Gamma wint ook Texel-beker imiiill Slier woog 398 kg ZDH door slechte afwerking ten onder ■MMM Zaalvoetbalprogramma Klaverjasclub Den Burg Gebroken teen bij jiu-jitsu Klein verlies voor SVC Bowlinguitslagen Duizend gulden voor Nicaragua Financiële redenen Kerkdiensten witte donderdag Geslaagd Voetbalprogramma pupillen m NSDAG 6 APRIL 1982 TEXELSE COURANT PAGINA 9 In een spannende finale heeft Gamma f|. gelopen week dankzij een 3—1 over- inning op Datsun, beslag weten te ggen op de Texel beker. Gamma zal exel volgend seizoen dan ook gaan srtegenwoordigen in de strijd om de .H. beker. Datsun wist in de finale oed partij te geven en vooral in de 1ste elft kreeg het enkele kansen. Pas l nkele minuten voor de wissel wist ouis Uriot Gamma op een voorsprong zetten. In de tweede helft was iamma de betere ploeg en vooral de latsun voorhoede had te weinig stoot- racht. Door enkele uitstekende red ingen wist Datsun keeper Jan Plaats- san de achterstand lang op 1—0 te ouden, maar voor een schot van Wilke Wassenaar moest hij toch buigen. Vijf minuten voor het einde bracht rain Kwahvati de achterstand voor J_s atsun terug op 2—1 maar even later iracht Rob van de Stap de beslissing loor 3 1 te scoren wat tevens de eind- tand werd. De kleine finale, om de erde en vierde plaats, ging tussen lubbeldik en Oosterend. Oosterend vas de iets betere ploeg en wist vier- taal te scoren terwijl Dubbeldik in de lotfase de goed keepende Roel Veld- nan nog eenmaal wist te passeren, 4—1 oor Oosterend. Voor de competitie leed in de derde lasse ZDH 3 de eerste nederlaag, 'egenstander PH Hotel moest deze vedstrijd winnen wilde het nog aanslui- mg houden met deze koploper. Via clkees van de Werdt en Piet Koning nam hi JH Hotel een 2—0 voorsprong maar net de wissel was de stand weer gelijk; 2. Het grieperige ZDH 3 kon na de vissel niet doordrukken en naar gelang ii Ie wedstrijd vorderde werd PH Hotel ni iteeds sterker en dankzij twee doel- ii >unten van opnieuw Piet Koning pakte 3| 'H Hotel met 4—2 de overwinning. Door deze uitslag heeft ZDH 3 met nog ai fier wedstrijden te gaan een slechter i loelsaldo dan PH Hotel, maar wel één n runt voorsprong. De Koog kwam in e Jeze klasse tot een goed resultaat door ti Je nummer drie KSMT 2 met 1—0 te rerslaan. Hans Beverdam scoorde in de ni /vedstrijd Question 2 tegen Oosterend 6 ié /ijfmaal en Question wist dan ook met ie i—3 te winnen. Datsun 4 voegde weer sen punt aan zijn totaal toe door tegen Texelse Boys 3 met 2—2 gelijk te spe en. Gamma 4 wist na een spannende partij met 4—3 van Texelse Boys 4 te «innen. 160241 51 158421 58 158417 45 157349 41 157313 57 155108 51 154729 57 154695 43 In de tweede klasse wonnen de kop lopers opnieuw. Texelse Boys nam bin nen vier minuten tegen Oosterend 5 een 3—0 voorsprong en bouwde deze uit naar een 8—1 overwinning. Dubbeldik 3 had het moeilijk met Jelleboog. Na een 2—0 voorsprong voor Dubbeldik 3 wist Jelleboog terug te komen tot 2—2 en kreeg het nog diverse kansen. Deze werden niet benut en Dubbeldik 3 pakte het initiatief weer over en won tenslotte met 4—2. Mok kwam tot de grootste over winning door Texelse Boys 2 met maar liefst 12—1 te verslaan. Tegen ZDH 2 had Oosterend 4 vijf minuten voor het einde nog een 1—0 voorsprong. Deze wist men niet vast te houden en vier seconden voor het einde wist ZDH 2 zelfs 2—1 te scoren en daarmee de overwinning te pakken. Amro en Nioz waren aan elkaar ge waagd en speelden dan ook met 2—2 gelijk. In de vierde klasse won koploper Nioz 2 opnieuw. Ditmaal wist het de Koog 2 met 5—1 te verslaan. Rab 2 tegen Texel veteranen 2 was lange tijd 2—2 maar in de slotfase scoorde Texel vet. 2 nog tweemaal zodat het met 4—2 won. Door twee doelpunten van Ben Gerritsen en een van Rinus Hoonderd en W. van Rossum scoorde KSMT 3 tegen ZDH 4 viermaal. Doordat Arie Dijker driemaal tegen wist te scoren pakte KSMT 3 met 4—3 de overwinning en zakte ZDH 4 terug naar de een na onderste plaats. Bij de A junioren won het beste team, De Koogel, met 5—0 van het toch lang niet zwakke Bremakker. Bij de ,,c-tjes" versloeg Dubbeldik Swarte Schaep met 4—2 en Pakhuus versloeg Ratronics 2 met 3—0. Promotie Vrijdag zal Gamma 1 de eerste pro motiewedstrijd gaan spelen. Dit zal een uitwedstrijd zijn tegen de kampioen van het rayon Alkmaar, Hink Tegel. Vorig seizoen kwam Gamma net een puntje tekort om naar de afdelingshoofdklasse te promoveren maar hopelijk lukt het ditmaal wel. Mocht Gamma namelijk weten te promoveren houdt dit in dat elke veertien dagen een „betere" zaal voetbalwedstrijd op Texel gespeeld zal worden. Tevens zal de spanning in de Texelse hoofdklasse toenemen omdat er dan meer kandidaten zijn om kampioen te worden. Wel zal het peil van de hoofdklasse dan iets omlaag gaan. Eerst zal Gamma zich echter bij de bovenste twee moeten plaatsen bij de promotie wedstrijden met steun van het Texelse publiek en hun vertrouwde inzet moet het dit seizoen mogelijk kunnen zijn. De overige tegenstanders van Gamma zijn: ABS/Boko (Zaanstreek); Marmag (Den Helder); IJsclub/KIL-Mazda (Water land); Pandora (Schagen) en FC Kayer (West Friesland). Ervaring Gamma 2 speelt op 16 april op Texel de eerste wedstrijd tegen de reserve kampioen van Den Helder, Telstar 2. Waarschijnlijk krijgt Gamma 2 het met deze wedstrijden erg moeilijk maar dit jeugdige team kan hier veel ervaring opdoen. De overige tegenstanders van Gamma 2 zijn: Scagha '66 2 (Schagen), Mariene 2 (Alkmaar), de Lelietapijt- Gezinsbad 2 (Waterland) en de reserve kampioen van Westfriesland en Zaan streek. Uitslagen zaalvoetbal Beker: Gamma-Datsun 3—1 Oosterend-Dubbeldik 4—1 Tweede klasse: Tex. Boys-Oosterend 5 8 1 Jelleboog-Dubbeldik 3 2—4 ZDH 2-Oosterend 4 2 1 Mok-Tex.Boys2 12—1 Amro-Nioz 2—2 Derde klasse: PH Hotel-ZDH 3 Datsun 4-Tex. Boys 3 Oosterend 6-Question 2 KSMT 2-De Koog Gamma 4-Tex.Boys4 Vierde klasse: De Koog 2-Nioz2 Rab2-Texel vet. 2 KSMT 3-ZDH 4 Junioren A: De Koogel-Bremakker Junioren C: Zwarte Schaep-Dubbeldik Ratronics 2-Pakhuus 4-2 2-2 3-8 0-1 4-3 1-5 2-4 4-3 5-0 2-4 0-3 Woensdag 7 april: 18.00 u. Cafeetje-Swarte Schaep 18.30 u. jun. B sel.-Amsterdam 19.25 u. jun. A sel.-Amsterdam 20.15 u. Gamma 4-Oosterend 6 21.10 u. Oosterend-De Zwaan 22.05 u. Nioz-Oosterend 5 Zaaldienst: Mantje Donderdag 8 april: 18.00 u. Alkema-Zegel Modes 18.30 u. Datsun-ZDH (jun.) 19.00 u. Zeeaas Veldman-De Koogel 2 19 30 u. Tex.Boys 4-KSMT 2 20.25 u. Tex.Boys 3-Question 2 21.10 u. Rab 2-Slufterhoek 22.05 u. Tex.Boys-Oosterend 2 Zaaldienst: Gamma Vrijdag 9 april: 18.00 u. Nuts-Pakhuus 18.30 u. Dubbeldik-Ratronics 2 19.00 u. Citroën-Ratromcs 19.30 u. KSMT 3-Gamma 4 20.25 u. ZDH 3-Question 21.15 u. Jelleboog-Datsun 22.05 u. Nioz 2-KSMT Zaaldienst: Slufterhoek Het echtpaar Peter en Riet van Heer waarden is toch nog onbedreigd win naar van de eerste klaverjascompetitie geworden. De onderlinge partij tegen nummer twee Theo en Jaap Witte met 200 punten verschil, wisten ze te winnen en liepen in de slotpartijen nog verder weg. Het echtpaar J. Spaans had nog een goede avond. Zij behaalden in deze drie partijen 5313 punten en passeerden daarmee juist Th. en J. Witte in de totaalstand. Tevens behaalden ze hier mee de derde periodetitel en werden ook winnaar in het klassement van gespeelde marsen. Deze slotavond werd gewonnen door het koppel B. Witte en mevr. Huisman, die in de drie partijen 5612 punten behaalde, op de tweede plaats kwamen J. Wiersma en C. Maas met 5569 punten. De derde plaats was voor het echtpaar J. Spaans met 5313 punten.. Zij behaalden in 99 partijen 58 marsen. Tweede en derde werden met 57 marsen H. Bakkeren C. Vinke en de dames Vermuë en Timmerman. Laatst genoemden behaalden dit seizoen het hoogste puntentotaal (7757 punten). Eindstand derde periode: (resp. punten, marsen) Echtp. J. Spaans 54673 16 A. Vermué-M. Timmerman 54137 25 H. Bakker-C. Vinke 53895 26 Totaalstand 99 partijen: Echtp. P. van Heerwaarden Echtp. J. Spaans J. en Th. Witte P. Veeken-D. Witte H. Bakker-C. Vinke P. van de Molen-R. Festen A. Vermuë-M. Timmerman M. Spigt-A. Bakker Bij de jiu-jitsu training in sportzaal De Ferrever deed zich zaterdagochtend een ongeluk voor, waardoor een lid van deze MST afdeling per ambulance naar het ziekenhuis in Den Helder moest worden gebracht. Een jeugdige Texelaar kwam tijdens een val met zijn voet tussen twee judomatten terecht waardoor zijn teen scheurde en het botgewricht uit zijn voet stak. De wond werd in het Gemini ziekenhuis gehecht en de jongen kon dezelfde dag weer huiswaarts keren. Tijdens de volleybalwedstrijd Tevoko 2 tegen Muwi 2 zaterdagmiddag in de sporthal brak een speler van Muwi een enkel. De voet van het slachtoffer stak onder het net door en juist toen hij wilde springen stapte een ander op zijn voet. u Er zijn van die voetbalwedstrijden waarin de club die beduidend minder goed speelt toch wint. Dat was zondag middag het geval bij de match ZDH- Dirkshorn, waarbij de thuisclub keer op keer het vijandige doel bestookte maar niet tot scoren wist te komen. Dirkshorn had het grootste gedeelte van de wed strijd alle moeite om de aanvallen te keren en kon slechts in de laatste tien minuten gevaarlijk worden, wat wel twee doelpunten opleverde. Eindstand 1 2 voor Dirkshorn. Bij een zege van ZDH had deze club nog volop mee kunnen draaien in de strijd om de periodetitel maar deze kans is nu verkeken. Voor ZDH was het alweer verlies op eigen veld. We schre ven het al eerder. De Hoornders lijken niet in staat voor eigen publiek compe- titiepunten te behalen. In tegenstelling tot uitwedstrijden die merendeels ge wonnen worden. Het aanbod van kansen dat ZDH, vooral in de eerste helft, creëerde, was zeer groot, maar van een doordachte afwerking was meestal geen sprake. En de keren dat dit wel het geval was troffen de Hoornders Dirkshorn keeper Jeen Hellinga op hun pad. Tot de rust bleef het 0—0 en dat was onterecht na het vuurwerk dat ZDH de volle 45 minuten had geleverd. In het begin van de tweede helft werd de inzet eindelijk beloond. Beheerst Wilco Bakker schoof het leer langs de muur naar Rob Zijm die uitstekend kon voorzetten naar Bram Brouwer. Deze kleine snelle speler wist de bal beheerst in te tikken: 1—0. ZDH was daarna een half uur bezig om de tweede treffer te plaatsen maar dat wilde maar niet lukken. De ballen vlogen over en langs het doel of werden met het grootste gemak gestopt en dit had een negatieve uitwerking op het moreel van de ZDH spelers. Het laatste kwartier van de wedstrijd was dan ook geheel voor Dirkshorn waarbij het leer als een flipperkogel de defensie van ZDH con stant op het verkeerde been zette. Wil Enting wist met een mooie kopbal de gelijkmaker te scoren en enige minuten later was het weer raak toen Belangrijke attractie van de gisteren voor de vierde keer gehouden Paas- veemarkt was het spelletje waarbij ieder in de gelegenheid werd gesteld het gewicht te raden van een van de ge- exposeerde slachtrunderen. Voor de deelnemende slagers viel de prijsvraag duur uit, want onder de 450 inzenders waren er maar liefst twaalf die het gewicht precies raadden: 398 kilo. Deze inzenders waren Annie Witte uit Eierland, mevrouw Stoepker-Noordijk uit Eierland, mevrouw R. Harmsen uit De Koog, mevrouw D. van der Vis- Vonk uit Oosterend, mevrouw A. Zijm- Nooij uit Den Hoorn, Siegfried Neu- mayer uit Duitsland (P.a. Diek 3 in Den Hoorn); Herman Barhorst uit Den Burg, Sjef Beers uit Den Burg, K. C. Zoetelief Roeper uit De Waal, J. Koolhof uit Den Burg, mevrouw Open den Kelder-Bar- horst uit Den Burg en S. Hoogerheide uit Den Burg. Alle genoemde personen hebben een rollade gekregen die in middels bij hen is bezorgd. De Texelse paasveemarkt is in verge lijking met soortgelijke evenementen op Sportvereniging De Cocksdorp heeft zich zaterdag aardig geweerd tegen Al ways Forward, de ploeg die er in de competitie ook niet zo best voor staat. Het moest vijfendertig minuten duren doordat Always Forward ook werkelijk gevaarlijk naar voren kwam en kon scoren. De overkanters gingen zaterdag snel in het offensief maar de SVC defensie had op een zware klus gerekend en wist de doelmond goed dicht te houden. Na tien minuten spelen kwam SVC uit de schulp en wist men enkele mooie aanvallen op te zetten die echter geen punten opleverde. De linksbinnen van Forward wist tien minuten voor rust onverwacht uit te breken en scoorde beheerst. Voor rust had SVC nog alle kans op een gelijkmaker maar voor doel mislukte veel. Na de thee moest SVC alles op alles zetten om de aanvallen te keren. Veertig minuten werden de Cocksdorpers bestookt en een enkele maal konden de eilanders zelf gevaarlijk worden. Na het tweede (omstreden) doelpunt van Forward was SVC niet meer in staat veel terug te doen en accepteerde de ploeg dat Forward ver diend won. A klasse: Vitaminebron-Vismans eethuisje 4 1 Dubbel EL-'t Steigertje 4—1 Paal 19-De Koogel 3—2 Texel Vastgoed-'t Cafeetje 3—2 Fun-Paal9 3—2 Strandplevier 1-Holly Hobbie 3—2 B klasse: Jan Toes bv-24 5—0 Team23-Martha 5—0 Ko Live-Malisa 5—0 Mevo-Sommeltjes 4 1 Wielewaal-Strandplevier2 4 1 Dinsdag league: Kwartet-De Kagers 4 54 54 Loodg.bedr.Zijm-Luwe Boshoek 1—4 Gamma-Slagerij Ott 4—1 Dames trio league: T Fords-The Kids 4—0 Klavervier-De Goot 3—1 Kwartet-CCCM 3—1 7 en 8 april wordt er niet gespeeld. het vasteland bescheiden van omvang, maar er zit groei in. Er werden deze keer dertig runderen getoond afkomstig van Texelse slagers, boeren en veehande laars. Henk Witte en Martin Boogaard exposeerden schapen. Cebeco en Dros Smederij lieten een aantal landbouw werktuigen zien. Alle bij de organisatie betrokkenen waren het er over eens dat de gemiddelde kwaliteit van het ge toonde zeer hoog was. De Paasveemarkt is een aangelegen heid van de Texelse slagers, maar in de praktijk berust de organisatie bij de heer J. Blauw uit De Waal. Als hij zijn zin krijgt wordt de show volgend jaar nog veel groter opgezet en zal ook vee van het vasteland worden aangetrokken. Slager Goënga uit Den Hoorn be waart aan de paasveeshow niet zulke beste herinneringen. Toen hij na afloop een van de stieren in de slachtplaats het genadeschot wilde geven, werd hij door het boze dier op de horens genomen en een eind omhoog gegooid. Goënga kwam met de schrik vrij. De verkoop van de vorig voorjaar uitgebrachte dichtbundel „De kleine traditie" heeft f1000,— opgeleverd voor het alphabetiseringsproject „Boe ken voor Nicaragua". Het geld is in middels overgemaakt. De Klein Traditie bevat werk van negen Texelse amateur-dichters In middels zijn 300 van de 400 gedrukte exemplaren verkocht met het genoemde financiële resultaat. De overige 100 bundels hoopt de uitgever, Het Tessels literatuurfonds, deze zomer kwijt te raken. In een bericht in de vorige krant stond dat hotelier Th. van Hoorn „om financiële redenen" de laatste fase van de brandpreventiemaatregelen niet tijdig heeft kunnen uitvoeren en daarom uit stel heeft gehad van B en W. Dit was juist, maar nu blijkt dat sommigen denken dat Van Hoorn in ernstige finan ciële problemen zit. Van Hoorn vindt dat schadelijk voor zijn bedrijf en ziet daarom graag vermeld dat het uitstel werd gevraagd omdat hij een bedrag aan WIR-premie niet tijdig heeft ont vangen. HERVORMDE GEMEENTEN De Cocksdorp 19.30 uur ds. Wolthaus, dienst van Schrift en Tafel Met medewerking van het interkerkelijk koor uit Den Burg o.l.v. Dyo Wassink. Collecte voor het werelddiakonaat. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg 20.00 uur, Dameskoor Van „Het Oranje Kruis" uit Oude- schild deden 19 kandidaten examen voor het Eenheidsdiploma EHBO. Allen zijn geslaagd. P. Bakker-Drijver, T. Beijert-Reuvers, R. Bruin, H. L. J. Brouwer-Gort, H. Dekker, A. Drijver, K. van Empel, J. van der Meer, R. de Porto-Roeper, A. Roeper, W. Schouten, W. Theloosen, R. Vlaming, A. Vlaming, R. Witte, J. Zijm, H. Verijzer, N. Witte en D. Scher mer. Wilco Bakker was zondag voor ZDH wel zeer onfortuinlijk in zijn pogingen tot scoren. Op deze foto wordt de bal, op het moment dat hij wil schieten, voor zijn voeten weggehaald. Piet Hellinga met een verrassend schot 1 —2 aantekende. ZDH kreeg nog enkele kansen maar wist niet meer op gelijke hoogte te komen en moest na het eind signaal gedesillusioneerd het veld ver laten. Woensdag 7 april 1982 Inhaalwedstrijden: Afdeling D: De Koog DI-Tex.Boys Dl, 18.30 uur Oosterend D2-Texel D4, 18.50 uur Afdeling E: Texel E1-Cocksdorp El, 18.30 uur Oosterend E2-Tex.Boys (m), 18.00 uur Afdeling F: Texel F3-Tex.Boys F2, 18.00 uur Zo kan het ook. Bram Brouwer van ZDH neemt een comer en op het moment dat de keeper van Dirkshom de bal wil pakken, wordt hij vastgehouden door een speler van ZDH. De scheidsrechter zag niets.

Texelsche Courant | 1982 | | pagina 9