FILM „WAT IK ZEGGEN WOU.." „Charlotte" Veel belangstelling voor boerderijentocht 9onger Uit het handelsregister Disco-avond in De Waal VERVOLG VAN PAG. 1 DORPSCOMMISSIE Groene Kruis Texel werkt samen met Den Helder Paal omgereden Fietsen gestolen Met auto op strand Uitmuntend Overkoepeling naar Huishoudbeurs Beroep- en studievoorlichting Gastgezinnen gezocht voor Europa-Kinderhulp Texel raakte Dirk Dissel Bokaal kwijt aan Turnlust „Stoplichten" Het nieuwe werk project Uit de rode cijfers PAGINA 2 TEXELSE COURANT DINSDAG 16 MAART 191 Station Berlijn, januari 1939. Charlot te neemt afscheid van haar dierbaren. De dreiging van de op handen zijnde oorlog is overal merkbaar, haar vertrek is een vlucht voor het nazi-gevaar. Ze weet niet of ze haar vader, haar tweede moeder, of haar geliefde Daberlohn ooit ,nog terug zal zien. Ze gaat naar Zuid Frankrijk, waar het in die tijd nog veilig leek voor Joden en politieke vlucht elingen. Als ze in Frankrijk is, bij haar grootouders die daar wonen, wordt alles nog moeilijker. Na het uitbreken van de oorlog krijgt haar grootmoeder een zware depressie en weet Charlotte haar van een zelfmoordpoging te weerhou den. Dan hoort ze voor het eerst dat ook haar moeder een eind aan haar leven maakte. Charlotte ziet zich voor een keuze geplaatst: óf ook toe te geven aan het noodlot dat haar familie lijkt te moeten treffen, óf zich daar juist tegen schrap te zetten, door iets heel anders en veel vruchtbaarders te doen. Haar keus is de creativiteit. Ze gooit zich met hart en ziel op het schilderen, maakt meer dan duizend gouaches en verovert zodoende haar geestelijk evenwicht en haar zelfvertrouwen. Tijdens het werk komt zij tot leven op de manier die haar geliefde en bewon derde Daberlohn bedoelde toen hij zei: „Om het leven lief te hebben, moet je ook accepteren dat er een andere kant bij hoort, die van dood en lijden." De herinnering aan hem geeft haar de steun die ze nodig heeft. We zien de moeite die ze doen moet om volwassen te worden, de mensen om haar heen te begrijpen en vooral, om haar grote en gecompliceerde liefde vorm te geven. Aan het einde van de film heeft Char lotte haar opdracht vervuld; ze is zich zelf geworden, ze heeft geleefd. Donderdag in de serie Filmganger. De jaarlijks terugkerende boerderijen- tocht blijft een attractie voor een groot aantal belangstellenden. Nu verandert er de laatste jaren niet zoveel meer in de nieuw te bouwen ligboxenstallen. Alles is praktisch gebaseerd op systeembouw waardoor de investeringskosten zo laag mogelijk kunnen blijven. Toch blijven de te investeren bedragen voor de melk veehouders nog vrij hoog. Een nieuw gebouw inclusief de in richting waarbij de melkmachine en melktank plus uitbreiding van de melk veestapel vraagt toch een bedrag van zo rond de ƒ5000 ƒ5500,— per ligbox. Met de huidige rente geen klein bedrag. Bij een dergelijke investering krijgt de melkveehouder het lichamelijk meestal wel iets gemakkelijker hoewel het aantal dieren toeneemt. En elk dier vraagt zijn eigen aandacht en verzorging. Door de investering wordt er geestelijke wel iets meer gevraagd van de melkveehouder. Ook de gehele bedrijfsvoering vraagt meer aandacht omdat er meer dieren lopen. Van de ruim 130 melkleveranciers aan de fabriek hebben 60 bedrijven de laatste jaren een nieuwe stal laten bouwen. Hiermee loopt Texel landelijk gezien voorop. Dit alles komt ook mede door de goede structuur op de bedrijven en het ondernemerschap van de agra riërs. Door de verkaveling die er ge weest is kunnen, op een paar uitzon deringen na, alle bedrijven de koeien bij zomerdag thuis melken. Het bedrijf dat eerst werd bezocht was van de familie W M. Bakker aan de Westerweg. Hier is in 1981 ee ligboxen- stal met 59 ligboxen gereed gekomen. Deze stal is gebouwd door Cebeco Handelsraad. Onder de ligboxen en de roostervloeren is ruimte en opslag van drijf mest. Dwars op de voorgevel is een 2x4 visgraat melkstal geplaatst. Op de plaats waar anders een melklokaal is gesitueerd is de afkalf c.q. ziekenbox aanwezig. Het tweede bedrijfsgebouw dat werd bekeken was de bloembollenschuur van de heer Arie Lap aan het Klif in Den Hoorn. Deze nieuwe schuur heeft een afmeting van 40 bij 20 meter. Met de verandering in mechanisatie op het bloembollenbe- drijf biedt deze schuur goede mogelijk heden. Het werken met een vorkhef truck en kubkisten verloopt hier zonder problemen. Kartelrand In polder de Kuil werd het nieuwe bedrijfsgebouw van de familie A. S Lap bekeken. De drie rijige ligboxenstal geeft ruimte voor 679 melkkoeien. On der de roostervloeren is ruimte en opslag van de drijfmest. Voorin aan de rechterzijde van de voergang is een onderbouw gemaakt voor een 2x6 vis- graatmelkstal. De melkstanden in deze stal hebben een kartelrand waardoor bij het melken, het uier van de koe dichter bij de melker komt. De melker staat op een vloer die verwarmd kan worden Onder de tegelvloer is een installatie gemaakt voor vloerverwarming. Deze stal is gebouwd door Meijert Boon en De Wit uit Den Hoorn heeft de elec- trische installatie verzorgd, Cebeco Handelsraad heeft de inrichting voor de melkerij geplaatst. Afbraak Aan de Pontweg werd de nieuwe bloembollenschuur en veestalling van de gebroeders Timmer bekeken. Door afbraak van een oude boerderij en herbouw van een nieuwe schuur is er een modern bedrijfsgebouw herrezen. Deze schuur heeft een afmeting van 35 bij 20 meter Door de zelfde plaats aan te houden konden de reeds aanwezige vier koelcellen worden behouden. De nieuwe schuur biedt voorts ruimte aan 17 stuks jongvee. De verwerking van bloembollen kan in deze schuur op een moderne wijze plaatsvinden. Het geheel is gebouwd door M. Boon. Na de middagpauze werd de nieuwe ligboxenstal van de heren gebroeders Eelman in het Lage veld nabij Oosterend bezichtigd. Begin 1981 heeft Cebeco Handelsraad hier een nieuwe stal ge plaatst voor 60 melkkoeien. Evenals in de andere stallen is onder de roosters achter het zelfsluitend voerhek opslag voor drijfmest. Deze kelders hebben een diepte van 1.50 meter. Voorin deze U-vormige stal is het melklokaal plus de 2x4 stand doorloopmelkstal te vinden. Aan de Zaandammerdijk is het bedrijf van de familie J. D. Roeper bezocht. Aan het bestaande bedrijfsgebouw is een deels twee en deels vierrijige lig boxenstal gebouwd. In totaal hebben 64 melkkoeien hier een ligplaats in de daarvoor bestemde ligboxen. In een be staande veestalling is de 2x4 visgraat- melkstal gemaakt evenals het melk lokaal. Deze nieuwbouw en verbouw is uitgevoerd door de firma Boots uit Obdam. Melkinstallatie van Fullwood. Als laatste werd de 4-rijige ligboxen stal van familie N. J. de Wit aan de Postweg in Eierland bewonderd. Ruimte is er voor 69 melkkoeien. De onderbouw van de doorloopmelkstal is voor een 2x6 stans visgraatmelkstal. Achter het melklokaal is een afkalf c.q. ziekenbox gemaakt. In totaal zijn er in dit gebouw vier roostervloeren waaronder ruimte en opslag van drijfmest. Het nieuwe gebouw is geplaatst voor M. Boon en de melkinstallatie van Cebeco Handels raad Voor het jaar 1982 zijn er drie nieuwbouwplannen voor een ligboxen stal en één aanpassing van een zuid hollandse stal. Vrijdag wordt in dorpshuis De Wiele waal te De Waal een disco-avond ge houden die om 20.00 uur begint. De avond, georganiseerd door de jeugdclub uit De Waal is voor ƒ1,50 voor een ieder toegankelijk. zijn dat in de meeste gevallen echter geen reèele mogelijkheden. Het zijn stukken achtertuin of particulier terrein waarop nog schuren e.d. staan. Wat de bestemming betreft mogen er huizen komen maar op medewerking van de grondeigenaars zal niet gerekend kun nen worden. De gemeente is begonnen met het ontwerpen van het bestem mingsplan Oosterend-noord. Pas als de procedure daarvoor in een bepaald sta dium is, zal bouwgrond worden aange kocht. Roeper betreurde het dat het allemaal zo lang moet duren en twijfelde of het gemeentebestuur er van door drongen is dat in Oosterend werkelijk behoefte bestaat aan huizen. Om spoed achter de plannen te kun nen zetten is het wenselijk dat de dorps commissie beschikt over gegevens waaruit de behoefte blijkt. Mensen die vermoeden dat zij binnen enkele jaren zouden willen bouwen, worden ver zocht contact op te nemen met de dorpscommissie. De gegevens zullen vertrouwelijk worden behandeld. Roeper betoogde dat nieuwbouw in het dorp van groot belang is voor de leefbaarheid. Evenals bij andere dorpen hangt het voortbestaan van de plaat selijke middenstand er mede vanaf, maar een factor van belang in Ooster end is ook het grote aantal vissers. De vissersgezinnen moeten in Oosterend zelf kunnen (blijven) wonen zodat de vrouwen waarvan de mannen het grootste deel van de tijd op zee zitten, steun hebben aan elkaar. De op het raadhuis vernomen veronderstelling dat veel mensen in Oosterend eigenlijk liever in Den Burg zouden willen wonen (,,De halve Ankerstraat loopt leeg als er in Den Burg huizen genoeg waren".) werd in de vergadering met hoongelach be groet. Het tegenovergestelde is eerder het geval, zo werd beweerd. Parkeerruimte is er in Oosterend ook tekort, maar het ziet er naar uit dat binnenkort soulaas kan worden gebo den. Het is mogelijk dat dit jaar het terrein aan de Botterstraat beschikbaar komt, al heeft de gemeente ook in deze een slag om de arm gehouden door erop te wijzen dat de grondeigenaar dan moet meewerken. Oostkust De dorpscommissie is tevreden over de wijze waarop de gemeente in de nota kleine watersport het kustgebruik bij Oosterend heeft geregeld. Het verzoek van de dorpscommissie om het strandje bij Nieuweschild geheel te reserveren voor zwemmers is ingewilligd, mede_ dank zij de actie van Óosterender moe ders die handtekeningen verzamelden.' Roeper zei dat wat hem betreft ook de visbootjes bij het strandje van Nieuwe schild kunnen blijven liggen en dat daarvoor een regeling moet worden ge troffen. Vanuit de vergadering werd ge wezen op het gebrek aan parkeerruimte bij Nieuweschild. Roeper beloofde daarover met de dijkbeheerder (het waterschap) te zullen praten, maar vreesde dat het probleem niet een voudig zou kunnen worden opgelost. Niet iedereen was ervan overtuigd dat het strandje Nieuweschild nu ook wer kelijk vrij van surfers zal blijven. Als surfers van een wél daartoe aange wezen plek zijn gestart (bijv. bij Dijk manshuizen) kan er weinig tegen wor den gedaan als zij toch het zwemwater van Nieuweschild binnenvaren. Jammer Het reserveren van het Nieuweschild- strand voor zwemmers bleek niet door iedereen te worden toegejuicht. Enkele vragenstellers zeiden dat bij Nieuwe schild dezelfde regeling getroffen had kunnen worden als bij Dijkmanshuizen, dus scheiding van zwemmers en surfers door middel van een boeienlijn. Er is daarvoor ruimte genoeg. Het strand Nieuweschild zou zelfs twee keer zo groot zijn als dat van Dijkmanshuizen. Roeper deed de suggestie dat de surfexploitanten hun mogelijkheden vergroten door in zee grote vlotten te maken, die als start- en landingsplaats gebruikt kunnen worden. Het gevaarlij ke naar en van het strand varen kan dan worden vermeden. Inzake het zomerprogramma werd meegedeeld dat de toneelvereniging van de openbare school in mei een toneel avond zal verzorgen in het dorpshuis. Koninginnedag zal in Oosterend weer worden gevierd en misschien gebeurt er ook wat op 5 mei; bijv. in de vorm van een puzzeltocht per fiets. De bejaar- dentocht gaat deze keer naar een be stemming op het vasteland. De deel nemers dragen zelf bij in de kosten. Concurrentie Vanuit de vergadering werden leuke ideëen aangedragen voor evenementen na afloop van de zomerse rommeltjes- markt. Het voorstel om een vlooien markt te houden riep protest op van de heer Th. Medema die het als con currentie van „zijn" rommeltjesmarkten beschouwde. Het is toch al moeilijk genoeg om deze rommeltjesmarkten aantrekkelijk te houden. Er is concur rentie en het aanbod van koopwaar laat te wensen over. Medema deed een beroep op iedereen om spullen voor de markten apart te houden. Een tele foontje naar 02223-850 en voor afhalen wordt gezorgd. De markten zijn dit jaar gepland op 3, 17, 31 juli en 14 augustus. Ook medewerkers voor de markt zijn er nog tekort. De financiële toestand van het dorps huis baart weinig zorg. Het exploitatie overzicht 1981 laat een voordelig saldo van 771,85 zien. Voor dit jaar is een overschot van 7230,— begroot. De dorpscommissie zelf heeft het moeilij ker: hier is een tekort van 7688, Het probleem kon echter snel worden opge lost. Van de opbrengsten van de rom meltjesmarkten werd duizend gulden ter beschikking van de dorpscommissie ge-1 steld. Ter vermijding van verwarring bij buitenstaanders: de dorpscommissie en het bestuur van de Stichting Gemeen schapscentrum Oosterend (dorpshuis) zijn formeel aparte lichamen. De dorps commissie is echter tevens het bestuur van de stichting gemeenschapscen trum. Laatstgenoemde organisatie houdt zich uitsluitend bezig met beheer en exploitatie van het dorpshuis terwijl de dorpscommissie tot taak heeft allerlei andere dorpsbelangen te behartigen zoals het onderhouden van contacten met de plaatselijke overheid, het orga niseren van de bejaardentocht. Sint Nicolaasintocht, koninginnefeest, e.d. Muzieknis De muzieknis van Oosterend staat er „schandalig" bij. De muren zijn vol- geklad met schutting- en andere woor den. Als de muren opnieuw worden ge wit, kan worden verwacht dat ze spoe dig opnieuw worden beklad. Mogelijk kan dat worden vermeden door op de muren een voorstelling te schilderen naar het voorbeeld van de schutting in de Zwaanstraat in Den Burg, die ook niet wordt beklad. Het plan bestaat om dit kunstwerk te laten uitvoeren door de jeugd van de beide lagere scholen van Oosterend; de betrokkenheid van de jeugd bij dit project kan ook preventief werken. Krassebank Inzake de „Krassebank" werd mee gedeeld dat inmiddels is besloten deze bank uit te voeren in mooi hardhout. De plaquette die Roeper ter gelegenheid van het bezoek van minister Zeevalking aanbood en die de herinnering levend houdt aan de demonstratie van Texe laars in Den Haag, zal erop worden aangebracht. Vanaf de bank, die deze zomer zal worden geplaatst, zal men vrij uitzicht hebben op zowel zee als land. Bij de bestuursverkiezing werden de heren KI. van Leeuwen, J. C. Roeper en F. Zeegers met algemene stemmen herkozen. De vereniging het Groene Kruis Texel is per 1 januari een samenwerking aan gegaan met de kruisvereniging Den Helder om alle voorzieningen die het Groene Kruis verzorgt voor de wet veilig te stellen. Per 1 januari is een nieuwe wet in werking getreden die bepaalt dat de aan het kruiswerk verbonden kosten ver goed worden op grond van de Alge mene Wet Bijzondere Ziektekosten (AWBZ) en daarbij zijn een aantal voor waarden genoemd waaraan Texel als kleine vereniging niet kan voldoen. Om voor erkenning als kruisvereniging in aanmerking te komen moeten bijvoor beeld negen wijkverpleegkundigen in dienst zijn. Dezelfde rijksregeling be paalt echter dat per 3500 inwoners één wijkverpleger aangesteld mag worden zodat Texel bij lange niet aan deze voor waarde kan voldoen. Om het werk ongestoord te kunnen voortzetten is het Groene Kruis daarom in onderhandeling getreden met Den Helder waarbij is overeengekomen dat de Texelse ver eniging direct onder Den Helder resor- teert. Als werkgever voor de op Texel werkzame personeelsleden fungeert nu de kruisvereniging in Den Helder. Een 31-jarige Texelaar nam zondag met zijn auto een bocht bij de Elemert te snel en kwam op een vluchtheuvel terecht, alwaar hij een markeringspaal omverreed. Ook de auto werd flink beschadigd. Vrijdag werden twee fietsen gesto len. Een groene Union jongensfiets, die niet afgesloten bij de gymnastiek zaal aan de Beatrixzaal was neergezet en een groene Gazelle herenfiets, die in de Dorpsstraat te De Koog stond. De politie heeft zaterdag proces ver baal opgemaakt tegen een 41-jarige Texelaar, die met zijn auto op het strand bij Paal 9 reed. De man ver klaarde dit gedaan te hebben om hout te sprokkelen. Zaterdag werd in de markthal in Bar- neveld de kampioensclubmatch van de Nederlandse Teckelclub gehouden. Hiervoor waren 288 teckels ingeschre ven. Bij de langhaar standaard-teven behaalde Bliska Taks van Tyeslemore van eigenaar F. T. Voskuil de tweede prijs met kwalificatie uitmuntend in de fokkersklas. De Overkoepeling van vrouwenor ganisaties maakt op 20 april een reisje naar de huishoudbeurs in de Rai te Amsterdam, per AOT bus. Vertrek half 8 van de Elemert, boot 8.05 uur. Terug met de boot van 16.35 uur. De kosten zijn 722,50 p.p. inclusief bus, boot en entree. Opgave is mogelijk bij mevrouw J. Hopman-Bakker, Onge- ren 7, telefoon 02720-2523 en mevrouw G. Mooijen-Waaijer, Vloedlijn 46, tele foon 02220-3082. Ook dit jaar wordt op Texel een grote beroepen- en studievoorlichting gehou den voor de leerlingen van de derde en hogere klassen Havo Atheneum van de RSG Texel. Wederom zullen vele opleidingen medewerking verlenen om ouders en leerlingen van het voortgezet onderwijs op Texel te helpen bij het vinden van de meest geschikte vervolg opleiding na de middelbare school. Ge zien de schaarse arbeidsmarkt is het voor een leerling vooral nu van het grootste belang zich goed te oriënteren op zijn studie- of beroepsmogelijkhe den. Op de voorlichtingsavond die zal plaatsvinden op dinsdag 23 maart om 19.30 uur in het gebouw van de RSG, Haffelderweg 24 in Den Burg, zullen stafleden van de Universiteit van Am sterdam, de HTS Alkmaar, het Gemini- ziekenhuis Den Helder, de HEAO Alk maar, de Rijkspolitie, de Koninklijke Luchtmacht, de VVV Den Burg, de Academie voor Beeldende Kunsten „Artibus" Utrecht, de heer Mantje van de Hogere Bosbouwschool en iemand van de Academie voor Lichamelijke op voeding Groningen aanwezig zijn. Alle ouders van de betreffende leerlingen hebben inmiddels een uitnodiging ge had. De „doorstromende" leerlingen van de Mavo-afdeling en oud-leerlingen van de RSG die belangstelling hebben voor deze voorlichting worden verzocht contact op te nemen met de decaan Havo-Atheneum van de RSG Texel: drs. W.A.K.H. Boere, telefoon 02220-3112 of 2958. De Stichting Europa Kinderhulp is c zoek naar gastgezinnen om kinderen i kansarme milieus een vakantie van rui drie weken te bieden. In Noordhollan zullen deze zomer 400 kinderen g plaatst moeten worden uit Frankrijl Wenen. Hannover, Berlijn, Nijmegen e Utrecht. De gastgezinnen moeten niet bar zijn voor wat problemen. Men moi bereid zijn aandacht te geven aan c kinderen en proberen ze meer zelfva trouwen in mens en maatschappij geven, zo omschrijft de Stichting Euri pa Kinderhulp om aan dit project mee doen. Het betreft hier een stichtin zonder winstbejag en zonder betaalt krachten die dankzij de inzet van 26 vrijwilligers jaarlijks 3000 kinderen ee vakantie kunnen bieden. Gastgezinne die zich aanmelden moeten de kindere afhalen en terugbrengen uit een centra plaats in Noordholland. Deze reiskoster en de verblijfskosten komen voor ri kening van de gastouders. De kinderen waar het om gaat wo den door de internationale organisati uitgezocht. Het betreft veelal jeugd u onvolledige gezinnen die weinig of gee aandacht krijgt en probeert te leve zonder steun van ouders of familie in ei moeilijke omstandigheden. „Vele worden helemaal aan hun lot overgeli ten", aldus Kinderhulp. „Het is voo deze kinderen helaas bitter noodzakelij om een keer per jaar in een andei omgeving te zijn waar ze kunnen e varen wat menselijke warmte en aai dacht is. Het kan de kinderen helpe hun toekomst wat optimistischer zien." Wie verdere lichtingen wil, ka terecht bij mevrouw N. Hemelrijk, B. rentzstraat 17 in Oudeschild, telefoo 02220-2766. Inschrijvingen: Texels aardewerl Wierstraat 2, Oosterend. Kleinhandel zelfgebakken beschilderde en gegli zuurde siertegels. Eigenaar G. Dijkstra Firma Prins en Jellema, Duinreep 3 De Burg. Stichten van café-restaurant Maar liefst vijf teams streden gelopen zaterdag om de Dirk Dis Bokaal te den Helder. Bekerhouc damclub Texel was de organisator had de clubs uit het Noorderkwart uitgenodigd de beker afhandig te m ken. Respectievelijk traden HDC, Dai lust, Slootdorp en Turnlust tegen Tei in het strijdperk met in totaal 45 spelei Texel was met J. P. Hooijberg, Bakelaar, R. Brouwer, J. Hooijberg, Trap, J. van Heerwaarden, W. Bakk C. Vinke, H. van de Wetering en B. v Leeuwen present. Om kwart over ti kon het startsein worden gegeven. M een half uur pauze duurde het tot kw: voor vijf eer de wedstrijdleider v damclub Texel de uitslag bekend k maken. Een overtuigende zege v Turnlust was het resultaat, waardoor Dirk Dissel Bokaal weer in het bezit van de Nieuwe Diepers. De totale i slag is als volgt: Turnlust 28 punti 61%; Damlust 19 punten, 53 Tei 17 punten, 47,2%; HDC 27 punt 46,5%; Slootdorp 11 punten, 40%. BRIEVEN VAN LEZERS - BUITEN VERANTWOORDELIJKHEID VAN DE REDAKTIE Bij deze wilde ik reageren op het artikel over stoplichten op de Pontweg. Hierin stond dat de stoplichten vooral bedoeld waren voor de veiligheid van de fietsers. Prima, maar is het niet zo, dat veel auto's die van Den Burg naar De Koog rijden, en omgekeerd, nu de stop lichten proberen te vermijden, door buiten Den burg niet via Akenbuurt naar de Pontweg te rijden, maar via de Nieuwlanderweg en de Kogerweg de Pontweg bereiken en zodoende de stop lichten uit de weg gaan? En over fietsers gesproken: langs de Kogerweg ligt géén fietspad, terwijl er heel veel fietsers langs komen, o.a. groepen, werkwe kere" die vaak de halve wegbreedte in beslag nemen. Iets wat niet zo veilig is, zeker niet als er meer auto's van de Kogerweg gebruik gaan maken. Verder is er nog een onoverzichtelijke kruising met de Nieuwlanderweg, waar ook veel fietsers oversteken. Gaan daar in de toekomst misschien ook stoplichten ko men, om het oversteken voor fietsers veiliger te maken? Marijke Hennink-Siemonsma, Den Burg. Zuster Anna ziet ge nog niets komen? Ik meen de kweek waarvan ze dromen Laat je oog gaan richting „De Bol" Dan zie je netten bérstensvol Boven Oosterend is er smook Ik ruik forellen in de rook Brouwer en Dros gingen verbouwen Tot vreugde van de Strender vrouwei Ook menig zomergast, Heeft zich al aardig aangepa Ze eten van „Texels Glorie" In het nieuwe Vishuis „de Victorie" Een zestal nu nog werklozen Zijn daar straks de Bollebozen De gouden tijd lijkt in het verschiet Maar lukt het een en ander niet Toch maak ik me dan sterk Geeft het project aan vele werk Met Ouwe Sunderklaas zie ik ze maki Forellen in diverse smaken. J. P. P. Zwi Den Bur In de krant van j.l. dinsdag werd d indruk gewekt dat de oudercommiss het jubileumfeest van de meester en ju frouw financieel lang niet rond zo kunnen krijgen. Hoewel wij inderdaa op een grotere bijdrage van de gemeei te rekenden, is het dankzij de onbaa zuchtige hulp van o.a. de dorpshui commissie en giften van inwoners va De Waal en oud-leerlingen toch gelul om uit de rode cijfers te blijven. Ha telijk dank aan iedereen. Het was ee geweldig feest. Dat de school nog lan moge bestaan! Namens de oudercommissie van o Redmer IJskaschool, M.A'M' Elzinga-Zeemar De Waa

Texelsche Courant | 1982 | | pagina 2