\-ern. ft hW/r Texelaartjes O O lerR Waar laat U stickers maken 1/éSwrilie FAMILIEBERICHTEN 9 /y s- en de BRITTEN jaarvergadering Gemeenschap Eierland 9MINSDAG 20 APRIL 1982 TEXELSE COURANT PAGINA 3 gewaarschuwd: „Erika, kind, kluif niet zo. Straks heb je geen vingers meer over, alleen nog maar stomp jes." Ze zuchtte. Die goede paps. Ze waren alle vier dol op hem geweest. Hij had altijd voor zijn dochters klaar gestaan. Met hem was Erika vertrou welijker geweest dan met haar moe der. Moeder was altijd wat gereser veerd, dwong respekt af. Niet iemand om met allerlei kleine problemen las tig te vallen. Behalve voor Petra, peinsde Erika. Als kind al holde Pe tra altijd naar haar moeder om ge troost te worden, zelfs al moest ze haar daarvoor op de slaapkamer sto- den. Iets wat de andere drie nooit ge durfd hadden. Ja Petra was altijd meer naar moeder getrokken. Leek ook op haar. Hetzelfde donkere haar, hetzelfde knappe, trotse gezicht. Moe der had altijd een voorkeur gefcad voor Petra, hoewel ze steeds getracht had dit niet te laten blijken. Maar als kind voelde je zoiets duidelijk aan. Heel anders was het met paps; hij had van hen alle vier evenveel ge houden. Ja hij hield van ons alle vier evenwel, besefte Erika nu duidelijker dan ooit. En het geweldige was dat hij ieder van ons de indruk gaf net iets meer voor hem te betekenen dan de andere drie. En dat was geen tak- tiek geweest maar pure liefde. Altijd was er gelegenheid geweest voor een persoonlijk gesprek. En wat de problemen ook mochten zijn of wat je ook uitgehaald had, op dat mo ment was jij de liefste dochter voor wie hij zich geheel inzette. Hij had niemand voorgetrokken, of misschien Liane een beetje? Ach nee, Liane werd als jongste van het gezin met een wat zwakke gezondheid door hen allemaal verwend. Erika zakte weer op een kussen en staarde voor zich uit. Waarom had paps de vorige maand dan toch die betaling geëist? Hij had zijn secre taresse een brief laten schrijven aan Koos waarin hij vroeg wanneer de eerste termijn van de aflossing nu ein delijk eens overgemaakt werd En dan op zo'n manier, dacht Erika bitter. Juffrouw De Vries een brief laten tikken zodat iedereen het zou weten. Dat mens kon het immers aan ieder een rondverteld hebben dat zij bij haar vader in de schuld stond. Waar om had paps haar gewoon niet even gebeld? Misschien had ze dan nog wel wat uitstel kunnen krijgen. Niet dat ze daarop voorbereid geweest was hem ooit een cent te moeten terug betalen. Weliswaar was dat de voor waarde geweest waarop hij hen het geld ter beschikking had gesteld, maar ze had steeds gemeend dat hij alleen voor de vorm over voorwaarden ge sproken had. Om niet de indruk te wekken dat de ene dochter meer kreeg dan de ander. Maar tot haar verbazing was haar de vorige maand gebleken dat haar vader alles zwart op wit had gesteld en dit door Koos had laten ondertekenen. Iets dat Koos haar nooit verteld had. En nu was hij dood. Erika onder drukte een snik. En alleen omdat hij nu dood was, zouden ze niets van hun schuld hoeven af te lossen... als paps tenminste woord had gehouden. Hoe lang was het geleden dat zij met hem dat gesprek had gehad. Een jaar? Nee langer. Het moest zeker anderhalf jaar geleden geweest zijn. „Dus je weet zeker dat je met die jongen wilt trouwen?" had haar vader gevraagd. „Ja paps, heel zeker." „Maar waar wil je dan van leven?' Koos had toen nog op de kunst- akademie gezeten, zonder veej sukses overigens. „Toch niet van jouw salaris?" Ze had geglimlacht. Het salaris dat ze in die tijd verdiende als receptio niste was inderdaad een lachertje ge weest. Als haar vader haar toen niet een royale toelage had gegeven, had ze nooit op kamers kunnen wonen. Zeker niet op luxueuse wijze die ze altijd gewend was. „In het begin zal Koos natuurlijk nog niet zoveel verdienen, maar dat zal veranderen. Hij zegt dat de tijd nog niet rijp is voor zijn werk. Het zal nog een paar jaar duren voordat de mensen zullen inzien dat wat hij maakt werkelijk de moeite waard is. Heus paps. Koos wordt een beroemd beeldhouwer, en zo lang zal het niet meer duren." „Hm." Paps was niet overtuigd. „Misschien zou u ons kunnen hel pen de moeilijke tijd te overbruggen door een toelage? Toe paps, kijk niet zo. Zo gek is het toch niet wat ik u vraag. Vroeger werden kunstenaars toch ook geholpen door de adel en de rijke burgers." Charles Veendaal had een glimlach niet kunnen onderdrukken. Wat was ze nog een kind. Het werd tijd dat ze een wat realistischer kijk op de din gen kreeg. Een huwelijk met die knul zou hij niet kunnen verhinderen, dat was hem de laatste maanden wel dui delijk geworden. En per slot van re kening was Erika meerderjarig. Maar hij was niet van plan het stel op zijn zak te laten teren. „Ik neem aan dat er vroeger dan ook wel iets tegenover stond: een fontein in de tuin, een sierlijke bloem bak op het terras of een buste van de beschermheer. Maar. ik heb van jouw kunstenaar nog nooit een behoorlijk werkstuk gezien." „Hè jasses paps, doe niet zo burge- lijk. Dat soort werk is toch niets voor Koos." „Oh nee? Hm!" „Toe paps, twee jaartjes maar. Als Koos na twee jaar nog niet verder is, kan hij altijd nog een baantje zoe ken." „Maar hoe zit het dan eigenlijk met die school van hem?" „De akademie? O dat is niets voor Koos. Hij wil er deze zomer mee stoppen. Hij zegt dat hij zijn tijd daar maar verprutst. Het zijn er allemaal zulke duffe mensen. Ze begrijpen niets van zijn werk." Charles Veenendaal had zijn dochter een poosje nadenkend zitten aankij ken. Hij mocht de jongen in kwestie niet zo heel erg, maar hij kon zijn dochter toch niet in de kou laten staan. En hij was met een voorstel op de proppen gekomen. Een kunst zaakje, een boetiek zoals dat tegen woordig heette. Kon hij zelf een oogje in het zeil houden. Een winkel was iets waar hij verstand van had. En hoe! Hij had al eens was rondgeneusd en was tot de slotsom gekomen dat er in de binnenstad nog best ruimte was voor een dergelijke zaak. Hij kon er wat boetie"kkleding bij doen en met een beetje zakelijk beleid zou het lo pen als een trein. Zakelijk beleid! Wat dat betreft hoefde hij van die knul natuurlijk niet veel te verwach ten. Maar Erika was niet dom. Al leen een beetje gemakzuchtig. Ze was wild enthousiast voor zijn plan. Ze zag het al helemaal voor zich. Ze zou de kunstwerken van haar man kunnen verkopen. Ze zou ze heel voordelig etaleren zodat ze mooi zou den uitkomen. Want het werk van Koos zou natuurlijk het belangrijkste zijn. Het idee om wat aparte kleding te verkopen had haar ook wel ge trokken. En sieraden... „O paps je bent een schat'. Misschien kan ik een kursus kunstgeschiedenis gaan doen of etaleuse worden of..." „Ik zou maar kursus boekhouding gaan dpen," had Veenendaal droogjes opgemerkt. Ze had even met haar ogen staan knipperen. „Je zult de zaak financieel draaien de moeten houden. En zoals ik al zei, na een inlooptijd van een jaar, wil ik dat jullie een begin maken met de af lossing. De rente die ik je genoemd heb is belachelijk laag. Als jij voor het plan voelt, dan bespreek j^ het maar met die jongen van je. Mocht hij ook belangstelling hebben dan stuur je hem maar naar mij toe. Dan kun nen we het allemaal eens rustig door praten." Ze had haar vader nog eens geest driftig omhelst. En vervuld van aller lei leuke plannetjes was ze direkt alle reeds bestaande boetiekjes afgegaan. Een kursus boekhouden! Hoe kwam hij er bij, de goeierd. Net alsof dat droge gecijfer iets voor haar was. Na tuurlijk zou hij over een jaar niet meer over dat geleende geld praten. Lenen bij hem was altijd hetzelfde ge weest als krijgen. Dat was immers vroeger met het zakgeld al zo ge weest. Nee, over dat geld hoefde ze verder niet te piekeren. Erika snoot haar neus. Ze had zich in hem vergist. Hoe had hij zo kunnen handelen! Die brief aan Koos. Het gekke was dat Koos helemaal niet verbaasd was geweest over die brief. „Hoe dacht je dan dat die ouwe van jou rijk geworden was? Natuurlijk wil hij zijn centen hebben. Hij heeft me vorig jaar niet voor niets een handtekening laten zetten onder een stelletje indrukwekkende papieren. Alleen als hij dood gaat hoeven we niet te betalen. Dan wordt de rest van de schuld ons geschonken. Maar zo lang hij blijft leven - het ziet er naar uit dat hij de tachtig wel haalt - zul len we iedere maand moeten dokken. Je moet het gewoon zakelijk bekij ken." Ja zakelijk was Koos wel; veel za kelijker dan ze had gedacht. En of er ooit nog een groot kunstenaar uit hem zou groeien, was iets waaraan ze zo langzamerhand begon te twijfe len. Hij draaide iedere dag braaf wat potjes en kannetjes, maar daar hield (Wordt vervolgd) sticker Wilt u uw eigen stickers laten drukken, dan hoeft u het niet ver te zoeken. Langeveld en de Rooy Parkstraat 10 Den Burg - Texel tel. (02220) 2741 t* „to°' K» »V-e AC** v h Langeveld en De Rooy bv Den Burg, Texel vh LdngevekJ endeRooybv den Burg Texel Na een liefdevolle verzorging in het Gollards Rustoord is van ons heengegaan onze lieve vader, groot- en overgrootvader Jacob Daalder, weduwnaar van Thijsje van Leeuwen, op de leeftijd van 96 jaar. De Waal: N. Maas Oosterend: C. Daalder J. Daalder-Brouwer Den Burg: C Dijker-Daalder M. Dijker Oosterend: M. Burger-Daalder K. Burger klein- en achterkleinkinderen Texel, 15 april 1982, De Zes 12, Den Burg De begrafenis heeft maandag plaatsgevon den te De Cocksdorp. Correspondentie-adres: C. Daalder, Peper straat 24, 1794 AK Oosterend, Aan allen, die hun deelneming hebben betoond bij het heengaan van onze lieve zoon LEEN betuigen wij onze hartelijke dank. Fam. D. Kuiper, Oosterend. Algemene en enige kennisgeving Omdat het mij en mijn kinderen onmogelijk is om allen persoonlijk te bedanken, wil ik langs deze weg mijn dank betuigen voor het hartelijk medeleven na het overlijden en het teraardebestellen van mijn lieve man en vader SIJBRAND KEYSER JBZN. N. Keyser-Eelman. Den Burg, ,,De Hal", april 1982. Voor de vele blijken van belangstelling en steun in de vorm van kaarten of persoonlijk bezoek bij het overlijden van mijn man, onze vader en schoonvader HENK VAN BOVEN, willen wij U bij deze daarvoor bedanken. Een speciale dank aan de AA-groep Texel. D. van Boven-Huizinga en kinderen Texel, april 1982. Voor de vele blijken van belangstelling ondervon den na het overlijden van onze moeder, groot- en overgrootmoeder CORNELIA BOON-VERBERG, betuigen wij U onze oprechte dank. De kinderen. Texel, april 1982. Getroffen door de vele blijken van medeleven na het overlijden van onze moeder A. BAKKER-KNOL, willen wij hiermee onze dank betuigen. Zeer in het bijzonder echter voor de verzorging die moeder in rusthuis Irene mocht ontvangen, zijn wij onuitsprekelijk dankbaar. Aan dominee Wisman onze welgemeende dank voor zijn zo juist gekozen woorden tot ons gesproken. M. Kooger-Bakker J. Bakker H. A. Bakker-Bruijn Texel, april 1982. Wij, John van Schaik en Marian van Sijp gaan trouwen op 29 april 1982 om 15.45 uur in het gemeentehuis van Den Burg. Receptie van 20.00 uur tot 21.30 uur in de Raads- kelder te Den Burg. Toekomstig adres: Schilderend 45b, 1791 BB Den Burg Op deze manier willen wij iedereen bedanken voor alles wat we van jullie, in welke vorm dan ook, hebben gekregen. Vooral ook voor jullie ge zelligheid, die onze trouwerij tot een onverge telijke dag heeft gemaakt. Wolfhard en Greta Webeling. M.A.B.-club „Texel". Zondagmiddag 14.00 uur Puzzelrit „Tulpenrit". Op 16 april werd ons ge zinnetje vreugdevol uitge breid door de geboorte van onze dochter en zusje Muriël Dick, Ida, Raymond en Tamara Oudendag Texel, 16 april 1982, Zeebries 20, 1791 HL Den Burg. Dankbaar en blij zijn wij met de geboorte van onze zoon Berend Arjan Wj noemen hem Arjan. Broertje van Anita. Hans en Ineke Nieboer Texel, 17 april 1982, Zeebries 21, 1791 HL Den Burg, Texel Verhuisd van Wagemakerstraat 24 naar Thijsselaan 105. Fam. Rienstra. Te koop oliestook- kachel (klein formaat), wit emaille; auto-cassette recorder met luidsprekers. Tel. (02223) 274. Te huur gevraagd wo ning of gedeelte van wo ning door inwoonster van Texel, 65 jaar. Br. onder no. 615 aan bur. Tex. Crt. Zangavond 1 mei a.s.. 20.15 uur in de R.K. kerk Den Burg met het Texels Chr. Mannenkoor en nog mannenkoren uit Noordholland. Tevens verleent Fanfarecorps Excelsior haar medewer king. Voor kaarten zie de raambiljetten of 's avonds aan de kerk. MST-tennis, nieuwe leden zijn welkom. Wj geven instructie, ook aan kinderen. Meer weten? Tel. 4504 of 4269 Tel. (022201 4504 of 4269. Kamer te huur ge vraagd van juni t/m augustus. Tel. (010) 353924. Te koop aangeboden wegens overcompleet 10 zwaar massief eiken stoe len, waaronder 2 armstoe len (kerkmodel), tafel lang 220 cm, blad 5 cm dik met de hand bewerkt. Tel. (02228) 302. 30 jaar lang uitstekend verzekerd en op eind datum al uw betaalde premie terug. Ass.kan toor P. v. Heerwaarden kan U hierover alles ver tellen. Tel. (02220) 2573. Oók voor Uw hypotheek (rente nu v.a. 10,1%). Bouw- en timmerwerk zaamheden. J. Commagi deur, (02226) 568; C. Ver berne (02228) 597 Te huur gevraagd vrij staande woning met schuur of boerderij. Brie ven onder nummer 614 aan bureau Tex. Courant Te huur gevraagd een kamer i.v.m. werkzaam heden op Texel. Tel. (05150)11066. Bekendmaking: voor zonwering nu op Texel een vertrouwd adresAls agent voor „De Lente zonwering": Jan Waaijer, Peperstraat 25, Oosterend, (02223) 446. Durft elke vergelijking aan! Te koop gevr. een kin derbox Tel. 4109. Gevraagd: (lenen huren of kopen), cock tail-, bal-, trouwjurken uit jaren '50, pettycoats. Tel 4726. Leerl. kok-keln. zkt. vakantiewerk. Tel. 3329. M.A.B.-club „Texel". „Tulpenrit", zondagmid dag. Inschrijven vanaf 13.30 uur. U hoorde het van Uw buurman! Voor betaalbare en goede zon wering moet je bij Jan Waaijer zijn. (02223) 446 Te koop Opel Kadett spec, juni '78, i.z g.st. H. J. Vink, Gravenstraat 19 Den Burg. Te koop Ziindapp met nieuwe spatborden, ket tingkast enz. Prijs n.o.t.k. Bellen (02223) 202, na 17 30 uur. Uw daggeld-deposito verlaagd? Ons garantie spaarsysteem, dagelijks opvraagbaar zonder op nameboete. Boven 720.000.- 8'/«%. Rente maandelijks bijgeschre ven. Neem vrijblijvend kontakt met ons op1 Fa. Jan Dekker verz., Bern hardlaan 109, tel. (02220) 2833. Onze kwaliteit uw ze kerheid. Ploff Inn, 4708 Restaurant Loods mansduin in Den Hoorn U weet wel op „het Hoogje" even buiten Den Hoorn. Tel. (02226) 590, Spaarrente tarieven Inlage v.a 7300,— t/m 715.000,- 7%% 715.001,- - 720.000 8%; vanaf 720.001,- 8'/«%. Dagelijks opvraag baar, geen opnameboete Bijboeking maandelijks rente over rente. Dage lijkse berekening. Onder directe controle van de Ned. Bank, garantie ver zekerd. Sparen doe je niet zomaar! Fa. Jan Dekker, Bernhardlaan 109 (02220) 2833. Verseput verzekeringen. Tel. (02220) 3100. Zaterdag 24 april in de N.H. Kerk, Den Burg. Laatste concert als af scheid van het Dames koor Den Burg en haar dirigent Jan Visser. Geva rieerd programma, waar aan medewerken: Jean- nette Bakker, sopraan (verb, aan Opera Brussel), Gem. koor Advendo o.l.v. Marijke Ronday, Joke Tuinema piano. Hans Cadee en Louise Bakker, dwarsfluit Aanvang 8 uur precies, vrije toegang. Na afloop van het con cert collecte ter bestrij ding van gemaakte kos ten. Telefoonnummer Snackbar/Lunchroom Parkstraat4890. Bruiloft, conferentie, «oud buffet, receptie, 'eünie, vergadering, enz. Alles mogelijk in Hotel ,De Pelikaan", Pelikaan- weg, De Koog, tel. 102228) 202. Hordifood b.v. Hopman Diepvries, groot handel in koel- en diep vriesproducten, conser ven, dranken etc., Ongeren 9, Den Burg - Texel. Openingstijden voor het hele seizoen t/m september: van ma. t/m vr. 8.30-12.30 en 13.30- 17.00 uur; zaterdags van 9 00-12.00. Met Pasen, Hemelvaart, koninginne dag, bevrijdingsdag. Pink steren en alle zondagen van juni, juli en augustus zijn wij open van 9.00- 11.00 uur. Voor inlichtin- tingen en bestellingen (02220) 3057. Buiten de openingstijden voor be stellingen op de band (02230) 36464. Wij wensen een ieder een goed seizoen. Open haardenbezitters! Husqvarna kettingzagen reeds vanaf 7475, Fa. Tatenhove, Oosterend, tel. (02223) 202. Elke woensdagochtend van 10 - 12 uur is er in het Struikelblok, Park straat 3, de WAO- soos. Vervoersproblemen? Bel dan even 4792 (MZW- projekt). Café-Restaurant „De Raadskeldor". Voor al Uw bruiloften, partijen en recepties (150 pers.). Vis markt 6, Den Burg, tel. (02220) 2235. Vermist egaal grijze kater, omgeving Plevier straat De Koog. Tel. (02228) 838. Te k.a. rieten poppen- wagentje 720, Tel. (02220) 3885. Wij wensen Cruyff van harte beterschap. Tevens gefeliciteerd met het kam pioenschap. En tot ziens bij de Europacup-wed strijden. Ware klasse ver loochent zich niet. Jan, Jan en Jacob. Doe een zonnebank- kuur, bruin in 5 dagen (5x 30 min.). Aparte ruimte, strikte privacy. Zonne- studio „Déjè-Vu", Wever straat 38, Den Burg, tel. (02220) 3881 Lompen- en metalen- handel Cobus Spigt, Eier- land, telefoon (02225) 297 Voor uw grasmaaiers en onderhoud. Garage Dros, tel. (02225) 233. Assurantiekantoor J. Witte, Warmoesstraat 40, tel. (02220) 4314. Belangstelling voor tennis of voor tennis- instructie voor Uzelf of Uw kinderen? Bel voor in formatie M.S.T. Tennis Vereniging. Schrama: 4504; Huigens 4269. Afvalcontainers voor iet afvoeren van puin, hout, bouwafval, vuilnis s.d. Fa. Tatenhove, Den Burg, tel. (02220) 3809. Bar-bodega „Het Kom pas", Herenstraat 7, Den Hoorn. Dagelijks keuken geopend van 16.30 - JL 23.00 uur. Woensdags gesloten. Tel. 02226-360 Na een zonnebankkuur wordt u zonder verbran ding in de zon sneller bruin. Zonnestudio „Déjè- Vu", Weverstraat 38, Den Burg, (02220) 3881 Howerstyling Schui ling verzorgt voor U: bloemstukjes, droogstuk- jes, plantenbakken, bruidsboeketten en alle soorten rouwarrange- menten. Wij bezorgen gratis over heel Texel. Ons telefoonnr. (02220) 4571. Verseput hypotheken. Tel. (02220) 3100. Vakbekwame reparatie van radio, TV en antenne installaties. Ook aanleg van nieuwe antenne installaties. Gebr. Schoorl b.v. Verseput financieringen. Tel. (02220) 3100. Voor al Uw gas (gas flessen cylinders). Twee- wielercentrum Kikkert, Badweg 1. Bel (02228) 215 b.g.g. 760. Bezorgen ook mogelijk. Dure tijden? De Twee Paardjes als het om de oortjes gaat. Bij accu-problemen kon- takt met Garage Kievit, Jonkerstraat opnemen. Tel. 2525. Snel-service. Uitlaten grote voorraad 25% meeneemkorting, banden tot 40% korting, accu's tot 30% korting. Gratis montage, volledige garantie. Garage Rente naar, Oosterend, tel. 227. UITNODIGING tot het bijwonen van de van de Vereniging op woensdag 28 april a.s. in het Eierlandsche Huis te De Cocksdorp, aanvang 20.00 uur. Agenda: 1. Opening 2. Notulen 3. Mededelingen en ingekomen stukken 4. Jaarverslag 5. Financieel verslag 6. Bestuursverkiezing 7. Verkoop onroerend goed aan de gemeente Texel. 8. Rondvraag. 9. Sluiting. van tsenten wisi net werKenjK niet. .jJln heel veel opzichten was hij niet ^net zijn tijd meegegroeid. En mis- chien was dat ook wel één van de -edenen dat hij nog steeds niet tot 'ommissaris was benoemd, hoewel hij een intelligent mens was en op enige nensenkennis kon bogen. 't Is de afkorting van diskjockey." Hij keek de hoofdinspecteur afwach tend aan. Snapte die ouwe het nu ein delijk? Van Benten knikte alleen. „Enfin, ik draai de platen niet alle- laal achter elkaar, maar in series an zeven of acht.«Daar tussendoor ;top ik een kwartier. Door de week Iraai ik meestal drie series op een ivond. In het weekend vier." „U kunt uw as daar wel kwijt," mderbrak Erika het gesprek. Ze wees >p een pot, waarschijnlijk van eigen maaksel, die bij hem in de buurt op de grond stond. „Dank u. Ja gaat u verder." „Nou ja, ik wilde alleen maar zeg gen dat ik me kan herinneren dat Rechter tegen het eind van de derde serie vertrok. Dat wil zeggen dat het egen twaalven liep." „Juist ja." „Maar waarom vraagt u ons dit al les?" vroeg Erika „Wat hebben wij met meneer Rechter te maken of wat fieeft meneer Rechter met mijn va der te maken, ik bedoel, eh., u bent toch bezig met het onderzoek naar de moord op mijn vader?" ,Dat is zo. En ik heb begrepen dat de heer Harrie Rechter wel degelijk iets met uw vader te maken had, heel veel zelfs." ,Maar u verdenkt hem toch niet?" „Ik verdenk iedereen. U bijvoor beeld en uw man." „Mij? U verdenkt mij? Maar ik ben zijn eigen dochter." Het klonk een tikje theatraal. „En ik heb een uitstekend alibi. Ik was in 'De Gelaarsde Kat' tot kwart Si over één." )0 „O ja?" vroeg Van Benten geïnte- ia rcsseerd. „Heeft u getuigen die dat i kunnen bevestigen?" „Getuigen? Een bar vol getuigen." Koos streek opgewonden door zijn H baard „Ik zei u toch dat het die avond erg druk was. Iedereen heeft -ij me zien zitten." n< „Maar tot hoe laat? Om twaalf uur ij Is het toch verplicht sluiten, niet waar?" „Jawel, maar voor de laatsten weg 3É zijn is het wel half één." *9 „De moord werd omstreeks één uur a gepleegd." De hoofdinspecteur volgde ïn afwezig de rook van zijn sigaar. „Ja maar ik..." De bouvier leek enigszins uit het veld geslagen. Zijn ogen waren nu helemaal dichtgekne pen. „Ik heb met mijn broer tot kwart over één nog zitten kletsen en een drankje gedronken. Het klonk wat zwak. Dat zal hij u ook wel verteld hebben." Van Benten ging er niet op in. „Ver- 3 telt u eens, moet u uw schoonvader 'n w hoge rente betalen?" K Koos wierp met een driftig gebaar d zijn sigarettenpeuk in de pot zonder O de moeite te nemen hem te doven. „Tja, dat is te zeggen...," gromde hij. Een beetje hulpeloos keek hij in de 3 richting van zijn vrouw. el Erika, die nog steeds bij de deur stond, bekeek aandachtig haar nagels, n „In het begin hoefden we nelemaal k niets te betalen." „Nu wel?" Van Bentens stem klonk wat bars. If „Mijn schoonvader gaf ons een jaar IS om de zaak op poten te zetten." „En daarna moest u het geleende bedrag gaan aflossen. Wanneer was dat jaar om?" „Vorige maand." „Hm." „Maar als u denkt dat, gelooft dat... Ach het is te belachelijk om over te n praten." Erika keek hem met fon- e kelende ogen aan. „Loopt de zaak goed?" vroeg Van Benten onverstoorbaar. „O, we mogen niet klagen, alleen..." ie „De zaak loopt prima,' onderbrak Erika haar man heftig. „Alleen wat?" Van Benten was op- 3 gestaan en baande zich nu een weg z tussen de planten in de richting van de deur. jé „Nou ja," aarzelde Koos, „de on- kosten waren dit jaar natuurlijk erg hoog." „Tja." Hij keek bedachtzaam van Koos naar Erika. Een knap vrouwtje, die Erika. Hetzelfde blonde haar als haar zusje Liane. Ook de gelaatstrek ken toonden overeenkomsten, alleen had Erika een aggressievere kin. Ze maakte een pittiger indruk dan haar jongste zusje. Hij liep het donkere halletje in ge volgd door Koos en wees op eqn openstaande deur. „Werkt u daar?" Zonder antwoord af te wachten liep hij in de aangewezen richting. Erika bleef achter. Ze beet heftig op de knokkels van haar vingers. Een hinderlijke gewoonte uit haar kin derjaren, die ze niet had kunnen af leren. Hoe vaak had paps haar niet

Texelsche Courant | 1982 | | pagina 3