Burg fam. Veenstra, Tjakkerstraat 17, tel. 3573; fam. Boon, Ada van Hollandstraat 10, tel. 3571; fam. Verhagen, Wagemakerstraat 3, tel. 3986; fam Van Hove, Wilsterstraat 23, tel. 3321; fam. Keijser, Vaargeul 41, tel. 3873; Dik Haker, Schilderend 110, tel. 3506.

Texelsche Courant | 1982 | | pagina 7