TEXEL KAN TITEL WEL VERGETEN Ongeïnspireerd Oosterend verliest van Petten Cocksdorp-Eierland reservekampioen schoolvoetbal Met 1—2 van Berdos verloren Postduivenuitslagen Voetbaluitslagen Ongeslagen Texel kampioenen Dressuurwedstrijd „Waddenruiters" Koninginneloop in Den Burg-centrum Voetbalprogramma Eerste promotiestrij< „En Passant" Damclub Texel Dinsdag 27 APRIL 1982 TEXELSE COURANT PAGINA Door het 2—1 verlies tegen Berdos is Texel nu toch uitgeschakeld voor de bovenste plaats in de vierde klasse. In een door Texel zeer slecht gespeelde wedstrijd werd verdiend van Berdos verloren. Texel heeft geen moment getoond mee te willen blijven doen voor het kampioenschap. Integendeel. De ploeg speelde ongeïnspireerd en maakte er in Bergen een verplicht nummer van. Met uitzondering van de eerste twin tig minuten toen Texel via Rob van de Stap en Louis Uriot enkele goede sco ringskansen kreeg, heeft de ploeg slecht gespeeld. Daar ook Berdos niet aan goed voetbal toekwam, kon het publiek alleen maar genieten van het mooie weer, maar niet van goed voetbal. Texel startte met in de basisopstelling Koos Tjepkema die de geblesseerde Gerrie Plaatsman verving. De eerste twintig minuten was Texel dus veel sterker. Met goed opgezette aanvallen werd de on zekere Berdos verdediging onder druk gezet. Na tien minuten spelen werd Rob van de Stap in de diepte aangespeeld en leek alleen op de Berdos keeper af te gaan, maar door te lang treuzelen, liet hij zich in een moeilijke hoek manoe- vreren, zodat deze kans verloren ging. Plichtmatig Even later een schitterende voorzet van Nicol Schermer, die door Louis Uriot ineens werd voorgeschoten, maar net naast ging. Texel geloofde het toen wel en verviel in plichtmatig voetbal. Ongeïnteresseerd en zonder overtuiging ging men voetballen. Het resultaat was dat Berdos iets terug kon doen. Tien minuten voor rust wist de ploeg uit Bergen zelf op voorsprong te komen, toen uit een scrimmage een Berdos speler vrij kon inschieten: 1 —0. On danks de donderspeech van trainer As- De Texelse postduiven kwamen zon dag met een koude noordoostelijke wind terug uit Stromberg (belgië - 244 km). Een zware vlucht. Een extra handicap van de Marsdiep-oversteek voor de Texelse duiven bleek duidelijk in de uitslag. Er vlogen dit keer 50 duiven mee. De uitslag is als volgt: S. Feenstra 1-8, H. Kooger 2, A M. Keijzer 3-8, G. van Lingen 4-5, A. Daalder 6-10, m van Daalen 7. Woensdag zijn de voorrondes van het (lagere) schoolvoetbaltoernooi afgewerkt. De jongens speelden in Den Burg terwijl de meisjes in Oos terend hun programma afwerkten. Ondanks het feit dat het voorron des waren, viel er in Oosterend reeds een beslissing. De meisjes van De Cocksdorp-Eierland veroverden het reservekampioenschap van Texel. Deze plaats betekende voor hen een prolongatie van de titel. Voor de 'grote' finale plaatsten de meisjes van de Jozefschool en de CVO zich. Het meisjestoernool was geen uitbundig doelpuntenfestijn. Als er een team tot scoren kwam behoorde het meteen tot de kanshebbers. De Jozef school en de CVO mogen nu uit gaan maken wie Texels kampioen wordt. Voor de Jozefschool was het een succesdag Behalve de meisjes plaat sten de jongens van Jozef 1 en Jozef 2 zich voor respectievelijk de 'grote' finale en de finale voor het reservekam pioenschap. Bij de jongens grote scholen was het een spannende aangelegenheid. De laatste wedstrijd in beide poules moest de finalist aanwijzen. De Jozefschool plaatste zich ten koste van de CVO, terwijl de Thijsseschool Oosterend met de Bijbel terugwees. De 'kleine' finale gaat tussen Jozef 2 en de Jacob Daal- derschool. Laatsgenoemde school plaatste zich op overtuigende wijze. Dankzij de inzet en medewerking van vele verliepen de voorrondes gesmeerd. Vooral de spontane medewerking van de voetbalverenigingen en scheidsrech ters zijn debet aan een vlot en goed verlopen van het toernooi Opvallend was de sportieve manier waarop de verschillende scholen elkaar 'bestreden'. Dat één van de meisjes van de Thijsseschool in het gips belandde was het gevolg van een onge lukkige botsing en zeker niet van ruw spel. Finales Woensdag (morgen) worden de fina les afgewerkt op de velden van de Texelse Boys in Den Burg. Het pro gramma ziet er als volgt uit: 1400 uur: Jozefschool 2-Jacob Daalder- school (jongens) om het reserve kampioenschap van Texel. 15.00 uur: Jozefschool-CVO (meisjes) om het kampioenschap van Texel. 15.45 uur: Jozefschool-Thijsseschool (jongens) om het kampioenschap van Texel. Thijsseschool-Drijverschool 0—0 Bruinvis-Lubertischool 1 —0 CVO-Drijverschool 0—0 O'end m. d. Bijbel-Drijverschool 0—0 O'end m. d Bijbel-CVO 0-2 Jongens kleine scholen: Jozef 2-Cocksdorp-Eierland 1—0 CVO 2-O'end m. d. Bijbel 0-0 Jozef 2-O'end m d. Bijbel 5 0 Cocksdorp-Eierland-CVO 2 0-0 C'dorp-Eierl.-O'end m. d. Bijbel 3—0 Jozef 2-CVO 2 2-1 Daalderschool-Thijsseschool 2 1—0 Daalderschool-Kompas 3 0 Thijsseschool 2-Kompas 8 0 Jongens grote scholen: CVO-Bruinvis 2-0 Jozefschool-Drijverschool 4—0 CVO-Drijverschool 5—0 Jozefschool-Bruinvis 4—0 Drijverschool-Bruinvis 1 1 CVO-Jozefschool 2—3 Thijsseschool-Lubertischool 2—0 O'end m, d. Bijbel-Lubertischool 3—0 Thijsseschool-O'end m. d. Bijbel 4—1 selman kon Texel ook de tweede helft geen indruk maken. Gelijkmaker Koos Tjepkema en Rob van de Stap werden gewisseld voor Jan van Benne- kom en Jan de Lugt wat zo waar bij Texel een opleving te zien gaf. Het re sultaat was de gelijkmaker van de voet ven Uriot: 1 1Kort hierna werd er nog een doelpunt van Texel afgekeurd. Vlak voor tijd greep Berdos toch nog de volle buit. Dit doelpunt was typerend voor de speelwijze van Texel, want een Berdos speler kon ongehinderd zijn gang gaan en zodoende zijn club op de volle winst bezorgen Zaterdag 24 april 1982: Afdeling Noordholland: Flamingo's-De Koog SVO/Z 2-Schoorl 2 AFC 5-SVO/Z 3 Junioren Tex. Boys 61-Winkel BI Pupillen Afdeling D: De Koog D1-Tex. Boys D1 Texel D3-Oosterend D2 (m) Texel D4-Texel D2 Afdeling E: Tex Boys E1-De Koog E1 Texel E1-Cocksdorp El Oosterend E1-ZDH E1 Oosterend E2-Tex. Boys (m) Texel E3-Texel E2 Afdeling F Oosterend F1-Texel F1 Oosterend F2-Texel F3 Tex Boys F2-Texel F2 Zondag 25 april 1982: Vierde klasse B KNVB: Berdos-Texel Afdeling Noordholland: Petten-Oosterend Huiswaard-ZDH De Koog-HOSV Tex. Boys-Graftdijk WGW 3-Texel 2 Oosterend 2-Succes 3 Texel 3-Geelzwart 3 BKC 4-Oosterend 3 Tex. Boys 2-JVC 4 ZDH 2-Wiron 4 Texel 4-Tex. Boys 3 Wiron 5-De Koog 2 JVC 6-Texel 5 Junioren: HRC A2-Tex. Boys A1 Dames: Zaandijk-Tex. Boys Geelzwart-Tex. Boys 2 F1: staande v./.n.r.: Hans Boswijk, Denhard van der S/ikke, Arnoud Nottjng, Stefan Kikkert Joeri Eilers, Hennie Nolting (coacht. Zittend: Arjen Kiawiat André ZijlstraRichard Bousma en Nico Dapper. 2-1 2-0 1-2 1-3 1-1 3-2 1-2 8-0 7-1 2-3 4-1 4-1 10-1 0-2 3-1 4-1 0-6 staande v.l.n.r.: Sieb Sikma I'grensrechtert Jacco Geus, Marcel Banda, Stado Hamer, Marcel Lubbers, Frank Sikma. Hans Geus coachtZittend: Siep Hofker, Martin van Veen, Rob Grisnigt Pieter Bakker, Pieter Jan Boekei, Marco van Leersum en Arjen Rienks. De S.V Texel heeft er twee kam pioenen bij. Texel F1 en D3 haalden op overtuigende wijze het kampioenschap binnen. Beide teams bleven dit seizoen ongeslagen. Liggen aan de meeste kampioenschappen de nodige techni sche en tactische perikelen ten grond slag, bij de F-pupillen is dat anders. Niet mopperen en samen zo hard mogelijk achter de bal aan rennen en hard op het doel schieten brengt in deze klasse het kampioenschap. Syste men en moeilijke zaken komen er niet aan te pas. Texel F1 behaalde op bovengenoemde wijze het kampioenschap van de vrijheid en blij heid" binnen. Bij Texel D3 liggen de zaken wat Uitslagen Meisjes kleine scholen: CVO 2-Daalderschool 0-0 CVO 2-Cocksdorp-Eierland 0-2 Daaldersch-Cocksdorp-Eierl 0-0 Meisjes grote scholen: Thijsseschool-O'end m. d. Bijbel 0-1 Jozefschool-Bruinvis 1-0 Thijsseschool-CVO 0-2 Jozefschool-Lubertischool 0-0 Oosterend heeft de laatste compe titiewedstrijd verdiend met 2 0 verlo ren. Petten had bijzonder weinig moeite met de mat en ongeïnteresseerd spe lende Oosterend ploeg. Een verkeerde terugspeelbal van een Oosterend ver dediger stelde Lieshout nog voor rust in staat zijn ploeg een 1 0 voorsprong te geven. Na de rust leek het er aanvan kelijk op dat Oosterend zichzelf had hervonden en de ploeg kreeg dan ook diverse doelrijpe kansen. Toen de gelijk maker echter maar niet wilde komen, gaven de Oosterenders het initiatief weer uit handen. Halverwege de tweede helft besliste Petten aanvaller Glas de strijd door een tweede goal te scoren. Al met al een verdiende overwinning voor Petten na een bijzonder oninteressante wedstrijd die overigens goed geleid werd door scheidsrechter G. Pasma. Meteen na het beginsignaal nam Petten het heft in handen. Via vaak goede combinaties werd het Oosterend doel onder druk gezet. Oosterend doel man Roel Veldman moest diverse keren alles op alles zetten om een doelpunt te voorkomen. Bovendien had SVO het geluk dat de Petten aanvallers bij zonder nonchalant met de kansen om sprongen. De Oosterenders kregen aanvankelijk nauwelijks de kans om iets terug te doen. De aansluiting tussen de middenvelders en de aanvallers was volkomen zoek, zodat van een redelijke opbouw nauwelijks sprake kon zijn. Halverwege de eerste helft nam Pet ten een voorsprong. Een verkeerde terugspeelbal van Oosterend verdediger Jan de Vries werd onderschept door. Glas. Met een simpele pass stelde deze zijn ploeggenoot Lieshout in staat om de eerste goal voor zijn ploeg te scoren. Daarna had Petten nog voldoende mo gelijkheden om de voorsprong verder uit te bouwen, maar diverse kansen bleven onbenut en ook doelman Veldman bleek een sta in de weg voor een grotere voorsprong voor Petten. Ongeveer een kwartier voor rusttkreeg SVO wat meer vat op de wedstrijd. Prompt kregen de Oosterenders diverse goede kansen. Johan de Waard raakte echter de paal en had bepaald geen geluk met zijn kopballen. Piet Koning leek na een knappe solo te gaan scoren, maar kwam op het laatste moment ten val. De Oos terenders claimden een strafschop maar scheidsrechter Pasma dacht er anders over. Rechtervleugel Na rust probeerden de Oosterenders de opgaande lijn vast te houden. Petten werd teruggedrongen en SVO probeer de zo snel mogelijk de gelijkmaker te forceren. Piet Koning brak door op de rechtervleugel en ging alleen op doel man Slagter af. Koning wachtte te lang met schieten waardoor de Petten ver dediging zich tijdig kon herstellen. Ook Oosterend verdediger Jan de Vries bemoeide zich enkele keren met de aanval maar zijn schoten misten kracht Toen het Oosterend overwicht geen doelpunten opleverde zakte de ploeg al snel terug. Ook Petten kon de juiste vorm niet meer vinden, zodat een oninteressante tweede helft het gevolg was. Voorzet Wel kreeg Petten de betere kansen maar het duurde tot ver in de tweede helft voordat gescoord werd. Een goede voorzet werd door de volkomen vrij staande Glas hard ingeschoten. *Even later voorkwam doelman Veldman een grotere achterstand door een hard schot over de lat te tikken. In de slotfase probeerden beide ploegen nog tot beter resultaat te komen, maar doelpunten zaten er niet meer in. Zaterdag hebben tien leden van de rij- vereniging ,,De Waddenruiters" hun eerste dressuurwedstrijd van het sei zoen verreden. Deze B-wedstrijd vond plaats in manege Bruin te Julianadorp. Drie leden wisten winstpunten te beha len, Mej. V. M. Halsema met Marco behaalde 132 punten 2 winstpunten); mej. A. Kikkert met Ponique 129 punten (1 winstpunt) en mevrouw R. Trap met Parata 128 punten (1 winstpunt). Mej. A Kikkert behaalde met deze wedstrijd haar vijfde winstpunt en daarmee is zij L-ruiter geworden. serieuzer. Deze jongens voetballen reeds 4 jaar samen. Het gevolg is dat ze elkaar prima aanvoelen Texel D3 heeft dit seizoen zeer fraai voetbal laten zien Wilde trappen zag je nauwelijks. Elke bal werd met overleg gespeeld. Dat leverde vloeiende combinaties op, waartegen de tegenstanders dit seizoen niet opgewassen waren Behalve het prima spel ligt ook de onderlinge vriendschap aan de basis van het kam pioenschap De Texelse sportraad houdt op koninginnedag (vrijdag) de traditionele koninginneloop die in tegenstelling tot vorig jaar niet meer in het buitengebied gelopen zal worden. Moesten de deelnemers vorige keer nog naar Oosterend en terug, vrijdag wordt een route uitge zet in Den Burg-centrum. Hiermee hoopt men de wedstrijd- en recrea tieloop meer te promoten omdat de verrichtingen van de deelnemers op een kleiner parcours gevolgd kunnen worden. Het parcours is 2250 meter lang en wedstrijdlopers moeten deze afstand vijfmaal afleggen. Recreanten lopen twee 'rondjes' (4500 meter). Recreatie lopers krijgen na afloop een tijdkaart en een herinneringsvaantje. De wedstrijdlopers zijn onderverdeeld in drie klassen: dames, heren en (voor het eerst) veteranen. Mensen van veertig jaar en ouder vallen in deze categorie. Voor de wedstrijdloop zijn in alle categorieën bekers beschikbaar gesteld en bij de heren kan ook gestreden wór den om de speciale wisselbeker 'Texels kampioen' die nu nog in het bezit is van Joost Brouwer. De start van de wedstrijdloop is om 19 00 uur op de Groeneplaats en de recreanten starten 'een minuut later. Vanaf 18.00 uur tot 18.45 uur kan men zich inschrijven op de Groeneplaats tegen betaling van vier gulden. De sportraad is nog op zoek naar enkele vrijwilligers die voor een optimale veiligheid moeten zorgen bij de wegafzettingen. Gegadigden kunnen contact opnemen met P. de Hoogh, Weverstraat 87, Den Burg, telefoon (02220) 4861 Het parcours van vrijdagavond is als volgt: start Groeneplaats, Warmoes straat, Weverstraat, Achterom, Wilhei- minalaan (trottoir), Waalderstraat, Ste nenplaats, Kogerstraat, Vogelenzang, Gasthuisstraat, Gravenstraat, Molen straat, Zwaanstraat, Groeneplaats, Kantoorstraat, Binnenburg, Weverstraat, Parkstraat, Burgwal, Binnenburg en langs het start/finish- punt op de Groeneplaats. Donderdag 29 april 1982: Pupillen: Afdeling E: Oosterend E1-Cocksdorp E1, 19.45 uu Oosterend E2-Texel E2, 19.00 uur Afdeling F: Oosterend F1-Tex. Boys F1, 19.30 uur Oosterend F2-Tex. Boys F2, 19.00 uur Zaterdag speelde het eerste achtti van En Passant de eerste promotii wedstrijd tegen de Lange Rochade u Alkmaar. De match vond plaats Schagen in de speelzaal van schaakclu Magnus. Het werd een zinderend gebeuren, waarin het er lange tijd naj uitzag dat de Alkmaarders een klein overwinning zouden behalen. En Passant keek na een kleine twe t uur spelen tegen een achterstand aar c omdat Terpstra na een blunder door van Egmond vastberaden van het bor werd gezet. Gelukkig trok Joop Ron mets daarna de stand gelijk door ee uitstekende overwinning op L. van d< Sluis die overeenkomstig zijn stijl dot middel van offers trachtte de aanval va; te houden. Rommets hield het hoof koel, verdedigde zich degelijk en wo tenslotte door overmacht. Texel ston al snel weer op een achterstand war Jan Witte verknoeide een goede stellin tegen P. Pover en ook Peter Bergma werd langzaam maar zeker door d sterke R. Brouwer op de dame vleug opgerold. Topborden Ondertussen werd aan de topborde nog hevig gestreden. J. Dros forceert in het middenspel een sterke vrijpion d zeker verzilverd zou zijn als tegenstai der E. van Oene niet geblunderd har Gerard van Es (voor En Passant ove gekomen uit Delft) bewees zijn klas: opnieuw door in een bloedstollend g vecht tegen W. Veenstra de balans evenwicht te houden. In de tijdnoodfai kwam het aan het laatste bord tot et incident. Wim Hoekman constateerde een razende tijdnood dat de vlag van K van Grondelle was gevallen; deze w, toen net bezig met het uitvoeren van zi laatste zet, drukte onder de opmerkir van Hoekman de klok in, waart meteen Wims vlag viel. De wedstrij leider had echter gezien dat de Al maarse vlag al voor de 35ste zet w gevallen en dat bleek volgens de re lementen al doorslaggevend: winst vo Hoekman. Tumult De enigen die tussen al het tumi rondom dit klokincident nog aan h bord zaten, waren G. van 't Veen en f Vittali. De laatste moest met een pit minder alle zeilen bijzetten om remise maken. Hij deed dat op zeer deskundii wijze, zodat En Passant op 4—4 kwal De enige club die En Passant nog uit eerste klasse kan houden is nu Aar woud, waartegen op 8 mei ten strij wordt getrokken. Uitslagen: Lange Rochade-En Passant E. van Oene-J. Dros 0- W. Veenstra-G. van Es 'A - G. van 't Veen-M. Vittali 'A P. Pover-J. Witte 1- R. Brouwer-P. Bergman 1 - L. van der Sluis-J. Rommets 0- J. van Egmond-A. Terpstra 1 M. van Grondelle-W. Hoekman 0- Eindstand 4- Uitslagen: A. Brouwer-R. Brouwer 0 C. Vinke-J. Hooijberg 0 R. Brouwer-J. van Heerwaarden 2 Hiermee is de competitie ten eini hetgeen resulteerde in deze eindstar respectievelijk partijen, punten, proci ten: 1. P. Bakelaar 19 32 2. R. Brouwer 21 31 7 3. J. Hooijberg 24 34 71 4. J. van Heerwaarden 27 25 4< 5. C. Vinke 22 16 3 6. F. Kuiper 23 15 3 7. B. van Leeuwen 18 8 2 8. A. Brouwer 11 6 2' 9. W. Bakker 7 5 3 P Bakelaar voltooide hiermee twaalfde kampioenschap in twintig ji tijd. Andere kampioenen in die perio waren C. Dijker, C. Meedendorp, Jol P. Hooijberg en P. Kooiman. In slotfase passeerde R. Brouwer Hooijberg en legde beslag op tweede plaats. Een knappe presta die vooral werd opgebouwd door secure spel tegen de iets minden Aan hen verspeelde hij slechts 2 pi ten. Ongeslagen als P. Bakelaar v moest hij in de slotsimultaan toch tv nederlagen incasseren tegen M. Vit en J. Hooijberg. R. Brouwer en Bakker snoepten hem een punt af, 2 winst boekte hij tegen J. de Wolf, van Leeuwen, P. Daalder, J. van He waarden, H. van de Wetering, P. Kc man en C. Vinke. Een eindscore van tegen 6, ofwel 72,7%.

Texelsche Courant | 1982 | | pagina 12