Gamma en Datsun spelen finale Kadetten overtuigend kampioen Lieuwe van der Veen Texeis kampioen Matte vertoning tegen koploper Zaalvoetbalprogramma Geslaagd tafeltenniskampioenschap ZDH won in spannend duel Klaverjasclub Den Burg Tex. Boys-Kwiek 78: 1—2 Palmpaasoptocht Cocksdorp ten onder in hard gevecht Tetak 1 geen kampioen Bowlinguitslagen Grote viswedstrijd op tweede paasdag )INSDAG 30 MAART 1982 TEXELSE COURANT PAGINA 9 Donderdagavond waren er bloemen voor het kadetten (junioren) basketbal team van de Mareis. Het team heeft met nog vier wedstrijden te spelen al zoveel punten voorsprong op de nummer twee in de competitie, dat men zeker is van het kampioenschap. Vorige week werd, de kampioenswed strijd gespeeld tegen Zodiac en deze werd met de imposante score 70—23 gewonnen. Het Texelse team steekt met kop en schouders uit boven de competitiegenoten en heeft zelfs een De eerste teams van Gamma en Datsun maken vrijdag uit welk team Texel volgend seizoen vertegenwoor digt in de strijd om de N.H. beker. Beide teams wisten hun halve finale wedstrijd met één doelpunt verschil te winnen. Datsun versloeg Dubbeldik. In de eerste helft bouwde Datsun een riante 4—1 voorsprong op. IMa de wissel kwam Dubbeldik al snel terug tot 4 3 maar hierna scoorde Datsun weer. Dubbeldik maakte nog één doelpunt zodat Datsun met 5 4 won. Gamma versloeg Oos terend met 3—2. Gamma nam een 1 0 voorsprong via Louis Uriot maar Frits Bakker bracht de wisselstand op 1 1. Vijf minuten na de wissel zette Dirk Trap Oosterend op voorsprong. Oosterend kon deze voorsprong niet vasthouden omdat Gamma conditioneel veel sterker was. Rob van de Stap bracht de stand op 2—2 en Martin Land scoorde de winnende treffer voor Gamma. Aan staande vrijdag om 21.10 uur spelen Gamma en Datsun de finale tegen elkaar. Gezein hun laatste onderlinge competitietreffen die in 4 4 eindigde belooft het nu een spannende finale te worden. Voor deze wedstrijd, om 20.15 uur, spelen Oosterend en Dubbeldik om de derde en vierde plaats. Voor de competitie behaalde Tex. Boys in de tweede klasse een mooie 6—2 overwinning op Mok. Mok nam een 1 —0 en later 2— 1 voorsprong maar bij de doelwisseling was de stand weer gelijk, 2—2. Na de wissel appeleerde Mok terecht voor een penalty maar deze werd niet gegeven en bij de daarop volgende uitval wist uitblinker Eddy Barhorst 3—2 voor de Boys te scoren. Hierna zakte Mok weg en Tex. Boys kon uitlopen naar een 6—2 overwinning. Dubbeldik 3 blijft met Tex. Boys op één punt volgen. Tegen Oosterend 4 keek Dubbeldik 3 bij de wissel tegen een 4—2 achterstand aan. Na de wissel zette Dubbeldik de zaak weer recht en won alsnog met 9 4. ZDH 2 klom op naar de vierde plaats door Nioz met 8—3 te verslaan. Jelleboog versloeg na een spannende pot Amro met 3—2. Tex. Boys 2 en Oosterend 5 deelden samen de onderste plaats. In het tweede onderlinge treffen wist Oosterend 5 zijn eerste overwinning te behalen en iets beter spelend versloeg met Tex. Boys 2 met 3 1. In de derde klasse versloeg het bovenaanstaande ZDH 3 KSMT 2 met 2—0. PH Hotel kon weer over de kottervissers beschikken en haalde te gen Question 2 goed uit, 9—0. Datsun 4 behaalde een overwinning en deed zodoende de onderste plaats over aan Oosterend 6. Datsun 4 versloeg De Koog met 4—1 en Oosterend 6 verloor met 2—0 van Tex. Boys 4. Gamma 4 was iets beter dan Tex. Boys 3 en won met 5— 1 Gelijk In de vierde klasse verspeelde Sluf- terhoek een puntje door 4 4 gelijk te spelen tegen KSMT 3. Nioz 2 staat er nu N.H. Beker: Datsun-Dubbeldik Gamma-Oosterend Tweede klasse: Tex.Boys 2-Oosterend 5 Dubbeldik 3-Oosterend 4 Mok-Tex.Boys Jelleboog-Amro Nioz-ZDH 2 Derde klasse: Question 2-PH Hotel Oosterend 6-Tex.Boys4 Gamma 4-Tex.Boys 3 Gamma 4-Tex.Boys 3 ZDH 3-KSMT 2 De Koog-Datsun 4 Vierde klasse: KSMT 3-Slufterhoek ZDH 4-Nioz 2 Rab2-De Koog 2 Junioren A Buro Eelman Buro Eelman-Citroën Junioren B: Alkema-De Koogel 2 JuniorenC: Nuts-Cafeetje Woensdag 31 maart: 18.00 u. Ratronics 2-Pakhuus 18.30 u. Gamma 4-Tex.Boys 4 19.25 u. ZDH 4-KSMT 3 20.15 u. Amro-Nioz 21.10 u. KSMT 2-De Koog 22.05 u. De Koog 2-Nioz 2 Zaaldienst; Oosterend Donderdag 1 april: 18.00 u. Swarte Schaep-Dubbeldik 18.30u. Dubbeldik 3-Jelleboog 19.25 u. Tex.Boys 2-Mok 20.15 u. ZDH 2-Oosterend 4 21.10 u. Oosterend 6-Question 2 22.05 u. Datsun 4-Tex.Boys 3 Zaaldienst: Gamma Vrijdag 2 april: 18.00 u. De Koogel-Bremakker 18.30 u. Rab 2-Texel vet. 2 19.25 u. PH Hotel-ZDH 3 20.15 u. Dubbeldik-Oosterend 21.10 u. Gamma-Datsun 22.05 u. Tex. Boys-Oosterend 5 Zaaldienst: KSMT Voor de vierde achtereenvolgende keer hield Tetak zondag de Open Texelse Tafeltenniskampioenschappen voor senioren. Om half tien waren de eerste deelnemers al aanwezig en om tien uur precies werd het toernooi door voorzitter Martin Jansen geopend. Helaas lieten de dames het er ditmaal flink bij zitten. De enige deelneemster was Ruud Koorn-Neuhoff, die zodoende haar krachten moest meten met de heren en die zo zou later blijken, dit voortreffelijk heeft gedaan door in de finale-poule een derde prijs op te eisen. wedstrijd gewonnen met de cijfers 78 8. De acht spelers kregen donder dag bloemen van de Mareis-bestuurs leden Marga van Heerwaarden en Jan Wiering. Op de foto v.l.n.r.: (achter ste rij) coach Hilly Souwer, Berny Boom, Cor Moojen, Bart Jan van Zon, Ron Souwer, (voorste rij) Bert Smit, Edo Kooiman, Nico Kikkert en Stephan de Haan. Deze basketballers hebben dit seizoen nog niet één wedstrijd verloren. erg riant voor en won met 4 1 van ZDH 4 Rab 2 versloeg met dezelfde cijfers De Koog 2. Bij de drie junioren klassen werd in elk een wedstrijd gespeeld. Bij de A- junioren speelden Buro Eelman en Ci troen 2—2 tegen elkaar. Bij de B- junioren won Alkema overtuigend met 8—0 van De Koogel 2 en bij de C junioren versloeg koploper Cafeetje het nieuwe Nuts met 3—2. 5-4 3-2 1-3 9-4 2-6 3-2 3-8 0-9 0-2 5-12 5-1 2-0 1-4 4-4 1-4 4-1 2-2 2-2 2-3 In totaal waren er 21 deelnemers. Deze waren verdeeld in drie poules van zeven. Elke poule speelde een halve competitie. De nummers 1 tot en met 4 van elke poule plaatsten zich recht streeks voor de winnaarspoule en de nummers 5 tot en met 7 konden zich door het winnen van de verliezerspoule alsnog classificeren voor de winnaars poule. Uiteindelijk ontstonden er vijf winnaarspoules van drie personen. Ook hier werd een halve competitie gespeeld en de vijf winnaars plaatsten zich voor de finalepoule. Door dit systeem kon iedereen toch minimaal 4'/2 uur tafeltennissen en kwam zodoende ruimschoots aan zijn trekken. Een ieder was hierover dan ook erg enthousiast en vond dit veel leuker dan het afvalsysteem dat in voorgaande jaren gehandteerd werd. Vandaar dat het bestuur van Tetak dan ook heeft gemeend deze ingeslagen weg de ko mende jaren te blijven volgen. De drie De uitwedstrijd tegen Sint Boys werd zondag door ZDH overtuigend gewon nen. De winst werd behaald in de tweede helft na een spannende eerste helft waarin de ploegen in kracht zeer aan elkaar gewaagd waren en aan beide kanten diverse kansen ontstonden. Kansen die echter geen punten ople verden. Na de rust werd deze gelijkopgaande strijd aanvankelijk doorgezet en pas na dertig minuten spelen wist Dik Schoen van Sint Boys te scoren. De gelijkmaker kwam niet lang daarna uit een penalty voor ZDH. Wilco Bakker werd in het strafschopgebied door Leo de Pee in de tang genomen en de strafschop, geno men door Henk de Ruyter, leverde 1 1 op. ZDH had de smaak te pakken en wist nog geen vijf minuten later op voorsprong te komen door een doelpunt van Wilco Bakker die een verdwaald schot van Abe Zijm beheerst opving. Eindstand 1 —2 voor ZDH. Op de voorlaatste clubdrive behaalde het koppel H. Spigt en A. Bakker met 7109 punten de eerste plaats gevolgd door J en W. Witte die 6965 punten behaalden Op de derde plaats kwamen J. en Th. Witte met 6901 punten, die daarmee een belangrijk deel van hun achterstand op de leiders Peter en Riet van Heerwaarden goedmaakten. Daar zij op de laatste avond nog tegen elkaar moeten spelen, zou deze partij nog wel eens de beslissing van de competitie kunnen brengen en dat was haast met meer verwacht. Ook in de derde periode is de beslissing nog lang niet gevallen. De dames A. Vermue en M. Timmer man haalden iets van hun achterstand in door een score van 6825 punten. P. Veeken en D. Witte scoorden 6823 punten en zijn ook nog lang niet kansloos voor een ereplaats in de totaalstand. Dat is ook zo met de kop pels H. Bakker en C. Vinke (6815 pun ten) en het echtpaar J. Spaans (6795 punten), die met het koppel Vermuë- Timmerman de derde periode aanvoe ren met een onderling verschil van niet meer dan 130 punten. Daar zij in de totaalstand dok nog geducht meetellen is er nog volop running te verwachten op deze laatste competitie drive zoals uit de volgende standen blijkt: Stand derde periode: (resp. punten, marsen) Echtp. J. Spaans 49360 14 A.Vermuè-M. Timmerman 49346 21 H. Bakker-C. Vinke 49236 24 Ofrein-Biesboer 47829 13 Totaalstand na 96 partijen: Echtp. P. v.Heerwaarden 155072 51 J. en Th. Witte 154223 44 Echtp. J. Spaans 153108 56 P. Veeken-D. Witte 152893 40 H. Bakker-C. Vinke 152654 55 Afgelopen zaterdag werd de uitwis seling met Wieringen gespeeld. Welis waar wist Texel deze keer te winnen maar de achterstand van 8500 punten die in de eerste ronde werd opgelopen kon lang niet goed gemaakt worden, zodat de klaverjasclub van Wiron de beker mee naar huis mocht nemen. Wel bleven de meeste andere prijzen nu op Texel; zo kwam het koppel P. van Heerwaarden-P. Veeken met 7563 pun ten ruim op de eerste plaats. Tweede werden B. Keijser en Th. Witte met 7126 punten. Tevens werd Th. Witte winnaar van het persoonlijk klassement en werd P. van Heerwaarden hierin tweede, maar zoals gezegd, was de beker voor Wieringen in deze zeer geslaagde uit wisseling. voorronde-poules waren naar sterkte ingedeeld, zodat elke deelnemer op zijn eigen niveau kon spelen en de minder goede spelers niet door de betere van de tafel werden geveegd. Finalepoule Na de voorrondes, de verliezers- en winnaarsrondes konden om half vier de wedstrijden voor de finalepoule van start gaan. Daarin hadden zich geplaatst Frans Room, Erik Kramer, Ruud Neuhoff Lieuwe van der Veen en Max Hage- doorn. Laatstgenoemde twee spelers moesten tegen elkaar beginnen en dit, zo zou later blijken, was meteen al de beslissingspartij voor de eerste en twee de plaats. Het werd een zeer spannende driesetter. Lieuwe van der Veen won de eerste set vrij eenvoudig met 21 14. In de tweede set kwam Max Hagedoorn goed terug en won deze met 22 20. De derde set werd helemaal spannend. Na een 20 18 achterstand voor Max Hagedoorn kwam deze tot tweemaal toe voor te staan met 22 21 en 23 22, maar moest uiteindelijk toch met 25 23 in Lieuwe van der Veen zijn meerdere erkennen. Hierdoor werd Lieuwe van der veen de nieuwe Texelse kampioen en Max Hagedoorn tweede. Frans Room, Ruud Neuhoff en Erik Kramer maakten er ook een zeer spannende affaire van. Alle drie hadden één partij gewonnen en zelfs de setstanden waren gelijk, nl. drie voor en zes tegen. Door alle punten in de sets op te tellen kwam men tot de beslissing. Ruud Neuhoff kwam met 158 166 (-8) al enige vrouw zeer verdienstelijk op de derde plaats. Frans Room kwam met 164—178 (-14) op de vierde plaats en Erik Kramer met 154 169 (-15) behaalde de vijfde plaats.Bij vijven kon Martin Jansen door het uitreiken van de vijf fraaie prijzen en de wisselbekers het toernooi afsluiten en kon, zowel het Tetak bestuur als alle deelnemers, terugzien op een geslaagd sportevenement dat bovendien erg sportief is verlopen. Het meest kwiek was dikwijks de keeper van Kwiek. Op deze foto onderschept hij keurig een corner van Jos Wessels. Texelse Boys is er niet in geslaagd de belangrijke wedstrijd tegen Kwiek '78 in winst om te zetten. Beide ploegen moesten overtuigd zijn van het belang van deze wedstrijd maar dat bleek niet uit het spel. Mat en vaak rommelig voetbal leverde aan beide kanten niet het resultaat op dat werd verwacht. Vooral Kwiek maakte zondag, ondanks de winst, de naam van koploper niet waar. Het tweede doelpunt uit een penalty was een ..cadeautje" en een gelijkspel zou de verhoudingen beter hebben weergegeven. Ook de Boys knokten niet genoeg voor de punten en het lag vooral aan de stevige achter hoede dat de Texelse ploeg niet meteen onder de voet werd gelopen. De Boys achterhoede speelde een goede wedstrijd, maar moest toch toe zien dat keeper Kees Koopman twee maal kansloos gepasseerd werd. Ook de Kwiek achterhoede gaf de Boys voor hoede weinig gelegenheid om gevaarlijk te worden maar kwam na een kwar tier spelen goed weg. Alfred Bakker liep goed door op een hoge bal, passeerde de uitgelopen Kwiek doelman maar zag de bal net over de lat gaan. Na een half uur spelen had Kwiek meer succes. Laatste man Pieter Dutn was mee opgekomen om zijn aanval te steunen. Dit werd voor de Boys echter noodlottig. Uit de afgeslagen Boysaan- val werd J. Pronk uitstekend gelanceerd die nu een vrij veld voor zich had en de Boys keeper zeer beheerst het nakijken gaf. De Boys kregen in het begin van de tweede helft het tweede doelpunt tegen door een sterk betwiste strafschop. Deze werd veroorzaakt door Nico Zoe telief die even aarzelde met wegwerken, prompt op zijn huid werd gezeten door een Kwiek aanvaller en bij zijn poging om alsnog de bal te bereiken de tegenstander tegen de hielen tikte. Risico's De Boys probeerde met man en macht in die stand verandering te brengen en namen daarbij alle risico's. Dat Kwiek geen voordeel wist te halen uit de ruimte die ze kregen pleit niet in hun voordeel. Aan de andere kant echter bleven alle inspanningen zonder resultaat tot vijf minuten voor tijd. Pieter Duin die de spanning nog even terug bracht door een prima afstandschot de Kwiek doelman verstijfd liet staan. De gelijkmaker zat er echter met meer in. Met financiële steun van de beheers commissie van het dorpshuis houdt de buurtvereniging Kogerstraat-Schoon- oordsingel-Witte Kruislaan zondag a.s.' de jaarlijkse palmpaasoptocht van Den Burg, De start is deze keer het Jan Dirkszoord om 14.15 uur. Het opstellen begint om 14.00 uur. Kinderen die willen meedoen krijgen bij de start een nummer' Na afloop krijgen ze bij inlevering daarvan een surprise. Aldus wordt bereikt dat alleen kinderen die de hele optocht meelopen worden beloond. De route is als volgt: Jonkerstraat, Kogerstraat, Schoonoordsingel, Witte Kruislaan, Burgerhoutstraat, De Zes, Gasthuisstraat, Hollewal, Lijnbaan, Gasthuisstraat, Schoorwal, Vaargeul, Jonkerstraat, Willem van Beierenstraat Jan Dirkszoord. De Koog In De Koog start de Palmpasen optocht om half elf bij de Lubertischool. De stoet wordt voorafgegaan door de Koger drumband die ook de route be paalt. De optocht is rond kwart over elf afgelopen. SVC heeft het zaterdag niet kunnen redden tegen de rivaal Schoort. Beide teams staan onderaan de ranglijst en na het 3 1 verlies van SVC staan de Cocksdorpers nu definitief onderaan. De teams waren zoals verwacht aan elkaar gewaagd en het was te wijten aan de sterke eerste helft van Schoorl (met twee doelpunten) dat SVC niet meer terug kon komen. Beide partijen hadden veel kritiek op de scheidsrechter die niet of te weinig op overtredingen reageerde en wat agressievere spelers de ruimte gaf zich uit te leven in hard spel. Na een half uur spelen werd een SVC verdediger onder uit gehaald maar de Schoorl man mocht doorspelen en wist 1—0 te scoren. Uit een vrije trap net buiten het strafschopgebied wist Schoorl op knappe wijze op twee doelpunten te komen en pas na de rust zag SVC kans iets terug te doen. Dat gebeurde nadat Schoorl uit een corner het derde doel punt maakte (al ging de bal draaiend over de achterlijn). Piet Postma wist in een goed opgezette aanval 3 1 te scoren. Daarna werd het „schoffelen" op het Schoorl veld. Praktisch alle spelers weerden zich agressief en het spelpeil zakte met de minuut. Mede hierdoor bleven mooie combinaties uit en werd aan beide kanten niet meer gescoord. Zaterdag moest Tetak 1 het in Hoorn tegen medekoploper Disnie 5 opnemen. De eerste partijen voor Tetak 1 verliepen uiterst nerveus. Vooral Max Hagedoorn had daar erg veel last van, waardoor hij van de zwakste speler in twee sets verloor. Ook Ruud Neuhoff verloor haar eerste partij kansloos in twee sets. Lieuwe van der Veen bracht de stand weer terug op 1—2 door een fraaie overwinning. Het.dubbelspel, gevormd door Lieuwe van der Veen en Max Hagedoorn, zette geen zoden aan de dijk. In twee sets werd deze verloren. Disnie 5 nam op een gegeven moment een 4—2 voorsprong maar Tetak 1 wist weer langszij te komen. Er werd beter gespeeld en er waren plotseling meer kansen voor de Texelaars, Maar de laatste twee partijen werden door Ruud Neuhoff en Max Hagedoorn verlgren, zodat het een 6 4 nederlaag voor Tetak 1 werd en het kampioenschap verloren. Tetak 2 had in Zwaag geen enkele moeite met het vrij zwakke Wham Wham 4. Zowel Martin Jansen, Frans Room als Fred Mosk waren erg goed op dreef. Alleen Fred Mosk liet in zijn eerste partij een steek vallen, maar verder werden alle partijen zeer overtuigend door de Texelaars gewonnen. Ook het dubbelspel, gevormd door Frans Room en Fred Mosk, werd een knappe zege voor het Tetak duo, waardoor Tetak 2. uiteindelijk tevreden met een 9—1 over winning huiswaarts kon keren. Een aanva! van Alfred Bakker van Texelse Boys wordt geblokkeerd door de laatste man van Kwiek en de keeper. De sportvissersclub heeft voor de komende tijd verschillende activiteiten op het programma staan. Op zaterdag 10 april wordt om 14.00 uur verzameld bij het fanfaregebouw aan de Witte Kruislaan om pieren te steken. Op maandag 12 april (tweede paasdag) is een grote viswedstrijd gepland aan de dijk bij Oudeschild, Naar schatting zullen tussen de 60 en honderd perso nen meedoen Voor deze wedstrijd zijn controleurs nodig. Wie mee willen hel pen kunnen voor 8 april bellen naar (02220) 3986. Deelnemers voor deze wedstrijd dienen zich eveneens voor 8 april op te geven Hiervoor kan gebeld worden naar (02220) 3986 of 4023. De kosten zijn 715,— inclusief vijftig pieren. De jeugd onder de zestien betaalt een tientje. Er zijn vele prijzen te winnen, waaronder een draagbaar tele visietoestel. De wedstrijd begint om 9.15 uur en duurt drie uur. De prijsuit reiking is in het dorpshuis van Oude schild, Klasse A: Paal 19-Texel Vastgoed Visman Eethuisje-Dubbel EL Strandplevier 1-Vitaminebron De Koogel-'t Steigertje Fun-Holly Hobbie 't Cafeetje-Paal 9 Klasse B: Malisa-Graaf spuiterij Jan Toes bv Reizenburo-Mevo Wielwaal-24 Strandplevier 2-T earn 23 Dames trio league: CCCM-T Fords Stumpers-Kwartet The Kids-De Goot Dinsdag league: De Luwe Boshoek-Kwartet Slagerij Ott-De Kagers Gamma-Loodg.bedr. Zijm 4-1 4-1 4-1 4-1 3-2 3-2 4-1 4-1 4-1 3-2 3-2 4-0 3-1 3-1 4-1 4-1 3-2

Texelsche Courant | 1982 | | pagina 9