Eerste helft brengt Texel overwinning Oosterend speelt gelijk tegen Twisk (1-1) Grootste overwinning in 15 jaar voor De Koog 300ste wedstrijd K/aas Dirk Koorn Tetak 1 had weinig moeite met Doko 4 Voetbaluitslagen Tex. Boys won onverdiend SVO/Z 1-DPSV 1- Mededeling S.v. De Koog Texel B1 kampioer PAGINA 8 TEXELSE COURANT DINSDAG 6 APRIL 1 Een van weinige mooie aanvallen van Texel in do tweede helft. Rob van der Stap passeert drie spelers van Meervogels en komt alleen voor de keeper, zijn inzet wordt echter gestopt Vooral dankzij een sterk gespeelde eerste helft, heeft Texel een verdiende 2—0 overwinning behaald op Meervogels uit Akersloot. Voor het begin van deze wedstrijd werd Klaas Dirk Koorn gehuldigd wegens het spelen van zijn 300ste competitiewedstrijd. Uit handen van SVO voorzitter Bob bakker ontving hij een bon voor de aanvulling van zijn wijnkelder. Keeper Charles lepenburg overhandigde hem namens de spelers een boekenbon en een bos bloemen. Ook zijn vrouw werd in de bloemen gezet. De spelers wilden waarschijnlijk ook in het veld laten zien dat zij hun aan voerder wilden eren, want Texel startte overdonderend. Binnen enkele minuten stond Texel op 1—0. Rob van de Stap was de maker van dit doelpunt. Uit een afgeslagen corner ontving hij de bal van Gert Pansier, passeerde op zijn bekende getructe manier enkele spelers en de keeper en scoorde beheerst het eerste doelpunt. Gesteund door deze vroege treffer groeide Texel tot een hoogte die men deze competitie nog niet had bereikt. Het publiek kon genieten van snel uitgevoerde combinaties en technisch goed voetbal van Texel zijde. Voeg daarbij nog een agressieve manier van spelen en goed stoppen van Meervogels en doelpunten konden daarom niet uit blijven. Scherp Na 15 minuten spelen ging Gerrie Plaatsman goed door aan de linkerkant en trok de bal scherp voor het doel en weer was de attent reagerende Van de Stap aanwezig om 2—0 aan te tekenen. Texel bleef doorgaan met goed voet ballen maar vergat" de score op te voeren. Op wonderlijke wijze kon Meer vogels de schade beperkt houden. Met name de erg goed spelende Louis Uriot en Rob van de Stap waren een kwelling voor de Meervogels verdediging. Solo Na een goede solo vond Uriot eerst en keeper op zijn weg om even later vallend naast te koppen. Dat er grote paniek heerste bij Meervogels bleek wel uit het feit dat tot tweemaal toe bijna de bal in eigen doel werd gewerkt. Maar met een grote dosis geluk kon de ploeg uit Akersloot de schade beperkt houden. Dat Texel veel kracht had gebruikt in de eerste helft bleek wel uit het voetbal van de tweede helft. Vooral de voorhoede met uitzondering van de onvermoeibare Louis Uriot bleek niet meer in staat om constant Meervogels onder druk te houden. Dit resulteerde in een toene mende druk van Meervogels zonder dat de ploeg echter gevaarlijk kon worden Richting Dit kwam vooral doordat de Texel achterhoede bewees dat ook zij hun mannetje staan al ontaarde dit te vaak in slecht weggewerkte hoge ballen die alle gevoel van richting misten. Geruime tijd was het leer meer in de lucht dan op de grond en werd er maar wat aange rommeld, waarbij Meervogels enkele keren het geluk en de inzet had Texel te snel af te zijn. Keeper lepenburg wist de enkele gevaarlijke bal echter buiten doel te houden Het publiek was verwend door een schitterende eerste helft en kon moeilijk genoegen nemen met het rommelige spelpeil Martin Land en Rob van de Stap wisten beide nog één keer echt gevaarlijk te worden waarna Land het veld moest ruimen voor Wilke Was senaar die ook niet in staat bleek te scoren. De lange spitsen van het „fa milie-elftal" Meervogels kwamen echter ook nauwelijks aan de bak. Zij werden veelvuldig uitgeschakeld door Paul van Exel, Henk Jan Klok en Gert Pansier. Zo bloedde deze wedstrijd eigenlijk dood vooral omdat Texel niet meer in staat bleek stevig aan te dringen en genoegen nam met de 2 0 voorsprong. Met deze overwinning heeft Texel vier punten achterstand op de koploper en draait dus weer mee in de kopgroep. Zaterdag werd de voorjaarscompetitie 1981-1982 in sportzaal De Ferrever voor beide Tetak tafeltennisteams afgeslo ten. Tetak 1 speelde tegen Doko 4 uit 't Zand en Tetak 2 nam het op tegen Aktief 1. Het was aan de spelers van Tetak 1 goed te merken dat de strijd reeds gestreden was. Er werd niet agressief gespeeld en de humor voerde de bo ventoon Zodoende kon het gebeuren dat 9 van de 10 partijen in drie sets gespeeld werden, maar dit impliceert niet dat Tetak 1 met deze tegenstander zoveel moeite had. Als er in de derde set weer serieus gespeeld werd, namen de Texelaars weer snel een voorsprong. Dit overwicht kwam dan uiteindelijk ook goed naar voren in de eindstand. Met een 10—0 zege konden de Tetak 1 spelers huiswaarts keren. Tetak 2 had het heel wat moeilijker tegen kampioenskandidaat Aktief 1, Zowel Martin Jansen, Fred Mosk als Ronald Winter hadden hun handen hier meer dan vol aan en waren niet opge wassen tegen dit geweld. Toch zagen alle Tetak 2 spelers kans een partij in winst om te zetten. Het dubbelspel ge vormd door Martin Jansen en Fred Mosk werd een twee sets nederlaag voor de Texelaars. In de eerste set ging de strijd nog gelijk op, maar in de tweede set was men toch kansloos: 19—21 en 10—21Mede hierdoor moest Tetak 2 de competitie met een 7—3 nederlaag afsluiten en kunnen beide Tetak teams in de zomermaanden weer nieuwe krachten opdoen voor de ko mende competitie die medio september van start zal gaan. Als alle Texelaars hun afgedankte glas en oud papier voortaan apart zouden houden, zou het Texelse huisvuilprobleem al voor een groot Zaterdag 3 april 1982 Afdeling Noordholland: SVO/Z-DPSV 1-3 Cocksdorp /Z-Alw. Forward 0—2 HCSC 8-SVO/Z 3 2-4 Junioren: Texel B1-Watervogels BI 1—0 WGW B3-De Koog BI 9-0 HCSC B5-Oosterend B1 0—20 Conzelo B2-Tex. Boys B1 7—0 Watervogels C1-Texel C1 3—3 SVAP C1-Tex. Boys C1 1-3 Cocksdorp C1-Oosterend C2 3—3 Watervogels C2-Texel C3 10 1 Meisjes junioren: WS W-Oosterend 0—4 Pupillen: Afdeling D: Texel D1-De Koog D1 6—0 Tex. Boys D1-Oosterend D1 3—0 Oosterend D2-Tex. Boys D2 4—1 Texel D2-Tex. Boys D3 0—5 Texel D4-Texel D3 0—14 Afdeling E: Cocksdorp E1-Texel El De Koog E1-ZDH E1 Tex. Boys (m)-Oosterend E2 Texel E3-Texel E2 Afdeling F: Tex. Boys F1-ZDH F1 Oosterend F1-Texel F1 Texel F2-Tex. Boys F2 Texel F3-Oosterend F2 Zondag 4 april 1982 Vierde klasse KNVB: Texel -Meervogels Afdeling Noordholland: Twisk-Oosterend ZDH-Dirkshorn Winkel-De Koog Zaanse Boys-Tex. Boys Texel 2-DTS 2 JVC 3-Texel 3 Oosterend 2-SRC 3 HRC 7-Oosterend 3 Tex. Boys 3-Schagen 3 Zeemacht 4-Texel 4 Texel 5-Oudesluis 3 Dames: Tex. Boys-IVV GSV-Tex. Boys 2 De voorzitter van SVT, feliciteert Klaas Dirk Koorn met zijn voetbaljubileum. Koorn speelde zondag zijn 300ste competitiewedstrijd. Oosterend is er tegen Twisk niet in geslaagd de overwinning binnen te halen. Twisk dat onder aan de ranglijst in de competitie staat leek aanvankelijk een gemakkelijk slachtoffer voor de Oosterenders te worden. SVO kreeg di verse goede kansen maar de Oosterend aanvallers faalden in de afwerking. Na rust nam Twisk zelfs de leiding via een afstandschot van R. Strobos en Ooster end moest keihard werken om uit deze uitwedstrijd nog een punt over te houden. Dit lukte in de slotfasse via Piet Koning die gehinderd door meerdere Twisk verdediger de Twisk doelman kansloos passeerde. De eerste helft was duidelijk voor Oosterend. Met goed aanvallend voet bal werd twisk onder druk gezet. Al na vijf minuten spelen kreeg Piet Koning een goede mogelijkheid om te scoren maar de Oosterend aanvaller schoot veel te gehaast waardoor de Twisk doelman de bal vrij gemakkelijk kon onderscheppen. Na ongeveer een kwartier spelen kreeg Gerard Legierse een enorme kans om zijn ploeg op voor sprong te zetten. Legierse ontweek de buitenspel-val van de tegenstander en leek te gaan scoren. De Oosterend aanvaller wachtte echter te lang met schieten zodat hij op het laatste moment toch nog door een Twisk verdediger werd gehinderd en zijn inzet verdween naast het doel. Stug Oosterend bleef, ondanks het feit dat er niet gescoord werd, stug doorgaan. Twisk slaagde er niet in om onder de Na twee nederlagen eindelijk weer een overwinning voor de Boys en wel tegen Zaanse Boys. Het vertoonde spel was vooral in de eerste helft matig of eigenlijk slecht. Zaanse Boys was beter, voetbalde tot bij het strafschopgebied prima, maar dan was het gebeurd. De Texelse Boys kwamen in die periode tot slechts een vermeldenswaardige aanval waaruit Alfred Bakker de lat uitpro beerde. Een kwartier na de rust kwamen de Boys op een 1—0 voorsprong. Uit een hoekschop kopte Pieter Duin richting Zaanse doel. Veel richting of vaart zat er niet in maar deze actie leverde de debuterende Zaanse doelman dermate veel problemen op dat hij de bal in eigen doel stompte.Zaanse Boys creëerde meer druk maar trof het niet met de Texelse achterhoede die in prima vorm verkeert. Toch kwamen ze een kwartier voor tijd op 1 1 en kwamen daardoor in de winning-mood, maar dit brak ze vijf minuten voor tijd lelijk op. Paul van Heerwaarden ontfutselde de ver opge rukte Zaanse Boys ausputzer op de Boyshelft de bal en kwam op zijn run naar het vijandelijke doel geen tegen stander meer tegen. De Zaanse Boys keeper had geen schijn van kans en dat betekende een nog on verwachtte 2—1 zege voor de Texelse Boys. Door dit resultaat en puntverlies van de con currentie zijn de Boys weer in de race om de periodetitel. Zaterdag heeft SVO een nederla geleden waarvoor in grote lijnen de vt dediging van SVO verantwoordel was. Men trad niet doortastend genoi op. Gezien het vele werk wat SVO i het middenveld en in de voorhoe gedaan heeft, is de uitslag wat gefit 9 teerd. 2-0 1-1 1-2 2-7 1-2 2-0 1-5 2-0 4-4 2-4 2-1 5-2 DPSV is samen met SVO uit de deri klasse gepromoveerd en het was de 31 middag een prestige kwestie wie winnaar voor de dag zou komen. I SVO was Marco Drijver vervangen vo Rob Haak die met een gebroken enk nl dit seizoen niet meer zal spelen en Hei 0 Witte als vervanger voor Rien Brouwi 3 De aanvallen kwamen over en weer i 3 de kansen die er kwamen werden w slordig behandeld. DPSV dat de aanvi len geconcentreerd opbouwde zou eerste gaan scoren. De rechtsbuit! speelde zich knap vrij en een spitsspel die, doordat Marco Drijver de bal ni tijdig weg kon stompen, mocht fra inkoppen: 0—1. Hierna ontstond w rommelig spel dat duurde tot het rus la signaal. Na de rust een fanatiek op" rerend SVO met verschillende kanse Henk Witte die van alles probeerde h aan de laatste man van DPSV één c van geen wijken wist. Uit de spaarzarrl aanvallen die DPSV kon opzetten kref deze ploeg wat medewerking van ei SVO verdediger want deze raakte p ongeluk de bal na een schot van ei' DPSV speler en deze veranderde vaf richting, waardoor Marco Drijver kan loos was. >t druk van de Oosterenders uit te komen. Na ongeveer 25 minuten spelen hadden de Gortbuukers bepaald pech toen Bas van Keulsdom tegen de lat kopte. Jan de Vries lanceerde Oosterend aanvaller Piet Koning die via zijn snelheid de Twisk verdediging kansloos maakte. Zijn voorzet werd door de goed meege komen Van Keulsdom echter keihard op de lat gekopt. De terugspringende bal had alsnog in een doelpunt omgezet kunnen worden, maar Frits Bakker schoot hoog over. Vechten Vlak voor rust kreeg ook Twisk enkele kansen. Oosterend gaf het initiatief enigszins uit handen en prompt profi teerde de thuisclub. Door enkele goede reacties van doelman Roel Veldman bleef de Oosterenders een overigens onterechte achterstand bespaard. Na rust bleek het spelbeeld totaal ver anderd. Twisk vocht voor de laatste kans om de degradatie te ontlopen en bracht daarmee SVO in grote moei lijkheden. Al na tien minuten spelen in de tweede helft nam Twisk een voor sprong. Een hard schot van R. Strobos verdween onhoudbaar voor doelman Veldman in de bovenhoek. De Ooster enders probeerden wel de bakens te verzetten maar de beste kansen waren toch voor de thuisclub. Gehinderd Een kwartier voor tijd was het toch Piet Koning die beide ploegen op gelijke hoogte bracht. Gehinderd door meer dere Twisk verdedigers wist Koning toch te scoren. Gezien het spelbeeld over de gehele wedstrijd was deze gelijkmaker dik verdiend. Met wat geluk had Oosterend in de slotfase de over winning zelfs nog kunnen grijpen, maar ook nu ontbrak het aan zuiverheid bij de afwerking van de kansen. Moed Het pleit voor SVO dat met met del» 0—2 achterstand nog de moed opbracl 0 voor beter resultaat te knokken en h 5 miste zijn uitwerking niet want uit er e corner scoorde dan wel een DPSV-er eigen doel maar dit kwam omdat DPS onder grote druk stond. Het public 1' begreep dat een overwinning nog mi gelijk was en moedigde met nog tic minuten te spelen flink aan. Maar o| nieuw kwam DPSV in balbezit. En de; 3 aanval werd niet vastberaden gestoi 'i maar werd te zacht op de keeper ten i' gespeeld. De DPSV spits die razendsn reageerde twijfelde geen moment e J' maakte dankbaar gebruik van deze siti atie: 1 —3. Daarna brak de weerstand SVO maar dit was te begrijpen. Al mi al geen fraaie wedstrijd maar wel ééfri waarin SVO inzet getoond heeft en mc 3 toch eervol verloor. el ;l< «i o r-» t* VS De D-pupillen spelen woensdag o 18.30 uur een inhaalwedstrijd tegi Texelse Boys D1. De training van i meisjes begint daarom een half uur lal (19.30 uur). Kopie voor het clubbl; dient vóór donderdag ingeleverd worden bij J. van Beek. In de laatste competitiewedstri haalde Texel BI het kampioensch binnen. Watervogels B1, ook titelka», didaat werd met 1—0 verslagen. Tex B1 had de afgelopen competitie slech met één serieuze tegenstander te makf n.l. Watervogels. In Den Helder wei met 1 —0 verloren. De rest van de wei strijden werden met ruime overwii ningen (o.a. 26—0 en 24—0) afgesli ten. Watervogels liet slechts één pui liggen (0—0 tegen Zeemacht). Afgeli pen zaterdag moest de beslissing vallei Texel moest winnen om kampioen worden. In een nerveus en slecl gespeelde wedstrijd behaalde Texel hl kampioenschap. In de derde minuut va de wedstrijd tikte een Watervogelspeli de bal in eigen doel. Bij deze treffer blei het en Texel kon de bloemen in on vangst nemen. Met de invallers Harry Veldman en Peter Bremer moest De Koog het uit opnemen tegen het eveneens laag ge plaatste Winkel. In tegenstelling tot de thuiswedstrijd tegen Winkel was het zondag een zeer sportieve wedstrijd. Vanaf het begin van de wedstrijd was De Koog direct sterker, hetgeen al snel leidde tot het eerste doelpunt. Het was na 10 minuten de opgekomen Dick Oudendag die een hoekschop inkopte. De Koog creëerde vooral ruimte via de vleugels en kon vaak profiteren van het slecht finctioneren van de buiten- spelval van de thuisclub. Het tweede doelpunt ontstond na een mislukt schot van Wally van Beek. Zijn schot dreigde voorlangs te gaan, maar Richard Daal der schoof hem er alsnog in. De Koog kwam nog voor de rust op 0—4 door doelpunten van Arjan Verseput en Ger Bongers, bijna op indentieke wijze ge scoord over de uitlopende keeper. In de tweede helft kwam Peter Bremer in het veld voor Wally van Beek. Nadat deze invaller in het begin al pech had met een hard schot dat met ve moeite gekeerd werd door de keepe had hij even later succes toen hij allee voor de keeper verscheen en deze on speelde (0—5). Een inzet van Dii Oudendag werd met veel moeite g' keerd door de keeper van Winkel. Aa de andere kant moest John List oi enkele keren resoluut optreden. Duel Toch kwam Winkel enigszins fortuil lijk aan zijn eerste doelpunt toen ei aanvaller in een duel met Rob Flei nogal gemakkelijk tegen de grond gii en de scheidsrechter hiervoor een nalty toekende; 1—5. Ook Harry Vel man had een aandeel in de overwinni toen hij de bal ineens op de slof nai 1—6. Dezelfde speler had even lat pech, toen de bal via zijn hak voor voeten van een tegenstander belandd die toen alleen op doel af kon gaan f hem kansloos liet. In de slotfase bepaa de Cees van Beek de eindstand op 2- waarmee De Koog zijn grootste ove winning behaalde van de laatste 15 jaa

Texelsche Courant | 1982 | | pagina 8