/M3END4 Tenelaartjes Tarzan - the Apeman l'II.AVNII'.mYS Karet Graaf veertig jaar bij fam. Kuip Ledenvergadering Doopsgez. gemeente Naakt het uit wat je gelooft? Bestaat God echt 7 Zijn er absolute normen? Hoe krijgt u innerlijke rust? Geen parkeerstroken langs de Spinbaan FAMILIEBERICHTEN Gemeente betaalt M 8.000,— aan luchtvaartterrein Riolering voor de Driehoek? Fietsen gestolen Slufter afgesloten Wereldgebedsdag in De Cocksdorp Oud papier hier Eilandfilm geprolongeerd MANTJE MOET WONING AFBOUWEN ESDA -schriftelijke cursussen, Antwoordnummer 245, 3700 WB Zeist. Dubbele garage „bij gedogen" Garage te lelijk Schietoefening College: Gunstig resultaat voor De Koog Promotion VRIJDAG 5 MAART 1982 TEXELSE COURANT PAGINA 3 Veertig jaar in dienst bij dezelfde familie als agrarische hulpkracht en manusje van alles. Dat is geen alledaags feit maar de 64-jarige Karei Graaf uit Den Burg beleeft a s. zondag zo'n jubileum. Want op 7 maart 1942 trad Graaf in dienst van zijn zwager J. Kuip van hoeve „Sint Jozef" in De Westen en dat is nooit meer anders geworden. Aanvankelijk zag het er niet naar uit dat de verbintenis van zo langdurige aard zou zijn, want Kuip had alleen maar tijdelijke hulp nodig omdat hij ziek was geworden. Al spoedig bleek dat er op het bedrijf plaats genoeg was en Graaf verwierf er zich een vaste plaats. Voordat hij op Sint Jozef kwam was Karei Graaf werkzaam geweest bij Kor- tenhoeve, waar hij hielp met het op knappen van particuliere tuintjes en ook was hij nog een tijd actief bij bollen- kweker Ebbinga Wubbing van Pomona in een periode dat praktisch alle werk nog met de hand moest gebeuren. Vooral door zijn veelzijdigheid en be reidheid om alle denkbare karweien op te knappen werd Graaf op Sint Jozef gewaardeerd. Een spannende tijd was de oorlog, toen het een sport was om zoveel mogelijk tarwe die verplicht aan de bezetter moest worden geleverd achter te houden om er de eigen be volking van te kunnen laten profiteren. In 1944 werd Graaf samen met veel andere jonge Texelaars naar Assen ge deporteerd, een avontuur dat zoals bekend voor allen goed is afgelopen. Dat Karei Graaf na de oorlog bij de familie Kuip terugkwam was vanzelf sprekend, ook al omdat hij bij de familie inwoonde en als een lid van het gezin werd beschouwd. Karei voelde dat zelf ook zo en stond tegenover het bedrijf alsof het van hemzelf was, hetgeen tot een blijvende grote inzet en betrokken heid leidde. Naast zijn werk was Karei Graaf ent housiast lid van Texelse Boys waar hij jaren voetbalde en waar hij te boek staat als supporter. Graaf maakte ook deel uit van een mondorgelclub waarmee hij onder andere optrad op amateuravon den in het park. Graaf is ruim veertig jaar lid van het r.k. kerkoor. Sinds acht jaar woont hij niet meer op Sint Jozef maar in het gezinsvervangend tehuis de Texelse Rede. Toen Jan Kuip enkele jaren geleden zijn werkzaamheden neerlegde, veran derde Karei Graaf van werkgever: hij stapte over naar zoon Giel Kuip waar hij zijn taak op dezelfde voet voortzette. In de kring van familieleden en ken nissen zal het jubileum zondag worden gevierd, o.a. met een receptie die hem na afloop van de kerkdienst door de familie in De Raadskelder wordt aan geboden. De gemeentelijke bijdrage die moet worden geleverd in het exploitatietekort van het vliegveld Texel bedraagt over 1980 18.121, zo is gebleken uit de winst- en verliesrekening van de N. V. Luchtvaartterrein Texel. De gemeen telijke bijdrage was aanmerkelijk hoger geraamd nl. ƒ25.988, Camping De Driehoek met omgeving kan worden aangesloten op het ge meentelijk riool. De gemeente bekijkt momenteel de mogelijkheid om dit werk als werkgelegenheidsproject uit te voe ren. De jaarlijkse lasten van deze inves tering zullen ƒ27.250,- bedragen waar tegenover ƒ23.781,— aan inkomsten staat. B en W willen bij de tinanciele benadering van deze zaak ook andere recreatieterreinen betrekken en de over schotten en tekorten met elkaar ver rekenen Afyelopen weekeinde werd een zwar te damesfiets van het merk Vesting gestulen. De fiets stond afgesloten op de Burgwal. Een groene Batavus heren fiets die met op slot stond in de stalling van de RSG werd maandagochtend ge stolen. In verband met terugkerende broed- voyels is het noordelijk deel van de Slufter vanaf heden afgesloten. De Sluiter blijft tot begin september dicht. Ook in De Cocksdorp wordt in het kader van Wereldgebedsdag een bij eenkomst gehouden: vrijdagavond IHe den) om 20.00 uur in het gebouw naast de Hervormde kerk. leder is daar wel kom. Scouting haalt zaterdagmorgen vanaf tien uur oud papier op in de volgende straten: Molenstraat, Warmoesstraat, Gravenstraat, Zwaanstraat, Weststraat, Hollewal, Lijnbaan, Gasthuisstraat en de Julianastraat. Een ieder wordt verzocht het papier tijdig gebundeld op de stoep te zetten. In Eierland wordt tussen 13.00 en 15.00 uur oud papier opgehaald door de Strijbosschool. In De Cocksdorp en omgeving wordt zaterdag oud papier opgehaald door ouders en kinderen van de o.l. school. Men wordt verzocht het papier uiterlijk om 9.00 uur gebundeld aan de straat te zetten. De tweede Eierland film van D. Quar- tel wordt wegens grote belangstelling nog tweemaal vertoond. De vertonin gen zijn op vrijdag 12 en zaterdag 13 maart in hotel De Hoop, aanvang 20.00 uur. Maandag wordt de ledenvergadering van de doopsgezinde gemeente ge houden in de doopsgezinde kerk te Den Burg. Aanvang 20.00 uur. Het gemeentebestuur zal desnoods dwang toepassen om de heer A. C. Mantje te bewegen een woning te bouwen in de verdieping van zijn schoe nenwinkel in de Hogerstraat. In augus tus 1979 kreeg Mantje vergunning om de voormalige radiozaak van Vonk te veranderen in een winkel met daarboven een kleine woning. De winkel werd direcht verbouwd maar de woning bleef tot dusver achterwege, ondanks aan drang van de gemeente om ook dat onderdeel van het bouwplan uit te voeren. Mantje heeft blijkbaar geen belang bij de woning want de eigenaar van het pand, de heer L. Vonk in De Koog, heeft gevraagd de woning van de woning voorraad af te voeren. De woonruimte adviescommissie heeft geadviseerd dat te weigeren. Men vond dat Mantje zeer onelegant bezig was en wilde dat hij alsnog zou worden gelast de woning te bouwen. B en W dachten er ook zo over en hebben Mantje laten weten dat de woning er voor 1 juli a.s. moet zijn. Daarbij baseert het college zich op artikel 47 van de woningwet, die het mogelijk maakt op te treden tegen mensen die een bouwplan niet volgens de goedgekeurde tekening uitvoeren. Als Mantje met zelf voor de woning zorgt, kan het gemeentebestuur de bouw uitvoeren op kosten van Mantje. Desgevraagd vertelde Mantje ons dat het maken van de woning voor hem onaantrekkelijk is wegens de hoge kos ten. Om de vereiste hoogte te krijgen zou de hele kap een stuk omhoog moeten. Bovendien zou door het aan brengen van de woonvoorzieningen tekort aan magazijnruimte ontstaan, die dan elders weer moet worden bijge bouwd In het oorspronkelijke pand bevond zich aan de achterzijde een woon gedeelte. Het verbouwplan was er dus op gericht deze woonruimte te behou den. Overigens was Mantje nog met op de hoogte van de gemeentelijke beslis sing. De betreffende brief is nog naar hem onderweg. Het zal mede van de inhoud afhangen of Mantje direct aan de gemeentelijke eis zal voldoen of eerst zal nagaan of het afdwingen van uitvoe ring van een bouwplan op deze wijze juridisch wel mogelijk is. Donderdag 4 maart In hotel Nieuw Breda" aan de Post weg in Eierland vertoont zeezeiler Dirk Nauta film en dia's van onder meer de specerijenrace; aanvang 20.30 uur. In de schouwburg van Den Helder treedt Pons Jansen op met zijn pro gramma Zullen we handhaven". Na afloop vaart een extra boot terug naar Texel. Zijn dit ook uw vragen? Ja? Dan is dit uw kans om een duidelijk antwoord te krijgen. Onze gratis SCHRIFTELIJKE BIJBELCURSUS behandelt in 26 interessante en gemakkelijk leesbare lessen bovenstaande en tal van andere vragen. Vraag de cursus vandaag nog aan. U kunt u telefonisch opgeven (03404-31509), of via een briefkaart, of d. m. v. onderstaande bon. U vult de bon in en stuurt deze in een onge- frankeerde envelop naar: Ja, stuur mij de eerste lessen van uw schriftelijke bijbelcursus. Naam: Adres: Postcode:Plaats: Vrijdag 5 maart In dorpshuis de Oude ULO komt de fotokring Texel bijeen; 20.00 uur. In „De Schakel" wordt kledingmarkt gehouden door de Hervormde Vrou wendienst. van 9.00-12.00 uur en van 14.00-17.30 uur. In het kader van wereldgebedsdag worden samenkomsten gehouden in de Doopsgezinde kerk in Den Burg en in het gebouw naast de Hervormde kerk in De Cocksdorp; 20.00 uur. Ter gelegenheid van de openingsavond van 't Asiel treedt de popgroep The Mess op; 21.00 uur. Entree 72,50. Zaterdag 6 maart Rederijkerskamer UDI speelt in De Wielewaal in De Waal het stuk „Plaza Hotel"; 20.00 uur. Voor de Vrouwenbond FNV wordt in de voormalige landbouwschool een avond gegeven over tuinverzorging; 20.00 uur. In dorpshuis 't Skiltje is vanaf 20.00 uur de ,eugdclub 't Skiltje aktief met „Tress Compadre". In de Parkschouwburg te Hoorn wordt de eerste Noordhollandse Vogeldag ge houden, aanvang 10.00 uur. Zondag 7 maart In „Azië" worden open klaverjaskam- pioenschappen van Noordholland gehouden vanaf 11.30 uur' In de Hervormde kerk van Den Burg wordt de eilandelijke Hervormde Igemeentedag gehouden. Tussen 13.00 en 14.00 uur kan bij De Wielewaal in De Waal worden gestart voor de wandeltocht van 't Gouden Boltje. Afstanden 5, 10 en 15 km. Maandag 8 maart Van 9.00-12.00 uur wordt in „De Schakel" kledingmarkt gehouden van de Hervormde Vrouwendienst. In de aula van het gebouw van de Rijksscholengemeenschap wordt in het kader van de dorpentocht een avond gehouden van de oudercommissie met als gespreksthema maatschappijleer op school. De commissie algemene zaken heeft in het raadhuis een openbare vergadering, aanvang 15.30 uur. Gesproken wordt onder meer over de mogelijkheden voor windenergie op Texel (op basis van de discussienota van B. en W.) en over wijziging van de politieverordening in verband met de wet geluidshinder. In verband met de discussie over wind molens zijn ook leden van de commissie ruimtelijke ordening voor deze bijeenkomst uitgenodigd. De Doopsgezinde gemeente Texel heeft een ledenvergadering in de kerk; 20.00 uur. Dinsdag 9 maart Op 14.00 uur begint de begrotings vergadering van de gemeenteraad; voortzetting om 19.30 uur. Vanaf 19.30 uur wordt in De Witte Burcht postzegelruilbeurs gehouden. B en W hebben een verzoek om een vergunning voor een dubbele garage aan de Schoolstraat in Oosterend uit eindelijk ingewilligd, ondanks het feit dat het bouwsel strijdig is met het be stemmingsplan. Toepassing van artikel la was in dit geval met mogelijk maar umdat het college de garage niet be zwaarlijk vindt, wordt deze door de vingers gezien: Dat heet „bij gedogen". De buuw werd met onredelijk of strijdig met de geest of de schaal van het be stemmingsplan gevonden. Het plan van de heer A. H. Bonne uit De Cocksdorp om naast zijn woning Klimpstraat 32 een garage te bouwen, is afgewezen. Conform het advies van de welstandscommissie werd geconclu deerd dat de architectuur van de garage niet aansluit bij die van het woonhuis. Als Bonne een ander plan indient, krijgt hij wel vergunning want planologische bezwaren zijn er niet. Op 9 maart wordt te Breezahddijk van 10.00 tot 17.00 uur geschoten met 120 mm. B en W voelen er weinig voor om langs de Spinbaan enkele parkeerstro ken aan te leggen. Het is strijdig met het bestemmingsplan; bovendien zouden hier dan geen bomen kunnen worden geplant en dat past niet in het streven om dit bedrijventerrein er vriendelijk te laten uitzien. Om de parkeerstroken was gevraagd door de gezamenlijke ondernemers die hun bedrijven aan de Spinbaan hebben en sinds enige tijd hun collectieve be langen m verengingsverband behartig- gen. Het Spinbaanbestuur had aangebo den garant te staan voor het maaien en onderhouden van de wegbermen; als tegenprestatie zou de gemeente voor de parkeerstroken moeten zorgen. Het verzoek van de Spinbaanonder- nemers om de bocht van het fietspad anders te leggen, zal wel worden inge willigd. Met grote verslagenheid geven wij U kennis, dat geheel onverwacht van ons is heenge gaan, onze moeder, behuwd-, groot- en over grootmoeder Aaltje Schut, weduwe van Edo Gersonius, op de leeftijd van 74 jaar. Wieringerwaard: Krimpen a/d Lek W. Gersonius G. Gersonius-Veldhuis J. Hofwegen-Gersonius H. Hofwegen kleinkinderen en achterkleinkind 28 februari 1982, Krimpen aan de Lek, Bouwvereniging 5. Correspondentie-adres: H. Hofwegen, Schoolstraat 22, 2931 GW Krimpen a/d Lek. De begrafenis zal plaatsvinden vrijdag 5 maart op de begraafplaats te Oudeschild (Texel) om ongeveer 13.00 uur vanuit het gebouw aan de Kogerstraat 20 te Den Burg. De ideale heer van de jungle is Johnny Weismuller geweest die in 1924 en 1928 houden medailles won met zwemmen op de Olympische spelen. Hij werd aangezocht om Burrough's held Tarzan in een serie films voor MGM te spelen, want zijn atletische gestalte maakte hem daarvoor bijzonder ge schikt. In 1932 stond hij voor het eerst als Tarzan in „Tarzan the apeman" en die rol bleef hij spelen tot en met 1948. In 1948 was Weismuller vierenveertig en de overtollige kilo's waren niet meer weg te retoucheren. Hij trok een kos tuum aan en speelde een andere rim boefiguur „Jungle Jim" tot het midden van de jaren vijftig. Het mooiste han delsmerk van Weismuller was zijn kreet en de tragiek hiervan is tegelijkertijd dat de bejaarde Tarzan mentaal zo labiel is geworden dat men hem in een inrich ting heeft moeten opnemen, omdat hij de kreet van de jungle weer begon te slaken en zich weer Tarzan waande. Het verhaal zoals dat zich voordoet in „Tarzan the apeman" met Miles O'Keeffeals Tarzan gaat over een expe ditie die op zoek is naar de verloren Jane (Bo Derek) door haar vader (Richard Harris). De opnamen voor de film zijn grootendeels in Sri Lanka en op de Seychellen gemaakt en dat levert dan prachtige beelden op met Bo Derek als middelpunt. Bo Derek zegt er zelf over: Dit is een sexy Tarzanfilm, maar er zit mets obsceens in. Het is pure sex en veel naakt, maar het ziet er allemaal heel natuurlijk uit. In sommige scenes is het bij toeval dat onze kleren uit waren. „Tarzan the apeman" van vrijdag tot en met maandag. Alle leeftijden. Dik Trom De zomervakantie is begonnen. Een circus slaat haar tenten in het dorp op. Dik Trom gaat samen met zijn vriendjes naar de voorstelling. De kinderen kijken hun ogen uit. De vreugde stijgt ten top als een ezel binnen wordt geleid. Een beloning wordt uitgeloofd aan diegene die langer dan drie minuten op de ezel blijft zitten. Dik weet zich niet te be dwingen en probeert het ook. Hij springt achterstevoren op de ezel en grijpt zich vast aan de staart van het dier. Hij blijft erop zitten en ontvangt de beloning. Voordat Dik ook maar iets met het geld kan doen, wordt het gestolen door een zwerver. Na een spannende achter volging weet hij de zwerver te pakken en krijgt voor deze daad een beloning. Dik Trom en het circus" is te zien in de zondagmatinee. Alle leeftijden. De Koog Promotion heeft het afge lopen jaar met een positief saldo van 74883,- afgesloten. Dit werd woens dagavond meegedeeld in de vergade ring van de leden van De Koog Pro motion in Motel Texel. Het gunstige resultaat wordt voor een belangrijk deel bereikt door het feit dat diverse bedrij ven bereid waren de activiteiten van De Koog Promotion te sponsoren. Overi gens bleek woensdagavond dat de ac tiviteiten de steun hebben van de ondernemers uit De Koog. Ook wanneer het financieel slechter gaat niet op de evenementen beknibbelen, maar de contributie van de leden verhogen, was de algehele tendens. De contributie van de leden is sinds het begin van De Koog Promotion, zo'n vijf jaar geleden, op 7150.— per lid gehandhaafd. Belangrijke investeringen van het af gelopen jaar waren het aanschaffen van een verrijdbaar podium dat bij ver schillende evenementen zal worden ge bruikt en een professionele tobbesteek baan. Deze baan werd door bestuurs leden van De Koog Promotion zelf in elkaar gezet. Tijdens de vergadering van woensdag is mevrouw I. de Boer af getreden als penningmeesteresse. Nieu we bestuursleden zijn mevrouw T. Eel- man en de heer H. de Ridder. Bin nenkort zal nog een bestuurslid voor De Koog Promotion worden gekozen, waarmee het totaal aantal bestuursle den op negen komt. Met grote verslagenheid hebben wij vandaag afscheid genomen van onze broer, zwager en oom Cor Goënga. Zijn belangstelling voor ons en zijn opgewekt heid zullen voor ons een blijvende herinnering zijn. Wij zullen hem missen. Alkmaar: S. Jellema-Goënga 't Horntje: M. Goènga-Gersonius Den Hoorn: M. Goënga-Boon Canada: B. Bakker-Goënga Th. Bakker nichten en neven Texel, 4 maart 1982. Dankbaar en blij geven wij u kennis dat wij een doch ter en zusje mochten ontvangen. Haar naam is Monique Kees, Netty, Ricardo en Ruth den Brok Texel, 2 maart 1982, Lieuwstraat 16, 1791 XP Den Burg Dankbaar en blij zijn we met de geboorte van Hugo Purmer Hans, Genia, Wllem, Wouter, Jothan Texel, 3 maart 1982, Oesterstraat 25, 1794 AR Oosterend, Texel Kees van der Maat en Tineke van Haastrecht gaan op vrijdag 26 maart om 15.00 uur in het gemeentehuis te Den Burg trouwen. Wj houden receptie van 19.00 tot 20.30 uur in de Raadskelder te Den Burg. Ons adres: Miening 22a, Zoeterwoude. Dankbaar zijn wij voor de enorme belanstelling tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn geliefde vrouw en onze lieve en zorgzame moeder MARIA STAAL-VAN DER VIS. Uw vele bloemen, gebeden, brieven, kaarten en uw persoonlijk medeleven zijn ons tot grote steun geweest. Daarvoor onze oprechte dank. J. B. Staal Wllem Aris Arjan Mario Den Burg, Texel, maart 1982, Wlhelminalaan 51. Voor de vele blijken van belangstelling, die wij hebben ontvangen na het overlijden van onze lieve vader, schoonvader, opa, zwager en oom CORNELIS VAN DER STERRE, willen wij u hiermede hartelijk dank zeggen. Uit aller naam: J. van der Sterre Den Helder, maart 1982, J. C. Rypstraat 4. Uw vele blijken van belangstelling en hartelijkheid, ondervonden bij mijn afscheid van de Amro Bank hebben wij zeer op prijs gesteld. Daar het niet mogelijk is U allen met een persoon lijk woord te bedanken, betuigen wij langs deze weg hiervoor onze bijzondere erkentelijkheid. N. Huijsman D. Huijsman-Koorn Heel, heel hartelijk dank aan ieder, die op welke wijze dan ook ons 25-jarig huwelijksfeest tot een on vergetelijke dag hebben gemaakt. Het was gran dioos. Joop en Netty van Sikkeleras Café De Slufter, weekend geopend. elk Nu óók broodje shoar ma in eetbar Casino. Hebt U die grote hambur gers wel eens gegeten? Afhalen ook mogelijk. Gratis bij elk krat Am- stel bier een echt koperen onderzetter. Kooijmans Slijterij. Nog een zelfde partij kinderspijkerbroeken met rits zojuist binnengeko men. De Twee Paardjes. Eethuis De Taveerne heeft al complete dag menu's v a. 716,50. Maak het uw gasten niet onno dig duur, laat het ze weten 1

Texelsche Courant | 1982 | | pagina 3