Na vier weken weer een doelpunt Meer doelpunten mogelijk geweest Belangrijke winst (1—2) voor Texel Overtuigend kampioenschap van zaterdagteam SVO 2 vo^NICDE SCHILDERS Voetbaluitslagen Anne de Vries wint krokusrit Schagen-SVO/Z 0—1 Teamtoernooi Badmintonclub Nieuwe tijdrecords bij wielrennen GVT-meisjes in finale MST tennis Provinciale turnwedstrijden Een prachtig doelpunt voor De Koog. Uit een vrije trap van Ger Bongers kon Wa/ly van Beek keurig inkoppen. PAGINA 8 TEXELSE COURANT DINSDAG 30 MAART 198! Zaterdag 27 maart 1982 Afdeling Noordholland Schagen-SVO/Z 0-1 Schoorl-Cocksdorp/Z 3—1 Molenboys-De Koog/Z 2—0 SVO/Z 2-Schagen 2 6-0 SVO/Z 3-Jong Holland 7 1 -2 Junioren: Zeemacht B1-De Koog B1 7—0 Tex. Boys B1-DWOW B2 5-3 WGW B3-Texel B1 0-4 Oosterend B1-JVC B2 8—0 Texel B2-ZAP B3 6-0 BKC Cl-Texel C1 0-0 JVC C1-Oosterend Cl 3—3 WGW C3-0osterend C2 2-0 Texel C2-HRC C3 1-3 Zeemacht C2-Tex. Boys C1 0—6 Cocksdorp C1-SVAP C1 1 -8 Texel C3-HCSC C6 5-1 Pupillen: Afdeling D De Koog D1-Oosterend D1 2—6 Texel D1-Tex. Boys D1 2—1 Oosterend D2-Tex. Boys D3 2—4 Texel D2-Texel D4 1—3 Afdeling E: Texel E1-De Koog E1 2-0 Tex. Boys E1-Cocksdorp E1 2—4 ZDH E1-Oosterend E1 3—0 Texel E3-Oosterend E2 3—2 Texel E2-Tex. Boys (ml 1—3 Afdeling F: ZDH F1-Texel F1 1-3 Oosterend Fl-Tex. Boys F1 1 1 Oosterend F2-Texel F2 1 1 Zondag 28 maart 1982 Vierde klasse KNVB: Alkmaarse Boys-Texel 1—2 Afdeling Noordholland: Flevo-Oosterend 1 1 Sint Boys-ZDG 1—2 De Koog-Kreileroord 1 1 Tex. Boys-Kwiek 1—2 Hollandia T2-Texel 2 0—3 Oosterend 2-HRC 6 2—1 Texel 3-Watervogels 3 7—2 Oosterend 3-Helder 5 2—3 Tex. Boys 2-WGW 6 1-0 ZDH 2-Succes 5 2-2 WGW 7-Tex. Boys 3 5-1 Texel 4-Flevo 3 1 —4 WGW 8-De Koog 2 11-1 BKC 6-Texel 5 0-3 Dames: KFC-Tex. Boys 10-0 Berdos-Tex Boys 2 1—3 Zaterdagavond heeft de Motor-, Auto- en Bromfietsclub Texel haar eer ste puzzelrit verreden die meetelt voor het clubkampioenschap 1982. Het was Anne de Vries die met 63 strafpunten winnaar werd van de rit bij de auto's en Gert jan Moens bij de bromfietsen. De rituitzetters Annie en Theo Dogger zagen 40 auto's, twee motoren en drie bromfietsen aan de start verschijnen. Het was een rit waarbij het aankwam op goed kaartlezen en waarbij de opdrachten die ditmaal in code waren vermeld. Voor vele puzzelaars leek het een vrij gemakkelijk parcours, maar toen de uitslag bekend werd gemaakt, was SV Oosterend heeft zaterdag in Schagen in een uitwedstrijd met 0—1 verslagen. Meer doelpunten zaten er beslist in want Oosterend beheerste het spel volledig en had vele kansen. Alleen Dirk Trap zag kans eenmaal te scoren. Thuis behaalde SVO/Z een gelijkspel tegen Schagen maar zaterdag zijn de Oosterenders geen moment in gevaar geweest. De aanvallen werden goed opgezet en met name Gep Brouwer was goed op dreef door het spel goed te verdelen. Coach Eelman had een goede zet gedaan om Dirk Trap aan de linker kant achter Aart Johan van de Brink te laten spelen omdat deze twee spelers elkaar vaak zo goed weten te vinden. In de beginfase werd vooral Rien Brouwer regelmatig gelanceerd maar deze speler die steeds beter gaat spelen, miste deze middag nog het geluk wat je bij voetbal soms nodig hebt. Toch zou Brouwer wel de inleiding vormen van het enige doelpunt. Hij speelde op rechts een ver dediger uit en gaf knap voor. Aart Johan van de Brink kreeg de bal op het hoofd en kopte deze voor de voeten van Dirk Trap die snel uithaalde en de keeper geen schijn van kans gaf. Dit gaf SVO duidelijk moed om door te gaan en dat lukteprima. De opbouw van de aanvallen werden steeds doordacht opgezet Ook Theo Legierse ging als laatste man re gelmatig mee naar voren om meer lengte voorin te brengen. deze voor sommigen een teleurstelling. Zij hadden verschillende opdrachten foutief uitgevoerd en kregen zodoende toch veel strafpunten. Een pluspunt van dit nieuwe reglement" (wat nu voor het derde jaar wordt gebruikt) is dat bijna alle deelnemers de finish haalden. Er waren maar twee deelnemers die de finish niet haalden. De lengte van de rit was 43 kilometer. Om 22.45 uur kon de uitslag bekend worden gemaakt in hotel De Pelikaan. Op zondag 25 april wordt de Tulpenrit verreden. Uitslagen auto's en motoren 1 Anne de Vries 63 strafp., 2. Leen de Braven 95 strafp.3. Simone Ouwehand 95 strafp 4, Jan Spaans 122 strafp., 5. Jos Bakker 125 strafpunten. Vooral bij de corners heeft SVO lengte in het spel nodig. Bij één van deze corners die gevaarlijk leek te worden klonk het fluitsignaal voor de rust. In de rust moest SVO door coach Eelman op het hart gedrukt worden om het heft in eigen hand te houden want de laatste wedstrijden was SVO teveel na een voorsprong in de verdediging gekropen zodat men in de problemen kwam. Maar SVO speelde in de tweede helft weer fel en conditioneel was men ook de betere ploeg. Doordat men voor het doel niet zo best uit de voeten kwam wegens de lengte van de tegenstanders ging men het uit de tweede lijn probe ren. Gep Brouwer schoot rakelings over en Jan Oosterhof bracht het leer op de lat en dat zijn slechts enkele van de vele kansen die geen punten opleverden. Een enkele maal kwam Schagen tot een uitval maar dan vond men de ver dediging die met achter in Joost Brou wer, Hans Vlaming en Jaap Kooger de mensen uit Schagen geen schijn van kans gaf. Beste man In de slotfase was het Aart Johan van de Brink die tot tweemaal toe tot de keeper doordrong maar deze moest deze wedstrijd tot de beste speler van Schagen gerekend worden. Hij wist alle schoten prachtig te blokkeren. Met nog twee wedstrijden te gaan heeft SVO 18 punten uit 18 wedstrijden en dat is met op het moment een vierde plaats op de ranglijst een goed resultaat in het eerste jaar tweede klas voetbal. beste kans was nog voor Cees van Beek die kort voor rust uit een hoekschop rakelings overkopte. Kreileroord over heerste wel in het veld, maar wist zich vrijwel geen kansen te creëeren, mede door de goed draaiende verdediging van De Koog Kopbal In de tweede helft waren beide ploegen meer aan elkaar gewaagd en weer speelde het meeste zich af op het middenveld. Halverwege de tweede helft kwam Wally van Beek in het veld voor Marten Zegel. Het was deze in valler die een kwartier voor tijd met een gave kopbal een vrije trap van Ger Bongers afrondde (1 1In de slotfase werd de wedstrijd onvriendelijker en moest de scheidsrechter de spelers via hun aanvoerders tot orde roepen. Dit gelijkspel mag een verdiende uitslag genoemd worden Maandag 5 april houdt Badminton club Texel een teamtoernooi voor leden. Wie mee wil doen kan zich opgeven bij Margriet Reij, telefoon 2345 of Nellie Witte, telefoon 4239 Afberichten op bovenstaande telefoonnummers tot maandag 5 april vóór 12 uur. Aanvang wedstrijden 20.00 uur Het kampioensteam SVO/Z 2; staande v./.n.r. Jan van Dijk, Maarten Drijver, Peter van Boven, Biem van Leeuwen, Marco Drijver, Jan Koos Bremer, Jos de Wolf, (voorste rij) Jan Witte, Ben Witte, Jaap Vlaming, Henk Witte, Bert van den Berg, Louis van der Vis. Aan felheid ontbrak het niet in de wedstrijd De Koog-Kreileroord en vooral de defensie van de overkanters was gefixeerd op balbezit. Op deze foto wordt een bal van achteren aanvallend afhandig gemaakt. Getrouwe Koog-supporters kijken toe. Na de minder goede resultaten van de laatste weken heeft het team van Monsma eindelijk weer eens een punt behaald. Afgelopen week tegen HOSV zat er vooruitgang in en nu, thuis tegen Kreileroord, werd dit nog eens bena drukt. Toch had De Koog het in de eerste helft moeilijk tegen een sterker Kreileroord. Binnen een kwartier werd Kees van de Werdt al gewisseld voor Herman van de Wal omdat eerstge noemde een gebaar maakte naar de trainer. Kreileroord kwam na 20 minuten ge makkelijk op 0— 1 toen keeper John List een eenvoudig balletje liet glippen. Daarvoor had hij een harde inzet ge keerd. De terugspringende bal belandde echter weer voor dezelfde speler die toen een houdbaar schot losliet met genoemd gevolg. In deze eerste helft werden er weinig kansen gecreëerd. De Texel heeft zondag twee belangrijke punten meegenomen uit Alkmaar. Te gen de rode lantarendrager Alkmaarse Boys werd met 2—1 gewonnen. Rob van de Stap nam beide doelpunten voor zijn rekening, terwijl Charles lepenburg vlak voor tijd met een schitterende redding de zege voor Texel veilig stelde. Met name de eerste helft heeft Texel erg goed gevoetbald. In een hoog tempo en met technisch goed voetbal werd Alk maarse Boys binnen twintig minuten op een 2 0 achterstand gezet. Texel startte overrompelend en Alk maarse Boys kwam er in feite de eerste helft niet aan te pas. De wedstrijd was nauwelijks vijf minuten oud, toen Rob van de Stap uit een dieptepass van Martin Land alleen voor de keeper van Alkmaarse Boys verscheen, maar zijn schot door de snel uitlopende keeper geblokkeerd zag. Het goede spel van Texel veroor zaakte bij Alkmaarse Boys nogal wat oaniek wat resulteerde in een onzeker optredende Boys achterhoede, die keer op keer door Texel werd uigespeeld. Na 15 minuten spelen kopte Louis Uroit een inworp van Martin Land door en het was Rob van de Stap die de bal ineens op zijn schoen nam en Texel op voorsprong zette. 0—1. Nog geen vijf minuten later werd de Boys achterhoede zo in paniek gebracht door een goed storend Texel dat een terugspeelval voor de voeten van Rob van de Stap belandde, die eerst een verdediger uitspeelde om daarne de keeper met een serie kapbewegingen te dollen en vervolgens Texel op 0—2 zette. Vleugels Deze comfortabele voorsprong gaf Texel vleugels en men leek een grote overwinning te gaan behalen. Doordat Zondag werd de laatste wedstrijd van de voorronde jeugdcompetitie H.N.K. geturnd. De meisjes van GVT kwamen uit tegen de meisjes van SSS en Dindua uit St. Maartensbrug. Hoewel de GVT ploeg wegens ziekte van Edda Bakker en Sigrid Sikma niet compleet was, werd het toch voor de GVT deelnemers een overwinning. Ze behaalden totaal 141.50 punten tegen SSS en Dindua 130.60 punten en plaatsten zich daarmee in de A finale. Voor GVT kwamen uit: Tascha Witte die als reserve meedraaide behaalde 23.10 punten. Ze maakte een goede sprong en draaide een overwegend goede wedstrijd. Marielle Vonk had succes met een vlotte vrije oefening. Totaal 24.20 punten. Simone Winters had nog wat last van een blessure maar behaalde toch 26.25 punten mede te danken aan een pittige vrije oefening. Gemma Praamstra maakte een uitste kende paardsprong waarvoor ze 7.70 punten kreeg. Ze werd individueel derde met een totaal van 27.55 punten. Karin Vlaming had een druk weekend. Zater dag deed ze mee aan de provinciale wedstrijd te Volendam en zondag jeugdcompetitie. Ze behaalde voor een prima balkoefening 7.70 punten en voor haar handstand-overslag ook een 7.70 punten. Totaal 29.05 punten. Individu eel werd ze tweede. Monique Kalk werd met 33 45 punten met een ruime voor sprong eerste. Ze behaalde op -alle toestellen het hoogste aantal punten. Voor vrije oefening en voor een correcte paardsprong kreeg zij 8.80 punten. de ploeg verzuimde de geboden kansen om te zetten in doelpunten bleef het tot de rust bij deze twee treffers. Na de rust kreeg Texel te maken met een agressief spelend Alkmaarse Boys dat alles in de aanval gooide. Het gevolg was dat Texel teruggedrongen werd maar ook dat Texel door het aandringen van de over kanters regelmatig gevaarlijk uit kon breken. Te mooi Uit zo'n snelle tegenaanval van Texel kreeg Gerrie Plaatsman uit een voorzet van Rob van de Stap een levensgrote kans om Texel op 3 0 te zetten, maar hij wou de bal te mooi in het net deponeren met het gevolg dat hij in het zijnet schoot. Inplaats van 3 0 werd het echter 2—1 doordat Alkmaarse Boys uit een snelle aanval de bal achter keeper Charles lepenburg werkte. Met nog vijftien minuten te spelen, werd het voor Texel erg moeilijk om de gelijk maker te voorkomen. Redding Het was vooral aan Henk Groen, die uitgroeide tot de beste man van het veld en voor Texel enorm veel ballen weg haalde en aan Charles lepenburg, die in de laatste minuut met een schitterende redding een vrije trap over de lat tilde, te danken dat Texel twee kostbare punten behaalde en zich daardoor verder van de onderste plaats verwijderde en zelfs door het verlies van koploper Wierin- gerwaard op vier punten van de kop staat. Met aanstaande zondag de thuis wedstrijd tegen Meervogels opent deze winst weer perspectieven. Woensdag werd de MST ledenjaar vergadering gehouden die in het teken stond van vernieuwing van de ver eniging. Er werd een geheel nieuw bestuur gekozen dat meteen een aantal ideëen lanceerde. Zo zal er het komende seizoen weer de mogelijkheid zijn tot het volgen van een tennisinstructie zowel voor beginners als gevorderden. Daar op korte termijn wordt begon nen met de tennisinstructie is spoedige opgave (voor 1 mei) gewenst. Geheel nieuw is dat ook kinderen vanaf 8 jaar tennisinstructie kunnen krijgen bij MST tennis. Nieuw is ook dat leden een introducee mee kunnen nemen tegen een geringe vergoeding. Een prettig geluid was bovendien dat zowel het contributie- als het instructiegeld niet zijn verhoogd. Voor informatie en opga ve kunt u zich wenden tot voorzitter mevrouw Huigens, telefoon 02220-4269 of penningmeester de heer Schrama, telefoon 02220-4504. Onder grote publieke belangstelling is het tweede zaterdagteam van SV Oos terend er afgelopen zaterdagmiddag in geslaagd kampioen van zijn klasse te worden, door de nummer drie van de ranglijst, Schagen 2, met maar liefst 6 0 te kloppen. Oosterend 2 begon de wedstrijd zeer gemotiveerd, doch niet geheel zonder zenuwen. Maar toen Louis van der Vis eenmaal voor 1—0 had gezorgd, leek het ijs gebroken en was Oosterend niet meer te stuiten. Henk Witte scoorde al spoedig 2 0 (tevens het honderdste competitiedoelpunt). Jaap Vlaming kwam na een goede actie van Bert van de Berg en Louis van der Vis alleen voor Zondagmorgen verzamelden de ren ners van wielervereniging Texel zich bij de waterfabriek in Oudeschild voor de individuele tijdrit van dit seizoen. De snelste tijd over 16 kilometer werd op de klokken gebracht door Leen van Elk die zijn naaste belager 20 seconden voor bleef. Het record op deze afstand werd met maar liefst 45 seconden verbeterd. Bij de B-poule stond het oude record met 28 minuten op naam van Ronald Kramer die nu zijn tijd wist te verbeteren met bijna een volle minuut. De jeugd ging eerst van start. De 8-jarigen reden een korte tijdrit. Stephan Kikkert was de snelste met 2.02 min., Bas Graaf tweede met 2.12 min., en Udo Visser derde met 2.21 minuten. De B-jeugd reed een volle ronde van ongeveer vier kilometer. Jacco Vinke was de snelste met 8.43 min., na hem kwamen^Joost van Heer waarden met 8.56, Robert Kikkert 8.57, Tijme Wit met 9.09 en Mark Schuijl met 9.17 minuten. De A-jeugd klasseerde zich als volgt: Robert Visser 8.02.47, Anna Simone Kooiman 8.25.09, Paul Witte 8.25.70, Jef Schuur 8.27.02, Richard Koopman 8.36.20, Arjan van der Knaap 8.47.96 en Dennis Boomstra 9.04.50. Sebastiaan van Hoorn reed 8.04.98. De veteranen reden één ronde van acht kilometer met de volgende uitslag: Martin Visser 13.52.19, Dirk Eelman 14.26.12, Dirk Vinke 14.32.57, Piet Kikkert 14.54.14, i Nico Boon 15.00 15 en Piet Roeper 16.13.31 minuten. De B-poule reed twee rondes van acht kilometer. Vijf renners bleven on der de snelste tijd van vorig jaar. De uitslag: Ronald Kramer 27.06.39, Jan Huydink 27.10.73, Geert Ellen 27.11.49, Mark Bakelaar 27.35.26, Simon Appel 27.48.52, Uwe Smit 29.28.58 minuten. In de A-poule (16 kilometer) bleven de eerste drie renners onder het record van vorig jaar. De totaaluitslag hier was: Leen van Elk 25.04.86, Jos Huisman 24.24.28, Paul van Arnhem 25.38.06, Edo Kooiman 25.51.06, Jan van de Wal 26.07.64, Arie Huisman 26.24.44, Albert Winter 26.38.08, Kees Boks 26.47.63, Douwe Dros 26.48.99 en Jan Buis 27.22.41 minuten. Deze tijdrit was de laatste wedstrijd of de zondagmorgen. Nu het weer langei licht is kan er weer 's avonds gefietst worden. Woensdag a.s. is de eerste avondwedstrijd op Zuid Haffel. De jeug< start om half zeven en de senioren on zeven uur. Zaterdag deden Karin en Marja Vla ming en Richard Dijker mee aan de pro vinciale B-turnwedstrijd. Karin Vlaminc behaalde voor balk 7.25, brug 7.60 paardsprong 6.55 en lange mat 7.1! punten. Als totaal 28.55 punten er plaatste zich als elfde bij de jeugd turnsters. Marja Vlaming had voor balk 7.00 brug 7.55, paardsprong 7.45 en lang* mat 6.50 punten en plaatse zich al: twaalfde bij de dames. Richard Dijker die zes oefeninger moest uitvoeren, had wat pech, want bi het inturnen draaide hij zijn handel open. Hij behaalde de 25e plaats. de keeper te staan en scoorde zee koelbloedig 3—0. De rust werd bereik met een 4—0 voorsprong, door eei doelpunt van alweer Henk Witte. Na di rust deed Oosterend 2 het wat kalme aan. Dit kwam mede doordat na he geblesseerd uitvallen van Jos de Wol de snelheid uit de aanval leek. Toch wis Jan Witte na een knappe solo 5—0 aai te tekenen en Henk Witte scoorde 6— wat tevens de eindstand werd. Ooster end 2 is het eerste zaterdagsenioren elftal van Texel dat ooit kampioen is ge worden. Dit jeugdige elftal, met enkel routiniers (gemiddelde leeftijd 24 jaar zal volgend seizoen in een hogere klass waarschijnlijk geen gek figuur slaan.

Texelsche Courant | 1982 | | pagina 8