1 Geslaagde motorcross te Oudescliild Opnieuw gelijkspel voor Oosterend Biljartkampioenschappen vrijdag van start Klaverjasclub Den Burg Dinsdag is maart 1982 TEXELSE COURANT PAGINA 9 Voetbaluitslagen Weer verlies voor De Koog Hoogste aantal punten voor GVT Handbalteam heren kampioen Veel wind en lekke banden bij Wielerclub Goede resultaten bij recreatiewedstrijden SVO zaterdag mooi naar winst Forse overwinning voor Tetak 1 Jeugdbowlen Zaterdag 13 maart 1982: Afdeling Noordholland: SVO/Z-Alkm. Boys Huiswaard-De Koog/Z HCSC 7-SVO/Z 2 SVO/Z 3-Alc. Victrix 2 Junioren: Texel Bl-HCSC B3 De Koog B1-SVAP BI JVC B2-Texel B2 Oosterend B1-HCSC B5 Tex. Boys B1-W'meer B2 Texel C1-Oosterend C1 Oosterend C2-Texel C2 Tex. Boys C1-Cocksdorp C1 Texel C3-HCSC C7 Pupillen: Afdeling D: De Koog D1-Tex. Boys D1 Texel D1-Oosterend D1 Tex. Boys D2-Texel D2 Texel D3-Tex. Boys D3 Texel D4-0osterend D2 Afdeling E: ZDH E1-Cocksdorp El De Koog E1-Oosterend El 1-0 4-1 3-6 0-7 4-1 13-0 0-4 afg. 3-1 0-6 afg. 7-0 2-4 afg. 2-2 2-1 3-1 2-5 2-0 afg. Tex. Boys E1-Texel E1 Oosterend E2-Texel E3 Tex. Boys (m)-Texel E2 Afdeling F. Oosterend F1-Texel F1 ZDH F1-Tex. Boys F1 Tex. Boys F2-Texel F2 Texel F3-Oosterend F2 Zondag 14 maart 1982 Vierde klasse KNVB: Texel-Helder Afdeling Noordholland: Oosterend-Succes Oudesluis-ZDH De Koog-WSW Kwadijk-Tex. Boys Alw. Forward 3-Texel 2 8KC 3-Oosterend 2 SRC 3-Texel 3 Oosterend 3-Wiron 3 ZDH 2-Tex. Boys 2 N.Niedorp 4-Texel 4 Tex. Boys 3-Zeemacht 4 Watervogels 8-De Koog 2 Wiron 6-Texel 5 Dames: Tex. Boys-DVC Onder leiding van de uitstekend flui tende scheidsrechter P. A. Obdam hebben Oosterend en Succes de punten gedeeld. Aanvankelijk had Succes het betere van het spel en de ploeg uit Hippolytushoef nam dan ook verdiend een 1—0 voorsprong. Succes-aanvaller Kuisdonk was de maker van het doel punt. Oosterend ging wat agressiever voetballen en het duurde dan ook niet lang of Gerard Legierse kon al koppend zijn ploeg op gelijke hoogte brengen. Na rust waren de Oosterenders beslist sterker. Mooie kansen werden echter niet benut of Succes doelman Cor Everts stond een doelpunt in de weg. Na twintig minuten spelen, was het toch raak voor Oosterend. Alweer Gerard Legierse versloeg Everts via opnieuw een kopbal. In de slotfase gaven de Oosterenders echter de wedstrijd toch nog uit handen. Succes wist nog tot een slotoffensief te komen en (alweer) Kuisdonk stelde via een goede schuiver in de hoek een punt voor zijn ploeg veilig. Ook in de vierde achtereenvolgende thuiswedstrijd tegen WSW heeft De Koog met een 0 2 nederlaag genoegen moeten nemen. Uit deze vier thuiswedstrijden heeft Koog 1 slechts één punt behaald. Ook nu bleek weer dat het maken van doel punten het grootste probleem voor de Texelaars is. In de eerste helft, met de harde wind in de rug, was De Koog duidelijk sterker en kreeg diverse mogelijkheden om de score te openen. De beste kansen waren voor Kees van Beek, Cor Kuip en Ger Bongers. Vooral de laatste had enkele goede mogelijkheden om De Koog op een voorsprong te brengen via vrije trappen. De keeper van WSW die een erg sterke wedstrijd speelde, stond het succes voor De Koog echter in de weg. WSW nam verrassend de leiding via een lange spits die een vrije trap door- kopte over de uitkomende keeper Jan Dekker. De Koog stichtte veel gevaar via de verre uittrappen van keeper Dekker, maar de keeper van WSW speelde erg sterk en kwam goed zijn doel uit. In de tweede helft daalde het spelpeil. WSW trok zich iets terug en hield de defensie erg goed gesloten. De Koog kon slechts enkele malen gevaarlijk worden via John List, die van dichtbij inkopte maar zijn kopbal gestopt zag. Dirk Oudendag kon ook van dichtbij inschieten maar zijn inzet miste vol doende kracht. WSW daarentegen kon alleen ge vaarlijk worden via de hoekschoppen. Echte kansen leverde dit echter niet op. Een kwartier voor tijd werd het 0—2 na een overtreding van Dirk Oudendag net buiten het strafschopgebied, leder con centreerde zich voor de doelmond maar buiten het stranfschopgebied stond Pe ter de Weerdt geheel vrij en hij kreeg deze vrije trap aangespeeld. Zijn harde schot door een melé van spelers was onhoudbaar voor Jan Dekker en bracht WSW op een veilige 0—2 voorsprong. Hierna maakte Wally van Beek na lange afwezigheid zijn rentree en nam de plaats in van Roel Verra. De Koog geloofde het verder wel en was niet meer in staat om het de WSW defensie echt moeilijk te maken. Hat MST handbalteam dat kampioen werd, v.l.n.r. staande Peter de Hoogh, Jaap Keijser, Jan Driehuis, Frans Boel, Maarten Nijman, Jan ten Woel (zittend), Rob Timmerman, leg van den Berg en Jan Hin. 1-6 Succes begon bijzonder sterk. Via vooral goede combinaties op het mid denveld werd het Oosterend doel onder druk gezet. Gelukkig voor de Oosteren ders bleek echter ook nu weer dat praktisch alle Oosterend verdedigers momenteel bijzonder sterk spelen. Suc ces mocht dan ook wel aanvallen, maar kwam niet verder dan de rand van het strafschopgebied. Net toen SVO pro beerde via een enorme inzet wat meer vat op de wedstrijd te krijgen, nam Succes een voorsprong. Een hard schot belandde mede door de felle wind in de uiterste hoek. De Oosterend doelman kon aanvankelijk de inzet nog keren, maar de terugspringende bal werd be heerst door Succes aanvaller Kuisdonk ingeschoten. Er ontstond een enorme teleurstelling onder de Oosterenders maar het pleit voor het karakter van de ploeg dat men met hard werken al spoedig over de inzinking heen was. De thuisclub kreeg diverse goede kansen en het was dan ook volkomen verdiend dat SVO nog voor rust op gelijke hoogte kwam. Een hoekschop van Frits Bakker werd al koppend verlengd door Johan de Waard en Gerard Legierse versloeg doelman Everts kansloos. Fanatiek Na rust ging SVO goed door. De ploeg merkte dat er wel gewonnen kon worden en SuQces moest terug. Na ongeveer twintig minuten spelen in de tweede helft hadden de Oosterenders succes. Gerard Legierse rondde een voorzet van links al koppend af door veel hoger dan de Succes doelman te springen. Oosterend ging daarna fana tiek door en er kwamen diverse kansen om de wedstrijd definitief te beslissen. De Oosterend aanvallers bleken echter niet in staat de diverse mogelijkheden af te ronden. De mooiste kans kreeg Frits Bakkermaar hoewel de gehele Succes verdediging was uitgespeeld, ging zijn schot toch naast. Rommelig In de slotfase bleek Succes nog in staat tot een slotoffensief. De Ooster end verdediging leek het daar aanvan kelijk niet moeilijk mee te hebben maar moest vlak voor tijd toch nog de gelijk maker toestaan. Uit een rommelige situatie kwam de bal voor de voeten van de uitstekende Kuisdonk en via een strakke schuiver verdween de bal in de uiterste hoek. GVT nam deel aan de springwed- strijden Hollands Noorderkwartier in Noord-Scharwoude. De meisjes C ploeg bestaande uit Jolanda Maat. Bianca van de Wetering, Yvonne Vlaming, Martine Brüggemann, Tamara Maas, Tascha Witte, Marielle Witte en Linda Koolhof behaalde bij de lange mat het hoogste aantal punten, waarvoor het D diploma werd verkregen. Bij het kastspringen behaalden de meisjes het C diploma. Het was voor de meisjes een leuke wed strijd met als extra voordeel dat ook wat wedstrijdervaring opgedaan werd. Er werd in hoog tempo gesprongen. Afgelopen zondag hadden de meisjes' tot en met 16 jaar competitiewedstrijden in Alkmaar tegen de Halter. Ondanks de tweede plaats scheelde het maar 4Vi punt: de Halter eindigde met 149,5 en GVT met 145. De score van de Halter De handbalteams van MST speelden de laatste wedstrijden in Ons Genoegen, leder team heeft nu 14 wedstrijden ge speeld en hiermee de zaalcompetitie af gesloten. DWOW 2 kwam op bezoek bij de adspiranten. Het was een te sterke tegenstander voor MST. Hoewel DWOW ook maar over één wissel beschikte, was deze ploeg veel feller en onderschepten vaker de bal die ze telkens afrondden met een doelpunt. Na de rust die met 1 —6 ingegaan was, probeerde MST toch terug te komen. Er werd aardig gecom bineerd maar kwamen toch tekort om DWOW te overspelen. Eindstand 3—9. De junioren speelden tegen Water vogels. De wedstrijd begon erg fel aan beide kanten, waar men soms meer op de speelsters lette dan op de bal. Van elke partij werd een speelster gediskwali ficeerd. Dit betekende ook minder wis selspeelsters op de bank. De ruststand 3—4 liet zien dat er nog van alles mogelijk was. Lange tijd-bleef MST gelijke tred houden met watervogels maar moest tegen het eind van de wedstrijd in Watervogels toch hun meerdere erken nen. MST verloor met 8—5. Dames Dit werd ook de eindstand voor de dames senioren, maar dan in het voordeel van MST. Zij kregen Callantsoog op bezoek. Deze wedstrijd zou MST makke lijk moeten kunnen winnen. Maar dat viel tegen, misschien was-men in het begin te nerveus. Er werd te weinig samen gespeeld en teveel op het vijandelijke doel geschoten. De ruststand werd 4—4. Na de rust werd er harder gewerkt en sneller uitgevallen, beter gecombineerd nam MST de leiding en bleef deze in handen houden tot het eindsignaal. Toeters Intussen was de tribune aardig gevuld met publiek voorzien van toeters en een enkel spandoek. De kans was groot dat de MST heren kampioen zouden worden. Zij kregen Huiswaard op bezoek en dit was geen zware tegenpartij. De eerste minuten werden er al drie doel punten gemaakt door MST die heel snel en sterk van start ging. Even wist Huiswaard tegenstand te bieden maar al gauw vlogen de Texelse doelpunten de keeper weer om de oren. Ruststand 13—2. Na de rust ging de keeper van Huiswaard als zevende man mee in het veld. Niet zo handig, vanuit de MST ver dediging wist men menig maal het lege doel te vinden. De eindstand werd 26 5 voor MST. De heren namen van hun tegenstanders de felicitaties in ontvangst en de meisjes adspiranten overhandigden het kampioensteam een bos bloemen. Een trouwe supportster kreeg een plant overhandigd van de heren. Trainen Inmiddels zijn er op vrijdagavond van 18.30 tot 19 30 uur jongens adspiranten gaan trainen. Dit ter gelegenheid van een jeugdtoernooi in mei. MST handbal heeft zelf geen adspiranten jongens maar wil wel graag met een team uitkomen tegen andere verenigingen. Wie zin heeft kan komen. Vrijdag gaan de Texelse biljartkampioenschappen voor heren van start in Café Loodsmans Welvaren in Oen Hoorn. Er wordt om het Texels kampioen schap gestreden in drie klassen plus het drie-banden. Voor de wedstrijden hebben zich dertig Texelaars ingeschreven. Elke dinsdag- en vrijdagavond worden de wedstrijden gehouden, aanvang 19.30 uur. De deelnemers krijgen telefonisch bericht wanneer ze moeten spelen. Publiek is in de ruime wedstrijdakkommodade van harte welkom. werd mede bereikt door een meisje dat op Papendal traint en de moeilijkste sprongen liet zien. Van GVT had Gertie Praamstra voor paard 9,2, de beste paardsprong Vooral in de vrije oefening en brug verschilden GVT en de Halter niet veel. GVT haalde voor de vrije oefening 37,3 en voor de brug 35,5 totaal. De Halter respectie velijk 37,5 en 36,1. De totale uitslag is: Miriam Raven 28,1Marit de Porto 26,8; Leonie Ran 24,9; Monique Schermer 27,9; Anka Coutinho 28,4 en Gertie Praamstra 33,1. Zaterdag wordt de wedstrijd jeugd- competitie Hollands Noorderkwartier meisjes tot en met 16 jaar geturnd te Middenmeer. De dames Nel van der Veen en Bea Keijzer scoorden op de clubavond met 7158 punten het hoogste totaal en klommen in beide klassementen een flink aantal plaatsen, in de derde periode zelfs naar een tweede plaats. In deze derde periode zijn de verschillen nog steeds erg klein en het klassement wordt nu aangevoerd door de dames A. Vermuë en M. Timmerman. F. van de Gracht en W. Bakker behaalden een tweede plaats met 6868 punten en derde werden J. Zijm en P. Buysman met 6807 punten. Geen al te hoge totalen en de vierde plaats was met 6637 punten voor C. Zijm en J. Koomen gevolgd door P. Veeken en D. Witte met 6578 punten, die daarmee toch nog belang rijke winst boekten in het algemeen klassement. Wel zeker op de nummer twee Th. en J. Witte die wel een heel slechte avond hadden. Stand derde periode: (resp. punten, marsen) A. Vermuë-M. Timmerman 36341 17 N. v.d.Veen-B. Keijzer 35866 8 Ofrein-Biesboer 35789 9 H. Bakker-C. Vinke 35657 19 C. Merkx-C. Dros 35648 13 ucaalstand na 88 partijen: Echtp. P. v.Heerwaarden 143089 48 J. en Th. Witte 141566 39 P. Veeken-D. Witte 140384 35 H. Bakker-C. Vinke 139075 50 Echtp. J. Spaans 138964 51 De wedstrijdrijders van de Wielerclub hadden zondagmorgen te kampen met harde wind en een groot aantal lekke banden Deze handicaps waren echter geen beletsel er hard tegen aan te gaan. Veel deelnemers waren optimistisch over de mogelijke aanleg van een circuit en reden met de kop in de wind snelle rondjes op Zuid Haffel. De senioren reden hun tweede selec tiewedstrijd voor indeling van een A en B poule. De krachtsverhoudingen te kenden zich snel af. Het was een groep van acht renners die bij elkaar wist te blijven en geen ontsnappingen toeston den. Voor enkele renners bleken de om standigheden te zwaar te zijn zodat ze voortijdig afstapten en de warme thee opzochten. In de slotfase van de koers wist Paul Van Arnhem toch een gat te slaan zodat de overwinning voor hem was. Leen van Elk werd tweede en Jan van de Wal derde. De rest van de zondag betekende voor velen banden plakken, want er vielen maar liefst zeven lekke banden tijdens deze wedstrijd. De oudere jeugd reed negen ronden waarbij Nico Evers en Niels Collou de anderen al snel achter zich lieten. Ze werden achtervolgd door Dennis van Rooy en Sebastiaan van Hoorn. Martin Koorn had nog te weinig getraind en moest af stappen. In de eindspringt wist Nica Evers Niels Collou te verslaan. In de groep van 10 tot en met 12-jarigen werd zwaar geknokt tegen de straffe wind. Er waren drie ronden te gaan waarin het veld aardig uit elkaar viel. Het was tenslotte Robert Visser die won met achter hem Anna Simone Kooiman en Richard Koopman. Bij de 8-jarigen won Udo Visser van Bas Graaf. Zij reden één ronde. De veteranen gingen met vijf renners van start omdat een aantal coureurs uit deze groep nog even wacht op beter weer. Opnieuw toonde Martin Visser zich de sterkste terwijl Dirk Eelman de tweede plaats wist te veroveren. Piet Kikkert werd derde, Nico Boon vierde en Gerrit Terwindt vijfde. Zaterdag zijn in Noordscharwoude de recreatieve springwedstrijden gehou den. Ruim vijfhonderd kinderen deden daar hun best op de lange mat en de kast. Er werd per groep beoordeeld en er waren vier waarderingen: A (tot 50 punten), B (50-60 punten), C (60-70 punten) en D )70 en hoger). Voor Oosterend deden acht meisjes mee en zij behaalden een B voor de kast en een C voor de lange mat. Voor De Cocksdorp deden 11 meisjes mee die voor beide onderdelen C haal den. Van Den Burg deden 9 meisjes mee en voor de kast kregen zij een C en voor de lange mat krijgen zij één van de weinige D-waarderingen. Goede pres taties dus van de Texelse gymnasten. Jammergenoeg heeft het vervoer en daardoor vaak ook de financiën wat problemen. Hierdoor kunnen er vaak maar weinig kinderen deelnemen aan dergelijke wedstrijden. Zaterdag heeft SVO twee punten gepakt van degradatiekandidaat Alk- maarse Boys. SVO trad aan zonder Dirk Trap, Rien Brouwer en Jaap Kooger. De eerste helft gaf een vrij goed voet ballend SVO te zien en een angstig Alkmaarse Boys. Dit laatste ontsierde het wedstrijdbeeld wat door het weg- knallen van de bal op goed geluk. De harde wind bracht ook de nodige moei lijkheden mee, maar SVO bleef goed storen. Uit een aanval over rechts was het Arco Eelman die knap voorgaf, en invaller Trap gelegenheid gaf om te schieten. De bal kwam op de vuisten van de keeper maar tussen twee ver dedigers in kon dezelfde speler toch scoren: 1—0. SVO bleef fel komen en kreeg verschillende kansen. Alkmaarse Boys hanteerde echter goed de buiten- spelval waar SVO regelmatig intuinde. In het verloop van de tweede helft ging men zelfs, dbordat er geen resultaat ontstond, overtredingen maken die juist gevaar opleverde voor de SVO ver dediging. Maar ook met de vrije trappen was Alkmaarse Boys niet gelukkig, zodat keeper Rob Haak een rustige middag had. Voor SVO zou het, nu het team weer twee punten heeft en het degradatiegevaar geweken is, zaak zijn om wat meer combinatie te gaan voet ballen wat voor zowel de spelers zelf maar vooral voor het publiek wat meer kijkplezier zal geven. Het eerste team van tafeltennisver eniging Tetak was zaterdag in Schoorl op bezoek bij Duintreffers 4. Zowel Ruud Neuhoff, Lieuwe van der Veen als Max Hagedoorn waren redelijk in vorm en wonnen glansrijk bijna alle partijen. Pas in de tiende en tevens laatste wedstrijd, toen Tetak 1 al met 9—0 voor stond, verloor Max Hagedoorn de enige wedstrijd voor Tetak. Ook het dubbelspel werd door Ruud Neuhoff en Max Hagedoorn knap in drie sets gewonnen. Werd de eerste set nog op het nippertje verloren, de tweede en derde set waren weer duidelijk voor Tetak: 19-21, 21-14, 21-13. Daar alleen Max Hagedoorn één wedstrijd verloor kon Tetak 1 tevreden met een 9—1 overwinning huiswaarts keren. Zaterdag 20 maart is Tetak 1 vrij en speelt Tetak 2 een thuiswedstrijd in sportzaal De Ferrever tegen Hooge Huys 13 uit Alkmaar. Aanvang van de wedstrijd is 14.15 uur. Spelers dienen om kwart voor twee aanwezig te zijn. Zondag 21 maart doen zeven spelers van Tetak mee aan een groot tafel tennistoernooi in Enkhuizen. Vertrek boot 8.05 uur. Een sterk spelend Zwaluw-team met Dennis Saai als ster, kon niet op tegen het geweld van de Tornado's. Richard Zutphen gooide een serie van 638 (211, 245 en 182) en behaalde hiermee de hoogste game en de hoogste serie. De Tornado's wonnen met 4 0. Hitachi won met 4—0 van het Vodde- team. Uitblinker bij Hitachi was Jan Willem van Zeijlen, die een 432 serie gooide. Split tegen Strike Fire werd een overwinning voor Strike Fire, ook hier werd de eindstand 4—0. Liesbeth Loba- to maakte er een mooie serie van met 476 en Anja Witte wist twee pins meer om te gooien dan Jolanda Mets, waar door zij op de ranglijst van plaats wis selden. Zondagmiddag werd door de Motor-, Auto- en Bromfietsclub Texel een mo tor- en bromfietscross gehouden op de kleiopslagplaats te Oudeschild. Win naars werden Ruud Keijser, Rienk Platte en Albert Keijser. In totaal verschenen er 25 deelnemers aan de start. De wedstrijden waren verdeeld over twee manches van tien minuten. In de 50cc klasse waren vijf deelnemers. De twee te verrijden manches waren wat de uitslag betreft indentiek aan elkaar. Het waren Ruud Keijser, Ruud van der Veen en Pascal Sutherland die als eerste drie werden afgevlagd. De klasse 125cc was verdeeld in twee groepen van tien rijders, hieruit werden de eerste vijf aankomenden geplaatst in de A poule en de overigen in de B poule, in de eerste manche lag Rob Venneman acht ronden lang op kop, maar moest ten slotte buigen voor Jan Grisnigt die hem passeerde en de manche won. Bij de tweede manche nam Remco de Beer van start af de koppositie in en stond deze niet meer af. Dit was een constan te manche want de doorkomst van de eerste ronde was de einduitslag. Albert Keijser, Frans Boersen, Leo Schilling plaatsten zich voor de finale van de A poule. Snelste Voor de finale van de B poule was het Rienk Platte die de snelste bleek te zijn. Om de volgende plaatsen werd door Henri Kuiper, Paul Slijdering en Paul Budding fel gestreden. In deze klasse reden ook twee deelnemers mee die hierin niet thuishoorden. Buiten mede dinging reed Niels Koorn mee en Maar ten Hoogenbosch was de enige met een motor boven de 125cc. Zij bleven de overige B poule rijders dan ook ruim schoots voor. De finale van de 125cc A klasse werd de rit van Albert Keijser. Hij reed het hele deelnemersveld op grote afstand. Jammer was het voor Remco de Beer die zich na een slechte start in enkele ronden naar een vijfde plaats reed. Met een stomende motor moest hij de strijd staken. Voor de tweede en derde plaats werd in de laatste ronde alles op alles gezet door Jan Grisnigt, Rob Venneman en Carlo Witte. Het was toch Rob Venneman die tweede werd. gevolgd door Carlo Witte. Uitslagen: 50 cc bromfietsen: 1. Ruud Keijser, 2. Ruud van der Veen, 3. Pascal Suther land. 125 cc B klasse: 1. Rienk Platte, 2. Henri Kuiper, 3. Paul Budding. 125 cc A klasse: 1. Albert Keijser, 2. Rob Venneman, 3. Carlo Witte. Boven 125 cc: 1. Maarten Hoogen bosch.

Texelsche Courant | 1982 | | pagina 9