Glas het inzamelen waard. Hup, in de glasbak! Zwemclub heeft druk seizoen voor de boeg /M3END4 Zelfexpressie-etsen en litho's in raadhuis KRUISWOORDPUZZEL WAT IK ZEGGEN WOU..' Is dit nu bejaardenzorg? Aktiviteiten Koninginnedag in Den Burg iejaardentocht naar Broeker veiling Diefstallen Aanrijding SDAG 20 APRIL 1982 TEXELSE COURANT PAGINA 5 - 3p 30 april om 11.00 uur precies start het Texelse zwemseizoen nt dan opent het bad „Molenkoog" weer zijn deuren. De zwem- en oclub TX '71 zal aan de opening enige luister bijzetten en zich nifesteren op de feestmarkt die dezelfde dag (in verband met «eèiinginnedag) op de Groeneplaats wordt gehouden. )e club werkt dit seizoen een druk gramma af. Zaterdag 24 april a.s. rdt deelgenomen aan een recreatieve :htmarathon in het overdekte bad en Kriek" in Breezand door het ;tuur en de groep vaste medewer- s De club onderhoudt bijzondere itacten met ,,Anna Paulowna". De Inemers moeten zich om 10.30 uur zamelen bij het zwembad in Den )p zondag 25 april zal met dertig ididaten worden meegedaan aan het lomazwemmen in het Helderse ma- ïbad. Vertrek met de boot 14.05 uur. 5 mei beginnen de acti- eiten in het eigen bad: o.a. recreatief remmen voor ouderen. De waterpolo- lining start 8 mei. Zaterdag 15 mei >rdt een hele en een halve marathon zwommen. Dinsdag 18 mei begint het >eg zwemmen (aanvang 7.00 uur) en nditietraining onder leiding van de er C. van Trigt. Op 21, 22 en 23 mei is n uitwisseling met een zwemclub uit irdrecht. Op 2 juni worden onderlinge ïdstrijden gehouden en op 5 juni iudt de club rommeltjesmarkt op de oeneplaats ten bate van de kas. Texel", een nachtmarathon waaraan tien overkantse verenigingen meedoen. Na de vakantieonderbreking is voor woensdag 25 augustus een zwemont- moeting gepland met de Bevers" uit Dieren. Een selectie van deze club kampeert dan op Texel. Op zaterdag 28 en zondag 29 augustus gaat de club met ca. 60 personen naar Gieten om daar deel te nemen aan de driekamp Gieten, Brummen, Texel. Op een nader te bepalen weekend komt de clun ,,De Stern" uit Midwoud naar Texel voor een ontmoeting met zwemmen, waterpolo en gezelligheid. Kampeerweekend Op 10, 11 en 12 september wordt bij het zwembad weer het kampeerweek end gehouden in samenwerking met de Recreatiestichting. Dit evenement was vorig jaar een enorm succes dank zij het gevarieerde en aantrekkelijke program ma. Onder andere wordt een grote zeskamp gehouden, ook voor niet-leden en in het bijzonder kinderen. Op nog nader te bepalen data zullen vriendschappelijke waterpolowedstrij- den worden gehouden. Het zwembad sluit op 26 september. Ook bij die gelegenheid zal de zwemclub activiteiten ontplooien. Uitvoering van dit programma vergt heel wat inspanning van het bestuur. Voorzitter Dik Haker is daarom blij dat het bestuur onlangs is uitgebreid met de heren Jan Commijs en Frits Rootlieb en nu totaal acht personen sterk is. De Recreatiestichting Texel is zeer ingenomen met de zwemactiviteit van TX 71 omdat het een gunstig effect heeft op het bezoek aan het bad. De RST heeft besloten de zwembadhuur voor de zwemclub dit jaar niet te ver hogen. Mede daardoor hoeft ook de contributie van de club niet omhoog. In artikel 2 van de statuten van de Stichting Bejaardenzorg staat: „Woningen bouwen voor behoeftige Texelaars". Zulke behoeftigen zoals die er waren in de tijd dat die statuten werden opgesteld zijn er gelukkig niet meer. Die waren er wel in de tijd dat de Armenkamers werden gebouwd. Wat er nog wél zijn, ouderen die alleen van hun AOW moeten leven. Hun maandinko men is dan 71036, De gemiddelde huur die de Stichting Bejaardenzorg rekent is 7425, Er is nu weer wat nieuws uitgevonden voor de behoeftige Texelaar, waardoor de Stichting Bejaar denzorg haar zorgende handen uit strekt. Als men de laatste tijd een huis krijgt toegewezen, moet men f250, zogenaamd sleutelgeld betalen. Wordt daarover ook rente betaald? Misschien zit de stichting slecht bij kas en zijn de „potjes" waarmee tot nu toe werd ge schermd leeg, maar laat men dan wèl bij de advertentie, als er weer eens een woning wordt aangeboden, zetten: Als u de sleutel komt halen, 7250,— mee brengen, anders gaat het niet door. Namens verontwaardigde bewoners M. Ellen-Verbrugge A. Zoete-Blom Dinsdag 20 april De commissie openbare werken heeft in het raadhuis een openbare vergade ring. Gesproken wordt onder meer over bestrijdingsmiddelen, verhoging van de Fonteinsnol, verandering van het kruis punt Langeveldstraat-Vuurtorenweg, verandering van de Postweg i.v.m. de ontsluiting van het Krimterrein en de aankoop van bedrijfsmiddelen. Het Texels Verbond van Ondernemers heeft in hotel De Lindeboom-Texel een vergadering, gevolgd door een politieke forumdiscussie met medewerking van kandidaten van de aan de gemeente raadsverkiezing deelnemende partijen: 20 00 uur. Toegang voor leden en hun dames. De Vrouwenbond FNV heeft in de voormalige landbouwschool een poli - i.tieke forumavond met medewerking van kandidaten voor de gemeente raadsverkiezing: 20.00 uur fWoensdag 21 april Nacht van Texel Op 18 en 19 juni gaat de groep nacht- irathonzwemmers naar Diever in ente, op zondag 27 juni is een uit- sseling met Oudeveer en van zaterdag ip zondag 4 juli is weer de „nacht van In „Rebecca" in De Waal is een bijeen komst van de Vereniging „Vrouwen in de VVD", aanvang 20.15 uur. Mevrouw Wendrich spreekt over „Links en rechts in de politiek". Donderdag 22 april De Plattelandsvrouwen van de afdeling Texel hebben een boekbespreking door mevrouw M. Sluijs-Bijl over het boek ,,lk heb je nooit een rozentuin beloofd." LTS-kantine, 20.00 uur Een aantal mensen dat zich inspant or de oprichting van een nieuwe rpscommissie in Den Burg, heeft or Koninginnedag enkele feestelijke beurtenissen voorbereid. Van 10.00 112.30 uur wordt op de Groeneplaats n feestmarkt gehouden. Om 10.45 uur er een optocht die begint bij het ifaregebouwtje en eindigt bij zwem- d Molenkoog. Deelnemers voor beide enementen kunnen zich melden bij de er E. Momberg, Julianastraat 12, efoon 02220-4936. Van 10.30 tot 11.30 uur worden in de ezentuin spelletjes gedaan voor kin- Ten tot en met 10 jaar. Hier worden >k kleurplaten uitgedeeld. Met deze surplaten kunnen kinderen meedoen in een kleurwedstrijd. De ingekleurde aten moeten voor 5 mei worden inge- verd bij het Wolwinkeltje in de We tstraat. Als prijs voor de winnaars is er in bezoek aan de kinderboerderij. Bij ingang van de Wezentuin naast de 3adskelder staat een bus waarin bij- agen ter bestrijding van de kosten innen worden gedeponeerd. De jaarlijkse bejaardentocht van Den urg wordt dit jaar gehouden op 5 mei i heeft als doel de Broeker Veiling, aar wordt koffie gedronken, de veiling ezichtigd en een rondvaart gehouden, aarna gaar men naar hotel Ensius te ibbtxwoud waar gedineerd wordt. De roodmaaltijd wordt in Koedijk gebruikt, nderweg zullen vele mooie bloemmo- neken en bloeiende bollenvelden te en zijn. De kosten bedragen 45, per ersoon, alles inbegrepen. Men vertrek ochtends met de boot van 8.05 uur en omt 's avonds met de boot van 19.35 ur weer terug. Men kan zich voor deze )cht op maandag 26 april om half drie pgeven in gebouw de Hollebol aan de urgwal. Verdere inlichtingen zijn te erkrijgen bij mevrouw J. Wassenaar- Vilmink, telefoon 02220-2181. De op aalroute wordt in de krant van 29 april epubliceerd. Horizontaal Verticaal 2. kreeftachtig diertje 1. reinigingsmiddel 8. rivier in Frankrijk 3. als volgt (afk) 12. maanstand (afk) 4. tros, rij 14 klein soort viool 5. rekening 15. plaats in Utrecht 6. deel der VS 16. baan van balspel 7. water in Brabant 18. bevel 8. rondhout 19. bevestiging 9. bevel 20. maanstand (afk) 10. zwaardwalvis 22. ontvangbewijs 11. de onbekende (afk) 24. kloostervoogd 13. smal vaarwater, ondiepte 26. duw 15. muziekinstrument 28. dus (Eng.) 17. anno Christi (afk) 29. als eerder (afk) 21soort bril 30. Verenigde Staten (Am. afk) 23. deel van de dag 32. blauw kleur 25. terzake (afk) 34. duw 27. bijwoord 35. kort gezegd 28. modern opsporingsmiddel 38. nikkel (afk) 31. lus 39. voorwerp 33. volkerenorganisatie (afk7 41meisjesnaam 34. meisjesnaam 42. ontsteld 36. rund 44. spil 37. ons inziens (afk) 46. bismut (afk) 39. insektenbestrijdingsmiddel 47. engels lidwoord 40 burcht 48.zangnoot 43. Indonesisch eiland 49 verdedigd punt 45. Amerikaanse winkel 53. einder 46. bruto registerton (afk) 56. gezicht (lieflijk) 50. handelsgemeenschap (afk) 57. voorzetsel 51jongmens tussen 10 en 20 jaar 58. eencellig diertje 52. nauw 61bar 53. zangvogel 62. soort visnet 54 in memoriam (afk) 64. romeins imperium (afk) 55. loco-burgemeester (afk) 65. breifaanhef (afk) 59. verlangen 67. water in Friesland 60. lofrede 68. Spaanse titel 62. op deze wijze 69. waterkering 63. jongensnaam 71niet kunnende spreken 66. oneer 73. titel (afk) 68. grote menigte 74. dubbelklank 70. inwendig orgaan 75 lange smalle ondiepte 72. kindergroet 77. oosterse titel 73. Griekse godin 78I koord 76. sprookjesfiguur 78. koord 78. heilige (afk) 80. uitgesneden reep vlees 79. eerste persoon (afk) 82. en andere (afk) 80. vreemde munt 83. harde duw met de vuist 81soort verlichting 84. broekophouders De COC kop van Noordholland heeft in het filmhuis Weststraat 110 te Den Helder een filmvertoning Texelaars kunnen overnachting regelen via (02230) 28308 of 32145. Een kleurenlitho van Hocknoy met de titel „Sun". Tot en met 30 april wordt in de raad huiskelder werk geëxposeerd van de bekende Engelse kunstenaar David Hockney. Deze tentoonstelling is niet samengesteld door de kunstenaar zelf, maar bevat werken uit de verzameling van J. Visser en K. Hennephof. Mogelijk mede daardoor is het een bonte ver zameling van etsen en litho's die een indruk geeft van de veelzijdigheid van deze 45-jarige expressionist. Het werk van Hockney is moeilijk definieerbaar. Het bevat zowel dada ïstische als surrealistische en naieve elementen maar de kunstenaar ver klaard zijn kunstuitingen als zelfexpres sie van belangrijke incidenten uit mijn leven." Een belangrijk element is echter de humor in zijn directe manier van Uit een tent op een camping bij Den Hoorn zijn vrijdag een nieuwe set pannen en drie lege gasflessen gestolen. De tent behoorde toe aan een inwoner van Rotterdam. Van een Duits meisje werd vrijdag avond een paarse legerjas gestolen. Ze had de jas opgehangen in een bar in Den Burg. Een meiske uit Hoogezand werd zaterdag op heterdaad betrapt bij het stelen van een bikini uit kledingzaak in De Koog. Een 23-jarige Texelse raakte zondag haar portemonee kwijt in een bar in Den Burg. De portemonee zat in een jasje dat ze over een stoel had gehangen. Toen ze even wegging werd de por temonee met honderd gulden ont vreemd. tekenen. Wie de Engelse humor aan voelt kan af en toe een glimlach niet onderdrukken. Grappig zijn de zwart-wit etsen met titels als ,,een kamer vol met stro" en ,,een ritje op de pollepel". Veel strakker en serieuzer van opzet zijn enkele kleurlitho's uit ,,The Weather series" met de titels mist, wind en zon. Enige zelfspot en onwerkelijke bena dering is Hocney niet vreemd, wat bij voorbeeld tot uiting komt in de kleuren ets ,,What is this Picasso?" In de kleurenlitho's werkt Hockney met veel felle tinten waaruit een gra fische invalshoek ontstaat. Dat geldt ook voor veel etsen die strak van opzet zijn. Maar vanuit de komische hoek werkt Hockney veel meer ,,uit de losse hand". Het tentoongestelde werk (19 etsen, 5 litho's en één zeefdruk) is niet te koop. J. Visser beschikt nog over ander werk van Hockney en serieuze gegadigden kunnen contact met hem opnemen, telefoon 02220-4441. De expositie is op werkdagen geopend van 9.00-12.00 uur en van 14.00-16.JU uui. Eén auto werd zeer zwaar beschadigd bij een aanrijding die zaterdagmiddag rond half vijf op het Schilderend ge beurde. Een 23-jarige Texelaar reed met zijn auto in de richting van Den Burg en wilde linksaf slaan. De aanrijding ontstond doordat hij op het ogenblik dat hij de draai naar links maakte, links werd gepasseerd door een 32-jarige Texelaar die niet had gezien dat zijn voorganger linksaf wilde. De Commissie voor Recreatie en Natuurbehoud heeft een openbare ver gadering in het raadhuis, aanvang 20.00 uur. Gesproken wordt over de verhoging van de Fonteinsnol, voorzie ningen in het maritiem museum, het leggen van plankiers op het strand bij paal 21 om dit beter bereikbaar te maken, de informatieverstrekking door de Sportraad op de TESO veerboten en de artikel 11-plannen in De Koog. De sectie Sport, Recreatie en Lichamelijke opvoeding van de Wel- zijnsstichting heeft een openbare verga dering in het raadhuis, aanvang 20.00 uur. Onder meer wordt het jaarverslag van de sektie besproken. VASTE AGENDA Jongerencentrum 't Asiel (Schilderend 39) is geopend van maandag tot en met vrijdag van 11.00 tot 17.00 uur, woens dagavonden van 20.00 tot 24.00 uur en vrijdag- en zaterdagavonden van 20.00 tot 01.00 uur. De Openbare Bibliotheek aan de Drij verstraat in Den Burg is (behoudens feestdagen en andere bijzondere gele genheden) geopend op de volgende tijden: maandag 10.00 tot 12.00 uur; dinsdag 14.30 tot 17.00 uur en 19.00 tot 21.00 uur; woensdag 14.30 tot 17.00 uur; donderdag gesloten; vrijdag 14.30 tot 17.00 uur en 19.00 tot 21.00 uur. De werkgroep Texel van de AA (Anonieme Alcoholisten) komt elke dinsdagavond bijeen in „Het Struikel blok" aan de Parkstraat in Den Burg van 20.00 tot 22.00 uur. leder die van de drank afwil kan hier vrijblijvend bin nenlopen. Informatie: 02226-413 en 02220-3674.

Texelsche Courant | 1982 | | pagina 5