Margaretha Sinclair is ai 25 jaar actief 0' BAND VOORTGEKOMEN UIT R.K. GIDSENBEWEGING '■y-t±t^mmaÊÊiÊiÊSÊSiÊÊÊiM RIJDAG 26 MAART 1982 TEXELSE COURANT PAGINA 11 - -1'. 11? r 4tl Binnen de vele jubilea die de laatste tijd op Texel gevierd konden /vorden, speelt ook de Margaretha Sinclair band een deuntje mee. Geen groots opgezette festiviteiten zoals rond het jubileum van het fanfare of zoals met het onderwijsjubileum van de meester en juf uit De Waal. Wel een gezellig feestje op tweede paasdag (12 april), geheel in overeenstemming met de toch vrij bescheiden termijn die te Vieren valt. De Margaretha Sinclair band bestaat 25 jaar. De band werd opgericht in januari 1957 en kwam voort uit de R.K. Gidsen- beweging. De eerste rondgang was op tweede paasdag vandaar dat ook nu voor de viering op tweede paasdag is gekozen. Leden en oud-leden zijn vanaf twee uur 's middags van harte welkom in het dan pas geopende Lindeboom-complex aan de Groeneplaats in Den Burg. Het feestje zal het karakter van een echte reünie krijgen. Dat betekent dat er alle gelegenheid is om met elkaar te praten en herinneringen op te halen. Tussendoor zullen oude films en dia's worden vertoond. Degenen die oud materiaal van de Margaretha Sinclair Band hebben, worden verzocht dit mee te nemen. Het verhaal van de Margaretha Sin clair Band is niet zo lang, maar het is wel een successtory. Al in het jaar van de oprichting vonden optredens plaats aan de vastewal en niet lang daarna werd de band uitgenodigd door het buitenland. In 1964 werd in Siegburg gespeeld, in 1966 in Fröndenberg, in 1972 in Antwerpen en in 1978 in Ennep- tal. Juist in de allereerste beginperiode was duidelijk dat de Margaretha Sinclair Band stamde van de Gidsenbeweging. Er werd gespeeld in de uniformen van de gidsenbeweging, en de band be stond in die dagen uit 22 meisjes. Er was een tamboermaïtre, negen meisjes met een trommel, negen meisjes met ba zuinen en drie met vlaggen. Oprichter was kapelaan Stam van de gidsengroep die werd bijgestaan door de heer B. Zijm. Nog in het jaar van oprichting heeft wachtmeester W. F. Stomp de leiding overgenomen van Stam. Van zelfsprekend zat de kersverse Margare tha Sinclair Band in het begin niet zo best bij kas. Al in 1959 bleek het nood zakelijk een speciale actie te houden voor het onderhoud van de uniformen en instrumenten. Er werd een speciaal lied voor gemaakt dat als volgt ging: Wij willen gaarne spelen/ Muziek komt steeds van pas/Wij willen u niet vervelen/maar wij zijn slecht bij kas. Er werd een verloting gehouden en op maandagochtend werden lootjes verkocht op de markt in Den Burg. De Texelse Courant uit 1959 noemde de verloting uitstekend geslaagd. In korte tijd werden zesduizend lootjes verkocht. De trekking vond 's avonds om negen uur plaats in de Wezentuin en maar liefst 1500 belangstellenden waren daarbij aanwezig. De hoofdprijs was een Solex bromfiets. Overigens was 1959 een belangrijk jaar voor de Margaretha Sinclair Band. In juni reisde men met de TX 88 van J. Boom naar Den Helder waar muzikale luister werd bijgezet aan de avondvier daagse. Texel sloeg onder de vier muziekkorpsen en drie drumbands een goed figuur. Vier kilometer marcheer den de meisjes door Den Helder en ze waren pas om half elf 's avonds weer op het eiland terug. „Uw band heeft in Den Helder een meer dan uitstekende indruk gemaakt en nog dagelijks hoort men loftuigingen", schreef algemeen leider H. Alberson na afloop van de avond vierdaagse aan het bestuur van de band. In 1959 was er voor het eerst Oosterend Present, waaraan door de toen nog zo jonge Texelse band werd meegedaan. Verder werd gespeeld op de Westfriese markt, de Texelse taptoe en de intocht van Sint Nicolaas. In slechts enkele jaren had de uit de gidsenbeweging voortgekomen band zich ontpopt tot een veelgevraagd gezelschap. De vele uren oefenen en trainen op de zolder van de St. Jozefschool waren zeker niet voor niets. Overigens zou de Marga retha Sinclair Band nog tot 1969 op die zolder blijven oefenen. Daarna werd naar de Witte Burcht verhuisd, nu nog steeds met domicilie van de band. Polderfeesten In 1960 werden de feesten ter gele genheid van het 125-jarig bestaan van de polder Eierland gevierd en ook hier was de band aanwezig. Op vrijdag 15 juli werd een kinderoptocht gehouden met versierde fietsen en autopeds. ,,Niet alleen de oude garde heeft zich paraat getoond tijdens de polderfeesten. Vrij dagmiddag trok de jeugd in bonte stoet door de straten van De Cocksdorp. Voorafgegaan door de drumband van de Gidsen was ook deze optocht een rijk gezicht", stond in de krant. De krant maakte verder gewag van honderden belangstellenden" voor de band. In 1960 bracht de bisschop van Haarlem Mgr. Dr. Van Dodewaard een bezoek aan Texel. „Om tien uur reed een keurige ruiterstoet het havenplein van Oude- schild af. De bisschop, pastoor Persoon en enkele andere geestelijken waren in de open landauer gezeten en maakten zo de tocht naar Den Burg. Aan het Schilderend werden ze opgewacht door de Band van de Margaretha Sinclair- groepen en met vrolijke klanken trok men naar de kerk aan de Molenstraat", aldus een verslag uit die dagen. Bij een groot aantal andere evenementen waren de meisjes eveneens present. In 1961 kreeg Margaretha Sinclair nieuwe uni formen. Het oude gidsenuniform werd vervangen door een donkerblauwe rok met een lichtblauwe blouse en een zogenaamde rechterspet. Een jaar daar op kwam de band in het nieuws omdat een zogenaamde lyra was aangeschaft. Een slaginstrument dat verticaal be speeld moet worden en waarvoor Marij ke Duin een speciale opleiding kreeg. Ook het geld voor dit kostbare instru ment was door een loterij bijeenge bracht. Priesterfeest In totaal werd in 1963 28 keer ge speeld door de band. Buiten het jaar lijkse bezoek aan de buitendorpen en verschillende rondgangen in Den Burg, werd gespeeld ter gelegenheid van de actie ,,open Het Dorp" bij Arnhem, het 25-jarig priestersfeest van pastoor P. Th Brinkman in de Cocksdorp, Ooster end Present en de Boomplantdag in De Waal. Een bijzondere dag voor de band was toen haar tamboermaïtre op 31 mei 1963 in het*'huwelijk trad. Er waren grootste plannen om dit feest, dat tevens het afscheid van tamboermaïtre Rita Smit betekende, met veel muziek op te luisteren. Een hoogtepunt was het lumineuze idee van kapelaan Stam om de scheldende tamboermaïtre in haar trouwjapon een nummer van de band te De eerste opname van de uit de gidsenbeweging voortgekomen Sinclair Band. Een tambour-martre, negen bazuinen, negen trommels en drie vlaggen, dat was in 1957 do Sinclair Band. De foto werd genomen bij de St. Jozefschool. laten leiden. Een volstrekt unieke ge beurtenis; een bruidje op een trapje met een enorme dirigeerstok. Stadsrechten Een jaar later stond Texel in het teken van de feesten rond het 550 jarig stads recht. J. A. van der Vlis uit Blaricum hield een één uur durende feestrede en werd tot ereburger van Texel benoemd. Texels groen zwarte vlag werd officieel als gemeentevlag vastgesteld en uiter aard was de Margaretha Sinclair Band present om het plechtige gebeuren met passende muziek te omlijsten. 1965 was een topjaar voor de drumband. Met 66 spelende leden was de Margaretha Sinolair Band de grootste meisjesdrum band van Westeuropa. Bovendien kreeg men in De Oranjeboom in Den Burg van burgemeester De Koning de Dubble Von Sion ,,De meisjesdrumband heeft zich met alleen onderscheiden door de enorme medewerking die aan allerlei evenementen op Texel werden gegeven maar ook door de presentatie buiten Texel", luidde de overweging. 1967 was het tienjarig bestaan van de band, maar de vreugde daarover werd enigszins overvleugeld door het afscheid van de leider W. F. Stomp, die werd benoemd bijde staf van het district Rijkspolitie te 's Hertogenbosch. Bij zijn afscheid kreeg hij de hoge pauselijke onder scheiding Pro Ecclesia et Pontifici door pastoor Persoon uitgereikt, wegens zijn verdiensten voo. de band. De leiding werd overgenomen door L. van de Wulp en P. Boom. Uiteraard was de band aanwezig bij het feestelijke programma rond de in tocht en installatie van burgemeester W. H. Sprenger op woensdag 3 april 1968. Ook in april en wel op tweede paasdag vond de presentatie plaats van nieuwe uniformen, door 62 meisjes tijdens een rondgang door Den Burg. Het ontwerp voor het uniform was uit totaal drie modellen gekozen, een actie die destijds bekendheid kreeg onder de naam ,,Eén van de drie". Een voordeel van de verhuizing naar de Witte Burcht in 1969 was, dat men nu een eigen onderkomen had waar instrumenten en dergelijke konden worden opgeslagen. De meer recente optredens van de Margaretha Sinclair Band liggen vers in het geheugen- Bij taptoes, carnaval, palmpasen, de intocht van Sint Nico laas, het meedoen aan concoursen, het hoort er allemaal bij. Spelers nodig De vereniging heeft enige tijd 90 spelende leden gehad, maar het huidge aantal schommelt rond de veertig. Voor het majorettekorps van Margaretha Sinclair bestaat nog steeds veel animo. Onder het motto zonder muziek kun nen we niet lopen" is de vereniging momenteel druk op zoek naar muci- serende leden. In de loop der jaren zijn veel prijzen en onderscheidingen in de wacht gesleept en een hechte band is ontstaan met Ennepetal. Sinds 1978 toen de Texelse band voor het eerst naar Ennepetal ging, zijn contacten blij ven bestaan en in 1980 brachten de Duitsers een bezoek aan Texel. Voor de reünie op 12 april hebben zich al veel leden en oud-leden aangemeld. Desondanks zijn er nog oud-leden van wie men niets heeft gehoord. Met name mensen die drie of vier jaar geleden nog actief meespeelden hebben weinig van zich laten horen. Degenen die infor matie willen over de reünie of zich alsnog aan witten melden kunnen con tact opnemerr met Ine Witte-Barhorst, Hollewal 30, Den Burg, telefoon 02220- 4104. Voorafgaand aan de reünie in de Lindeboom zal tweede paasdag een muzikale rondgang door Den Burg worden gemaakt van één tot twee uur 's middags. „Is er iemand bij?" „Inspecteur De Weerd." „Mooi. Dan zullen we nu maar be ginnen. U vertelde mij, mevrouw, dat u gisteravond bent uitgegaan, samen met uw man Klopt dat?" „Ja inderdaad. We gaan bijna iedere woensdagavond naar de familie Ka reisen in de Willem de Zwijgerlaan om te bridgen." „Hoe laat bent u vertrokken?" „Omstreeks half negen." „En u kwam om kwart voor twaalf thuis?" „Ja." „Wat deed u toen?" „Ik ben direkt naar bed gegaan want ik was nogal moe Mijn man be loofde me binnen een kwartier ook te komen. Hij wilde nog iets nazien in zijn werkkamer. Omdat hij toch direkt zou komen, liet ik het licht branden en de radio aan. Toen moet ik zijn ingeslapen. Om even voor twee schrok ik plotseling wakker, tien voor twee was het, om precies te zijn, want ik keek direkt op mijn wekkertje. Het licht brandde nog steeds en mijn man was nog niet boven Dat leek me niets bijzonders, want hij vergeet wel vaker de tijd als hij aan het werk is. Enfin, ik ging naar beneden en vond hem zoals ik u verteld heb." „En toen u zag wat er gebeurd was, hebt u direkt uw dochter gewaar schuwd?" „Ja." „Uw dochter sliep in een kamer naast de uwe?" „Er bevindt zich een badkamer tus sen onze slaapkamer en de hare." „Verder was er niemand in huis op dat moment?" „Nee." „Heeft u twee dochters7" „Nee vier. Ze zijn op Liane na allen uit huis." De deur ging open en een van de inspecteurs kwam binnen met een grote pot koffie. „Bedankt jongen, zet daar maar neer Van Benten schonk drie koppen vol. „Hoe is de bridgeavond bij uw ken nissen verlopen?" „Eh, wat bedoelt u?" „Wel, hoe was de stemming? Was uw man in een goed humeur?" „De stemming was uitstekend. We dronken een extra lekkere wijn die onze gastheer voor een bijzondere ge legenheid had bewaard, omdat hun oudste zoon voor een of ander be langrijk tentamen was geslaagd. En Charles, mijn man, had de hele avond een uitstekende kaart. Hij bood en maakte klein slem!" „Was uw man aangeschoten toen u naar huis ging?" „Nee absoluut niet. Als hij nog moet autorijden, is hij altijd erg voorzich tig." „Hij maakte geen nerveuze of on evenwichtige indruk?" „Nee, zeker niet." „Had uw man vijanden?" „Vijanderen?" Ze trok een paar rimpels boven haar neus en schudde toen haar hoofd. „Zover ik weet niet. Hij was juist nogal populair in allerlei kringen. Zijn prettig humeur en..." Hier stokte haar stem even, maar bijna direkt had ze zichzelf weer onder kontrole. „Zijn scherpe verstand en zijn vaak geestige manier van praten maakte hem tot een geziene figuur. Bovendien was hij erg vrijgevig." Haar zelfbeheersing toonde nu een klein barstje. „Had u een goed huwelijk?" „Ja, heel goed. We waren heel ge- lukk:^." Haar onderlip trilde nu Ze pakte haar tas en begon er zenuw achtig in te graaien. Ze haalde een sigarettenkoker tevoorschijn en maak te een driftig gebaar toen deze leeg bleek te zijn. Haastig hield Blazoen haar een ver- fromfraaid pakje voor en voorzag haar van vuur. „Waren er zakelijk gezien moeilijk heden? Slechte verstandhouding met relaties of zo?" „Dat kunt u beter aan Harrle Rech ter vragen." „Wie is dat?" Een medewerker van de firma7" „Mede-eigenaar; hij bezit 25% van de aandelen." Van Benten ging wat rechterop zit ten. „Hoe was de verstandhouding tus sen deze meneer Rechter en uw man?" „Uitstekend. Ze waren heel oude vrienden." „Ik zal met hem kontakt opne men." Van Benten maakte een aante kening. „Verder nog naaste mede werkers?" „Ja, mijn schoonzoon die in de wachtkamer zit, is direktieassistent. Mijn man zie altijd dat hij een uit stekende kracht was. Hij voelde er' zelfs wel voor hem te zijner tijd als opvolger te benoemen. We hebben geen zoons, ziet u..." Van Benten knikte. Even viel er een stilte. De vrouw drukte verstrooid haar half opgerookte sigaret uit „Weet u, meneer Van Benten, na tuurlijk zijn er altijd mensen geweest die mijn man al zijn zakelijk sukses misgunden Dat zijn de mensen die zeggen dat hij over lijken moet zijn gegaanMaar gelooft u mij, ik weet zeker dat dat niet zo is. Hij had een scherp verstand en een goed inzicht; voeg daarbij een beetje geluk en voilé we hadden het goed." Ze roerde wat in haar koffie die onderhand wel koud zou zijn. „Ik kan me niet voorstellen dat..." Ze zweeg en schudde haar hoofd. „Ja? Gaat u verder alstublieft." Zijn stem klonk enigszins gespannen. „Dat iemand hem zo heeft kunnen haten... VermoordZe scheen de anderen vergeten te zijn „Vermoord." herhaalde ze voor zich heen. „De dolk, was die van uw man7" „Ja, hij kreeg hem een paar jaar geleden van een zakenrelatie. Hij ge bruikte hem als briefopener, 't Is gek, ik heb altijd een hekel aan dat ding gehad." Er leek een rilling door haar heen te gaan. „Het was nu doodstil in de kamer, op het klikken van Blazoens aansteker na. De hoofdinspecteur bekeek pein zend zijn aantekeningen en voegde er nog iets aan toe. „Laten we de zaak nu nog eens kort samenvatten: Na een plezierige bridgeavond bij vrienden gaat u met uw man in de auto naar huis. Thuis gekomen loopt u direkt naar de slaapkamer terwijl uw man nog even naar zijn werkkamer gaat, 'om nog even iets na te kijken', zoals hij zei. Op dat moment is, behalve u beiden, ook uw dochter thuis. U heeft niets verdachts gemerkt of gehoord. U bent in slaap gevallen maar om tien voor twee werd u zonder dui delijke aanleiding ineens wakker. Ver volgens ging u naar beneden om uw man te vragen naar bed te komen. U vond hem dood naast het buro in de werkkamer. Moord of zelfmoord!" „Zelfmoord?" „Ja, theoretisch is zelfmoord niet uitgesloten." „Dat geloof ik niet," kwam ze in eens heftig. „Dat hij vermoord is, kan ik moeilijk geloven.. Als ik de dolk niet zelf gezien had... Maar zelfmoord is onmogelijk. We hebben gisteren nog plannen zitten maken voor een wintersportvakantie..." Eindelijk begon ze te snikken. Van Benten keek verlegen een an dere kant op. „Enfin, u kunt gaan. Morgen pra ten we wel verder. Wilt u dat we u nu naar huis brengen of wacht u liever op uw dochter?" Al weer enigszins tot zichzelf ge komen snoot ze haar neus. „Ik wacht wel op mijn dochter." Zwijgend stond ze op, trok haar schouders recht en liep zonder om kijken de deur uit. „Ze speelt haar rol perfekt, niet?" „Wat bedoel je?" „U weet toch wel dat ze vroeger actrice was?" „Nee." „Toen ze trouwde is ze ermee ge stopt." „Geloof je werkelijk dat ze toneel speelde?" „Och, ik weet het eigenlijk niet," antwoordde Blazoen een beetje in het nauw gebracht. Van Benten keek hem glimlachend aan. Vermoedelijk was Kasper ook enigszins onder de indruk geraakt van mevrouw Veenendaal. „En?" Heeft het onderzoek ter plaatse nog iets bijzonders opgele- leverd?" „Nog niet veel, vrees ik. Ik vraag me af hoe de dader binnen gekomen is. Zover we dat konden vaststellen is er geen enkele deur geforceerd. En ze waren allemaal op slot." „En de ramen?" „Waren ook allemaal gesloten „In de kamer waar het lijk ge vonden werd, bevindt zich een deur die in de tuin uitkomt, nietwaar?" „Ja, maar daaraan hebben we ook niets bijzonders kunnen ontdekken. Misschien is de dader wel met een huissleutel binnen gekomen." „Of was de dader al in huis." „Bedoelt u mevrouw Veeendaal of haar dochter?" „Lijkt me niet waarschijnlijk, maar misschien was er, zonder dat ze het wisten iemand in huis. We zullen morgen, ik bedoel straks, in ieder geval eerst het personeel ondervra gen en dan de familie nog. Vier doch ters! Ik vraag me af of ze allen een huissleutel bezitten. Enfin, we zullen wel zien hoe het loopt. Zou jij Liane Veenendaal even willen halen?" „Met genoegen, chef." „Gaat u zitten, juffrouw Veenen daal." Ze leek nerveuzer dan een uur ge leden in het ouderlijk huis. Donkere kringen omrandden haar ogen „Wilt u een kop koffie?" „Nee dank u, ik heb in de wacht kamer al koffie gedronken. Kan ik roken?" „Natuurlijk, gaat uw gang." Hij gaf haar zelf vuur. „Kunt u ons iets vertellen dat enig licht werpt op de gebeurtenissen van de afgelopen nacht?" Ze nam een trek van haar sigaret en inhaleerde diep. Toen schudde ze haar hoofd. „Ik begrijp er niets van." Haar stem klonk bedeesd „Ik pro beer te bevatten wat er vannacht ge beurd is; het is zo onwezenlijk." „U heeft geen idee wie uw vader vermoord kan hebben?" „Nee." Van Benten pakte een sigaar uit het kistje dat voor hem op het buro stond en aarzelde of hij hem zou op steken. Gewoonlijk stak hij zijn eerste sigaar van de dag tegen elf uur op Het was nu kwart voor vijf. Buiten begon een grauwe regenachtige dag. Hij zuchtte eens hartgrondig en leg de de sigaar weer neer. „Het spijt me dat ik u een paar onbescheiden vra gen moet stellen. Hoe was het huwe lijk van uw ouders?" „Goed, zover ik dat kan beoordelen tenminste." „Geen belangrijke meningsverschil len of zo?" „Nee, behalve de kleine problemen die overal voorkomen." „Zoals?" „Nou ja," Ze haalde haar schouders op. „Wie er wel of niet op een be paalde party geïnviteerd moest wor den of eh... waar ze de vakantie zou den doorbrengen, enz." „Hm." „Het liep zelden hoog, zo'n geschil; vader gaf meestal toe. Hij verwendde mijn moeder nogal." „Had een van beiden ooit een bui tenechtelijke verhouding, zover u weet?" Liane keek hem verbaasd aan en begon toen nerveus te lachen. „Sorry dat ik lach. Het is natuurlijk een heel normale vraag. Maar ik heb er nog nooit aan gedacht in verband met mijn ouders, hoe naïef dat ook moge klinken. Het enige antwoord dat ik u dan ook kan geven is nee. Ik denk dat u het in een andere richting moet zoeken De hoofdinspecteur kriebelde fi guurtjes op het papier dat voor hem lag. „U heeft drie zusters, nietwaar?" „Ja." „Alle drie getrouwd?" „Twee zijn er getrouwd. De derde is verloofd en woont op kamers." „En u?" „Ik?" Ze streek het lange blonde haar uit haar gezicht en keek hem met haar grote blauwe ogen een beet je spottend aan. „Zoals u weet, woon ik nog thuis en ik ben niet ver loofd. En ik heb ook geen vrienden die mijn vader zouden willen ver moorden." Hij negeerde deze laatste opmerking. „Kon u goed met uw vader opschie ten?" „Best. Ik was een beetje zijn lieve lingetje. Maar waarom vraagt u dit toch allemaal? We hebben een fijne familie en we hielden allemaal van vader en..." „Toch is uw vader vannacht ver moord." „Ja maar ik verzeker u dat u de moordenaar niet onder ons zult vin den," schoot ze fel uit. „Waar dan wel?" „Ik weet het niet... Misschien was het wel een vergissing. Van Benten haalde zijn schouders op Dan stond hij traag op en liep naar het raam. Zonder zich om te draaien zei hij. „U kunt wel gaan,, juffrouw Veenendaal. Wilt u tegen uw zuster en zwager zeggen dat ik hen in de loop van de ochtend zal bezoeken?" „Wilt u hen dan nu niet spreken? Misschien kan mijn zwager u nog een tip geven Hij weet meer van mijn vaders zakenrelaties dan wij." „Dat hoor ik dan straks wel." „Zoals u wilt." Met een nors ge zicht liep ze de kamer uit. Hij draaide zich om en glimlachte. „Was ze gepikeerd?" „Ik geloof het wel, chef." Van Benten keek op zijn horloge. „Ik weet niet wat jij doet, maar ik heb erg veel zin in een warme dou che en een goed ontbijt. Het is nu bijna half zes; zou je tegen tien uur weer op het buro kunnen zijn!" „Dat zal wel moeten," zuchtte Bla zoen. „Tja, we zitten er weer tot over on ze oren in." In de stad begon het verkeer al weer wat op gang te komen. De eerste auto's boorden zich met hun koplam pen een weg door de nog schemerige ochtend Ruitenwissers wiegden in een slaapverwekkende regelmaat heen en weer. De hoofdinspecteur zette zijn kraag op en liep naar zijn Austin. Het beloofde een kille septemberdag te worden. De eerste natte, bruine bla deren dwarrelden naar beneden en maakten de straten glibberig. Hij moest eraan denken zijn nicht af te bellen. Het was nu donderdag en het zag er niet naar uit dat hij morgen de stad zou kunnen verlaten voor zijn maandelijkse bezoek aan de enige familie die hij nog bezat, zijn zuster, haar man en hun tienjarige zoon Karei. Op zijn flat aangekomen opende hij de gordijnen en dook de douchecel in om een kwartier later verfrist en bijna fit te voorschijn te komen. Hij perste een paar sinaasappels uit en bakte twee eieren met spek, zijn lievelingsontbijt. Hij stond erom be kend dat hij van lekker eten hield. Dat was hem trouwens ook Wel aan te zien; hij had, wat men eufemistisch een buikje noemt. En omdat hij bo vendien nogal klein van gestalte was, liet hij zich uitsluitend dure maatpak ken aanmeten, altijd zeer korrekt maar wel een beetje antiek. Terwijl hij een paar boterhammen smeerde, overdacht hij de zaak die hij nu sinds een paar uur onder han den had. Een hele klus! En daarbij (Wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1982 | | pagina 11