Huurders van zomer woningen genieten huurbescherming Escape to Victory i y i mm Verrassende nederlaag voor bowling-koploper *Lflnrn nHKUKEn Voor het weekend UR f f GEMEENTE MOET ZICH HOUDEN AAN DE WET: b&tt%n KTF koos nieuwe voorzitter van 13 en 14 maart 1982 Artsen Kerkdiensten Groene Kruis Tandartsen Apotheek Dierenartsen I Brandmelding Rijkspolitie Noodslachtingen Groene Kruis Zuigelingenbureau T rombosedienst Wedstrijden De Mareis SUSK€ nWISK€ PAGINA 2 TEXELSE COURANT VRIJDAG 12 MAART 198 WJ Daan Schilling van Texels Belang liet zich dinsdagavond tijdens de raadsvergadering verbolgen uit over het feit dat huurders van zomer woningen, tweede woningen en caravans huurbescherming genieten. In de nieuwe woonruimtewet voor Texel die door de raad werd aangenomen blijft deze regel gehandhaafd en Schilling vond dat erg jammer. „We zijn op de verkeerde weg", zei hij. „Die zomer- huizenverhuur in de winter is een noodoplossing, maar toch kunnen woningzoekenden geholpen worden". Schilling was bang dat veel mensen die 's winters een zomerwoning aan Texelaars verhuren, dat nu niet meer zullen doen omdat deze grote problemen kunnen krijgen als een huurder er tegen de zomer niet meer uit wil. Mevrouw M. Huitema, C. Dros en N. C. Barendregt hadden dezelfde vrees maar kregen te horen dat de huur bescherming voor recreatie-opstallen en tweede woningen niet kan veranderen. Het is wettelijk door het rijk vastgesteld en er valt op gemeentelijk niveau niet aan te tornen. Ook zijn de huur- en koopgrenzen waarboven geen gemeentelijke woon vergunning meer nodig is gewijzigd. De oude grenzen waren f600, per maand voor een huurwoning en f234.000,- gelijk woningen voor de eigen bevolking te kunnen behouden, waardoor de ge meente door vergunningen dus grip op de verdeling houdt, zijn deze grenzen verhoogd. Als men een woning boven de f250.000, koopt of voor meer dan f700, huurt is geen woonvergunning nodig. Wethouder Van der Kooi had een minderheidsstandpunt binnen het col lege. Hij zei dat de verkoopprijzen van woningen drastisch zakken en dat vorig jaar slechts 12 procent van het totaal meer dan f250.000,- was verkocht. Acht procent zat in de prijsklasse van 210 tot en met 250 duizend gulden en voor zo'n klein percentage wilde Van der Kooi de grens niet verhogen. ,,Dat helpt niets tegen de woningnood", aldus de wethouder. Hij werd hierin gesteund door de raadsleden Schilling, Zegers, Dros, Van Asselt en Barendregt die tegen het meerderheidsstandpunt van het college stemden. De overige negen raadsleden waren van mening dat de grenzen wel omhoog moesten. Punten De raadsleden hadden geen proble men met het nieuwe puntensysteem om te komen tot een „objectievere be oordeling van de urgentie" van woning zoekenden. Gehoopt werd dat het sys teem zal voldoen, al werd wel gead viseerd de woonruimteadviescommissie nog niet op te heffen maar na een praktijktest van een jaar het punten- Wim van Sambeek De jaarvergadering van het Koninklijk Texels Fanfarekorps afgelopen maan dag in de Schakel is zeer goed bezocht: ruim 40 mensen hadden de weg naar het vergaderlokaal weten te vinden. Be- lanrijkste punt van de agenda was ongetwijfeld de bestuursverkiezing, waar Pieter Jan Koorn, na 27 jaar voor zitterschap, zich niet meer herkiesbaar stelde. Koorn, die vanwege zijn loop baan bij de vereniging afgelopen vrijdag koninklijk was onderscheiden, had twee jaar geleden te kennen gegeven het 90-jarig bestaan nog als voorzitter te willen dienen en dan de voorzitters hamer aan een ander te overhandigen. Het bestuursvoorstel Wim van Sam beek in die functie te benoemen, werd met algemene stemmen door de verga dering aangenomen. Koorn blikte in zijn openingswoord nog eens even terug op het afgelopen verenigingsjaar en kwam tot de conclusie dat van een uitstekend jaar gesproken mag worden, met als hoogtepunt de viering van het 90-jarig bestaan en persoonlijk de rid derorde. Hij liet duidelijk merken er zeer op gesteld te zijn, maar was tevens heel blij dat het initiatief tot deze onderscheiding uit de vereniging was gekomen. Hij dankte de leden voor de inzet het afgelopen jaar in welke dank hij ook de leden van de zustervereniging DEK betrok. Hij concludeerde dat KTF weer duidelijk in de lift zit, wat zeker mede te danken is aan dirigent Dyo De nieuwe film van regisseur John Huston „Escape to victory" biedt een dosis (ont)spanning in een verhaal uit de tweede wereldoorlog over een sen sationele ontsnapping uit een krijgsge vangenenkamp. Binnen het kamp ont moeten een „goeie" SS-officier en een opgesloten Engelse officier elkaar. Ze blijken geen onbekenden te zijn want ze speelden voorheen allebei voor hun nationale voetbalelftal. Het onschuldige plannetje ontstaat om nog eens een partijtje te spelen tijdens de verveling van het kampleven, maar dat ideetje groeit uit tot een gigantische propagan dastunt van de Nazi's zodra „Berlijn" er de lucht van krijgt. De aanvoerder van de krijgsgevangenen is Michael Caine die terzijde wordt gestaan door be roemdheden als Pele, Bobby Moore en onze eigen Co Prins. In het doel staat systeem opnieuw onder de loep te nemen en eventueel bij te stellen. De woonruimtewet werd ook aan genomen waarbij, vooruitlopend op een landelijke leegstandswet, een aantal zaken omtrent kraken, vorderen en leegstand al geregeld zijn volgens de richtlijnen van het rijk. Kraken is niet meer toegestaan in woningen die zijn aangemeld in het leegstandsregister dat algemene zaken zal bijhouden en dat openbaar ter inzage ligt. Eigenaars van leegstaande woningen zijn verplicht dit aan de gemeente door te geven. Mocht dit niet het geval zijn dan kan een amb tenaar de woning noteren in het register en krijgt de eigenaar bericht. Na vijf maanden kan overgegaan worden tot vordering. Of een woning al dan niet gevorderd wordt, hangt mede af van het advies van de woonruimteadviescom missie. Als de leegstandswet wordt in gevoerd zullen de strakkere vordering bepalingen wettelijk zijn en zal de ad viescommissie verdwijnen. voor een koopwoning. Om zoveel mo- aantal te koop staande woningen voor 5 Wassing, van wie op de leden een inspi rerende werking uitgaat. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende en herkiesbare bestuursle den Tammo Lenting en Gerben van der Feen met praktisch algemene stemmen herkozen. In het werkplan voor het ko mende verenigingsjaar zaten allerlei ac tiviteiten van KTF DEK, drumband, majorettes en boerenkapel, die zo lang zamerhand voor de vereniging traditio neel worden. Dat het vertrouwen in eigen kunnen weer stijgende is, mag blijken uit het feit dat de vereniging van plan is het komende najaar aan een festival aan de vaste wal deel te nemen en dit als voorbereiding op deelname aan een officieel concours in het voor jaar van 1983. Lindeboom Bij de bespreking van het werkplan werd ook besloten om in de eerste helft van de komende maand juni een uit- wisselings-koffieconcert te geven sa men met de muziekvereniging „Harmo nie" uit Hippolytushoef. Voor het eerst zal dan de nieuwe zaal van de Lin deboom worden uitgeprobeerd. Voor wat betreft het winterconcert in Den Burg in het volgende winterseizoen is t.a.v. de accommodatie nog geen be slissing genomen: Koninghal of Linde boom. Wel staat vast dat er volgend jaar wederom een winterconcert in De Cocksdorp zal zijn en het orkest is voornemens begin juli een concert in Oudeschild te geven (geen koffiecon cert, maar een kotterconcert). De nieu we voorzitter Wim van Sambeek dankte namens de vereniging Pieter Jan Koorn voor zijn vele werk voor de vereniging. Van Sambeek vertelde dat hij 25 jaar geleden, toen hij voor het eerst les kreeg van Pieter Jan Koorn op het blaas instrument nooit had kunnen denken hem nog eens als voorzitter op te vol gen. Van Sambeek zei zich er van bewust te zijn een koninklijke timmer man als voorzitter op te volgen, en dat daarin het gevaar schuilt dat je dan vooral in het begin best de plank eens mis zal slaan. Namens de vereniging overhandigde hij Koorn een foto-recep- tieboek van het feest t.g.v. de koninklij ke onderscheiding, alsmede een cas sette-bandje met daarop alle toen ge houden toespraken. Koorn dankte hier voor en ook voor de hem aangeboden receptie na afloop van het lintjesgebeu- ren. J. Wieten overhandigde per soonlijk een aan P. J. Koorn opge dragen mars getiteld: Our Senior. i Uitsluitend voor spoedgevallen Zondag 14 maart 1982 Sylvester Stallone. Tijdens de wedstrgd in het stampvolle Parijse stadion weet de Keeper te ontsnappen en bedenkt een vluchtplan om de rest tijdens de rust via de riolen te laten verdwijnen. „Es cape to victory" is te zien van vrijdag tot en met maandag. Toegang alle leef tijden. Dwergen Spiegeltje, spiegeltje aan de wand, wie is het mooiste in het land? Wie herinnert zich niet deze woorden van de boze koningin als de juffrouw op school vertelde van de arme Sneeuwwitje en de zeven dwergen. Wie heeft niet bij moeder op schoot met rode oortjes en blozende wangetjes het gedrag van de boze koningin afgekeurd. In deze film kunnen de kinderen het opnieuw bele ven. Vooral de dwergen zijn hartverove- rend. En dat in deze film Sneeuwwitje ook gaat trouwen met de prins van haar dromen zal duidelijk zijn. „Sneeuwwitje en de zeven dwergen" als zondag matinee. Alle leeftijden. Van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur Dokter R. Coutinho, Schilderend 40, Den Burg, tel. (02220) 2023. Dokter Barnard is met vakantie van 1 tot 15 maart. Ambulance (in geval van onge lukken met betekenend lichame lijk letsel) (02220) 2011. I -..-,<.-11 Van donderdagavond 18.00 uur tot maandagmiddag 13.00 uur. Let opl Aanvragen voor hulp: uitsluitend te bereiken: vrijdag, zaterdag en zondag tussen 13.00- 14.00 uur en 18.30-19.30 uur. Zr. Marja van Etten, Bernhardlaan 100, Den Burg, tel. (02220) 4465. Magazijn Groene Kruis 1 Geopend voor uitgifte goederen: 1 Maandag t/m vrijdag van 17.00 - 18.00 uur. I Voor zeer spoedeisende tandheel- 1 kundige hulp kan men zaterdag en 1 zondag om 18.00 uur precies te- recht in het tandheelkundig cen- trum in het Groene Kruisgebouw, B Witte Kruislaan 19. 1 Weverstraat 95, telefoon (02220) I 2112. Open van maandag t/m vrij- dag van 8.30-18.00 uur. Zaterdag van 11.00-12.30 uur en van 15.00- 17.00 uur; zondag van 11.00-12.30 uur en van 16.00-17.00 uur. Buiten die tijd alleen voor spoed- eisende gevallen. 1 Alleen voor spoedgevallen tele- foon (02220) 2527. Bij brand altijd bellen (02222) 2066 en bij geen gehoor (02230) 22222. Dagelijks is het politiebureau van de groep Texel van de Rijkspolitie I telefonisch te bereiken via tel. 1 (02220) 2644. Buiten kantooruren 1 (tussen 18.00 en 08.00 uur) kan men rechtstreeks contact opnemen met de meldkamer van het district Alkmaar, tel. (072) 116444. Voor noodslachtingen bellen de heer A. van Heerwaarden, telefoon I (02220) 2182(slachtplaats) of 2663 (Wilhelminalaan 94), b.g.g. (02226) 1 520 of (02220) 3541, HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10.00 uur ds. Wolthaus Collecte ontwikkelingssamen werking. Uitzending via De Lichtboei De Cocksdorp 9.30 uur ds. Wisman Collecte kerkvoogdij Den Hoorn 11.00 uur ds. JBruin Den Helder De Koog 9.30 uur ds. J. Bruin Den Helder De Waal 11.00-uur ds. Wisman Öosterênd" 9.30 uur ds. Van Zijll Langhout Oudeschild 11.00 uur ds. Van Zijll Langhout GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg 10.00uurds. R. J. Blaauw Biduur voor gewas en arbeid 17.00 uur ds. A. Plaatsman Oosterend 10 uur ds. A. Plaatsman 17.00 ds. R. J. Blaauw GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend 10.00 uur Dienst 16.00 uur Dienst GEREF. KERK (Vrijgemaakt) in de Doopsgezinde kerk, Kogerstr. Den Burg 16.15 uur Dienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10.00 uur ds. Hylkema kerkbusje Den Hoorn Om 19.30 uur uitzending via De Lichtboei BAPTISTENGEMEENTE in de Doopsgezinde kerk, Kogerstr. Den Burg 19.15 uur ds. Hoekstra Kinderoppas aanwezig. Uitzending.via De Lichtboei ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg: zaterdag 19.30 uur, Dameskoor Uitzending via De Lichtboei Zondag: 10.45 uur. Herenkoor Oudeschild: zondag 9.30 uur Den Hoorn: zondag 19.00 uur. JEHOVAH'S GETUIGEN Koninkrijkzaal, Schilderend 19. Zondag: 10.30 uur Openbare lezing Thema: „Acht God u persoonlijk belangrijk?". Wachttorenstudie, 11.30 uur. Thema: „Wederom geboren", het aandeel van de mens en van God, 1 Joh. 3 9. Het fier in de B-klasse aan kop staande Wielewaal moest afgelopen week een forse 5—0 nederlaag incasseren. Gehandicapt door het missen van Piet Hin zat er niet meer in tegen een redelijk gooiend Jan Toes B.V. Door deze nederlaag kon Ko-Live iets dichterbij de kop komen door een krappe 3—2 overwinning op een goed voor de dag komend Sommeltjesteam Team 23, met deze week voor het eerst Dennis Saai binnen de gelederen, blijft het goed doen. Melisa moest het onderspit delven 3V2-1 V*. Graaf Spuite- rij kon ondanks het uitstekende gooien van Kees Graaf (705) niet tot winst komen. Martha zegevierde met 4—1. Strandplevier 2 wist in een spannende strijd tegen Mevo de winst naar zich toe te trekken. Het werd 3—2. Thijmen Grootjen gooide voor Mevo een goede 623 serie. In de A-klasse wordt het met de week spannender. Koploper Paal 19 won met de hakken over de sloot (3—2) van Visman's Eethuisje. Kees Keijzer en Wob Rienks waren goed op dreef met resp. 739 en 733. Ina van Sambeek, Janny Mets en Corry v.d. Slikke scoorde voor hun team alle drie een goede 600 serie. Minimaal Holly Hobbie 'moest deze week de winst laten aan Paal 9. Het werd een 3—2 overwinning voor laatstgenoemde. Strandplevier 1 moest één punt laten aan 't Steigertje. Het werd een verdien de 4—1 overwinning. Henk Plaatsman en Bram de Ridder gooiden resp. 675 en 678. Fun was de enige van de kop lopers die de volle winst pakte. Het werd een 5—0 overwinning, zij het dat de games met minimaal verschil in het voordeel van Fun beslist werden. Dubbel El kon de eerste game De zuigelingen die aan de beurt zijn worden op het bureau verwacht op de tijden, waarop hun eigen huisarts zitting heeft. De tijden zijn al^volgt: Dokter Siebinga, dinsdag 16 maart om 14.00 uur. note fHoX o'q[2ri iGfS8S(03X Dokter Waverijn, woensdag 17 maart om 13.30 uur. Iedere woensdagochtend volgens af spraak van 9.00 tot 10.30 uur. Adres: Groene Kruisgebouw. (ingang tandart sencentrum), Witte Kruislaan, Den Burg, tel. (02220) 4887 (uitsluitend tij dens bovenstaande uren). Indien u niet op het afgesproken tijd stip kunt komen, dan gaarne kontakt opnemen voor woensdag met de admi nistratie van het laboratorium van het Gemini Ziekenhuis, tel (02230) 11414, tst. 232 of tst. 299. Mee te nemen: alle trombosedienst- gegevens van elders en verzekerings- gegevens (ziekenfondskaart). winnen van 't Cafeetje, maar daarn, was het gebeurd. Richard Zutphen kreeg het op zijn heupen en games van 206, 222 en 218 scoorde hij een geweldige 646 serie (3 games). Ton Witte kreeg ook de smaak te pakken en kwam uit op een goede 755 serie. Geen twijfel meer mogelijk: 4—1 voor Cafeetje. Texel Vastgoed startte goed tegen de Vitaminebron maar zakte steeds verder terug. De Vitaminebron die echter ook niet geweldig op dreef was, boekte een 3—2 overwinning. Afgestraft In de dinsdag-league kreeg koploper Tutti Quanti een forse afstraffing van Loodgietersbedrijf Zijm. Het werd een verdiende 4 1 overwinning voor de loodgieters. De Luwe Boshoek had het knap moeilijk tegen de Kagers. Loes Zutphen gooide een goede 709 serie en had dan ook een groot aandeel in de 3—2 overwinning. Piet Kok was deze week heel goed op dreef. Voor zijn team Gamma gooide hij via 206, 179, 240 en 147, een schit terende 772 serie. Hij bezorgde zijn team dan ook een 3—2 overwinning op de dames van Kwartet. In de huisvrouwenleague haalde de Goot een 4—0 overwinning op Kwartet. Nel Rommel en Trix van Halderen waren goed op dreef met series van resp. 435 en 433. Voor Kwartet gooide Tiny Kok een 409 serie. Klavervier won van de The Kids met 3-2. Zaterdag 13 maart, Sportlaan Den Helder: 19.00 uur Marmag b-Marels (m.asp) Burgemeester De Koninghal, 17.00 uur Marels-WSH (h.sen.) Tussenstand basketbal Jongenskadetten Mareis Advendo Zodiac Polisport Drechterland Meisjes junioren: Marmag A HBC WGW Polisport Stedebroec Marmag B Hoppers Mareis FAC Zeemacht B HBC b Heren senioren: WSH Polisport 2 Adelborsten van Zoonen Cracks 't Zwin WGW JBC Noorderhaven Zodiac 2 Mareis Udar Stars Hoppers 4 gel scl blij 9" Wi De Vli 11-20 12 14 11-12 13- 11- 2 13-24 13-24 13-18 13-16 13-14 12-12 13-10 12- 11- 6 12- 4 13- 2 14-28 14-24 14-18 14-18 13-14 13-14 14-12 13- 14- 8 13- 4 14- 2 miinnmimiiiiiimiiiuiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin^ Om aan uw adver tenties de vereiste zorg te kunnen be steden is het nood zakelijk dat wij de tekst met de even tuele illustraties zo vroeg mogelijk in ons bezit hebben. De uiterste tijden zijn: woensdag 10.00 uur voor de krant van vrijdag en vrijdag 12.00 uur voor de krant van dinsdag. DESTRAATRIDDTK vh Langeveld endeRooybv den Burg Texel Heden is na een geduldig lijden toch nog plotse ling overleden, mijn innig geliefde man, vader en opa Adriaan Kees, in de leeftijd van 66jaar. P. Kees-Gieles Hanny Tinie en Nico en kleinkinderen I Jmuiden, 9 maart 1982, Torricellistraat2. Heden is, na gesterkt te zijn door het H. Sa crament der zieken, te IJmuiden op 66-jarige leeftijd overleden onze beste zwager en oom Adriaan Kees, echtgenoot van Nellie Kees Gieles. Den Burg: E. J. Timmer-Gieles J. G. Gieles 't Horntje: G. Gieles T. Gieles-Witte nichten en neven Texel, 9 maart 1982. Namens de familie willen wij ieder bedanken voor het medeleven bij het overlijden van onze moeder en oma, mevrouw S. C. SCHRIER-SCHOT. Texel, maart 1982. Allemaal hartelijk dank voor de attenties tijdens ons verblijf in het ziekenhuis en bij onze thuiskomst. A. Bakker-van Sijp D. Bakker

Texelsche Courant | 1982 | | pagina 2