Texel blijft in kopgroep-race Forse Boys-winst in klop-partij Grote nederlaag voor De Koog Postduivenvlucht- uitslagen Mareis wonnen weer Wielerstrijd op Zuid-Haffel Bonte avond van jeugdclub in Zuid-Eierland Eindelijk winst voor De Cocksdorpf Voetbaluitslagen T exel-Egmondia: 1-1 Texel 2 is kampioeiè' PAGINA 8 COURANT DINSDAG 20 APRIL 1ü| De Texelse Boys hebben een forse overwinning behaald in een wedstrijd die met voetballen niets te maken had. Tegenstander HTG heeft een handvol knappe voetballers maar degenen die het elftal completeren halen het niveau van een derde of vierde elftal niet eens. Het was deze lieden er blijkbaar alleen om begonnen om de tegenstander het spelen te beletten en daar zijn ze prima in geslaagd. Deze partij ontaarde in één aaneenschakeling van duwen, trekken, schoppen, slaan, vasthouden en enor me scheldpartijen. Tot overmaat van ramp was ook de scheidsrechter niet voor zijn taak bere kend en zijn vage beslissingen droegen zeker niet bij aan een plezierig samen- Na de grote overwinning tegen Win kel heeft De Koog tegen MOC zijn grootste nederlaag van dit seizoen gele den. In de eerste helft begon De Koog sterk en kreeg diverse vrije trappen en hoekschoppen die talrijke onbenutte kansen opleverde. In de slotfase van de eerste helft werd De Koog in de ver dediging gedrongen. Door goed kee perswerk wist John List zijn ploeg lange tijd voor een achterstand te behoeden, maar kon niet voorkomen dat MOC in de laatste minuut toch op 1 0 kwam. In de tweede helft was bij De Koog de inzet en de concentratie ver te zoeken, hetgeen MOC binnen 20 minuten vier doelpunten opleverde. De Koog heeft bijna de gehele tweede helft met 10 man gespeeld, omdat Dick Panneman al snel geblesseerd uitviel. De Koog, dat in het verloop van de tweede helft toch nog goed terugkwam, had erg veel pech. Tot driemaal toe belandden schoten op de paal (Kees van Beek 2 keer en Arjan Verseput 1 keer). De mooiste kans in de slotfase was voor Kees van Beek die een voorzet van Arjan Verseput voor een leeg doel overkopte. Hiermee behaalde MOC een verdiende maar enigszins geflatteerde overwinning. Het vliegseizoen is deze week weer begonnen met de wedvlucht vanuit Roosendaal (172 km). Opnieuw deden er twee nieuwe jeugdliefhebbers voor de eerste keer mee, Henk Hoogerheide en Mare van% Dalen. Zondag waren 52 postduiven van Texel mee en de uitslag was als volgt: A. M. Keijzer 1, 2, 3; Sj. Feenstra 4, 8; H. P. Kooger 5, 6, 7; H. Hoogerheide 9; G. van Lingen 10. spel. Gezegd moet worden dat het bijna onmogelijk was deze wedstrijd conse quent te fluiten want er zijn waar schijnlijk nog nooit zoveel overtredingen in een wedstrijd gemaakt als afgelopen zondag in Hoorn. Twee officiële waar schuwingen en het uit het veld sturen van één van de tegenstanders was niet voldoende om de agressie te temmen. Brullen Het meest vreemd handelde de trainer van de tegenpartij. Hij had zijn spelers maar met één opdracht het veld inge stuurd de Boys zo snel mogelijk van het veld schoppen. Hij schroomde dan ook niet dit zijn spelers regelmatig toe te brullen. Het is niet te hopen dat er meer trainers komen van een dergelijk min derwaardig allooi want dan is het met de voetballerij snel gedaan. Gelukkig lieten de Boys zich niet meeslepen tot het niveau van de tegenstander en bleven zich vrij correct gedragen al koste het wel eens moeite. Lijfbehoud Toch werd er af en toe ook nog tegen een bal aangetrapt. De Boys toonden zich hierin het meest bedreven en ston den bij de rust met 0—4 voor door doelpunten van Nico Zoetelief, Harry Witte, Pieter Duin en Paul de Grave. Na de rust voegde Ryan van Heerwaarden hier nog één doelpunt aan toe. In de slotfase toen de zege op zak was en lijfsbehoud als nummer één op de lijst stond kon HTG nog wat terugdoen door twee doelpunten van de Turkse speler Eroglv. Dinsdag speelde het basketbalteam van de Mareis tegen HBC b. De eerste helft waren de beide teams aan elkaar gewaagd. Texel miste veel worpen, vooral vrije worpen, maar de verdedi ging zat prima in elkaar. Er werd zeer fel aangevallen en ver dedigd wat op een gegeven moment een blessure opleverde aan Texelse zijde De rust werd bereikt met de magere stand van 7—6 voor de Mareis. In de tweede helft begon HBC sterk en wist met twee doelpunten op voor sprong te komen. Deze voorsprong duurde maar kort, via drie doelpunten kwamen de Mareis weer op voorsprong. HBC kwam niet meer tot scoren, de ploeg zat volledig in de knel door het goede spel van de Mareis. De eindstand was 17—10 voor de Mareis. De punten kwamen van Gerda Zijm (1), Astrid van de Wetering, Lilian van Liere, Jopie Zijm 2) en Petra van der Vis (10). Het weer was zeer aangenaam bij de woensdagavond gehouden competitie wedstrijden wielrennen op Zuid Haffel. De A poule kwam met negen renners aan de start en had 25 ronden te gaan In deze groep zaten enkele uitloop pogingen die echter in de kiem ge smoord werden. Arie Huisman verliet voortijdig de strijd, de overigen kwamen in gesloten formatie over de finish. De uitslag was: 1. Leen van Elk, 2. Cees Boks, 3. Jan van de Wal, 4 Paul van Arnhem, 5. Jos Huisman, 6 Douwe Dros, 7 Edo Kooiman, 8 Jan Buis. In de B poule kwamen vier gast- renners aan de start waarvan enkelen zich maar meteen als lid aanmelden. In deze poule werden 15 ronden gereden en ook hier werd geen enkele serieuze uitlooppoging toegestaan. Het was Uwe Smit die op het juiste moment op het juiste verzet overschakelde zodat hij als winnaar over de streep kon gaan. Tweede was Willem Keijser, 3. Ronald Kramer, 4. Rien Brouwer, 5. Jan Huy- dink, 6 Niels Collou, 7 Geert Ellen, 8 Theo Boom, 9 Jaap de Bray De veteranen reden dit keer 12 rond jes. Martin Visser was de snelste, gevolg door Dirk Vinke en Dirk Eelman. Piet Roeper moest eerder de strijd opgeven. Bij de jeugd werd hard gekoerst zodat er geen gelegenheid was om weg te komen. De groepen bleven goed bij elkaar en de renners hielden elkaar voortdurend in het oog. Vooral bij de B jeugd lag het tempo zeer hoog. De uitslagen: A jeugd: 1 Rochard Koop man, 2. Paul Witte, 3. Anna Simone Kooiman, 4 Robert Visser, 5. Arjan van der Knaap, 6. Jef Schuur, 7 Dennis Boomstra. B jeugd: 1. Joost van Heerwaarden, 2. Tyme Wit, 3. Robert Kikkert, 4. Simone Winter, 5. Anton van der Vis, 6. Jacco Vinke, 7 Evert Koopman, 8. Mark Schuil. 8-jarigen: 1. Stephan Kikkert, 2. Udo Visser, 3. Bas Graaf. Volgende week staat er weer een wedstrijd op het parcours Zuid Haffel op het programma. Start jeugd 18,30 uur en senioren 19.00 uur. De jeugdclub van Zuid Eierland be staat dertig jaar en dat wordt zater dagavond gevierd met een bonte avond in gebouw Bethel. Er wordt een to neelstuk opgevoerd en ook bestaat deze avond gelegenheid tot dansen. De avond begint om 20.00 uur. Twee sturingspogingen van Piet Postma van SVC, waarvan één met succes (Foto boven). De bal werd precies tussen de benen van de keeper doorgeschoten en dit betekende de eerste overwinning van SVC dit seizoen. Het is getukt! Eindelijk heeft De Cocksdorp een wedstrijd gewonnen! En al was het dan de laatste competitie wedstrijd van dit seizoen de vreugde onder de taaie voetballers van het zater dagteam van SVC was er niet minder om. Het betrof een waardige maar ook vrolijke afsluiting van het seizoen want keer op keer is gepoogd dit resultaat te bereiken, maar SVC kwam tegen de overwegend veel sterkere teams slechts één maal tot een gelijkspel. Tegen Flamingo's, de ploeg die vier plaatsen hoger op de competitie/ijst is geëindigd werd met 1 0 gewonnen. De maker van het negende SVC doelpunt van dit seizoen was Piet Postma die na een half uur spelen zonder veel moeite vrij voor doel pingelend de keeper kon omspelen en het leer in de doelhoek wist te drukken. Flamingo 's had de eerste helft weliswaar een flink spe/overwicht maar de verdediging van SVC zat potdicht en keeper Sto/k wist met enkele prachtige reddingen tegendoelpunten te voorko men Flamingo's die in de eerste helft liet blijken. ,,SVC wel eventjes plat te spelen" nam in de tweede helft gas terug en zette de aanvallen beheerster op. De defensie bleef echter gesloten en zo ontstond onder de spelers van de vaste wal toch enige verwarring, die ontaardde in paniekvoetbal. SVC wist meer doelpunten te voorkomen en kon zelfs nog een enkele maal een gevaar lijke uitval doen, maar het bleef bij het Postma doelpunt en dat was voldoende voor twee competitiepunten en al ging 't bij de Cocksdorpers het afgelopen sei zoen duidelijk om het spel en met om de knikkers, toch is het ,,een kroon op ons werk", zoais speler Piet Douma de zege verwoordde. Zaterdag 17 april 1982 Afdeling Noordholland: SVO/Z 1-ZFC 3-2 De Koog/z-Schoorl 3 1 Cocksdorp/z-Flamingo's 1—0 Reiger Boys 7-SVO/Z 2 1 -5 SVO/Z 3-Alk. Boys 2 1-0 Junioren: SVAP B1-De Koog B1 1-1 Oosterend B1-HCSC B5 2-0 Zeemacht C3-Texel C3 11—0 Meisjes junioren: Oosterend-Purmerend 1—1 Pupillen: Afdeling D: De Koog D1-Tex. Boys Dl 0 1 Oosterend D2-Texel D4 9 1 Afdeling E: Cocksdorp El-Oosterend E1 2—3 ZDH E1-Tex. Boys E1 3—0 Tex. Boys (m)-Texel E3 1 1 Afdeling F: ZDH F1-Texel F1 Tex. Boys F2-Oosterend F2 Zondag 18 april 1982 Vierde klasse KNVB: Texel-Egmondia Afdeling Noordholland: Oosterend-Conzelo ZDH-Apollo MOC-De Koog Tex. Boys-HTG Texel 2-Succes 2 Succes 3-Texel 3 Watervogels 3-Oosterend 2 Oosterend 3-Flevo 2 Succes 5-Tex. Boys 2 Tex. Boys 3-N.Niedorp ZAP 6-Texel 4 De Koog 2-JVC 5 Texel 5-Petten 4 Junioren: Tex. Boys A1-Watervogels Al Dames: Tex. Boys-Zeevogels Tex. Boys 2-Winkel 4 1-1 1-3 3-0 5-0 5-3 0-0 0-6 2-2 0-13 5-3 1-1 2-7 3-6 3-0 4-8 0-4 13-0 Tegen een sterk spelend Egmondia uit Egmond heeft Texel een verdiend gelijkspel behaald. In de laatste minuut leek Texel de overwinning alsnog te grijpen maar de scheidsrechter keurde deze treffer af wegens hinderlijk buitenspel. Een dubieuze beslissing omdat de grensrechter van Egmondia geen buitenspel had geconstateerd. Ondanks felle protesten van Texel bleef het 1 1. Texel-Egmondia was voor het publiek een leuke wedstrijd. Egmondia bleek een goede technische ploeg die snel en beweeglijk voetbal speelde. Door deze wijze van voetballen kon Texel maar moeilijk op gang komen. Vooral aan de rechterkant van de ploeg bleek het organisatorisch niet te kloppen Meer dere keren maakte Egmondia hier ge bruik van, maar kon desondanks niet echt gevaarlijk worden. De eerste kansen waren zelfs voor Texel. Vooral Louis Uriot onderscheidde zich in de beginfase, na eerst uit een voorzet van rechts net over te hebben geschoten, deed hij het na een kwartier spelen beter door met een schitterende volley de goede keeper van Egmondia kansloos te passeren; 1 —0 Egmonida was nauwelijks aangesla gen door deze snelle achterstand en kwam vijf minuten later al op gelijke hoogte. Uit een vrije trap kon een Eg mondia speler staande tussen twee Texel spelers ongehinderd inkoppen. Hachelijk Beide ploegen bleven op winst spelen en daardoor ontstonden er voor beide doelen nogal hachelijke situaties. Aan Texel kant was Louis Uriot dichtbij een treffer toen hij uit een hoekschop goed inkopte, maar met een katachtige re actie tikte de Egmondia keeper de bal naast. Ook Nicol Schermer wist met goede acties de aandacht op zich te vestigen, maar zijn schoten misten net de nodige precisie om Texel weer op voorsprong te zetten. Aan de andere kant was rechterspits Hargreaves dichtbij een treffer maar zijn uitstekende lob belandde boven op de lat zodat beide ploegen met een gelijke stand konden gaan rusten. De eerste 20 minuten na rust ware duidelijk voor Egmondia Met het nodi ge geluk wist Texel de schade beperkt t houden. Met name na een kwartit spelen toen Egmonida tegen de pa; schoot, kon Texel van geluk spreken. Aanvallend was Texel in deze fas van de wedstrijd erg eenzijdig bezig Steeds weer probeerde men de aanva len over rechts op te zetten, terwijl jui; over links ruimte lag. Egmondia kon zie makkelijk instellen op deze eenvoudig aanvallen en gaf geen enkele kans wet Paniek Toen Texel het spel wel wat verlegd naar links, resulteerde dit plotseling i enkele goede kansen. Vooral Gerri Plaatsman onderscheidde zich door mt enkele goede voorzetten paniek t zaaien in de Egmondia defensie. Eer; bediende hij Louis Uriot die zijn schc geblokkeerd zag door een Egmondi been, waarna Rob van de Stap zij rebound gestopt zag. Even later kopt Nicol Schermer zo'n voorzet schitteren vallend in, maar op onnavolgbare wijz ranselde de Egmondia keeper het leer u zijn doel. Texel probeerde nu uit allo macht de volle buit binnen te halen. Ee - minuut voor tijd leek dat ook te lukken c Rob van de Stap werd door Hen e Groen op maat bediend en scoord e schitterend in de korte hoek. Terw J alles wat Texel was al feest vierddt keurde de scheidsrechter wegens hir C derlijk buitenspel van Martin Land de2 - treffer af. Terecht of niet terecht voc Texel een hele domper omdat men n afloop vernam dat koploper Wieringe 'L waard verloren had. Texel is Wi ri ringerwaard nu op drie punten genadei e dus blijft in de race. a 0 n id Het tweede team van Texel zondag kampioen geworden na eL, 0—0 gelijkspel tegen Succes 2. ploeg had nog één punt nodig om eerste plaats te bereiken, en dat zondag dus op het nippertje gelul Mogelijk dat de zenuwen bij Texel e hartig woordje meespraken, want f was bepaald niet de mooiste wedstr van het seizoen. Meermalen was de c fensie in paniek en de aanvallen hadd een rommelige afwerking. Dat mocht de pret echter drukken, want Texel 2 heeft geduren het hele seizoen bewezen goed voetl te kunnen brengen en de eerste pla; is dan ook dik verdiend Deze kaiai pioenswedstrijd was ook de 500; competitiewedstrijd van Hans Geus als outsider al vele vele jaren bij Te: speelt. Na de wedstrijd werd hij toec N sproken door SVT-voorzitter Bo Bakker en door Kees Boeyen werd e cadeau namens het team overhandicf0 Voor alle spelers waren er bloemen Bij de junioren is ook een kampioei team uitgespeeld. Texel B1 werd eer; na de wedstrijd tegen Watervog waarvan met 1—0 werd gewonn; Volop feest dus bij Texel maar tweede team was zich blijkbaar meest bewust van de eerste plaats: diep in de nacht werden de bloemet buiten gezet. Ie Texel 2, v.l.n.r. staande Gerrrt Asselmen (trainer), Cor, Dirk en Jan de Lugt Piet Monster, Hans Geus, Peter Brons, Jan Meedendorp, Boeyen (coach); zittend: Jan Plaatsman, WUke Wassenaar, Willem Brons, Jan van Bennekom, Gerard Rijk, Martin Maat en Sijmen Staring. Texel BI, staande v.l.n.r. Willem Brons (coach), Erik Kramer, Joost van Aalderen, Peter Wiersma, Ene Jan Geus. Martin Smit; zittend: Dirk Drijver, John Vlaming, Ben Eelman, Martin Bootsma en Ferdinand Keijser. Op deze foto ontbraken Bert van der Wal, Ama Evers en Harm Koolhof. Hans Geus speelde zondag zijn 500-ste strijd en wordt op deze foto gefeHcit door zijn vrouw.

Texelsche Courant | 1982 | | pagina 8