Snelle tijden in eerste halve marathon van De Waal Texel schitterde tegen Helder Boys in race om periodetitel Grote cijfers in bekerstrijd Kitty Bakker kampioem damesbiljart U 'H'ii tt ïfW'it JMh. pff 'tr'j W- •f fl /i.'M f V'"/ 17/7//,'7 irtrfU"' ftiffff' ,1 Mr/. Hhktkkfn Kwadijk-Tex. Boys 0—2 En Passant bijna kampioen 2—0 winst in mooie wedstrijd PAGINA 8 TEXELSE COURANT DINSDAG 16 MAART 191 'I I U/UTSl De 21 kilometer-topers tijdens de eerste ronde door De Waal. Geheet /inks Albert Hoven die vijfde zou worden. De eerste halve marathon van De Waal is een succes geworden. 117 deelnemers liepen zaterdagmiddag het gevarieerde parcours in en rond Texels kleinste dorp en ondanks de straffe wind werden uitstekende tijden genoteerd. Niet iedereen liep de halve marathon van 21 kilometer. Ook werd gestreden op de afstanden 414, 7 en 14 kilometer. De 21 kilometer was echter wel het meest spectaculair. Driemaal kwam de groep van 39 lopers door De Waal. Vooral het stuk tegen wind over De Staart was erg zwaar. Dankbaar werd dan ook het ver sterkend vocht in de vorm van sinaas appels, onderweg in ontvangst geno men Deze waren beschikbaar gesteld door Joost Brouwer van Albert Heijn. De (Engelse) Hagenaar Keith Death- ridge was de snelste. Hij noteerde de formidabele tijd van een uur een negen minuten precies. De Waal mocht zich voor dit sport evenement verheugen in nationale be langstelling want lopers uit heel het land, waaronder groepen uit Den Hel der, Apeldoorn, Julianadorp, Den Haag en Egmond deden mee. Voor de 4,5 kilometer hidden zich 43 deelnemers ingeschreven. Zij gingen om half drie van start bij Keijzer en Co. Snelste bij deze trimloop was Sidney de Haan, tweede was Jef Schuur en derde Dirk Eelman. De overige drie afstanden gingen tien minuten later van start en Teo Wendink uit Den Haag was op de zeven kilometer de snelste. Barend Bak ker uit Oudeschild behaalde *een goede tweede plaats en Koos Tjepkema uit De Waal werd derde. Op de 14 kilometer was wederom een Texelaar eerste. André Brouwer uit Oosterend liep deze afstand in vijftig minuten en 35 secon den. De Engelse loopster Jo Taylor kon de koploper bij lange na niet bijhouden en finishte als tweede in een tijd van een uur, vier minuten en twintig seconden. Spannend Zeer indrukwekkend was de halve marathon waar bijzonder snel gelopen werd. Driemaal moest het parcours van zeven kilometer rond De Waal worden afgelegd en de beste Texelaar was Albert Hoven die met een tijd van een uur, zestien minuten en 25 seconden de vijfde plaats pakte. De finish van deze race was spannend want Patrick Aris kwam slechts zeven seconden later bin nen dan de winnaar Deathridge, op de voet gevolg door Gerard Huynen uit Den Helder met een tijd van een uur negen minuten en twintig seconden. Ook Arie de Ridder uit De Koog liep een goede wedstrijd. Hij noteerde een tijd van 1.19.10 en werd zesde. Cees Tim mer uit Oosterend was veertig seconden langzamer en werd zevende. Auke Brouwer uit Den Hoorn werd achtste en Ed van Bommel tiende. Veteranen Ook de veteranen deden het goed op de 21 kilometer. De snelste loper bij deze categorie van veertig jaar en ouder was E. van der Heide met een tijd van 1,15.25 die vijf minuten later gevolgd werd door Andri Binsbergen en Wim van Vilsteren. Snelste Texelaar was hier Piet Schuijl met een tijd van 1.23.45. De snelste dame was Fia Groen Zij noteer de een tijd van 1.28.50. Door Waalders en een groot aantal niet-Waalders wa ren prijzen beschikbaar gesteld en deze De Boys blijven door de overwinning op Kwadijk in de race voor de periodetitel. Het team dat de meeste punten behaalde in het tweede deel van de normale competitie dingt, met de periodekampioen van de andere derde klassers, naar een extra promotieplaats in de tweede klasse. Voor deze competitie hebben de Boys nu tien punten uit zes wedstrijden en staan daarmee op de tweede plaats. Tegen Kwadijk stonden de Boys al na een kwartier spelen op een 2—0 voorsprong. Eerst was het Jos Wessels die de bal uit een pass van Paul de Grave achter de Kwadijk keeper werkte en een paar minuten later was het laatste man Pieter Duin die uit een vrije trap van Harry Witte hetzelfde deed. coumeis pioueeiuen ue Texelaars mei De Boys vielen toen ver terug en bleven spelen met lange ballen die door de harde wind in de rug meestal hun bestemming niet bereikten. Kwadijk wist hier niet van te prfiteren. Na de rust probeerde Kwadijk de bakens te ver zetten maar bleek niet in staat veel kansen te creëeren. Toch kwamen de Boys eenmaal goed weg toen een van de Kwadijk aanvallers alleen voor keeper Kees Koopman verscheen, maar op de paal schoot. Uit een rebound ontstond een bijna niet te missen tweede kans maar de Kwadijk schutter zag toch nog kans over te schieten. Verder lieten de Boys het niet komen, al moesten alle spelers daarvoor alle energie uit de kast halen en daar is deze jonge ploeg toe bereid en ligt ook hun kracht Met snelle een derde goal de zege meer veilig te stellen, doch ze wisten de Kwadijkver- dediging niet meer te verschalken. Zwakke schakel in deze wedstrijd was de scheidsrechter die beslist geen kijk had op buitenspel en ook vaak niet op de vlagsignalen van de grensrechters reageerde Nico Zoetelief liep tegen een waarschuwing op toen hij de bal na het fluitsignaal wegtikte. De enige echter die voor een waarschuwing in aanmer king kwam was de Kwadijk spits die naar alles schopte wat bewoog. Op het laatst blesseerde hij zichzelf en moest het strijdperk verlaten. Het verdwijnen van die lastige jongen haalde een heleboel problemen voor de Boys ver dediging weg en zo kon de voorsprong makkelijk gehandhaaft blijven. werden na afloop van de marathon door organisator Dirk Eelman uitgereikt in dorpshuis De Wielewaal. Daarbij werd ook dank gebracht aan iedereen die meegeholpen had de marathon te laten slagen. Mede door het enthousiasme van deze groep helpers en de grote deelname is besloten elk voorjaar een Waalder marathon te houden. Uitslagen: Heren 21 kilometer: 1. Keith Death ridge Den Haag 1.09 00, 2. Patrick Aris Den Haag 1.09.07, 3. Gerard Huynen Den Helder 1.09.20, 4. Wim Hastman Den haag 1.16.10, 5. Albert Hoven Den Burg 1.16.25, 6. Arie de Ridder de Koog 1,19.10, 7. Cees Timmer Oosterend 1.19.50, 8. Auke Brouwer Den Hoorn 1.20.36, 9. Peter Groen Nijbroek 1.20.45 10. Ed van Bommel De Cocksdorp 1.24.40. Veteranen 21 kilometer: 1 E. van der Heide 1.15.25, 2. Andri Binsbergen 1.20.55, 3. Wim van Vilsteren 1.23.40, 4. Piet Schuijl 1 23.45, 5. Gijs Jansen 1.28.25. Dames 21 kilometer: 1. Fia Groen 1.28.50, 2. Rinke Korpershoek 1.37.15. Dames 7 kilometer: 1. Annelies Beijer 30.50, 2. Jetty van der Heide 30.51, 3. Emelie Veeger 33.45. Vermoedelijk zal En Passant 1 de zaterdag in Schagen gespeelde match tegen Magnus met 4 !4 3 gaan win nen. Er werd afgebroken bij een 3—3 stand, maar de Texelaars mogen reke nen op een overwinning van M. Vittali op J. Hendriks, terwijl de andere af gebroken partij tussen Joop Rommets en J. J. van de Maas een vrijwel zekere remise op zal leveren. Er werd zaterdag enorm gestreden. En Passant speelde om het (gedeeld) kampioenschap en Magnus tegen de gradatie. Gerard van Es boekte een vlotte zege op Siem Roet, maar Jaap Dros had het zwaar te verduren tegen David de Visser die met een fraai loper offer de partij naar zich toetrok. Het was de eerste nederlaag in de bond van Dros in meer dan twee jaar. Peter Bergman schoof in 18 zetten naar remise tegen Nico Ruiter. M. Vittali zette zijn partij tegen Jos Hendriks zeer agressief op en de bizarre afgebroken stand is waar schijnlijk gewonnen voor hem. Jan Witte speelde een regelmatige remise tegen J. C. de Graaf maar A. Terpstra moest na een koningsaanval van J. de Graaf een stuk inleveren. Wim Hoek man speelde een stabiele partij tegen T. van de Plas, die niet tot initiatief kon komen. Magnus-En Passant 5. Roet-G. van Es 0— 1 D. de Visser-J. Dros 1 0 N. Ruiter-P. Bergman 14 14 J. Hendriks-M. Vittali afgebr. J. de Graaf-A. Terpstra 1—0 K. de Graaf-J. Witte 14 14 T. van de Plas-W. Hoekman 0 1 J. J. van de Maas-J. Rommets afgebr. Voorlopige stand 3 3 Bij winst voor En Passant liggen beslissingsmatches in het verschiet met Lange Rochade uit Alkmaar en Aarts woud. Uitslagen: Eerste klasse: Datsun 3-Oosterend 3 1 —2 Tweede klasse: Oosterend 5-Oosterend 4 2—3 Dubbeldik 3-Amro 2 1 Tex.Boys-Nioz 4—1 Hoewel de uitslag niet meer van belang was, heeft eerste klasser Dub beldik 2 in een goed gespeelde wedstrijd hoofdklasser Mantje met 4—1 weten te verslaan. In de eerste helft bouwde Dubbeldik een 2 1 voorsprong op en in de tweede helft probeerde Mantje wel gelijk te komen maar een goedspelende Dubbeldik verdediging liet geen gaten vallen en wist met uitvallen de voor sprong te vergroten naar een 4—1 over winning. Wist Mok de eerste keer het hoger spelende ZDH nog verrassend te verslaan nu leed Mok een 7—2 ne derlaag tegen hetzelfde ZDH. Ook Gamma 3 en Jelleboog behaalden in de bekerstrijd een overwinning. Gamma 3 versloeg ZDH 2 met 7—1 en Jelleboog versloeg Rab 2 met 5—1. De grootste overwinning behaalde Oosterend 2. Mede dankzij zeven doelpunten van Johan de Waard wist het Texelse Boys 2 met 12—1 te verslaan. In de eerste klasse werd één wedstrijd gespeeld. Oosterend 3 wist deze ver rassend met 2 1 van Datsun 3 te winnen. In de tweede klasse kwam Dubbeldik 3 tot een moeizame over winning. Amro gaf goed partij en pas in de laatste minuut wist Dubbeldik 3 met 2—1 de overwinning te pakken. Tex.Boys had minder moeite met zijn tegenstander en versloeg Nioz met 4 1Bij Oosterend 4 tegen Oosterend 5 gingen de punten naar Oosterend 4 (3—2). Beide teams speelden met een invaller keeper. In de derde klasse behaalde koploper ZDH 3 een moeizame 3—2 overwinning op Question 2. ZDH 3 bouwde in de eerste helft een 3 1 voorsprong op maar na de wissel kwam Question 2 goed terug maar het wist niet verder te komen van 3—2. Gamma 4 behaalde een verdiende 2—1 overwinning op KSMT 2. In de vierde klasse wonnen de koplopers. Nioz 2 versloeg KSMT 3 met 3—0 en Slufterhoek versloeg ZDH 4 met 4—1. Texel veteranen 2 wint de laatste tijd veel en ditmaal werd een 4—1 over winning op De Koog 2 behaald. Bij de C junioren zijn Cafeetje en Nuts de kop lopers. Cafeetje versloeg Pakhuus met 2—1 en Nuts behaalde een royale 5—2 overwinning op Dubbeldik. Ratronics 2 behaalde zijn eerste overwinning van dit seizoen door Swarte Schaep met 4—2 te verslaan. Afgelopen woensdag is er geloot voor de beker. Voor de N.H.beker komen Datsun en Dubbeldik tegen elkaar uit, terwijl de andere halve finale zal gaan tussen Gamma en Oosterend. Voor de P.L. Duinkertrofee kwamen de volgende wedstrijden uit de bus: Nioz 2-KSMT; Dubbeldik-Rab; Ooster end-De Zwaan; Nioz-Gamma; Tex.Boys-Oosterend 2; Gamma 4- KSMT 3-A O 2000; Jelleboog-Datsun en Question-ZDH 3. Derde klasse: Gamma4-KSMT2 2- Question 2-ZDH 3 2- Vierde klasse: Texel vet. 2-De Koog 2 4- KSMT 3-Nioz 2 0- Slufterhoek-ZDH 4 4- Beker: Mok-ZDH 2- Gamma3-ZDH2 7- Mantje-Dubbeldik2 1- Oosterend2-Tex.Boys2 12- Jelleboog-Rab 2 5- Junioren: Ratronics 2-Swarte Schaep 4 - Pakhuus-Cafeetje 1 - Nuts-Dubbeldik 5- Zaalvoetbal programma: Woensdag 17 maart: 18.00 u. Bremakker-ratronics 18.30 u. Tex.Boys 3-KSMT 2 19.25 u. Datsun 2-Gempo 20.15 u. Dubbeldik-Gamma 21.10 u. Tex.Boys 4-Datsun 4 22.05 u. Oosterend 5-ZDH 2 Zaaldienst: Texelse Boys Donderdag 18 maart: 18.00 u. ZDH-Zegel Modes 18.30 u. PH Hotel-Oosterend 6 19.25 u. Dubbeldik 2-Texel vet. 20.15 u. e Koog-Question 2 21.10 u. De ZWaan-ZDH 22.05 u. Mok-Jelleboog Zaaldienst: Texel veteranen Zondag konden de Texel supporters na lange tijd hun favorieten weer eens aanmoedigen in een thuiswedstrijd. De Texel spelers hebben het talrijke publiek niet teleurgesteld want in een goed gespeelde wedstrijd werd Helder min of meer overklast. De 2—0 overwinning geeft de krachtsverhouding dan ook „magertjes" weer. Vrijdag 19 maart: 18.00 u. Datsun-ZA Veldman 18.30 u. Rab-Gamma 2 19.25 u. Mantje-Datsun 20.15 u. Gamma 3-Oosterend 2 21.10 u. KSMT-Oosterend 22.05 u. Question-A O 2000 Zaaldienst PH Hotel Texel startte tegen de harde wind in en de verwachting was dan ook dat Helder de eerste helft door het wind- voordeel een veldoverwicht zou krijgen, maar dit pakte geheel anders uit. Van de ploeg uit Den Helder is bekend dat ze technisch goed voetballen vooral als ze de ruimte krijgen om te spelen. Texel gaf ze die ruimte niet, want door kort op de man te spelen en door goed te storen kon Helder in het geheel niet in zijn ritme komen. Door dit agressieve spel wist Texel zelfs tegen wind een veldoverwicht te creëeren en met goed opgezette aan vallen bracht men de Helder verdediging in grote moeilijkheden. Vooral Louis Uriot was voortdurend aanspeelbaar en bediende keer op keer zijn medespelers met goede passes op maat. Met name Gerrie Plaatsman en Martin Land speel den een erg goede wedstrijd door regel matig de diepte in te sprinten. Na 15 minuten spelen in de tweede helft ontstond er net voor het Helder strafschopgebied een scrimmage waar uit de bal gelukkig voor de voeten van Rob van de Stap kwam, die uit een moeilijke hoek keeper Dienaar het nakij ken gaf; 2—0. Dat juist Van de Stap tweemaal scoorde is typerend voor deze speler want de gehele wedstrijd was hij nauwelijks in beeld geweest om onver wachts tweemaal nadrukkelijk aanwezig te zijn. Gesloten Texel hield zijn verdediging goed gesloten en wist zelfs via Gerrie Plaats man en Martin Land nog tweemaal gevaarlijk te worden, maar beide spelers stuitten op keeper Dienaar. Vlak voor tijd brak spits Gast van Helder over links uit maar zijn voorzet werd door Theo Schenk gemist. Zo eindigde deze wed strijd in een verdiende 2—0 overwinning voor Texel dat steeds beter begint te draaien en dat het zondag thuis tegen koploper Wieringerwaard op moet ne men. Winst betekent dan meedraaien in de kop. Kitty Bakker is afgelopen week kan pioene damesbiljarten geworden in Cafeetje te Oosterend. Van de kan pioene van vorig jaar, Ruth de Ruw kreeg ze de wisselbokaal overhandigt Ruth eindigde dit jaar zelf op de zevend plaats. Voor het damesbiljarten hadde zich dit jaar 18 dames aangemeld. Hie van bleven er uiteindelijk acht over in d finale. Dat Kitty Bakker de kampioer zou worden was te verwachten, war ook in de voorrondes waren haar pres taties beduidend beter dan die van d andere dames. De finalewedstrijde vonden maandag, woensdag en dor derdag plaats. Bij de laatste twe avonden was vrij veel publiek. Tweede bij het biljarten werd Anne marie Ellen en derde Janneke Kampstre beiden uit Oosterend. De bekers werde uitgereikt door mevrouw Koning van d sportraad die beloofde dat de sportraa in het vervolg meer aandacht zal scher ken aan het biljarten. Volgens haar biljarten een sport in opkomst. Na 15 minuten spelen kreeg Texel zijn eerste reëele scoringskans, toen Louis Uriot uit een corner de bal teruglegde op Martin Land, die maar rakelings over schoot. Gerrie Plaatsman was ook dichtbij een doelpunt maar zijn lob verdween net over de lat. Lange ballen Problemen Vlak voor rust kwam Texel even in de problemen toen Helder een aantal corners mocht nemen, maar met veel kunst en vliegwerk wist men ook deze situatie te klaren. De tweede helft liet Texel zien hoe je met een harde wind in de rug ook goed kan voetballen. Helder probeerde met lange ballen op de spitsen gevaarlijk te worden, maar de ballen misten door de harde wind doel of de Texel achterhoede was de Helder spitsen Gast en Schenk te snel af. Na een half uur spelen kwam Texel op een verdiende voorsprong. Louis Uriot stuurde Martin Land goed de diepte in, die de naar links uitgeweken Rob van de Stap geheel vrij zag staan. Deze om speelde een Helder verdediger en liet via de binnenkant paal.de eerste treffer van Texel aantekenen. Niet met lange vallen zoals Heler het in de eerste helft probeerde maar met snel uitgevoerde korte combinaties en gegroepeerd voetbal de tegenstander onderdruk houden. Praktisch de gehele tweede helft stond Helder met de rug tegen de muur. Kitty Bakker (rechts) ontvangt de wisselbeker uit handen van Ruth de

Texelsche Courant | 1982 | | pagina 8